Tafelbeschuit CONCERT VAN DIJK's N. V., Van Dijk's Beschuitfabriek Dagmeicl Strijkster. Boekbinders Twee Jongens NASSAUSCHOOL. erkent evenwel, waar bij vaststelling en wijziging dier aa-beidisloonen niet al tijd' eai overal met die Christelijke be ginselen wordt gerekend of d'aamaair gehandeld ,d!e wenschelijkheid. tolt spoe dige wettelijke invoering van het ar beidscontract. waarbij die rechten, en pli'chten van werkgevers en arbeidlers in Christelijken zin worden vastge legd". De ze motie werd bij acclamatie aan genomen. Na nog eenige besprekingen sloot die voorzitter, onder dankzegging aan de sprekers, do vergadering. Ned. Visscherij-Tentoonstelling te Katwijk aan Zee. Donderdagmiddag ten twee ure is te Katwijk bovengenoemde tentoonstelling geopend, uitgaande van de afdeeling Katwijk en omstreken van de „Vereeni ging ter Bevordering van de Néder land- sche Vlsscherij". De leiding en organisatie dezer tentoon stelling is opgedragen aan een regelings commissie, die zich tot dusverre uitste kend van haar taak heeft gekweten. Als men zich. plaatst aan het fraaie strand, achter zich de ruischende blau we zee, verheft zich voor ons het ten toonstellingsgebouw met zijn front van haringvaten en slank torentje, waarop en waarom-heen het dundoek vroolijk wappert in de frissche zeelucht. Rechts en links is het gebouw geflan keerd door Badhotels, waarmede het een waardig geheel vormt. Boven den ingang teekende de veel be lovende leerling van den kunstenaar Toorop, de jonge Katwijksche schilder Wassenaar, een allegorische voorstelling va nVisscherij, Handel en Kunst, den be zoeker voorbereidend op hetgeen hem binnen wacht. Verschillende autoriteiten waren bij de openingsplechtigheid, die werd opgeluis terd door de kapel van het 4e~regiment infanterie uit Leiden, tegenwoordig, waarbij de heer A. J. van Maasdijk, voor zitter van het comité, de openingsrede uitsprak, die lulde werd toegejuicht. Hierna maakte men een rondgang door de verschillende afdeelingen. Bij den ingang trekt reeds dadelijk de aandacht een nieuw geheel getuigde red dingboot, ingezonden door de Zuidhol- landsclie Reddingmaatschappij en een volledige ambulance en scheepsuitrus ting der Kon. Ned. Marine door welwil lende tuschenkomst van den Minister v. Marine aanwezig. Verbandmiddelen in ruimen voorraad zond de heer K. G. W. van Boszon te Dordrecht. De afdeeling Katwijk zelf ge tuigde een Vlaardingsche logger, geheel voor de vischvangst gereed. De Maas- sluische reeders stellen de bedrijvigheid op de Maas ten toon, de gezamenlijke Scheveningsche reeders de haven van Scheveningen terwijl we even verder de kanaalverbinding van Katwijk naar IJ- muiden veraanschouwelijkt zagen. De Leidsche firma Clos en Leembrug gen exposeert haar prima qualiteit vlag- gedoek; de firma Maine en van deT Plas laat zien hoe een zieke matroos van het schip wordt vervoerd in een schuit. Goes vertegenwoordigt de mossel- en oesterteelt, Brouwershaven de teelt en de vangst van garnalen, N. Kijl en Co. stelt een groote collectie geoliede goede ren ten toon, D. van I.eiden en Zoon te Krommenie, zeildoek enz. terwijl de. fir ma van Wassem en Duchatel alle moge lijke in Nederland gedragen kappen ex poseert. Eindelijk ontbreekt ook de Leidsche peueraar niet; die zal worden aangekleed door het Amsterdamsch Panopticum, dat tevens zal zorgen voor alle in Nederland gedragen visscherskostuums. De