NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Voedsel en Kleeding op school. 20e ./aargang Donderdag 3 .'tili 1902. No. 0830 LEM'S DAGBLAD ABONNEM ENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1,2$ Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1,30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.66 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per o maanden 0.37J£ de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Tam 1—5 regek 50 Ote.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75,.elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoon nummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 189. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met nitzondering van hot Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau Jl. I>E LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verso hijnt dagelijkst behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Générale de Publicité Etrangère G. Li DAÜBE Co. JOHN F. JOHSS, Atcci, Parijs 31H* Faubourg Mommmii' Dit nummer bestaat nit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 3 Juli bevat o.a.: Over het Drievoudig Verbond, Uit Zuid-Afrika, De ziekte van koning Edward, Invoering der ge zondheidswet, llet Znid-Afr. Mu seum Parlementaire Praatjes. Voedsel en kleeding op school, Do uitsluiting. Offïcieele Berichten. TAALCURSUS BURGERAVOND SCHOOL. Inschrijving van leerlingen. Aan belanghebbenden wordt be kend! gemaakt, dat er gelegenheid be staat tot inschrijving van leerlingen voor hét onderwijs in de Fransche - f Engelsche taal aan de aanvullings klasse der Burger-avondschool. De inschrijving zal geschieden op: Maandam 14 en Dinsdag 15 Juli d.a.v. dies avonds van 89 uur in het gebouw der opleidingsschobl voor meisjes (Prins Hendrikstraat 1). Bij die inschrijving moeten worden overgelegd: a. een geboortebewijs, en b. eene schriftelijke verklaring, waaruit blij kit, dat de hoogste klasse der lagere school, der herhalings school of der burgeravondschool met vrucht is doorloopen, tenzij op ande re wijze waarborgen worden gegeven dat het onderwijs aan de aanvullings- klasse met kans op goeden uitslag zal kunnen worden gevolgd. Hét schoolgeld bedraagt f 5 per jaar. Haarlem, 30 Juni 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Het bericht over de hernieuwing van het Drievoudig Verbond heeft in alle be trokken landen een gunstigen indruk ge maakt, al was het ook te verwachten na de redevoeringen van graaf Goluchows- ki en minister Prinetti. In alle uitingen der Oostenrijksche pers wordt het grorddenkbeeld terug gevonden, dat de hernieuwing van het verbond een nieuw tijdperk van vrede waarborgt. Tocb acht de „Neue Freie Presse" het noodig bij de bespreking van het^geslo- ten tractaat de quaestie der handelsver dragen ter sprake te brengen. Het blad zegt: „Het is bijna een logisch gevolg van de onveranderde hernieuwing van het Drievoudig Verbond, dat ook de handels verdragen zullen moeten hernieuwd worden, wil men ten minste niet door een tarievenstrijd den haat, die in som mige kringen tegen het verbond bestaat, aanwakkeren en gelegenheid geven om voort te woekeren. Daarom ontbreekt iets aan de onderteekening van het bonds- tractaat, namelijk de hernieuwing der handelsverdragen. De vreugde over wat tot stand gekomen is kan slechts vol maakt zijn, wanneer er geen gevaar voor een economischen strijd is. En daarom hopen wij, dat ook de bezwaren tegen de handelsovereenkomst, bij den goeden wil dien wij bij trouwe bondgenooten op den voorgTond plaatsen, zullen kun- ■en worden weggeruimd. Het tot stand komen der handelsverdragen zou een blijde tijding zijn,- en een roemrijke blad zijde toevoegen aan de geschiedenis der zegeningen, die wij aan het Drievoudig Verbon dte danken hebben". De „Voss. Ztg". hoopt, dat graaf Bülow deze verwachtingen van het Weener blad