Congressen. Eeu ongeluk. heeft dezer dagen te Amersfoort plaats gevonden. De omstreeks 30jarige Corne lls van Kolfschoten, werkzaam op de bleekerij van den heer Meeuwsen, had reeds langen tijd er op aangedrongen, dat het hooi niet meer op eerx zolder doch in een berg zou geborgen worden en ein delijk had de patroon toegegeven en kap en palen besteld. Toen deze laatste nu zouden gesteld worden, kantelde er een van den wagen waarmee ze werden aan gevoerd en trof K. juist aan den slaap, zoodat hij ineenzeeg. De inmiddels ge roepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. K. was gehuwd en laat een kinderlooze weduwe na. Mislukte rerdciliging. Een landbouwer te Otterloo was in den avond van 17 Februari in het veld voor zijn woning aangetroffen met een gela den geweer. Twee veldwachters, die al geruimen tijd vermoedden dat daar ge stroopt werd, hadden proces-verbaal op gemaakt. Voor het Wageningsch kantongerecht, waar bekl. zich had te verantwoorden, werd hem gevraagd, waarom hij zich nog zoo laat met een geladen geweer bui ten de deur had bevonden. „Ja meneer", antwoordde ons slim boertje, „ik ben nogal bang voor kwaad volk en kijk daarom wel eens of er ook landloopers in de buurt zijn! Je weet nooit waar die lui toe in staat zijn en daarom,.." Het getuigenverhoor maakte dit ver haaltje evenwel niet bijzonder geloof waardig. „Toen we den beklaagde het geweer afnamen", vertelde een der veldwach ters, „scholen we het, om te constatee ren dat het scherp geladen was, op een boom af. Onmiddellijk nadat het schot gevallen was, kwam de vrouw van bekl, naar buiten en vroeg: „Hei j'em, Derk?" „Nou", had hij, getuige, geantwoord, „en leelijk ook!" Men begrijpt, dat deze verklaring bij de aanwezigen nogal vroolijkheid ver wekte. Slechts één in de zaal was er die niet lachte, n.l. de echtgenoot van het nieuwsgierige vrouwtje. Tegen hem werd J 10 boete, subs. 4 dagen geëischt. De Meimaand. Men schrijft aan de N. Rott. Ct. Bij de zwartgallige beschouwingen over de Meimaand, die in deze gure dagen aan de orde zijn, kan het mis schien geen kwaad, in herinnering te bHengen, hoe het volgenSs aanteeke- ningen van 1874 af, met het weder ge steld was. 1874. Regeeringsjubilée des Konings 12 Mei: volop, bloeiende brem voor versiering. 1875. Voorjaar laat, doch goed, droog weder. 1876. Gewoon. '1877. Langdurig nat voorjaar. 1878. Zachte winter, voorjaar ge woon. 1879. Koude winter, voorjaar ge woon. 1880. Voorjaar gewoon. 1881. Voorjaar gewoon. 1882. Zacht weer tot in Januari, voorjaar gewoon. 1883. In April mooi, zacht weder. 13 Mei op buitenpartij bowls gedlronken. 1884. Mooie voorzomer. 1885. Koude Meimaand. 1886. Langdurige wintejr tot in Maart, mooie Meimaand. 1887. Voorjaar gewoon. 1888. Langdurige winter. In Mei 2 dagen 86 gr. Fahrenheit. 1889. Prachtige Meimaand, vroege zomer. 1890. Voorjaar goed', natte zomer. 1891. Langdurige koude winter, nat voorjaar, natte zomer. 1892. Zacht© winter koude April tot 24 Mei, 28 Mei 86 gT. F. 1893. April diroog en warm, Mei droog en koud. 1894. Buitengewoon vroeg voorjaar. Op 25 April is het akkerhoutschillen in vollen gang, 1 Med wordt reeds gras gemaaid. 1895. In Februari strenge, langdu rige kouidie, goed voorjaar, prachtige voorzomer. 1896. Gewoon voorjaar, natte zo mer. 1897. Gewoon voorjaar, September koud en guur, 1 Oct.27 November prachtig weer. 1898. Zachte winter, voorjaar g,- woon, koude natte zomer. 1899. Koude Meimaand, droge voor zomer, mooie herfst. 1900. Zachte winter, koude Mei maand. 1901. Koude winter tot 1 Maart, 29 Maart sneeuwstorm, droog, koud voorj aar. 1902. Koud en nat voorjaar. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Reductie m-h niet aansprakeiiik. Van ragezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de Jcopy den inzender niet icruggegeven. Mijnheer de Redacteur I Vriendelijk verzoek ik U voor on derstaande regelen een plaatsje in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Ili reis op een werkmansweekkaart naar ITmuiden en terug. Toen ik nu jl. Zaterdag niet den trein van 3.37 van IJmuiden ging, moest ik, of laat ik liever zeggen wij, te Vel- son overstappen. Wij moesten wachten op een trein die kwam van de richting Uitgeest. Weldra kwam de trein uit genoemde richting aan en dachten wij in te stappen. Maar jawel, beide derde-klas wagens zaten zoo goed als vol, zoo dat daar slechts enkelen in konden plaats nemen. Nu liet de chef de 2de kjas-afdeeling vullen en vervolgens ook d© 1ste. Nu waren alle wagens vol en stonden wij nog met ruim 30 man. De chef zei de ons, dat inge val wij mee wilden, wij maar in den goede renwagen moesten plaats nemen, of anders op den volgenden trein wachten welke een uur laltar gaat. Slechts weinigen schenen zin in wachten te hebben, en zoo stapten wij in den goe derenwagen. Ik telde 31 man. Vooruit ging de trein, en zoo wer den wij door elkaar gerammeld tot Santpoort. Hier stonden ©enige rei- zigetqs, welke hoogstwaarschijnlijk niet meegegaan zijn, ten minste in ons (salon?)-rijtuig bleven wij met 31 man. Weer ging het verder, totBloe- mendaal, waar een! flink aantal werk lieden stond te wachten. Onze goede renwagen welrd opjengedaan, en er wilde een aardige ploeg bijkomen, hetgeen hen echter belet werd door een onzer, die verklaarde, dat de wa gen vol was. Slechts 2 man mocht het gelukken er bij te komen, zoodat w© nu met 33 personen waren. Weer ging het voort, en ik was blij, dat ik goed en wel te Haarlem was. Nu acht ik het in ieders belang, te vragen, of de H. S. M. niet 's Zater dags, en vooral die Zaterdagen, welke aan feestdagen voorafgaan, een 3de klas wagen meer aan den trein wil kop pelen. Hopende, dat dit schrijven daartoe bij moge dragen, noem ik mij, Uw Abonné, D. J. v. D. Haarlem, Mei 1902. Sport en Wedstrijden Paarden. EERSTE DAG. Alhoewel het weer beide dagen niet zeer aanlokkelijk was voor de Courses te Woestduïn, was het publiek toch in groo- te getale opgekomen. I. Berthus-prijs: Wedren op de vlakke baan voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 2700 M. Ingeschreven 4 paarden, waarvan 3 uitkwamen. Ducaat nam direct de leiding, doch bij de 2e bocht nam Curacao de leiding, gevolgd door Berthus, welke volgorde zoo bleef, zoodat 1 was Curacao eig. baron Creutz, met 20 lengten voor: Berthus, eig. A. v. Hoboken van Hoede- kenskerke; 3e was Ducaat, eig. G. J. A. A. baron van Heemstra. II. Mirkaprijs, recordharddraverij van Ned. paarden. Paarden met een record va,n 1.56 gaan van start. Van iedere be tere recordseconde 25 M. meer. Minimum afstand 2400 meter. Ingeschreven 11 paarden. Niet opgeko men 3 paarden .Afstand 2700 meter. Colombine, berijder J. G. de- Boer, nam direct de leiding, gevolgd door Avemr, berijder Steinnagel, welke volgorde bleef. 1 kwam aan Colombine, eig. stal Avanti, in 4.28; 2 Avenir, eig. B. H. van Munster, in 4.28 2/5, 3 Fedora, eig. F. J. E. Horstmann, in 4.29 4/5. 3. Frisson-prijs: Verkoopswedren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona fide toebe- hoorende aan Nederlanders, en die te koop zijn gesteld voor f 1500. De winner wordt bij opbod verkocht. Ingeschreven 11 paarden, waarvan 6 niet uitkwamen. Afstand 1200 M. Na herhaalde valsche starten, kreeg men een mooi veld te zien. De paarden waren van het begin tot het einde onder de karwats. De cours werd gewonnen door Something, eig. S. A. F. baron Creutz, berijder Marquet, met 1 lengte verschil op Parsemony, eig. W. Jochems, berijder Lehmfull; 3e Holmes Chapel, eïg. A. van Hoboken van Hoedekenskerke, berijder