Tg Iir pvraai Be Being YereeniBina Opera Faust Te huur oi te koop gevraagd, Keukenmeid, Gevraagd Gevraagd KAMERS Entree vrij, Entrés vrij. Entree vrij, Entree vrij. Eesie Reis Het interessante Turijn eiiMilaan de bijzonder groote ruimte, die de heer Fortgens daar heeft. Wij wenschen den heer Fortgens van harte succes in zijn nieuwe perceel. Hedenavond wordt het geopend. In den afgeloopen nacht (Dlinsd&g op Woensdag) heeft hat flink gevro ren. Ter gelegenheid der wedlrennen te Bergen op. Zondag 11 Mei a.s. zal een extra trein loopen als volgt: van Alk maar des avonds te G uur 3 min., aan kom# Haarlem 6.33 uur; Amsterdam 7.02 uur; aan de tusschenstations stopt deze trein niet. Het Handelsblad verneemt, dat, naar verluidt, in de kiesvereeniging Haarlem tot voorloopige can did aten zijn gekozen Mrs. Rasch en Thyssen. Di.t bericht is volkomen onjuist. Hoe de zaak wèl is, blijft voorloopig geheim. Heden herdacht de heer R. Blankensteijn, voorslaander in d- wielen draaierij van de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. alhier den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij die maatschappij in diénst trad. Zoowel van zijne meerdere als van zijne kameraden ontving hij blijken van belangstelling. Zijne werkbank was niet versierd, daar die afdeeling- waarin hij werkzaam is, dit .niét kon bekostigen. Van zijne kameraden ontving hij een prachtige fauteuil. Door de H. IJ. S. M. werd hem een envelop met inhoud overhandigd. In het stukje van gisteren „Muzikalen Vriendenkring" is per a- buis gezet, dat no. 6 van 't programma door den heer C. Tollenaar is uitge voerd doch dit moet wezen door den heer Joh. Kerkhoff. De a f d. Haarlem S. D. A. P. houdt Donderdag 8 Mei een propagan- datocht naar Santpoort en terug over Jan Gij zen vaart. Tijd van vertrek 's morgens 10 uur, Kennemerplein. De zangvereeniging „De Stem des Volks" heeft bereids hare medewerking toe gezegd. Gevonden voorwerpen: een slinger van een klok; een notitie boekje; een nikkelen horlogeketting; een zilveren kroes en zilveren sigaren- standaard, gevonden in d'e opgehaal de vuilnistoffen: een portemonnaie met geld, een jongensmantel. Bekeurd. Een naaister werd be keurd wegens overtreding der arbeids wet. Niet minder dan 19 paartjes werden he den ten stadhuize in den echt vereenigd. Poging tot inbraak. In den afgeloopen nacht heeft men gepoogd om in te breken in een kantoortje op een erf aan de Leeghwaterstraat. Kantongerecht. Zitting van Woensdag 7 Mei 1902. Overtreding arbeidswet. Voor dit feit had zich te verantwoorden Hendrika v. d. Voort, bleekster, woon achtig Zomervaart, die op 9 April des avonds te half acht nog een meisje in dienst had gehad. Het O. M. vorderde voor deze overtre ding 5.— boete of 5 d. hechtenis. Overtreding leerplichtwet. Tegen twee vaders van kinderen, die zonder wettige redenen de school te Zandvoort hadden verzuimd, werden geldboeten, subs. 2 dagen h. geëischt. Nachtrumoer. Tegen P. Voor- meer te Heemskerk werd wegens het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg op 13 April 11., en het maken van nachtrumoer 2 geldboeten van 3 subs. 2 maal 3 da gen hechtenis geëischt. N. Kloes te Heemskerk, die zich aan dezelfde feiten had schuldig gemaakt, doch bovendien nog straatschenderij had gepleegd, door een hit in de woning van de weduwe Hoogewerf te brengen, hoor de 3 maal ƒ3 boete of 3 maal 3 dagen hechtenis tegen zich eischeu. Uitspraken. L. L., te Vel'sen, en J. die J., te Heemskerk, wegenis overtredling dter Jachtwet, rasp. tot 7 d. h. en 3 of 2 d. h.; B. M. S. en J. v. G., te Haarlem: F .v. d. H., J. J. H. H. en H. A. v. L.! te '9 Gravienhage; H. v. K-, te Zand voort, en W. C. J. R., te Amsterdam, wegens overtreding dier Spoornet resp. tot 1 of 1 dl. h_ 1 of 2 d. h., 5 of 