C% is: ANTHRACIETKOLEN. MAN BREEMEN Bateoesseriraclit 78. Haarlemsche Gasfabriek. Attentie! Hoofflyassclima! J. C. Caderius van Veen. «r LINOLEUM. „De Mo Kapel", Teletoi fin §47. Toot den Hanüelaar Prijs der Cokes. JOH!. JACK. Complete Meubileeringen. Zijlstraat 98. Telefoon 401. Brandverzekering- Maatschappij, Zijlstraat 76. Warmoesstraat 14. N.G.deVLEESHOUWER&Go. „De Kleine Kapel". Vademecum De Koophandel Sttt Kinderhuissingel No. 54. alle cellisten, die ilc ooit gehoord heb, en daaronder waren Piatti, Davi- doff, Popper en andere uitstekende kunstenaars zijt gij (Van Biene boog reeds in de verwachting te zul len hooren, dat hij do grootste was) gij, mijnheer Van Biene beslist die gene, die bij zijn spel het... meest ge transpireerd heeft! Het weder. In Touraine heeft hel weder zich nog zeer ongestadig getoond. De warmte der laatste dagen is Zaterdag gevolgd door een on wed er gepaard met zwaren hagelslag. In de gemeente SouViqué zijn alle velden verwoest. In het Zuiden van Spanje hebben sprinkhanen, in hei Noorden nacht vorsten zware schade aan de te velde staande gewassen aangericht.. In den omtrok van Opoirto vooral hebben de wijngaarden en veldvruchten veel ge- loden. Marktnieuws. Purm erend, 3 Juni 1902. Aangevoerd: 253 stapels kaas, f 27.50 rr 50 KG.; 2195 KG. boter, 1.15— 1.25 per KG.; Vee: -482 runderen, vet vee, 5!>—74 ct. per KG.; 267 vette kalve ren, 6075 per KG.; 275 nuchtere kal veren, 10—f 22: 171 vette varkens. 44 49 ct per KG.: 112 mager varkens, 16—f 25; 337 biggen, f'S—f 13; 3365 schapen en lammeren; eieren, f 2.80 f 3.10 per 100 stuks. Faillissementen. Uitgesproken: Utrecht, 28 Mei. j. A. de Zeeuw, vroe ger caféhouder, thans zonder beroep; rechtercommissaris mr. M. Crommelin. Zutphen, 29 Mei. G. W< Nieuwenhuis, hotelhouder te Diepenveen; rechter-com- missaris mr. P. S. Tromp. Geëindigd: M. Kistemaker, timmerman en aannemer te IJmuiden. Stoomvaartberichten. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer. van Rotterdam naar Java. pas seerde 1 Juni des voorm. Point de Galle. Het stoomschip Gedé, van Rotterd. naar Java, arriveerde 1 Juni te Sout hampton. liet stoomschip Salak. van Java n. Rotterdam, arriveerde 1 Juni te Mar seille. Het stoomschip Koninsris Regentes, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 31 Mei Gibraltar. Het stoomschip Koningin Wilhelm'L na, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 31 Mei van Cardiff. Het stoomschip Prinses Sophie ar riveerde 2 Juni van Amsterdam te Ba tavia. Het stoomschip Prins Willem IV vertrok 1 Juni van Amsterdam naar Paramaribo. Het dubbelschroefstoomschip Rijn dam, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 31 Mei van Rotterdam te New-York. Het stoomschip Amsteldijk, van de HollasdAmerika Lijn. arriveerde 1 Juni van Newport News te Rotterdam. 3EI©-«a.:rs. PROVINCIALE, GEMEENTE, WATER- SCHAPS-OBLIGATI ES EN VRA GEN EN AANBIEDINGEN VAN INCOU RANTE FONDSEN VAN JULIUS OPPENHEIM Co. TE ARNHEM EN TE ZUTPHEN, EN VAN JULIUS OPPENHEIM TE GRONINGEN. GEVRAAGD. 1463. 5 Pref. Aand. Drentsche Kanaal Mij40 1465. 5 gew. Aand. idem 3 1467. f 500 4 Nieuwe Sociëteit te Zutphen 90 1471. 2 aand. Tram Paterswolde- Eelde50 1473. 3 aand. Gron. Crediet- en Handelsb100 AANGEBODEN. 4426. 10 k 500 Gew. Aand. Stoomtr. Oldambt-Pekela... 80 4502. 5 k t 500 (waarop gestort 10 Aand. Waal en CoBod. 4564. 5 Aand. k f 1000 Mij. Land- aanw. Friesche Wadden Bod. 4668. 4684. 4706. 4716. 4722. 4732. 4736. 4634. f 1000 4 Prov. Noord-Hol land 102 5/8 2 tl f 100 aand. Arnh. Bad- vereenigingBod. f 2000 7 pref. Aand. Arn- hemsche Petrol. MijBod. 