NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen .Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang. H Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSuccParijs 31bis Faubourg Montmartre. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem ia het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam, Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen ABONNEMENTSPRIJS: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prqs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spanrne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123» Intercommunale aansluiting. Dit numtr; er bestaat uit zabladzijden. öanrlen 's Dagblad van 1 Mei beval o. a.: Verwarde vredesgeracliten. Kei zer Wilhelm en Rhodes, De gru welen op de Phi lippijnen, Parlem. Praatjes, Transvaal en Oranje- Vrijstaat, Noëls vau Wageningen, Hy was niet terecht. Ot'ticieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van de8 voormiddags 10 tot des namid dags 4 uur, tot 13 Mei e.k., 's namid dags ten 1 ure, ter gemeente-secreta rie, (7e Af deeling) ter visie is neder- gelegd. het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van W. Bosch, om vergunning tot oprichting van eene slachterij en rookerij in het perceel aan de le Projectstraat ten noorden van de Regulierstraat, en dat op den veertiendien dag na heden, zijnde 13 Mei e.k., en wei des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente, de gelegenheid zal wor den aangeboden, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen net oprichten der inrichting in te bren gen. Haarlem, 29 April 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE HAAN HUGENHÓLTZ, L. B. De Secretaris, PL'NACKER. Politiek Overzicht. De vrede schijnt nabij, en toch laat hij nog steeds op zich wachten. Alles blijft vaag, wat men er over hoort. De eene courant verneemt dit, en de ander zuigt dat uit haar duim. maar geen van allen weet er iets zekers van. De „Daily Telegraph" kreeg uit Pre toria geseind, dat de Utrechtsche en Vrlj- heidsclie commando's bijeenkomsten hielden ea dat men zich krachtig uit sprak teu gunste van den vrede. Maar in Engeland zelf schijnt wel een dimi nuendo op te merken te zijn, wat de vre- desverwachtingen betreft. „Reynold's Paper" beweert zelfs stoutweg, dat de vredesonderhandelingen mislukt zijn en dat de Regeering nog slechts tracht het bekend geworden resultaat te verzwijgen tot de openbare meening voldoende is voorbereid. Een bericht in verband met de krijgs bewegingen staande, is een telegram van de „Daily Mail" uit Pretoria, dat lord Kitchener een stil zwijgen den wapenstil stand zou bewilligd hebben, tot de Boe- 'enleiders al hun commando's over de vredesonderhandelingen hadden geraad pleegd. Van uit Engeland was eerst zulk een wapenstilstand geweigerd, toen de Boerengeneraals daarom vroegen voor den tiid dat zij onderllftg overlegden. Dat Kitchener zulk een wapenstilstand toch heeft topgestaan. schijnt een daad van wijs bele'd: hoewel de ..Daily Tele graph het nnodig acht, in het bijzonder nog eens de aandacht te vestigen op het feit, dat deze stilzwijgend overeengeko men wapenstilstand in de districten Utrecht en Vrijheid door de Engelsche troepen geëerbiedigd is. Niet geheel in overeenstemming hier mee is echter het. Engelsche borderel, dat voor de afgeloopen week, dat is dus de week van den stilzwijgend overeenge komen wapenstilstand, opgeeft: 25 Boe ren gedood en 78 gevangen genomen: verder dat de colonnes in het noordwes ten van den Vrijstaat met veel succes te gen Badenhorst opereerden en in het. oosten en westen van Transvaal de co lonnes het land schoonveegden Dat riekt naar vuur en bloed! In het Amerikaansche Congres zijn Maandag harde dingen gezegd aan het adres van generaal lacob