DienstMe geraagd Perceel Gierstraat 80. ffAARSCHÜffH. DAGMEISJE, Jongens bi lisjes VEILING Eras en Wiesbaden GEVRAAGD: Dagmeisje. Bekwame Costuumnaaisters Huisnaaister Twee Vrienden Hovenier-Tuinman. Een nette Jongen Loopjongen. Te koop aangeboden TE HOUR. Haarlemsche Stoomverffabriek De badplaatsen J. J. de Waal Malefijt Zn. Brandverzekering- Maatschappij. Zijlstraat 76. feetie zou zijn uitgegaan van een ver- wonding ter hoogte van de slaapstreek, welke verwonding kan zijn veroorzaakt met den in de dagvaarding genoemden deurknop, welke dan daar ter plaatse door den schedel zou zijn gedrongen. De verwonding moest menschelijker- wijs gesproken den dood tengevolge heb ben, aangezien mogelijkheid op het be houd van het leven van den verwonde alleen dan zou kunnen zijn geopend, wanneer onmiddellijke, hoogstens bin nen 2 of 3 minuten, langs chirurgischen weg de infecteerende stof uit de wond, bijvoorbeeld door uitkrabbing der her senen, zou zijn verwijderd en dat zoo spoedig zoo afdoende chirurgische hulp zou worden aangebracht daarop is in het algemeen gesproken de kans zeer gering. Of de man al of niet in beschonken toestand verkeerde tijdens de verwonding op welke vragen; de deskundigen geen bepaald antwoord konden geven mo ge al van eenigen invloed hebben kun nen zijn op den duur van het ziektepro ces, in verband met den afloop daarvan kunnen deze omstandigheden niet wor den geacht te zijn van beteekenis ge weest, Eisch: voor de eerste beklaagde 9 maanden, voor de tweede 4 jaar. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek ste.lt. de Reojjucvie wh niet ^anspraketvi k. Van ingezonden, stukken, geplaatst of niet geplaatsticorclt de kopy den inzender niet teruggegeven. IJmuiden, 24 Juni 1902. Aan de Redactie van Haarlem s Dagblad, Haarlem. WelEd. He eren! Als abonné uwer courant las ik he denavond met verwondering over hen ongeluk, dat mijn zoontje is overko men; echter schijnt uw correspondent daar slecht van te zijn ingelicht. Ik zal u in het kort idle zaak uitleg gen, zooals die gebeurd is. Mijn vrouw was niet haar twee zus ters en de driekinderen, 5 jaar, 3 jaar en 8 maanden oud, aan de wandeling en bij de speeltuin Rozensteijn zijn ze een glaasje melk gaan drinken. Daar er muziek in de tuin was, zijn de twee kinedteren ongemerkt van onder de waranda naar cl© tuin geloopen met het ongelukkig gevolg, dat de kleinste van 3 jaar een slag van een Schom mel kreeg, zoodait zijn rechterbeentje tusschen dJe knïë en dijbeen is gebro ken Pas ongeveer 10 a 15 minuten later is het ongeluk met Wigeman gebeurd. Terstond na dien tijd is Ie Zeer gel. heer dir. Heslinga uit Vellsen gekomen en heelt ze heidien op Rozen steijn verbonden. Daar ik het zelf onverantwoordelijk zou vinden een kind van 3 jaar op de schommel te laten, zoo verzoek ik U beleefd dit zooveel mogelijk te herstel len. Hoogachtend., Uw dw. dienaar, P. J. LUBBERS. INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 30 cents per regel De Pastilles Yichy Etat. De PASTILLES VICHY-ETAT, goed bekend door al de zwakke magen, doofr hunne werkdadig!) eid tegen maagzuur, maagzwaarten, dlie die eer niet verdienen om eene bepaaldie be handeling te hebben, desniettegen staande. ongeriefelijk en pijnlijk zijn. hebben ge-ene andere preten|tie dan de; kleine ongemakken dier .spijsvertei- ïing te genezen, maar zij genezen ze. dank het zout van Vichy-Etat dat. zij bevatlten ,of natuurlijk zout getrokken te Vic'hy uit het water der bronnen van den Franschen Staat: CéLESTINS. GRANDE GRILLE, HöPITAL. Men moet zich wachten ze mek de Vichy- Pastilles uit den hand-el te verwisselen en steeds verlangen die PASTILLES VICHY ETAT in metalen verzegelde do o zen. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der Ge meente Haarlem op Woensdag 25 Juli 1902 des namiddags ten 1 1/2 ure. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren de Lanoy, van Linden Tol, Bijvoet, Bijnes, Loomeijer, Hofland, j Snelt j e>s. PUNT 1. Mededeelingen en Ingekomen Stuk ken. a. dat is gesteld in handen van B. en W. om advies: lo. een adres van J. Slobber omztjn perceel aan de gasfabriek aan te slui ten; 2o. een adres van F. L. Jansen, om hem grond aan dien Raamsingel n koop of in erfpacht af te staan; 3o. een adres van commissarissen en den directeur van heit ITaarlemsch Medico/-mechianisch Zander-Instituut om voor dei inrichting een jaarlijksch subsidie van f 3000 toe te kennen; 4o. een schrijven van Regenten van helt St. Elisabeths of Groote Gasthuis om een gedeeltelijke wijziging te bren gen in het vastgestelde der gronden, gelegen aan die Leidsche Vaart, 5o. een adres van H. F. Best e.a. in zake clen aankoop van walgironden aan den Koudenhorn; 6o. rekening en verantwoording, deinst. 1901 der d.d. schutterij b. dat is ingekomen: lo. een adres van Wedi. H. Tücker Mann om haar eervol ontslag te ver- leenen als tijdelijk leerares aan da H. B. S. voor meisjes. 2o. een adres van de bewaarders van de gemeentescholen om ook hun- o ejaarweddente verbeteren. 3o. een aan B. en W. gericht adres van den heer M. Sterk, verzoekende om zijn aan de nRaad gericht schrij ven d.d. 4 Februari jl. als niet inge zonden te beschouwen; c. dat is ingekomen: lo. een schrijven van de Ged. Sta ten der provincie Noord-Holland, ten geleide van het door hen goedgekeur de besluit van 28 Mei no. 13, betref fende verkoop van grond aan den Kampersingel aan mevr. A. M. T. A. Peltenburg geb. de Knijper. 2o. een schrijven van als voren ten geleide van het door hen goedgekeur de besluit van 28 Mei no. 14 betreffen de aanvaarding van grond aan deAs- sendtelverlaan. 3o. een schrijven van alsvoren ten geleide van het door hen goedgekeur de besluit van 11 Juni l.L no. 6, ne- treffende. betalingen uit den post on voorziene uitgaven d'cy bègrooting dienst 1901. PUNT 2. Dooi- eene commissie worden de ge loofsbrieven der nieuw Gekozen leden Mr. A. C. Rasch en Mr. J. N. J. E. Thijssen onderzocht en in orde be vonden. Leden dier commissie waren de hee ren van Sjfcyrum, Stolp en Spoor. PUNT 3. B. en W. stellen voor vast te stellen die 3e suppl. begrooting d]i enst 1901 sluitende in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 41568,80; en 2 staten van af- en overschrijving dienst 1901 tot een bedrag van f 61Ó55.5 1/2 en f 15467.19. De commissie van bijstand in het beheer dier gemeente-financiën beeft hiertegen geene bedenkingen. Wordt zonder stemming goedge keurd). PUNT 4. Duinwaterleiding. Over het jaar 1901 bedraagt bet batig saldo van de rekening der duimvaterleiding f 20,981,42,5. B. en W. stellen evenwel voor daar van f 10.000 te reservéeren voor extra aflossing op den post Watermeters. De heer MODOO vraagt, of bij het besluit niet moet worden opgenomen dat hek resteerende bedrag in de ge meentekas wordt gestort. De heer KRUSEMAN zegt, dat dit vanzelf geschiedt. De heer v. d. KAMP wenschte een hoogere leening af te lossen. De. heer KRUSEMAN zegt., dat er nog maar 2 leeningen zijn, dé eene 'S reeds afgelost en van i'dle andere, be gint de aflossing eerst in 190. Dus kan er niet andiers worden afgelosjt. Voorstel B. en W. goedgekeurd. PUNT 5. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van het Barbara-gasthuiis. sluitende met een bedrag van f 1796,34Jr waaronder een gemeentelijk subsidie van f 661.65i. Goedgekeurd'. PUNT 6. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van de rekening over 1901 der voormalige gildegoederen sluiten de met een voordeelig saldo van f 1863.31. Goedgekeurd. PUNT 7. Voorstel van B. en W. tot goed keuring der rekening van het St.- Elizabeths-gasthuis over 1901, sluiten de in ontvangst en uitgaaf met f 78 338.92, waaronder een gemeente lijk subsidie van f 43.135,24J. Goedgekeurd. PUNT 8. Ingekomen is de bègrooting voor 1903 van het St. Elizabeths Gasthuis, in ontvangsten en in uiitgaven sluiten de men eene som van f 79920,35. waarbij het gemeentelijk subsidie is berekend op f 50,200. B. en W. en de Comm. voor de financiën stellen voor die goed te keuren. Goedgekeurd. PUNT 9. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van de bègrooting voor 1903 voor de Stads-Apotheek in ontvang sten en uitgaven sluitende met een bedrag van f 10,000, waaronder een subsidie van 5500 uiit dé gemeentekas. Goedgekeurd. PUNT 10. Voorstel van B. en W. om goed te keuren dé bègrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1903, sluiten de in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 28.885, waarbij behoort een som van f 23,605,90. Goedgekeurd. PUNT 11. V e r h o> o g 1 n g vl a n A r:b e i d s- 1 o o n e| n. Naar aanleid in van hun vroeger medegedeeld voornemen die nen Burgemeester en Wethouders een voorstel in tot verhooging. van de loo- nen der arbeiders In gemeentelijken .dienst. In hoofdzaak komt dit neer op een verhooging van 2 cent per uur voor de meestem De heer IIUGENHOLTZ gelooft dat dit punt in weinig arbeidersgezinnen groote vreugde heeft verwekjt. Vooraf wil spr. dank betuigen aan B. en W. voor de regeling dezer zaak, en zijn blijdschap erover uitspreken, dat P. en W. haar ook reeds over dit jaar willen toepassen. Toch bevreemdt heft spr. aan de andere zijde, dat B. en W. zoo lang over de regeling gedaan hebben. Gaat men de regeling na, dan ziet men dat de loonen uniform 2 dents per uuir zijn veThoo'gidl. En daaro macht spr. het nog meer onbe grijpelijk, dat die regeling zoo lang duurde. Voorts betreurde het spr. dat de laag ste nu no gsteeds de laagsten blijven. Al is spr. geenszins tegen de verhooging van f 100 der politie-agenten, toch gelooft hij dat bij eene vergelijking met de ver hooging der loonen der gemeente-reini gers, de eerste loonen te veel verhoogd zijn en hij liet billijker had gevonden om bv. de loonen der reinigers wat meer te verhoogen dan 2 cents en dat der politie agenten iets minder, al wenscht spr. geenszins aan de loonen der politie-be- ambten te tornen. Om de loonen der ar beiders wat beter te maken, wenschte spr. voor te stellen hun loonen te bren gen op 18 cents per uur; waardoor deze post verhoogd zou moeten worden met. 1732.10. Slechts 444 komt men bij aan neming van dit amendement boven het in de begrooting geraamde bedrag. Spr. meent dan ook dat de Raad verstandig doet dit amendement aan te nemen, waardoor men aan de Reiniging een be tere regeling krijgt. De heer v. d. KAMP vraagt