Reis-MMeii PREDIKBEURTEN I HENRI W. BRAAM M Anegang 34 |g r. Afstand circa 2400 Meter. Prijs GOO. waarvan f -400 voor den eer ste. f 125 voor den tweede en 1 75 voor den derde. Inleggeld 15. geheel rouwgeld. 1 Helena. 2 Escourt, 3 Berthus, 4 Du- caat. IV. (3 1.;2 uur). Tribune-prijs. Wedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand circa 2000 Meter. Prijs t 650. waarvan 400 voor den eer. ste, I 175 voor den tweede en 75 voor den derde. Inleggeld. f,15, geheel rouwgeld. 1 Golden Fruit, 2 Europa, 3 Dauphiné, 4 Something, 5 Royal Governess, 6 Mayfly 7 Wishbone, 8 Tagus, 6 Neris. VI. -4 1/2 uur). Groote Bussummer Steeplechase. Wedren over hindernissen (steeplechase) gereden door Nederland- sche heerrijders in rooden rok, uniform of dress. De hindernissen zullen bestaan uit: horden, heg, sloot en vast hek, door nen haag ter hoogte van 1 a 1.10 M„ voorts een dubbelsprong. Afstand circa 4800 Meter. Prijs f 750. waarvan f 500 voor den eer ste. 175 voor den tweede en f 75 voor den derde. Inleggeld 15. geheel rouwgeld. 1 Golden Fruit, 2 Congo ex Sugar, 3 Le Cid. 4 Dusky Duck. Wielerboiidstocht door Zwit- serlaud. Onder leiding van den hoofdconsul van den A. N. W. B„ den heer D. Fockema, zal van 29 Juli tot 15 Aug. a.s. een Bondstocht georganiseerd worden door Zwitserland en een klein gedeelte op Ita- liaansch. en Fransch gebied. Het pro gramma luidt: 29 Juli reünie der deelnemers in Arn hem; 3 Juli per trein naar Basel: 31 Juli per wiel Basel, Liestal, Olten, Solothum, 70 K.M.; 1. Aug. Solothum, Bern, 36.6 K.M.; 2 Aug. Bern, Thun, Interlaken, 47.4 KM.; 4 Aug. Luzern en Rigi, per boot en spoor; 5 Aug. Luzern, Kussnacht, Brun- nen, Amsteg. 67.6 KM.; 6 Aug. Amsteg, Airoio 'over Gothard), 48.4 KM.: Airoio, Bellizona, 59.1 K.M.; 8 Aug. Bellizona (langs Lago Maggioro'. Pallanza 60.8 K.M.; 9 Aug. Pallanza, Gravellona, Sim- peln. 60.7 KM.; 10 Aug. Simpeln (over Simplon", Brig. 32.4 K.M.; 11 Aug. Brig, Martigny, 82.4 KM.; 12 Aug. Martigny, Chamonix, 36 KM.; 13 Aug. verblijf Cha- monix; 14 Aug. Chamonix. Cluses, Genè- ve. 82 KM. De afstanden per dag af te léggen zijn over 't algemeen zóó gekozen, dat bij sterke stijgingen weinig K.M. en bij da lingen een grooter getal KM. gereden wordt. Behalve den tocht over Simplon loopt de route langs 't spoor. Bij benadering zullen de reiskosten tusschen ƒ200 en 1 250 bedragen. De tocht gaat door de mooiste streken. De geheele afstand bedraagt 757.9 KM. Een goed rijwiel met dubbel stel rem men (velgremmen, vooral geen band- remmen' is voor dezen tocht aan te ra den. De tocht kan door geoefende toeristen gemakkelijk gedaan worden; zware hel lingen worden te voet genomen. Er wordt met voldoenden rusttijd van 's morgens 7 tot 5 uur 's nam. gereden. De ,,A. Z. C." heeft een nationaal Zwemfeest aangekondigd tegen Zon dag 3 Aug. a. s. in de Zwemschool aan de Ruyterkade aanvangende des morgens te 11 uur. Helt programma luidt: Snelzwem- men voor Juniores afsl. 40 meter; snelzwemmen uitsluitend voor leden der ,,A. Z. C." afst. 80 m.; snelzwem men vrij» deelneming 160 m.; rug- zwemmen vrije deelneming 80 m. Kampioenschap van den Nederl. Zwembond, duiken ter diepte van on geveer 3 meiter, schoonzwemmen vrije deelneming, geccjstumeerde tobben wedstrijd voor jongens. INGEZONDEN MEDE DEE- LINGEN. 