Sm th den man, die zulke barbxirsche eters hoeft gegeven om het verzet van de l ilipino's te breken en deswege terecht staat voer den krijgsraad te Manila. In den Senaat zeide de democraat Gimmons van Smith's bevelen o;n Lp eiland Samar tot een onherbergzame wil dernis te maken en alle mannelijke Fili pino's boven de tien jaar over de kling te jagen, dat de geschiedenis sedert de dagen van Herodes geen heugenis bad van een dergelijk bevel. In het Huis van Volksvertegenwoordi gers zeide Sibleuy dat Smith niet alleen voor zichzelf, maar voor iederen Ame rikaan die een uniform droeg, een schan de was. „Ilt heb gehoord zoo vervolg de hij van Timoer den Tataar en van den Saracijnschen geesel, maar. God dank. heeft het na Golgotha achttien eeu wen geduurd eer er een generaal Smith verschenen is. Ik hoop dat er genoeg moed, vaderlandsliefde en christelijkheid zetelt aan het andere einde van de ave nue (het Witte Huis) om te zien dat hij binnen tweemaal vier en twintig uren van zijn uniform beroofd wordt." De republikeinen hoorden deze filippi ca met teekenen van instemming aan. De verontwaardiging over de wandaden van den generaal is dan ook in het ge heele land zeer groot. Te Manila wordt intusschen het geding tegen Smith voortgezet. Majoor Waller bevestigde Maandag nog eens het be faamde bevel van den generaal „Maar, voegde de getuige er tot verdediging van zijn chef bij. de inboorlingen van Samar zijn verraderlijker en onverzoen lijker dan Soedaneezen en zonder gene raal Smith' afdoende maatregelen zou de oorlog daar nog niet uit zijn." De ge neraal had nooit bedoeld dat men vrou wen en kinderen zou afmaken. Korporaal Pritchard. die deel had ge nomen aan een gevecht te Jandora. op Samar, zeide dat hij jongens van twaalf jaar had zien vechten en steken met bo- lo's. Sergeant Bonicastle, een Apache, ver klaarde. dat hij in een gevecht tegen Dios Dios te Dapdap. op Samar. twee jongens beneden de vijftien had gezien, de een gewapend met een bolo. de ander met een dolk, die een soldaat te lijf gingen De krijgsraad verdaagde zijn zitting opnieuw. Buitenlandsch Nieuws. Een immigratie plan Onder Lord Reay's voorzitterschap ver gaderden Dinsdagmiddag te Londen de leden van het Oost-Indische Genootschap om een verhandeling aan te hooren van Sir Lepel Griftin. Deze betoogde, dat het Zuid-Afrikaansche vraagstuk slechts op te lossen is door een van siaatswege ge leide en gesubsidieerde landverhuizing van Hindoes naar Zuid-Afrika. Spreker beschouwde een kolonisatie van Engel- schen daar even hopeloos als de toe komst der Kaffers. Hij betreurde het, dat er geen Indische troepen in Zuid-Afrika gebruikt waren. Dit betoog vond veel bestrijding bij ettelijke sprekers. Aan de discussie nam ook Lord Reay deel. Deze toonde aan, dat Griffin's immigratieplan op bedenke lijke wijze de moeilijkheden, die er in Zuid-Afrika waren, vergrooten zou. Lord Reay was ook van oordeel, dat de Engel sche regeering zeer terecht geen Indi sche troepen naar Zuid-Afrika gezonden heeft; anders zouden de -Kaffers aan den oorlog deelnemen en dan tegen do En- gelschen. Koizer Wilhelm en Rhndos. In de Mei-aflevering van de Fort nightly Review komt een artikel van Iwan-Mülle,r ovter Rhodes. Daarin wórdt iets verteld uit d.e verhandelin gen tusscben keiz. Wilhelm en Rhodes toen deze voor den oorlog in Berlijn was om te spreken over den spoorweg eh de telegraaf van Kaapstad naar Kairo. De Keizer en Rhodes hadden zekeren dag al een tijd lang onder vier oogen met elkaar gesproken over den spoorweg; een paar staatslieden woonden het gesprek verder bij. Die spoorweg zou gedeeltelijk over Duitsch gebied loopen. „Mijn stuk spoorweg," zeide de kei zer, „zal in twee of drie jaar gereed- wezen. Ik zou gaarne overkomen om