of de heer H. oo kgedacht heeft aan den kuiper en 1 aan de scheepmaker. De een verdient maar 17 de ander 18 cents. Ook de stal knecht en machinist blijft onder 23 ets. Nadat, na eenige discussie, op voor stel van B. en W„ de post nog iets was verhoogd, daar geen rekening was ge houden met den politieagent Huyboer. wordt het punt goedgekeurd. Op het adres der bewaarders van ge meentescholen kan nog geen besluit worden genomen. (Ongecorrigeerd). De zitting duurt voort. Hedenavond Is het ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtstraat 94, B. DE MINK, Spaarnwou rstr. 73. L. Th. SWAALF. Berckhcvdestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Zuider-Buiten- spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. Gemengd Nieuws, Hoe Disraëli rijk werd. Dizzy, zooals men hem familiair noemt, had een vrouw getrouwd, die 15 jaren ouder was dan hij zelf; toch bleef hij haar zijn geheele leven trouw Zulk een man moest, ook de vriende lijkheid van een dame, die daarmee zqer onschuldige bedoelingen had, met wantrouwen en koelheid opne men Deze dame schreef Disraëli verschei dene malen om een ontmoeting te vragen. Getrouw aan zijn principes antwoordde Disraëli niet. Toen wend de de dame zich tot mevrouw Disraëli deelde mee, diat zij 60 jaar oud was en ernstige redenen had om hem te willen ontmoeten. Mevrouw Disraëli verklaarde zich ten slotte bereid haar te ontvangen. De dame vertelde nu, d)a|t zij een Jodin was en zich daarom altijd zeer voor Disraëli geïnteres seerd hadJ; zij was van plan hem haar geheele vermogen na te laten. Zij .stelde slechte twiee. voorwaar den: het echtpaar Disraëli moes)t haar eenmaal per jaar komen bezoeken en na haar dood moest zij raast Disraëli begraven worden. Korten tijd na dit bezoek kreeg Disraëli een brief, dien hij dagenlang ongeopend liet liggen; toen hij hem daarna toevallig in zijn zak vond en opende, zag hij daarin een chèque van 1000 p.st., die zijn yereeijst^r hem zond. Toen bezocht hij haar en zij liet hem het testament zien, waarin hem haar geheele ver mogen vermaakt werd. Toen zij stierf, erfde hij een mooi huis, een groot aantal juweelen en 50.000 pd.st. in geld. Disraëli was toen misschien voor het eerst in zijn leven vrij van schulden. In 1841 had hij immers 40.000 pd.st. schuld. Papieren huizen. Naar men in Amerikaansche cou ranten vermeldi vindt, maakt een architect in het noorden voorbereidin gen om een enorm theatergebouw van papier te bouwen. De papierblokken schijnen vele voordeelen Ite bezitten, boven andere bouwmaterialen. Zeker is het, dat papier minder warmtege- leidend is dan steen en ook in de winter idJaarmede gebouwde peircee- len minder kilkoud zijn. Het papier moet voor verdere decoratie met een vettige massa (het geheim van den Amerikaanschen bouwmeester!) be- striefken worden, waardoor Vochtige woningen teft het verleden zullen be lmoren. Onder het persen tot blok ken in steenvorm wordt het papier ge drenkt in zouten, welke hét vuurvast maken en in antiseptische stoffen wel ke beschadiging door insecten en mi- cro-oirganismen tegen moeten gaan. De Yankees beweren, d'at in de toe komst slechts nog huizen van papier gemaakt zullen worden, echter niet alleen huizen, doch ook kanonnen, spoorwagens en wielen, welke laatste trouwens ook in Duiltschland reeds melt succes gefabriceerd worden. Wat hun echter niet belet hun kanonnen uit erts te gMten en in New-York steenen hegelkrabbers van 