reclameplaat, een waar kunstwerk, is uitgevoerd door den schilder Munthe, en de catalogus, die eerstdaags zal ver schijnen, is wat betreft de afdeeling vis- scherij, vervaardigd door Toorop en in de afdeeling Kunst door Willy Sluiter. In deze laatste afdeeling, waarin de commissie, bestaande uit de schilders J. Toorop, Morgenstjeme, Munthe en Willy Sluiter, bezig waren met ordenen, en rangschikken, vonden we o. a. schilde rijen van Jozef en Izak Israëls, Floris VersteT, B. A. Bisschop, Gunneweg, Ha verman, Hart Nibbrig Wiggers, Hjrrt, me vrouw Bisschop—Roberman, Artz, Wijs muller, H. W. Jansen, Karsten, Maris, H. W. Mesdag, Blommers, mevrouw Mes dag—Van Houten, C. Bisschop, Le Comte, mevrouw Jansen—Grothe, C. P. Gruppe, De Court, Breitenstein, Van Steenwijk en Krabbe, in bonte wanorde opgeteekend. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Sinds Donderdagmiddag 12 uur is de dienst van de1 Gpoische stoomtram gestaakt. Het personeel, dat eenige grieven had, droeg aan het bestuur der Vereeniging van Spoor- en Tram personeel op, met de dürectie te onder bandelen. Deze wedgei'de met deze tusschenpersonen te onderhandelen, en het personeel legde daarop het bijl tje er bij neer. In 1901, nadat het personeel van de Gooische Stoomtramzich bij genoemde vereeniging had aangesloten, ving de ze een actie' aan, om de loons- en ar beidsverhoudingen van bedoeld per sontel te verbeteren en richtte daartoe een schrijven aan de' directie der Gooi sche Stoomtram, waabin verzocht werd lo. een loonsverhooging van f 1 per week toe te staan aan werklieden, die op een vast daggeld werken, 2o. het loon van de uur-arbeiders met 2 cent per uur te verhoogen3o. de nachtstokeps te Amsterdam en Laren, die nu iederen nacht dienst hebben en overdag slapen moeten, éen vrijen dag per week te verzekeren, en 4o. een leerling-machinist op iedere machine te plaatsen. Dit verzoek bleef eerst onbeantwoord och bad den 2en Januari l.L een con ferentie tengevolge tusschen het Be stuur der Vereeniging en den direc teur, bij welke conferentie mede be sproken werden eenige grieven van minder gewicht, betreffende' het beta len van overuren, een betere regeling van het ziekenfonds, zoo ook van de schafttijden eindelijk ook grieven te gen den werkmeester Ballegooi. De directeur had toen beloofd met 1 Mei aan de geopperde grieven zooveel mogelijk tegemoet te zullen komen, maar het personeel wachtte tot den 17en Mei op het nakomen dier belof te. Wel kreeg de helft van het perso neel dat ongeveer 50 man telt, loons- verhoogingen van f 0.50, f 1 en f 1.50 per week, doch dat beschouwde het personeel als een gewone promotie, zooals die jaarlijks voorkwam, doch ditmaal wat uitgebreid. De gevraag de loonsverhooging bleef echter uit Na nog een poging stelde het perso. neel ten laatste een ultimatum en wer den bij genoemde eischen nog de vol gende opgenomen io. dat zij. die op Zon- of andere vrije dagen belast zijn met wegschouw of andere werkzaam heden, daarvoor een billijke belooniue zullen ontvangen 6o. dat het werk- plaatspersoneel den tegenwoordigen werkdag van li op 10 uur zal zien teruggebracht zonder dat dit op het loon invloedl heeft7o. dat het trein personeel te beginnen met Augustus 84 uur per week, dat is 14 uur per dag zal werken, met een vrijen dag per week (de diensttijd van het rij dend personeel 'is nu 103 tot 112 uur) 8o. dat. overwerk zal worden betaald