A. L. Holterhoff, Loenersloot, Halle- voor zooveel de hulp der Reg. daartoe straat no. 15, 6 pers. M. de Groot, Amsterdam, Schoolstraat no. 6, 10 pers. Meesters Goederson, Amsterdam, San dy Hook, 5 pers. Joh, B. Broekman, Amsterdam, Kerk straat 8, 3 pers. Mevr. de Wed. van Mill, Amsterdam, Villa Petronella, 2 peTs. J. Deen, Amsterdam, Villa Tino, 7 pers. Fam. Van KempenBeukers, Baarn, Villa l'Esperanee. 9 pers. Fam. Van Bentum, Amsterdam, Post- straat 8, 7 pers. Mevr. E. Oosterman, Amsterdam, Kerk straat no. 18, 8 pers. J. C. A. Scholten, Amsterdam, Villa Maria, 9 pers. Mevr. van Senden, Dieren, villa Adrian a Jacoba, 4 p. G. A. Edelman, Amsterdam, villa Adriana Jacoba, 5 p. J. Thon, Amst, villa Hortense, 8 p. H J. Kruse, Amst., villa Duinlusi, 7 p. Mevr. de wed. Looman. Amst. Duinlnst, 5 p. G. N. Aherzon, villa, Jacoba, 8 p. F. N. L. Aberzon, Amst. villa Ja coba, 8 p. Fam. Pander, den Haag, Pension Beau Séjour, 5 p. H. Ladenburg, Londen. Grand Hotel. Fam. Burdet, Genève, Gr. Hotel 7 p. Wed. A. Lingeman, Haarlem, Groo- te Badhuis. Jhr. D. J. Six, Amsterd, Groote Bad huis, G. M. R. Boot, Amst, Gr. Badhuis. J. A. C. Bosch Reitz. Amst. Groo ts Badhuis. A. van Laer, Amst. Hotel d'Orange. H. Salomonson, Amst. H. d'Orange. A. Hendrix, Amst. Hotel d'Orange. H. Vies. Rott, Hotel d'Orange. noodig is. kon men daarvan verzekerd zijn. De Kamer is vervolgens tot nadere bij eenroeping u heengegaan. villa Haarlemmermeer. De eerste groote boerderij na de droogmaking is gebouwd a. d. Spaarn- wouderweg te Haarlemmermeer, on- der den naam van den ..Eersteling" en behoorde in eigendom aan den heer Bultman Sr. De bouwing begon 1 Mei 1854. Te Hoofddorp heeft men op het laat ste oogenblik, voor het vaststellen van een programma nog een poging aange wend om in een vergelijk te treden met de commissie voor de feestelijk heden, die echter mislukt is, en waar door dan ook het houden eener op tocht achterwege blijft. Op den tweeden feestdag ter her denking van de droogmaking van 't Haarlemmermeer, zijn door den beer H. F. Bultman Jr. op 17 Julli wedstrij den uitgeschreven en wel, door heng sten, voor paarden in Haarlemmer meer geboren, voor paarden onver schillig waar vandaan en voor paar den bespannen voor boerenwagens. H. M. de Koningin. Men bericht uit Schaumburg De gezondheidstoestand van Hare Majesteit de Koningin wordt bij voort during beter. Het prachtige weder ;ielt Haar in staat veel in de lucht te vertoeven. De krachten nemen toe, zoodat dc wandelingen en rijtoeren meer en meer worden uitgestrekt. Ver moedelijk zal dr. Roessingh zich in volgende week komen vergewissen van den vooruitgang van Hr. Ms. ge zondheidstoestand.. De erfgraaf en erf gravin Von Er bach Schönberg (geboren prinses van Waldeck en Pyrmont) werden Woens dag voor een kort bezoek op het slot Schaumburg verwacht. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel Op het laatste internationaal con gres van Tandheel kunde, gehouden te Parijs (ter gelegen heid der Tentoon stelling van Parijs van 1900)werdOdol genoemd het beste van de mondwaters die tot nog toe in den handelgebracht zijn. Binne nland. Parlementaire Praatjes. De voortgezette behandeling van d'e interpellatie van dien heer Sassen heeft althans dit gevolg gehad, dat de rechterzij dié in die Eerste Kamer in mindere mate verontrust is heenge gaan van het Binnenhof, dan door 's minister's eerste verklaring was ge schied. Dit bijdraaien werd den man. Harte gemakkelijk gemaakt door den heer Godin de Beaufort-, die -er op wees. dat inderdaad voor 1903 