I - NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. FRANKLEY. lcc Jsarganc Zaterdag 28 Juni 1902. V HAARLEM'S DAGBLAb ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENT I EN Vow Haarlem per 3 maanden1.20 Tm1 1_S 50 0tB'! iedere regd meer 10 Cts' B"ileI' het A"0,ll!'Ml Haarlem Toor ie dorpen in den omtrek waar oen Agent gereatigd is (kom der gemeente), de prijs der Adrertentiên ran 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden„1.30 Groote lette» naar plaatsruimte. Bg Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 yjoiiIj|*i!lwReclames 30 Cent per regei. Afzonderlijke nummers0.02K Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 1»S. M ,j de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen dopr onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recbt tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagentm voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère G> LDAUBE Co. JOHN F. JONES, Suec., Parys 34&»« Faubourg Monwuatre. zij ook gisten; zpon Haarlem's Dagblad van 28 Juni bevat o.a.: Moord te Tilburg, De uitslaiting. Advertentiën VOOE HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwe- ten genoodzaakt Ad/vertentiën ai te .wijzen voor het Zaterdagavondnum- mer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is inzending op Vrij dagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moeilijk vooraf kunnen worden inge leverd. De ADMINISTRATIE. Politiek Overzicht. Volgens een Engelsch diplomaat zou de kroning van den Koning van Enge land juist thans van het grootste ge wicht zijn. Hij zet aldus de beteekenis van die gebeurtenis uiteen: „Nooit is de kroning van een Engelsch koning van zooveel beteekenis geweest voor de geschiedenis. Want het Britsche Rijk is gekomen op het toppunt van zijn macht. Het Angel-Saksische ras heeft zijn gezag gevestigd in de vijf wereld- deelen, en de vertegenwoordigers der landen die het onderwierp of beheerscht komen de bekroning er van bijwonen. Nooit was het Romeinsche rijk zoo groot, als thans het Engelsche; nooit heeft een veroveraar zooveel overwinningen be haald, als het Engelsche ras door zijn hoedanigheden. Wij zijn meesters van een deel van Azië, van een vierde van Amerika, van de helft van Afrika, van geheel Ausfralië. Wij zijn meester op meer dan honderd punten van den aard bol. Waarmede zal dat Rijk eindigen? Ik vraag het mij somtijds af; maar het ant woord kaïn ik niet vinden". Om de kroning van den heerscher van dat wereldrijk bij te wonen, waren de vorsten van Europa en van Azië en van Afrika opgegaan naar Londen. Twee-en- veertig vorsten en prinsen van vorstelij- ken bloede waren in de wereldstad aan de Theems aanwezig om deel uit te ma ken van den stoet, waarmede koning Eduard van Engeland zou opgaan naar Westminster. En honderden hooggeplaat ste personen uit alle landen der wereld waren aangekomen om zulk een zeldza me plechtigheid te mogen bijwonen. En plotseling, zonder voorbereiding, zonder mededoogen, zonder eenig ont zag, komt daar de tijding: „De koning Is ernstig ziek". Een rilling van schrik beving dat we relddeel; beving de wereldstad aan de Theems, zich sierend met bonte kleu- Ten ter eere van den vorst; van die vor stelijke en hooggeplaatste gasten. Een rilling ging door het volk, opeen gehoopt in Londen om den koning te Een rilling beving het parlement, de moeder der volksvertegenwoordiging, toen minister Balfour in het Lagerhuis, Lord Salisbury in het Hoogerhuis mede- deeling doen moest van 's konings toe stand. En menigeen fluisterde, geroerd: „Neen waarlijk, koning Eduard is niet gelukkig!" Volgens een Dresdensch blad, heeft de lioele verstandhouding tusschen keizer Wilhelm en keizer Frans Jozef bij de begrafenis van koning Albert sterk de aandacht getrokken. Zij hebben ternau wernood eenige woorden met elkander gewisseld en elkander