8 di., en 1 plus 2 of 1 d. en 2 dl. Ir; W. Tli. B.,te Haarlem, wegens het nacht- GEMEENTERAAD. Vergadering van dien Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 7 Mei 1902, dies namiddags ten H ure. Voorzitter mr Th. die Haan Hugen- holtz Afwezig hij den aanvang der zitting de heeren Nieuwenhuys liruseman, Van Styrum, Klein, Beijnes, en Laane. De VOORZITTER bracht hulde aan den heer Van Dieren Bijvoet voor öe wijze waarop hij in den raad meer dan 34 jaar de belangen van de ge meente had behartigd, (applaus). Op verzoek van den burgemeester werd een verzuim hersteld in die vorige raadzitting begaan en alsnog een woord van hulde aan den heer Speel man gebracht voor diens heldere ad viezen en hetgeen hij in liet belang der gemeente had gedaan (applaus) PUNT I. Mededeellingen en ingekomen stuk ken. Aan den heer L. Dekker Kz. wordt op ziin varzoek eervol ontslag ver leend als leeraar aan de H. B. S. met driejarigen cursus. a. dal is gesteld in handen van B. en WW. om advies: 1. een adres van Mej. A.Josset, houden de verzoek haar als leerares aan de Meis jesschool voor het Middelbaar onderwijs pensioen te verleenen; 2. een adres van Mr. F. A. de Graaf f, om J^hem met ingang van 1 Sept. eervol ont slag te verleenen als leeraar bij het M. O. een adres van J. van Roode om hem den grond voor de perceelen Zijlweg 75, 77, 79 en 81 te verhuren; b. dat is ingekomen: een schrijven van den heer G. J. van Dieren Bijvoet, houdende mededeeling, dat hij wegens voortdurende ongesteld heid ontslag neemt als lid v. d. Raad. een schrijven van J. J. Francken, hou dende dankbetuiging, voor zijne benoe ming tot leeraar aan de Burgeravond school; vier processen-verbaal van afkeuring van voor de consumptie ongeschikt vleesch. een schrijven van B. en W. van Vel- sen in zake het bijdragen in de kosten van.het uitoefenen van contröle op den geregel den gang van het stoompontveer en verder overgang over het Noordzee kanaal. 5. een amendement en een nader amen dement van heer W. A. J. van de Kamp op het voorstel betreffende het geven van namen aan straten. een amendement van den heer S. Roog op het voorstel, betreffende den bouw van een vaccinatie-bureau. 7. een amendement van den heer S. Roog op het voorstel, betreffende het schoolplan in het Kléverpark. een adres van eenige bewoners van het Ripperdapark, houdende verzoek, het plantsoen in dat park te laten zooals 'tis. 9. een adres van J. J. Bestenkamp om het onbewoonbaarverklaren van perceel Doelstraat 15 zwart en rood nog twee maanden uitstel te geven. C. dat aan den burgemeester op zijn verzoek een maand verlof is verleend, ingegaan 21 April. D. dat op de groote zaal van het Stede lijk Museum tentoongesteld zijn teeke- ningen van Haarlemsche meesters van de 16e, 17e, 18e en 19e eeuw. PUNT II. V a.cc inatiebureau. In de gemeente-stukken is opgeno men het bekende adres, verzonden door de heeren W. J. van Linden Tol, W. Stolp, C. G. Loomeijer Jr. en L. Modoo, in zake een nieuw vaccinatie-bureau. De voorstellers wijzen er op, dat het vaccinatie-bureau het verhoogd subsi die van Prov. Staten ad f 100 zal moeten missen, nu de Raad het voorstel van B. eri W. 300 subsidie) verwierp. Zij meenen echter den indruk te mogen op vatten dat vele leden van den Raad op meer afdoende wijze willen helpen, en daarom stellen zij voor: om van gemeentewege een nieuw vaccinatie-bureau te doen bouwen. 2o. aan B. en W. te verzoeken den ar chitect der gemeente op te dragen daar voor een gedetailleerd plan te ontwer pen en in te dienen. 3o. het nieuwe gebouw, zoodra het. ge reed is, te verhuren aan het bestuur van het vaccinatie-bureau. De heer S. Roog stelt voor: le. B. en W. te verzoeken een eenvou dig ontwerp met begrooting van kosten van een door de gemeente te stichten vaccinatie-gebouw te laten maken, met bekwamen spoed bij den gemeente raad ter goedkeuring in te dienen. 