een speciale voorziening noodig kon wezen, nu het gevaar dreigde, dat ons land door vreemde suiker zou worden over stroomd. Want bij de heeren Bree- baart en Bultman kreeg de interpel- lant weinig steun. Deze landbouw-speciahteiten wezen elk beroep op het belang van den landbouw ten dezen af. Van verhoog de premie of surtaxe zou de landbouw (toch niet profiteerew. Maar beiden betoogden dat de suiker-industrie geen aanspraak bad op meerdere bescher ming. Ook de Minister twijfelde of het gevaar voor overstrooming met vreennde suiker zoo groot was als het werd voorgesteld. Bleek dat inderdaad het geval en bleek de industrie daar tegen niet bestand, d'an zou de Reg. het hare doen Nu kon zij niet anders verklaren dan dat zij alleen dan tot ingrijpen gerechtigd' zou wezen, wan neer d'e industrie werkelijk werd be dreigd. Daarna ontwikkelde de heer Van Veisen zeer in het kort zijn vragen omtrent de maatregelen die de Reg. had genomen of nog zou nemen ten einde de spoedige invrijheidstelling te bewerken van cte Ned. krijgsgevan genen uit Zuid-Afrika. Het antwoord van den minister Van Lynden is reed's in het kort medege deeld. De Reg. had reeds sedert den Sen Juni aangedrongen op de invrijheid stelling van de krijgsgevangenen, doch de Eng. reg. deed antwoorden, dat nog geen maatregelen waren getrof fen. En juist gisteren was een beslis- send antwoord ontvangen. Daaruit bleek, dat d'e Eng. Reg. de krijgsge- vangenen zoo spoedig mogelijk wild? terugzen dien voor haai', rekening en wel in deze volgorde: eerst de Boe ren d'ie den eed van trouw hebben af gelegd; dan de Boeren die dit niet heb ben gedaan; daarna de vreemdelingen. Zij die op eigen kosten wilden huis waarts keeren of afgehaald worden, konden terstond worden ingescheept en do Eng.. Reg. zou alle faciliteiten verleenen. De Ned. Reg. verwachtte dus. dat de Ned. krijgsgevangenen, mits zij niet naar Zuid-Afrika gaan, spoedig zullen kunnen terugkeer en en Verkiezingen voor de Eerste Kamer. Aanst. Dinsdag, den tweeden dag van dien naam in Juli, heeft in de vergade ring van de Staten der verschillende pro vinciën volgens art. 11G der Kieswet de verkiezing plaats van leden der Eer ste Kamer, ter vervulling van de plaat sen der leden, die op den derden Dins dag in September naar den rooster moe ten aftreden. Volgens de Grondwet worden de leden der Eerste Kamer gekozen voor den tijd van 9 jaren en treedt een derde gedeelte om de 3 jaren af. De uitvallenden zijn terstond weder verkiesbaar. De leden, wier mandaat met Septem ber e. k. eindigt, zijn voor: N,-Brabant: mrs. A. M. Sassen (1892) en J. W. van den Biesen (1896). Gelderland: mrs. W. C. .T. J. Cremers (1893) en P. C. 't Hooft (1899). Zuid-Holland: J. P. Havelaar (1902), mr. J. G. S, Bevers (1902) en mr, C. Pijnacker Hordijk (1894). Noord-Holland: J, Breebaart Kzn. (1892), M. de Jong (1893) en jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg (1898). Zeeland: Jhr. mr. K. A. Godin de Beau fort (1893). Utrecht: Jhr. mr. L. C. C. O. M. van Nispen (1901). Friesland: Jhr. mra J. H. F. K. van Swinderen (1879) overleden 15 Mei jl. Overijsel: mr. A. J. Dijckmeester (1900). Groningen: mr. J. H. Geertsema Cz., (1894). Drente: mr. H. van Lier (188S). Limburg: H. G. L. Regout (1881). De jaarcijfers achter de namen dui den aan, wanneer het lid voor 't eerst zitting heeft genomen. Acad. examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg afgelegd het candidaats-examen in de rechtswetenschap door de heeren A. J. van Schelven en G. W. Beeger; het propaed', examen in ,die geneesk. door den heer S. Sturkop; het theor. geneeskundig examen door mej. A. de Bruijn en de heeren B. Nout, C. G. Tichelaar en H. A. Lampe; het candidaaits-examen in de geneeskun de door mej. J. van West en dien heer L. Pool. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op proefschrift: „Beleg ging van Spaarbankgelden" de heer L. F. A. M. van Ogttrop, geb. te. Am sterdam, en op proefschrift: „Over het onderzoek naar den invloed der dronkenschap op de criminaliteit", de heer A. H. J. Meretns, geboren te Roermond. Utrechif. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen de hejen.1 B. J. M. Hanlo, geb. te Roer mond. Leiden. Bevorderd tot docltor in de rechtswetenschap de heer W. Maren geb. te Wijhe, op Stellingen. Leid£in(. Geslaagd zijn voor het dodtoraal examen in de geneeskunde de heeren B. J. Bijnen en A. Seret; voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap d'e heejrenj W. H. Gesner van der Voort en D. W. Mol- huysen. Bevorderd tott doctor in de genees kunde de heer J. Bruining, geboren te Wijnaldum op proefschrift „Over de waarde van de instrumenten ter bepaling van den bloedsdlrulc bij den mensch." Utrechlt. Doet. Geneesk. de heeren P. H. E. Verberne, G. M. Versteeg, T. H. van Hengel (met lof) en A. van Maanen; Theor. Geneesk. de heeren J. F. S. Esser en Chr. J. L. M. Smul ders; Doet. Staatsw. de heer G. van der Flier; Cand Rechten de heer H. J. van Onnen. Groningen. Geslaagd voor helt can didaats-examen in de godgeleerdheid le ged. de heeren G. R. Zwarts, L. van Dijk en U. G. Cannegieter Wz. voor het candidaats-examen in de rechtsgeleerdheid de heer J- H. Hooft van Iddekinge. Een ongenoodo gast. Toen de eigenaar van het Holtel en café-restaurant Neuf, aan den Stati onsweg te 's Gravenhage gisteroch tend de groote benedenzaal binnen trad, kwam hij tot d'e ontdekking,dat hij een gast in huis had gehad, die zich niet voor logies bij hem had1 aangemeld. Hij vond n.l. achter het buffelt een man, die zich rustig te slapen had gelegd. WakkeJr geschud, verklaar de deze, in den afgeloopen nacht door het stukslaan van een keukenraam in de zaal te; zijn gekomen, zich "te goed te hebben gedaan aan bier, om vervolgens zijn „bed" in to irichten op de plaats, waar hij 's morgens gevonden werd. De man wafe nog dronken. Het onderzoek, door de po litie ingestteld, wees echter uit, dat zijn beweringen juist waren. Er wordt niets vermist en op den ver dachte, die voorloopig ter beschikking van den commissaris van politie wordt gehouden, is ook niets gevonden. Goud in Nederland. Nadat reeds in het najaar van 1901 ge ruchten in de dagbladpers de ronde had den gedaan, als zou in de provincie Over ijsel, in den omtrek van Hellendoorn, goudhoudend zand worden aangetroffen, werd in December 1.1. door een tot Ge deputeerde Staten van Overijsel gerichte aanvraag om concessie tot het delven naar goud en het exploiteeren van een goudmijn in de gemeente Hellendoorn op nieuw de aandacht op deze zaak ge vestigd. Naar aanleiding daarvan werden door den ingenieur en den adjunct-ingenieur der mijnen onder de noodige voorzorgen op 9 Januari 1.1. een tiental zandmonsters genomen, eensdeels op plaatsen waar de concessie-aanvragers geëxploreerd had den, anderdeels van het Noordelijk talud van den spoorweg Zwolle—Hellendoorn-- Nijverdal. Deze in verzegelde linnen zakjes ge borgen zandmonsters zijn toegezonden aan den hoogleeraar-directeur der Poly technische school te Delft, met verzoek den hoogleeraar dr. S. Hoogewerff uit te noodigen zich te willen