30 cents per regel. Een nienw electrisch geweer. Een Schotsch werktuigkundige heeft aan het Ministerie van oorlog het mo del van een geweer met magazijn ge leverd. een nieuw systeem dat hij heeft uitgevonden. Het magazijn dat de patronen bevat, heeft deze bijzon derheid dat het om zijn as draait, en men aldus acht en twintig schoten in de minuut kan lossen. Het afschieten geschiedt door die electriciteit; helt draagvermogen van dit nieuwe wapen zou drieduizend vijfhonderd yards zijn. dat is ongeveer drie duizend honderd vijf en tachtig mater. Zooals men ziet zijn de. hersenen steeds bezig om de volmaking te zoeken van vernietigings- voorwerpenMen zoekt steeds te ver nietigen wat de natuur met zooveel moeite geschapen heeft. De weten schap leent een werkdadig concours aan allerlei soort ziekten d'ie onophou delijk het menschelijk lichaam aan vallen. Gelukkigerwijze voor ons dat er andere geleerden zijn die op tegen overgestelde wijze, ten dienste der menschheid. de vrucht hunner lange werken en hunner afdoende ondervin dingen ten dienste stellen. Onder de ontdekkingen, d'ie het meest hebben bijgedragen tot het onderhoud der ge zondheid' van den mensch. kan men op dien eersten rang de Pink Pillen stelden. ITondercKen en honderden brieven komen dagelijks tot de uit vinders die gelijk de volgende geschre ven zijn. tot dankzegging eener onge hoopte genezing. ..Gedurende maanden was mijn» dochter, zoo schreef de heer M. Tim- mermann te Gomonden Gestel. Zij had koü gevat en tengevolge daarvan den gcheelen zomer koortsen, hoegenaamd geen eetlust en zij kwijnde weg; sedert zij met Uwe Pink Pillen begonnen is, is zij terstond veel beter geworden, zij eet met smaak en de koortsen verdwe nen. Zii verklaart dat zij nog nooit' zoo welvarend) is geweest Zij heeft thans een» frissche kleur en kan hare werkzaamheden flink doen, een ieder waande haar voorheen verloren. De tmanschen staan verstomd over de wonderdadige werking van Uw genees middel. Wij zijn U zeer dankbaar en geven U gaarne liet recht deze ver klaring 'te publiceeren". Ziehier da letterlijke verklaring van haar vader en hoevele huisvaders en huismoeders zijn ei* niet. die hunne kinderen van de prilste jeugd met zoo veel zorgen jvkoesterd hebben en als hunne dochters op den leeftijd van 15 a 16 jaar gekomen zijn, met de handen in. 't haar staan, niet wetende wat te doen om hun geliefd kind, dat zij dagelijks zien kwijnen op te beuren en te redden. Gij huisvaders en huismoeders geeft nauwkeurig acht op de gezondheid Uwer dochters op dien kritieken leef tijd, neemt Uwe maatregelen voor het te laat is. stelt niet uit tot morgen wat ge nog heden verrichten kunt, volgt het voorbeeld van den heer Tim mermans en de vreugde en opgeruimd-, heid zal Uw deel zijn en in Uw huis-' houden terugkeeren. Men zij echter op zijne hoede, want ongelukkigerwijze worden dieze Pink Pillen op grove wijze nagemaakt. Be stelt ze slechts bij de depothouders, die onder de attesten staan of bij onzen hoofddepothoud'er, alsdan zijt gij zeker van Uwe zaak. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doo zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZE R v. d HULL, Drogerijen, 28 Jans straat ADRES voor Telefoon2l3 Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. De toestand is aan de Gooischej stoomtram nog onveranderd, d. w. z. dat nog geen treinen rijden en nie mand het werk heeft hervat. Hoewel de sjiakers voor onderkruipers geen vrees koesteren, hebben zij toch pos ten uitgézelt bij het gebouw dier di rectie en bij den Itol in de Watergraafs meer. In een gisteravond gehouden verga dering