120 meter hoog te zetten. Brand in een gevangenis. De grootste gevangenis van Belgra do is dezer dagen door brand ver nield. Toen het vuur uitbrak, sloot men d'e ijzeren poorten, waartegen d'e gevangenen, onder het uiten van be dreigingen tegen de bewakers, storm liepen. Nadat e,en in allerijl gere- quireerde compagnie infanterie was verschenen, werden de poorten ge opend. De gevangenen trachtten toen zich een weg te banen om vrij te ko men, maar zij stuitten op een cor- don soldaten, die hen in bedwang hielden met geveld geweer. Geen en kele kon ontsnappen. Ernstig tramvregongelnk. Tusschen de Italiaansche dorpen Bisuschio en Portoceresio zijn Zater dagavond twee electrische trams met elkaar in botsing gekomen. 13 Per sonen werden gewond, van wie 7 ernstig. Mooi zoo. In een klein Russisch plaatsje maaklte de commissaris van politie, bijgestaan door een klerk, een pro ces-verbaal op, betreffendte een moord De commissaris; dicteerend aan jzijn klerk: ,,Op de tafel werd eene flesch gevonden... neen, wacht even; wij moeten constateeren welke de in houd ia". De commissaris de drank proeven de ddctee-rtt: ,,De flesch bevatte En- gelsche gin... of misschien ook niet, ik ben er niet zeker van van; proef eens zelf. De klerk gehoorzaamt: „Ik geloof, dat het eenvoudige sterke vodika (Rus sische brandewijn) is." Die flesch is langzamerhand haar inhoud kwijtgeraakt en nu gaajt de commissaris op beslisten toon voort: „Schrijf op. Op de tafel werd een le dige flesch gevonden en alles wat beproefd w>erd om na te gaan wat de inhoud kan geweeét zijn, bleef vruch teloos." Altijd sneller! De administratie de»r Pruisische staatsspoorwegen heeft twee locomotie ven besteld van bijzondere construc- u: waarmee proeven zullen genomen worden, om op de Pruisische spoor wegen bestaande maximumsnelheid van 90 K.M. te brengen op 130 K..M. pr uur. Maandag is tusschen New-York en Chicago een dienst geopend met een nieuwen sneltrein, die de 1600 K.M.. welke beide steden scheiden, aflegt in 20' uren. Dc gemiddelde snelheid be draagt dxis 80 K.M. per uur. maar op sommige gedeelten van den weg wordt gereden met een snelhöid van 160 K. f. per uur. Smokkelaars. Te Feignies, op de Fransche gren zen, had de vorige week aan het spoorwegstation een herige woorden wisseling plaats. Twee als pastoors gekleede personen waren dloor een der douane-ambtenaren beleefd uitgenoo- digd uit den Belgischen trein te stap pen en in de visitatiezaal te komen. Zij weigerden echter zich aan het on derzoek te ondërwerpen en toonden op den aandrang van den ambtenaar groote verontwaardiging. Dat baatte hen niet.; zij werden in een afzonder lijk kamertje gevoerd en genoodzaakt zich te ontkleeden. En toen ontpopten zich uilfc het priesterlijk overkleed twee Antwerpenaars, die een aardige hoeveelheid juweelen bij zich hadden welke ze getracht hadden in Frank rijk binnen te smokkelen. Een Bank bestolen. De vorige week is door inbraak een diefstal van 120.000 francs in goud stukken, ten nadeele van een hulp kantoor der Bank van Frankrijk ge pleegd. De dieven zijn in den kelder gedrongen door de zware ijzeren sta ven van hét venster, dat op een tuin uitkomt, los te breken. Daar de agent van de Bank niet alle dagen in den kelder komt, werd de dliefstal eerst eenige dagen na de ontvreemding ont dekt. Het bleek toen. dat die bank biljetten en het. geld, die in dekasten lagen, nog aanwezig waren, maar duit zes zakken elk met 20.000 francs aan goud verdwenen waren. De we duwe van den onlangs overleden por tier en haar 18-jarige zoon zijn als verclachten aangehoud en Stoom vaarlberich ten. Het stoomschip Malang van Java naar Rotterdam, arriveerde 23 Juni te Marseille. Het dubbeilschroefstoomschip Sin- doro, van Rotterdam naar Java, arri veerde 24 Juni tt Marseille. I-Iet stoomschip Oengaran arriveerde 24 Juni. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Bali, van Amster dam naar Bataria, arriveerde 24 Juni te Padang. Het stoomschip Soembawa, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 24 Juni van Perim. Het stoomschip Koning Willem I. van Bataria naar Amsterdam, passeer de 24 Juni Perim. Het stoomschip Rhlipeus, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 18 Juni Tarifa. Het stoomschip Lawoe. van Java naar Rotterdam, passeerde 24 Juni des middags. Dover en wordt heden nacht te Rotterdam verwacht. Faillissementen. Uitgesproken: 's-Gravenhage, 20 Juni. H. G, van Velt- hoven, huisschilder en glazenmaker, te Delft. Rechter-commissaris: mr. R. H. A. M. Romme. B. H. Hijmans, manufacturier, aldaar. Rechter-commissaris: mr. C. W. Voll- graff. Groningen, 20 Juni. A. Hendriks, tap per, aldaar. Rechter-commissaris: mr. J. A. G. Gockinga. H. M. Wilkens, winkelier aldaar. R.- commissaris mr. N. van Hasselt. Breda, 20 Juni. L. Buysen, timmerman en aannemer, te Steenbergen. Rechter commissaris jhr. mr. A. J. J. van Sasse van Ysselt. Zutphen, 19 Juni. E. J. van Putten, koffiehuishouder, te Deventer. Rechter commissaris mr. Dorhout Mees. Maastricht, 19 Juni. J. Duyzings, kleer maker, te Meerssen. Rechter-commissa ris mr. L. B. H. van Rijckevorsel. Amsterdam, 20 Juni. M. Hartz, diamant slijper aldaar. Rechter-commissaris mr. T. Henny. Opgeheven: A. L. Wiederin, schoenmaker, te Am sterdam; S. Posterdam, S. Potma, han delsreiziger, te 's Gravenhage. Geëindigd: J. Janssen, te Bussum; Joh. Driessen Jz.bloembollenhandelaar, te Oegst- geest, M. L. Prins, bakker en winkelier, te Arnhem. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Juni. P. Nuisker en A. L. H. Schoëdër; W. Smink en C. A. S. van Wort; E .Knol en B. Brinkhuizen; N. Dekker en A. G. van Eekhout; P. J. vair Eekhout en J. K. Borsje. Geltrouwd: 25 Juni. D. Dollé en A. M. van Es; W J. de Graaff en A. M. Rooij; C. Langerhorst en II. C. van OpzeelancL Bevallen: 24 Juni A. M. KosterKoster z. C. van Merlo—Wijnands z. A, F. E. Wagner—Baruch z. J. M. Schaut—Berbé d. 25. C. Hartog—Koelemij d. Overleden: 24 Juni. J. H. KnapBauer 75 j., Vroomstraat A. A. Middeldorp— v. Koningsbrugge 79 j., Warmoesstraat. C. Lohman—van Emmerik 62 j.t Gasthuis singel. W. Kaal 34 j., Gasthmsvest. Marktnieuws. Haarlem, '5 Juni. Hedlen waren alhier aangevoerd 39 stapels Kaas, 5891 kazen, wegende 11210 kg. Prijs f 26.50—12.00. Haarlem, 25 Juni 1902. Op de heden gehouden veemarkt waran aengevoerd: 2 Koeien f 180—170. 29 nuchtere Kalveren 2818. 59 Lammeren f 15—10. 5 Paarden. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 26 Juni 1902, des na middags van 2 tot 3 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. van J. S. Bach; 2. Allegretto grazioso van Ber. thold Tours; 3. Sonate No. 2 van Ch. Fink. a. Allegro moderato, b. Andante; c. Allegro risoluto; 4. Ada gio van Haydïi; 5. Aria: .Und ob die Wolkcvan Weber. Correspondentie. A. van H. Uw stukje wordt morgen geplaatst Telegrammen. DE ZIEKTE VAN KONING EDWARD. LONDEN, 25 Juni. (R.O.) De Mor ning Poet heeft bij het inwinnen van inlichtingen hedennacht, te half een aan het paleis de mededeeling ontvan gen, dat de Koning een verkwikken den slaap had genoten en dat de krachten goed bleven. Er waren geen verschijn selen aanwezig, die aanleiding konden geven tot ongerustheid. Drie van de voornaamste geneesheeren (brachten den nacht. J.en paleize door. Idvertentlën. Gevraagd een flink, net niet beneden 16 jaar. Adres: Ged. Oudegracht 115. Mevr. VAN DER STEMPEL, Vondelstraat 27 te Amsterdam, vraagt voor dadelijk eene nette DIENSTBODE, een goede Burger pot kunnende koken. Loon ƒ150 en 26 voor Waschgeld. een knap DAGMEISJE niet bene den de 25 jaren. Adres Pieter Kiesstraat 31rood. Terstond gevraagd een net flink MEISJE van goede getuigen voorz. Adres Coltermanstraat 2Brood. Wed. VEEL ZOON, Gierstraat 4 en 6. gevraagd. Persoonlijk aan te bieden. biedt zich aan, lielstin een burger- gezin. Ook bekend metcostuum- maken. Brieven onder No. 5130, aan het bureau van dit blad. gevraagd aan Cacao en Chocolade fabriek der firma Droste Co. Veerpolder. zoeken KOST- en INWONING, met gebruik van vrije Kamer, liefst bij eene Weduwe. Br. onder No. 5131 bureau van dit blad. Een bekw. Tuinm. w. g. nog 1 of 2 tuinen v. aanl. of onderh. waar te nemen. Br. No. 5129 bur. v/d. blad gevraagd, voor den winkel en loopwerk. Magazijn „de Vos", Kleine Houtstraat 83. Terstond gevraagd een nette Adres: Muziekhandel, Spekstr. 2. een zoo goed als nieuwe KRUI DENIERSWAGEN. Adres Frans Halsstraat 29. SLAAPKAMER met gebruik der ZITKAMER, voor le en 2e ont bijt. 10 per maand. Br. fr. onder letter S. aan H. v. GRONINGEN, Advert-Bureau, Gasthuisvest 45a. Naar aanleiding der advertentie van den Heer JACQ. DE VRIES te Amsterdam, voorkomende in de Stad8-Editie der Opr. Haarl. Crt. deelt ondergeteekende namens zgn principaal aan gegadigden voor bovengenoemd perceel mede, dat de veiling op 28 Juni 1902 doorgaat. Voorts is ondergeteekende be reid ten deze de meest volledige inlichtingen aan gegadigden te geven. J. WILLEMS, Notaris. Haarlem, 25 Juni 1902. v/b. W LEUR Co. Haarlem BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING van Aandeelhouders aan de fabriek Noorder Buitenspaarne 4 Juli 1902 's morgens half elf uur. Punten van behandeling liggen ter visie. Spekstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Deze week: Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken 1,50 voor Kinderen 75 Cts. Men wordt verzocht geen geld of goederen af te geven aan mijn Vrouw daar het door mij niet wordt voldaan. R. MENAGE. OVER VEEN. Inrichting voor het maken van Nortonwel- len tot het verkrijgen van drink- of fabrieks water. Het Bestuur der Haarlemsche Huishoud en Industrieschool be richt, dat de Coupons, vervallende 1 Juli, op dien datum betaalbaar zijn bij de N.- enZ. Holl. Bank te Haarlem. Ondergeteekende bericht, dat de Juli-coupon der 5 pet. Pandbrieven uitgegeven door de Missouri, Kan sas Texas Trust Company, van af 1 Juli a.s betaalbaar is te zijnen Kantore, Singel 238, alhier J. DE GOEIJEN Jr. Amsterdam, 24 Juni 1902. DE HAARLEMSCHE OPGERICHT in 1846. Kantoor te Haarlem: Ie verdieping (naast het Postkantoor), verzekert tegen vaste en billijke premiën alle Onroerende en Roe rende Goederen binnen het Ko ninkrijk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit inslaan of dit ontploffen geen brand tengevolge gehad.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3