NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. IU 19e Jaargang. Dinsdag 29 April 1902. No. 5776 HTS DAGBLAD ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Ots.iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. BureauxGebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie OOO. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publ\cité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 3ibi' Faubourg Montmartre. Haar!e» 'e Dagblad van 29 April bevsii o. a.: De beweging tegen de graan rechten i» Engeland, Wat er met KaaUm&nn gebeurd o, Feest in Ba den, De toestand der Koningin, Bennen te Woestdnin, Muziek avond van de Haarlemsche Pers. Politiek Overzicht. In Engeland neemt de beweging tegen de graanrechten voortdurend toe; de eene groep strijdt er tegen, omdat de graanrechten het brood duurder maken; een andere omdat zij in beginsel tegen elke protectie zijn; een derde omdat zij die rechten een schending vindt van ©en der eerste Engelsche beginselen. De Westm. Gazette bevat een teeke- ning van Gould, waarop Chamberlain als hardlooper met zijn gezicht steeds naar het bord waarop de woorden: „Education League" era „Free Trade" voorkomen, achteruit loopt, dus zijn doel verlaat. DËt is ©en zinspeling op een bekend' gezegde door Chamber lain 16 jaren geleden gebezigd: „Twee dingen zal Birmingham nooit toestaan: dat men het zijn staatsscholen volor lager onderwijs ontneemt, en dat men het brood be last," Het is bekend, dat Chamberlain meermalen in den loop vari zijn staats man steven, zijn vroegere uitingen ge logenstraft heeft. Thans wordt hem echter, meer dan ooit te voren, het verwijt toegevoegd, dat hij een be grooting mede goedgekeurd heeft, die als sluitpost een invoerrecht heft van granen en meel, en daardoor het brood duurder maakt. Want het ergste is, dat de graan rechten, d.ie thans zijn ingevoerd voor de bestrijding der oorlogskosten, nog lang zullen gehandhaafd! blijven, wanneer de vrede is tot stand geko men, zegt do Voss. Ztg. Reeds heeft sir Michael Hicks Beach bij de indie ning zijner begrooting gezegd, dat de vrede nog jaren lang niet minder uit gaven eischen zal dan die oorlog thans. En daardoor wordlt. een wigge ge- drfóvien in de Vrijhandelsstaatkund,e van de Engelsche Regeering. Kauffmann. wethouder van Berlijn, die bekend is geworden doordat de Keizer tweemaal zijn benoeming tot burgemees ter niet bekrachtigd heeft, is onlangs on gesteld geworden. Hij werd naar het be kende maison de santé, van prof. Mendel gebracht en daar in een getraliede cel voor krankzinnigen gezet. Tegelijkertijd werd het gerucht verspreid dat Kauff mann ernstig in zijn hersens gekrenkt was. Uit deze inrichting kwam daarna een brief van vreemde hand, maar door Kauffmann onderteekend blijkens wel ken hij voor zijn benoeming bedankte, zoodat er zoodoende een einde was ge komen aan het conflict tusschen den Ket- zev en den gemeenteraad. Nauwelijks was dit gebeurd, of de sociaal-democra tische „Vorw&rts" maakte de ongehoor de beschuldiging openbaar dat Kauff mann het slachtoffer was van een erger lijke intrige om de vooruitstrevende raadsleden die uiterlijk uit politieke ijdelheid weliswaar in de oppositie tegen de Kroon waren, maar inwendig het, burgemeestersconflict reeds lang ver- wenschten, van den lastigen wethouder te bevrijden, die niet vrijwillig wilde be danken voor zijn benoeming. Tegelijker tijd deelde de Vorw&rts allerlei bijzonder heden mede,volgens welke Kauffmann en. kei ernstig overwerkt was in dienst van de gemeente, door den plaatsvervanger van zijn huisdokter met spiaten enz. was behandeld om zijn zenuwen te kalmee- ren en ten slotte aan het delireeren was gegaan; kort daarna herstelde hij zich echter, zoodat zijn overbrenging naar een krankzinnigencel iets ongehoords was. De „Vorw&rts" verklaarde verder, dat hem in dezen toestand de verklaring dat hij bedankte was afgeperst enz. Intusschen is Kauffman spoedig na de mededeelingen van de „Vorw&rts" uit het genoemde maison de santé bij Berlijn nara een zenuwinrichting te Friedrich- roda overgebracht, en vandaar uit deelt nu een juristisch medewerker van de B^jlijnscne Lokal-Anzeiger een inter view met Kauffmann mede dat geschikt is om het grootste opzien te baren. Kauffmann verklaart dat hij tengevol ge van het öpium en de morfine die de dokter nem tegen zijn zenuwen had voor geschreven, aan een hallucinatie leed, die hij echter zelfs als zoodanig her kende. Een vertegenwoordiger van zijn dok ter, zoo heet het verder, heeft hem toen zekeren dag met list in Mendëls inrich- trg gelokt zonder met iemand van Kauff- mann's verwanten een woord daarover gesproken te hebben, niettegenstaande Kauffmann's moeder, schoonmoeder en zwager steeds in zijn omgeving waren. Kauffmann zegt. dat hij daarover zi:m dokter nog ter verantwoording zal roe pen en voor het gerecht in beginsel vast gesteld wil hebben in hoeverre een dok ter in het algemeen recht heeft, eigen machtig, zonder er met de verwanten of naaste vrienden over te spreken, zijn patient naar een krankzinnigengesticht te brengen. Of hij den brief, dien hij in het krank zinnigengesticht geschreven heeft om te bedanken voor zijn verkiezing tot burge meester, officieel voor geldig houten zal, wil Kauffmann nog tot, het najaar in overweging houden, als wanneer hij zijn werk als stadsraad weer opnemen wil. Ziedaar het opzienbarende nieuws van heden, Men waclit met spanning het ver dere beloop van de zaak af en zou wel willen weten of de latere toestand van Kauffmann zijn tegenwoordigen of den vroegeren dokter'gelijk heeft. Buitenlandsch Nieuws. Uit Zuid-Afrika. De „Daily Telegraph" verneemt vit Pretoria, d.d. 22 dezer: „Generaal Ian Hamilton is naar Klerksdorp terug. Lord Kitchener neemt krachtige maatregelen tegen de Boeren". Wat zijn die krachtige maatregelen? De Boeren, gevangen genomen in khaki of iets dat daarop gelijkt (men herinnert zich het telegram van de „Daily Tele graph" over de kleeding van de gevan genen uit het Malipsdal) doodschieten? Of nu een drijfjacht houden in de hoop Steijn en de la Reij te vangen7 De terug keer van den chef van Kitchener's gene- ralen staf naar Klerksdorp, vanwaar hij blijkbaar ter raadpleging van den opper bevelhebber even naar Pretoria geweest is, lijkt wel op nieuwe ondernemingen in het W. van Transvaal te wijzen. President Steyn op reis? Het gerucht dat President Steyn van den Oranje Vrijstaat zich op zee zou be vinden op weg naar President Kruger om met dezen raad te plegen, wordt in welingelichte Boerenkringen te "s-Gra- venhage beschouwd als van allen grond ontbloot. Aan de geloofwaardigheid der berichten, dat, President Steyn zich thans weder bij de commando's bevindt, wordt niet getwijfeld. In diezelfde* kringen is hoegenaamd niets bekend van een vr or- nsmen van President Kruger waar van weer een ander gerucht melding maakt om de documenten te doen pu- bliceeren, betrekking hebbende cp de jongste vredesonderhandelingen, vel te stukken den President tégen den 35éa Mei e. k. zouden overhandigd worden door een specialen boodschapper. l)e seheepvaarttrast. De reeders te Liverpool zijn zeer uit het veld geslagen door de Amerikaan- sche stoomvaarttrust. Zij vreezen dat de Engelsche schepen bemand en bestuurd zullen worden door Amerikanen, en dat Amerikaansche kolen zullen worden ge stookt, wat invloed hebben kan op de prijzen der Engelsche kolen, terwijl de Engelsche marine veel te groot zal zijn. indien er geen handelsvloot meer te be schermen zal zijn in oorlogstijd. De „Daily Telegraph" meldt daarente gen, dat de vlag, de bemanning en het bestuur