indruk van die gespierde en toch zoo zacht gestemde taal, vol dankbaren dee moed; aan hen, die dien Zondag in de kerk waren, om haar al lezende, in ge dachten wederom aan te hooren. Van den gevierden prediker is het ze ker een der schoonste toespraken. Bloemendaalsche Tram-0m- n i b u s. Zooals we reeds vroeger heb ben gemeld, eindigt de dienst van den Bloemendaalschen tram-omnibus den laatsten dag van deze maand Juni. Over een week zal dit vervoermiddel dus tot het verleden behooren en Over- veen, dat nu geen communicatiemiddel meer heeft, zal den wagen zeer missen. De reden van de staking ligt voor de hand: het is de concurrentie van de E. N. E. T. en de daaruit gevolgde vermin derde opbrengst. Het vorig boekjaar wees een verlies van 7000 aan. Dat de Maats, in weerwil daarvan nog zoo lang doorreed, geschiedde in de hoop. dat de plannen der Haarl. Tram tot uitvoering gekomen zouden zijn en het personeel van den Omnibus daar onder dak had kunnen worden gebracht. Nu dat niet geschied Is, gaat het per soneel van de Bloemendaalsche tram met een gratificatie naar huis. Den 16en Jnli worden de roerende bezittingen ver kocht, de vaste goederen iets later. Zeer terecht werd ons de opmerking gemaakt, dat de opheffing van dezen dienst een waardevermindering betee- kent van de perceelen langs den Zijlweg. Prov. Staten Tan N.-Holland. Ged. Staten stellen alsnog voor om aan den Ned. R. K. Volksbond, afdeeling Am sterdam, ten behoeve harer teeken-, schilder- en vakscholen een provinciaal subsidie toe te kennen van f 800 voor elk der jaren 190305, onder voorwaarde, dat over ieder dier jaren door de ge meente Amsterdam voor die scholen worde verleend minstens t 1200, en van Rijkswege ten minste 2000; om aan de Maatschappij voor den Werkenden Stand te Amsterdam ten behoeve van hare Dag- teekenschool voor meisjes f 1000 subsi die toe te kennen voor de jaren 1902— onder voorwaarde dat door het Rijk en ook door de gemeente over ieder dier ja ren ten minste een gelijk bedrag worde uitbetaald; om aan het Nederlandsch Schoolmuseum te Amsterdam voor de ja ren 1903—05 eene jaarlijksche bijdrage te verleenen van f 300, onder voorwaar de dat door het Rijk minstens f 2000 en door de gemeente Amsterdam ten min ste 500, voor elk dier jaren worde toe gekend. Afwijzend wenschen Ged. Staten te be schikken op het adres der Vereeniging tot instandhouding van het fonds voor spraakgebrekkige en daardoor achterlij ke kinderen, om subsidie; alsook op het adres van het bestuur van den polder Vogelenzang om eene bijdrage in de kos ten van aanleg van irrigatiewerken. Ged. Staten vinden naar aanleiding van een desbetreffend adres van ver schillende landbouwvereenigingen geen termen om over te gaan tot vast stelling van een reglement, waarbij het gebruik van springstieren, niet goedge keurd door een daarvoor aan te wijzen commissie, wordt verboden. Voorts bieden Ged. Staten ter goed keuring de voorloopig door hen vastge stelde rekening van het Provinciaal ge neeskundig gesticht voor krankzinnigen „Meerenberg" over 1901. Daaruit blijkt, dat de buitengewone ontvangsten be droegen 92.565.60', en de gewone ont vangsten r 435.808.52, totaal f 528.374.12', terwijl de uitgaven bedroegen 1 461.997.51' of ruim f 25000 meer dan de gewone ont vangsten. Het geheel gaf echter een voordeelig saldo van 66.376.61. In den gewonen dienst kon dan ook alleen voorzien worden door te beschikken over een deel van het saldo, ontstaan door overschotten van vroegere dienstjaren. Aangeboden wordt de eerste suppletoi- re begrooting, dienst 1902 van genoemd gesticht. