zien zijn van het bewijs en dat op verlan gen moeten vertoonen. De verbodsbepa ling gol ddus ook voor den geabonneer de, die in den trein was zonder zijn abon nementskaart, welke zijn doorloopend plaatsbewijs was en ook zonder eenig ander plaatsbewijs, zoodat de strafbepa ling terecht op hem is toegepast. Transvaalsche Bank en Handels- vereeniging. De rechtbank te 's-Gravenhage ontzeg de Woensdag aan de Transvaalsche Bank en Handelsvereeniging te Amsterdam en Johannesburg hare vordering tegen eeni- ge ambtenaren der Z. A. S. M., thans hier te lande, tot betaling van een in 1899 te Johannesburg afgegeven orderbil jet waarvan die gedaagden waren accep tant en endossanten. Zij veroordeelde eischeres tot vergoeding van schade door de gedaagden geleden tengevolge van het conservatoir beslag door de eische res ten laste van gedaagden gelegd on der handen van de Z.A.S.M., welk beslag dientengevolge onrechtmatig werd geoor deeld. De rechtbank besliste o. a. dat de verbintenis werd beheerscht door de re gels van het recht in Zuid-Afrika; de om standigheid dat de gedaagden sedert hun woonplaats naar Nederland hebben over gebracht, kan daaraan niets veranderen. Bevestigend beantwoordde de rechtbank ook de vraag of de Z.-Afrikaansche wet geving het onderwijsrecht van eischeres had opgeschort, omdat art. 8 van de Wet 20 van 1898 voor den krijgsdienst in de Z.- A. Republiek bepaalt, o. a. dat zoodra de Krijgswet is afgekondigd, alle rechter lijke procedures in civiele zaken worden gestaakt en geen executiën begonnen of voortgezet worden tot op den 60sten dag na de terugroeping van bovengemelde wet, waarvan echter niets gebleken is. Brandstichting. Voor den Hoogen Raad werd Dins dag behandeld een revisie-verzoek van een man, door Rechtbank en Hof te Amsterdam veroordeeld wegens brand stichting, in September 1900 door hein gepleegd. Adv.-gen. jhr. mr. Rethaan Macaré requireerde, dat het verzoek zou wor den afgewezen, daar het aangevoerde novum, volgens hetwelk de rechter geen onderzoek had gedaan naar het ontvlamrningspunt van jenever, merk Prosit", welke, indien zij in kruiken of potten wordt bewaard, volgens een thans opgemaakt deskundigen-rap port eerst kan ontbranden, indien zij te voren is verhit to.t 77 gr. Fahren heit, niet een omstandigheid gold, die den rechter blijkt niet te zijn bekend geweest, die ernstige twijfel zou kun- jien doen rijzen aan de juistheid der uitspraak of die geleid zou hebben tot vrijspraak, ontslag van rechtsvervol ging, niet-ontvankelijkverklaring van het Openbaar Ministerie of wijziging of vermindering van straf. Het blijkt immers niet, dat. de rechter •geen veroordeeling zou hebben uitge sproken, zelfs indien bewezen ware, dat de bewuste jenever niet had kun nen dienen om den brand te ontste ken, diaair zich in het sousterrain der tapperij waar die brand was ontstaan ook andere jenever, benevens spiritus lucifers, petroleum en andere ont vlambare stoffen bevonden hebben. Mr. A. D. H. Fockema. Andreae, advocaat te Leeuwarden, bestreed dit betoog, er op wijzende, dat de Recht bank implicite heeft uitgemaakt, dat da brand is gesticht door het aanste ken van potten met jenever van het bewuste merk. Na re- en dupliek werd! de uitspraak bepaald op 16 Juni. Moord op een kind. Men meldt uit Zutpben: Op 17 Januari jl. vonden de landbou wer. B. te Wilp en diens echigenoote bij terugkeer van de markt hun vijfjarig zoontje vermoord bij hunne woning lig gen. Als verdacht deze vreeselijke mis daad gepleegd te hebben, is destijds de 21 jarige halfbroer van het vermoorde knaapje in hechtenis genomen, waarin hij zich nog steeds bevindt. Deze stond Woensdag voor de rechtbank te Zutphen terecht, als beklaagd het kind van 