der schepen steeds Engelsch zal blijven. Maar in deze optimistische mee ning wordt niet gedeeld, door allen die Morgan's handelwijze en de mannen die achter hein staan, kennen. Bewegin? in Rusland. Een particuliere 'correspondent meldt, dat de Russische minister van binnenlandsche zaken zich binnenkort naar het (lOuverruMmnt Poltawa be geeft, waar 18.000 boeren ©n arbeiders in opstand zijn. De beweging moet uitsluitend een gevolg van den heer- schenden nood, eu niet van politieken aard zijn. Agitatoren maken echter gebruik van den toestand van ellende om de boeren tegen de overheid op te hitsen. De boeren., die aanvankelijk zich slechts met geweld het graan van den staat verschaffen wiidton, zijn door het onverbiddelijk optreden van de militairen in blinde woede ontsto ken en hebben de goederen van groote grondbezitters verwoest. Er zijn troepen versterkingen heen gezonden De Gouverneur-generaal van Kiew, Dragomirow, is vertrokken om de militaire maatregelen in het oproerig gebied zelf te regelen. Feest in Badeu. Aan het feestmaal Z aterd'agnamid- dag te Kalsruhe gehouden, hield da Groothertog een rede op den Keizer. Hij dankte hem voor zijn komst en herdacht den grootvader en vader van dien Keizer, alle hij daar zoo vaak be groet had. Hij gedacht nu zoo merkte hij op met diepe ontroering het verleden, al dat, wat nu geschiede-j nis geworden was. De Groothertog j dankte God, die hem vergund had' zoo' langen tijd te regeeren. Hij knoopte hier den wensoh aan va&t, dat de re- geermg van den Keizer gezegend mocht zijh tem bate van al wat hij tot, het welzijn van het. Rijk en van het Leger tot stand wild'e brengen. Ook hoopte die spreker, dat hij zelve nog verdbr' in het leger werkzaam moge zijn. Dat, in dia toekomst dit zoo zou j mogen blijven, zij het hopen en stre-i ven van allen. Aan dezen gaf de! Groothertog uitdrukking, roepende: j „Der Kaiser Hoch". De Keizer beantwoordde de rad» van] den Groothertog en huldigde hem als een trouwen wapenbroeder en een! voorstander van dB dB nkh eet dien van; Keizer Wilhelm dtöra eerste, den be-i schutter van het door het Duitsch® volk verworven goed. Hij stelde hein ten voorbeeld aan het jongere Duit- eche -geslacht, waartoe hij die Kei zer behoort. Het was hem tot een groote eer diat de Groothertog zijn goedkeuring had uitgesproken om trent de grondstellingen volgens wel ke hij trachtte te regeeren, waaruit immers bleek, dat de weg, dien hij wil in overeenstemming is met dien, welken zijra grootvader zou kiezen. De Keizer herdacht zijn hem te vroeg ontrukten heerlijken vader. Vervol gens verklaarde hij dat hij besloten was al zijn krachten aan het zware erfdeel, dat hem was aangewezen, te wijdien. Dat zou in het bijzonder ge schieden door voor het leger te zor gen: hij hoopte, dat hst hem gelukken zou dit til den toestand te bewaren, waarin zijn grootvader het als een werktuig in zijn hand had nagelaten. De vrede te bewaren, in eten oorlog te zegevieren een onvergelijkbare school om het volk op te voeden. Zulk een arbeid is slechts mogelijk, indien voor beelden als dat van den Groothertog hem nabij zijn. De lof van zulk een tot, oordeelen bevoegd persoon paf heen moed' om verder te streven. Hij ein digde met een „Hoch" op den Groot hertog. voor wien hij namens eiken Duitscher God's regen afsmeekte. Algemeene Berichten. De Times verneemt uit Peking dat de gezanten aldaar nog geen siappc-n gedaan, hebben tot ontruiming van Tiêntsin, sedert de militaire comman danten aldaar <fe vroeger vermeide voorwaarden voor de opheffing van het voorloopig bewind hebben gesteld. De gezanten wachten op d.e terug komst van den Duiischen gezant al vorens nadere besluiten te nemen. Uil Melbourne wordt aan de Times gemeld dat de Bondspretnier beloofd heeft, een commissie te benoemen tot