H.H. Uitgevers. Gisterenmiddag werd dooi den architect J. A. G. v. d. Steur, al hier aanbesteed Het bouwen van een school met onderwijzerswoning, con ciërgewoning en bovenhuis op een terrein aan de Bakenessergracht. Ingeschreven werd als volgt: bijwerk J. A. Kaub, Halfweg61600 236 J. S. v. Velthuijsen63342 380 J. J. van Santé57891 175 H. J. Geijl firma Martens Zn58183 190 G. v. Rasselt, Utrecht60880 600 M. v. Ommeren61413 389 B. Hagen 55985 345 A. v. d. Lande67990 376 J. Miezerus56680 260 H. v. 't Wout58860 210 C. Nederkoorn61745 210 P. Hoetjes62562 480 J. Machielse Jr62855 495 De overige inschrijvers wonen alhier. „Orpheon". In onzs mededee- ling aangaande de oprichting van het sigarenmakerszangkoor „Orpheon", dir. de heer J. Wolterus Grootendorst, is naar men ons mededeelt een abuis voorgekomen wat het doel betreft. Alle sigarenmakers die als zij ziek zijn en geen ondersteuning meer krij gen uit het ziekenfonds, zullen bij een batig saldo gesteund worden uit de kas der vereeniging. In de vorige mededeeling stond abusief dat allen werkende leden die een jaar ziek ge weest waren en dus uitgetrokken zijn van hun ziekenfonds, die ondersteu ning zouden erlangen. Dinsdagavond werd door het Burgerlijk Armbestunr alhier aanbe steed. De levering van verschillende benoodigdheden gedurende het 2e halfjaar benevens brandstoffen voor een geheel jaar. Ingeschreven werdt als volgt J. Overakker, korte turf 5.50 en 5.40 lange turf 4.90 per 1000. J. Oudshoorh k. turf 7.— en 4.— lange turf f 6, Ruhrkolen f ,90 per H,L. J. P, Grilles k. turf f 5.30 1. turf f 4.75. K, van Breemen en Co. k. turf f 5.20 en 4.90 1. turf f6.— Ruhrkolen f .81. C. Keijzer, rundvleesch f —.85, vet f —.60 per K.G. C. A. Kammeijer resp. f —.75 en f —50 P. H, Hartel resp. f .79en f .60 en schenkelvleesch f ,49'/2 Wen. C. H. Kammeijer resp f .90 en .60. Firma B. Serne roomboter f 1.40 margarine f —.86 Wed, N. M. Verdel roomb. f 1.42 margarine f 84 en f —,78. G. v, d. Most van Spijk roomb. f 1.32 margarine f —.89 E. P. Westerveld en Zn. rijst f 0.161/2 per K.G. gort f 9.9.75 en 10,60 per H.L. gr. erwten f 11.80 per H.L. stroop f —IS1/» f en .14'-/2 per pd. Stijfsel f .22Va per K.G, gr. zeep f .183/i per K,G' Patentolie f 3J!i/o per L. J. Kramer margarine f.86. Patent olie f .31; stroop f—.21 en f.15; A. Elfen Jr. gort f 9.25, f 10.25 rijst f 15.50 per 100 K,G. groene zeep f—.20 Patentolie f —.33 stroop f .I8V2 Alle inschrijvers wonen alhier. Arrondissements-Rechtbank. Zitting van Donderdag 19 Juni 1902. Veroordeeld. J. Peijst te Heem stede werd heden door de Haarlemsche Rechtbank veroordeeld wegens dief stal met braak en inklimming tot 2 j aar gevangenisstraf. Botsing treinen. Den 7en Fe bruari 1. 1. had op het station Kwa- dijk—Edam een botsing plaats tus- schen 2 goederentreinen, in hoofdzaak door nalatigheid van den wisselwach ter C. Komen, die het signaal voor den uit Oosthuizen komenden trein op veilig had gezet en den wissel voor het eerste spoor had gelegd, dat reeds in beslag was genomen door een stil- staanden goederentrein, welke gelost werd. Het gevolg hiervan was dat de uit Uithuizen komende trein met volle vaart op den stilstaanden trein liep, de bagagewagen van den laatsten werd verbrijzeld en de hoofdconducteur P. van Broekhoven ernstige verwondin gen aan zijne beenen bekwam, zoo zelfs dat hij heden nog zwaar leunende op een stok strompelend de rechtszaal betrad. Voor deze nalatigheid had zich he den te verantwoorden genoemde Ko men en de stationschef P. Minnebos, die verzuimd had den stand der wis sels voor het binnenkomen van den trein te controleeren, hetgeen hij vol gens zijn reglement verplicht is. De wisselwachter verklaarde dat de stationschef hern had toegeroepen „Oosthuizen veilig", en dat