geen bezoek ge bracht. Integendeel, keizer Wilhelm had het zoo uitgemikt dat hij een paar minu ten voor de bijzetting te Dresden aan kwam en hij is dadelijk daarna vertrok ken. Reeds vond men het opmerkelijk, dat Frans Jozef bedankt had voor een uitnoodiging om tegenwoordig te zijn bij de feesten bij gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van het G ermaansche museum te Neurenberg. j te maken van een vrij wait ongunsti- zij behandeld' met jodoform-gaas. Er ger bericht in de Berlijnscbe „Lokal-j was geen enkel kwaadaardig symp- anzeiger". Dit blad laat zich uit Ko-itoon". penhagen seinen dat die Deenscho Verder bevat de „Lancet" een arti- kroonprihses van haar gemaal bericht kei van Sir Frederick Treves over ap- ontving dat 's Konings toestand ho-j pendicitis, waarin hij zegt dat deze Buitenlandsch Nieuws Uit Zuid-Afrika. Sir B. Maple, lid van het Lager huis, had; gaarne gezien, gelijk velen in Engeland, dat men de reservisten, nu in Zuid-Afrika, daar dirie jaar liet hen nl. die willen met een week geld1 van f 6. Zoo had men daar voor eerst een vertrouwbare macht, waarop men een beroep kon dloen als 't noodlig werdl, bij de hand. (En men zat in En geland niet verlegen met die mannen, die voor een groot deel hun betrekking of werk verloren hebben). Het ministe rie van oorlog en dat van koloniën heb ben er geen geld voor. En nu vroeg Si i-B. Maple of de minister van finan ciën dien minister van oorlog het noo- d'ige geld' daartoe niet kon geven. Sir M. Hicks Beach denkt er niet over, on h>: wil evenmin een voorstel daartoe doen. Intusschen komt met de Oro- tava de eerste bezending van 1000 re servisten thuis. Woensdag is een schip met ruim 500 man vrijwilligers ui!t Zuid-Afrika te ruggekomen. De mannen op de Bavarian, voor den optocht bestemd', moesten Woensdag aan boord blijven. Men scheen nog niet te weten wat met hen aan te van gen. Naar Reuter Dinsdag uit Kaapstad! seinde, zijn Maandagavond honderd krijgsgevangenen uit Simonsstadi naar hun huis teruggezonden en zouden er dagelijks troepjes volgen. Men weet, dat te Simonsstadi veelal de niet on verzoenlijk geachte Boeren gevangen werdlen genomen. Daar was, me enen wij. ook Prinsloo, de man van zeer itwijfelaehtïgeni roep, zoogenaamd krijgsgevangen De ziekte van koning Edward. De bulletins over den toestand van Koning Edward VII luiden weliswaar vrij gunstig, doch die gelogenstrafte op timistische berichten voor die operatie, noodzaken ons om niettemin melding peloos is. Dit bericht wint aan beteekenis door de mededeeling dat prins Hein- rich van Pruisen, evenals Keizer Wil helm, 's Konings eigen neef voorloo- pig niet uit Londen zal vertrekken, daar de Koning den wensch heeft te kennen gegeven, dat zijn naaste ver wanten in zijn nabijheid zullen blij ven. Merkwaardig is nog dat volgens een ander buitenlandsch blad d'e Koning zelf weinig hoop heeft op herstel. Hij zou voor de operatie verklaard hebben, dat hij van dit ziekbed wel niet zal opstaan. Een minder gunstigen indruk moet ook maken hët bericht van den Lon- denschen correspondent van de „Ma- tin". die zegt dat de geneesheeren des Konings na een consult van twee en een half uur het nog niet eens waren over de noodzakelijkheid van een ope ratief ingrijpen. Ten slotte werd met vier stemmen tegen een tot- de operatie besloten. En toen ze geschied was er kenden alle geneesheeren eenstemmig dat bij uitstel van de operatie de Ko ning waarschijnlijk in den namiddag zou zijn bezweken. Ook uit andere, hoewel buiten!andL sche bron wordt dit bericht bevestigd; men gaf daar den lijder geen 48 uur leven meer. Liever dan van al de praatjes in de sensatiepers zal men kennis nemen van wat de twee gezaghebbende En gelsch© weekbladen op geneeskundig gebied over de ziekte van dien koning schrijven. Het „British Medical Journal" ver klaart: „De