belasten met het onderzoek der monsters, zoo noodi, met bijstand van een der hoogleeraren in de mijnbouwkundige vakken. Onder dagteekening van 29 April jl. is door dr. S. Hoogewerff aan den Minis ter van Waterstaat, Handel en Nijverheid verslag uitgebracht over het onder zijn verantwoordelijkheid door de assistenten S. J. Vermaes (sedert bij Koninklijk be sluit van 22 Mei 1902, met ingang van 1 Juli 1902, benoemd tot hoogleeraar aan de Polytechnische school), mijnen-inge- nieur, en M. van Breukeleveen, techno loog en essayeur in het scheikundig la boratorium der Polytechnische school uit gevoerd onderzoek op goud van de bo venbedoelde monsters. Blijkens de conclusie van het rapport van genoemden hoogleeraar is het zeer onwaarschijnlijk, dat op de plaatsen, waar de onderzochte monsters genomen werden, goud in voldoende hoeveelheid voorkomt om een ontginning met. voor deel mogelijk te maken. betuigd met het adires van het Werk liedenverbond, om de beroepswet al thans nog in dit zittingsjaar te be handelen. De werkstakers de glasfabriek van de fiirmja van Deventer Co. hebben den arbeid nog niet hervat. Bij de verwisseling der ploegen wordlt door een paar politieagenten toezicht gehouden. Valsche baard en echte lietde. Aan het strand te Schjeveningen ontdeklte. gisteren de inspecteur van politie, de heer Van Rosmalen, ver gezeld van een brigadier, een heer, dtie blijkbaar een valschen baard droeg. Dit wekte hun argwaan op die nog versterkt werd toen de heer, door den imspe)clteu/r aangesproken, weigerde zijn naam op te geven, toen de poli- tie-ambtenaar, door aan den baard te trekken, overtuigd was, dialt die aan- gezichtstooi niet echt was. Medege nomen naar bet poslthuis, kwam uit, dat die heer zich op de badplaats on herkenbaar had willen maken voor de ouders eener jonge dame, die hem haai- hart geschonken had, doch van welke liefdesgeschiedenis de ouders niets wilden weten. Onder de tram. Een jongmensch uit Amsterdam zou gisteren zijne familie, die voor pleizier 's ochtends vroeg naar Mui- derberg was gegaan, achterhalen met een volgendie tram. Ter hoogit© van den overweg van het Oosterspoor zag hij een kennis of familielid in een anderen wagen en wilde overstappen, toen de tram in volle vaart was. Daarbij had hij heit ongeluk mis te stappen en onder de tram te geraken, wat den dood tengevolge had. „De lloop''. Het hospitaal-kerkschip ,,De Hoop" is te Lerwick binnengevallen. Alles wel aan boord. Kerknieuws. De Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot pastoor te Heilo, den heer J. C. J. Seuter en tot pastoor te Zevenber gen, den heer C. J. Bouman, kapelaan te Rotterdam. etenschap. Uit de Arbeiders wereld BINNENLAND. Mem mei dit uit Hoorn: Het comité dat zich hier uit die burgerij gevormd' had' in zake het ge schil tusschen de firma Wilson te Hoorn en hare ontslagen sigarenma kers, heeft thans verslag uitgebracht van zijne bemoeiingen. Daaruit blijkt, dat het comité op zijn verzoek om een onderhoud met de firmanten een beslist weigerend antwoord heeft ont vangen. „Stonden wij," schreef de fir ma, „u een onderhoud, als door u ge- wenscht, toe, d'an zoude daaruit allicht de gevolgtrekking gemaakt worden, daJt er nog eenige kans was, dat het geschil tusschen onze gewezen siga renmakers en ons zoude worden uit dien weg geruimde En waar wij ons stellig voorgeno men hebben, bedoelde sigarenmakers niet Wederom in dienst te nemen, zou- die eene dergelijke gevolgtrekking slechts teleurstelling baren. En dat willen wij tot eiken prijs voorkomen. Want, wat