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 21.000 op die begrooting is geraamd een eerste post van uitgaaf voor de verbouwing der waschinrichting in Meerenberg I ten be drage van f 10.000. Hoewel de plannen hierdoor nog niet definitef zijn vastge steld, is eene verbetering dier inrichting zoo urgent, dat Ged. Staten voorstellen desniettemin de thans aangevraagde gel den toe te staan. Eveneens wordt ter goedkeuring aan geboden de begrooting van Meerenberg voor 1903. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag f 543.431.61. In de bij deze begrooting gevoegde memorie wordt o. a. betogd, dat het ge- wenscht voorkomt het gesticht niet te belasten met de terugbetaling van de rente en aflossing van eene som van t 72.000 noodig voor den verbouw der waschinrichting, en dringt de commis sie er ernstig op aan, dat genoemde som als subsidie door de provincie zal wor den verstrekt. Ged. Staten zijn evenwel van meening, dat er geen reden is om af te wijken van de nregel gevolgd bij de leeningen in 1886 en 1898 ten behoeve van „Meeren berg" gesloten, van welke leeningen de rente en aflossing wel ten laste van het gesticht komen. Nog stellen Ged. Staten voor aan Her- mina Tholen, weduwe van P. Zaatman, in leven oud-provinciaal ambtenaar, eene jaarlij ksche toelage te verleenen van 200 met bepaling, dat dit besluit wordt geacht ingegaan te zijn op 1 Jan. L.1 Aan de gemeente Beverwijk wenschen Ged. Staten voor de verbetering van het vaarwater „de Pijp" eene bijdrage te ver leenen tot een bedrag van 1/3 der kosten, mits niet te boven gaande een bedrag van f 19000, onder voorwaarde dat de plannen vooraf aan de goedkeuring van Ged. Staten worden onderworpen en dat door het Rijk ten minste een even groot bedrag worde toegestaan en dat van Rijkswege ook het zijkanaal A worde ge bracht op dezelfde afmetingen als voor de verbetering van „de Pijp" zijn aange nomen. Verder bieden Ged. Staten ter vaststel ling aan een bijzonder reglement van be stuur voor den Bovenpolder onder Eg- mond-binnen en stellen zij voorts ver schillende wijzigingen voor in de bijzon dere reglementen van bestuur voor den polder Egmondermeer; der Strijkmolens van de Niedorperkogge en van de Scha- gerkogge en voor de besturen der bin- nenpolders in die koggen, voor den over- Amstelschen polder, van de banne Zwaag. Ten slotte bieden Ged. Staten een ont- werp-reglement aan, omtrent het verlee nen van pensioen aan de ambtenaren van den provincialen waterstaatsdienst in N.-Holland en aan hunne weduwen en weezen. Voorgesteld wordt, dat de amb tenaren recht op pensioen zullen heb ben, zoo zij bij het verkrijgen van eer vol ontslag den ouderdom van 65 jaren bereikt hebben, en minstens 10 jaren in dienst der provincie zijn geweest. Het pensioen wordt toegekend door Ged. Staten. Het wordt voor ieder jaar dienst berekend op een zestigste deel van het bedrag, gedurende het jaar voorafgaande aan den datum van in gang van het ontslag aan jaarwedde genoten. Het bedraagt niet meer dan 2/3 gedeelten van dat bedrag en nooit meer dan 3000. Als diensttijd voor den te pensionnee- ren ambtenaar wordt beschouwd: lo. de tijd, gedurende welken hij in dienst der provincie was; 2o. de tijd, gedurende welken hij krachtens aanstelling van eenig openbaar gezag werkzaam was in dienst van het Rijk, eene provincie, eene gemeente of een waterschap. Voor de weduwen van ambtenaren na de invoering van dit reglement in vas ten dienst der provincie overleden, be draagt het pensioen één vierde van het bedrag dat haar echtgenoot gedurende het jaar aan zijn overlijden voorafge gaan. aan jaarwedde heeft genoten; voor de weduwen van gepensionneerden, na de invoering van dit Reglement gepen- sionneerd, één vierde van de som, wel ke tot grondslag voor de pensioenbere kening van den echtgenoot heeft ge strekt. Het weduwen-pensioen is nooit hooger dan f 600. Voor de weezen der bovengenoemde ambtenaren bedraagt 't tijdens het leven der weduwe 1/5 van het weduwen-pensioen; bij overlijden der weduwe, één twaalfde der som, die