N. VAN BREEMEN C", ST ANTHRACIETKOLEN. "ASHff1 Barrevoetestraat 5. linoleum. a. F. H. d. VAART, °c LOUIS BRUNOTT. J. C. Caderius van Veen. Haarlemse he Gasfabriek. liisTHflWaïsfij! van het Filiaal in Huishoudelijke Artikelen Zie Etalage. Zie Etalage. Complete Meubileeringen. Zijlstraat 96. Telefoon 481. Prijs iler Cokes. Grove COKES 40 Cent per Hectoliter Geklopte 45 Vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken Gr. Houtstraat 71, De oud-rechter verklaarde dat van de ze geheime vereeniging o a. Gee-i uit maakten; lord Roberts, lord KÜmber- ley. lord Ripoii. lord Cromer en an dere aanzienlijke personen, en dat bet doel der wr- miging was: diefstal, ver- du storing van gelden en andere irau- öuleuse handelingen. De president van de rechtbank, die betoogde, dat deze zaak niet voor deze rechtbank thuisbehoordè. gaf den oud- rechter den raad. zijn ..fantastisch ver haal' 'elders te gaan doen. Tegeu kanker. Een 73-jarige geneeskundige autori ten in Denemarken, prof. Howitz te Kopenhagen, heeft een en ander ge publiceerd met betrekking tot een door hem gevonden nieuwe methode tegen kanker. De behandeling is zeer een voudig. Zij bestaat in een inspuiting met. een chloorverbinding, die in liet. zieke deel een snelle en intensieve kou de veroorzaakt. De tmeperatuur kan neergedrukt worden tot 40 60 graden Celsius, wat de kankerkiem schijnt te dooden. Prof. Howitz maakt althans melding vara 34 gevallen, waarbij hij. zijn methode heeft toegepast, altijd met succes, In een brochure ..Over de be handeling van kanker door bevriezen'1 vertelt Howitz. doch zeer bescheiden van zijn methode. Antoraobielen dans. In Turijn heeft men Zaterdag 1.1. een cotillon per automobiel uitge voerd. waaraan 45 rijtuigen deel na men. Prinses Laetitia Bonaparte en de geheelc Turijnsche aristocratie waren er bij tegenwoordig. Afschuwelijke misdaad. Eon 25-jarige man drong Zaterdag avond nabij Vannes. ill Frankrijk, de woning binnen van een vrouw, die met haar vier kinderen woont. Hij kwam in de kamer, waar zij met haar kinde ren sliep, en wilde liaar geweld aan doen. doch de vrouw verzette zïch he- vig en wist naar de binnenplaats te vluchten. Hier haalde de man haar in. wierp haar op den grond en sloeg haar met een steen liet hoofd te pletter, zoodat de ongelukkige bijna onmiddel lijk bezweek. Op het angstgeschreeuw der vrouw grepen te hulp gesnelde bu ren den moordenaar, een landlooper. en leverden hem aan het gerecht over. Beschimping Tan een gerechtshof In den loop van een geding te Sligo (Ierland* waarin tegen Mhugh, lid van het Lagerhuis en Itwee andere Ieren de aanklacht werd behandeld, dlat zij samengespannen hadden, om zekere pachters vrees aan te jagen, noemde Mhugh een rechter een vervloekte leu genaar. Toen Mhugh uitgenoodigd werd zijn woorden te herroepen, ant woordde hij de rechiters, dat hij zich nooit tegenover schoften van hun salg had verontschuldigd. Mhugh werd staande de zitting," wegens beschim ping van het hof, tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Een ongewenscht crematorium. Te Houthem brak ten huize van den herbergier B., waarschijnlijk door het omvallen van een kaars, een begin van brand uit, in de kamer waar zicli het lijk van de overleden vrouw m moeder bevond. De huisgenooten, op den uit die kamer komenden rook op merkzaam geworden, doofden niet zonder moeite de vlammen, die lakens en meubels hadden aangetast. Het aangezicht van de doode was echter reeds onkenbaar verbrand. Meer eerbied voor den baard van gevangenen. In de Belgische gevangenissen zal men voortaan meer eerbied toonen voor den baard van den gevangene. Volgens nieu we voorschriften mag aan de gevange nen, die straffen oploopen van 3 maan den en minder, de baard niet afgescho ren worden, tenzij op bevel van den ge neesheer en als maatregel van zuiver heid. Gevangenen, die meer dan drie maan den moeten „zitten", worden tweemaal per week geschoren. De gevangenisbe stuurders kunnen echter in deze voor schriften de verzachtingen aanbrengen, die zij noodlg oordeelen. Seurs. 