billijkt, en aan de agrariërs nu eens zal doen blijken, dat zij van de regeering onder geen omstandigheden iets te wach ten hebben. De Itallaansche pers spreekt eveneens bevrediging uit over de hernieuwing van het verbond. De „Tribuna" zegt, dat het hernieuwen van het tractaat reeds zoo besproken is, dat elke commentaar over bodig kan worden geacht. De „Tribuna" acht het toch een merkwaardig verschijn sel, dat de hernieuwing van het Drie voudig Verbond bijna gelijktijdig plaats had met het sluiten van het verdrag tus- schen Italië en Frankrijk; hierin ligt bet bewijs dat de toestand zeer veranderd is. Het Drievoudig Verbond is, van een verdedigingsmiddel, een der beste waar borgen voor het behoud van den wereld vrede geworden; en daarom heeft het, zelfs in Italië, geen tegenstanders meer. Het blad besluit met de woorden: „Vol lediger door de overeenkomst met Frankrijk, en de vriendschappelijke ver houding tot Engeland, is de Triple Alli antie voot Italië een rust en een waar borg zoodat het zich, naar binnen en naar buiten, wijden kan aan de ontwik keling zijner krachten en hulpbronnen. De „Popoio Romano" meent, dat Italië thans in de gelegenheid was betere voor waarden te bedingen, als gevolg van de vriendschappelijke betrekkingen tot Frankrijk. „De bijzondere omstandigheden, waar onder het diplomatieke succes verkregen is, hebben dan ook het moreele karakter van het verbond verhoogd. De Triple Al liantie zal niet alleen den vrede en de hoogste belangen der volken nog beter dan tot nog toe kunnen bevorderen, maar tevens Italië in de gelegenheid stel len een steeds hartelijker toenadering te vinden tot de Fransche natie, waaraan het door traditie, gemeenschap van af komst, en geografische gesteldheid ver want is". „Patria" meent, dat thans weer een lang tijdperk van vrede kan worden voor speld, want het Drievoudig Verbond be- teekent uitsluitend vrede. Slechts de „Avanti" protesteert tegen het hernieuwen van het Verbond, dat door zijn militaire eischen Italië tot den ondergang doemt. Van de Fransche bladen zijn er slechts enkele die zich ongewoon verrast of ont hutst toonen. Daaronder behoort de „Autorité", waarin De Cassagnac zich zeer ontevreden toont over het hernieu wen van het verbond, en met een verwij lenden blik naar Italië betoogt., dat Frankrijk 't recht had iets anders te ver wachten van de Fransch-TtaJiaansche toenadering. De meeste bladen echter slaan een on verschilligen toon aan, en beweren, dat het Drievoudig Verbond zijn vroeger of fensief karakter verloren heeft, en in het Tweevoudig Verbond een krachtig tegen wicht vindt. Zoo de „Gaulois", het or gaan van Arthur Meyer, die zegt. dat het Drievoudig Verbond een formaliteit is, die men hernieuwt, om de gewoonte niet te verliezen. Of de „Petit Parisien," die meent: „Hoewel de bondsakte onveran derd is, heeft het Drievoudig Verbond niet meer het oorlogszuchtig karakter van vroeger". De „Petite Républiqué' betoogt dat het geheele karakter van de Triple Alliantie gewijzigd is, daar Italië thans geen anti- Fransche staatkunde meer steunen kan. En de „Figaro", die vroeger zoo vaak op chauvinistische wijze tegen het Drie voudig Verbond te velde trok, zegt thans: „Wij nemen met alle kalmte het be richt van de hernieuwing op; wij kennen thans het vredelievende karakter van den Bond, en tevens blijven wij trouw aan onze herinneringen, die niemand bij ons kan uitwisschen". Dit laatste klinkt als een soort veront schuldiging voor hen, die zich gekwetst zouden kunnen gevoelen door de erken ning van het vredelievende karakter van de Triple Alliantie. Maar het merkwaar dige is, dat een blad als de „Figaro" thans niet meer in de vernieuwing van het verbond een bedreiging van Frank rijk en van den Europeeschen vrede ziet. Buitenlandsch Nieuws Uit Zuid-Afrika. Reuter seint uit Durban, dat gene raal Botha, de Wet