ook de reden moge zijn. waarom wij onze gewezen sigarenma kers niet wederom in dienst willen nemen, van wrok of vijandischap je gens hen weten wij ons geheel vrij. waarom wij van onze zijde elke aan leiding tot het opwekken bij hen van een© ij dele hoop ten strengste willen vermijden. Het is daarom dat wij, hoewel die door u genoemde vergadering (van in woners der gemeente op 19 Juni jl.) erkentelijk zijn voor het in dezen ge nomen initiatief, gemeend hebben het door u verzochte onderhoud te moeten weigeren" De commissie meent hiermede hare taak als geëindigd te moeten be schouwen. Vanwege den Sigarenmakersbond zal weldra eene tweede vergadering wor den bijeengeroepen, waarin waar schijnlijk zal worden voorgesteld' de firma Wilson te boycotten. ..Het Volk" meldt, dat het. Hoofd bestuur van den Bond van arbeiders en arbeidsters in de kledingindustrie aan deTweede Kamer instemming heet? Tegen het springen van lampe glazen. Wij lezen in de aflevering van 15 Juni van de „Natuur" van de hand des heeren J. Blomberg Jr., Pharm. Stud.: Een practisch' toestelletje om het springen van lampeglazen te voorko men, Hoe dikwijls hoort men de huismoe ders niet klagen, diat haar lampegla- zen zoo vaak brekeln! Wat is toch hiertegen te doen! Allerlei midelen zijn reeds verzonnen, o.a, de glazen voor het gebruik in kokend water te leggen, zofoal(s, nog onlangs in „De Natuur" is aanbevolen. M(en boottst daarmee' eigenlijk na, wat d'e lampeglasfabrikanten noemen „koelen". Men vindt dan ook op de duurdere soorten glazen dikwijls de woorden: „Doppelt gekühlt", hetgeen zeggen wil, dait het lampeglas, nadat het gemaakt is, een aparte koelbewer- king heeft ondergaan. Ondanks al d/etze kunstbewerkingen breken nog vele lampeglazen, ook al heeft men 't licht reeds uitgedaan. Hoe dikwijls vindt men niet, als men 's morgens in de kamer komt, het glas en het gloei kousje gebroken, terwijl 's avonds beide nog heel waren! Het springen van lampeglazen Itoe te schrijven aan een verbroken evenwicht. Men stelt zich n.l. voor, dat de oppervlakte-spanning even wicht maakt melt de moloculaire span ning van de glasmoleculen. Wordt nu door een of anderen invloed (afkoe ling bijv.) de oppervlaktespanning kleiner of grooter, dan is 't. evenwicht verloren en hét glas springt. Een eenvoudig, doch practisch toe stelletje, waarbij ik mij zelf van de goede werking heb overtuigd, vindt men sinds eenigen tijd in den han del. De plaalts ongeveer 1 cM. boven den kop van het kousje, wordt het sterkst verhit vooral als 't kousje een beeltje oudl is en de vlam zich hier en daar een weg baant door de ge broken mazen. Men krijgt zoo een verstoord evenwicht en het glas springt. Het bedoelde (toestelletje is gemaakt van een alliage, bestaande uit alumi nium, magnesium, en een spoor ijzer en heeft een vorm, dien men zich als volgt moet voorstellen. Ongeveer in Tt midden van het lampe glas is een platte draadi van bo vengenoemd alliage tweemaal spi raalvormig er omheen gewonden. De beide uiteinden worden in de lengte richting, dus langs de beschrijvende lijn van den cylinder gelegd. De spiraal wordt nu over hét glas geschoven en geplaatst 1 cM. boven den kop van 't kousje. Wordt dan 't glas op een# of ander© plaats, door welken invloed ook, Ite sterk verhit, dan wordt die wartime terstond over het geheel© glas verdeeld, en het glas springt niet. Omgekeerd bij afkoe ling natuurlijk hetzelfde. En indien het glas zou springen, hetgeen bij mijn proeven, die ik zelfs met natte glazen heb gedaan, geen enkelen keer wilde