4564. 4668. 4704. 4706. PROVINCIALE, GEMEENTE, WATER- SCHAPS-OBLIGATIES EN VRA GEN EN AANBIEDINGEN VAN INCOU- RANTE FONDSEN VAN JULIUS OPPENHEIM k Co. TE ARNHEM EN TE ZUTPHEN, EN VAN JULIUS OPPENHEIM TE GRONINGEN. GEVRAAGD. 1463. 5 Pref. Aand. Drentsche Kanaal Mij40 1465. 5 gew. Aand. idem 3 1467. 500 4 Nieuwe Sociëteit te Zutphen 90 1471. 2 aand. Tram Paterswclde- Eelde50 1473. 3 aand. Gron. Crediet- en Handelsb100 AANGEBODEN. 4426. 10 t 500 Gew. Aand. Stoomtr. Oldambt-Pekela... 80 4502. 5 500 (waarop gestort 10 Aand. Waal en CoBod. 5 Aand. A 1000 Mij. Land- aanw. Friesche Wadden Bod. 2 f 100 aand. Arnh. Bad- vereenigingBod. t 3000 3.5 Gem. Hengelo (O.) 98.5 3 k f 1000 Aand. Centrale Bank voor Landb. en Nij- verh100 5 1000 Aand. Rotterdam- sche Levensverz. en Voor schotbank 100 4716. t 250 3.5 Gem. 's-Graven- zande99 4732. 2 1 500 Aand. Stoomb. Mij. Mij. Zeelandia 110 4734. 5 1000 (w. o. gest. 10 Aand. Tweede Ned. Herv. Maatschij100 4736. 5 k f 1000 (w.o. gest. 10%) Aand. Derde Ned Herv. Mij. 100 4744. 2 Aand. Lemmerboot206 4754. 1 1000 3 pet. Arnh. Diacones- senhuis Bod. 4770. 2 f 1000 (w. o. gest. 10 aand. Assur. Mij. de Rijn. Bod. 4774. 1000 3 1/2 gem. Zutfen 99 4776. f 3000 4 pet. Wandelhoofd Scheveningen 100 4780. f 1000 4 pet. gem. Nieuwe Pekela 101 1/2 4782. 1 1200 aand. Bataafsche Bank 2 47S4. 1000 3 1/2 gem. Sneek 99 4786. f 3000 4 Wasch- en Strijk- inrichting „Eigen Hulp", den HaagBod. 4788. f 3000 aand. Ned. Stoom boot-Mij. „Batavierlijn".... 50 4792. 4000 (w. o. gest. 10 aand. Brandass.-Mij. „de Oosthoek" te Soerabaia Bod. 4794. 500 aand. Werkmanssteun 93 4796. f 2000 4 pet. Stoomtram Oldambt-Pekela 100 3/4 1 10.000 3 1/2 pet. gem. Win schoten 1902 98 2500 4 pet. Oblig, Tram Zuidlaren 100 4802. t 100.000 3 1/2 pet. gem. Haarlem 1902 98 1/2 4804. f 12000 4 pet. gem. Wilder- vank (niet aflosbaar vóór 1915) 104 1000 aand. Serajoedal Stooomtram Bod. 2 400 aand. Buiten-So- cieteit Zutfen Bod. 200 4 pet. Nieuwe Sociëteit Zutfen 95 4812. f 3000 3 1/2 pet. gem. Ber gen op Zoom 98 4818. 1000 3 pet. gem. Gronin gen 92 4818. 2000 4 1/2 pet. Gem. Apel doorn, niet converteerbaar 105 4820. 2000 3 1/2 pet. Gem. Amers foort 98 4822. f 100 aand. Vereeng. Har monie LeeuwardenBod. 4824. f 1000 aand. Stoomboot-Mij. Zeelandia 110 4826. f 26.000 3 1/2 Gem. Gro ningen 98 7/8 4828. f 250 aand. Stoomtr. Zut fen—Hengelo 90 4830 2 250 aand. Zutfensch Broodfabriek Bod. coupons ook betaalbaar te Amster dam. Vragen en aanbiedingen worden koste loos geplaatst. Bij uitvoering: provisie 1/3 pet. (50 cents per stuk als minimum). Alle opgaven te adresseeren aan den hee- ren JULIUS OPPENHEIM k Co.. Nieuwe Plein no. 9 te Arnhem. Telefoonnummer 4798. 4800. 4806. 4810. 1060, of te Zutphen, of aan den heer JU LIUS OPPENHEIH te Groningen. De noteering wordt maandelijks gepu bliceerd. Alle Provinciale-. Gemeente- en V.'ater- schaps-Obligaiies worden door ons xegen de hoogste koersen gekocht. Advertentiën. Vraagt de van ouds bekende Am. SPRENGERS, Confisenr. Cuisinier. Nieuwe Groenmarkt 24. Nieuwe fiine Edam mer GRASKAASJES t' 1.30 per stuk. i'. A. J#®ïsné©s KI. iGutatr&at €2. Vraagt uwen leveranciers het Linoleum der* NEDERLANDSCHE fabriek te Krommenie. .Deze fabriceert uitsluitend prima qualiteit bedrukt en onbedrukt Linoleum, hetwelk door de ondervinding