de verbinding met uw spoorweg te vieren, maar dat is onmogelijk; ik zal iemand zenden om mij te vertegen woordigen," „Neen, sir," antwoordde Rliodes, „uw spoor zal dan nog niet klaar we zen. Ik weet niets van uw Duitschers in hun eigen land, maar die in Afrika zijn de vadsigste. minst vooruitstre vende menschen ter wereld. Ik ben zeker, dat het vele jaren zal duren voor zij met hun spoorweg beginnen." „Voor ik weg ga", zeide Rhodes nog. „moet ik u danken, sir. voor dat tele gram (aan president Kruger.) Kijk. sir, ik had me leeiijk vastgewerkt en ik kwam thuis om als een stoute jongen van grootmama een duchtig pak te krijgen, maar toen kwam u tus- schen hei d e en zond dat telegram, en u kreeg het pak slaag inplaats van ik." Met griootmama bedoelde Rho-des zegt Iwan-MülQer, het Engelsche volk. maar de keizer moest het natuurlijk anders begrijpen. De schrijver vertelt nog. dat de keizer een overeenkomst had ontworpen, waarin stond dat Rho des de kosten van de bewaking der (spoor- of telegraaf-) lijn door Duit- sclie troepen zou dragen. Rhodes maakte bezwaar: Uw Majesteit kan wel een heel legerkorps zenden, zeide hij. De keizer voegde er toen bij: to-t. hoogstens 40.000 porid sterling. Dat vond Rhodes goed. Na die gesprekken, zoo vernemen wij verder en dat klopt met al wat er vroeger over gezegd is, liet de keizer zich vol bewondering uit over „den man" dien hij nu ontmoet had. Nu de spoorweg echter niet over Duitsch gebied', maar door den Kongostaat zal loopen, wat is er zoo vragen wij weder gebeurd dat de roerende overeenstemming tusschen dien keizer en Rhodes verstoord heeft'? Al gein eene Berichten. Het heet, dat de politie te Panna een anarchist heeft aangehouden, in wiens bezit men een portret van keizer Frans Jozef vond met het onderschrift: „Ter dood veroordeeld." Maandagavond is voor het huis van den clericalen afgevaardigde Verhaegen te Gent een bom gesprongen. Menschen zijn bij dit ongeval niet gekwetst, maar de raaterieele schade is vrij aanzienlijk. De buren hebben vlak voor de ontplof fing eenige mannen zien wegdraven; het parket heeft terstond een onderzoek ter plaatse ingesteld. Volgens een telegram van Laffan uit Bloemfontein heeft de heer Lockwood Kipling, de vader van Rudyard, een wa penschild voor de Oranjerivierkolonie ontworpen. O phet schil dstaat een oran jeboom, waarboven een Tudor-roos; be neden golvende lijnen, het zinnebeeld van water, waardoor de naam Bloem fontein wordt afgebeeld. Twee spring- bokken zijn de schildhouders. De teeke- n'ng is aan de goedkeuring van bet de partement van koloniën onderworpen. De „Times" verneemt uit Buenos- Aires: De voornaamste hinderpaal bij de on derhandelingen tusschen Chili en de Ar- gentijnsche republiek over ontwapening blijkt de vraag te zijn, of de overeen komst alleen voor de toekomst zal gel den of terugwerkende kracht zal hebben Vermoedelijk zullen de onderhandelin gen daarop afstuiten. Stadsnieuws Haarlem, 30 April 1902. Ned. II erv. Kerk. Beroepen te Lichterwou.de, R- Veen, alhier. Nicolaas Steenvoordien te Liisse. door de Rechtbank alhier ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf wegens diefstal van een boom, is van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De officier van Justitie kwam mede in Hooger beroep. Na arbeid Kunst. Het fanfare^ korps „Na arbeid Kunst", Directeur de heer J. Blad geeft o.. s. Zaterdag eene uitvoering in de Kleine Vereeni- ging. Het programma zie-t er zeer keu rig uit, zoodat het een alleszins genot volle avond belooft te wordlen. Behal ve verschillende muzieknummers, door het korps en door die led,ten ten uitvoer te brengen, zal een specialiteiten-ge zelschap onder directie van dien heer EdKalff medewerken. Rl o ömb o-l 1 enc u 1 tu u r. In eene