J. C. Caderius van Veen. LINOLEUM. Magazijn van Gastoestellen. Versche Grasboter. Complete Meubileeringen. Zijlstraat 96. Telefoon 481. Haarlemsche Gasfabriek. rige ween eveneens neizeifric is waarge nomen. Een ongeluk. Werkzaam in de in aanbouw zijnde benzine-tanks der Mij. Koninklijke Petro- leumbronnen te Charlois, stortten twee ketelmakers van 10 meter hoogte met stelling en brandende veldsmidse om laag. Beiden werden zwaar gekwetst naar het ziekenhuis gebracht; één hun ner was bij aankomst dood. Een ongeluk. Een ernstig ongeluk is dicht bij Pa rijs Dinsdagavond gebeurd. Een wagen waarop een 15 nieter lange balk lag, die dus een heel eind naar achteren uitstak, reed uit de straat, waar de tramsporen liggen, een loodrecht daarop gelegen zijstraat in. terwijl juist een electrische tramwagen in volle vaart voorbij reed. Toch niet snel genoeg, of het laatste gedeelte van dien wagen stiet tegen de uitste kende balk, welke den zijwand ver brijzelde en in dat gedeelte doordrong met het ongelukkig gevolg, dat alle zeven personen, die zich daarin be vonden. aan beenen, voeten of onder lijf werden gekwetst; eenigen zeer ernstig. Een hunner moest reeds een been worden afgezet. Ernstig ongoluk. Te Marola, in ItaliÖ, is door een berg- storting een huis verwoest. 13 Personen kwamen om het leven. Yreeselijk ongeluk. Te Speyer kwam Donderdagavond laat een bruilofspartij op den weg naar huis met een jan plezier aangereden bij den overweg van den spoor. De barrière was gesloten, maar de paarden werden schichtig, verbraken de afsluiting en trokken het rijtuig op het spoor. Op het zelfde oogenblik kwam een spoortrein uit Gcrmesheirn voorbij. De vader en de broe der van den bruigom werden met drie gasten op slag gedood, den bruigom werd een been afgereden en de bruid is krankzinnig geworden. Een dynamietbora Een dynamietbom is Woensdagavond öcor onbekenden neergelegd in de na bijheid van de nrimste.rinele gebou wen te Lissabon. De bom sprong en veroorzaakte eenige schade, doch niemand bekwam letsel. Yorstweer. Eigenaardig is het dat er naast in richtingen tegen de groote hitte (brand weer) ook op vele plaatsen thans be staan tegen te grooto koude. Langs de Ahr in Elzas en in Rijnhessan heeft men zulke „Vorst wc eren" 4ot bescher ming der wijngaardten. Zij worden door electrische schellen gewaar schuwd. zoodira s avonds of 's nachts de temperatuur het vriespunt, nadert en die manschappen trekken dlau uit met teerketels, die op wagens staan. Door deal rook van het brandend teer tracht, men dan de temperatuur te wr- hoogen. De jongste berichten uit liet Aiirdtal >en uit Elzas luidien echter niet zeer gunstig over d>'e uitwerking van dót middel. Althans in dien nacht van 8 Mei, torn het 2 tot 4 graden vroor, geukle liet niet d? temperatuur meer dan 1 tot 1 graad te doen stijgen, zoo dat veel ranken toen bevroren zijn, juist in die wijngaarden waar teer ge brand was. De graaf Tan Egmont dronken. De graaf van Egmont dronken op straat gevonden c-n naar het politie bureau gebracht. Dat klinkt vreemd. Maan- liet is geen nazaat, van onzen graaf van Egmond, die dezer diagen te Londen voor het politiehof gedaagd werd', wegens het zich in kennelijken staat van dlronkeaischap op den open baren weg bevinden .en het zich wanor delijk gedragen te dier plaatse, zooals het ongeveer in die