hij daarop uit kracht der gewoonte den wissel voor het eerste spoor had gelegd. De stationschef daarentegen verklaar de dat hij dein wisselwachter had toege roepen „Oosthuizen veilig voor het twee die spoor", hetgeen door eene getuige, die dit gehoord had, werd bevestigd. Evenwel beweerde de stationschef, dat hij den stand der wissels niet gecontro leerd had, omdat hij het te druk had met werkzaamheden aan den stilstaanden trein, welke hem tevcvi het uitzicht be nam op het wissel- en Ugnaalhuisje. De deskundige, de inspecteur van Bosse, wees voor de verantwoordelijkheid van den stationschef op art. 12 van het alge meen reglement van vervoer, dat zegt., dat de chef zich bij het binnenkomen en veTtrek van den trein, uitsluitend met den dienst daarvan moet belasten. Een der leden van de rechtbank merkte op, dat de chef dan ongeveer 5 10 mi nuten voor het binnenkomen van een trein niets anders meer zou mogen doen, bv. ook geen kaartjes meer verkoopen aan reizigers, hetgeen toch ook moet ge schieden. Het O. M., zijn requisitoir nemende, meende dat de stationschef niet alleen had mogen volstaan met het geven van een order, en dat hij wel degelijk had moeten toezien, dat zijne hevelen waren nagevolgd, want dat hij is en steeds blijft de verantwoordelijke persoon, die zich nimmer achter een ander mag verschui len. Ook de schuld van den tweeden be klaagde achtte de subst. off. volkomen bewezen, waarna hij tegen den len bekl. 50 boete of 10 dagen hechtenis en tegen Komen 1 maand gevangenisstraf eischte. Jan Groen, van Velsen, stond hediQn terecht, dialt hij in dien, nacht van 18 Mei. met een paar kameraads bij J. Kramer was gekomen om bier te dirinken, d'enkendle dat J. Kramer her bergier was. Toen de vrouw van J. Kramer zeide dat het geen herberg was, gingen zij na eenig leven te heb ben gemaakt heen, nadlalt die vrouw hun reeds eenige malen bad: verzocht te vertrekken daar er een zieke in huis was. Toen zij buiten waren geko men nam Jan Groen het zoontje van Kramers' buurman op, dit vondi Kra mer niet, goed', toen ontstond) er ruzie waar Bminink, d'ie toevallig hij Kra mer in huis was. tusschenbeicle kwam en Jan Groen een d'uw gaf opdiat hij op zij zou gaan. Jan Groen ging diaarop op Bruin ink af en gaf hem met een gesloten knipmes een klap op het hoof dl, zoodlat Bminink een bult op helt hoofd kreeg. Bekl. ont kende d'at het een mes was geweest en z. i. dat het een portemonnaie was geweest. De officier van justitie eischic tegen diezen man een geldboete van 25 of 5 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 da gen. A. Goozen, D. Goozem en A. Boer, alle drie uit de Haarlemmer meer, stonden in het bankje der be klaagden. omdat zij in dien avond van 29 op 30 April, ongeveer te 10 uur C. Kollen heben afgeranseld, zonder dialt hiertoe eenigen aanleiding was. C. Kollen, die als getuigen gehoord werd. vertelde dat hij voor zijn deui* leven hoorde omstreeks half tien toen hij naar bed) wildle gaan; hij ging toen eens kijken maar kreeg eensklaps een steen tegen het hoofd. Hierop liep hij die personen die dliit lewen gemaakt hadden, achterna om te zien wlie heim met diie steen gegooid had, doch werd eensklaps vastgegrepen en kreeg een slag meit een klinker tegen 't hoofd zoadat hij half in .onmacht, neerviel. Toen hij weer bijgekomen was ging hij maar huis, terwijl het bloed met straaltjes ui|t n hoofd kwam loopen. Tehuis gekomen riep hij zijne beide zoons, die toen met hem naar den dok ter wilden gaan, maar onderweg werd hij weer te pakken genomen dioor de- zelf die personen, waarvan d:e een zei- de „hier zul je sterven". Hij kreeg ondertusischein een klap mielt een bier- fleeclije op het, hoofdi en een slag met een tabaksdtoos. torn rukte hij zich los en ging vlug naar