met 25 pCt boven bet gewone loon 9o. dat liet personeel een schriftelijk bewijs zal ontvangen, waarin de ver houdingen tot het pensioenfonds zal geregeld! zijn, eai lOo. dat de werk meester Ballegooi zal worden ontsla gen. Toen, geen antwoord werd ontvan gen, werd te 12 uur de staking gepro clameerd, waaraan door het geheele personeel, behalve door de ambtena ren, wordt deelgenomen. Het aantal stakenden bedraagt ongeveer 50. De directie houdt vol. dat de finan- tieele toestand der maatschappij" niet toelaat de gevraagde loonsverhooging toe te staan. Over een eigenlijke weierstandskas beschikken de stakers niet, doch de organisatie is finantieel krachtig ge noeg om den strijd eenige maanden vob te houdflh. Voor ..onderkruipers" bestaat, vol gens den voorzitter der Ver. voor Sp. en Trampersoneel, bij de stakenden geen vrees, daar zelfs bekwame machi nisten niet dan met veel moeite op de lijnen van *de Gooische Stoomtram kunnen leeren rijden. Nader verneemt men: De toestand is nog onveranderd, d. w. z. dat nog geen treinen rijden en nie mand het werk heeft hervat. Hoewel de stakers voor onderkruipers geen vrees koesteren, hebben zij toch posten uitge zet bij het gebouw der directie en bij den tol in de Watergraafsmeer. In een gisteravond gehouden vergade ring van "het personeel werden door de leiders der staking zeer bemoedigende woorden gesproken. INGEZONDEN MEDEDEE- LTNGEN. 30 cents per regel De Naamlooze Vennoot schap VAN DIJK's Be schuitfabriek, heeft heden haar nieuwste ai tikei in den handel gebracht. Van af heden zijn in elke Oomestibleswinkel voor handen in nieuw model (vierkanten vorm) verpakt in bussen van 25 stuks a 25 cent. Dit ariikel munt uit door de- licieusen smaak,practischen vorm en keurige verpakking. Een proefnarne zal ongetwijfeld tot een geregeld gebruik van de geheel nieuwe Beschuitsoort leiden. Haarlem. Rechtzaken. De rechtbank te Amsterdam deed uitspraak in de zaak van den hoofdagent Bramsleven, onlangs heb bende terechtgestaan wegens mishan deling met. betrekking tot bet bekende geval Mij in en Plackee. Gelijk men zich herinneren zal, reauireerde het O. M. vrijspraak, omdat niet was ge bleken het opzet tot mishandelen. De echtbank overwoog echter, dat er <-en geoorloofde beweegreden tot ge bruikmaking van de wapenen hadden bestaan en dat zelfs, bijaldlien beklaag de had gehandeld met het oogmerk, de menigte te verspreiden, hetwelk door de rechtbank niet werd aangeno men, dan nog het trekken van stok of sabel ongeoorloofd was geweest. Beklaagde, die. gelijk geheel de nachtbrigade, ontkend heeft., met. stok of sabel te hebben geslagen, waarte genover de besliste verklaring van een aantal getuigen staat, heeft zich. voL s de rechtbank, schuldig gemaakt aan schending van zijn ambtplicht, ongemotiveerd gebru'ik maken va.n een middel hem krachtens zijn ambt ge schonken) en wordt deswege veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes eken. Sport en Wedstriiden Wielerwedstrijd te Breda. I. Drie uur rijden. Deelnemers El- derman, Goethart en Van der Kemp. Elderman 106 K. M. laatste ronde in 244/5 seconde.. Goethart gevallen en dientengevolge staakte hij. Van der Kemp 20 maal gelapt door Elderman. II. Record-rijden ver 25 K. M. door tandempaar VirulyBroos. Het re cord stond op 39 min. 11 3/5 sec. gere- den te Tilburg in 1900 door Viruly Visser, le K. M. in 1 min. 23 3/5 sec. 5 K.M. in 7 min. 10 3/5 sec., 10 K. M. in 14 min. 331/5 sec., 15 K.M. in 21 min. 51 4/5 sec., 20 K. M. in 29 min. 13 1.5 sec.. 25 K.M. in 36 min. 324/5 s. Het record is dus verbeterd met min. 38 4/5 sec. Leger en Vloot. In de maand Juni zijn bij bet kolo niaal werfdepot voor den indischen dienst aangenomen 48 Nederlanders. 