Wienert, met 3 lengten verschil op den prijswinner. Something werd voor f 1500 verkocht aan baron van Heem stra. IV. Kozirprijs. Als minste snelheid wordt aangenomen 1.45. Handicap, Minimum afstand 3600 M. Winners na 9 Me-i 50 meter meer. Ingeschreven 10 paarden, uit kwamen 8 paarden. May D, berijder Schönrock, kwam zeer spoedig opzetten en nam de leiding van Isabelle, berijder Ten Hage, over. Geen der paarden mocht het gelukken de lei ding weder over te nemen, zoodat May D, eig. W. A. Ockhorst, den lsten prijs won in 6.12 2/5, 2de Isabelle, eig. A. A. v. d. Berg, in 6.13 2/5, 3de Anselor, eig. .T. W. Schuyl. V. Rack-Rent-prijs: Wedren op de vlak ke baan voor paarden van 3 jaar en ou der. Afstand 2700 M. Ingeschreven 8 paarden, waarvan er 4 uitkwamen. Zeer spannend was deze ren. Direct bij het afgaan nam Jue, berijder Marquet, de leiding, doch met zeer weinig verschil op Le Cid, berijder Kok, die steeds zeer mooi bijbleef, doch bij de laatste bocht kwam Europa flink opzetten, waren Jue, Le Cid en Europa als op een lijn. Le Cid zakte een weinig af, en met slechts een koplengte gelukte het Jue, eig. baron Creutz, het van Europa, eig. A. van Ho boken van Hoedekenskerke, te winnen. De derde prijs werd gewonnen door Le Cid, eig. W. Jochems. VI. Princess Ida-prijs, Verkoops stee plechase voor paarden van 4 jaar en ou der, uitsluitend en bona fidetoebehooren- de aan Nederlanders en die te koop ge steld zijn voor f 1500. De winner wordt bij opbod verkocht. Ingeschreven 6 paarden, waarvan 4 uit kwamen. Afstand 3400 meter. Le Louts en Kilomètre wilden niet over den sloot heen springen, zoodat de cours liep om Dushy Duck, berijder Eltbacher en Nexls, berijder Kattendijke, beide paar den van W. Jochems. Na de hindernissen fraai genomen te hebben kwam 1 aan Nerls met veel leng teverschil op Dushy Duck. De prijswin ner werd niet verkocht, de 2de aanko mende werd eveneens niet verkocht. TWEEDE DAG. I. Druiven-prijs. Handicap voor Neder- landsche paarden. Als minste snelheid wordt 1.55 aangenomen. Minimum afstand 1600 M. Winners na 9 Mei 25 M. meer. Ingeschreven 12 paarden, waarvan 9 uitkwamen. De uitslag van deze hard draverij gaf geen verrassingen. Fedora, gereden door Crommelin, en Colombine, gereden door De Boer waren de favo riets en kwamen met een flinken spurt over de eindstreep. De uitslag is: 1. Fedo ra, eig. F. J. E. Horstman, in 2,54 2/5, 2e Colombine, eig. stal Avanti, in 2.54 3/5, 3e Herman, eig. W. H. J. Brom, in 3.03. II. Aardbeziën-prijs: Wedren op de vlakke baan' voor inl. paarden. Afstand 1600 M. Ingeschreven 5 paarden waarvan er 3 uitkwamen. Billiton, berijder Wienert, nam direct de leiding, welke hij tot het einde be hield. Curacao berijder Marquet, mocht het ditmaal niet gelukken de leiding over te nemen. Billiton, eig. v. Hoboken van Hoedekenskerke, won met 5 lengten van Curagao, eig. baron Creutz; 3e was Du caat, eig. G. J. A. A. baron van Heem stra, met 10 lengten verschil. III. Bessen-prijs. Recordharddraverij. Paarden met een record van 1.45 gaan van start, voor iedere betere record se conde 25 M. meer. Minimum afstand 2500 Meter. Ingeschreven 13 paarden, waarvan uit kwamen 11 paarden. Dobrina, berijder Witteveen, ging di rect aan de hap, welke leiding hij tot bijna het einde hield. Clerimond, berij der Ten Hage, bleef de geheele baan een honderd meter achter Dobrina, doch bij het laatste rechte eind ging Clerimond naar voren en wist met een kop lengte te winnen: 1. Clerimond, eig. A. A. v. d. Berg in 4.19. 2. Dobrina, eig. S. Witte veen in 4.19 2/5. 