't le ven beroofd te hebben door het met dat doel zoodanig en zoolang de keel dicht te knijpen, dat de dood nyiest intreden. Vier getuigen, allen artsen, werden in deze zaak gehoord, nl. de heeren: J. D. de Roock te Twello, D. Brocx te Voorst, C. Bijl, eerste geneesheer van het krank zinnigengesticht aldaar en A. J. M. Ie Nobel, geneesheer van het krankzinni gengesticht het Graffel, te Warnsveld, Eerstgenoemden verrichtten destijds de lijkschouwing, terwijl beide laatstgenoem den op verzoek van de rechtbank een onderzoek naar de geestvermogens van beklaagde hebben ingesteld. De getuigen de Roock en Brocx, die de lijkschouwing hebben verricht, verkla ren beiden, dat de oorzaak van den dood van het knaapje stikking (suffocatie) is; c zat een striem om den hals met een indruk van den duim aan den rechter kant. De getuigen Bijl en le Nobel achten beklaagden ontoerekenbaar op grond van gebrekkige geestesontwikkeling en zieke lijke stoornis. Vervolgens werden een paar getuigen 4 decharge gehoord. De ambtenaar van het openbaar mi nisterie, de heer mr. baron van der Feltz, zegt, dat er geen normale verhou ding tusschen het motief voor de daad en de daad zelf bestaat. Beklaagde beeft echter volgens hem den moord gedaah, om de schuld daarvan op vrouw Nusink te kunnen werpen, die in onmin met de familie Bensink was. Vandaar het ver haal van beklaagde, dat de hond van zijn vader vrouw Nusink achterna geloo- pen heeft, hetgeen later een leugen bleek te zijn. Aangezien beklaagde volgens de des kundigen krankzinnig is, requïreert Z. Edelachtb. ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigenge sticht voor den tijd van één jaar. De verdediger toonde de waardeloos heid van beklaagdes bekentenissen aan en wees er op, dat de aanwijzingen, wel ke de ambtenaar van het openbaar mi nisterie heeft aangehaald, door de wet niet als geldend erkend worden, omdat de conclusies aan de rapporten van de deskundigen ontleend zijn. Mr. baron van der Feltz, het woord hernemende, meende, dat zeer zeker aan de bekentenis van beklaagde eenige waarde is te hechten en blijft bij zijn eisch. Uitspraak over 14 dagen. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek steil de Be.mct'ie n h niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopy den inzender niet teruggegeven. Ceiitraal-Comité voor de lichting '95, '96 en '97 Herhaaldelijk komen vragen bij ons in, hoe wij denken te handelen in zake het missen van kleeding, en equipe- mentstukken bij de a.s. inspectie. Wij verwijzen daaromtrent naar de verklaring dlie de minister gaf in de Kamervergadering! van 24 April j.l., waar hij o.a. zeidc ,.In dat geval zal ik zeggen a tout pêché miséricorde, (voor alle zonde is genadeten ik heb reeds maatregelen voorbera'id om dit zonder te groote kosten voor het Rijk te kunnen doen." Ons werk is het dus. ingeval het plaats heeft, dat gestraft wordt voor zulk een -feit (wat men ons dan ook dadelijk melden moet), den minister met het oog op deze verklaring van hem zeiven, te verzoeken, dergelijke straf niet te doen doorgaan, of des noods een der Kamerleden te verzoe ken den minister er over te interpel- leeren. Evenwel zijn in de afileelingsverga- deringen van de Tweede Kamer weder woorden geuit, die, naar wij verne men, doeri veronderstellen, dat devge Iijke gevallen door de vingers gezien zullen worden. Doch waar dit n'iet gedaan wordt, is men in zijn eigen belang vérplicht dit ons onmiddellijk te melden. De Centraal-Sec,rietaris W. Ch. Merks, Gov. Flinkstiraat 236 II. Amsterdam. Vervolg Stadsnieuws, Als een b ij zonderheid van minder gunstigen aard verdiene vermel ding, dat in het Zuidelijk deel van N - Holland, thans in de tweede helft van Bloeimaand