verbetering in den toe stand van den Koning sedert de ope ratie i's bevredigender dan men durf de hopen; Zijne Majesteit is geenszins buiten gevaar, maar er zijn tot op dit oogenblik nog geen ongunstige ver schijnselen. Indien de verschijnselen blijven zooals ze tot dusver geweest zijn, kan men hopen dat de Koning er boven op zal komen. „Het gezwel was het gevolg van een van die ontstekingen die men niet kan verklaren, maar die dikwijls voorko men in de buurt van het wormvormig aanhangsel, en was geenszins te wij ten aan een organische ziekte van ernstiger aard. zooals een kwaadwillig gerucht verzekerd' heeft. Wij hebben het recht om te zeggen dat ex-, ,tot nu toe, geene complicaties zijn en dat, als deze er niet bij komen, de Koning zal kunnen herstellen en nog lange jaren leven". Verder vertelt het blad dat de vijf geneesheeren en chirurgen eenstemmig van oordeel waren dat die operatie noodzakelijk was. Het consult begon om tien uur 's ochtends en om half een deed Sir Frederick Treves de operatie. Het gezwel dialt geleegd' is, zat erg diep en was zeer groot. De stoffen di'e het bevatte, waren in ontbinding. De „Lancet" schrijft: „De geconsul teerde chirurgen waren eenparig van meening dat alle uitstel het leven van den Koning in gevaar zou hebben ge brachtDe insnijding van den ope rateur was vier en een halven Engel- schen duim diep en men haaldte uit het gezwel vergane etter op. Twee bui- zen met een groote dborsned'e dienden om de holte te ledigen. Daarna werd ziekte een zuivere peritonitis is. Bij chronische appendicitis is de sterfte maar 5 percent. Zoodra er reden is om de aanwezigheid van etter te ver moeden .moet men operatief ingrij pen. Ontploffing. Donderdagmorgen had een verschrik kelijke ontploffing plaats in het kruit magazijn van het militair kamp van Ca- rabanchel hij Madrid. Tal van slachtof fers werden onder het puin begraven. Te Madrid en in de omliggende dorpen werden vele ruiten door den krachtigen luchtdruk verbrijzeld. De ontploffing heeft aan 17 menschen het leven gekost. De Koning begaf zich naar de plaats des onheils. De schok werd bijzonder sterk gevoeld in het ko ninklijk paleis, waar vensters en deu ren opensprongen. Algemeene Berichten. Koningin Carola, de weduwe van wijlen Albert van Saksen, is ten ge volge van dën dood van haar gemaal zelf ernstig ongesteld' geworden. Het huwelijk van prins Nicolaas van Griekenland! met grootvorstin Helena van Rusland zal niet te Petersburg, maai- op Korfoe worden voltrokken. De grootvorstin krijgt een bruidschat van vijf millioen roebel mede. Te Chroisy-le-Roi ,waar hij gestor ven is. werd een gedenkteeken onthuld voor Rouget de l'Isle, den dichter van die Marseillaise. Het gedenkteeken is een eenvoudig staande steen, geplaatst op des dichters graf en dragende on der zijn borstbeeld en zijn naam. in gulden, letteren het refrein van het Fransche volkslied' Volgens een officieusa nota zal de invoering van den tweejarigen dienst tijd in Frankrijk en de daaruit voort vloeiende hervormingen een extra-uit gave aan de schatkist kosten van 70 millioen francs. De boerenarbeiders van Andaluzië lieben besloten te staken. Ze zullen afgevaardigden over de geheele streek uitsturen om in alle hoeven het besluit bekend te maken. De voorwaarden, hun aangeboden door de werkgevers, kwamen hun onaannemelijk voor. Een werkstaking zal in dezen tijd van het jaa rd'e hoeren wei alelrmiu&t te stadie komen. De ..Morning Post" verneemt uit New-York, dat 45.000 slagers een mil lioen dollar hebben bijeengebracht om een abattoir op te richten, waardoor ze afhankelijk zullen worden van de vleeschtrust. Wi ede zwaarste verliezen lijdt door het afbestellen der Engelsche kronings feesten is wel de Lloyds-verzekerings- maatschappij, die reusachtige bedragen heeft uit te betalen. De meeste tribunes toch waren tot einde Juni