3. Quickline, eig. W. A. Ockhorst in 4.20 2/5. IV. Kersen-prijs. Wedren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Ingeschreven 9 paarden, waarvan uitkamen 5. Afstand' 1800 mieter. Zeer spannend1 was deze wedlren tus schen Tagus en Jue, die elkaar de lei ding betwistten, doch gelukt© het aan Tagus, berijder Lehmfull met 3 lengten het vain Jue, berijder Marjuet, te win nen- 3e was Cheeky, berijder Wienert, met 5 lengten achter. V. Bramenprijs. Hord'enren voor paarden van vier jaar en ouder, bere den door heerrijders. Beearijders, die no-- geen twee rennen wonnen, 4 kg. ontheffing. Handicap. Gewicht zwaar. 5 Kg. overwicht voor lederen prijs gewonnen na 9 Mei. Ingeschreven 11 paarden, uitkwa men 4 paarden. Afstand 2700 meter. De horden werden zeer goed geno- men door Parsemony, berijder Eltz bacher. Le Cid van dienzelfden eige naar, bleef goed bij. Poulton en Sea Voyage waren al spoedig achter, en het gelukte hun niet de leidling eenmaal te nemen. le Parsemony, eig. W. Jochems, met veel lengten verschil op Le Cid', eig. W. Jochemis; 3© Sea Voyage, eig. A, v. Ho, boken van Hoedekenskerke. VI. Tot .slot werd gereden dè fram bozen-prijs. Harddraverij voor span nen.. Als mihste snelheid1 wordt, 2 min. aangenomen. Handicap. Minimum afstand 2500 M. Ingeschreven 3 paarden, die allen uit kwamen. Schabernack en Ducaat, die voorop stonden, gingen direct met snel len gang vooruit en geen der tegen- standiers mocht het gelukken veel op den afstand in te halen. H. Meyners, d'e berijder van het span, behaalde glansrijk die overwinning in 5.10 3/; 2e pr. S er sant en d!e Luitenant, eig, J. Koster in 5.21. May D en Justine gaven het op. Cricket. Heemstede: (le klasse) Victo ria—Rood en Wit. Te ongeveer 11 uur begon de match met het batten van Rood en Wit, dat de top gewonnen beeft. Victoria was zeer onvolledig, speelde- slechts met 8 man. waarbij later nog Rueb kwam. Voor Rood en Wit gnigen Swens en Koolhoven eerst aan bat. Op 24 runs viel het eerste de wicket van Kool hoven. Rood en Wfi.t maakte een mooi begin voor haar seizoen. Het iotaal werd 272, waarna Koolhoven, met nog twee wickets in handen de in nings sloot met het oog op den tijd. Kool maakte zijn eerste 100, Van der Pol 39 not. nuk W. van Waveren 38, Swens 25, Weerman IS, Posthuma 16. Kuypers nam een wicket voor 15 runs, Rueb 3 voor 51, Jonghbloed 2 voor 66. Daarna ging Victoria aan bat, waar van Van den Bergh, daar hij weg moest, afviel. Hun totaal bedroeg 57. Rueb 13 not out. Van der Poll 11, Jonghbloed 12,Nyland 5. Posthuma narn 6 wickets voor 22 runs, Van Wa- ve'ren 1 voor 26. Den Haag (le klasse) 's-Grav. C. C.Ajax. Ajax wint het opgooien en gaat hot eerst'j batten. Binnen bet uur zijn alle spelers echter uit voor het magere ge tal van 39 runs. De Haagsche bow lers hadden natuurlijk moolie cijfers. Coops 4 wickets voor 16 runs en Feith 4 voor 18. De 's Grav. C. C. hierna ingaande, brengt het tot. 121. Topsco rer was A. Schill met 32. verder had den Milo 14, Broese, Schroder en t\arsser ieder 13 runs. De Leidsche bowlers Blyerinck en Van Velzen na men leder 4 wickets. Ajax ten tweed'en male ingaande, begint alweer slecht doc»r op 4 het eerste wicket te verlie zen, maar dan komt er een groote stand tusschen Blyerinck en Van der Made. Van der Made is het eerst uit voor 17, en als Blyerinck uit is, is het totaal 116 voor 3 wickets meer. Blye rinck had een goed gespeelde 72-, ech ter ontsierd door drie kansen. Met 't oog op den vergevorderd en tijd geeft Ajax den wedstrijd verloren, en wint de 'sGrav. C. C. dus op de eerste in nings met 82 runs. Voetbal. Zaterdag speelde d'e Rotterdamsche voetbalclub „Rapiditas" te Bonn te gen de B. F. C-, waar onze Hollan ders geducht zijn geklopt en wel met 51. Zondag waren zij echter gelukkiger toen speelden zij te Hannover tegen de Hanover Fussball-Club, die zij ge klopt hebben met 2—0. Genieente-werkliedeu. De Landelijke Bond van Gemeentewerk lieden hield te Rotterdam