tot grondslag voor de pensioens-berekening des vaders heeft of zou hebben gestrekt. Het gezamenlijk bedrag der weezen- pensioenen is niet hooger dan het we duwen-pensioen en nooit hooger dan t 600 voor elk gezin. Geen pensioen wordt toegekend aan de weduwe of weezen van den ambtenaar gehuwd na zijn 60ste jaar; den ambte naar die niet langer dan 6 maanden ge huwd was, den gepensionneerde, na zij ne pensionneering gehuwd. In bijzondere gevallen mogen Ged. Staten hiervan afwijken. Dit reglement wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Juli 1902. Wandeltocht „Polyhym nia" Zondagmorgen half acht werd door het gemengd' koor „Polyhymnia" een wandeltocht ondernomen, welke in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten. Vanaf liet Brongebouw toog men begunstigd door zeïdteaam mooi weer, door den Hout, Elswout maar Kraantjelek, waar eenigen tijd vertoef dl werd'. Ondier leiding van den directeur, den heer J. Wolterus Groo touder st, zong het koor, 70 werkende leden sterk, gedurende dien tocht en op Kraantjelek verdienstelijk een aantal zangnummers. Ook werden daar twee photographische opnamen van het koor gedaan. Eindelijk toog men ongeveer half een steeds in een vroolijke stem ming, stadswaartsch, waar men, na in de gewone repetitiezaal bij den heer v. Dijk in de KI. Houtst nog eenige nummers gezongen te hebben, uit elk ander ging. Voor Polyhymnia zal deze wandeltocht ,die zoo geheel zonder dis sonant. is afgeloopen, nog lang in aan gename herinnering blijven. De jongensafdeeling der gymn. en Scbermver. ..Concordia" alhier maakte gisteren. Zondag, een wandeltocht dooi de omstreken van Haarlem, n.l. Heem stede, Overveen, Bolemendaal, Drie huis. Velsen en langs den Rijksstraat weg weder terug naar Haarlem. Ook op ..Rozen stein" werd eenigen tijd ver toefd. alwaar de jongelui zich ver maakten aan de gymnastiek-werktui- gen. Om ongeveer 5 uur was men we der in Haarlem terug. Heden werd onze stad be zocht door een gezelschap Engelsche artisten, die onder leiding van den heer E. A. von Saher de verschillende musea bezichtigden. Gevonden voorwerpen: Een lichtblauwe halsdoek. Een zwarte post duif. Uit de Omstreken. Heemstede. Bij de Zaterdagavond alhier gehou den verkooping ten overstaan van den notaris rar. C. J. Boerlage van twee woonhuizen onder éen dak staande aan den Binnenweg heeft opgebracht de som van f2790. Kooper de heer \V. van Amstel alhier. Beverwijk. Door den architect N. de Wolf is aanbesteed: Het amoveeren van per ceel no. 32 aan dé Breestraat en Mo- leristeeg en het ter plaatse weder op bouwen van een woonhuis met rnelk. salon. koestalling enz. Ingekomen wa ren 5 biljetten. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver R. S. Schram, aldaar, voor f 4600. Halfweg. Eerstdaags za. lworden overgegaan tot de vestiging van een rijks-tele- phoonkantoor alhier, waardoor eene aanmerkelijke verbetering zal tot stand komen thans is alhier alleen de tele graaf aan het station die eerst den aard der zaak (dienst-telegrammen gaan voor; te wenschen overlaat. Haarlemmermeer. Door liet gemeentebestuur van Aals meer is aanbesteed: Het bouwen van 3 lokalen aan de school in wijk 1 en de daarmede in verband staande wer ken aan en buiten dlie school. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer P. van Exter, te Hazerswondo. voor f 9550 liet werk is niet gegund. Hei woon- en winkelbuis met erf en tuin van wijlen J. v. Kahnthout, te Hoofddorp, is verkocht, en heeft in publieke veiling opgebracht 4250. Kóoper de heer M. v. Kalmthout. Mej. J. van Oorde alhier is benoemd tot onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de chr. school te Aals meer. Met liet oog op de schade die de Amsterdamsclie hengelaars dies Zon dagsmorgens vroeg in do tuinen ie Aalsmeer anrichtten, hebben de tui- ners der