gelukken, zou het glas in de lengterichting knappen en men had oen glas, dat ja ik zou zeggen jaren lang dienst kan doen. Helt toestelletje is zeer eenvoudig, ontsiert het glas volstrekt niet en is niettemin zeer doelmaftig. De prijs ervan is gering. Bij den snelheidswedstrijd hadden eds kort ha het begin drie botsingen plaats. Eenige kilometers van de afrijplaats reed een Amerikaan met een vaart van '80 kilometer tegen een paal van een spooroverweghij bleef zelf onge deerd, maar zijn machine was zoo ontredderd, dat hij den strijd moest opgeven. Kort daarna liep eer. Franschman in snelle vaart tegen een anderen spoorwegboom aan, met het zelfde gevolg; en ongeveer op dezelf de plaats kwam een derde in "vollen gang in botsing niet een boom aan den kant van den wegde berijders wer den! uit de kar geslingerd, maar ble ven nagenoeg ongedeerd. President Loubet behulpzaam bij liet kneden vau deeg. In 1892 toen de tegenwoordige pre sident dier Frausche Republiek nog mianistejrpresidJent was, ging hij op zekeren dag naar Marsanne, ten einde zijne bejaarde moeder een bezoek te brengen Gelijk zij steeds gewoon was, trof hij haai* aan, druk in de weer met bare huishoudelijke bezig heden, etn ditmaal was zij juist bezig met broodbakken, want in die streken geldt nog de ouderwetsche gewoonte zelf zijn brood te bakken. „Mijn beste Emil," zeide de oude rouw na de eerste verwelkoming, wat, komt gij mij nu van pas! Ik ben te vermoeid om het brood goed te kneden, en zonder dat kan het toch niet in den oven. Wil je me even hel pen?" „Zeker wel. moeder", was het antwoord, „ik zal je 1 iel pen naai* mijn beste vermogen". En de heer minister trok rok en vest. uit, stroopte de hemds mouwen op, en begon toen het deek te knedien om het daarop in den oven te schuiven. Het voor hem ongewone werk heeft hem menigen zweetdroppel ge kost. Sp oorwegougelak. Op den spoorweg St. Petersburg Warschau is Zondag een personen trein gederailleerd. De stoker en een reiziger werden gedood 3 passagiers werden gewond. Council, van welk lichaam, dat uit veertig leden bestaa/t, elf zouden moéten worden aangewezen als ha vencollege zitting te nemen. Tusschen Gala/, en Bucarest is dezer dagen een sneltrein tengevolge van den slechten toesftand! van den weg ont spoord. Alle waggons vielen om. Drie reizigers werdien gedood, 9 ernstig en vele licht gewond. Pool8che schooljongens. In de school van het vlek Juschkeü in West-Pruisen, dat 224, uitsluitend Poolsche inwoners teDt, hebben de leerlingen, op een teeken van één hunner makkers, tijdens de los met stokken hun onderwijzer aangevallen die zich duchtig moest weren, om zich voor en^sitige mlishandeling te vrijwaren. Vervolg Stadsnieuws. Uitslag Examen. Na gehouden eindexamen aan de H. B. S. met3jarigen cursus (Handelsklasse), is heden het di ploma aan de navolgende leerlingen uit gereikt: A. H. Blansert, P. C. van Cittert, Gerber, W. A. Klimbie, Th. Monshou- wer, H. van Niel, C. de Ringh, A. Schoe- vaart, J. v. Servellen, D. C. Schuurman, W. G. Visser. Afgewezen werden twee candidaten. Gemengd Nieuws, Geïllustreerde naamborden van straten. In den Parijschen gemeenteraad zal worden voorgesteld, de naamborden der straten te illustreeren, door er op aan te brengen een medaillon, vervaardigd in de nationale fabriek te Sèvres, en waarop het portret van dengene, naar wien de straat genoemd is, alsmede een korte aanwijzing met betrekking tot zijn werken of zijn daden. Hevige brand. Zaterdagavond woedde een zeer hevige brand te Luik. De brand ontstond tegen 5 uur in