stoomgemalen en watermo lens in werking zijn gesteld, tot uitma- ling van het vele water. Gev ouden-voorwer pen; Een zilveren paternoster in etu'i. Gisterenmiddag is aan het station aangehouden een vrouw, die bij een winkelier een lap japonsto'f ge stolen had. Een loopjongen, die een wa gen naet schoenen had laten staan op den Zij lWeg\ bemerkte, dat zijn wagen verdwenen was. Heden herdenkt de heer L. H. Vissers, commies lekl. aan 't hoofd- magazijn der H. IJ. S. M. alhier zijn 25 jarige dienstvervulling. Zoowel van de d'irecilie als van het personeel en vrienden mocht de jubi laris vele blijken van belangstelling ondervinden. He dén werd door den arehi- tect J. A. Traan berg alhier aanbesteed het houwen van vlier woonhuizen aan eene projectsiraat ten Zuiden van den Zijlweg. Ingekomen waren 16 biljetten. De laagste inschrijver bleek te zijn de heer N. F, Vosse te Heemstede voor f 12.22 i.—. Wij vestigende aandaclil o p eene Lezing welke blijkens achter staande advertentie op Zondag a.s. te half elf uur voor de „Vereeniging ge wijd aan bet onderzoek op geestelijk gebied'' alhier, in het gebouw van d-c-n Protestantenbond, zal worden gehou den door den heer J. S. Gobel te Utrecht over „Trance in den Bijbel." De toegang is voor alle belangstel lenden vrij, waardbor ieder in de ge legenheid is. de lezing over dit be langrijk onderwerp bij te wonen. Arrondissements-Rechtbank. Zitting van Donderdag 22 Mei 1902. Veroordeeld. Zekere Dirks, te gen wien wegens diefstal van lood te Bloeinendaal 3 jaar gevangenisstraf was gevorderd, werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Verzet. H. van Westerhoven te Haarlem was op den 2d)en Paaschclag, toen ten huize van den bierhuishouder J. A. Wennekes op het Phoenixterrein een danspartijtje plaats had, den boel leelijk komen opscheppen, waardoor de orde werd verstoord. Louter uit bal dadigheid, had hij eene kap van een lamp en eenige ruiten stukgeslagen, en tal van andere vernielingen teweeg gebracht, waardoor een schade van f 8.90 was ontstaan. En om da kroon op het werk te zetten, had hij den. agent van politie, die Ier hulp was geroepen, mishandeld, en zich krachtig tegen zijne arrestatie verzet. Terzake van opzettelijke vernieling en wed'erspannighe'id vorderde het M. 2 maanden gevangenisstraf. Diefstal. Jan de Groot te Vel- zen, een recidivist, had op 1 April 1.1. ten nadeelc van P. Gildemcy er. be ambte der H. IJ. S. M., een uniform jas ontvreemd. Hoewel bekl. de jas later weer te ruggestuurd had, achtte liet O. M. met het oog op de vele straffen welke beklaagde reeds begaan had, eene ge strenge straf wenscbelijk en vorderde 7 maanden gevangenisstraf. Diefstal. Tegen A. Span te Wor- merveer niet verschenen, die bij her haling ijzer had weggenomen van het terrein der fabriek „Be Vlijt" aldaar, werd 6 maanden gevangenisstraf ge vorderd. Ontvreemding van fazan ten. Hendrikus Verspeet te Velzen had in het begin va., April op het jachtveld van jhr. Boreel van Hoge- landen, eenige fazanten, welke aan éen vlerk waren vastgebonden, wegge nomen. Het O. M., er op wijzende, dat bekl. reedis tal van malen veroordeeld is, vorderde ter zake van diefstal 7 maan den gevangenisstraf. Zondag 1 Juni gaat de Bad- en Zweminrichting in het Noorderspaar- ne open. B. en W. stellen voor, voor den bouw van een hek om de fontein in den Hout f1120 beschikbaar te stellen. Mr. F. A. d e G r aaf f vraagt tegen 1 September ontslag als leer aar M. O. I ii dienst der gemeente. De heer Ilugenholtz stelt voor B. en W. uil te noodigen nieuwe ontwerp-in structies te ontwerpen voor de amb tenaren en beambten in dienst des» gemeente, waarin rekening zal gehou den zijn met het denkbeeld van de be- r.oemin- esner