3000 3.5 Gem. Hengelo (O.) 98.5 3 a f 1000 Aand. Centrale Bank voor Landb. en Nij- verh. ex div. 1901 100 5 t 1000 Aand. Rotterdam- sche Levensverz. en Voor schotbank, ex div. 1901. 105 250 3.5 Gcm. 's-Graven- zande99 f 1000 aand. Stoomtr. Zut- fen—Emmerik 95 2 k f 500 Aand. Stoomb. Mij. Mij. Zeelandia130 5 k f 1000 (w. o. gest. 10 Aand. Tweede Ned. Herv. Maatschij100 5 k 1000 (w.o. gest. 10%) Aand. Derde Ned. I-Ierv. Mij. 100 2 Aand. Lemmerboot206 f 1000 3 pet. Arnh. Diacones- senhuisBod. 4756. 5 aand. Ie Gron. Tram 95 4770. 2 k f 1000 (w. o. gest. 10 aand. Assur. Mij. de Rijn. Bod. 4772. f 300 4 Nieuwe Sociëteit te Zutfen95 4774. 1000 3 1,2 gem. Zütfen 99 4776. f 3000 4 pet. Wandelhoofd Scheveningen 100 4778. f 2000 4 pet. Friesch-Gron. Hyp.-Bank 100 1/2 4780. f 1000 4 pet. gem. Nieuwe Pekela 101 1/2 4782. f 1200 aand. Bataafsche Bank 2 4784. f 1000 3 1/2 gem. Sneek 99 4786. f 3000 4 Wasch- en Strijfe- inrichting „Eigen Hulp", den HaagBod. 4788. f 3000 aand. Ned. Stoom boot-Mij. „Bataviexlijn".... 50 f 25.000 4 Maatschappij v. Zekerheidsstell. 101 f 4000 (w. o. gest. 10 aand. Brandass.-Mij. „de Oosthoek" te Soerabaia Bod. 4794. f 500 aand. Werkmanssteun 93 4796. f 2000 4 pet. Stoomtram Oldambt-Pekela 100 3/4 4798. 10.000 3 1/2 pet. gem. Win schoten 1902 98 4800. f 2500 4 pet-. Oblig. Tram Zuidlaren 100 4802. f 100.000 3 1/2 pet. gem. Haarlem 1902 98 3/8 4804. f 12000 4 pet. gem. Wilder- vank (niet aflosbaar vóór 1915) 104 coupons ook betaalbaar te Amster dam. Vragen en aanbiedingen worden koste loos geplaatst. Bij uitvoering: provisie 1/8 pet. (50 cents per stuk als minimum). Alle opgaven te adresseeren aan den hee- ren JULIUS OPPENHEIM Co., Nieuwe Plein no. 9 te Arnhem. Telefoonnummer 1060, of te Zutphen, of aan den heer JU LIUS OPPENHKIH te Groningen. De noteering wordt maandelijks gepu bliceerd. Alle Provinciale-, Gemeente- en Water- schaps-Obligaties worden door ons tegen de hoogste koersen gekocht. 4790. 4792. Overzicht Effectenhandel. Hoewel de omzet ter beurze deze week veel te wenschen overliet, zijn voor di verse fondsen de eind-resultaten niet on bevredigend, dank zij de meer gunstige vooruitzichten op het beëindigen van den oorlog in Zuid-Afrika. Gesteund door goedkooper geld konden de 2 1/2, zoowel als de 3 N. W. schuld zich ongeveer 1 pet, verbeteren, Russen en Oostenrijkers bleven vast, Japan, Argentinië en Bra zilië willig met flinke verhoogingen op heden. Evenzoo blijft de Amerikaansche markt in gunstige stemming niettegen staande de beurssluiting te New-York op 30 en 31 Mei. Tabakswaarden stil met afbrokkelende koersen, daarentegen Petroleumwaarden zeer lévendig met belangrijk verhoogde prijzen. O. a. stegen Bibi Eybat van 391/2 tot &8, Koninklijke van 405 tot 421 Moe ara Enim van 106 tot 111 Schibbaieff wone van 92 tot 108 preferente van 88 tot 94 enz. Van Mijobouwaandeelen daalden Red- jang Lebong van 190 tot 166 om zich evenwel tot ca. 180 te herstellen. Kolo niale Cultuurwaarden stil en verlaten. Prolongatie 2 3/4—31/4—3. TELEPHOON 70. Afgehaald aan de Fabriek. Grove COKES 40 Cent per Hectoliter. Geklopte 45 Bezorgloon binnen de gemeente 5 Cent per Hectoliter. <szr Wederverkoopers genieten rabat* -ae DE DIRECTIE. CLOVER's Poeder is volkomen onschadelijk, houdt het hoofd rein en bevordert daardoor den haargroei. JMet deze Poeder is men in de gelegenheid te huis met het grootste gemak het haar te wasschen. Per» Pakje a 127» Cent. Alleen bij DIJK, Anegang ,V«. 