met de Pink sterdagen de tweede algemeene vergade ring. De voorzitter, de heer J. G. van Zelm, opende de vergadering met een korte toespraak. Aan de te Amsterdam gehouden verga dering ten gunste der uitgeslo tenen te Enschedé werd een telegram van adhae- sie met toezegging van moreelen en zoo mogelijk financieelen steun gezonden. Uit het jaarverslag van den algemee- nen secretaris, reeds in het bondsorgaan opgenomen, blijkt onder meer, dat de Bond bestaat uit de afdeellngen Rotter dam federatie en Gemeente-Reiniging, Arnhem Centrale Bond, Utrecht, Delft, Groningen, Enschedé, Zaandam, Leeu warden, Dordrecht en Schiedam, samen vertegenwoordigende ongeveer 2050 leden. Nog werden afdeelingen gesticht te Amersfoort, Zwolle en Zutphen, doch Amersfoort schijnt inmiddels reeds we der opgeheven te zijn. Aan de orde is het verslag van den penningmeester, waaruit blijkt, dat in het afgeloópen dienstjaar de ontvangsten bedroegen f 320.63 en de uitgaven /191.16', zoodat in kas is f 129.46'. De rekening wordt gesteld in handen van eene com missie ten onderzoek en rapport. Aangenomen werd een gewijzigd voor stel Zaandam de Bond wendt alle wet telijke maatregelen aan ter verkrijging van den zoo noodigen 8 uren dag op alle inrichtingen die dag en nacht werken. Hierna kwam aan de orde een voor stel van Zaandam, aldus luidende: „De Bond wende alle wettige middelen aan om voor alle losse arbeiders in dienst der gemeente, in welke categorie ook, evenals voor de vaste werklieden, de ze kerheid te verkrijgen, dat bij ziekten zoo wel als bij invaliditeit, het volle loon uitgekeerd zal worden, in dien zin, dat zoo een werkman 1 maand onafgebroken in dienst is, hij recht heeft op 2 weken, is hij 3 maanden in dienst dan 6 weken, tot zoolang, dat, wanneer hij een jaar onafgebroken in dienst is, hij dezelfde rechten heeft als de vaste werklieden." Na discussie wordt besloten overeen komstig een motie van Rotterdam het hoofdbestuur op te dragen bij agitatie in plaatsen waar verbetering noodig is, zijn steun te verleenen. Bij acclamatie werden aangenomen de voorstellen Dordrecht: „De bond stelt zooveel mogelijk pogingen in het werk, om alle gemeentewerken in eigen beheer te nemen" en Rotterdam om te ageeren voor minimum-loon en maximum-ar beidstijd. (Wordt vervolgd). Vervolg Stadsnieuws. Gevonden voorwerpen: Een portemonnaie met eenige cen ten een lap wit katoen een bak met timmermansgereedschap een lorgnet, een gezelschapsspel, een damespara- pluïe'; een gouden dainesremontow- horloge, waaraan een gouden ketting, medaillon en kroontje met diamanten; een haakstok een zak-por,tefeuille een portemonnaieeen dito met geld een gouden damesring, een zilveren pa ternoster een gouden medaillon op dis begraafplaats gevonden. Van nacht is ingebroken aan deLeidsche Vaart.. Niets van waard'e wordt gemist. Gymnastiek. Als vervolg op de Maandag gehouden vergadering werden heden. Dinsdag, eenige practische lessen aan leerlingen der Rijkskweekschool voor onderwijzers en aan meisjes gegeven door den heer J. A. v. d. Boom. Vele gymnastiekleeraren en andere genoodig- den woonden deze openbare lessen bij. Reeds meermalen hebben wij zeer gun stig over deze uitvoeringen geschreven, en ook deze, van hedenmorgen, droeg weder het stempel van flink en degelijk onderricht, gepaard aan ernstige studie; zoodat wij om de kortheid te betrachten ditmaal zullen volstaan met onze volle tevredenheid te betuigen over deze in derdaad zeer keurige en uitstekend ge slaagde uitvoering, welke aller bewonde ring en goedkeuring wegdroeg. Een luid applaus volgde dan ook meer malen na de verschillende zeer afwisse lende en correct uitgevoerde vrije- en orde-oefeningen. Zeer de aandacht trok ken vooral de vrije- en ordeoefeningen op