onderzoek van het plan om het territo rium Noord-Amerika rechtstreeks ou der he: bondsbestuur te brengen en ook den spoorweg van Adelaide naar Pori- Darwin te voltooien. De parielvisscheirs in de Torres- straat streven naar wijziging der wet geving tegen toelating van vreemde werkkrachten, öeneindie te kunnen voortgaan met het gebruik van Aziati sche duikers. Indien hun pogingen fa len dreigen do pairelvisscbers, zich te zullen vesftigen in Nedeirlandsch Nieuw-Genua. De premier van Austra lië heeft beloofd, een onderzoek te zullen instellen naar deze kwestie; in middels is de vreemdelingenwet hun nentwege voor drie maanden geschorst iu weerwil van het verzet dar arbei derspartij. De avondbladen melden, dat de heer Bruoe Ismay, het hoofd van de White Star Line, die te Liverpool geïnter viewd werd, het bericht als zou de White Star Stoomvaartlijn verkocht zijn, ten stelligste tegensprak. Ook ontkende hij nadrukkelijk, dat. het Amerikaauische syndicaat eenige aan-; deelen in zijn maatschappij zou bezit-! ten. In die Itatiaansche Kamer legde de minister van buitenlandse he zaken Pr rietti het Itaüaansch-Zwitsersche ge schil uit en kwam tot de slotsom uiat! die verbreking dier goede betrekking aan geen fout aan de zijde der Italia nen te wijten is. Hopen wij ver klaarde hij in overeenstemming met den wensch van dte beide rappor teurs te Bern, op een spoedige, eervolle en voldoende oplossing. Zaterdag begonnen in Frankrijk de verkiezingen. 41 resultaten zijn thans reeds bekend. Gekozen zijn: 13 nationalisten of anti-ministerieelen, 8 mïnisterieelen, 2 onafhankelijke socia listen. In drie-en-twintig districten moe ten herstemmingen plaats hebben. De heeren Miller&nd, de I.anessan, An- drieux, Viviani, Allemane, Paschal Grousset en Clovis Hughes komen in herstemming; de heeren Lockro, Flou- rens, Millevoye, Sembat, Denys Cochin zijn gekozen Drumont is te Algiers ver slagen door den ministerieelen candidaat Collin, die gekozen werd met 9583 stem men tegen 8682 stemmen op Drumont. In den avond hadden te Parijs enkele vechtpartijtjes plaats. Norman vroeg Vrijdag in het Engel sche Lagerhuis of er ook niet mannen uit de korpsen van „loyale burgers" utt- genoodigd zouden worden om de kro ning op te luisteren. Chamberlain had er nog niet aan gedacht, maar zou 't over wegen Ons dunkt, het is een prachttg denkbeeld. Vllonel, Piet de Wet, Celliers behooren in den optocht thuis. Wie weet of ze niet als Sir Stephen Vilonel, Sir Peter de Wet en Sir John Celliers (of hoe is anders de voornaam van den' scha vuit?) terugkomen! hel bataljon infanterie, alhier in garni zoen is overgeplaatst bij het 2e regiment infanterie te 's Hertogenbosch. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is bepaald, dat met de uitreiking van de beschrij vingsbiljetten voor de belasting op be- drijfs- en andere inkomsten, dienst 1902/ 1903 op 5 Mei a. s. een aanvang zal wor den gemaakt en dat, wat de gemeente Haarlem betrert, de aanslagsregeling op 31 October 1902 moet zijn ten einde ge bracht. Stadsni euws Haralem, 28 April 1902. J. A. Jongman te Amsterdam, is in cassatie gekomen tegen het vonnis der rechtbank alhier, den 24sten April jl., gewezen, waarbij hij ter zake van spoorwegovertreding (trekken aan de noodrem zonder noodzaak) in appèl is veroordeeld tot f 20 boete of 8 dagen hechtenis. De luitenant Clignett van Zaterdagavond gaf de Typo- en Lithografische Vereeniging „Kunst na Arbeid", haar 2e uitvoering in dit sei zoen in de Concertzaal der Sociëteit Vereeniging, met medewerking van de heeren P Berendes. hobo, A. M. Vrugt, voordracht en Joh. Schouten, begelei ding. Zoowel den heer Berendes, als den heer Vrugt viel een uitbundig applaus ten deel. De begeleiding was in goede, handen. Het mannenkoor bracht 5 koornnm* mers ten gehnore, waarvan „O, Pepita" zeker wel het meeste In den smaak viel en tot de best uitgevoerde nummers be- hoorde. Ook het liefelijke „Sterrennacht* genoot een zeer goede vertolking. „Len telied", „Mijn Hof", en „De Roos", wer den gedrukt door een zekere matheid. Een gezellig bal besloot den avond. Gevonden Voorwerpen: 26 April. Ring met sleutels; Fransch leesboek, Leesboek vaderL geschiede nis; een elastische bal; een rekenboek der algebra. Uit de Omstreken. Heemstede. Zaterdag avond omstreeks half tien brak alhier brand uit in een berg plaats achter het huis bewoond door den heer Zondervan. In een oogenhlik stond alles door den hevigen wind in lichte laaie vlam en raakte een daar naast staande bergplaats ook in brand. Eenig ge reedschap, alsook een handkar, werd ee.-n prooi der vlammen. Door hot slaan op de trom waren ar spoedig vele menschen bijeen, die er in slaag den de belendende perceelen voor brand te vrijwaren. Toen de brandr spuit aankwam, was uien het vuur meester en behoefde deze geen dienst te doen. Oorzaak was, dat er een fitst met naftlxa om was gevallen, en zich lip-d verspreid. Toen Zondervan met een lantaarn in de hand de deur opende, vloog alios direct in brand. Het fanfarecorps „Na arbeid Kunst", zal op Hemelvaartsdag een wandeltocht met muziek houden door deze gemeente. Binne nland. De toestand der Koningin. De British Medical Journal heeft ia zijn nummer van deze week een zeer hartelijk artikel oven- de ziekte van Feuiih toD. Naur het Duit&ch van CLARA V1EBIG. 4. En hij zei plotseling: Juffrouw Bar- in inghaus ik hoop dat het u niet on aangenaam is als ik kom? Zij glimlachte, maai' keek hem even snel aan en sloeg toen die oogen weer neer. Vervolgens waren zij die zaal bin nengegaan, naar d'e zijdie-ruischendio, dianianten-geringidie measchen; de at mosfeer van voldaan welbehagen en absolute fatsoenlijkheid nam hen op. Dien zomer waren zij verloofd. Frits, val niet, zed Lena, en greep naar zijn hand; hij was in het don ker tegen een prachtigen- metaal-be slagen koffer aangeloopen, O, heb je je pijn gedaan? Liep je in gedachten? Frits, kom je nu eindelijk? klonk Ajnali'a's stem vrij scherp uit die an dere kamer. Broer en zustor kwamen binnen; het was de slaapkamer van die kinde ren, buitengewoon zindelijk en acou raat was daar alles. Het speelgoed netjes op het tafeltje in deu hoek ge rangschikt; geen kousje, geen rokje, geen sokje si tongeren di op den grond,, alles opgevouwen en bij elkaar ge legd. Bloesemwit de beide bedjes en op het kussen de twee kinderen knie lend in hun lange, witte nachtponnen, de handjes gevouwen. Tusschen de bedjes knielde Amali'a; zij wendide slechts een oogenblik het hoofd om, toen broer en zuster bin nen kwamen. Zij badl voor, veel to hooge, onbegrijpelijke woorden. Maai- d;e kinderen vouwden hun hand jes als d'e moeder, ze bewogen die lip pen als hun moeder; de jongen was heeteniaai in het gebed verdiept, liet kleine meisje echter draaide vlug het kopje om toen. de deur knarste: Papa, papa! Lora, asjeblieft., klonk die strenge stem van die moeder. Zij baden verdler, nu waven zij klaar. Zoo nu zijn jelui zoete kinde ren! Goed'e nacht! Een losse kus op de twee reine voorhoofdjes, toen wendldie mevrouw Langen zich tot haar man. Jij had ook wel eer Het luide kindergejubel onderbrak haar: Papa, papal De jongen maakte aanstalten om uit zijn bed te sprin gen, Lora richtte zich kaarsrecht op haar kussen op. Thans glééd een blijde lach over haar lief gezicht, zij had Lena bemerkt, die in het donker tegen de deur leunde. Tante Lena, juichte zij, en strekte die armpjes uit. Stilte! beval die moeder; haar zware gestalte ging als een muur voor de bedjes staan. Frits, ik wil niet hebben, dat de kinderen 's avonds in het bed nog wakker gehouden worden. J>e had vroeger moeten komen. Goede