in 't gebruik bewezen heeft minstens zoo goed te zijn als het Engelsch of ander buitenlandsch fabri kaat. Het rekt niet en ligt dadelijk vlak.'De fabriek '^levert niet direct aan particulieren. f f Behangerij. Stofi eerder ij. GROOTE KEUZE Vederlandscli Fabrikaat. Afgehaald aan de Fabriek. Eezorgloon binnen de gemeente 5 Cent per Sïectoiiier. c^federverkoopers genieten rabat- ~3bq DE DIRECTIE. CLOYER's Poeder is volkomen onschadelijk, houdt het hoofd rein en bevordert daardoor den haargroei. Met deze Poeder is men in de gelegenheid te huis met het grootste gemak het haar te wasschen. Per» Pakje a 12'/, Cent. Alleen bij H. V AA DIJK, Aüiegang A o. S9. VAN Brand- en Inbs?aak- -srr>ïje, gepantsepde Brandkasten, Kluisdeuren, Hekken, Safe deposit inrichtingen. alwaar modellen te zien en inlichtingen gratis ver krijgbaar zijn. Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid van Haarlem naar: le ld. 2e kl. HEEMSTEDE15 Ots. 12'/ CU BENNEBROEK20 17V HILLEGOM, LISSE, SASSENHEIM, OEGST- GEEST of LEIDEN 30 23 Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de goe derenagenten, geven voor korte afstanden veel besparing. stigd worden dan haar oude aanbid ders. Horace had de waaier aangeno men. Wilt u dait ik u toewaai? vroeg bij. Ik moet u waarschuwen, dat ik daar erg onhandig1 in ben. Neen, dank u, antwoordde zii Ik behoef niet toegewaaid te worden: maar ik zou graag wat te ellen hebben, De jonge lieden wilden allen tegelijk naar het buffet stuiven, maar Katie hield1 ze tegen door ben naar John te wijzen die aankwam melt een bord in de eene liand en een glas ijswater in de andere. Men maakte een weinig plaats en Katie stak haar hand uit. Zij babbeldien voort. Ik luister niet! Dat is mijn fort! Denk eens, ik kan niet antwoorden als men mij over dingen spreekt, die ik niet ken en ik stel geen belang in het geen anderen interesseert Dat komt misschien omdat ik zoo afgezonderd leef... 't Is ongelukkig, maar ik kan niets aan doen. Ik ben vreeselijk...! Oh. mijn reputatie op dat punt is ge vestigd .mijnheer Frankley, u behoeft daar niet zoo om te lachen. Horace bood Ella een stoel aan en ging zelf bij haar zütten. Ik zou den heelen nacht wel naar u kunnen luisteren, zei hij opeens. Wij moeten vrienden zijn ,wil u? Dat zou zoo prettig zijn. vriendschap voor el. kaar te hebben, samen te babbelen over alles als twee jongens Of twee meisjes! viel Ella hem lachend in de rede. Hier, mijnheer Frankley is het niet noodig twee jon gens of twee meisjes te zijn om vrien den te worden. U wilt dus dat we vrienden woredn? Goed! maar de vriendschap heeft zijn eischen. Zult u mij alles zeggen? Alles! antwoordde Frankley. Zijn geweten deed 'hem op hetzelfde oogenblik een verwijt, maar hij had reeds gesproken. Kijk, zed eensklaps Ella, daar gaat miss Motter weg, vergezel haar. Men moet altijd' een belle vergezellen, en dan, u bent haar dankbaarheid ver. schuldigdHeeft zij niet uw teeke- ningen laten zien? Bent u er zeker van dat zij het is aan wie ik al die erkentelijkheid ver schuldigd ben. vroeg Horace. Ik ge loof dat. uw moeder en u Maar ga dan toch! onderbrak El- la hem, terwijl ze hem vooruitduwde, u zult de laatste zijn en zij heeft al naar u gekeken. Horace gehoorzaamde, zonder goed te weten waarom en bevond zich te midden van een twaalftal jonge man nen in de vestibule, waar miss Motter op haar rijtuig wachtte. Zij had een kanten voile om haar hoofd' gestrikt, een groote roodfluwee- len mantel met bont omzet dekte bare schouders; zij zag er uit als een jonge vorstin. Zonder Frankley, die te laat kwam, met een blik te verwaardigen, gmg zij de stoep af .gevolgd door haar aanbid1 ders, maar het was de hand