Maatschappij „Volharding'' verzoent diejjehtend- of beter nachtboot niet meer te d'oen varen. De verbinding van Huigsloot met Abenis, die thans door een loopbrug geschiedt, zal welhaast tot het v er lede- ne behooren -en vervangen worden door een brug geschikt voor alle doel-: einden. Binnenland. Ongevallenwet, Door de Vereeniging van Nederland- sche werkgevers is ter zake van hel aan hangig gewijzigd ontwerp van wet tot uitvoering van art. 75 der Ongevallen wet 1901 aan de Tweede Kamer een adres gericht. Zij wenseht bij het uitspreken van haar oordeel over 'dit wetsontwerp voorop te stellen, dat waar art. 75 der Ongevallen wet bepaalt: „dat werkgevers en werk lieden" zitting hebben in de raden van beroep de nadere uitvoering dezer be paling aldus behoort te worden geregeld dat niet slechts formeel aan den eisch van art. 75 zij voldaan, doch ook den werkgevers en werklieden metterdaad de ruimste gelegenheid worde geboden, om zich een oordeel te vormen over de mede aan hun rechtspraak onderworpen ge schillen, de ruimste gelegenheid ook om dat oordeel in alle stadiën van het ge ding te doen meewegen. Naar de over tuiging van adressante wordt door het aanhangig ontwerp de gelegenheid noch tot het eene, noch tot het andere der twee punten bovengenoemd in voldoende ma te aan de werkgevers en werklieden, wel ke als „afwisselende leden" in de be roepsraden zitting zullen nemen, ge schonken. Adressante dringt aan op zoodanige wijziging dat de „afwisselende leden van den aanvang af bekend worden met de bijzonderheden van het twistgeding en gekend worden in de verschillende beslissingen die aan de behandeling ter terechtzitting voorafgaan. De regeling zou zoo ongeveer als volgt kunnen worden vastgesteld: van het klaagschrift en bijbehoorende bescheiden wordt aanstonds door de griffie een af schrift aan elk der „afwisselende leden" gezonden; hetzelfde geldt van elke con tra-memorie. De voorzitter kan daarna schriftelijk de meening der „afwisselende leden" vragen over de quaestie of huns inziens de zaak reeds voldoende is voorbereid, dan wel of een nader onderzoek zoo ja, op welke punten? nog noodzakelijk wordt geacht; de voorzitter zal te dezen aanzien zich naar het oordeel der meer derheid gedragen. Is een nader onder zoek noodig, dan wordt de leiding hier van wel aan den voorzitter gelaten, doch tevens wordt bepaald, dat ook thans aan de „afwisselende leden" worden toegezonden afschriften van het proces verbaal, getuigenverhooren, deskundige rapporten enz. De Engelsche Kroningsfeesten. H. M. de Koningin heeft aan H. D. grootmeester, Z.E. J. E. N. baron Sirtema van Grovestins, opgedragen, H.M. als buitengewoon ambassadeur te vertegenwoordigen bij de kronings plechtigheid van Z.M. den koning van Groot-Britannië en Ierland. De ambassadeur der Koningin is vergezeld van H.D. apjjudant en par ticulier secretaris, den kapitein-luite nant-terzee jhr. J. A. G. van der Staal; H.M. kamerheer in buitengewo nen dienst, P. A. J. baron de Smeth van Alphen; en H.D. ordonnans-offi cier, die ejerste-luiftenant jhr. A. G. Sickinghe. Uit de diplomatieke wereld. De Engelsche gezant te 'sGraven- liage, is fiijdelijk naar Londen ver trokken. Ridder Tugini, Italiaansch gezant bij ons Hof, is naar Luxemburg ver trokken ter overhandiging aan den Groothertog van zijn geloofsbrieven als gezant van Italië ook bij het Luxemburgsche Hof. De heer Le Hon, consul generaal van Korea lie Brussel, is naar zijn standplaats teruggekeerd. De gezant eja de legatie-secretaris zullen nog eenige dagen in de residentie blijven vertoeven. Prins Min onderhoudt vriendschaps betrekkingen meft onjzen diplomatie- ken vertegenwoordiger in China, den heer Knobel, die zich in den Haag met verlof bevindt en den Koreaan- schen gezant vaak bezoekt in zijn ho tel. Het Yermiste meisje. Dezer