nacht. Wees stil! Zonder een woord: verliet Langen achter zijn vrouw de kamer. Aarze lend keek hij in de deur nog eens even om; Walter had zijn hoofd in het kus sen gedrukt, maar Lora zat rechtop. Hot luik voor het raam stond aan; dioor dan spleet viel een matte schijn van het scheidende daglicht midden op het mooie kindergezichtje. De oogen waren groot, starend met eera merk waardige verlangende uitdrukking. L&na huiverde vireemdl; zij liep gauw naar het bed en drukte, op de knieën zinkend', d'e armen om het zachte lichaampje. Haar hoofd rustte tegen de warme, kleine borst, zij fluisterde: Hou je van tante Lena, Lora? En van papa ook? Heel veel, ja? Het kind knikte, heel dikwijls ach tereen. Toen ging het weer liggen op het kussen, en zei slaperig: Tante Lena zin gen I Twee engelen die mij wekken, Twee engelen Lena schudde het hoofdi: „Niet dat liedje, Lora!" Zij werd bang voor de groote, verlangende kinderoogen. Ik zal wat voor je zingen van den „meike ver", of van den „zandman", of van het „zwarte en het witte schaap". INeen! Lora trok heftig met de beenen het dieflc weg. Twee engelen! Twee eng el en! Lena zong: Twee engelen, die mij dekken, Twee engelen, die mij wekken, Twee engelen, die mij wijzen, Naar die Hemelsche Paradijzenl Teer klonken die lialf-iuide tonen dhor de stille kanier. Toen op de veranda nijdig stoel- geschuif, men hoorde het hier. Lena sprong snel op thans klonk ook de stem van haar schoonzuster; zij klonk opgewonden! Nu gedempte, woorden van haar man en nu die vrouwe- stem nog eens, nog opgewondener! Lena isneldie do slaapkamer uit, op dien drempel, in 't donker, liep ze tegen haar broei- aan. Kom nu. fluisterde hij, Amalia houdt niet van wachten! Zij gingen de veranda binnen. Aan de gedekte tafel, aan het hoofdeind zat mevrouw Langen, den rug naar den tuin gewendi. De gaskroon brandde al. haar helle licht worstelde met die zachte schemering buiten. Het zilver schitterde op het stijf gesteven tafel laken, de schotels dampten. Barbeel met gesmolten boter en aardappels met petei-selie. Kom eet nu. Frits! Amalia reikte haar man die schotels over. Lena, die tegenover haar zat, scheen ze niet. te zien; als was daar niets dan lucht, zoo keek mevrouw langs haar heen. Hier, Lena, bedien jij je ook eens goed, zei Langen, en gaf zijn zuster de schotels. Zwijgend nam Lena wat op haar bord; ze had liever niet gegeten; de manier van dben en de behandeling van haar schoonzuster wrong haar de keel dicht. Buiten was dé nachtwind opgeko men en fluisterde in de hoornen; een dar glazen deuren stond opera, een wonder-verkwikkende geur vau groen en nachtelijke frischheid kwam near binuen. Een vlinder, door het lamp licht gelokt, fladderde over de tafel en zette zich neer op Amalia's blon de haren. Hul dat vuile beest! Zij pakte hem er af en trapte hem op den vloer doodt Ba. wat een. nare vlek geeft dat Fri<ts, doe dö déur dicht, het tochf verschrikkelijk! In de gesloten serre werd de lucht drukkend, het gas suisde en straalde in hitte neer. De meid kwam binnen, en bracht een dampenden meelkost op. Eet dan toch. Frits! Van je lievo lingsgerecht wélt, wil je niet! Zoo. Amalia perste de lippen op elkaar en zat rechtovereind met een hoogrood gezicht- Dank je, zei Langen kalm, ik heb geen trek meer; maar wil je Lena niet wat presonteeren? Daar! Mevrouw schoof, zonder haar aan te zien, den schotel over do tafel. Lena verroerde zich niet, ze strekte de hand niet uit. Nu de stilte. Buiten gaat de nacht wind luider, de lakken van dén noten, boom, bij het huis, worden, neergebo gen en vegen laims het dak der versa». ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37% de omstreken en franco per post0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur:

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1