en van de plaats, de kettinggang met variatiën, de canonrei; de roi met zang door meisjes uitgevoerd. Keurig, correct, allerliefst en met veel sierlijkheid van beweging werden deze nummers ten uit voer gebracht, waardoor bet oog bepaald gestreeld werd. Aan den heer v. d. Boom komt dan ook alle eer toe voor deze welgeslaagde open bare les. Bloemententoonstelling, Het feest van Flora door de Natuur-; Historische Vereeni'ging hier ter stede georganiseerd. heeft buitengewoon veel succes gehad1. Niet minder dan 2750 personen hebben op Zaterdagmid dag en gedurende de beide Pinksterdag gen de prachtige voorjaarsbloemen tentoonstelling bezocht. Konden wij' door het onaangename regenachtige weder geen verre wandelingen maken om de bloemen, waarmee do Meimaand het schoone Kennemerland siert; te be wonderen; door deze tentoonstelling werden wij voor een groot deel scha deloos gesteld in zooverre dat wij nu tocli konden bewonderen en genieten van de kinderen Flora's, welke door de leden der Natuur-Historische Ver- eeniging waren bijeenverzameld eu keurig en niet smaak gerangschikt, i'n het gezellige zaaltje der West-Indische afdeeling. Een laan van sierheesters gaf toegang naar liet tentoonstellings gebouwtje, waar aan den ingang een groep van het schoone Haarlem's klok kenspel" ons als 't ware een welkomst groet toeriep. In de feestzaal was alles fleur en. geur en kleur, en dat maalde dat men opleefde, dat men voor eeai oogenblik geheel vergat het naargees tige weder, dat de natuur zoo somber maakte. Óveral zag men nieuw jong leven, d'at i'n tegenstelling met de droevige stemming buiten, sprak van blijdschap en hoop; hoop op den ko menden zomer, wiens herauten zij zijn. En al lijkt het er op heden nog niet veel op. komen zal hij, in al zijne heerlijkheid; met zijne heerlijk warme! zonnestralen, welke de kinderen Flo-1 ra's tot hun vollen wasdom zullen brengen; want de voorboden hebben het ons gisteren verkondigd, dat de zomer in aantocht is. De bloeiende or chideeën; die prachtige Aronskelken, een in vollen bloei staand voorjaars klokje, on de talrijke andere in 't wild groeiende bloemen en planten waren de beste, welsprekendste bewijzen van zijn nadering. En was het d'us te ver wonderen, dat wij ons verheugd ge voelden, toen wij een half uurtje ver toefden tusschen die bloemenweelde. Neen, voorzeker neen. En het was of over alle menschen eeaie andere stem ming kwam bij 't aanschouwen van deze tentoonstelling, of hunne droevi ge stemming plaats maakte voor blijd schap; of een nieuw opgewekt leven in hun kwam. Met zeer groote belang stelling en bewondering werd d'e expo sitie gadegeslagen, welke door prach tige afbeeldingen van planten aan den wand nog werd opgeluisterd, alsmede door bloeiende heesters en groen. Te mi.ddien der bloemenschat was nog eene plaats gegeven aan eene afbeel ding van Linnaeus te Stockholm; aan een portret van H. M. de Koningin en aan dat van wijlen den beer F. W. van Eedlen, den vriend van de in t' wild' groeiende planten, die door zijn on- derlzoekingen en talrijke geschriften zooveel heeft bijgedragen tot vermeer dering van de kennis van Nederland"s flora en van die van Kermeanerland in het bijzonder Summa summarum was het eeu prachtige welgeslaagde tentoonstelling, waai-voor de dank dier talrijke bezoe kers toekomt aan bet bestuur en de le den der nog jeugdige Natuur-Histori sche vereeniging alhier, di'e met deze expositie getoond heeft levensvatbaar heid te bezitten. Letteren en Kunst. Men meldt uit Amsterdam: Mevr. Mann—Bouwmeester heeft een nieuw contract gesloten met de Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel. Burgerlijke Btand. Bevallen: 17 Mei. E. van der Poel Hoogduin, d; A. van der PollNieu- vvets, z.; M. SmitVisser, d.; 