van het personeel werden door de leiders der staking zeer bemoedi gende woorden gesproken. Ook van de zijde der directie ver nam men, dat geen veranderingg n den toestand kan worden geconsta teerd. De directie neemt maatregelen om uit die haar vroeger gedane aan biedingen zooveel personeel aan te ne men. dalt zij zoo spoedig mogelijk den dienst, zij het dan ook met enkele treinen kan doen hervatten. Een manifest door de „Vereeniging van Spoorweg- en Trampersoneel" en der Amsterdamschen Bestuurdersbond verspreid en ook aan de dagbladen verzonden, zet de aanleiding voor de staking uiteen en vermeldt de eischen; de inhoud van het manifest komt in hoofdzaken geheel overeen melt het geen reeds werd; medegedeeld. De staking brengt natuurlijk veran dering in het post ven-keer melt het Gooi te weeg. Voor zoover de plaatsen niet per trein 'te bereiken zijn wordt de post per wagen vervoerd. Omtrent den stand' dier werkstaking aan de glasblazerij dei- firma Van De venter en Zn. te Schiedam, deelt die „Sch. Ct." mede, dat door den patroon is toegezegd een verhoogde toelage met 1 in plaats van. zooais de eisch luid de 2. Daarop is de dagploeg aan het werk gegaan. De glasblazerij ,,De Schïe" heeft in den eisch van f 7 toe gestemd. Tot beter begrip voegt het blad hier bij, dat aan deze jongens wordt uit- betaadl door den gasbazer f 4.50 en cloor den patroon f 0.50, terwijl zij van den patroon bovendien verkrijgen een pre mie, loopend»tot 3.30. De eisch was om een toelage te brengen tot 1 2.50 en de premie zóó te verlagen tot die komt tot f 2.20. terwijl door tien pa troon is aangeboden de toelage te verhoogen tot f 1.50. Leger en Vloot. Door den minister van oorlog is aan onderstaande officieren (11e zich in den afgeloopen winter door ijver en toewij ding gunstig hebben onderscheiden door het geven van onderwijs bij het voorbe reidend militair onderricht een binnen- landsch verlof verleend en wel voor den tijd van eene maand aan: de luitenants H. P. J. M. Bakker, J. L. Menningli, W. S. A. A. I-I. M. van Rijswijk de Jongh. H. C. van der Pant van het reg. grenadiers en jagers; F. Kohlbrugge en J. JH. Meijer van het 4e reg. inf.; A. II. Gouwe, A. A. van der Pol. H. Polyllet, G. C. A. Fabius alsmede aan den le luit.-adj. A. J. V. de Rooy alien van het 7e reg. inf.; en voor den tijd van 14 dagen aan de luitenants: A. A. Versfeit en J. A. Kee- man van het reg. grenadiers en jagers en J A. Leers en P. G. van Drunen van het 7e reg. inf. Gemengd Nieuws. Eene beleedigiug Eene vrouw uit Suderwick die een grensbeambte als „kommies" aanriep, een titel, dien ook wij voor onze grens beambten bezigen, is door de rechtbank te Munster in hooger beroep wegens be leedigiug tot een boete van 3 Mark ver oordeeld. Een brnidsparty die treurig eindigde. Te St. Gilles (Brussel) zou deze week een paartje in het huwelijk treden. Vrijdagavond' hadden zij afgespro ken om gezamenlijk hunne itrouw- kieeren te gaan halen. Tegen half twee 's morgens kwamen zij terug aan het huis der bruid. Wat er mag gebeurd zijn, weet men nog niet, ma ars eens klaps zag men dat de jongeling een revolver in de hand had. waarmee hij een schott loste op het hoofd van het meisje. Toen schoot hij zi'chzeiven door het hoofd. De buren snelden toe en vonden beiden in een bloedplas, maar nog ademend, op den grond liggen. Zij zijn naar liet gasthuis ge bracht, doch hun toestand is zoo erg, dat zij niet kunnen ondervraagd wor den. Hongersnood in