5 Duitschers, 1 Zwitser. 1 Oostenrij- kei\ en 1 Deentotaal 56 van de ver schillende korpsen vaat het leger wer- iten overgenomen. 16 militairen, zoo dat het totaal der werving 72 bedroeg. Aan deze personen werd aan hand geld uitbetaald f12.518. Naar O.-Indië vertrokken 2 detache menten. onder 6 officieren, te zamen sterk 4 officieren en 60 minderen ter wijl slechts éen onderofficier daaruit terugkeerde. Naar West-Indië vertrok ••li detachement, en repatrieerden 5 militaiii\en wegens düensteindiging dan wel wegens ziekte, allen herkom stig van Suriname. Onderwijs. Op het schriftelijk examen ter verkrij ging van de Hoofdacte, Woensdag j.l. te Amsterdam gehouden, zijn de navolgende opgaven gedaan. Opstel. 1 3/4 uur tijd. (Keuze uit de volgende onderwerpen): a. Zondagsrust. b. Reclame. c. Constantijn Huygens. Iets over zijne werken. d. Potgieter. Een en ander over zijn proza of zijne gedichten. Taal en stijl. 1 uur tijd. In 1840 liet Lodewijk Philips Napo leons stoffelijk overschot van St. Helena naar Parijs voeren en het in 't Hótel des Invalides bijzetten. Naar aanleiding daarvan schreef Beets onderstaand gedicht. Verklaar dat gedicht. Napoleon terug 1840. De geestel van Euroop lei, balling, 't le ven af; Zijn eenzaam martlaarscbap verzachtte 't hart der volken; Geen lauwer wies zoo hoog als op zijn rotsig graf; Een nieuw geslacht stond op en hief hem tot de wolken, En zag miskenning in zijn straf! Wat vijand van zijn naam herstelt hem in zijn glorie, En voert zijn urn ons toe, en kroont ze en knielt er bij? Hij maakt den held der poëzij Op nieuw ten voorwerp der historie, Die deernis kent noch dweperij. Theorie van opvoeding en onderwijs. 11/2 uur tijd. (Keuze uit de volgende on derwerpen): 1. Wat wenscht gij den kinderen te leeren van de redekundige ontleding en hoe onderwijst gij hun dat? 2. De opvoeding in de lagere school be doelt ook de zedelijke vorming der leer lingen. Wat moet de onderwijzer doen om daariil zoo goed mogelijk te slagen? (Opm. Behandel daarbij onderwijs, om gang en tucht). 3. Wat is het nut van schoolwandelin- gen en schoolreisjes en hoe moeten ze worden voorbereid en ingericht? 4. Hoe moet het onderwijs ingericht worden, opdat de leerlingen de verkre gen kennis behouden en vlug kunnen reproduceeren? Rekenen. 1 3/4 tijd. 1. Een wielrijder rijdt in 3 uur 20 mi nuten van P. over Q. naar R. Hij zou een half uur later te R. zijn aangekomen, in dien hij van Q. naar R. 3 KM. per uur minder bad afgelegd. Als de afstand van P. tot Q. zich verhoudt tot dien van Q. tot R. ais 2 tot 3, vraagt men naar de lengte van den geheelen weg. 2. Gegeven: a, b, c, zijn drie opeenvol gende termen eener dalende meetk. reeks Te bewijzen: wortel a -f wortel b)-wortel b -f- wortel c)- a1 V1b a c 3. Iemand verkoopt waren met 25 winst. Als de inkoop 25 hooger en de ■eTkoop 20 lager was geweest zou er 12 16/17 gewonnen zijn; Hoe groot was de inkoop? 4. Als de bevolking van zeker land in 3 jaar is aangegroeid van 4.500.000 tot 8.325 zielen, bereken dan op 0.01 nauwkeurig met hoeveel 's jaars de be volking is toegenomen. Gegeven is, dat dit elk jaar hetzelfde is. (De bewerking volledig inleveren). 