18. J. Lodevan Gelder, z.: T. Karstens Bruin, z.; G. van Grafhorstvan t Veen, d.; M. E. LohmannKorner, z.; J. M. SchellingsGeerling, d.; 19. J. KotsI-Ieere, d.; J. van dier Hoeff Meibos, z. Overleden: 16 Mei. M. II. Mees Dirks, 27 j.. Rornolenstraat; 17. L. de Ridderv. Damme, 74 j., Botermarkt; 20. jlir. Quarles van Ufford, 70 j., Gr. Houtstr.; 18. B. Segerius, 8 m., d, Saenredamstr.20 A. J. Klingers, 2 j.. z. Kerkhofstr.; 18. R. Held, 35 j.. Kennemerplein; C. E. W. J. Verbeek, 16 m., z.. Zijlweg; M. van de Manaker, 4 j., d, M. v. Beemiskerkstr.; T. Hang oor, 2 j., dl.. Boterstraat; 19. J. v. Es- lcert. 77 j.. Jan Sfeeenstr.; J. Spaan, 83 j., idem. 19. H. Kofoed20j., Gasthuisvest. 18. M. Takes—Prater 88 j., Barrevoetestraat. 17. J. v. Eden 9 j., z., Klarenbeekstraat. S. S. Baitermann 3 j., z. Kortedijk. 18. C. M. Kaart 10 m., d., Burgwal. Laatste Berichten. HET HERSTEL DER KONINGIN. Men seint ons uit den Haag: De toestand van H. M. de Koningin blijft zeer bevredigend. De toename der krachten veroorloofde eergisteren voor het eerst sedert het begin der ziekte, dat H. M. nu dagelijks gedu rende korten tijd het bed verwisselt voor ee nrustbank. KERKNIEUWS. Parochipkerk van den H. Joseph. Zaterdag, te half 9 de H. Mis voor de b© keering der Zondaren. Te 6 uur Lof van O. L. Vr. en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Parochïeiierk van den H. Antoniua van Padua. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, Quatertemperdagen, geboden te vas ten. Woensdagavond te 7 uur vergadering der Broederschap van den Heiligen Kruisweg. Donderdagavond te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. N. II i Marktnieuws. Haarlem, 20 Mei 1902. Op die bedien alhier gehouden graan. en zaadmarkt waren aangevoerd: 60 HL. witte tarwe, f 7.25; 115 HL. haver, f 4.32f 4.25. Haarlem, 17 Mei 1902. Op de beden alhier gehouden bloe menmarkt waren ongeveer 12,000 pot ten met bloemen aangevoerd, en was de markt niettegenstaande het slechte weder reeds den avond to voren al diruk bezocht. Purmerend, 20 Mei 1902. Aangevoerd: 144 stapels kaas f 27— per 50 KG.; 1454 KG. boter f 1,10—1,20 per KG.; Vee: 431 Runderen, vet vee 5672 ct. per KG.; 198 vette kalveren 6080 ct. per KG. 227 nuchteren kalve ren f 1022; 99 vette varkens 4453 ct. per K.G.; 134 magere varkens f 18 32; 262 biggen f 9—14; 2533 schapen en lammeren. Eeieren f 2,903,10 per 100 stuks. 369e Staatsloterij. Trekking van 20 Mei. 5e Klasse, 4e Lijst. No. 85, f 1000. Nos. 64, 7693, 10741, 13034, 14431, 17485 ieder f 400. Nos. 5775, 18075 ieder 200. Nos. 570, 993, 2709, 6922, 8947, 9157, 12058, 15850, 15901, 17483 17633, 20381, ieder f 100. Prijzen van 70. 28 3123 6466100011239615538 18254 813244 64781024112443 15549 18288 159 3263 671310260124951557118326 223 3346 6819103111259615607 18422 454 3438 69981037112682 1563118430 509 3458 717120442 1297415674 18437 528 3551 7185107161312015742 18478 560 3770 7291107201314215890 18481 6043792 7296 107961316315906 18564 6613810 731010801135721592818600 704 3869 7359108371359516163 18624 878 3952 7643 108801371516192 18637 978 3979 7657 10897 13760 16252 18879 1023 3991767310925 137881662018938 10834389 7717 11034138711656518947 11614438 7867 11094139241669218975 11814543 8233 11131139441673519104 11964558 8237 11140 13954 1676019109 1277 5600 827911175 14059 16890 19331 13364763838111185 14084 1702119383 1406 4905 8507 11189 141861709019418 14264924 8550112581446417110 19507 1453 529S 856611475 145531716619588 1654 5485 8592 11497 14612 17257 19638 1658 5674 860111501146391736119660 16895786897611503146541755019675 1713 5794 90731151914734 17729 19685 1818 5854 9084 11537 1479817736 19773 2033 5862 9110 11G39 14910 17742 19913 2359 5906 9400 11844149941781220165 •2403 59219462 119261502917026 20222 2450 5971 9602 12015 1509118088 20509 2510 6032 9637 12170 1514418126 20518 2757 6106 9653 12188 15179 18160 20657 2772 6370 985112217 1519918189 20669 2943 6393 9983122911524018218 20759 2984 6430 1233615395 18242 20798 Op onderstaande nummers zijn geen or;.zen gevallen. 