en de la Rey deze week te Durban verwacht worden op weg naar Europa. De stadlswacht van Ladiysmith is ontbonden en een deel der Nalalsche vrijwilligers is teruggekeerd. Het ge mengde regiment blijft voorloopig nog te velde. De leden van de British Trade Com- missi'on, dte heeren JenMns en Morgan, die naar Zuid-Afrika zijn afgevaardigd o mte zien wat daar voor den Rritschen handel en industrie te doen valt bij den nieuwen staat van zaken, hebben te Kaapstad een zeer hartelijke ont vangst gehad, zoowel van de regee- ringsambtenaren als van de Kamer van Koophandel. Ied'er staat klaar om hen te helpen met inlichtingen, die de En gelsche fabrikanten in staat kunnen stellen hun handel ginds uit te brei den. Die bereidwilligheid heeft een zeer bij zonderen grond en wel een, die de Duitschers tot groote dankbaarheid kan stemmen jegens hun regeering voor de ten aanzien van Zuid-Afrika kort. vóór en ged.ue.ndc1 dien oorlog go- volgde politiële. Waart dte toonaange vende lieden in Kaapstad hebben de beidie commissieledien te verstaan ge geven, dat zij voor geheel Zuid-Afrika. preferentieele tarieven ten gunste van Engeland' wenschelijk achten, liet feit toch. dat die Duitschers er met de uiterste krachtisinspanning naar stre ven zich van den liandei meester te maken, heeft den wensch dóen ont staan. dat de rijksregeering de gele genheid nu zoude aangrijpen om den Bri'tschen hand'ei door preferentieele tarieven te hulp te komen. De com missieleden gaan weldra naar Johan nesburg. waar men hun wel iets der gelijks zal vertellen. Politiek is geen quaestie van ge voel. heeft von Bülow een paar maal nadrukkelijk verklaard in verband met den Zuid-Afrikaanschen oorlog. Maar het gevoel, dat de vooruitzichten van den aanzienlijken Duitschen handel in Zuid-Afrika bij de Duitschers zullen opwekken tegen hun seutimentlooze looze regeer in g kan wel eens een po litieke quaestie worden. Het is toch niet aan te nemen, dat. de Duitsche handel en industrie, die onder het be wind van den te Berlijn afgewezen bal ling Kruger. schatten in Transvaal verdienden, genoegen zullen nemen met de achteruitzetting waaraan de regeering van dep nieuwen Duitschen admiraal k la suite, Eduard VII van Groot-Brittannië en Ierland, hen nu in hetzelfde gebied' (en in de rest van Zuid-Afrika) wil onderwerpen. In een uithoek van Ceylon werd liet nieuws van dien vrede eerst bekend op 7 Juni door een couTanit uit Co lombo. Dadelijk werd er een feeslbetoo- gin gop touw fez et, bestaande uit een optocht, voorafgegaan door drie oli fanten en een imlandsch muziekkorps. Een olifant droeg op zijn kop. boven de zware slagtanden geschilderd de woorden „Peace" en ..God save the King" De anderen had men de woor den ..Boers" en ..English" op den kop geschilderd. Deziekte ran koning Edward. De grondtoon van de meeste be richten uit zuiver Engelsche bron over de ziekte van den Koning is stel lig een optimistische. Er zijn als van zelf spreekt uitzonderingen zooals Reynolds Ntewfspaper. Daarnaast staan de minder rooskleurige beschou wingen van een aantal corresponden ten van Duitsche en Fransche bladen maar de Engelsche pers ziet over 't al gemeen de zaak niét donker in, slaat zelfs juichkreten aan over het wijken van het onmiddellijk gevaar en wordt daarin met overtuiging op den voet gevolgd door het publiek. Hje£ lijkt dan ook wait onredelijk geen vrij groote waarde aan den in houd der officieels bulletins te hech ten, zooals sommigen doen. Niet enkel omdat een invloedrijk medisch blad als de Lancet ons van de betrouw baarheid dier bullétins tracht t,e door dringen, maar omdat inderdaad zeer veel verschijnselen wijzen op een gunstig verloop van het lijden dat ko ning Eduard nu doormaakt. Het opti misme der Engelsche bladen is, het moeit erkend, ook niet overdreven; de meeste hopen, verwachten zelfs, dat het gevaar nu geheel