5. Twee kapitalen verhouden zich tot elkander als 2 3, en hunne jaarlijksche percenten als 10 9. Het eerste kapitaal bedraagt met de rente in 15 maanden 7.437.50, het tweede met de rente in 16 maanden 11.130. Bereken de percenten 's jaars. Vervolg Stadsnieuws. Be Uitsluiting. Door een misverstand /s het onder staande bericht gisteren niet in ons <id geplaatst, doch evenwel nog tij dig aan ons bureau, Groote Houtstraat epubliceerd. Het luidt als volgt De burgemeester heeft zich bereid verklaard, 01x1 namens het Kalk- en Steenbewerkersgilde van den R. K. Volksbond en de vakgenooten, welke hun instemming betuigd hebben met hun besluit, bij de patroonsvereen. op te treden, texx eixxde te verkrijgen, dat voor ben de uitsluiting worde op geheven." Daarbij was een oproeping gevoegd aan de "inderdaad goed gezinden om tot hedenmorgen de bemiddelings- voorstelleii te onderteekenen. Naar wij vernemen, is daarvaxx een zeer druk gebruik gemaakt. Het aantal onderteekenaars bedraagt tot heden 123, wat minder is, dan men zich voorgesteld had. Evenwel zijn om streeks honderd biljetten nog niet terug gezonden en kunnen daarvan nog ver schillende onderteekenaars verwacht, worden, zoodat aan de patroons gevraagd zal worden, of zij goedkeuren dat de gelegenheid om zich te verklaren nog tot Zaterdagavond opengesteld blijft. Hedenmorgen had ten stadhuize de conferentie plaats tusschen den Burge meester en het bestuur van den Aanne- mersbond. Vooraf was door 2 bestuurs leden van het Kalk- en Steenbewerkers gilde'aan den Burgemeester een lijst aangeboden met handteekeningen van 123 personen, die zich bereid verklaar den door teekening der bemiddelings voorstellen, den arbeid te hervatten. Al is dit aantal nog niet de meerderheid der uitgeslotenen, men vertrouwt dat, wan neer de aannemers hedenmidd|g in hun ne huishoudelijke vergadering besluiten voor bovengenoemde personen Maandag de uitsluiting op te heffen, velen weldra zich aan hunne zijde zxxllen scharen. Het resultaat der conferentie op het Stadhuis bleef geheim. Dit zal nu even wel in de vergadering der aannemers, die hedenmiddag in ae aannemerssocie- teit gehouden wordt, behandeld worden. Wellicht zal dan ook de circulaire door het Regelingscomité uit de opperlieden en metselaars ter sprake worden ge bracht. Wanneer het besluit der patroonsver gadering bekend wordt gemaakt, zullen wij dit nog hedenavond in de Groote Houtstraat publiceeren. Evenwel zij opgemerkt, dat wanneer de patroons besluiten tot gedeeltelijke op heffing der uitsluiting voot de zgn. goed gezinde arbeiders, aan wie dan wellicht nog tot Zaterdagavond gelegenheid zal worden gegeven de bemiddelingsvoor stellen te onderteekenen, men Maandag een toestand zal krijgen, die zich zeer waarschijnlijk zal kenmerken door min dere ordelijkheid en rustigheid dan thans. Aan de eene zijde de goedgezinde arbeiders, welke het werk hervatten, aan de andere de overige uitgeslotenen, die alleen op de oude voorwaarden voor de uitsluiting het werk willen hervatten, Wanordelijkheden en dreigementen kun nen dan wel eens het gevolg hiervan zijn. En toen den Burgemeester hierop heden morgen werd gewezen en gezegd, dat zijn politiemacht dan wel eens te klein kon zijn, om alle werken te bewaken, gaf hij het geruststellende antwoord, dat zoo de patroons tot gedeeltelijke