Engelsch-Indië Men had eenige weken geleden de hoop, dat de dreigende droogte in Britsch-Ind'ië niet zou komen, omdat er plotseling regen gevallen was. Het is echter gebleken, dat dit niet de moesson was, maar een voorbijgaande neerslag, die onvoldoende 'is geweest, om den grond te doen bezaaien. In 't westen van het land is de regen reeds een maand ten achter. Het is geheel nutteloos te zaaien, zoodat men er een hongersnood vreest, die erger zal in clan een der vorige. De droogte treft minstens 24 millioen dei' bevol- j king. Een slimme Chinees. Te Singapore prijkte in de zaal van liet gerechtshof tegenover de groene tafel, een fraaie wandklok. Op een morgen, terwijl do zitting aan den gang was, trad' heel stilletjes een Chi nees binnen met een ladder, maakte een diepe buiging voor de lieeren, plaatste de ladder tegen den wand en nam heel voorzichtig de klok af. Even stilletjes verdween hij, weder buigende, met de ladder in de linker hand en do klok onder den rechter arm. Ieder der aanwezigen hield hem voor een koelie, die belast was de klok te halen, welke nu en dan schoonge maakt moest Worden. Maar dagen gingen voorbij, zonder dat d'e klok te ruggebracht werd. Toen de streek ontdekt werd, was de Chinees niet meer te vinden, de klok evenmin. Vergoeding bij een tramongeluk De trammaatschappij te Berlijn is in drie instanties (tot schadevergoe ding veroordeeld! tegenover een pas sgagier, die onder zeer bijzondere om standigheden ernstig gewond werd. Terwijl een tramwagen in volle vaart door een drukke straat zich bewoog, werd zij aangereden door een zware kar, die uit een huis dat in aanbouw was achteruit werd geduwd. Een pas sagier, die op het vóórperron stond, trachtte te ontkomen en had) reeds één voet op de trede, maar het was te laat; hij werd! gekneusd. De trammaaltschappij ontkende alle gehoudenheid tot vergoeding, daar de wet een spoorwegmaatschappij enkel aansprakelijk stelt wegens ongelukken een reiziger builten eigen schuld uit het bedrijf overkomen en hing het niet samen met het trambedrijf. Hier was enkel aan overmacht te denken. Bo vendien was de reiziger door te trach ten van de tram af te springen, juist zoo zwaar getroffen. Deze verwering werd echter door de rechterlijke macWt als onjuist ver worpen. Het opperste gerechtshof overwoog wat het eerste verweer be treft, dat het spoorwegbedrijf bestaat in het vervoer van personen en goede ren, en dat een ongeluk bij het per sonenvervoer voorkomende, dus stel lig tot een gevolg van het bedrijf be hoort, waarbij het er niets toe doet of het ongeluk ook bij een andter ver voermiddel had» kunnen gebeuren. Overmacht was hier ook niet aanwe zig. Wel is het bij politieverordening verboden uit gebouwen wagens ach teruit te duwen zonder behoorlijke voorzorgen, maar het is bekend dat tegen dit verbodi vaak wordt gezon digd, terwijl bovendien helt ongeluk .juist ook is gebeurd omdat de. tram wagen snel reed over rails en niet als een ander rijtuig kon uitwijken. Ten fcloltte overwoog liet gerechtshof dat men het niemand kwalijk kan nemen dat hij een ongeluk nog tracht te ont gaan en hem geen schuld treflt wan neer dat niet gelukt. Tegen het huwelijk. Te Rome is een commissie ge vormd mei het doel, alle mannen, die om de een of andere reden tegen het huwelijk gekant zijn. aan een groot banket te vereenigen. Honderden toe- I gangskaarien zijn reeds bij de com missie aangevraagd, maar beweend wordt, dat zich <eon complot