dagvaarding kim geheeten hebben. De Right Hon. graaf van Egmont is een Schotsch' edelman. Hij werd Donderdagavond: met eene jonge dame, dlie evenals zijn. geslachts naam luidt, Perceval heette een lid van de familie waarschijnlijk beidien zwaar beneveld; van dien dtraok, in Piccadilly aangetroffen en ten slotte op het bureau gebracht. Daar trachtte Lina Perceval zich met een zakdoek te worgen; zij werd dus ook van po ging tot zelfmoord beschuldigd, en dat is geen kleinigheid voor die Êugelsche wet. Maar zij verklaarde niet bij ken nis gehandeld te hebben en werd ten slotte vrij uit gelaten. De graaf was niet verschonen. En de zaak liep af. Hoe liet bygeloof als opruiingsmiddel dienst moest doen, daarvan verhaalt een correspondent der Ostasiatische Lloyd te Niug-po. In die stad heerschte groote opgewondenheid. Men vertelde elkaar, dat driehonderd lie den uit Tai-tsjou over Ning-po en den omtrek losgelaten waren en in opdracht hadden, oogen van kinderen te verzame len, die zekere Jang hun dan voor 100 dollars het paar afkocht, om ze weer te verkoopen... aan de katholieke zendelin gen die er medicijnen van bereidden. Het gerucht ging in de eerste dagen van April, dat nog pas een jongen op den stadswal van Ning-po overvallen was, en men hem de oogen had uitgestoken; dat op het geschreeuw van den jongen het volk te hoop was geloopen, een der Tai- tsjou lieden had doodgeslagen, en twee anderen naar het jamen gebracht waren. Wat een onzinnige praatjes worden daar toch rondgestrooid. Spoorwegongeluk. Gisteravond reed te Neuss een goe derentrein op zijde in een personen trein. Acht wagens ontspoorden en vielen om. Een persoon werd gedood, vier zwaar gewond, 4-4 licht gekwetst. Een tegenstelling. Als tegenstelling met de langzame ontwikkeling in de tot nu toe bij uit stek gure Meimaand van lieden kan (kenen, dat den 13den Mei van liet jaar l/<9 te Amsterdam reeds aan ve ie hoornen appelen gezien werden van 1/3 duim en peren van 1/2 tot 3/4 duim middellijn in dikte. Den 20sten Mei waren reeds rijpe aardbeien voor handen en kwamen in meitfgte ter markt. Den Süsten en Sisten zag men reeds kersen, dus letterlijk Meikersen, waarvan den 3den Juni 40 a 50 man den tegelijk ter markt. Verder zag men in het laatst van Mei nog peulen, doperwten, tuinboonen. bloemkool, alles van den kouden grond. Den 21 Juni begonnen aalbessen en frambozen en den 30sten peren te komen. Dit jaar was van begin tot eind een won derjaar. Een ?)iiinenlandsche vijand. De „Preangerbode" bericht over een opstand, die in het Soemedangsclie was voorbereid, maar bijtijds werd ontdekt. Twee radja's zouden bevestigd wor den, een te Sindangkasi (Madjalenka) en een te Soemedang. Hun aanhang bevond zich voornamelijk te Tjeurik on te Tjongean en wordt op 9000 man geschat. De macht was reeds geheel georganiseerd, en de belastingen, door de aanhangers op te brengen, aldus vastgesteld, dat ieder gezin een maat rijst zou leveren, en éen cent per hoofd zou betalen. Voortdurend bestond verbinding tusschen de aanstaande radjas en hun volgelingen, door middel van een vrouw, die thans te1 Soemedang ach ter slot zit. en met haar nog zestig luidjes. De aanstaande vorsten waren reeds naai" Batavia gegaan om do noodige vorstelijke gewaden te bestellen, opdat zij zich aan hunne aanstaande onder danen zouden vertoonen 'in