dien d'okter. De drie bekl. zeiden als uit een mond dat zij van niets af weten, de eon lag reeds in bed, de andier zat in een herberg en de d'erde wilde juist naar bed gaan. De beid© andere getuigen C. en C. Kollen twee zonen van C. Kollen be weerde hetzelfde als hunne vader. De bekl. D. G. kan getuigen halen dat hij ea' niet bij was geweest en zou als er iets tegen hem geedscht werd in hooger beroep gaan. De officier van justitie eischte voor elk 14 dagen uitspraak over 8 dagen. Gisterenavond omstreeks zes uur bracht de Chr. Zangvereeni- ging „Harpe Davidte", dir.' de heer Koelen, een bezoek aan hare bescherm vrouwe mevr. Boreel van Hogelandeai 0 phaar landgoed „Waterland", waai' eenige nummers ten gehoore werden gebracht. De vereeniging werd aldaar rijkelijk op verfrisschendie dranken onthaald. Na aldlaar eenige oogen ic likken vertoef dl toe hebben, vertrok mem naar de boot om zoodoende naar Haarlem terug te keeren. De heer v. d'. Velden is, naar wij vernemen, tot eere-lidl dier- vereeniging benoemd. W ateï-P 01 o-w-edistr ij d:. Zon dagochtend' om 11 uur zal die- Haartean- sclie Water-Polo-Club „H. V. G. B." voor het eerst in dit seizoen in liet strijdperk treden met die Amsterd'am- sclie Zwemclub, welke club verleden jaar nog niet meespeelde in de Nciler- landsclne. competitie. Heil slechte we der heeft lie geregeld oefenen der II. V. G. B, een tijdlang onmogelijk ge maakt, doch nu het weder beter ge worden is. wordt- er flink aangepakt en laat liet zich aanzien, cliat die spe llers flink in conditiei zullen zijn. zij zul Lear zeker ook dit jaar weder een flink bodl dioen om het kampioenschap te veroveren, Het is te honen voor clle Amsterdain- schie Zwemclub, diat zij met een sterk elftal voor d/en dag zal komen, want om die kampioenen van biet vorige jaar te weerstaan zal geien gemakkelijke taaie zijn. De wedstrijd wordt gehouden in de zweminrichting aan die Hout.vaar!, daarvoor welwillend door den lieer Sprengen afgestaan. Kennis werd gegeven, d a l b ij een winkelierster in de Zuiderstraat uit de toonbanklade een gouden horloge ketting is ontvreemd. Gevonden voorwerpen: Een pakje, inhoudende zilveren gesp en twee bloedkoralen armbandjes met gouden sluiting; een zilveren horloge met ket ting; een lederen boodschaptasch; een notitieboekje; en portemonnaie met vin gerhoed en paternoster. Den 20ste Augustuis a. s. zal naar wij vernemen den Heer Meij er ketelmaker aan de Centrale Werk plaats dier H. S. M. den dag herden ken waarop hij voor 25 jaar bij boven genoemde Maatschappij in dienst trad De uitsluiting in de Bouwvakken. Een stucadoorspalroon deelde ons het volgende mede: Eenige zijner werklieden, die bezig wa ren aau een werk, kregen bezoek van stakende vakgen00Len, die hen wilden overhalen te staken. De patroon, die de stakers te woord stond, betoogde, dat be doelde arbeiders wel wilden staken, doch dat het om technische redenen in hun, belang was het werk, waaraan ze bezig waren, eerst af te maken. Dit werd aan vankelijk goed gevonden, doch op een vergadering waartoe genoemde stuca- doors waren uitgenoodigd, werden zij, naar de patroon, mededeelde, tegen hun wil belet te werken en werden zij bij een ploeg ingedeeld. De zaak is zoo dat de stucadoors bij dezen patroon op stuk werk arbeiden en nu geen recht op be taling hebben voor het werk, waaraan ze bezig waren en dat niet afgemaakt is, omdat dit weer zal moeten worden ge sloopt, wil het behoorlijk afgemaakt kun nen worden. Bedoelde patroon zal deze arbeiders hun uurloon echter uitbetalen. Van patroonszijde, waar we ook inlich tingen verzochten, wordt ons omtrent de stucadoorstaking voorts medegedeeld, dat het onjuist is, als zouden de stucadoors de lijsten behoeven te teekenen. In een Maandagmiddag gehouden