dagen werd melding gemaakt van de vermising van een 13-jarig meisje te Deventer, Thans lezen wij in het ,,D. D." dat Geertruida Kinsch te Rotterdam bij hare moeder is aan gekomen. Hare verplegers te Deven ter kregen daarvan bericht. Ontploffing. Door toevoer van lucht in den tva- tergasrneter aan de gasfabriek te Arn hem on/tstond een ontploffing, die al leen materieel© schade ten gevolge had. Uit liet paardenspel. In een te Hilversum staand paar denspel viel bij de repetitie een be jaard rijder van zijn paard, met het noodlottig gevolg, daithij op zijn borst werd getrapt, poedig daarop overleed de ongelukkige, een weduwe met vier kinderen achterlatend. Zijn naam is Leon Blanus. Goedkoope uitstapjes. Thans komt ook de H. IJ. S. M. met een aanbieding van goedkoope reisgelegenheden. Zoo kan men o.a. op een biljet, da(; een maand geldig is, voor f 3.38 heen en terug naar Leeuwarden en heeft gelegenheid aan de tusschenstations uit te stappen en te veittoëven. Wij nemen slechts één voorbeeld, doch dat is nog al spre kend. Men leze de advertentie maar eens. Acad. Examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is het theor. geneeskundig examen afge legd door de heeren R. L. H. Koops en K. Lubberink. Amsterdam. Bevorderd Itot arts de heeren H. F. Fleischer, geb. te Am sterdam; A. W. van Haaften, geb. te Sliedrecht; J. van Dam, geb. te En schedé. Groningen. Geslaagd voor het can did aats-examen in de godgeleerdheid 2e gedeelte, de heer P. Niermeijer, en voor het le natuurkundig examen de heer M. Rozenberg. Leiden. Cand. Geneesk. de heeren J. F. M. Bosman en J. Gewin, 2e Na- tuurk. ex. de heeren L. Facee Schaef- fer en G. Goekoop. Leidepi. Geslaagd zijn: voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heeren B. Vaandrager, M. Alvarez Correa en J. Larikhout; voor het can- didaats-examen in de godgeleerdheid tweede gedeelte de heeren D. W. Mul der, M. van Leeuwen en M. J. Kosters Transvaal en Oranje-"Vrijstaat. Men meldt uilt Vlissingen: Per nachtboot uit Engeland is Zon dagmorgen hier een broeder van pre sident Steijn aangekomen. Hij ging naar president Kruger. Na de kro ningsfeesten zou er meer van de voor waarden voor de overgave van de Boe ren bekend worden, zeide hij. De Arnh. Ct. meldt: Uit Amsterdam vernemen we, dat het Britsche consulaat, in anltwoord op een desbetreffende vraag, geant woord heeft, dat er voorloopig geen waarschijnlijkheid bestaat, dat er verandering zal komen in helt sys- steem van uitbreiding van permits voor den terugkeer naar Zuid-Afrika, en dat de loopende instructiën dus nog gelden. Voor het verkrijgen van een „per mit" moeten bewijzen worden ver toond, dat men öf een vaste betrek king heeft,bij aankomst in Zuid-Afri ka öf eene som van 100 p. st. bezit. Personen, die naar Tnid-Afrika wen schen te gaan, om daar op goed geluk werk of een betrekking te zoeken, kun nen geen permit krijgen. Personen, die burgers waren (bur gerrechten hadden verkregen) in de Zuid-Afr. Republiek of Oranje-Vrij- staalt, of die uit Zuid-Afrika gedepor teerd zijn of op kosten der Engelsche regeering naar Europa zijn gekomen moeten eerst een speciale toestemming om terug te keeren, aanvragen bij de ..War-Office" te Londen, alvorens de consul hun een permit mag uitreiken. Voor het uitreiken van een permit is het ook een vereischte, dat men den naam van het schip en de klasse waar mede men voornemens is te reizen, kan opgeven. Ook moet men persoon lijk op het Engelsche consulaait komen tusschen 10 en 2 uur. Alpen bloemen. Uit Flims in Zwitserland waar H. M. de Koningin eenige jaren geleden gerui- men tijd heeft vertoefd, is H. M. onlangs door den directeur van het Waldhaus, met een gelukwensch wegens het heuge lijk herstel, een kunstwerk van Alpen- bloemen aangeboden. Het stelt een hoef ijzer voor, op een bed