vol or naat, om dan het sein tot den opstand te geven, dat beoogde?De regee ring omver te werpen? Misschien. Men is hot hieromtrent nog niet ge heel eens, want nader is gebleken, d)at men te doen had met een oplich terij op groote schaal. Maar, zegt het blad', of hier thans sprake is van opstand of niet, er is alle aanleiding om aan te nemen, dat het ontstaan van een opstand, in deze streken, waar ontevredenheid heerscht in hoogc mate, zeer goed mogelijk is. Het Soemeclangsche, waar de aan hang der radjas het grootst, is, is een streek, die het meest wodt getei'.erd door hongersnood en waar, door de telkens mislukte oogsten, de belasting een ware dtuk is voor d<e bevolking. In die streek waait bovendien de woe ker haar alles neerdruk kenden scep ter. Het mislukken der oogsten wordt toegeschreven aan het gebrek aan water voor de bevloeiing der rijstvel den, dat gemakkelijk hierheen zou kunnen gebracht worden, wanneer zich daartegen geen particuliere be langen verzetten. De eigenaar van een particulier land. aan een kali ge legen. gelooft, dat hij het recht heeft, alle afdamming van hel water te be letten. waardoor dit zijn erf niet zou bereiken, en daardoor is een groote streek geheel zonder bevloeiingswater. Wanneer werkelijk de eigenaar van dat land zulke rechten kan doen gal den. die tengevolge hebben dat in een groote streek ellende heerscht, dan heeft de regeering toch het recht, die rechten af te koopen. Te begrijpen is het gaat de „Pre angerbode" voort dat cte bevolking niet begrijpt, hoe het mogelijk is. dat wordt toegestaan, dat duizenden en duizenden gebrek, ja honger lijden, ten behoeve van éen enkele. En rond uit gezegd, ik begrijp het ook niet. en zou het een goed beleid noemen, wan- neer bet gouvernement handelend tus- schenbedde trad, en de rechten van den particulier ten behoeve van een zeer groote bevolking gewoon onteigende, met een vergoeding van rijkswege. De groote wrok, die hier sluimert, bij de vele ontevredenen, onder de meer ontwikkelde inlanders die door dte reorganisatie, welke ten goede komt aan de Europeesche ambtenaren, naar zij meenen, geen baantjes meer kunnen bemachtigen, sluit zich aan bij de ontevredenheid van hen'die ge brek lijden door de slechte watervoor ziening, de resultaten van de grond- hu ur-ordonnantie, zoo het heet te hun nen behoeve gemaakt, enz. Dit alles doet een gevaarlijke bewering ont staan. waarop de aandacht der be trokken ambtenaren niet genoeg kan gevestigd zijn en blijven. Er bestaan allerlei factoren, die op groot gevaar wijzen, want er is alle kans. dat de ontevredenen, die in het Soemedang- sche zijn. zich zullen aansluiten bij lien, die het initiatief nemen tot een verandering in den bestaanden toe stand, waarvan ook de eersten hopen te kunnen profiteeren en diö een ver betering van hun toestand 'in het verschiet stelt. Wanneer men dit alles bedenkt, dan dringt, zich de vraag op den voor grond, of de. buitenlandsche vijand, waaraan thans de autoriteiten zoo hunne krachten vrijden, niet minder gevaarlijk is dan de binnenlandsche. die nu en dan het hoofd' opsteektof hei niet in de eerste plaais noodig is. zich door een mild en rechtvaardig bestuur van de sympathie en sleun der bevolking te verzekeren, juist met het oog op dien buitenlandschen vijanden of de gelden, besteed aan kostbare forten en