ophef fing der uitsluiting besloten, de overheid zou zorgen, dat de goedgezinde arbei ders ongemoeid het werk zouden kun nen uitvoeren, daar dan de cavalerie en infanterie zullen worden geconsigneerd. Besluiten de patroons hedenmiddag niet om de goedgezinde arbeiders aan het werk te laten gaan, dan is 0. i. de eenige weg om te komen tot hervatting van het werk, dat de patroons of toege ven aan de verzoeken van het Regelings- comité om op den ouden voet het werk te laten hei-vatten, of dat de opperlieden en metselaars genoegen nemen met de voorwaarden door de patroons bij de uit sluiting gesteld. Maar dan kunnen de uitsluiting en wex-kstaking nog lang duren, want tot deze laatste besluiten zullen noch de pa troons noch de werklieden spoedig over- "Wij ontvangen het volgende stukje: Geachte Redactie. Gelieve' s. v. p. even het volgende te rectificeeren. Door sommigen onzer- plaatselijke bladen wordt door hun verslag van de vergadering der opperlieden en metse laars 1.1. Maandagavond in St. Bavo gehouden, d'e veronderstelling gege ven, als zoude de heer van den Berg in 't publiek den beer Wildschut, se cretaris van bet bemiddelingscomité, van oneerlijkheid in de bemiddelings kwesties beschuldigd hebben. Even willen wij er op wijzen, dat genoemde heer van den. Berg in de afd. vergadering der S. D. A. P. van Woensdagavond jl. verklaarde, geen juist begrip te hebben gehad van het woord eerlijkheid. Het was lechts zijn bedoeling er op te wijzen, dat de heer Wildschut volgens hem (v. d. B.) in zijn functie als secretaris van het bem. comité grove fouten heeft begaan. U dankend voor de opname1, E v. EVERDINGEN. ALBERT SOUWER. J. VOET. Arrondissements-Reehtbank. UITSPRAKEN. 1. J. H. van der Voort, los werkman te Haaxiem, 1 maand gevangenisstraf. 2. B. Mulder en J. J. Offenberg, losse werklieden te Wormerveer, opzettelijke vernieling, de le een maand gevangenis straf, de 2e vijf dagen gevangenisstraf. 3. G. H. van Lunenburg, conducteur, Haarlem, diefstal, 20 boete of 10 dagen hechtenis. 4. A. Akersloot, glazenwasscher, en G. Vermeer, vroeger te Haarlem, mishande ling, de le vrijgesproken; de 2e 14 da gen gevangenisstraf, met vrijspraak in het meerdere. 5. W. H. Schouten, fabrieksarbeider en D. Godefrooi, los werkman te Haarlem, diefstal, de le een maand gevangenis straf de 2e vrijgesproken. 6. C. Schippers, grondwerker te Zaan dam, mishandeling. 6 maanden gevan genisstraf. Tessel.schade. Verschenen is het dertigste jaarverslag der Algemee ns Neder 1. Vrouwenvereeniging „Tes- selschade". Het voornaamste uit dit verslag meldden we reads hij gelegen heid der laatstgehouden algemeen© vergadering, zoodat we thans volstaan met over te nemen, hetgeen omtrent Haarlem in het verslag te lezen staat. Het Bemiddelingsbureau der afdee ling Haarlem plaatste vele candidaten. nl. 17 als kinderjuffrouw. 21 voor as sistentie, gezelschap en hulp bij zie ken 9 als huishoudster aan inrichtin gen 4 uitsluitend voor gezelschap 1 als correspondente op een kantoor 2 voor onderwijs geven voorts werden 7 personen of families aan pensionai- res geholpen, 1 meisje aan ondex*wijs en een firma aan agentessen. Hei. Vfinrlirhiio'chnrrof zingen voor opleiding tot verpleegster, idem tot bewaarschoolhouders en plaatsing op een huishoudschool. De vele nxooie artikelen, door Haar- lemsche werksters vervaardigd, von den afzet ixx eigen kx-ing en op vele bazaars