gevormd heeft van vrouwen, die verontwaardigd zijn over dit optreden en die alle mo gelijke moeite zouden doen. om het banket te doen mislukken. Want de meeste deelnemers zijngetrouwde mannen. Een wonderbaby. Een echtpaar te St. Louis, in de Vereetnigde Staten, is dezer dagen ver blijd met de geboorte van een kind, dat 16 pond woog op het oogenblik der geboorte. Het is 55 cM. hoog en meet 50 cM. rond de schouders. De boven arm heeft een omtrek van 15 cM. De studont-broedmachine. Een studtent in dte niiedlicijnen te St. Petersburg hefcflt een merkwaardige proef genomen. Hij is er in geslaagd het ei van een kalkoen uit te broeden, door het onophoudelijk in de okselhol te te houden. Hij heeft onmiddellijk een groolt aantal navolgers gevonden en er zijn te Petersburg op het oogen blik heel wat menschen. die ganzen- en kippeneieren op dezelfde wijze trach ten uit te broeden. Een geweldige brand brak dezer dagen 's middags te Laur- vik. in Noorwegen, uit. Tegen midder nacht was het vijfde gedeelte der stad afgebrand. Eerst in den nanacht werd men den brand meester. In het ge huil zijn 150 huizen vernield. De scha de wordt op minstens een millioen kronen geschat Moord op een juwelier. In Exravillan, een van de drukste gedeelten van Budapest, is Dinsdag avond» het vreeselijk verminkte lijk ge vonden van een 60jarigen juwelier Er- dei. De voeten waren afgehakt en de hals was afgesneden. De moord is waarschijnlijk gepleegd in de woning van den juwelier, wien f 1200 aan geld en 100 gulden aan juweelen ont roofd werden Het lijk lag op straat. Als verdacht dezen moord, te hebben gepleegd is gearresteerd' de vrouw van een meubeilmakersknecht. Retro gehee- ten. De vermiste juweelen werden in haar bezit gevonden. De pest. Van dte te Kongtantinopel aan pest ziek-liggende personen is dezer dagen eenS-jarig meisje overleden. De ge zondheidsraad heeft bevolen, dat alle personen, die van Konstantinopel ver trekken, per orient-express, zich te vo ren moeten onderwerpen aan een ge neeskundig onderzoek, terwijl hun ba gage moet worden ontsmet Een cycloon. heeft nabij Rampurah, in Britsch-In- dië, een spoortrein omvergeworpen. 13 personen werden gedood en 15 gewond, ondter welke laatsten een Europeesche dame. Een onopgelost raadsel. De identiteit vaai de vrouw, wier lijk onlangs aan stukken gezaagd en ge deeltelijk gekookt in" de Londensche wijk Lambeth is gevonden, is nog al tijd niet vastgesteld. Groote brandschade. De werkplaats van den spoorweg Warschau-Weenen te Warschau, waai de waggons worden vervaardigd, is ge heel door brand vernield. Er werden 30 personenwagens een prooi der vlam men. De schade bedraagt ongeveer 500,000 roebel1. Voor Martinique. Een groot aantal Amerikaansche bladen bevelen hun lezers het opnieuw bevolken van de door de uitbarsting van den Mortt Pelée, op Martinique, verwoestte stad SaintPi-erre aan. Voor de» curiositeit doelen we hier mee, hoe deze aanbevelingen meestal luiden: „Speculanten, die over geld be schikken en niet aan de toekomst van Martinique wanhopen, zouden prach tige zaken maken, als zij naar Fort-de- France gingen, waar plantages, hui zen, rijkelijk met bosch begroeide heu vels enz. worden verkocht voor min der dan een vierde van de waarde". Noodweer Boven Ipswich, in Engeland beeft Dinsdag een uur lang een on weder van ongekende lievigheid gewoed. Gedu rende dien tijd viel ei- 6 1/4 cM. regen. Binnen eenige minuten stonden alle straten