andere verdedi gingsmiddelen, diie, wanneer gevaar dreigt, toch hoogstwaarschijnlijk den vijand niet zullen tegenhouden, niet beter besteed waren aan de verbete ring der economische toestanden van inlanders en paupers. Onze kracht moet zitten 'in den zekeren steun van de ingezetenenwanneer dit het ge val is, hebben wij, even min als de Boeren in Zuid-Afrlka forten noodig.. Malle praatjes. Uit. Buitenzorg schrijft men aan de „Java-Bode": Het is merkwaardig, welke zonder linge geruchten er soms in de inland- sclie maatschappij de ronde doem Hier wordt onder de Soendaneezen verleid', dht prins Hendrik weldra in Indië verwacht wordt en dat hij den wensch zou hebben te kennen gegeven, dat legen dien tijd allo inlanders christenen zullen zijn; wie aan dat verlangen geen gehoor geeft, zou er dian slecht aan toe zijn. Te Soekahoeini loopt weer een ander mal praatje; diaar vertelt men in de kampongs, dJat binnen enkele dagen uit de noodlijdende districten van Pa li eenige wagetiladingen kinderen ver wacht wordenwier oudere van hon ger zou den zijn omgekomen; het trans port zou aldus verdeeld: zijn; 10 wagen- ladingen naar Buitenzorg, 12 naar Soekaboemii, naar Tandje er wat rnan- dèr. Tiaar Bandoeng wat meer. Het komt. mij voor, dat die regeering goed! zou doen. zonder daarvan veel te doen blijken, eens te i'nformieerem, wel ke goede vrienden zulke praatj es onder de eenvoudige dlassali'eden rond strooien; het kan zijn nut hebben, che fantasten, wat na op de vingers te zien. Faillissementen. Uitgesproken: Almelo, 15 Mei. J. W. Jalink. timmer man en .aannemer, firma A. Jalink en Zoon, te Goor. Recht er-commissaris: mr. W. ten Bruggen Cate. L. Adolp, tapper te Enschedé. Rechter commissaris mr. Z. W. Straatman. 's Hertogenbosch, 1G Mei. J. Wilmont, schoenfabrikant, te Waalwijk, Rechter commissaris mr. J. Ph. Suyling. 's-Gravenhage, 16 Mei. W. J. Peschke, steenhouwer aldaar. Rechter-commissa- ris: mr. C. W. Vollgraff. Dordrecht, 14 Mei. G. de Kroon, koop man te Gorinchem. Rechter-commissaris mr. H. W. de Bas. Amsterdam, 14 Mei. M. van der -Ploeg, vroeger kruidenier, aldaar. Rechter-com missaris: mr. B. Simons. Geëindigd; C Langendijk. schilder, te Beverwijk, K Rauwerda, schoenmaker en winkelier, te Leeuwarden; C. van Zetten, smid, te Harlïngen. Stoomvaartberichten. Het dubbelschroefstoomschip Goen- loc r, van Rotterdam naar Java, pas seerde 17 Mei Kaap del Amii. Het stoomschip Oengaran vertrok 17 Mei van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Besoeki, van Rotter dam naar Java, passeerde 17 Mei Pe- rim. liet stoomschip Koningin AYilhel- mi na, van Amsterdam naar Batavia, passeerdte 17 Mei Gibraltar. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 16 Mei van Padring. Het stoomschip F lor es, van. Batavia naar Amsterdam arriveerde 17 Mei te Marseille. Het dubbelschroefstoomschip Noor- dam, van da HollandAmerika-lijn, vertrok 17 Mei' van New-York naar Rotterdam met 1100 vaten margarine en 150 vaten reuzel. Het stoomschip Prins Willem I, van Amsterdam naar Paramaribo, passeer- de 15 Mei Dangeness. Seurs. PROVINCIALE. GEMEENTE, WATER- SCHAPS-OBLIGATIES EN VRA GEN EN AANBIEDINGEN VAN INCOU RANTE FONDSEN VAN JULIUS OPPEN HE IM Co. TE ARNHEM. GEVRAAGD. 1463. 5 Pref. Aand. Drentsche Kanaal Mij40 1465. 5 gew. Aand. idem 3 1467. 500 4 Nieuwe Sociëteit te Zutphcn 90 1471. 