een houtzagerij, aan de Quai Saint, en deelde zich aan de omliggende gebouwen mee, en spoedig was een ter rein van 300 meters lengte en 200 meters breedte één groote vlammenzee. De schade wordt op J 750.000 geschat. Ongelukken met automobielen. Eij een automobielenwedstrijd Pa rijsWeenen zijn weer eenige onge lukken gebeurd. Een autokar is omvergevallen en vernield. De assistent-machinist werd zwaar gewond en de machinist be kwam kneuzingen. Een tweede auto, welks bestuurder niet deelnam aan den wedstrijd, maar als belangstellen de mederetd, viel bij het uitwijken voor een boerenwagen tegen een boom. De machinist werd gedood, de stoker ge wond. Automobiel-ongeluk. Nabij Rennes is Zondag een auto mobiel met groote vaart tegen een rij tuig gereden, dat juist den weg over stak. De drie personen, die in de auto zaten, werden ernstig gewond. Verdronken door een hond. Een 10-jarig meisje liep gisteren middag met. een grooten hond; aan een touw te Keulen langs den Rijn te wan delen, toen het dier plotseling 'in het water sprong en het kind mee trok. Het meisje verdronk, voor haar hulp kon worden verleend. Weervoorspelling voor Jnli. Jules Capré, de Fransche weerpro- .oe;, geeft voor Juli de volgende voor spelling Over het algemeen zal Juli vochtig zijn. met bewolkte luchten en af en toe regenbuien, terwijl heldere dagen zullen afwisselen met onweders. Van 1 tot. 5 Juli vrij mooi weer met onweders op den 3den en den 4den. Van 5 tot 9 onweders, regen en slecht weer. Van 9 tot. 12 mooi, warm weder. Van 12 tot 27 onzeker weer; afwis selend helder, bewolkt en betrokken. Van 18 tot 22 plaatselijke onweders, slecht weer en regenbuien. Van 27 tot 31 mooi weer*. De afd. Haarlem en Om streken der Nedierlandsche Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde ver gadert a.s. Vrijdag des avonds 'ten 8 ure in het Gebouw „Weten en Wer ken" alhier. De agenda vermeldt: Ingekomen ^tukken. 2. Opgave van punten voor de be schrijvingsbrief der i^s. lAlgemeene Vergadering. 3. Uitreiking dier Medailles op onze onderlinge Tentoonstellingen, en op die der Vaste Commissiën te Amster dam, behaald. 4. Onderlinge Tentoonstelling. 5. Vraagbus. Hevige onweders. Eergisteren is het te Londen buiten gewoon warm1 geweest en in den loop van den dag moesten in de ven-schil lende hospitalen ongeveer 40 personen die door de warmte bevangen of door zonnesteek getroffen waren, worden opeenomen. Tegen den avond brak een hevig onweder los, dat over het geheele Zuiden van Engeland dreef en allerwegen geweldige hoeveelheden regen deed neerstroomen. Te East bourne liepen eenige huizen onder water. In Shropshire, Cheshire en Piaffordishn-e zijn tal van boomen en runderen door den bliksem getroffen. Te Lutterworth sloeg de bliksem in een meisjesschool, die juist aan was. Eenige boeken werden vernield, doch niemand werd getroffen. In de omstreken Valladolid, in Span je, heeft een vreeselijk onweder groote schade aangericht onder de- te velde staande gewassen. Een boerin is ge dood' door den bliksem. Te Briesnütz in Pruisen, zijn giste renmorgen tijdens een hevig onweder twee vrouwen door den bliksem ge dood. Bij een paniek. Bij een paniek, ontstaan door een grap penmaker, bij gelegenheid van een stie rengevecht te Bordeaux, zijn 50 personen in 't gedrang onder den voet geraakt en zwaar gekwetst. Groote Brand. Een groote katoenspinnerij te Pon- te Canavese in Piiexnont, is, waar schijnlijk ten gevolge van zelfont branding, van het ruwe. materiaal, geheel afgebrand. 