van bloemen in de kleuren der Nederlandsche vlag. Op een zwart lint staat de volgende opdracht te lezen, in de Romaansche taal (welke in Grauwbunderland gesproken wordt): „Las floors Alpïnas de Waldhaus Flims alla migievola Konigin". (De Alpenbloe- men van het Waldhaus te Flims aan de lieftallige Koningin)". H. M. heeft door een harer adjudanten haren dank doen betuigen. Een pseudo-menschenredder. Aan het politiebureel Spaamdammer- straat te Amsterdam vervoegde zich de zer dagen een 15jarig jongmensch. Hij vertelde den dienstdoenden inspecteur dat hij, zoo maar alleen, twee jongens had gered, die in het water aan de Van Noordtkade waren gevallen en die ge vaar liepen te verdrinken. Terwijl de menschenredder het verhaal van zijn moedig optreden deed, kwam per tele- phoon bericht dat de twee jongens el kander te water hadden gegooid, na af spraak te hebben gemaakt dat de derde als „redder" zou optreden ten einde op die wijze de daarop gestelde premie te verdienen en dat geld later te verdeelen. Van dat verdeelen komt nu natuurlijk niets. Door getuigen werd het telepho- nisch bericht later bevestigd. Sport en Wedstrijden Wielernieuws. Het schijnt thans ernst te zijn, dat te Rotterdam een wielerbaan zal wor den gebouwd, Iten minste als men Het Rijwiel mag gelooven, dat het volgen de vermeldt: „Voor de zooveelste maal ontvingen wij weder een bericht, dat Rotterdam een wielerbaan krijgt. De „bron" is; echfier ditmaal zoo buitengewoon „ver trouwbaar", dat wij het nieuwt je geen plaats durven weigeren. De baan wordt geen „commencement du siècle" baan, doch van leem, pl.m. 300 m. lang, 7 meter breed in de bochten en bedekt mét een laag cement. De onderneming gaat uit van Blauw-Zwart. De openingsraces zul len medio Juli plaats vinden. De baan komt te liggen op het ter rein Essenburg aan den spoorweg overgang Beukelsdijk." Op de Friedenau baan te Berlijn kwam Donderdag in een 10 kilometer wedstrijd P. Dickentman eerste aan in 8 min. 45 4/5 sec. met 10 meter voor Tom Linton en 375 meter voor Ryser. De Duitsche kam pioen Robl gaf den strijd op en werd dus evenals Bouhours en Ed. Taylor niet geplaatst. Paarden. De Rotterdamsche Harddr. Ver. „Prins Hendrik der Nederlanden" hield Zondag onder begunstiging van prachtig weer en ten aanschouwe van een groot aantal bezoekers, harddraverijen en wedrennen die het volgende verloop hadden. Juni-prijs: Harddraverij 3e klasse, mi nimum afstand 2000 M.; van de 13 inge schrevenen paarden komen slechts op Bellwood, Miklós, Marianne en Bata, die in dezelfde volgorde de prijzen winnen; Bata werd wegens te veel galoppeeren gedisqualificeerd. Total. 4, placé f 2.50 en t 3.50. Violet-prijs: Record draverij voor Ned. paarden, minimum afst. 2400; van de 13 ingeschreven paarden kwam enkel An na niet uit; le Nella, 2e Vetlok, 3e Scha- bernack, 4e Diamant; total. 9.50, placé 3, 73 en J 18. Bellevue-prijs: Wedren vlakke baan voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder, afst. 1800 M. Hiervoor waren slechts ingeschreven Billiton en Berthus beiden van den heer A. van Hoboken v. Hoedekenskerken. Daar Berthus kreupel was en niet uit kon komen was er geen strijd. Kersen-prijs: Harddraverij le kl. Han dicap 2 maal winnen, minimum afst. 1600 meter. Van de 12 ingeschreven paarden kwamen Isabella, Polkan en Bellwood niet uit. De eerste heat won A. Mountaineer, 2 Fanfare, 3 Sersant, total. f 5, placé 3.50, 7 en f 4; 2e heat: 1 Hirye, 2 Fanfare, 3 Abdul Ameer, A. Mountai neer eerst aankomende werd gedisquali ficeerd, placé 5, 6 en r 4.50; 3e heat: de Luitenant en Jonge Yoel komen niet uit, le Hirye, 2e Sersant, 3e Abdul Ameer, winner is dus' Hirye. total. 