onderwater. Handwagens, fiet sen. meubelen, enz. werden meege sleurd naar de rivier en zijn spoorloos verdwenen. De menschen trachtten barrevoets hun woningen te bereiken. Boomen braken bij de wortels af, wer den door den storm opgenomen en een eind verder neergesmakt. Eén kwam er door het dak van een huis terecht. Groote vijvers traden buiten hun oevers en de visschen, dde er zorgvuldig in gekweekt worden, zwom men door de straten. Sommige huizen liepen zóó snel onder water, dat de deuren niet geopend en de vensters stuk geslagen moesten worden, om de bewoners van verdrinken te redden. De schade is zeer groot. Bij één winke lier wordt zij geschat op 24,000 gul den. De straten hebben zooveel gele den, dat er weken zullen verloopen, voor zij geheel hersteld zijn. Verschei dene huizen werden, door den bliksem getroffen, doch mensch enlevens zijn niet verloren gegaan. Vreeselijke regens hebben in het zuiden van Lincolnshire groote schade toegebracht aan den hooioogst. In het Kanaal hing Dinsdagavond een dikke mist. Ook in verscheidene doelen van Frankrijk heeft het Dinsdag geweldig geonweerd.. Nabij Besangon is een jon ge vrouw met haar kind van 4 maan den op den arm door den bliksem ge troffen en gedood. Twee werklieden, diie nabij Roubaix onder een boom schuilden, wedervoer hetzelfde lot- In DuitschlandJ hebben hevige onwe- ders ook menschenlevens geëiseht. Te Radnitz werden een man en zijn kind in zijn woning door den bliksem ge dood. Te Halberstadt bleef een man door den bliksem dood', terwijl een voorbijganger van sch,rik veria md werd. Te Rudolstadt lag Maandag avond de hagel 30 a 40 cM. hoog in d'e straten. Te Ginderich. bij Wezel, zat een gezin aan tafe] toen de bliksem insloeg en de man des huizes doodde. Nabij Kaiserwert sloeg de bliksem in een booi op den Rijn, waarin 8 perso nen zaten. Drie mannen werden iam. Op vele plaatsen in Hessen in het Rijn gebied) zijn hoeven en schuren ver brand' De hevige regens, die in de vorige week in de Vereanigde Staten gevallen zijn, hebben veel schade toegebrachlt aan den boekweit- en den graanoogst. Zij wordt begroot op 17 1/2 millioen gulden. Als binnen een paar dagen geen droog warm weer intreedt, zal de schade- onberekenbaar worden. De staat Kansas heeft het meest ge leden. Misdadige poging. Tusschen de Bretonsche stations Landlernieau en Plouncourpre heeft men getracht gedurende dien nacht een spoortrein te laten ontsporen, door twee boomen, die langs dien weg ston den. om te hakken en over de rails te leggen. Gelukkig zag de machinist de hindernis tijdig, zoodat zij kon stop pen. Een onderzoek is ingesteld naar de daders. Paleisfooien. Dezer dagen zijn eenige bijzonderhe den bekend geworden over de paleis fooien te Parijs. Zulks naar aanleiding van de plechtige uitreiking van de ver sierselen van het Gulden Vlies aan pre sident Loubet, van wege den jongen ko ning Alfonso van Spanje. Met de over brenging was de hertog van Sexto belast als buitengewoon gezant, die gelijk bij gezanten gebruikelijk is met zijn gevolg naar en van het paleis van den president werd gebracht met twee rijtui gen van den president. De „Gaulois" verhaalde hieromtrent dat de Spaansche hertog zeer verwonderd was geweest over de som van 600 francs, welke van hem bij die gelegenheid als fooi gevraagd waren, en daarover qui- tantie had gevorderd. De Temps" verzekert nu, dat van de verwondering deshertogs niets aan is en de zaak enkel neerkomt op een vast ge bruik, dat