Dinsdag-avond: gehouden verga dering der algemeeme vereeniging voor bloembollencultuur wei-den bespre kingen gehouden over de Krelage-vei lingen. welke zooals men weet zullen dfijenien tot stichting van een Krela.ge fond's. Daar die vergadering huishoudelijk was en de voorzitter bovendien den led/ein op het hart drukte toch niets aan de ver tegen wo or digers dier Pers te zeggen, volstaan wij met deze een voudige roecbdeeJing. Muziekavond. De Muzaekver- eeniging „Muzikiale Vriendenkring" te Haarlem, zal op Maandag 5 Mei 1902 des av onds te 8 uur, iD het Bron- gebouw een concert geven. Verschil lende fraaie nummers staan op het programma, zooals den leden en do nateurs wederom een genotvolle avond te wachten staat. Na afloop is er gelegenheid tot dan sen, wat voor velen wel weer veel ge not zal opleveren. Vermelding verdient nog, dat de heer C. Tollenaar, te Haarlem, pia nist, den avond zal opluisteren door zijne welwillende medewerking. Akte-examen L. O. Haarlem, 29 April. Geëxamineerd 8 mannelijke condidaten. Geslaagd de heeren: C. de Groot, F. Korse, M. W. Luypen en C. P. Paardekooper, allen van Hoorn. Uit de Omstreken. Bloemendaal. De-nieuwe school in het park Duin en Daal zal a.s. Zaterdag, des mid- d.tgs te half drie officieel door het be stuur der BJoemendaalsche School- vereeniging worden geopend. Zandvoort. Om met 1 Mei a. s. tot de o. 1. scholen alhier te worden toegelaten, zijn in het geheel aangegeven 89 kinderen Door B. en W. zijn wederom drie bouw plannen goedgekeurd en wel een voor het bouwen van een woon- en winkel huis aan de Haltestraat, voor den heer H. Hilleeamp, een voor een woonhuis aan de Dr. Joh. Metzgerstraat voor den heer J. A. v. Noppen en een voor het bouwen van eene bergplaats voor petro leum achter de Brederodestraat voor de Maatschappij tot détailverkoop van pc troleum ..de Automaatte Amsterdam. Ook werd toestemming verleend tot het bouwen van een schuurtje achter 't perceel van den heer J. Steenhuizen aan de Haarlemmerstraat. Telsen. In de Dinsdag gehouden raadsverga dering werd op voorstel van den Voorzitter een telegram gezonden aan 7,. K. H. den Prins en aan H. M. de Koningin-Moeder, waarin deelneming werd betuigd met de droevige om standigheden, waarin het koninklijk huis verkeert door de ziekte van H. M. de Koningin. Namens Z. K. H. rdten Prins en II. M. de Koningin-moeder werd eenige uren daarna den Raad (telegrafisch dank gezegd voor zijne belangstelling Binnenland. De toestand der Koningin. Men seint ons uit den Haag: Wederom bracht H. M. de Koningin den nacht rustig door. De koortsvrije tij den komen geregeld terug en houden langer aan. Met het oog op deze gunstige verschijn selen zal van af heden slechts een och tendbulletin verschijnen. Parlementaire Praatjes. De Tweede Kamer heeft gisteren na een vermaning van den voorzitter aan de heeren om te zorgen, dat er niet, als Vrijdag, tot tweemalen toe, onvoltallig heid zou wezen 'veel en velerlei afge daan. In de eerste plaats werd de wijziging der faillissementswet (surséance van be taling) zonder stemming goedgekeurd. Tot de toelating van het nieuwgekozen lid, den heer Jansen, besloten zijnde, is deze beëedïgd en toegelaten. Vervolgens is inzake de inlichtingen op de klacht van den len luit. van Nes, de conclusie der minderheid van de com missie (den heer Verheyl verworpen met: 55 tegen 15 stemmen, waardoor die der meerderheid werd aangenomen. (Zie ons no. van Zondag en Maandag). En daarna interpelleerde de heer van Wijck over de afkeuring van uit Neder land naar Engeland ingevoerd vleesch. De heer interpellant deed uitkomen, dat zeer vaak tuberculeus en ander afge keurd vleesch naa^' Londen wordt ver zonden, tot nadeel van den eerlijken handelaar en veeteeler, die den