vergadering van stucadoors-patroons is besloten, dat zij in geen geval de stucadoors zouden dwingen de lijsten te teekenen. Men had n.l. in twijfel verkeerd of de timmerlie den al of niet moesten teekenen. Toen het. bleek, dat dit niet het geval was. be sloot men ook onmiddellijk de stucadoors de lijsten niet voor te leggen. Over de staking valt verder weinig nieuws te vertellen. De-s avonds hoopen zich de stakers in grooten getale op voor de in aanbouw zijnde perceelen, waar nog gewerkt wordt en te trachten de ar beiders daar, die met den naam van „onderkruipers' door hen worden be stempeld, over te halen het werk even eens neer te leggen. Gisteren avond wer den daartoe pogingen gedaan bij een werk op het Verwulft. heden in d? Zijl straat. Kantongerecht. Zekere Johannes van Reedijk, tuin baas te Haarlem, werd! Maandag 1.1. bij vonnis van den kantonrechter ontsla gen van alle rechtsvervolging ter zake van het hem bij dagvaarding ten lastte gelegde doen graven van twee gaten in een voetpad'.te Bloemendaal. D.it niet' onbelangrijke vonnis berustte 0. a. op d'e navolgende overwegingen: overwegende, diat namens den be klaagde tot zh.ne verdediging is aan gevoerd, dialt die beklaagde strafrechte lijk niet aansprakelijk is voor het dioor hem gepleegde fëiit. aangezien, al mogen de gehoorde getuigen zich destijds in dienst van dien beklaagde hebben bevonden, zij toch zeer goed in staat waren te beoordeelen, of de hun opgedragen handeling een strafbaar karakter droeg, zoodlat, waar de feite lijke drader in de eerste plaats voor het plegen van een strafbaar feilt verant woordelijk is, dleze getuigen en niet die beklaagde ter zake van het bij d'e dag vaarding bedoelde materileele feit had den moeten wordien vervolgd, en de beklaagde mitsdien behoort tie wordien ontslagen van rechtsvervolging; Overwegende dienaangaande., diat d'e middellijke dader, hij, die het straf baar feit doet plegen, slechts dam strafrechtelijk aansprakelijk is voor het gepleegde materieel© feit, indien de clad'er kan wordien beschouwd1 als een werktuig in zijn hand, als een instrument, dat strafrech telijk niet kan worden verantwoordelijk gesteld; dat de verhouding tusschen den ar beider en zijn miees/ter niet zóó ver gaalt, dat diens afhankelijkheid zijne straf rechtelijke, verantwo ordel ij kliekt, ook ten aanzien van het plegen van overtredingen, zou uitsluiten; overwegende,, d'at dleze opvatting, diie niet is in strijd met. de woorden van art. 47 van helt Well), v. Strafr., doch in d'e toelichting van dit artikel steun vindt, ten gevolge lveeft, dat in casu hij. diie het bij die dagvaarding gesteldie materieel© feit gepleegd heeft, in de eerste plaats daarvoor strafrech telijk aansprakelijk is. zoodat op deze beklaagde de Strafbepaling van artt. 25.]". 24 .en 20 vam het reglement op da wegen in Noord-Holland', in verband met. art. 47 van helt Wetb. v. Strafr. niet. kan wordien toegepast; overwegende, diat. dit. felit evenmin valt onder eenige andere strafbepa ling zoodat de beklaagde te dlezer zake behoort te. wordiein. ontslagen van rech tsvervolging. Uit de Omstreken. Heemstede. Tengevolge de toeneming der bevol king is in de gemeente het maximum der vergunningen voor drankverkoop bereikt. Yelsen. Bij hei gisteren gehouden zendings- feest alhier was het door het mooie we der verbazend druk van bezoekers. Op dien dag werden niet minder dan 9000 ansicht-kaarten van hier verzonden. Ook was er op het feestterrein in „Vel- serbeek" eene bulpbus geplaatst. Vervolg Nieuwstijdingen. Acad. Examens. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen, de heer G. Leignes Bakhoven, geb. te Deventer. Paardensport. Bij de Woensdag te Leeuwarden gehouden wedrennen en harddrave rijen op de lange baan, werd aan het eerste nummer van het program ma, „Prijs van Leeuwarden" (hard draverij handicap 3e klasse van paar den met geen beter record dan 1.56 minimum, afstand 2600 M.) deelge nomen door 23 paarden. De le prijs ƒ200, werd behaald door Don Carlos, eig. stal Avanti de 2e prijs, ƒ75, door Don Quichot, eig. W. A. Ockhorst, Rotterdam en de 3e prijs, ƒ50, door My Love, eig. B. H. van Munster, Groningen. II. Waterloo-prijs. Record-heat haddraverij, tweemaal winnen paar den met een record van 1.58 of slech ter, 1600 M. Getal deelnemers 8. De prijs 250, wei'd behaald doorAvenir, eig. B. H. van Munster, Groningen de tweede aankomende premie ƒ50, in de beslissende heat, was Humph Boy, eig. J. G. Matze, Bennebroek. III. Prijs van Oldehove. Wedren op de vlakke baan, voor poney's niet hooger dan 1.43 stokmaat, mini mum afstand 1200 M.handicap. Getal deelnemers 7le prijs, 50, Arnolda; 2e prijs, 40, eig. J. Lojenga, Leeuwarden; 2e prijs 30, Marie II, eig. C. de Boer, Beverwijk; 4e prijs, 20, De Vlieg, eig. J. Nyssen. Sandpoort. iv. Prijs van Friesland. Harddra verij handicap 2de klasse voorNeder- landsche paarden met geen beter record dan 1.48; minimum afstand 2400 M. Getal deelnemers 21. De le prijs, 200 werd behaald door Miss O'Brien, eig. Tj. Witteveen, Leeuwar den de 2e prijs, 100, door Controleur, eig. H. K. Glas, Loppersum; de 3e prijs 50, door Ducaat. eig. A. R. van der Hilt, Rotterdamde 4de prijs, 25, door Liberty, eig. II. K. Glas Jzn., Loppersum. V. Wilhelmin a-prijs. Groote hard draverij, handicap, le klasse, mini mum afstand 3200 M. Getal deelnemers 12. De le prijs, 250, behaalde My Love, eig. B. II. van Munster, Gro ningen de 2e prijs, ƒ125. Lensca II, eig. S. Witteveen, Harendmolen; de 3e brijs, 76, Polkan, eig. Stal Avanti, Lage Vuursche; de 4e prijs, ƒ50, Isabella, eig. A. A. v. d. Berg. Spoorwegongeluk. De D-treïn no. 0 tusschen Berlijn en Frankfurt am Main is nabij Breda ge derailleerd. Het heet, dat drie personen licht gewond zijn. Twee waggons zijn vrij zwaar beschadigd. De oorzaak van de ontsporing is nog niet vastgesteld kun nen worden. Een vreeselijk drama is afgespeeld te Benares, in Britsch-Indië, Het stoffelijk overschot van een Hindoe was op een brandstapel gebonden om verbrand te worden volgens den ritus van den ïfoeddhistischen godsdienst. Nauwelijks was de stapel in brand ge stoken, toen de doode plotseling opstond en om hulp begon te roepen. De hitte had hem wakker gemaakt uit .zijn toe stand van verdooving. De ongelukkige werd onmiddellijk van den stapel ge haald, maar hij had zulke hevige brand wonden bekomen, dat bij eenige uren later overleed. De ramp op Martinique, Dej Fransche ministerraad heeft zich beziggehouden met die maatrege len welke genomen moeien worden om dien noodlijdlendlen op Martinique hulp te verleen en. Men was aanvankelijk voornemens, aan de Kamers een ere- d'iet van 5 millioen francs aan te vra gen. doch dit bedrag is thans onvol doende gebleken. Het weder. De Fransche amateur-weerprof eelt JJules Ca,pré, wiens voorspellingen meestal uitkomen, is niet gelukkig ge weest toen hij een warme, droge Juni voorspelde en prof. Fall), die profes sional, die meestal die plank misslaat, is ditmaal de ware profeet gebleken. Hij voorspelde regen, veel regen en op 15 Juni ook sneeuw. Deze voor spelling is, ieder weiet bet, wat het eerste betreft, meer dan royaal uitge komen. en die sneeuw is evenmin uit gebleven. Zondag viel te Brussel natte sneeuw en in die Fransche Pyre- neeën-dlistricfen Montlouis en Sailla- gouse sneeuwt het sediert Zondag on afgebroken b;: vinnige koude. Een groote brand hoeft tei Draaby, in Denemarken, ver scheidene huizen verwoest. Drie perso nen kwamen in de vlammen om, twee werdien erns/tig gewond. De oorlog