2e. Het gebouw, zoodra het voltooid Is, aan het Bestuur van het vaccinatie-bu reau te verhuren. (137). De heer VAN LINDEN TOL began möt media te deelien diat de voorstel- regjjstier niet bijhouden, 1 of 1 d. h., C. K., te Zandvoort, wegens lo. dron kenschap, en 2o. verwekken van ru moer, 1 plus 2 of 1 plus 2 di. h.; P. v. Z., te Velsen;J.D. en G. Z.,' te Be verwijk, wegens onbevoegd' over eens an diers grondi loopen, resp. tot 2 of 2 d, en, 5 of 3 dl h.; A. K„ E. K., J. G., W. W. en C. K.all en te Zandvoort; G. H„ H. J. H. v. W„ L. d. M., J. VV. V., O. v. dl P. en L. U., allen te Haarlem, wiagens straatschenderij, resp. tot 1 of 1 di. h.. 2 of 2 d.„ en 3 of 3d b.; Th. M., te Overveen; K. T. en H. v. E., bedden te Haarlem, wegens een voet pad buiten noodzaak berijden, je der tot ƒ1 ol' 1 d. h.; N. B., t.e Alkmaar, wegens rijden met een hond zondier muilkorf, f 1 of 1 d. h.; F. H., te Haar lem, wegens rijden mot een rijwiel zonden' licht, f 0 50 of 1 d. h.; H. K. G., te Haaxlommerl.iede en Spaarnwoude, en Tb, M., te Overveen. wegens puin op straat weimen, i'edler 1 of 1 d. ii.; H. K., te Haarlem, wegens vuilnis op straat storten, wijgesproken. (Wordt vervolgd). Uit de Omstreken. Heemstede. Van Maandag op Dinsdagnacht is een poging tot inbraak gepleegd op „Eensgezind", van Rijn. bewoond door H. do heer Roog de vereenvoudiging in' zijne wijzigihQ-neergelegd', bedoelt. De heer TJEENK WILLINK moet zeggen dM d'e toelichting van dien beer van Linden Tol hem. zeer teleur gesteld beeft. Tegenwoordig hebben we, minder dan ooit behoefte van een pachvaeci- noj'éne. De ophooping van moeders met kinderen is alleen toe te schrij ven aan de slechte regeling. Dat is bij de discussiën de vorige maal ge bleken. Gebleken is toen ook da t. de an- inenting in de huizen van belangheb benden kan geschieden. De artsen die dit niet aan de huiden der patiënten wilden inenten, zouclen het dan in het bestaande gebouw kun nen doen, dat men dan eenige dagen per week zou moeten openstellen, in- plaats van een dag per week. Spreker meent met. .dien heer Hugenholtz, dat bet een luxe-uitgave is. De heer KRUSEMAN is van dezelf de meening, doch voegt daaraan toe, dat de gemeente in de verordening voor de stads-geneeskundagen heeft bepaald, dat de inenting aan hen is opgedragen en lyinphe van gemeen tewege wordt verstrekt. Slechts 1/10 an de lymphc gebruiken we hier in Haarlem, terwijl wij voor 1/3 de kos ten dragon. De helastingpenningen kunnen we beter gebruikendan door oprichting van zulk een vaccinatie bureau. De heer v. d. BERG wijst er op, dat. in de twaalf grootste gemeenten van ons land, op verschillende tijden vac cin atie-bureuax zijn opgericht. Dit is geheel spontaan geschied en het logi sche gevolgdier noodzakelijkheid, die men meende, d'at bestond. De berei ding van lymphe gaat niet snel: dat moet men langeaam doen en allerlei kleine attenties in acht nemen. Daar om is het noodig, dat de bereiding der lymphe verdeeld is over een groot, aan tal bureaux over ons land. Die ver- scliilende bureaux kunnen bovendien elkaar helpen, dit iis bet tweede argu ment, dat pleit voor het bestaan van meerdere bureaux. In België is één Bureau slechts, en we zien dat. juist van Beilgië herhaaldelijk gevaar komt Er is nog een andere reden die pleit voor meerdere bureaux. Als er gevaar dreigt, moeten nl. vaccinatie en revac- ciinatie tegelijk geschieden, Nu zegt men wel, dat met een ande re regeling hier in Haarlem een be tere toestand zou intreden, gedeelte lijk is spreker het hiermede ook wel eens. Doch met het lokaaltje, waarin de kalveren ingeënt worden is het treurig gesteld en dlaarom zou het vac cinatiebureau verbeterd