2 aand. Tram Paterswolde- Eelde50 1473. 3 aand. Gron. Crediet- en Handelsb100 AANGEBODEN. 4426. 10 A 500 Gew. Aand. Stoomtr. Oldambt-Pekela... 80 4502. 5 A 500 (waarop gestort 10 Aand. Waal en CoBod. 4536. 8 aand. A 500 volgest. Stb.- ondernem. „Concordia". Bod. 4564. 5 Aand. 1000 Mij. Land- aanw. Friesche Wadden Bod. 4634. f 1000 4 Prov. Noord-Hol land 102 46C8. 2 f 100 aand. Arnh. Bad- vereenigingBod. 46S4. f 2000 7 pref. Aand. Arn- hemsche Petrol. MijBod. 4698. f 5000 3.5 Gem. Hengelo (O.).7 98.5 4704. 3 1000 Aand. Centrale Bank voor Landb. en Nij- verh. ex div. 1901 100 4706. 5 k f 1000 Aand. Rotlerdam- sche Levensverz. en Voor schotbank, ex div. 1901. 105 4710. t 3000 3.5 Gem. Bergen op Zoom alsvoren98.5 4714. 2000 3.5 Gem. Hellevoet- sluis alsvoren 98.5 4716. f 250 3.5 Gem. 's-Graven- zande99 4720. t 500 volgest. aand. Waal en Co: Bod. 4722. f 1000 aand. Stoomtr. Zut- fen—Emmerik 95 4732. 2 a J 500 Aand. Stoomb. Mij. Mij. Zeelandia130 4734. 5 J 1000 (w. O. gest. 10 Aand. Tweede Ned. Herv. Maatschij100 4736. 5 A (w. o. gest. 10 Aand. Derde Ned. Herverz. Mij. 100 4744. 2 Aand. Lemmerboot 215 4754. J 1000 3 pet. Arnh. Diacones- senhuis Bod. 4756. 5 aand. Ie Gron. Tram 95 4760. J 1000 3 1/2 pet. gem. den Helder 98 3/8 4762. f 2000 3 1/2 pet. gom Bergen op Zoom 98 3/8 4770. 2 k f 1000 (w. o. gest. 10 aand. Assur. Mij. de Rijn. Bod. 4772. r 300 4 Nieuwe Sociëteit te Zutfen95 4774. r 1000 3 1/2 gem. Zutfen 99 4776. 3000 4 pet. Wandelhoofd Scheveningen 100 4778. f 2000 4 pet. Friesch-Gron. Hyp.-Bank 100 1/2 4780. 1 1000 4 pet. gem. Nieuwe Pekela 101 1/2 4782. 1200 aand. Bataafsche Bank 2 4784. J 1000 3 1/2 gem. Senek 99 4786. 3000 4 Wasch- en Strijk- inrichting „Eigen Hulp", den HaagBod. 4788. f 3000 aand. Ned. Stoom boot-Mij. „Batavierlijn".... 50 4790. f 25.000 4 Maatschappij v. Zekerheidsstell. 101 4792. J 4000 (w. o. gest. 10 aand. Brandass.-Mij. „de Oosthoek" te Soerabaia Bod. 4794. f 500 aand. Werkmanssteun 93 4796. 2000 4 Stoomtr. Old- Pekela 100 3/4 coupons ook betaalbaar te Amster dam. Vragen en aanbiedingen worden koste loos geplaatst. Bij uitvoering: provisie 1/8 pet. (50 cents per stuk als minimum). Alle opgaven te adresseeren aan den hee- ren JULIUS OPPENHE1M k Co., Nieuw Plein no. 9 te Arnhem. Telefoonnummer 1060. De noteering wordt maandelijks gepu bliceerd. Alle Provinciale-, Gemeente- en Water- schaps-Obligatis worden door ons tegen de hoogste koersen gekocht. achter Lora, Toen liet hij -het hoofd zwaar op de borst zinken en de pon uit de hand vallen hij kon Lena nu niet schrijven, zooals ze het ver diende. Voor haar witte toilettafel zat Ama- lia Langen. Ze kamde hel mooi haar uit voor den nacht, gelijkmatig lang en glad hing het haar ver over den rug. Om den hals had ze een blauw lint, dat stond bij haar lichte gelaats kleur voortreffelijk. Het raam achter de tochtkleeden was nog niet gesloten, van uit den tuin kwam een sterke geur van rese da en anjelieren naar binnen; die had Lora op de kale plek, beneden tegen den huismuur, geplant, ze had er zoo om gevraagd. Mevrouw Langen sloeg meestal niet veel acht op dat bedje; maar vandaag ademde zij den aange- namen geur behagel ijk in. Haar oogen schitterden, haar ge zicht had een zachter uitdrukking dan gewoonlijk. Ze had vandaag veel goed: gedaan en had nu een gevoel van de hoogste bevrediging. Ze was in de bestuursvergadering der veree- nieing voor „Abremetene milddadig Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid van Haarlem naar: dft kl 9p ir| HEEMSTEDE. 