commissie, somenge- syteld uit gemeenteraadsleden, gemeen teambtenaren en gemeente-werklieden. Deze commissie zal te beslissen hebben over het ontslag en, de schorsing van gemeente-ambtenaren en werklieden, vier ontslag en schorsing niet hij de wei of plaatselijke verordening aan anderen is opgedragen, en gerezen, ar beidsgeschillen tusschen meerderen en minderen in gemeentedienst beslech ten. Uit cle Omstreken. Bloemen daal. Wij maken er onze lezers op attent dat de heer Charles Th. Feun Vrijdag alhier een comestibles- en deVicatessen- handel opent. Heemstede. Op de voordracht voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school alhier zijn geplaatst M. P. J. Nellissen te Gorinchern, M. Platvoet te Nauerna, M. A. Vrijer, te Haarlem. XJmuideu. Door den commandant van het De tachement P ant serf o rt art ill er i e alhier is aanbesteed: De levering van rund- vleesch ten behoeve van de troepen hier in garnizoen. Ingekomen waren 6 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer II. G. Vriend alhier, rund'vleesch voor f 0.70 en rundvet voor f 0.60 p. K.G. Beverwijk. Door den architect G. J. Roo- zee alhier is aanbesteed het amoveeren van een bestaand gebouw en het bou wen van een winkelhuis aan de Bree- sfcraat. Eenige inschrijver bleek te zijn de heer H. W. van Duin, alhier, voor f7000. Sloten. Bij publieke inschrijving zijn alhier ze ven arbeiderswoningen voor amotie ver kocht voor de kapitale som van f ,110. Vervolg Nieuwstijdingen. President Lonbet op reis. Na de revue der troepen, bij het de jeuner, dat, daarop volgde, bracht de keizer den volgenden toast uit „Mijnheer de President! Mijne troe pen, die gij zooeven hebt zien defilee- ren, zijn verheugd eer te hebben kun nen bewijzen aan het hooggeachte Hoofd van den bevrienden Staat. De levendige sympathieën, welke het Rus sische leger bezielen, ten opzichte van het schoone Fransche leger zijn ons bekend, zij vormen de ware wapen broederschap, die wij met des te meer voldoening kunnen conslaf'eeren, daar deze indrukwekkende macht niet be stemd is om agressieve plannen te steunen, maar integendeel om het be houd van den algemeenen vrede te bevestigen en den eerbied te verdedi gen voor de hooge beginselen, die het welzijn der natie verzekeren en haren vooruitgang bevorderen. Ik ledig mijn glas op den roem en op tien voor spoed van bet schoone Fransche le ger". President Lonbet antwoordde „Sire. Ik dank L\ve Majesteit, mij het groot genoegen te hebben verschaft de schoone troepen te bewonderen, wier fiere houding, krijgshaftige gang en nauwkeurige bewegingen aantoonen, dat het Russische leger door onop- houdelijken vooruitgang dapper zijn hooge reputatie handhaaft. Evenals de gemeenschappelijke sympathieën en hoogere belangen twee volkeren hebben vereenigd, eveneens verbinden edele wapenbroederschap en weder- keerige achting nauw twee legers. Deze indrukwekkende strijdmacht is voor niemand een bedreiging, maar zij veroorlooft aan Rusland en aan Frankrijk, daarin terzelfder tijd slechts een waarborg te zien voor de uitoefe ning van hun rechten, een beschut ting. waaronder zij in allen ernst kun nen voortzetten den vruchtbaren ar beid, die. terwijl hij hen voorspoediger maakt, hun macht en hun wettigen invloed zal vermeerderen. Uit naam van het Fransche leger, dat n/iet ver geten heeft, de eer. welke Uwe Majes teit, het heeft aangedaan, door zijne manoeuvre1 bij te wonen, drink ik op den voorspoed en den roem van het dappere Russische leger." Maatsch. tot Nut van 't Algemeen (Vervolg). Voorstellen van departementen; XVI. Voorstel van Buren e.a. ..De algemeene vergadering beslui te, dat de Maatschappij zal hebben een eigen orgaan, hetwelk wekelijks of althans om