moeten wor den. Het is toch wel van eenig belang, dat men in de 9tad zelf over de noo- dige hoeveelheid lymphe kan beschik ken, In de hoofdplaatsen dor provin ciën zijn meestal bureaux. Amsterdam heeft minder buisjes lymphe in de provincie Noord-Holland geleverd dan het Haarlemsche bureau. Dit heeft dus wel degelijk reden van bestaan, en als dat zoo is, moet het ook goed zijn. Spreker wijst ook nog op die mo gelijkheid;, dat wanneier een nieuw vaccinatie-bureau gesticht werd, het oude voor polikliniek geknlipt was. De heer v. d. Berg raadt zijn medele den aan, genereus te zijn. De heer STOLP gaat de geschierfer nis na en beeft altijd behoord onder degenen, die meenden dat om den naam van Haarlem hoog te houden, wij een behoorlijk vaoeinatJebureau dienen tt hebben. Waar er in Haarlem geregeld veel gedaan wordt om den algeineenen toestand goed' en beter te maken, moet men thans niet terug deinzen. De heer KRUSEMAN heeft mot ge noegen van den heer v. d. Ber/ ge hoord, dat men beter wil explo'iteeren. Is de kal verstal niet vold oend e, wel nu; laten we een nieuwe stal bouwen, De heer van der Berg heeft gezegd dat het zoo geschikt zou zijn voor po likliniek. Mocht het gasthuis worden verbouwd, dan zou de polikliniek kunnen wanden ingericht om daar te vaccineeren. Spr. draait dus hetgeen de heer v. d. Bergwenschte. ju'ist om. Wanneer d'e Ra.ad onverhoopt mocht overgaan tot het bouwen van zulk een vaccinatie-bureau voor ƒ13000, dan zou mén minstens ƒ700 moeten maken en het vaccinatie-bureau maakt nu reeds bezwaar tegen ƒ300 De ver- eeniging komt nu reeds te kort. De heer TJEENK WILLINK heeft door de verdediging van den heer v. d. Berg nog een bezwaar te meer ge vonden. De heer v. d. Berg heeft uit dia centralisatie in België afgeleid, dat. de epid'emiën daarvan het gevolg - zouden zijn. Dat kan de heer v. d. Iers gaarne e-enejgdwamn, die wijziging Berg toch niet meenen! Men is bij be- van den heer Roog over te nemen.I rdid'ing van diergelijke stoffen steed's Het is ons te doen, zei spr., om den1 er op uit, te centraliseeren. Veel bu il uidligen toestand te verbeteren. Dat reaux is naar spr. mecning niet ge- die verhetenn gbehoeft is in den Raad wenscht, In het tegenwoordige stads- reiedls meermalen betoogd. Den leden' ruim, waarin het niet meer noodig is die hiervan met overtuigd zijn, raadt; dat in het kalf direct wordt ingeënt! spr aan dam- eauis eeai kijkje te gaanj doch de lyrnphe bewaard kan won-dien naman. Wie het wel meent met dei daar doet men veel beter de lymphe mindere menschen, zal, wanneer hijin een. groot, bureau te betrekken, dien toestand eens in oogeuschouwj Ten slotte werd het voorstel van den neemt, overtuigd zijn van de noodza-i heer Roog ,d)at door de heeren van kelijkheid der^veTbeterimg. De heer Linden Tol c. s was overgenomen m Vervolg Nieuwstijdingen. Aangaande het bericht uit de -,N. Ct." in onze eeitste pagina be treffende de restauratie van het orgel ie Groote Kerk, waarbij abusieve lijk de vermelding van bron is wegge laten, hebben wij informaties inge wonnen en kunnen wij thans uit goe de hron verzekeren, dat dit bericht absoluut onwaar is. Er is geen spra ke van dat het orgel in den a.s. win ter zal worden schoongemaakt. Dat dit eventueel later zal geschieden, best mogelijk. Maar dan moet eerst nog eene bee-rootilng van onkosten worden opgemaakt en de Raadi daar aan nog zijne goedkeuring hechten. Hoe het zij,_dit jaar en wellicht ook het volgende geschiedt daarvan nog niets. Marktnieuws. Haarlem, den 7 Mei 1902. Aangevoerd werden 16 stapel kaas, 1618 kazen, 3457 kilogram 2515. Telegrammen. DE TOESTAND DER KONINGIN. Men seint ons uit 's-Gravenhage: Nadiat die temperatuur gisterena vond slechts geringe verhooging ver toonde. genoot die Koningin oen rusti- gen