2233726171 £0511224315044 1765G 33 3398 6194 90531226415072 17683 753425 6197 9054123831508317712 12134326237 9111124171508617741 2u0 3403 6242 9146124801512517787 2613468 6280 9157125011513917790 282 3495 6304 9174125061615517870 374 3505 6329 9195125081515S 17939 456 3515 6350 9219125601516217943 474 35206395 9.391258515197 17981 559 3538 6418 9254125o615202 18058 59235436433 92631259815237 18071 616 3550 6492 9279126111525818076 628 3595 6500 934912630152721&07S 71636106501 93861263815344 18114 71836336523 9415126841535218129 74936386523 94541270315401 18151 766 3d39 6541 95oo 127041540918246 812 3664 660 5 951Ü127331542218248 895 3692 6613 955212740154*4 18303 910 37326696 95651*7741542918377 103237426727 9619 1278815436 1S383 1054 3762 6764 9666127981547418473 1072 3767 6784 9676128091547918491 1179 3786 6787 9683129721559818508 1201 3799 6816 9693129871564418560 1233 3819 6823 9708130221567018628 1373 3834 6877 9710130671568618741 13983878 6895 972613< 811672218803 1417 3834 6921 97301312815747 1SS33 1419 39*86968 97361,145157521S845 1427 39366973 9739131491676518852 1463 3934 6974 976513160 i 576618873 1467 39987014 9805131841577218913 1524 4084 7035 9857 131851586918946 1526 4144 7108 987613197 158831S962 1567 4164 7124 9916182071591218983 1570 4262 71351001013228159651'. 009 1637 4267 713610061132351598719019 1706 42997157100641324216011 RJ049 172344537195101291324516O1919070 1747 457172l0lt14713261 1602919115 1S094592 7 227101521>2111606619168 1815 4593 7229101641328416149 19169 1830 4 >94 733710197133301617419172 1859 4615 734610280133421G1S319200 1887 4642 7 40010334133711618919225 19084685740910380134561619719264 1916 4786 74321050013457 1622219344 1917 4796 7446105081349516237 19394 1928 4865 745610524135081627719429 20264880750010591 135131629019434 2067 48817533 li >611135591632419540 2076 4895 75701062013576 1644019580 2' (77 4902 761310672135821644819601 208S 4935 763010691136081645419603 20934970764910739136811648719631 2104 5' '18 7754 10792137281651419642 21235023779110899137831655519679 21265039781610957137901659519713 21475076782811078138371609019766 224751547856110871 S411670219903 2283 521678641H04138421672119955 2309 5232 792511111 138721674119956 23425269 794711173138731679619978 234 2 5283 795711206 13889 16866 20191 23465322798211227139621692220216 24095371798511311140151694220292 2419 53808070113401404616972 20299 2439 5398 807 31131614194 16994 20325 2440 5417 8077113701421717010 20378 24935426 8i2 113011423217' '1320432 2512542S812211443142911701620469 258S 5523 8148 14581435417044 20477 2610 5561821311*071435917047 20494 262S 5569 8244116151440817062 20509 2660 5641 82981164714 42017086 20538 2721 56768367 1166714429 17110 20577 2824568384151167114457 17168 20599 28325738842611708144921717420646 2837 5728 8453117-71450517175 20717 2870 5761 *513117' 31469917234 20721 289S 5776 852711793147' >1 17217 20729 2966 5787 8536 11804 14711173 7 20784 2978581 858411814147121733520742 3046 5865 8615 11843 1471817368 20752 30885883 8649119081472817366 20756 31' 9 5894 866011919147-12 17397 20756 61585930 8690119221474517403 20S53 3204 5942 8753119541488617412 20872 3240 5958 88231*0131488917424 20888 3248 6035 8 >4512916 14932174*7 20889 3249 6043 8S49121341494017438 20935 2526054 89251*18* 149751746020968 32606093897212142149971756120979 328'6 0390091*1861591917585 3339 6140 904512207 1502615649

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3