8.50, placé f 4.10. Emma-prijs: hordenren voor paarden van 3 jaar en ouder toebehoorende aan Nederlanders. Afst. 3200 M. Van de 10 in geschreven paarden komen enkel Wad don, Loafer en Cher Amour uit. le werd Waddon, Loafer, Cher Amour brak na de tweede ronde uit en gaf den strijd op, total, 6.50, placé 4 en 3.50. Even voor het laatste nummer sloeg Ducaat zonder berijder op hol, rent een paar maal de baan rond en komt tusschen het hevig verschrikte publiek te land waar hij valt en gegrepen wordt, gelukkig zonder on gelukken veroorzaakt te hebben. Prins Hendrik-prijs: handicap le kl. minimum afst. 2800 meter. Van de 14 ingeschreven komen Isabella, Polkan, Quicklime en Ducaat niet op. le Anse- lor, 2e Hirye, 3e Sersant, 4e de Luitenant. In de gisteren te Groningen gehou den harddraverijen van dte „Harddra verij Ver." aldaar, werden de prijzen als volgt gewonnen: Aanmoedigjings-prijs. Harddraverij handicap voor Ned. paarden. 7 Deel nemers. 1. Miss O'Brien, 2. Avenir, 3. Liberty ex Swaska. Juni-prijs. Heatdraverij handicap 7 deelnemers, le heat Prinses Charlotte en Continent, 2e heat My Love wegge bleven, winners dezelfde. Zomer-prijs. Harddraverij handicap voor Ned. paarden; niet opgekomen Continent. 5 deelnemers, le. Contro leur, 2e. Electricity II, 3e. Ussanna. Gruno-prijs. Record-draverij. 3 deel nemers. Bij het afgaan van het schot ging Linsca II er van door. viel na de berijder afgeworpen en de sulkey ver brijzeld te hebben en werd gegrepen berijder nog paard bekwamen letsel, le. aankomende van My Love, 2e Chilo. De uitslag voor het. concours van aangespannen paarden was: „Enkel spannen": le. Inna f 50; 2e. Irissa, f40 3e. Toos, f 20. Voor het schoonste ge heel Cora f 25. Tweespannen, le. Gibretta en Warda die tevens den prijs voor bet schoon ste geheel ontvangen; 2e. Cora en Cor- ry. 3e. Alex en Cesar. Cricket. Zondag speelden op het terrein der „A. IJ. C." te Amsterdam „Amstels" en „Volharding" een wedstrijd, die in 't voordeel van laatstgenoemde afliep. „Amstels" maakte voor de rust 70, waarvan Van Rossem 29. ..Volharding stelde hier 49 tegenover. Daarop bracht „Amstels" het tot 34, zoodat ..Volharding" 55 moest maken om te winnen. Ze liet Hisgen en Servaas in gaan en deze brachten het reeds boven het gewc-nsekte aantal. „Volharding" won zoodoende met 9 wickets. Zondag ontmoetten, elkaar te Heem stede op het terrein van „het Sportge bouw". de 's Gravenhaagsche Cricket club en Haarlemsche Club „Rood' en Wit". Om half elf stelden beide ver- eenigingen zich op hét terrein op. Haarlem, was het eerst aan de slag en haalde 60 runs. als volgt: Posthuma 0. Kool 15, v. Waveren 11, Swens 21, Holdert 1, Koolhoven 6, Pleyter 4, Tromp 4, v. d. Pol 0, Pan- huys 1. Daarop gingen de Hagenaars in. die 66 runs namen on wel Coops 7, Schil] 0, Milo 0, Roesse 15. Stelling 8. Heyning 0, Deinze 8. Goudoever 1, Kesser 15, Heyning 6. Daar Den Haag geen vodoende meer derheid had gekregen, moest Haarlem nog eens in en wist toen 109 runs te halen waarvan Posthuma 20. Koolho ven 26, Pleyte 4. Tromp 2Q, Swens 2, Kool 2, v. Manen 5, Waveren 8, v. d. Poll 0. Panhuys 5. Den Haag nam nog 37 runs, die als volgt gehaald! werden: Broesse 4, Deinze 0. Stelling 1. Schill 2, Kessler 0, Milo 6, Coops 8. G. Heyning, Goud- over 1. v. d. Velde 2, J. Heyning 11. Hierdoor won „Rood-en-Wit" met 66 runs. Waterpolo. Gisteren ving de tweede competitie van den Nederlandschen Zwemhond om het ,,Waterpolo''-kampioenschap aan met een' wedstrijd tusschen de Haarlemsche Waterpoloclub H. V. G. B. en de Amslterdamsche Zwemclub. Onder scheidsrechterschap van den bondssecretaris stelden zich in de in richting van den heer A. A. Sprenger aan de Houtvaart de volgende zeven tallen op: Haarlem: J. J. v. dl Ley (doel); J. Garrer en J. H. G. Boissevain (ach ter); A. H. Hubregtse (midden), en F. v. d. Vinne, J. F. Hulswit en W. J. Modderman, (voor). Amsterdam: D. Biancbi (doel); F. v. Dongen en J. Hagenbeek (achter); J. Biancbi, G. Molijn, B. A. Rooden- burg