weerslag ondervindt van het gepleegd bedrog. Onze vleeschexport lijdt onder dergelij ke knoeierijen. Die export nu, door de vorige regeering bevorderd, was een groot belang geworden bij gemis aan uit voer van levend vee, maar werd in go vaar gebracht wanneer er slecht, bedor ven vleesch werd uitgevoerd. De uitvoer van Denemarken naar Londen vermeer derde met 100. de onze met 5 pet. in 3 jaren. Er moest dus iets gedaan worden om den uitvoer van onbruikbaar vleesch te beletten. Was de Reg. bereid maatre gelen voor te dragen? De Min. van Waterstaat wees er op, dat de vorige Reg. het denkheeld van Rijksvleeschkeuring in studie nam, er een commissie voor benoemde, die een avant-project ontwierp,waaruit bleek hoe lastig deze quaestie was. Men had te kie zen tusschen concentratie van slachte rijen of een mobiele colonne van veeart sen. De commissie wilde verplichte abat toirs met rijkssubsidie. Terloops merkte de Min. op dat tuberculeus vleesch niet beslist, onbruikbaar was. Erkennende de beteekenis onzer 255 exportslachterijen, meende de Min dat hij zich niet mocht beperken tot dp keuring voor export maar de keuring in hel algemeen moest ter hand nemen. Zoowel het stelsel van toe zicht door veeartsen als dat der abat toirs hadden vele bezwaren: de Min. hel de tot het eerste over. maar wilde, zon der toezegging van spoedig handelen, de zaak nog eens overwegen. In verband met het gesprokene drong de heer Artz aan op subsidieering van de varkensfok kerijen. De heer v. Wichen meende, voor zoover hij te volgen was, dat er slechts weinig afgekeurd was, doch dat men in Engeland revanche nam voor onze anti- Britsche gevoelens in zake Zuid-Afrika. Ook hij vond afkeuring van slecht ver pakt of minder goed geslacht vleesch goed, maar met schadeloosstelling. De Min. herhaalde nog eens, dat hij tot fa cultatieve keuring bereid was en bleek het met den heer Smeengc eens. dat zoo danig merk moest worden aangebracht (een loodje bijv), dat het vleesch niet bij ander kon worden achtergesteld. Daarna kwamen de moties—Ter Laan en van Alphen. gevolg van de interpella tie van den laatste over het oproepen der lichting van 1895 opnieuw op de prop pen. Die oproeping werd uit wettelijk oogpunt verdedigd, door den heer Van Karnebeek, die haar 't logische gevolg achtte van de aanneming der militiewet en die de belangen der defensie boven de bezwaren stelde. Was deze spr. van de wettigheid van den maatregel ten volle overtuigd, de heer de Savornin Lnhman was in twijfel. Hij erkende dat het niet vaststond, dat de wet de oproeping eischte maar het tegendeel evenmin. Toch helde hij er toe over om de verplichting der lichtingen 1S95—99 te erkennen. Maar de motie van Alphen achtte hïj-Dnnoodig; hij zou er dus tegen stemmen. De heer Drueker daarentegen, zich houdende aan de let ter der wek achtte de oproeping onge motiveerd, ook op zichzelf en meende dat dit het best werd uitgedrukt door de motie-Ter Laan. al keuvde hij de redac tie daarvan niet goed. De heer Mees vroeg of er geen weg zou wezen om de lichtingen '95'97 vrij te stellen, door een wijziging van de landweerwet bijv. Hij gaf dit denkbeeld in overweging. De heer van der Zwaag bepleitte het standpunt der tegenstanders der oproeping; het kwam er op aan de wet toe te passen zoo- als zij daar lag. Ook de heer Schaper verdedigde de motie-Ter Laan opnieuw, zonder nieuwe argumenten aan te voe ren. De heer Ter Laan repliceerde en daarna verklaarde de heer Kolkman, dat geen der moties hem bevielen, dat het hem niet duidelijk was of de wet de op roeping nu eischte of toeliet, of niet, en dat spr. en velen zijner parlijgenooten liever een gelegenheidswetje hadden dan een verzwaring van lasten. Heden 11 uur voortzetting. Ff. Jr Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Uit