onmogelijk? Volgens La Franca militaire heeft kolonel Humbert van die Framsche ko loniale artillerie een uitvinding ge daan, die die oorlogstalctiek geheel zal revolutioneer enDe kolonel zou 11I. een toestel uitgevonden hebben, d'at gemakkelijk aangebracht kan worden op geweren. Pistolen, revolverkanon- nen en kanonnen van ieder typ© en. waardoor do knal, het vuur en de rook geheel wordien onderdrukt. In een studie over zijn uitvinding ih hetzelfde 'tijdschrift, komt Humbert tot de conclusie, d'at dioor zijn toestel de oorlog onmogelijk zal word'en. Nagel bijters. Eenige jaren geleden deed de Fran sche geneeskundige Bertillon, een onder zoek met betrekking tot de slechte ge woonte van het afbijten der nagels. Hij kwam tot de overtuiging, dat die ge woonte het gevolg is van een ziekelijk zenuwstelsel. Hij onderzocht de leer lingen van een groot getal scholen, en vond dat de gewoonte meer verspreid ïs onder de meisjes dan onder de jongens. In sommige scholen hadden tot 50 der meisjes de slechte gewoonte aange nomen. Verder werd vastgesteld, dat de nagelbijters in algemeenen regel slechte leerlingen zijn en dat de ge woonte het hevigst is tusschen 32 en 14 jaar. Millioenen voor een vest. Een rijke bewoner van Bloemfontein, F. W. Saltzmann, die onlangs op 82-jari- gen leeftijd gesorven is, vertelde gaar ne het volgende: Toen hij nog controleur van Griqua- land was, bood W. De Beers, de eige naar van de hoeve, waar thans de be kende diamantmijnen zich bevinden, hem op zekeren dag aan, de hoeve af te staan in ruil voor een vest. De hoeve van De Beers was destijds niets waard. De grond was dor en zonder water. De Beers, die zeer arm was, kon ze niet verkoopen en in een oogenblik van wan hoop bood hijSaltzmann aan ze voor een vest te ruilen. Saltzmann weigerde, 'doch had er later spijt, van, toen door de ontdekking der diamantmijnen millioe nen uit den grond werden gehaald. Aandeelen manie. Nergens is het aandeelenwezen zoo sterk verspreid ais te Parijs. Alles is in handen van aandeelhouders: cou ranten, hotels* restaurants, modema gazijnen, sociëteiten, bierhuizen enz. enz. Het Petit Journal bracht in 1901 op: 11.742.000 francs tegen 12.587.000 frs. in 1900; de netto winst daalde daar doort van 3.877.000 frs. op 3.130.000 frs., zoodai. de aandeelhouders „slechts 50 procent dividend uitbetaald kregen. De aandeeJen van de Petit Parisien staan thans op 805, die van hat Petit, Journal op 740, d'ie van de Figajix» op 410 (een paar jaar geleden op 3000) die vari de Illustration op 7.200. die van de EclaJir op 450, die van de Matin op 390, die van d,e Messager de Paris het beursblad van Rothschild c.s„ 00 550 de Annales Politiques op 580. de Temps op 675. Alle aandeelen vertegenwoordigen een nominale waarde van 500 frs. Van de hotels staan het Grand Hotel cp 136, het Hotel Continental op 270. het (nieuwe) Hotel Regina op 500, het. Hotel de Paris te Monie Carlo op 750. Van de restaurants staan da popu laire Du vals, waarvan er nu onge veer 30 te Parii? zijn ,op 2187, het voor name Paillard-Maire op 40. Van de modemagazijnen staat d© Galeries Lafayette op 150, de Prin- temps op 625. Van de schouwburgen staat het Chatelet op 3.000, de Cigale op 115, het Cirque d'Hiver op 160. het. Paleis- Royal op 350 en de Variétés op 325. Paarden. Vanwege de Nedetrlandsclie Hard draverij- en Renvoreeniging zal in het begin der volgende maand eene emmissie, bestaande uit de heeren G. ,1. Hoogland, .rijksveearts te Utrecht, majoor Punt te 'is-Gravenhage, en van St'olk te Haarlem, secretaris der ge noemde vereeniging, zich naar Rus land begeven om 12 Orlof-merriën en 2 Orlof-hengsten aan te koopen. De bedoeling van dezen aankoop 'is deze paarden dioor middel van kruising voor de fokkerij te bestemmen. Aangehouden. De