voorbij is,maal laten evenals de bulletins zelve, ruim te voor een andere mogelijkheid. De telegrammen van Zondag en van Maandag gewagen bijna alle van de pijn, die de wond veroorzaak! Dit verschijnsel heeft op zichzelf niets verontrustends. De operatie heeft een zeer diepe incisie noodig gemaakt en de genezing, die van onder aan be ginnen moet, kan slechlts zeer lang zaam gaan. Staat men de wonde toe zich eerder aan de oppervlakte ce sluiten, dan aan den onderkant, dan beétaat er groot gevaar, dat een nieuw gezwel zich daar vormt. Alle ongewenschte stoffen, die zich op den bodem van de wond nog bevinden, worden door ingebrachte buisjes ver wijderd, en naarmate de wond aan de onderzijde geneest en zich daar nieuw gezond weefsel vormt, worden deze buisjes meer naar boven ge bracht Dait genezingsproces schijnt nu aanvankelijk zeer regelmatig en bevredigend te verloopen^ Een der geruststellende teekenen bij de pijn, die de Koning aan de wond lijdt, is de omstandigheid, daJt Z. M. goed slaapt en er zich geen slechte teeke- nene van welken aard ook voordoen. Zondag heeft de Koning eenige 'uren op een bijzonder voor hem vervaar digde rustbank gelegen, wat hem eledtrische ventilatoren in de zieken kamer wordt gehandhaafd, is van groot nut. De Koningin is voortdu rend aan het ziekbed; haar eerste ver schijning sedert 's Konings ziekte, Zondag in It publiek, was een eerste reden tot groote verlichting van de menschen, en haar voorgenomen be zoek aan de revue der koloniale troe pen op de Horse Guards Parade gis teren stemt de gemoederen nog blij- der. Warrit de deelneming en belang stelling van het Engelsche volk inde beproeving van zijn Koning is zonder twijfel oprecht, en een ongunstige keer in de ziekte zou niet alleen 'n officieele taal een nationale ramp heeten. De Koning wordt verre gehouden van alle staatsbeslommeringen. Zijn kinderen komen hem nu en dan be zoeken, maar slechts voor enkele oogenblikken. De geneesheeren hebben groote be wondering voor den moed en het ge duld, waarmede de pa/tiënt zich twee maal daags aan het verbinden van de wond onderwerpt, wat zeer pijnlijk is. De doktoren sir Francis Laking, sir Thomas Barlow en sir Frederick Treves zijn nog niet uit het paleis geweekt sederi de operatie, behalve voor een enkel vliegend uitgangetje. Het bulletin van gisteravond luidt: De. vooruitgang in den toestand des Konings blijft aanhouden; de eetlust wordt beter, en het verbinden der wonde is minder pijnlijk. De minste inspanning vermoeit den Konig ech ter nog steeds. Algemeene Berichten. De bladen uit Tonkin, per laatste mail uiti Indo-China in Frankrijk aangekomen, maken melding van ernstige gebeurtenissen in Siam. Sia- meesche troepen, aangevoerd door Japansche officieren, zouden de onzij dige zone betreden hebben; de Engel- schen gaan voort met Hindoesoldaten het land in fte sturen, in dienst van den koning van Siam, en onder be weren, dat zij noodig zijn voor poli tiediensten. In de couloirs der Fran sche Kam/er wonden deze berichten druk besproken; voor eenigen tijd werd reeds beweerd, dat de Fransche regeering, door het uitdagend optre den van Engeland daartoe genood zaakt, een expeditie naar Siam wilde uitrusten. De „Figaro" rekent uit, dat de Fran sche minister van buitenlandsche zaken, Delcassé, nu al vier achtereenvolgende jaren zijn portefeuille houdt hetgeen alle bestaande records in de geschiede nis der Derde Republiek slaat. Koningin Alexandra heeft de Deen- sche huzaren, die voor de kroning waren overgekomen, voor hun terugkeer naar Denemarken uitgenoodigd einde Septem ber terug te komen, wanneer de kroning zal plaats hebben. De ..Pennsylvania Railway Comp." heeft voor haar lijnen het veTbod be kend gemaakt, dat aan de stations door afscheidnemenden niet meer ge kust mag worden de treinbeambten zullen nauwlettend op het naleven van dit verbod