tegen het even tueel niet doorgaan van het kronings feest van 70 tot 600 gulden verzekerd. Het leven van den Koning was van den aan vang van dit jaar tot einde Juli voor 42 per duizend verzekerd, na de ziekte des Konings te Aldershot steeg de premie tot 110; toen de Koning de rennen in As cot niet bijwoonde tot 165, en 200. Toen echter de Koning Maandag naar Londen lrwam, daalden de premies weer tot 60. Dinsdagmiddag werden 315 tot 1260 gul den per week betaald. De Keizer van Duitschland benoemde Koning Edward van Engeland tot admi raal la suite van de Duitsche marine. De oorlogsschepen in de haven vuurden op last van den Keizer 21 saluutschoten, en de manschappen riepen driemaal hoera! Het is nog niet opgehelderd, wie de schuld, draagt aan het ongeluk met de torpedo-boot S 42. Na het ongeluk hebben de commandant en de beman ning zich echter op een wijze gedra gen die de Duitsche zeemacht tot eer strekt. De uitzetting van de reddings boot, die door de stille zee werd be gunstigd, had onder voorbeeldige kalm te plaats; op bevel van den comman dant namen in de boot eerst de En gelsche gasten en eenige stokers die niet konden zwemmen, plaats. De aan boord achterblijvende manschappen kregen toen, volgens het voorschrift, zwemvesten en de meesten hunner kon den zich daarmee redden. Als er bij de aanvaring eenige wanorde of gebrek kige tucht had geheerscht. dan zou de reddingsboot zeker gekenterd zijn en het verlies aan menschenLevens veel grooter geweest zijn. De wakkere commandant vond den dood in de gol ven. Een professor in de chemie te Ediin- burg LeviSon Macadam, is in zijn la boratorium in koelen bloede door een der manschappen van de vrij willigers- brigade, waarvan de professen1 kolo nel was. doodgeschoten. De moorde naar trad met zijn geweer het labora torium binnen, waarop geen acht werd geslagen, omdat een af deeding der bri gade met den kolonel dienzelfden dag naai' Londen zou vertrekken. Nadat de moordenaar zijn slachtoffer van ach teren een kogel door den rug had ge jaagd, loste hij zijn geweer op den ad sist ent Forbes ,d)i'e eveneens zwaar gewond neerstortte. De stïidenten vluchtten in angst toen die gewapende zijn geweer weer wilde laden; maar een broeder van den vermoorde trad kalm naai- den moordenaar toe en zei: „Geef me je geweer, je heb voor van daag genoeg kwaad gedaan". Waarop de man zijn geweer afgaf en zich ge vangen liet nemen. De herstemmingen tijdens de ge meenteraadsverkiezingen in Elzas-Lo- tharingen hebben groote verrassingen gebracht Te Straatsburg, waar de verbonden burgerlijke partijen van de zegepraal zeker meenden te zijn, zul len in plaats van de vroegere drie, dertien sociaal-democraten hun intocht houden in de raadszaal. Te Muihui zen, dat jaren lang onder een clericaai bestuur had «©staan, zijn de clericalen weggevaagd. De lijst van d'e verbonden democraten en sociaal-democraten is er gladweg doorgegaan; de overwin naars hebben zich in zoover gematigd getoond, dat zij zes van hun zetels aan de liberalen hebben afgestaan. Stadsnieuws. Haarlem 27 Juni 1902. Algemeen© Noord-Ho 11. Maatschappij van Levensverzekering te Haarlem. Deze Maatschappij onder directie van de heeren R. Baas Azn. en Jobs. de Jongh' hield den 24sten Juni j. 1. haar algemeene Vergade ring tetn kantore der Maatschappij Spaarne No. 48, onder Voorzitter- schau van den Hoogedelgeboren heer F. M. Baron van Lijnden alhier. Door Directeuren werd verslag uit gebracht over het boekjaar 1901. Aan premien is ontvangen f 75500,65i tegen f 61374,12 in 1900. Aan rente en diversen is ontvangen f 3857,78^. Afgesloten lis f 422560. kapitaal naar verschillende tarieven, daardoor was van kracht op 31 December j. 1. in 't geheel f 2081475 met een premie inko men van f 77596,38. De reserve, door den Wiskundigen adviseur Dr. G. de Vries. Leeraar aan de Hoogere Burgerschool