39. ITOOMKLEEBEIBLEEMEB IJ VAN Lange Heerenvest 136-138, Haarlem. Bediening naar wensch. Attesten op mijn kantoor ter inzage. De wasschen zijn tegen brandschade verzekerd. Vraagt uwen leveranciers het Linoleum der NEDERLANDSCHE fabriek te Krommenie. Deze fabriceert uitsluitend prima qualiteit bedrukt en i onbedrukt Linoleum, hetwelk door de ondervinding in 't gebruik bewezen heeft minstens zoo goed te 1 zijn als het Er.geisch of ander buitenlandsch fabri- kaat. Het rekt niet en ligt dadelijk vlak. De fabriek levert niet direct aan particulieren. Behanger ij. Stoffeerderij. GROOTE KEUZE Vederlandsch Fabrikaat. Stoombootreederij Lekdienst, Directie C. J. KORTLAND. Schoonhoven en Amsterdam, Krommewaal 31, (Telepli. 4058 int.) Geregelde goederendienst van Haarlem naar: Leiden, Koudekerk, Alfen, Bodegraven, Boskoop, Waddingsveen, Gouda, Moordrecht, Gouderak, Niéuwerkerk—üudeikerk—Capelle- en Krimpen a/d IJsel, Kralingscheveer, IJselmonde, Bolnes, Slikkerveer, Ridderkerk, Kin derdijk, Alblasserdani, Papendrecht, Dordrecht, Zwijndrecht, Krimpen a/d Lek, Lekkerkerk, Nieuw-Lekkerland, Streefkerk, Bergambacht, Groot-Ammers, Arnmerstol, Schoonhoven, Lopik, Ameide, Jaarsveld, Leksmond, Vianen, Vreeswijk, Jutfaas, Utrecht, Amsterdam, Zaandam, Wormerveer, Krommenie en Alkmaar. Inlichtingen verschaft de Heer J. PLANIJE, Spaarne 5, Haarlem. (Teleph. No. 478). Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid van Haarlem naar: HEEMSTEDE. m kLa BENNEBROEK 7 7 20 17'/ HILLEGOM, LISSE, SASSENHEIM, OEGST- GEEST of LEIDEN30 23 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de goe derenagenten, geven voor korte afstanden veel besparing. De Haarlemsche HYPOTHEEKBANK. Ged. Oude Gracht 65, Haarlem. Verstrekt gelden op le hypo theek, tegen 47» p.Ct. rente, en op billijke voorwaarden. Een hoogst merkwaar dig geneesmiddel dat op snelle wijze de wer« !os*ene levenskrach' ten aan mannen ter ug< geeft. Een gratis monster' pakje wordt per post aan eenieder verzon' den die er om schrijft» Gratis monsterpakjes van een hoogst merkwaardig geneesmiddel worden per post verzonden aan een ieder die er om schrijft aan de iState Medical Institute.® Zon vele mannen die gedurende jaren op lichamelijk en moreel gebied geworsteld hebben, zijn genezen geworden, zoodat het Instituut besloten heeft gratis monsterpak* jes te verzenden aan een ieder die er om schrijft. Het is een buismiddel en alle mannen lij dende aan zwakte, te vroegtijdig verlies der krachten, ruggezwakte of uittering kunnen thans te huis genezen worden. Het geneesmiddel bezit de eigen schap eene aangename warmte te weeg te brengen, rechtstreeks toegepast wordend geeft het kracht en ontwikkeling. Het geneest alle ongesteldheden en het heeft steeds op volkomene wijze in alle ge vallen geslaagd. Op uwe aanvrage om een" gratis monsterpakje ge richt aan het State Medical In stitute 7004 Elektron Building. Ft. WAYNE, Ind., V. S. v. N. Amerika, zal men het U terstond zenden. Het Instituut wenscht het grootst aantal mannen te be reiken, die niet in staat zijn huu huis te verlaten om zich te ver plegen en het gratis monsterpakje zal hun veroorloven te doen zien hoe gemakkelijk het is genezen te worden als men het ware ge neesmiddel aanwendt. Het Insti tuut maakt geene uitzonderingen. Elke man die het vraagt zal een gratis monster ontvangen, zorg-* vuldig verpakt als een gewoon pakje, zoodat de persoon die het ontvangt geene publiciteit of on aangenaamheden te vreezen heeft. De lezers worden verzocht zonder dralen te schrijven. Men wete dat een brief naar Amerika voorzien moet worden met een postzegel van 127, cent. Schrijft U naam zeer duidelijk en geeft U kompleet adres, opdat er geene vergissing in de afzending kan voorkomen. Bredenhofer had zijn mooi f luwe fi le n buis aan, hij kreeg dikwijls bezoek van Reuter. Reïcte mannen wonden zich dan erg op, tot op de gang hoorde men hun levendig gesprek, alleen af