hebben toe te zien en dc directie hoopt, dat het te laat vertrek ken der treinen, hetgeen aan de kus- gewoonten van het réizend publiek wordt toegeschreven, daarmee zal op houden- Er zijn concurreerende maatschap pijen, die de ontstemdheid van het publiek met dezen maatregel dadelijk ten hunnen bate hebben aangewend en in New-Yorksche bladen zijn reeds groote advertenties verschenen, waar in aangekondigd wordt: „Op onze .stations zal evenals voorheen geku6t worden". Op de reede van Cherbourg is Zon dag weer een belangrijke proef geno men met onderzeeslchie voartuigen. De ..Francais" en „Triton" zouden een aanval doen op de „Grenade" op een gegeven uur doken de beide on- ikrzeesche boten onder, doch hoe zeer men ook aan boord van de „Grenada" scherp de wacht hield, kon men de twee aanvallende schepen niet zien na deren. Een'ig meters van de „Grena da' kwamen zij weer boven, zooda; men kan aannemen, dat het schip bij een echten aanval in den grond zou zijn geboord, zonder dat men zelfs een spoor van den vijand zou hebben kunnen ontdekken. Onder de krijgsgevangenen op St. Helena, die den eed van trouw heb ben geteekend, is generaal Piet Cronjé. Stadsnieuws. Haarlem, 2 Juli 1902. (Slot van liet artikel ia het 2e Blad). Het spreekt vanzelf, dat wij onze enquête ook tot andere scholen had den kunnen uitstrekken, maar wij hebben dat niet noodig geacht, omdat de verklaring van de redenen van tschoolVerzuim uit dien aard van de zaak overal dezelfde is en wij boven dien de cijfers van al de scholen heb ben medegedeeld. Wat nu het Haarlemsch Arbeiders- Secretariaa/t verlangt, is niet heel dui delijk. Het verzoekt voeding en klee ding te ve-pstrefkken aan schoolgaan de kinderen of: tot dat doel subsidie ite verleenen. Maar aan welke school gaan da kinderen Alleen alan hen, die er om vragen? Daarvoor is im mers het particulijer /initiatief. Of wenscht men, dat aan alle kinderen voedsel en kleeding wordJt verstrekt? Dan zou men zeer zeker ook de wa re armen vinden, maar Ite) bezien sltaat of deze kinderen, die thans al niet mogen vragen, dan wel zouden mogen aannemen. En welk een zon derlinge toestand dan zou onltstaan, op openbare scholen, die kostelooze heeten, maar waar nu reeds het mee- rendeel schoolgeld betaalt, kan men licht begrijpen. Of de beéturen van de bijzondere kostelooze scholen deze gemeentehulp zouden aanvaarden, is een andere vraag, die overwogen mag worden. Laat ons intusschen aannemen, dat het H. A. S. zoover niet gaan wil en zich bepalen /tot de leerlingen, die vragen. Wie zal dan moeten uitma ken, tot wanneer de hulp duren zal, wanneer ze zal beginnen en wanneer eindigen? Dat zal waarschijnlijk het schoolhoofd moeten doen. Inderdaad een overzware taak. He/t schoolhoofd zal al zijn vrije uren buiten dte school aan eten zoo moeilijk onderzoek moe ten wijden en daarbij nog povere re sultaten verkrijgen, omdat niets moei lijker is dan een goede armenzorg, waarbij zelfs menschen van d'agelijk- sche ervaring op dat gebied nog om den Ituin worden gelelfl. Toch zijn er twee dingen, waarop het goed is dat, de aandacht gevestigd werd: de verminderende inkomsten van de Commissie, die zich het ver schaffen van warm voedsel ten dteel ételt en het feit, dat in de Kerstvacan- tie deze gelegenheid gesloten is.Waar het blijkt, dat deze voedselverschaf- flng nuttig is, daar mag ook gewenscht worden, dait die niet meer tot vier maal 's weeks beperkt, blijft m dat de Kerstvacantie .niet langer wordt uitgezonderd. Vermoedelijk heeflt het Haarlemsch Arbeiders-Secretariaat hieraan ge dacht, toen het in zijn adres gewaag de van subsidie verleenen. Een hoe- we] wij meenen. dat de particuliere bijdragen nog minder zullen worden, wanneer de gemleeinlte ^ubsidie ver leen! schijnt het ons nuttig, dat uit de gemeentekas een jaarlijksche som wordt verleend aan de Commissie voor het verschaffen van warm voed sel. opdat zij in staat zal wezen,haar werk breeder op te vat/ten en zonder zorg voor de toekomst. De zorg voor kleeding zouden wij voor ons niet gaarne aan de gemeente opgedragen zien. 