die 14 dagen kosteloos aan alle leden wordt toegezonden en draagt, aan het hoofdbestuur op, te bekwamer tijd, in elk geval echter met de aanstaande 10-jaarlijksche wets wijziging, de noodige maatregelen te nemen tot uitvoering van dit besluit." Besloten werd1 het hoofdbestuur op te dragen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid' van een eigen orgaan. XVII. Voorstel van het departement Beesd, om te besluiten: „In te trekken bet ten vorigen jare genomen besluit tot verdeeling der Maatschappij in districten." Punt 17 verviel door aanneming van punt 13. Ver worp e/n was een motie van Baarn, uitsprekend, dat de vergadering bet met hare waardigheid in strijd acht op een eens genomen besluit te rug te komen. XVII. Voorstel van het departe ment Rotterdam. „De algemeene vergadering noodigt het hoofdbestuur uit, namens de Maatschappij tot Nut. van 't Algemeen een adres te richten aan de wetgeven de macht, houdende verzoek om eene wet tot afschaffing van den eed tot stand te brengen. Na korte discussie werd aangeno men een motte van Winterswijk, waar bij werd' uitgesproken, dat de quaestie der eedsaflegging niet in do Maat schappij thuis behoort. De afgevaar digde van Winterswijk verdedigde de ze motie, op grond dat daardoor een twistappel in di? vergadering zou wor den gebracht De heer Keiler van Hoorn verde digde een geamendeerd voorstel van het hoofdbestuur- luidende: De alge meene vergadering spreekt de wen- jschelijkheid uit dat de eed in de wei iwordt afgeschaft, ter bevordering van ih>et zedelijk peil van ons volk en der i waarheidsliefde, en noodigt bet hoofd bestuur uit dezen wensch ter kennis van. de regeering en der Staten-Gene- raal te brengen. XIX. Voorstel van het departement Dordrecht. ,,lo. aan het Hoofdbestuur op te dragen, het houden van wetenschap pelijke leergangen voor volwassenen (University Extension) te bevorderen; 2o. op de begrooting 1902-03 uit te trekken een bedrag van f 1000 als bij drage in de kosten." XX. Voorstel van het departement Rijnsaterwoude, om te besluiten: „lo. aan het Hoofdbestuur op te dragen, de toepassing te bevorderen van het denkbeeld van hooger onder wijs buiten de Universiteiten (Univer sity Extension). 2o. op de begrooting 1902-03 uit te trekken, een bedrag van f xOOO, als bijdrage in de kosten." Punten 19 en 20 werden gelijktijdig behandeld'. Verscheidene departementen hadden oviar deze voorstellen het woord. Door dr. Bos werdlan die voorstellen namens het hoofdbestuur verdedigd, waarbij hij er op wees dat o. a. in het zoo we tenschappelijke Duitschland de nood zakelijkheid.' gevoeld werd universitair onderwijs onder het volk te brengen. De tijd' i,s er rijp voor, er is een gewel dige drang naar verkrijging van ken nis en vooral kleine departementen hebben er belang bij dat ze aangeno men worden. (De vergadering duurt voort). Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Burg. en Weth. van Den Haag heb ben nu aan den gemeenteraad voor gesteld, te besluiten, aan het bestuur der Haagjsche Pro-Boer-Vereeniging onder bepaalde voorwaarden kosteloos in gebruik te geven, gedurende het badseizoen van 1902, den nader op het terrein aan te wijzen beschikba ren gemeentegrond aan het Gevers Deynootplein ten noordoosten van het terrein der BaduKapel, om daarop te plaatsen een gebouw, waarin eene tentoonstelling zal worden gehouden van den eerlang door gemelde Veree- niging ten bate van de Boerenvrouwen eu -kinderen in de concentratiekam pen in Zuid-Afrika te verloten voor werpen. Directeuren H. B. S Men meldt uit Utrecht aan het Va derland: Gisteren werd in het Geb. voor K. en W. alhier een vergadering gehou den, waarin een vereeniging is opge richt van directeuren van