elders, zoodat de verkoop zeer bevredigend was, ofschoon iets minder dan in jaren, waarin een bazaar ge houden wordt. De kas zond naai- Heerenveen en Amersfoort bijdragen voor opleiding, aan Eem enGooiland voor een zie ke werkster, zij schonk aan een eigen candidate, die te Leipzig hax-e oplei ding als toonkunstenaras voltooit aan een dame, die het Zander-Insti- luut nxoest bezoeken aan een jong meisje voor onderwijs in de Fröbel- methode en aan de Bondskasrente fi- nantieelen steun, en gaf bijdragen aan tweei eigen werksters, die door ziekte verhindei'd waren voldoende te werken. Het Bestuur onderging eenige ver andering. doordien mevrouw de Graaff die vanaf het vestigen dei- Afdeeling fix het Bestuur was. en zfich steeds groote moeite gaf om het werk der werksters te verbeteren, door haar smaak te ontwikkelen en nieuwe arü- kelen aan de hand te doen. aftrad we> gens vertrek uit Haarlem. Gered. Een jongen is al spelende in de Oostsingelgracht gevallen, doch dadelijk door zijn kameraadjes op het droge getrokken, zoodat hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. Gisteren is aangehouden een 27-jarige werkman, wegens oplich- 'ing van een paard ten nadeele1 van een stalhouder alhier. Tot agent van politie der 3de klasse alhier zijn benoemd J. A. Peters, J. C. Kossen. F. de Wilde en W. Opdam. Gevonden voorwerpen: Een buine portemonnaie. Een knipmes. Een kinderschoen en een geelharlge hond. Een Ijzeren rooster van een riool. Een zwartlederen taschje. Een wit boezelaar. Woensdag 30 Juli a. s. zal. naar wij vernemen, de heer J. E. Koeijers, voorslaander aan de Centra le werkplaats der H. IJ. S. M. alhier, den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij deze maatschappij in dienst trad. Hedenmorgen omstreeks 8 uur, had vrouw S„ terwijl zij een doek in den Oostsingel achter hare woning aan den Ouden weg spoelde, het onge luk voorover 4n 't water te vallen. Bij gebrek aan een stoep was zij in een roeibootje gegaan, Zij werd gelukkig spoedig gered. Bach. De concerten van de Haar- lemsche Bachvereeniging zullen plaats hebben in den a. s. winter, op 25 No vember. 9 December, 13 Januari, 17 Februari en 24 Maart. Bij Kon. Besluit is aan den heer Mr. H. C. Obreen, advocaat al hier, de gemeente Heemstede als zijn woonplaats aangewezen als Px-ocureur bij de Rechtbank alhier. De Gyrnn. en Schermvereen. „Concordia" alhier zal met een lOtal turners deelnemen aan de internatio nale Gynmastiekwedsfrijden in ver een igings- en personeel turnen, uitge schreven door het Nederl. Gymnas tiekverbond. te houden in Rotterdam op 5, 6, 7 en 8 Juli onder leiding harer directeuren de heeren Jac., J. en Cor. Meyerink, Uit de Omstreken. Bloemendaal. Aan de school der Bloemendaalsche Schoolvëreenïging zijn benoemd tot on derwijzers, de heeren G. Mannoury en M. Vrij te Amsterdam en tot onderwij zeres: de dames Ch. Stok en J. A. E. Meijer te 's-Gravenhage. Heemstede. Het vervoer van 34000 straatklinkers van af de losplaats naar de Kerklaan is opgedragen aan J. van Schagen alhier. Beunebroek. Een loopjongen die voor zijn pa troon een postwissel naar het postkan toor alhier moest, brengen had helt on geluk een portemonnaie met het daarvoor bestemde geld te verliezen. burgerlijke Mand. Bevallen: 3 Juli. C. de Wildt—Schaaf d. 2. T, Kruger—Groot, d. M, Smeets—Mooij d. 3. d. van DansinkGroot z. Overleden: 3 Juli J. Weijers 24 d. d., Nieuwe