't Is waar, de heer Gerdessen streWt zijn weldaden niet Mishandeling. Tegen een man, die eene vrouw met wie hij leefde, ergerlijk had mishandeld, zoodat zij be wusteloos neerviel en in het politiebureau door den heer van Maas moest worden •erbonden, is proces-verbaal opgemaakt. uit Hot de bijzondere: pcholen, maar de heer van Dorp zei ons: „Als ik eens wat voor een van mijn leerlingen noodig heb, dan weet Ik wel waar ik aankloppen moet en zoo zal het mijn collega's ook wel gaan bovendien krijg ik dikwijls van winkeliers in de sltad allerlei kleeding- stukken voor arme kinderen cadeau." En ten slotte: wij voor ons zouden niet gaarne de verantwoordelijkheid van de ouders overbrengen op die schouders van anderen. Gemakzuch tig als dJe mensch van nature is, zou hij dikwijls willen, daJt een ander zijn lasten droeg. Het is een fout hem in die neiging aan te moedigen. De nood zakelijkheid' van inspanning voor het onderhoud van eigen gezin behoort te blijven bestaan. Bekeuringen. Bekeurd werden een 15iarige jongen, die een kastanje boom op het Bolwerk havende; een 21ja- Tig werkman, die aan het zwemmen was in het Z.-B. Spaarne en tegen een 15ja- rigen Jongen, die een drinkfontein balda dig beschadigde. Een merkwaardige vink. Een klacht werd ingediend over een rink, welke 's nachts en 's morgens zoo hard zingt, dat dames, wonende in de omge ving van den eigenaar van den vogel, er niet van kunnen slapen. De le luitenant Webb, vande Kon. Militaire Academie, wordt den ten Augustus a. s. gedetacheerd bij het ba taljon infanterie, alhier in garnizoen. Het Museum van Kun stnij verheid te Haarlem, werd gedurende de maand Juni bezocht door 697 belangstel lenden, terwijl 213 boek- en plaatwerken uit de aan het Museum verbonden Boe kerij in bruikleen naar verschillende plaatsen van ons land verzonden werden. Aanbesteding. Door den heer W. F. Doeglas, architect alhier, is aanbe steed het bouwen van een heerenhuls op een terrein gelegen aan den Baan te genover het Brongebouw en gegund aan den heer J. Verhagen, aannemer alhier. 6e Muziekuitvoering, op Woensdag 2 Juli, des avonds te 8 uur, door het Haarl. Muziekkorps. Dir.: luit.- kapelm. C. P. W. Kriens. 1. Marsch aus der Oper „Rienzi", van Wagner. 2. Ouverture „Don Juan" van Mozart. 3. „Lied an den Abendstern", aus „Tannhkuser", van Wagner. 4. Grande fantaisie de l'opéra „Caval- lerta Rusticana", van Mascagni. 5. Ouverture „Giovano d'Arco", van Verdi. 6. „Acclamations", Walzer, van Wald- teufel. 7. Rondo pour petite flüte, van Donjon. (Uit te voeren door den heer George Schmidt. 8. Potpourri aus der Operette „Prinz Methusalem", van Strauss. Kantongerecht. De zitting begon met een vogelhis torie. Zekere Vogel was gezien met een jongen vogel in de hand, dien hij niet behoorde te hebben. Vogelsang vertoonde deze vogel aan DrCal- koen. die als getuige-deskundige ver klaarde. dat 't een spreeuw was Eisch f 2. Vier jongens hebben kattekwaad uit. gehaald voor de woning van \V. A. Rijbroek in de Begijnestraat. De oudr ste was een lantaarnpaal van 18 jaar. de jongste 13 en zóó klein, dai toen hij naar zijn schoen bukte de kanton rechter vroeg: ..Is die kleine jongen op eens verdwenen?" De ambtenaar vroeg 1 2 voor ieder. Tegen een huiselijk praatje als 't niet te lang duurt .heeft de kanton rechter geen bezwaar. Maar de 73- jarige Van Hees maakte het toch al te bont. Met zijn tandeloozen mond kwebbelde hij al maar door en lot een begrip van 't afleggen van den eed was hi.i niet te krijgen. Dies werd van zijn verhoor afgezien en uitstel gevraagd. De beklaagde .een opgeschoten jon-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1