en toe ondlerhoken door een schorre hoestbui. De oud'e en do jonge man, allo twee waren ze even enthousiast. Bij den ouden was het een. gestadig brandend: vrooldjk haardvuur, waarbij zijn hart zich warmde on jong bleef; bij den jongen een angstvallig flikke rend, plotseling opvlammend licht, dat gauw uitdooft als er een tochtje waait. Je man i9 een geniale kerel, me vrouwtje, riep Reuter eens tot, Lena, toen deze het atelier binnenkwam. Zo stoorde hen daar niet graag, maar vandaag had! ze het te benauwd ge kregen. djje' igoeie dokter bleef zoo lang; steeds scheller klonk het hoes ten, van haar man door dien muur heen. Maak je je nu weer niet te moe, Richard? vroeg ze bezorgd. Hij had zulke opvallend!, onrustige, glanzende oogen en roode vlekjes op zijn wan gen. De .dokter heeft gezegdi dat je je nog erg in acht moet nemen. Stil, zei hij, en hief den verma gerden vinger op, stoor ons niet! Niet waar, dat is een prachtig idee, beste dokter? wendde hij zich tot dezen. Zeker, zeker! Prachtig, een mag nifiek idee o! o! Reuter trappelde met de voeten, van bewondering. Ja, riep Bredenhofer, nu wacht ik alleen nog maar op den. eersten zon neschijn, den eersten mooien lentedag; dian weet ik zeker, dat mijn ziekte hec- lemaal over is. Als ik geen last van die pijn meer heb, kon ik weer onge hinderd in hooger sfesren leven. Lena kreeg een steek door haar hart. Ze was blij, dat haar man zoo vol goe den moed was, dat zijn vreugde in 't leven weer zoo gauw was teruggeko men, maar zij zelf kon er niet in dee- len, haar veerkracht was geheel gebro ken. Onopgemerkt, als zij zich hier voel de-, sloop ze de kamer weer uit. Richard vermoedde niets van zijn aanstaand vaderschap. Zijn zuster en zijn schoonmoeder zeiden heon niets, ze wilden nu allo emotie ver van hem houden. En Lena zelf? Honderdmaal hadden haar lippeen zich al ontsloten, om het hem te vertellen, maai- dan snel zich weer op elkaar gedrukt. Ze voel de zich als tekort gedaan; hij gihg zóó geheel op in zijn ideeën, alleen maar met zichzelf bezig, in koortsachtige haast, wou hij elke minuut zich ten nutte maken waarom zou ze hem storen? Als hij geheel beter was, aan DE HAAKLEMSCHE OPGERICHT ïn 1846. Kantoor te Haarlem: le verdieping (naast het Postkantoor), verzekert tegen vaste en billijke premien alle Onroerende en Roe rende Goederen binnen het Ko ninkrijk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit inslaan of dit ontploffen geen brand tengevolge gehad. extra kwaliteit, gegarandeerd zuiver. T. A. DONNEE KI. Houtstraat 62. Magazijn vai Witte Goederen, Uitzetten, Luiermanden. Speciale inrichting tow .ce deren naar maat onmisbaar, bijna onmisbaar voor iedereen. brieven, Het Boekhouden zoowel Enkel als Dubbel. Beknopte Rechts leer in Koophandel. Het Wissel recht, Vennootschappen, Faillise- ment. Beknopte Koopmanswoor dentolk. De Nederl. en buitenl. Maten, Gewichtenen Munten,enz. 4e druk, voor slechts 90 centen. Het is voor De Koopman, De Groothandel, De Kleinhandel en Winkelier. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken te Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel van 90 cent waarop vermeld: Vademecum. Vraagt de van onds bekende Am. SPRENGEBS, Confisenr. Cuisinier. Nieuwe Groenmarkt 24. eerst zou ze spreken. Geheel beter?! Geheel ziek. Ete dag kwam. dat Lena en. het ont stelde dienst meisje hem op den grond gegleden voor zijn ezel vondien. Het raam van het atelier standi half opein, hij had) het opengeschoven.. De eerste lauwe, en toch verraderlijke Lentezoel- te woei naar binnen. Hij lag op d'eu grond1, bewusteloos, bloedi op zijn jas, bloed nog op die bleeke lippen. De meid' gilde, ze was het liefst weg- geloopen; over Lena's lippen kwam geen geluid. Nu verliet hij het bed niet meer. Zijn levenslicht flikkerde en doofde, niet een lange.