den hertog bekend was. Het is namelijk een vaste gewoonte dat ge zanten als zij officieele bezoeken bren gen aan het hoofd van den Staat, bij wien zij zijn geaccrediteerd, fooien ge ven aan de bedienden. Zoo heeft ook Florentin onlangs te Madrid gedaan teen hij Frankrijk bij de kroningsplech tigheid vertegenwoordigde. De som werd ter verdeeling onder de bedienden aan den hofmaarschalk ter hand gesteld, die daarvoor een brief van dankbetuiging zond. Hetzelfde is nu te Parijs gebeurd. De zoogenaamde quitantie, die de her tog van Sexto zou hebben gevorderd, is niet anders dan een dankbetuiging hem gezonden door den adjudant van presi dent Loubet wegens de ontvangen gel den. Deze worden in een kas gestort, waaruit iedere maand de uitdeelingen plaats hebben aan de rechthebbenden, onder wie echter de .beambten die tot den persoonlijken dienst van den presi dent behooren, niet zijn begrepen. Wel hebben de manschappen van het militair geleide dat den hertog vergezelde, hun deel gekregen. Dergelijke groote fooien behooren tot de diplomatieke gebruiken. De Temps" voegt er bij, dat de pre sident der republiek uit zijn jaarwedde alle bedienden van zijn paleis bezoldigt, en eveneens de hoogwaardigheidsbeklee- ders die hem zijn toegevoegd. Hij heeft onlangs ten behoeve der Kamerbewaar ders een pensioenfonds opgericht. Cholera. Te Inkou. in Mamtsjoerije, waar' 6 Juni 11. de cholera uitgebroken is, zijn tot 23 Juni 430 personen aan die zi'ekte overleden, ondier wie 278 Europeanen. De ziekte neemit thans ondter dé Euro peanen af. Gratie aan spelers. Keizer Franz Joseph van Oostenrijk heeft graaf Patocki, Nikolaus Von Sze- mere en Amdor Von Pechy. die ver oordeeld waren in het bekende Jockey- clubproces te Weenen, gratie verleend, wat betreft het verbod om in Oosten rijk te verblijven. ORGELBESPELING in dte Groote of St.-Bavo-kerk alhier, op Dinsdag 8 Juli 1902 .des namiddags van 12 uur, döor den lieer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga, Mendels sohn; 2. No. 4 u£t dte 3e Symphonic, R. Schumann; 3. Sonate. A. G. Rltter; 4. Alla marcia. Rheinberger;- 5. Aria: Mondnacht, R. Schumann. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, arriveerde 4 Juli te Marseille. Het stoomschip Soembing, van Java naar Rotterdam, vertrok 4 Juli van Pe- rim. Het stoomschip Gedé, van Rotterdam naar Java, arriveerde 4 Juli te Padang. Het dubbelschroefstoomschip Rotter dam, van de Holland—Amerika Lijn, van Rotterdam naar New-York, passeerde 4 Juli des nam. 1 uur 10 min. Prawlepoint. Burgerlijke Stand. BLOEMEND AAL. Ondertrouwd: F. M. RehniJ. M. Lieimark. Bevallen: N. Stals—Gerrilt© z.; E. M. PrinsMeij»er d. Overleden: R. Vlaanderen 74 j.; A. M. Brol 31 j. beiden te Meerenberg; J. A. B. Keüken 79 j. HEEMSTEDE. Getrouwd: J. J. Uitendaal en P. A. C. van Dijk. Bevallen: Cli. C. E. BungaEgge- ling d.; A. M. C. DoesDeen d.; H. P. AlkemadeKersten d.; H. Baars Mooser d; M. M. TeeuwlejnRuyse- naars z. Overleden: J. A. A. vau der Horst 8 maanden: M. L. A. van Kooijer 29 j. HAARLEMMERL1EDE EN SPAARN- WOUDE. Ondertrouwd: J. B. v. d. Putte en E. C. Boender; C. Vreugdenhil Lzn. en A. M. Hariger ink. Bevallen: J. erhoogVente, z.; J. v. d. LindeMeermans. z.; F. Stutvoet Viersen, z. Overleden: G. Koedijker, 53 j.; E. van Soelen. d'.. 