15 Cte. 12'/. Cts BENNEBROEK20 17'/ HILLEGOM, LISSE, SASSENHEIM, OEGST- GEEST of LEIDEN30 23 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de goe derenagenten, geven voor korte afstanden veel besparing. Vraagt uwen leveranciers het Linoleum der NEDERLANDSCHE fabriek te Krommenie. Deze fabriceert uitsluitend prima qualiteit bedrukt en onbedrukt Linoleum, hetwelk door de ondervinding in 't gebruik bewezen heeft minstens zoo goed te 1 zijn als het Engelsch of ander buitenlandsch fabri- j kaat. Het rekt niet en ligt dadelijk vlak. De fabriek levert niet direct aan particulieren. Behangerij. Stoffeerdery. GROOTE KEUZE Tederlandsch Fabrikaat. NZ estesteeg. In de Magazijnen der Gasfabriek zijn steeds voorradig de beste soorten van Gashaarden, Badkachels, Gaskomforen en Keukenfornui zen, tegen de laagst mogelijke prijzen, die zoowei in koop als in buur verkrijgbaar zijn. Tevens wordt herinnerd, dat de prijs voor gasgehruik tot ver warming of industrieeie doeleinden 7 Cent per kub. meter bedraagt, terwijl verdere inlichtingen gaarne zullen worden verstrekt. De ondergeteekende bericht met deze de ontvangst der fijne nieuwe Delftsche en Leidsche ÓRASBéTER, bijzonder geurig en fijn van smaak. /F. A. :B50\'AKK, Kl. Houtstraat @3. O, haar broer voelde het wel hoe een marteling die brief voor haar geweest was, zoo afgemeten en koud haar woorden neer ie schrijven. Ik heb hij den brief van mijn man niet veel te voegen; ik l>en even als hij ten zeerste verheugd, dat wij geen vreemde hulp meer noodig heli ben. Ik dank je voor je liefde, had ze toen willen schrijven, maar zorgvul dig was het verandterd; nu stond er: Ik dank je voor je poging ons .huishouden (e verlichten, en zoo ver der. Ten slotte zei ze kort „Adieu". Het had iets van een afscheid voor altijd. Dat was de plaats, die door tranen half was uitgewischt. Langen voelde een grooten haat in zich opkomen tegen de menschen, die dit alles gedaan hadden; maar tegelijk ook een haat tegen I^ena. Ze was ka rakterloos en zwak; d<U wds zijn zus ter niet meer, die deze koude, harte- looze regels geschreven had! Zij kon irijn geschenk afwijzen, als ze in de gelukkige positie was, het niet meer r-oodig te hebben: maar zoo, zonder dank, het als een lastige, drukkende afhankelijkheid van zich werpen, dat mocht zij niet doen. Hij riep zich haar gestalte, haar wezen weer voor den geest, zooals zij vroeger geweest was; dat zachte, aanhankelijke schep seltje, had dien brief geschreven?! Hij schudde het hoofd en mompel de somber voor zich uit; het was hem toch een groote smart. Zuchtend leun de hij het hoofd in zijn hand, ja. Amalia had toch nog zoo'n ongelijk niet, je kon op Lena niet aan, ze was overspannen, bedorven door de Ber- lijnsche kringen, waarin ze leefde. Dan moest ze ook maar koppig zich van hem afwenden en zichzelf haar geluk opbouwen; hij zou geen poging moer doen haar van iets af Ie boucen. Als alle liefde zoo slecht beloond werd dan moest men maar niet meer aan liefde doen. lleelemaal niet meer er aan doen. llij maakte met de hand een ge baar in de lucht, als wees hij iets ver, ver van zich af. Hij wilde zijn hart