H. B. scho len. niet 3-jarigen cursus, met liet; doel om het M. O. in het algemeen en dat der scholen niet 3-jar. cursus in het bijzonder tc bevorderen. Het 'be stuur dezer vereeniging is samenge steld uit de heeren Steijns, dir. II. B. S. te Venlo, als voorzitter, Hulsman te Amsterdam, onder-voorzitter. Van Berkum te Groningen, penningmees- Ier en Meerkerk te Sappemeex als secretaris. Na de vaststelling van het reglement der vereeniging is besloten een adres te zenden aan den minister van binnenlandsche.zalven, naar aan leiding van het rapport de-r staats commissie, ter zake van de etechen van opleiding der leeraren M. O. Journalistieke vrijbuiterij. Als gevolg van cle polemiek door „Het Vaderland" met de „Nieuwe Ct." gevoerd, bevat eerstgenoemd blad de volgende kennisgeving Reuters Agentschap maakt, er ons opmerkzaam op, dat, ons contract niet anders kan opvatten dan in dezen 1 zin, datwij niet gerechtigd zouden zijn de Ne.w-Yorksche beursnoteering des ochtends buiten aan te plakken. In deze omstandigheden zullen wij de aanplakking staken en de New- Yorksche beurs alleen in ons middag- blad opnemen, en wei in dien vorm, waarin Reuter ons die volgens con tract doet toekomen. Overeenkomstig deze mededeelirig hevaite het middagtelegram van „Het Vad.", het z.g. „kleine New-York-tele gram, dat ongeveer de helft van liet aantal fondsen bevat van het telegram der vier ochtendbladen met een be knopt en eigen bewerkt onderschrift. Geen oorlam meer. Het Anker meldt, dat 18 leden aan boord van de Gelderland besloten hun oorlam te laten staan, en voor het geld aandeelen te nemen in het kapi taal tot stichting van een eigen ge bouw van den Alg. Bond voor Neder 1. Marinem atrozen. Ontsporing. Tusschen Gorredijk en Langezwaag ontspoorde Woensdagmiddag de per sonentrein, die ie vier uur ic Heeren- veen moet aankomen. De machine en personenrijtuigen stonden dwars over den weg, balcons werden verbrijzeld. Personen, op de balcons staande, kre gen lider en daar wonden, doch niet van ernstigen aard. Een reservema chine mei een ploeg arbeiders der werkplaats te Heerenveen is naar Lan gezwaag vertrokken, om een en ander weer op de rails te brengen. Men meldt uit Enschedé: De procu reur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem was Woensdag hier, teneinde zich persoonlijk op de hoogte te stel 'len van den toestand der staking. De Commissaris déa* Koningin be zocht in den namiddag de fabriek Kre- mersmaten en het logies der nieuwe arbeiders. Telegrammen. DE VREDESONDERHANDE LINGEN. LONDEN, 22 Mei (R. O.) De Daily Telegraph meldt., dat zijn speciale correspondent te Pretoria in een par ticulier telegram aan een bloedver want. geseind! heeft, dat hij naar En geland terugkeert. De Daily Telegraph maakt, de gevolgtrekking, dat de cor respondent, om de censuur te ont gaan, deze manier te baat nam om zijn overtuiging mede te deelen, dat de Boeren de Engelsche voorstellen aannamen. LONDEN, 22 Mei. (R O.) Uit Preto ria wordt aan de Daily Telegraph ge meld, dat onder die andere gedelegeer den, die daar Zondlag uit Vereeniging aankwamen, zich bevonden generaal Beijers en de commandanten Kuhler, Fereira en Tlieunissen. LOUBET IN RUSLAND. PARIJS, 22 Mei. (R. O.) Een tele gram uit Petersburg aan de Gaulois meldt, dat het niet onmogelijk is, dat in de toosten, die Vrijdag aan boord' van de Montcalm zullen worden ge sproken, toespeling wordt gemaakt op de Transvaalsche kwestie. Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Haarlem, Doen te weten, dat de bij hunne be schikking van 6 December jl. aan P. de Jong en E. Voets verleende vergunning tot oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewerking in een te stich ten gebouw achter de perceelen aan de Berckheydestraat nos. 5 en 7, tengevol ge van het niet in acht nemen van den gestelden termijn, van rechtswege is ver vallen. Haarlem, 21 Mei 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. De Secretaris, PIJNACKER. CORRESPONDENTIE. BEKW. STRIJKSTER. Deze en derge lijke advertentiën worden uitsluitend bij vooruitbetaling geplaatst. DE ADMINISTRATIE. Faillissementen. Uitgesproken: 'sGravenhage, 16 Mei. J. II. F. van Horssen, bouw ondernemer, te 's Gra venhagen Rechtqr-commissaris: mr. H. R. A. M. Romrne. .'s Hertogenbolsch, 16 Mei. L. J. J. Schellens, fabrikant, te Eindhoven, handelende onder naam of firma Leo Schellens Keunen. Rechter-commissa- ris mr. Suyling. Roermond, 17 Mei. M. van Oost rum, schoenmaker, te Roermond. R.- commissaris: mr. Lemmens. Rotterdam, 21 Mei. F. H. Steelink, meubelmaker, alhier. Rechter-comm.- mr. II. R, A. Boonen. Geëindigd de faillissementen van P. K. van der Burg, vrachtrijder en J. G. Frankhuizen, koopman, beiden te Gouda. P. F. Herben, te Amsterdam. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Merapi. van Java naar Rotterdam, arriveerde 20 Mei te Marseille en zette 21 Mei de reis naar hier voort. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam. van de HollandAmerika-lijn, arriveerde 21 Mei van New-York te Rotterdam. Hot stoomschip Teucer, van Amster dam naar Java, arriveerde 19 Mei te Liverpool. Het stoomschip Bali, van Amster dam naar Batavia, passeerde 20 Mei Kaap Roca. Het stoomschip Polynesien, met de Fransche mail, vertrok 19 Mei van Port Said naar Marseille. Het kan 23 dezer aldaar worden verwacht. Het stoomschip Bogor, van Java n. Rotterdam, vertrok 21 Mei van Port Said. Het stoomschip Lawoe, vertrok 21 Mei van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, passeerde 21 Mei Ouessant, Het dubbelsehroefstoomschip Goen- toer. van Rotterdam naar Java, ver trok 21 Mei van Suez. Het stoomschip Malang vertrok 21 Mei van Batavia naar Rotterdam. Burgerlijke Stand. Ondertrouwde 22 Mei. J. Duïnker en M. A Slikker; C. J. Uienkaas en J. J. Klaassen; H. F. Schmeding en L. C. C. de Blaauw. Getrouwd': 22 Mei. J. W. v. Musscher en S. L. van der Aar; J C. Lucas en M. S. de Lugt. Bevallen: 20 Mei. M. PruisJoris, z.; 21. M. Boogaarte-van Aste, z.; M. A. BestemanBrands, dl; G. W. J. de Bruinvan Soest, d.; 22 G. Roest Evers, z. Ovei-leden: 22 Mei. W. Klein, 6 n>. z. Frans Halsstraat. 369e Staatsloterij. Trekking van 24 Mei. 5c Klasse, 7e Lijst. No. 3739 f 50000. No. 13800 f 1500. Nos. 5516, 6087, 7183, 9557, 13747. 14152 ieder f 1000. Nos. 383, 14789, 20323 ieder 400. Nos. 496, 467, 3975, 7293, 10812, 10842 13811, 16446, ieder f 200. Nos. 629, 924, 1509, 4985, 6006;- 6564 7503, 8680, 11491, 11660, 12832. 14000 15799, 16068, 18874, 20280 ieder f 100. Prijzen van f 70. 1031426720 9131 123091572020104 0S31525780 923512413 1578S20189 90 3100 5838 9245 1264515773 20309 103 3104 5839 94341275415937 20329 12231825878 94511278015900 20444 1743189 5902 9587 12794 1607520481 462 3213 5945 975012845 16430 20587 728 3378 5950 975912895 16432 20622 797 3490 5064 983613008 16557 20633 8283518 6132 9849130651662020645 90036306146 9990132961663520685 9243757 637510171 133991601420769 10393899 6421102251348016718 2077§ 1065 3050 6753 1086113547 16724 20992 1210 4005 6913108961360316862 12714095 7061 1091S1365317027 13614102 7215 1101214025 17192 1397 4139 7285110S9 140501747.3 1470 4193 74201114214057 17178 14844285 7457 111711400117018 1486 433174591123814107 17819 1490 4450 478711301 1412717904 1513 4505 746911348 1113917964 1566 4580 762611380 1417218012 1636 4693 769511430 1424118073 1071 4744 770911437 1427618)63 1775 4898 779311486 14277 18243 1780 4916 8089114981449418464 182449288107 11655 1449818535 1829 5007 8202 11715 1450818732 1949 5030 8273117481461618746 2430 50718281119611466018878 24815072 8323119881486019142 26S4 5144 833112008 1497319244 2752 5234 840612046 1511519316 2769 5315 850612070 1520519421 2844 5376 8591121441521119737 3047 54908723121831522619819 3054 566190821220215462 20045 Op onderstaande nummers zijn geen nri zen gevallen. 