300 Arbeiders zijn daardoor werkloos geworden. De schade bedraagt ruim een half milli- ->enlire. De haven van Londen. Het rapport van de koninklijke En- gelsche commissie over de haven van Londen is even zwart gekleurd als voorspeld was dait het luiden zou. Zoowel de bestaande reglementen als verschillende groote lichamen worden ernstig gecritiseerd en op verbeteringen gewezen. Indien geen nieuwe methodes worden ingevoerd, zegt het rapport, zal Londen gevaar loopen haar plaats als groote haven te verliezen. De kanaalwerken en dokken worden als vaak onvoldoende beschreven, terwijl van het tegen woordige havenbestuur gezegd wordt dat het niet bij machte is de ge- wcnschte hervormingen in te voeren. Aangeraden wordt het havenbestuur te requireeren uit de London County Uii sluiting. Hedenmorgen vervoegden zich in het gebouw St. Bavo eenige patroons, die met de uitgestotenen nog eens kwamen spreken. Volgens de uitgeslotenen zal de uitsluiting niet lang meer duren, daar volgens hun beweren de patroons ook het onbillijke daarvan gaan inzien en niets liever zouden wenschen dan dat de arbeid spoedig hervat zal worden. Vrijdagmiddag zullen de patroons ver gaderen om over de bekende circulaire, elders in dit blad gepubliceerd, te be raadslagen. Zooals men weet wordt voorgesteld do voorwaarden zoowel door de patroons als door de opperlieden bij de uitsluiting ge steld te doen vervallen. D s. Schotel alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Clir. Giejrelf. gemeente te Rotterdam. Woensdagavond omstreeka 7 uur brak het Wiel van een beladen wagen met zink doordat de wagen in een kuil voor de hulpbrug over den Oostsingel viel. De geheele lading viel op straat. Door behulpzame han den werd, nadat de wagen hersteld was. de lading weer op den wagen geladen. Uit de Omstreken. Velgen- Batten plaag. In het afgeloopen 2e kwartaal zijn in déze gemeente bij de gemeente veldwachters ingebracht te IJmuiden 298 ratten, te Velsen 310, te do Heide 373, en te Santpoort 199 ratteen, te zomen 1180 ratten, waar voor iedere rat nog éteeds een premie van 5 cen ten wordt gegeven. Weder een flinke opruiming. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 3 Juli. P. van Efe- kert en J. W. Hoogerbeets; J. Kulj- per en II. E. Levert. Getrouwd: 3 Juli. A. van Welse- nes en M. Brauckmann. Bevallen: 2 Juli. E. M. van Oploo de Loor, d. Overledien: 2 Juli. A. Snel, 68 jaar JanssKraat; 3 Juli. J. E. van Eeden, 11 m., Begijnhof. Faillissementen. Uitgesproken: Breda, 30 Juni. J. J. Ch. de Graeff— Luckel, winkelier in sigaren, te Teterin- gen (Zandberg); rechter-commlssaris jhr. mr. A. J. J. van Sasse van Ysselt. Arnhem, 30 Juni. De boedel van wijlen J. P. Gerbers, gewoond hebbende te Velp, op villa Bergzicht, en aldaar over- leden 19 Mei 1902; rechter-commissaris mr. C. W. A. baron van Haersolte. Leeuwarden, 30 Juni. Sybren Berken bijl, stalhouder, te Leeuwarden; rechter commissaris mr. W. Kolff. Amsterdam, 30 Juni. K. I,. Hogers, hou der van eene koomenij, te Amsterdam; rechter-commissaris mr. B. I,. Scholten. Middelburg, 30 Juni. J. Buyze, boter- fabrikant, te IJzendijke; rechter-commis saris mr. Ph. J. Callenfels. Leeuwarden, 28 Juni. J. Lok, schoenma- ker en winkelier, te Harlingen; rechter commissaris mr. L. B, Lohraan, Utrecht, 25 Juni. J. Jongerius, van be roep tapper, wonende te Utrecht; rechter commissaris jhr. mr. II. M. J. van Asch van Wijek. Geëindigd: L. II. van Esveld, vroeger handelaar in brandstoffen en aardappelen, te Am sterdam. P. J. H. de Bock. te 's-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3