Brussel wordt aan het Handels blad over de internationale tombola ten behoeve der vrouwen en kinderen in de concentratiekampen het volgen de geschreven. De roepstem uit 's Gravenhage tot de Belgische kunstenaars heeft niet tevergeefs geklonken. Niet minder dan 188 werken werden voor het goede doel afgestaan, met de eerste en beste na men zijn zij onderteekendl De tentoonstelling daarvan werd Maandag geopend in die ruime en goed verlichte kunstzaal vau het vroegere huis van den heer (de) Oornzée, later door een bekenden, onlangs gestorven kunsthandelaar bewoond. Wij kunnen ze niet alle vermelden: en het zou onbeleefd, ja ongepast zijn in een beoordeel ing te treden van het geen tot zulk een goedi doei la ge schonken. Opmerkelijk zijn het groot aantal inzendingen van dames (uitin gen van sympathie voor de slachtof fers), onder wie verschillende verdien stelijke dillettanten. Van verschillen de Hollandsche, hier gevestigde, da mes zagen wij met genoegen de wer ken: o.a. een allerliefst slapend poes je van mevrouw Henriette, en een door kleur en compositie uitmuntend stilleven (een tuiltje violen, een boek, enz.) van juffrouw Henriette Ronner. Het is aangenaam te zien, dat de meeste schilders en schilderessen zich niet er van hebben afgemaakt, door het zenden van een oud schetsje uit het boekje van het. oitelier voor den dag gehaald, maar d:at er werken m- cler zijn va» groote waarde: zoo bijv. van den landschapschilder Courtens (een krachtige schets, schoon van kleur en uitdrukking): van den aqua rellist Uyterschaut (een landschap vol leven, zooals hij alleen ze weet op 't papier te brengen); van EmiLe Claus, een zonderling gegeven (een eenvou dig steenen bruggetje met een paa.r vazen) maar even ldoek als kleurrijk; van Hfymans een friseh boschgezicht met schapen: van den ernsfigen Mel- lery oen keurige teekoning. Er zijn een aantal zeer goede etsen, o.a. van den Nederlander Werleman, een por tret van Kruger; van Romberg (wien van moederszijde Nederlandsch bloed door de aderen stroomt.) een drietal, waaronder uitmunt eon ruiter, mei bijschriften, die van de warme gevoe lens van dien kunstenaar getuigen. Bijzonder munten uit de geschen ken van beeldhouwers. In de eerste plaats noemen wij dat van onzen landsman Ed. Roskam (een schotel, in tin gegoten, ter versiering eener eetkamer); verder van Rousseau een allerheerlijkst figuurtje (een jongman met een vlinder); van Samuel een keurige „plaquette" (een vrouw, die een jongen man te drinken geeft); van Weygen een zeer gevoelige schots (een vrouwtje met een kind, die zich aan een zuil klemt). We hebben slechts enkele grepen gedaan; niet genoem den mogen daaruit niet afleiden, dat hun werk minder gewaardeerd werd. Het comité te 'sHage kan tevreden zijn over de sympathie, die zijn stre ven bij de zulidelijlce kunstbroeders althans bij die van Brusseil, gehad heeft. Dood in de golven, Men. meldt uit Medemblik: Bij het binnenloopen der haven Maan dagavond geraakte de knecht van een visschersvaartuïg uit Huizen overboord. Hogingen tot redding faalden, zoodat de man zijn dood in de golven vond. Acad. Examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is af gelegd het theor. apothekers-examen door de heeren II. S. J. de Wijs, L. la Porte en M. J. Pienbroek. Bevorderd met lof tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift „Een nieuwe methode ter bepaling van den genera- tieduur der bacteriën en eenige van ha re toepassingen", de heer G. W, Boland, arts, off. v. gcz. 2e kl. bij de landmacht, geboren te Well, gemeente Ammerzoden. Utrecht. Bevorderd tot doctor in do rechtswetenschap op Stellingen, de heer H. E. Klein, geb. te Woubrugge.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1