Raamstraat. W. Koning—van den Bosch 52 j., Roosveldstr. A. H. Schar- wachter 3 d. d. Z. Polderstr. \V. Kollerie 9 m. z., Rustenbui-gerlaan. M. C. v. Noort 3 m. d. rt Zakje. P. J. B. Nieuwenhoven, 63 j., de Witstraat. Telegrammen. De GRENSREGELING OP TIMOR. LISSABON, 3 Juli. (R.O.) De bladen melden dat de Portugeesche en Neder- Ifandsche gediölegderden tot overeen stemming gekomen zijn over de grens regeling op Timor. De Nederlandsche enclave, van Maoe- katar zal worden geruild tegen de Por tugeesche enclave van Maimote. De afdeelingen Oekoetti en Ambenoe zul len aan Portugal blijven behooren. Helt Hbldv teekent hierbij aan: (Blijkens den Indischen Regeerings- almanak berust de thans bestaande grensregeling tusschen het Portu- geesch en Nedex-landisch gebied op Ti- mor op het Itractaat, den 20 April 1859 te Lissabon tusschen beide staten ge sloten. Bij dat itrattaat deed' Portugal afstand van alle aanspraken op F lores, Adonara en Solor. Den lOden Juni 1893 werd te Lissa- hrm oorm niuroonlrnmei rrn sloten tdt nadere regeling van de ver houdingen tusschen Nederland en Portugal in dén Archipel van Timor en Solor. Volgens deze ovei-eenkomst, waarbij bepaald werd dat ook een nieu we grenslijn op Timor zal worden aangewezen, is thans deze grensrege- ling Itot stand gekomen. Marktnieuws. Haarlem, 3 Juli 1902. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Aardappelen 83 HL. 52 HL. f 3.50-/ 5.00. Spinazie 49 mand 49 mand, 0.40—/ 0.50. Salade 61 mand, 61 mand, 1—3 cents. Bloemkool 10.000 stuks 8000 stuks 1—8 ets. Wortelen 3000 bos 30^ bos 3—5 ets. Advertentlën. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze ge liefde Echtgenoot en Vader JOSEPH CHRISPIJN, na een lang en smartelijk lijden in den ouderdom van 46 jaar. W. A. CHRISPIJN— Brienen. J. W. J. CHRISPIJN. J. J. P. CHRISPIJN. W. A. CHRISPIJN. Haarlem, 3 Juli 1902. Amsterdamschevaart 8. De Heer en Mevrouw Mr. JOHAN SPOORKnappert betuigen hunnen dank voor de bewijzen van deelneming bij de geboorte van hunnen Zoon, onder vonden. Visites worden bij voorkeur afgewacht: 8 en 9 Juli van 27, 41/, uur. Dadelijk een flinke gevraagd, hoog loon. Adres: Groote Houtstraat 46. Bekwame STRIJKSTER gevraagd. Hoog loon. Vast werk. Adres in persoon: SPAARNE 57. gevraagd jongens en meer gevorderden kunnen geplaatst worden bij G. OOSTEN BROEK ZOON, Klein Heiligland 23 kunnen geplaatst worden aan de Stoomdrukkerij van dit blad, om als Letterzetter te worden op geleid. Aanmelding in persoon Bu reau Zuider Buitenspaarne 6. Zaterdag 5 Juli 1902 voor de Leden met hunne dames en huisgenooten, door de STAFMUZIEK van het 2e Regiment Infanterie '8-Hertogenb08cli. Directeur de Heer BERN. REHL. Het Bestuur. (Bij ongunstig weder in de Con certzaal). Bleekers Werklieden Vereeniging. Broederlijke Eensgezindheid." Zondagavond 6 uur Café Prinsenhof. Jacobijnestr. Ter wachting volle zaal. HET BESTUUR. Nasaanplein 2. Haarlem. Gelegenheid tot voorbereiding voor het Ex. L. O. Franscb, Duitsch, Engelsch. V* De Directie der Mij HOL- LANDSCH GRONDBEZIT be richt; dat van hare 47, °l0 Obli gatie Leening zijn uitgeloot de Nos 25, 50, 60, betaalbaar le Aug. a s. met 102 ten kan tore der firma WEIJENBERGH, BOUWMEESTER en HARMENS, Ged. Oude Gracht 60 te Haarlem. Voor de fijne tafel: VËEN's Geconcentreerde (koekjes) is onbetwistbaar de heerlijkste Waterchocolade.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3