alhier, be rekend bedroeg f 57462,55 welk bedrag meerendeels is belegd in vaste goe deren. De sterfte was minder dan verwacht werd, en bleef dus beneden het bere kend bedrag. Verwacht werden 643 gevallen met eene uïtkeering van f 24117, terwijl is waargenomen en uitbetaald voor 606 gevallen met een bedrag van f 19535. In- 't geheel werd nu door de Maat. schappij aan sterfgevallen uitbetaald de som van f 207968,66. Na preadvies van Commissarissen werden de balans en winst- en verlies- rekening goedgekeurd, welke sloot met een voordeeJig saldo van f 11588,064. Voorgesteld en goedgevonden werd, om f 2000 daarvan te bestemmen tot afschrijving van de rekening van op richtingskosten en f 9500 te bestemmen als bepaald bij art 26 van het statuut, terwijl het onverdeeld saldo van f 88,064 wordt gebracht op nieuwe rekening. Op het buitengoed „Water land" te Velsen alwaar de bescherm vrouw woont van de Chr. Zangver eeniging „Harpe Dav'ids" alhier i9 door den photograaf Jan P. Louws een zeer goed geslaagde opname ge daan van het versterkt koor van bo vengenoemde zangvereeniging. De photo in groot formaat Ls bij den heer Louws in de Jansstlraat geëta leerd. De heer A. van der Nelden, muziek leeraar is benoemd tot eerelid van meer genoemde Zangvereeniging. Kantongerecht. Met veel belangstelling wordit het vonnis van den kantonrechter tege- moeft, gezien intake de laatstleden be handelde drankwetovertredingen. De quaestie is n.l. deze. Verschillende zetbazen van eigenaars van vergun ningen zijn bekeurd omdat niet zij doch die eigenaars der door hen ge huurde perceel en die vergunning op hun naam hebben; waardoor volgens de ambtenaar van het O. M bij het kantongerecht de zetbazen niet mo gen tappen en zij derhalve in strijd met d'e wet gehandeld hebben. Z.E.A. eischte tegen elk hunner f 20 boete. Feuilleton. Naar het Framch van HENRI GRÉVILLE. 12. Daar zij met een ander zal trou wen, moet ik je zeggen, John, dat ik al het mogelijke zal doen om zelf die andere te zijn Jij! zei' May, 'terwijl hij een stap terugdeinsde. Horace deed1 hem met een eigenaar dige autoriteit nederzitten. Sinds een oogenblik scheen het hein toe alsof hij de meerdere was, de sterkéte, d) energiekste van de twee; em misschien was hij dat ook wel. Sinds ik miss Motter gezien héb, zei hij, heb ik haar lief, en zondier de mededieeling van je geheim zou ik al les gedaan hebben om mij te doen lief hebben. Ik verzeker je echter op mijn eer. dat ik mij zooveel mogelijk op een ofstand heb gehouden, em dait" niets, absoluut niets noch in mijn manieren, noch in mijn gedrag miss Motter ver moeden heeft kunnen geven van het geen ik voor haar gevoelde. Ik geloof je! mompelde de arme jongen, verplet door hetgeen hij hoor de. Zij heeft mij nooit laten zien Horace hield op; zijn behoefte om oprecht te zijn, verplichtte hem zijn gedachten nauwkeuriger te verduide lijken. Tot aan den laatslten tijd', her nam hij, heeft zij voor mij slechts ©en zuiver artistiek belangstelling aan den dag gelegd. En heeft zij u van dien tijd af anders behandeld'? viel Johin hem drif tig in de rede. Niet bepaald. Je hebt zelf hij me vrouw Alcott kunnen zien, hoe onze verhouding is buiten de les. Maar nu haar hart vrij is ik hoop niet dat je het mij ten kwade zult duiden, John verklaar ik jie dat ik mij bij haar op een heel andere manier zal voordoen May deed een bovenmemschelijke poging om kalm te blijven, en zeide op gesmoorden toon: Ik zal het je niet kwalijk nemen, Frankley. Ik zal mijn best doen om haar te behagen en haar hart te veroveren. Daar heb je wel kans toe, ant woordde de ex-verloofde. - Denk je? - Je geluksster begint op te komen! zei John zonder bitterheid! maar met een. uitdrukking van smart. De mijne i'9 aan dén horizon blijven staan Horace zag op en keek zijn vriend recht in d'e oogen. - Denk je, zei hij, dat die omstan digheid invloed op haar kan hebben? Dat weet ik niet. Vroeger zou ik „neen" gezegd hebben; ik zou tegen die gedachte in opstand gekomen zijn Nu weet ik er niets meer van. Horace joeg ver van zich de ge dachte. dat zün vriendl reden zou kun- men hebben om te aarzelen. Was het niet heel natuurlijk dat een afgewe zen aanhidlder materiele!