directie van de Naaml. Vennoot schap Verloting Maatschappij „Voor- spoed", is door de politie opgespoord, naar aanleiding van de klachten, inge komen van eenige personen, die loten hadden gekocht, prijzen hadden, gewon nen, maar, naar wij reeds de vorige week mededeelden, den directeur niet vonden aan zijn kantoor, Singel 289 te Amsterdam, om die prijzen uit te reiken. Aan het politiebureel St. Pietershal werd de man ontboden en proces verbaal op gemaakt. Twee slavenhandelaars zijn te Dus- 9eldorf gevangen genomen: een Duit- scho kerel en. een Nederlandseh wijf, die eerste wegens het aanwerven en de tweede wegens het in ontvangst nemen van minderjarige meisjes, diie ze dan „uitvoerden". INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Alle geueesheereu beschouwen het natuurlijke FRANS JOZEF BITTERWATER als liet eenige zouthoudende pur geermiddel. dat aangenaam is om in te nemen. Bij kleine giften genomen is zijne werking absolunt zeker en werkt het oplossend na. Op 10 wereldtentoonstellingen met gouden medailles bekroond. Overal verkrijgbaar. De (^uina-Laroehe, op zoojuiste wijze door hare zenuwversterkende en herstellende eigenschappen be kend., is gelijk al de goede toebe reidingen, het voorwerp van tal rijke narnakingen. Alleen de Echte ^nina-Laroche bevat de totaliteit der werkende hoofd besta nddeelen vervat in de drie Kina's (geel, rood en grijs), hoofd bestanddeelen die op 7.00 nut tige wijze onder elkander een ge heel maken, hetwelk niets zou kunnen vervangen. De (Juiua Laroche heefteen zeer aangename smaak, is onovertrelfe- lijk om de zwakte, gebrek aan eet lust, koortsen, tegen te gaanzij verkort de lange en lastige her stellingen. De ijzerhoudende Qiuna-Laroche wordt aangewend tegen bloed- a 'moede, bleekzucht, gevolgen van bevallingen, enz. Men eische in de Apotheken de Echte (J ui na-Laroche, eenvoudige of ijzerhoudende, voorzien van de handteekening Laroche en het adres20, rue des Fossées-Saiut- Jacques, Darijs. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek sleli de Ee,iicto>e a h niet aamprakeliik. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst wordt de kop;/ den inzender niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur. Mag ik zoo vrij zijn er op te wijzen, dat in uw blad van gister, meldende de samenstelling dar gemeenteraads leden, een abuis is ingeslopen. De raad is niet vertegenwoordigd door twee, doch door drie antirevoiu. tionaiiren. Daar ook met name de heer M. de Braai behoort tot do frac tie der georganiseerde anti-revolutio naire partij. Voor den gemeenteraad was de lieer De Braai d candidaat van Neder], en Oranje, en ik weet te vens zeker, dat deze heer bestuursl. is van bedoelde kiesvereeniging. Mij dunkt, een duidelijker bewijs, waartn officieel betere gegevens voor zijne partijschap kunnen worden aangevoerd, is ten eenenalc overbo dig. Dat de heer De Braai democraat is. en daadoor deel uitmaakt van de zes democraten van verschillende richting, is volkomen juitst. Docli liet partijverband dor Christen d/emoeraten. is antirevolutionair, of laat mij juister zeggen: ieder anti- Te voliit ionair, «Hl wanneer hij on recht partijgenoot is. in overeeu^jij ming met zijn beginselen, neergelegd, in de H. Schrift en zijne progrtima' van actie, democraat zijn. Jammer en diep betreurenswaardig dat de praktijk der antrnevolutionai ren diaarin zoozeer afwijkt van hur echoone democratische ontwikkeling» theorieën. Maar toch blijf ik bij di\ mijn oorspronkelijk beweren. Dat hef zoude schaden den hr. de Braai gcrang schikt te hebben onder de Democraten geloof ik niet. Het strekt, hem tot een a!s antirevolutionairDemocraat te zijn. Docii den goed: gyüoovigen zieltjes antirevolutionairen niet uitgezonderd, die geen