„verkoolde pit; de dood stond klaar, het uit te blazen. Mevrouw Langen was buiten zich- zelve dat haar dochter dat moest lijden! Haar grijze haren leken nog i/.er. haar rug trok krom. Overdag was ze haast altijd in de Elsholzstrasse te vinden; in dte huiskamer zat ze, in eengekrompen in een hoekje van de sofa. Hoe gaat het er mee, wat doet hij nu, slaapt hij ,is hij wakker? riep ze angstig zacht haar dochter toe, als die zich maar liet zien. Mtet gloeiende, tranenlooze oogen ging Lena heen en weer. Urenlang zat ze zonder bewegen aan het bed van haar man en hield zijn hand! vast. Op alle vermaningen van den dfokter. zich toch een beetje te ontzien, op de smeekbeden, van haar moeder, schud- do zij het hoofd. Later, dat was het eenige, wat ze zei. De zieke sliep meestal of hij lag in en stomme apathie. De levenskrachten zijn totaal op, zei' die beroemde specialiteit, tot Allen- stein. De olie in de lamp is verbruikt. Zijn gestel is toch al zwak, niet opge wassen tegen zware vermoeienissen. Ik heb het je al dadelijk, van 't begin af aan gezegd, waarde collega, er is niets meer aan te doen! Pijn heeft hij niet; hij dooft uit. Tegenwoordig spraken ze niet meer fluisterend in de ziekekamer-; waartoe zou dat ook dienen? De jonge, bleeke vrouw wist nu waar het om ging. Ze was niet vertwijfeld, maar streed ook niet meer; ze gaf de wapens over, in stomme berusting. 's Avonds nam de koorts weer toe, de nachten bracht dte zieke ijlend door. Mevrouw ALlcnstein had een uitstekenden waker gehuurd, Lena zond hem naar de andere kamer; daar lag hij te slapen Zelf zat ze als een geest aan het bed van haar man en luisterde en luis terde. O, niemand zou het gesprek opvangen, dat haar ziel met ziin ziel hield! Hij ijldte, maar midden i'n dien wil dien chaos van verwarring en on zin, van fantastische gedachten, be kende plannen en nieuwe, stoutere, on mogelijke, kwamen plaatsen van on zegbare schoonheid'. Dan sprak hij van d/ën eersten tijd dat zij elkaar kenden, van hun spoorwegneis en het zomrijke uur in den Keulschem dom; van hun weerzien in Berlijn en hun eersten kus. Hij sprak fluisterend, als iemand die zijn liefde voor andteren nog niet wil weten. Dan zat Lena te schreden. En die tranen spoelden weg, wat er in haar ziel aan bitterheid tegen hem zich had opgehoopt, wat haar van haar man had gescheiden. Ze perste die lippen op zijn handen. Op een nacht werd hij wakker. Zijn oogen keken heel helder. Op de tafel brandde die kleine lamp, met droef gesluierden schijn. Lichter! riep hij luider. Lena ging en schoof de lampékap weg. toen d<eed zij: ..pssst", en legde haar vinger op de lippen. Zacht gleed ze weer naast zijn bed1. Maak hèm niet wakker, fluisterde zij, nu zijn we alleen! Ja, alleen, zei hij eveneens zacht, alleen ze moesten ons allemaal al- een laten heel alleen kom! Zijn overgroote oogen zochten haai blik. Ik moet sterven, zei hij nu dtii- dielijk, en zoo kalm, of iemand' zei: Ik moet op reis. Ze sprak hem niet tegen. Ze drukte slechts stom dte handen in elkaar, in oen vreeselijke, ontzettende smart, Ik sterf, herbaaldis hij, graag! Anne Lena jij' moet hier blijven het leven het drukt drukt en alles iedereen! Hij trok haar omlaag met geweldige krachtsinspanning, haar knieën knik ten neer; als neergeslagen zonk ze voor het bed ineen en legde het voor hoofd op den rand!. Arme Lena, fluisterde hij maar, hief zwak de bevende hand op en legde die op haar rijkgelokt hoofd. (Wordt vervolgd),-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6