7 d'. SPAARNDAM. Bevallen: M. \Y. van AndelRom- bout, d.; E. KraakmanMorser; M. J. Webervan Haas. z. en d'. SCHOTEN. Overleden: M. AkerboomVisser, 66 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: W. M. v. Staveren en M. v. Diemem; W. Kooij en P. J. M. Lanser; A. de Groot en J. C. Kempe naar; H. Majoor en N. Kempenaar; S. Stammes en J. Kib. Gdtrouwd: G. v. d. Zwaard en G. de Geus; C. Th. Blokker en K .v. Kalmt- hout; F. Meeuwenoord en M. Boei- houwer; J. J. Wessels en A. Wester; A. Genet en M. P. v. Bentem. Bevallen: J. J. PruissemKoole d.; M. v. d. StroomKoekei d.; G. Vos 'it Hoofd d.; K. HuysmansKauffman d.; T. HelderZeekant d. Overleden: J. M. Meiman 26 j.; J. Korte 7 w.; C. v. Dam 16 j.M. Dekker 7 w. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOIL DERS van Haarlem doen te weten, dat het Primitief kohier voor de plaat selijke directe belasting naar het inko men dezer gemeente, dienst 1902, ter in vordering van de daarop voorkomende aanslagen op heden aan den gemeente ontvanger is ter hand gesteld, en dat ie der verplicht is, zijnen aanslag op de door hen volgens art. 23 der verordening op de heffing van deze belasting gestel de termijnen, te voldoen, alsmede dat afschrift van het kohier van heden ge durende vijf maanden voor een ieder ter plaatselijke secretarie (4e afdeeling) ter lezing is nedergelegd. Haarlem, 4 Juli 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS, doen te weten, dat de bij hunne beschik king van 1 April jl. aan C. TIELKE- MEIJER verleende vergunning tot oprich ting van eene smederij in het perceel aan het Klein Heiligland (Franeker- poort), tengevolge van het niet inachtne- men van den gestelden termijn, van rechtswege is vervallen. Haarlem, 4 Juli 1902. Burgmeester en Wethouders voorn. BOREEL de Secretaris. PIJNACKER. op ZONDAG 6 Juli 1902. te HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 1U ure, Veen. Avondmaal, 's Avonds 6 ure. Van Leeuwen, pred. te BloemendaaL Dankzegging. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Van Paassen. Janskerk. Voorm. 10 ure, J. J. van Noort. van Amsterdam. Bakenesserkerk. (voor de kinderen). Voorm. 10 ure, Montijn. H. Avondmaal. Eglise Wallonne. Voorm. 10 1/2 ure, Mr. Martin-DuponL pasteur a Saint Pierre d'Oléron (France). Gereformeerde Kerken. Ged. Oudegracht. Voorm. 10 ure, J. H. Binnema, Stud. Theol. school te Kampen. Nam. 5 1/2 uur. Dezelfde. Ridderstraat. Voorm. 10 ure. Ringnalda. 's Avonds 6 ure, RingDalda. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure. Schotel. 's Avonds 5 1/2 ure, Schotel. Ev. Luthersche kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Nam. 1 ure, Zondagschool (Nassaulaan). Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Plantenga. Avondmaalsbediening. Remonstrantsch-Gereformeerden. Voorm. 10 ure, W. Schuuring, - Herv. pred. te Assen. Woensdag 2 uur, geen spreekuur. Kerk der Broeder-Gemeente. Voorm. 10 ure, E. Weiss, Em. pred. te Zeist. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk. Collecte voor de Kerk. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure. Jonker. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Barbas. pred. te Haarlem. Doopsbedioning. SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Baljon. SANTPOORT. Voorm. 10 ure. Dr. E. LaurillardL pred. te Amsterdam. IJMUIDEN. Voorm. 10 uur, Geen dienst. Nam. 2 1/2 uur, Wesseldijk. Afscheidsrede. Apostolische Zendinggemeente. Voorm. 10 ure. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, Hulsman. Kollekte voor het Diaconiehuis. 'sNam. 3 ure. Dezelfde. Doopsbediening.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6