versteenen. En toch kon hij er niets aan veran deren, dat hij in den geest haar lichte meisjesgestalte aan zijn zij zag staan; hij geloofde haar kus te voelen, haar hitter gesnik ie hooren, als toen aan hot station bij het afscheid, na die pijnlijke scène met Amalia. Ze was toen ook koppig geweest en hij zwak, hij had* haar ianimer genoeg te veel verwend. Maar nu zou dat niet meer gebeuren; neen! I Met een ruk greep hij naar zijn pen. Koppig liefdeloos ondank- ibaar o Lena! Had hij het hardop gezegd? I Aan wie schrijft u? vroeg Lora's kinderstemmetje. Ze was bij hem ko- jmen si<ran, *eunde met de ronde elle- boogjes op de taiel, hield uaa. hoofd je schuin en za$, heel ernstig naar hem op. Aan wie schrijft u? her haalde ze nog eons- Aan tante Lena? Is u kwaad .op haar? Hij knikte stom. O, wees niet kwaad op haar arme tante Lena!? De tranen kwa men haar dadelijk i nde oogen, net als bij het verhaal van Hagar. Zij schudde het hoofd: U bent niet kwaad op haar? Er is toch niets om kwaad op haar te zijn, paatje? Toen glimlachte zij, dat men de kleine wit te landjes zag blinken. Haai- slem klonk zacht verlangend: Schrijf ianlc Lena! dat ze eens gauw bij ine moet komen. Ik hou zooveel van haar. Doet u het'? zei ze nog eens, naar de deur toe trippelend. Lief? Lief gehad, zei Langen zacht toen de deur zich gesloten bad heid" met acclamatie tot waarnemend voorzitster benoemd. Voorzitster was de vrouw van generaal Von Bimmer- stcin, geboren Von Weimersheim, de eerste vrouw van de stad; dus dan was zij nu ook de tweede wat een gevoel! .Amalia legde in stilte bij zichzelf de belofte af, dat ze zich de. eer, haar bewezen, ten volle en geheel waardig zou betoonon. Ze had immers zooveel tijd voor milddadigheid? haar jongen ging naar school, de meiden deden het huishouden, haar man was op de rechtbank on Lora och, Lora was zoo'n zoet kind, die vermaakte zich zelf heel alleen. Nu was liet blonde haar in twee dikko vlechten gevlochten, mevrouw Amalia zag er aardig en lief uit; (Iaa.r knarste een deur en haar man sloop voorzichtig naai* binnen. Hij was bleek en ernstig. Ren je nog op? vroeg hij ver baasd en keek zijn vrouw verwonderd aan; hij had haar in lang niet zoo ge zien, meestal lag ze al in bed, als hij kwam. Ja, zei ze, en wond zich de vlech ten om het hoofd. Ze keek hem aan. Wat heb je toch, Frits? Den hee- len (lae ben ie al uit je humeur! Ik? O niets, niets! Jawel, je hebt wel iets! Ze stond op en trad langzaam nader op hem toe; haar groote gestalte schoof zich gewoon langs haar heen. Zeg me, wat je hebt, herhaalde ri;. half gebie als een bolwerk voor hem, hij k. half smeekend. De gebeurt e nissen van den afgeloopen dag had den haar bewogen en merkwaardig zacht gestemd: ook kwam er nieuws gierigheid bij, ze moest weten, waar om hij zoo'n nijdig gezicht trok. Ze kwam naar haar man toe en leg de het hoofd zwaar tegen zijn ia hou der. Frits, zei ze zacht, 'daardoor werd haar stem minder onaangenaam, zeg nïe toch, wat er aan scheelt'? Ik ik heb niets, h eel en i aal niets! Onwillekeurig zuchtte hij er Lij, zij hief het hoofd op en streek hein over het gezicht. Laat maar, Amalia, laat maar, ik heb werkelijk niets bijzonders brieven een paar vervelende brie ven, dat is alles. Laten we daar maar niet meer over spreken! (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6