nacht en ontwaakte geheel koorts vrij. Algemeene toestand bevredigend. Tweede Kamer. Men seint ons uit den Haag: De Kamer plaatste nummer een op de nominatie voor den Hoogen Raad Mr. Nelissen, rechter te Breda. Daar na werd de behandeling van het Mi litair Strafrecht voortgezet. Acad. Examens. Leiden. Geslaagd voor het voorbe reidend kerkelijk examen de heer J, A. Visscher, voor het candiidaats-exa- men in de rechtswetenschap de heer W. H. Köhler. Utrecht. Prop. TheoL die heer H. E. Gravemeijer. Kerkel. voorber. ex. die heer Warmolts en H. v. Eist Doet. rechtsw. de heer Th. Serraris Een aangenomen kind. Het. volgende geval deed zich te; Utrecht voor. Een jong wild konijn was uit moeders verblijf weggeloo- pen en werd door een hond opgepakt die zeer goed de manieren kende om konijnen te vangen. De hond nam het diertje mede naar zijn hok, misschien met die be doeling het aldaar op te eten zou men denken? Maar neen, dat lag niet in zijn voornamen, zooals na 4 dagen eerst bleek. Hij nam het konijntje aan als zijn eigen kind) en hoewel de hond van middelmatige grootte, nimmer jongen heeft gehad, zoogde die het diertje als was het zijn eigen kind. Het konijn tje gevoelde zich bij pleegmoeder z: IMbaar gelukkig; het liep met den hond in en uit het hok totdat, het op eens bekneld geraakte tuisschen den ketting waaraan de hond vast lag, waardoor het zoodanig werd gehavend diat man zich genoodzaakt zag het diertje af te maken. Het wegnemen; ging evenwei niet zoo gemakkelijk als men zich dat had voorgesteld daar den hond het niet wilde afstaan. Toen mén het hem eindelijk had ontnomen ging de hond zoeken en graven hij welke manoeuvres het hok niet weinig te liidietn had Ziende dat zijn zoeken vergeefsch was legde hij zich treurig neder. LONDEN, 7 Mei. (R. O.) Uit Pre toria wordt gemeld, dat de vredes- vooruitzichton als zeer hoopvol wor- dlern (beschouwd'. De Bóeren-gedele geerden die de commando's bezoeken, hebben groot succes in hun poging, om toestemming te verwerven voor de Staatkunde van overgave. De onver- zoanlijkdn wordien voornamelijk ge vonden. onder de mannen van de la Rey. De ..Daily Telegraph" verneemt uit Johannesburg, d'at de burgers in de Riefugee-kampen geen twijfel schijnen te koesteren óver de vraag of de vrede thans zal tot stand komen; te Klerks- dorp en in andere kampen wordt het als zeker aangenomen. De militaire autoriteiten daarente gen hebben een meer 'pessimistisch ilnzncht in den toestand en laten niet na maatregelen te namen voor een toe. nemend krachtige voortzetting van den oorlog LONDEN, 7 Mei. (R. O.) De „Times" verneemt uit Kaapstad, dat die kern. dier vijandien in die Kaapkolonie ge vormd wordt door enkele Transvalere, dSe Sanuts vergezelden in rijn snellen tocht door do Midlands, toen den spoorweg overstaken naar het westen dier kolonie, waar zij thans zijn. Een afdeeling van den vijand, vijf of zes commando's sterk, heeft eeni'gen tijd haar aandiacht gewijd aan eten spoor weg van Port Nolloth naar Ookiep. Eetn andtere groep commando's heeft op tweehonderd! mijlen afstand! haar hoofdkwartier in de vallei van d'e groote Vischrivier, en wacht daar op een gelegenheid! om de blokhuizenlinie te bestoken. Een dlerdie afdeeling van eeni'g be lang is bijeen bij Britstown in die Mid lands tusschen den hoofdspoorweg en de lijn naar Port Elizaheh, Kleinere Boerengroepen trekken rond in Gamdeboo en de nabijgelegen berg reeksen. en, o n bet, eek enen d'e groepjes bleven in het Noord-oostelijk gedeelte' van die Kolonie. Ook in de Westelijke districten ten noorden der blok hui zen- jinie zijn een aantal kleine troepjes. op een der beste standen van -e HAARLEM, «E- een Winkelhuis gevelbreedte ongeveer 6 Meter. Franco aanbieding met nadere omschrijving aan de firma M. J. VAN ENGELEN ft ZOON, Kan toor Heei engracht 42, Amsterdam Onze Brievenbussen. Rrieven op 4(1 ver ten tién kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten: Groote Houtstraat No. 1 <to aan het huis van den heer B Langeveld bij het. Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heeienstiaat aan den winkel van den heer A C A. van Uemert en aan onze Bureaux. Zuider Buitenspaame No. 6 vlak bij de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. Advei-lenUfn. Offlcieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU- DERS van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 ure tot des namid dags 4 uur, tot 20 Meö e.k. 's namid dags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7de afdeeling) ter visie is nederge- legd. het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van de firma Cohen Van De.r Laan om vergunning tot uitbreiding van hare boterfabriek, door plaatsing van 2 horizontale stoommachines, elk van 200 paarden kracht, 2 horizontale stoomketels van gelijk ven-mogen en eene koelwater- machine, ter vervanging van de be staande machines en stoomketels in het perceel aan de Leidsche Vaart No. 50, en dat op dien veertienden dag na heden, zijnde 20 Mei e. k., en wel des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal wor den gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer eijner leden bezwaren tegen 't uitbrei den der inriching in te brengen. Burgemeester en Wethouders voorpoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. De Secretaris, PIJN ACKER. Door het huwelijk der tegen woordige vraagt Mevrouw TEVES- Staten-Bolwerk 14, metl Augustus eene eenvoudige Keukenmeid, die goed kan koken en netjes werken en van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. Terstond gevraagd een als noodhulp ol voor vast. Zich te vervoegen Frans Hals- plein No. 7. een net DAGMEISJE, niet onder 15 jaar, als Tweede Meisje. Zich te vervoegen bij de firma DE HAAN ZOON, Boekh. Groote Houtstraat, Haarlem. een Jongmensch R. K. niet beneden 20 jaar, in staat zelfstandig Re kening-Courantboek te houden. Aanb. onder 3S1 Advertentie-Bur. P.van CITTERT ZONEN, Haarlem. t' 100 ter leen gevraagd door iemand met vaste betrekking tegen 6en maandl. aflossing van 10.Br. fr. lett. A H. aan NOBELS Adv. Bur., Nieuwe Gracht 27. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd, 6 Mei: S. Pool en L. J. Scheepmaker. 7. J. H. Derr en A. M. E. Eijgelaar. G. L. Pieters en C. G. van Bom mel. A. van Hemert en C. E. Baruch. B. G. Balm en E. Roemer. P. B. Hagebout en J. Wensing. J. D. L. Hartmann en P. Boeree. J. A. Roosen en A. M. Dirks. S. Burrij en C. van Ophem. W. van der Lin den en C. Vos, W. F. van der Pol en C. J. Smink. Getrouwd: 6 Mei. A. H. D. Willesum en C. F. Smink en A. A Kales. J. A. van der- Meer en H. C. v. d. Meulen. II. J. J. Re- deker en C. B. van Suijlichem. G. Goets en J. Visser. J. H. Willemse en J. Anto- harte dat er in den raad een meer-.ean eenvoudiger ontwerp te maken g' illemse en J. E. Porre. J. dorheid gevonden wordt om te beslui-; met 15 tegen 11 stemmen verworpen' ten tot oprichting van een eenvoudig! vaccinatie-gebouw I Over het voorstel van B. en W. om De heer IlUGLNHOLi Z Wil zeker gemeente-ambtenaren te verplichten Iwmfn1" dD? Jol.on-j binnen Haarlem te wonen, staakten nisse. A .Rosbach en T. Dijkkamp. D Sm is Stef nïT'Srf s,fVman If3"!3) zrtol T het Steenkist tn M. G. E. Snort.. B. T. c rnen>senen. opr. is eenaiei nog niet voorstel in een volgende vergadering nogmaals zat moeten warden gestemd. De zitting dum-t voort. Hedenavond is het ver- ivolg van dit verslag; te bekeerd van zijn. meaning in de vorige raadszitting uitgesproken. Het komt liem voor, diat. waar de gemeente vele groote lokaliteiten bezi't, in den toe stand verbetering zou kunnen worde gebracht dloor die gebouwen te gebrui ken Spr. betwijfelt de noodzakelijk heid! van een pare vaccinogène.. Hoe door het bestaan daarvan rondom Haarlem een immune kring zou ko men, begrijpt spr. niet en hij noemt het een. luxe-inrichting, niet noodza kelijk in het belang van Haarlem, als gemeenteZoolang spr. daarvan niet overtuigd is, moet hij stemmen, tegen het voorstel-van Linden Tol. De heer WELSENAAR vraagt hoe verkrijgen aan de volgen de adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK. Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwou rstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckhevdestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Kampersingel 70. van Duffelen en M. J. C. Bririkmann. P. Misset en M. van Reijendam. J. Groot en G. wlein de Groot. J. J. C. Leboau en A. M. Leverington. P. Tol en J. van Op- ijnen. H. Sieraad en J. Jansen. A. van Hesteren en E. Veen. A. J. Hermus en M. S. Prenen. F. Hofsté en A. Heekelaar. G. Schimmel en H. van den Burg. D. Lan- geveld en J. C. P. Ampers. D. Bos en A. M. Koehorst. Bevallen: 6 Mei. T. G. Eggenhuisen Hendriks, z.; A. M. van de Reep Hofsté, z.; C. A. GussenhovenSchrö- nen, z.; G. UittenboschBoerman, z.; 5. A. CampfensBakker, d. Pension gezocht in de omstr. van Haarlem of 't Gooi, voor een Heer met 2 Dames, m t vrije besch. over 3 kamers, waarvan 2 bene i. Br. met prijs opgaaf fr. onder lett. B. B a d Boekh. firma A. VERNOUT, Haarlem. In Overveen of Bloemendaal met Pension gezocht, voor twee Dames met drie Kinderen, vanaf half Juli—halt Augustus Brieven met prijsopgaaf onder lett P. S. aan den Boewhandelaar HENRI COEBERGH, Haailem. voor eenige Dame op leeftijd BO VENKAMER met ALCOOF en KEUKENTJE, op rustig punt dei- stad. Aanb. fr. letter P. S. aan P. van CITTERT ZON EN. Haarlem HAARLEMSCHE Sch ouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Zondag 11 Mei 1902 Nederlandsche Opera. SlotvoorsteIHng in dit seizoen. van GOUNOI) met medewei king van het geheele ballet en de eerste Zangers van de Opera. De prijzen d r plaats, n zijn voor deze slotvoorstelhng Balcou/2.— Stalles t 1.75, 1ste. Loge f 4.50 Parterre f 1.25, 2de Loge f 1. Gaanderij 0.50, A an van cc half acht. KI. Hoatstraat 77. Donderdag 8 Mei 1902. (iiemel vaartdag). Groote Specialiteiten - Voorstelling Opening 61/, onr. Aanvang 7'/, nnr. Speltstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Deze week: in Italië. Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Otiieier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken 1.50; voor Kinderen 75 Cts. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen. „DE AM STEL». De Direcctie maakt bekend, dat zijn uitgeloot de navolgende 4°l0 Obhgatiën. No. 25, 34, 94, 108. 139, 145, 147, 149, elk groot 250 en No 49 groot 100. Betaalbaar met 102 den le Juli e.k. ten kantore der fuma W El JEN BERGH, BOUWMEES TER en HARMENS. Te Muur: in de Asscndelverstram nabij de Brouwersvaart, een PAARDENSTAL. Te bevragen Brouwersvaart 108 A. Te Htiar: aan dé Brouwersvaart .en WINKEL HUIS, kamer, keuken, bakkerij, met dubbele luchtoven enz. Huurprijs 520. Terstond te aanvaarden. Tc bevra gen Brouwersvaart 108 A. Te Huur: BOVENHUIZEN, twee kamers, al koof, een kleine kamer, keuken, zol der, enz. Huur 195 en f 208. Aan vaarding terstond. Te bevragen Brou wersvaart. 108 A Aan de Bureaux van Haarlem's Dagb ad be staat dagelijks de ge!e. m eid tol het opgeven van AD VERTENTIËN in alle andere Bladen, als Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van d n Dag, De Nieuwe Courant, De Tijd, De Standaard, Het Centrum, enz. enz. zonder verhooging van den prijs. Desgewenscht woidi hulp ver leend bij hetopstellen der annonces.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3