en W. G. J. Bredius (voor). Zooals algemeen verwacht werd, bleek het Amsterdamsche zevental dnit eerst in den afgeloopen winter zijne oefeningen aanving, niet opge wassen tegen <le geoefende Haarlem sche Vereeniging, die verleden jaar reeds het kampioenschap won. Vóór en na den rusttijd werd de'bal 5 maal door het Amsterdamsche doel gejaagd zoodat de wedsltrijd eindigde met eene overwinning van 10—0 in het voordeel van H. V. G. B. Rechtszaken. Sherlock Holmes in arrest. Voor de vijfde Kamer der rechtbank te Amsterdam bleek, dat de tooneeL speler Marcel Mij in door zijne creatie van den Sherlock Holmes vrij alge meen bekend is geworden in de buurt tusschen Rembrandtplein en Sarpha. tiepark, maar tevens, dat zijn naam een struikelblok is voor veler, lippen. Placké, de Amsterdamsche bokser bij uitnemend'héid, noemde hem nu eens Semijn, dan weer Jemijn of Mejijn; Matthijs Kouw, een bedaard, burger, dacht, dat de gevierde auteur Me Jan boette, en d'e agenten van politie, die in grooten getale als getuigen in de onderhavige strafzaak verschenen, aven hem de namen Mejun, Mejuin en Mejong. De lieer officier mr. van, Dam, gedachtig,aan 's tooneelspclers Vlaanisc'he afkomst, verleende aan 'en naam een onberispelijk Franschen klank, tot eindelijk de echtgenoot zel ve van den man in quaestie verklaarde, dat haar wederhelft Mij in heette, met een gewone ij en een gewone i van goed-HolJandscheu klank. Mijin zelf was niet gedagvaard.. Dat zijn naam zoo herhaaldelijk in den mond geno men moest worden, was het gevolg hiervan, dat zijne arrestatie in den nacht van 9 op 10 April, het gevolg van een onbeteekenende nachtelijke ruzie, gepaard ging met mishandeling r vrouw. Toen zijne vrouw be- °öe. dat haar man toch niets gedaan had en zij hem mede naar huis wilde nemen, trof haar een sabeflslag in den l.als. Als verdacht van deze mishande ling stond heden een hoofdagent van het posthuis op het Frederiksplein te recht. Ook de gevreesde bokser Placké heeft bij die gelegenheid een sabelslag op den rug gekregen, maar daarvan niet veel hinder gehad, daar hij tegen een stootje kan; en ook scheen hij den. out dezen aanval niet kwalijk te neen, gewoon als hij is aan het pa- rceren van attaques. Overigens be wees Placké. dat een overmatige oefe ning der spieren op schade voor ver mogens van intellectueelen aard kon ufctlöopen: Placké bokst- prachtig, maar spreekt allergebrekkigst. Uit zijn verbaal bleek wel, dat liij eene portie Amsterdamsche politie-agenten kent en zelfs hunne kxaagnummers in het hoofd heeft, maar zijn getuigenis betreffende het voorgevallene liet aan helderheid overigens veel te wenschen ovr. Uit zijn binnensmondsche gelui den scheen opgemaakt te mogen worden, dat in den nacht van 9 op 10 April in de City-bar op den hoek van Frederiksplein en Utrechtschestraat een geschil ontstond tusschen Placké en zekeren Lofferman, welk geschil met een ordelijke vechtpartij stond beslecht te worden. Lofferman nu volgde een taktiek, die bij velen, ook bij den tooneelspeler, diepe veront waardiging opwekte. Lofferman na melijk bracht zijn tegenstander eerst een slag op het oog toe. en riep toen zoo luid hij kon om politie, met het gevolg, dat er drie agenten toeschoten die hern wegleidden, en aldus buiten de macht, van Placké voerden, terwijl volgens het kamprecht Placké in de gelegenheid had moeten gesteld zijn, om den slag in het oog te beantwoor den. stel met een stomp in 'sheerer* Loffermans met bier gevulden maag. Mijin, gewoon achter het voetlicht de gerechtigheid te dienen, en den schurk te ontmaskeren, verklaarde met luider stemme, dat hij het laf vond. eerst iemand een slag in het oog te geven en dan om politie te roepen. Mijin werd, éénmaal in de ziel gegrepen.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2