© oorzaken zocht in een verbreking, die een veel edeler aanleiding had? Katie had de verloving verbroken omdat ze John niet liefhadZij hield misschien van een ander...... Die anderekon dat Horace zelf niet zijn? Hoe het ook zij, zeide hij, het hoofdl opheffend als een jeugdige vei', overaar, zullen wij altijd1 vrienden blij ven? Altijd? Zelfs als ik er in slaag haar te be hagen en haar te trouwen? Dat zou een moeilijke positie Voor mij zijnIk zal dan misschien ophoudiem je te bezoeken, maar nooit zal ik ophouden van je te houden. Ho race. Nog eens drukten zij elkander de hand, en scheidden. Dien nacht droomde Horace, dat hij een weeshuis bouwde, zoo hoog als die toren van Babel, en dat hij op de ter rassen van dat reusachtige gebouw miss Motter geheel gekleed in 't wit, omkranst melt myrthe en oranjebloe sem rondleidde, en zij mevrouw Frankley was geworden. XIV. Toen hij wakker werd. kon de jonge man zich overtuigen d;at hij nog slechts de architect was van een plan. Om het weeshuis een werkelijkheid te doen worden, moesten er nog heel wat din gen gebeuren;, bét eerste was mevrouw Alcott te gaan bezoeken en haar de verschillende bestekken te laten zien. die hij uit New-York had medege bracht. Verder zou hij zich met zijn eigen zaken bezighouden, en in 't bij zonder mét dé opinie die miss Motter van hem zou kunnen hebben. In den geestestoestand, waarin Frankley zich bevond, scheen hem bijzonder gemakkelijk toe. Hij voelde zich licht als een veertje, en gaarne zou hij uitgegaan zijn zonder te ontbijten, zoo ondergeschikt scheen hem heit materieel© leven. Maar aan gezien een welopgevoed Amerikaan zich nooit voor tien uur dies morgens bij een dame kan vervoegen, deed hij de menschelijke natuur een concessie in den vorm van een copieus déjeuner. Waarom niet iets goeds te eiten, als hij toch eten moest. Hij bestelde een oes tersoep en toet overige was naar even redigheid. Tegen half tien ging hij naar zijn kamer terug om de papieren, die hij mevouw Alcott wil die voorleggen, bij een te zamelen, toen men hem een brief bracht. —Er wordt niet op antwoord ge wacht, zei de kellner tterwijl hij d© kamer uitging. Horace opende den brief en las het volgende: „Waarde heer Frankley! „Mijn gezondheidstoestand eischt dringend, dat ik den zomer in Europa doorbreng. Dat spijt mij des te meer, daar dat mij verplicht de uitvoering van onze plannen uit te stellen. Ech ter geloof ik aan den anderen kant. dat het beter is. dat u den tij dl gelaten wordt om ze rijper te overwegen, al vorens met het houwen te beginnen Ik verzoek u voort te gaan met uw plannen en ze tot in de kleinste bij zonderheden te verzorgen. Ik kom te gen het najaar terug, en wij zullen dan samen zien wat er gedaan moeit worden. Vergeef mij en geloof mij, Oprecht de uwe, ANNA B. ALCOTT." Het couvert bevatte bovendien een chèque van vijfhonderd dollars. Frankley ging zitten; zijn beenen beefden hem onder 't lijf. Was het de vernie/tiging van zijn hoop, of slechts de gril van een vrouw, die rijk en meesteres was over haar daden, en na van haar fantasie te hebben genoten, terugdeinsde voor de noodzakelijkheid om er werkelijkheid van te maken? Gedurende de eerste vijf minuten kon Frankley aan niets denken. Toen kreog hij zijn denkvermogen weder te rug. en hij begreep dat als iemand hem over deze quaestie kon inlichten, het Ella Bright moest zijn. Hij sloot zijn geliefde papieren in een kofffer en vertrok naar Cambridge. fWordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1