ondei-scheid kennen tus schen de vertech'illende richtingen, b. v. tusschen S0diaaL-Demoeraat on Ch.ristelijk-Democraat moet geen wa pen in de hand! gegeven worden anti. revolutionaire partijgenooten of ge meenteraadsleden als den heer do Braai met een minder juist of minder eerlijk politiek agitatiemaddel aan te vallen. Daarom acht ik rectificatie daarvan gewenscht. Schrijven onder initialen, een anoniemen naam of een pseudanfiuni in zaken als deze vind ik laf. en daarom teeken ik mij 11a U M. d. R. dank gezegd te hebben voor de toegestane plaatsruimte, met ach ting UE<J. dw. dienaar J. M. WESTEN DORP. Haarlem 18 Juni 1902. Inzender is zoo vrij het rangschik ken van den heer de Braai onder d'e domocraten van verschillende richting zooals wij deden, een abuis te noe. men. Wij hebben er niets tegen.. den heer de Braai óók bij dé antirevolutj onairen te rekenen. Alleen kan er van een abuis door om. gemaakt bezwaarlijk sprake zijn, waai inzender zelf zegt: „Dat de heer de Braai democratisch „is,en daairdoor dec/1 uitmaakt van de zes democraten van verschillende „richting, is volkomen juist. Redactie. Telegrammen. DE VREDE. LONDEN, 19 Juni. (R.O.) D. lieei Ritchie, staatssecretaris voor binnen- landlsche zaken zeide, te Croydon het woord voerende, dat zulk een bcwon derenswaardiige geest door de vroege re vijanden was getoond, dat Zijner Majesteits regcering ziich gereed maak te. uit Zuid-Afrika een groot deel der troepen terug te trekken. PRETORIA. 18 Juni. (R.O.) 690 011 derwerpingen bij Calvinia, voor liet meerendeel van rebellen, brengen het totaal op 18,400. LONDON, 19 Juni. (R.O.) Volgent de Standard wordt de redevoering vai den kanselier der schatkist van Woent, dagavond, lin de parleinents-„lobbies" beschouwd als een afzien van he plan van een Britsch „Zollverein." Marktnieuws. Haarlem, 18 Juni 1902. Aangevoerd; 3 Koeien 170—150; 1 Pink 65; 26 N. Kalveren 15f 9; Ti- schapen 23—f 20; 146 lammeren 16—fit 3 paarden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 19. A. van Welsenaar met M, Brauckman. Getrouwd: 19. J. T Jordan met C. G. W. van Riemsdijk; W. F. van Brussel met A. M. van Reet; M. L Bleulandt van Oordt met M. A. vap Ileusde. Bevallen: 17 J. KunisGoossen zoon W. A. A. SchornagelLange dóchter; 18. E. C. SchoutenBrand dochter J. P. Zoonde Best. zoon; M. Kruij- ver—Schenner zoon: '19. H. de Jong— Cooiman dochter; E. deVosBeren- direehf. dochter. Overleden: 17 P. Wikke 65 jaar Klei. ne Houtstraat; 18 J. Zoomers 84 jaar Schotersingel; J. J. Scholts 13 Thann den zoon Schoterstraat. Advertentiëit. De Heer en Mevr. BLOEM- BEHGEN-Tours, betuigen hunnen bartelijken dank voor de belang stelling, ondervonden bij de ge boorte van hunnen ZOON. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht op Donderdag 24 Jnni a.s. van 24 uur 's namiddags. Haarlem, 19 Juni 1902. Voor de vele bewijzen van deeh neming ontvangen bij het over lijden van onze geliefde Moeder CATH ARINA BARBARA GEENE, Weduwe van den Heer Antïionil van Zijl, betuigen wij onzen hartelijken dank, P. P. van ZIJL. A. W. F. van ZIJL. A.van ZIJL-Gerritsen. Haarlem, Juni 1902. Onze Brievenbussen. Brieven op Advertentiën kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weien Groote Houtstraat No. 14o aan hethuis van den heer B. Langeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heeienstraat aan den winkel van den heer A. G. A. van Hemel't en tan onze Bureaux, Zuider Buitenspaarne No. G vlak bij de Turfmarkt. de administratie. Een redacteur zoekt in kennis te komen met een Haariemschen drukker-uitgever, voor de oprich ting van een Courant, tevens vak blad, in de omstreken van Haarlem Als vakblad zonder concurrentie. Brieven No. 5223 bureel van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3