230396341 9389126691648517901 7 31256380 939212680164967942 30 3147 6398 9430126851551818009 9231610416 9463127091552318135 12331726132 9573128611553:; 1814S 13631166436 9683128701655318154 14532796544 9590129181555618160 21732846576 9644129461555918166 257 3294 6028 9701 129821556518187 2713314 6634 9733130091558618190 3013317 6642 9740130271668818192 307 3382 6644 97621304715627 18197 319 3402 0645 9763 130681503018234 375 3502 6055 9785130881504618241 4513524 0662 981U131221501918266 48S35416086 984213165150691830' 491 3567 6695 9S4b13721567218405 516 3604 0706 9863131831608518474 66536066737 9877131871578118482 71236246739 9911i330615822l8540 71336910769 9918183161686718579 71537406772 9937134001590518596 7543755 6S0310062134471692018618 763 3822 6862101001345415B3118639 8813846 69771010413524 4696018692 8823864 699210229135261600518697 902 3961711210275136041601218771 972 4009 711310292136161603618791 986 4036 713010313136671604318794' 1007 4151719110326136771605318S10 1030 4171724710350137861607318329 105941747248103861.381416127188.32 1076 4185 728010434138631613018892- 16824206731710491138671619513907 1089 426' 173671051813S6S162021897] 1102 4293 74281053613885162211900.' 1137 4304744510538139171627819018 1151430871801055013918162 819052 110343527501 10575139381631519118 11934354 751110592139511633119191 11944393754110665140121642319198 12064398754810665141541642419243 12934449 759410701141601644319261 1297 4528 704710714 1H021614419290 1330 4536 76.5010750142181615919309 1384 4596771910770142781646619376 1389 4623 775010797 142941652719426 14414646 795010816 143061664319465 1478 4701797610833143101669119460 1516 4736 801010843143261070519490 1549 4742 SOU 10844143601872519594 15604758803310847 143781673719678 1578 4811 80391088914387 1673919770 15794836 8051 rUHU144331078119817 1687 49108.0610923144381680319828 17294938813510941144411680719835 1836 4995 814610966145201680919857 1862 5039820910995145521083019876 18646116821511026145761683419886 19515188 823911033145941686019887 1957 5224 827711096140201692419910 1960 5235 829411121146361694119928 2008 5362 8349 1119314678 1695619967 2019 5378 840311267146931696419983 2060 5383 846211270147001697619990 2064 5407 847311426147051702519995 20845408819111455147351703120008 2127 54628492114891477817070 20031 21625549 8.517 115301478317082 20060 2172 5566 8569115401480917212 20067 22896600 8606115771481817218 20161 2299561886121168814856 1723:: 20207 23205665 S752117721488117251 20262 2326 56708766117801488517255 20392 338 5672 8776 US 21491317272 20422 2348 57308783118761494317290 2( 1528 218867438788118881468117296 20540 24965863881311899150111731120543 25266882887211959150421732/ 20549 25295953891211994150541735920G0i 26705969 8949120201613617364 20650 257959948950120661521417408 20094 •26316000 895612096152851741020765 2670 6013 896912117 1623617495 20856 2692 6026 8973121651-523917505 20933 2698 6076 9090121741528917541 21 -955 27116122 91151218115305176 3 20977 273861299121.12275153231763820995 2816 6135 9131122931632717723 284.5G1549140123451535117715 2877 62149264123841538017802 2886 62219291123911538617824 2920 6238 931213407 15411317852 294062769314 1243 H5411 17854 297962899331126 .21541317879 3008 6312 9381126 761546117888

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3