van John May, waarop ze steunde om in haar rijtuig te sitappen. Ontevreden keerde Horace in de eet zaal terug waar hij zijn jonge vriendin had achtergelaten; mijnheer Bright en zij namen juist afscheid van die gast vrouw. Toen zij naar de vestibule liep zocht het meisje met haar blik ken in het rond; Frankley kwam naar haar toe; zij glimlachte en stak hem; de hand toe. Tot ziens! zei ze. Goeden nacht. En ze verdween, zonder gerulsch, zonder gevolg, als een vogeltje dat wegvliegt. xn De klokken speelden met muzikaal geklingel; 't was of ze alle afgespro ken hadden te spelen op het oogen blik dalt Horace zich liet aandienen hij mevrouw Alcott. In dit vroolijke ge- klinglang was een gelukkig voortee ken. zoo dacht de jonge man. In plaats van in het groote ontvang- salon te worden gelaten, bracht men hem op de eerste verdieping en liet men hem alleen in een groote biblio theek. Het was een ruim vertrek, aan welks uiteinde een venster op de rivier uitzag. Overal boeken. Van den parketvloer tot aan een meter van het plafond af, gerangschikt op oude eikenhouten planken. Boven op de boekenkasten gaven eenige marmeren en bronzen beelden een artistiek tintje aan di'e strenge omgeving. Op den schoorsteenmantel stond in plaats van een spiegel, een mooi por tret van den heer Alcott. en daarnaast, bescheidener, een heerlijk vrouwspor tret.. door Henner geschilderd en waar in men, jonger en altijd' mooi', de trek ken van de vrouw des huizes herkende. Doordrongen van een onwillekeuri- gen eerbied voor dit ware heiligdom dier etudiei .naderde Frankley de groote schrijftafel, die in het midden der kamer stond; de plaats vóór de lederen bureaustoel was alleen ingeno men door den familiebijbel; maar daarnaast bewezen eenige boeken en een paar gesloten cahiers dat men er wel eens zat te schrijven In de ven- Stern is toonde een leunstoel, een werk- tafeltej en een kleiner tafeltje aan, dat in dien hoek zich bet leven van de weduwe concentreerde. Daar had ook wijlen den heer Alcott geleefd en ge werkt, wien fortuin en geboorte in de gelegenheid hadden gesteld zich aan zijn lieve!ings-studien te1 wijden. Hij was die grootste hellenist van Ame rika geworden; zijn vrouw, zei men, had het Grieksch geleerd, om niet vreewidi te blijven aan hetgeen haar echtgenoot geheel in beslag nam, en in die bibliotheek hadden zij vijftien gelukkige jaren, gesleten; nu leefde zij daar alleen, Zij moet toch niet ongelukkig zijn. dachit Horace. De herinnering aan den overledene is daar gebleven, alsof bij eerst gister verscheiden was. Ik dacht dat het oude huis slechts goed was om tegen don grond' te worden ge gooid. maar dat zou jammer zijn. Het zou een moord op een schim zijn. Me vrouw Alcott kwam binnen. Met en kele woorden excuseerde zij zich dat ze hem had laten wacliten, wees hem toen een stoel dichjt bij het venster en ging tegenover hem zitten. Haai* kleeding was puriteinsch een-i voudig; wat zwarte zijde, een weinigl wit om den hals en om die polsen; op het-hoofd een klein mutsj e dat aan do ernstige weduwenmuts deed denken, zonder er de strengheid echter van op te dringen; haar toilet was dat van ee-n rijke en kiesche vrouw, die weet, dat men zorg aan zichzelf verschul digd is evengoed als aan anderen, en die vermijdt te koop te loopen met rouw, die het wezen is van haar tegen woordig leven. Horace kon zich nooit precies meer herinneren wat zij hem gezegd' had. Haai- woordien waren zoetvloeiend, haar stem was gebroken, hoewel zeer liefelijk; niets van dat alles liet een kenmerkend spoor achter in den 'geest, maar men kreeg toch een indruk van i onuitsprekelijke bekoring (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6