NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang Donderdag 10 Juli 1902. No. 5836 ARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: AD VERTENT TEN Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Tan 15 regel* 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cte. Buiten het Arrondissement Haarte a Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), it de pqft der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote lettert naar plaatsruimte. Bg Abonnement aanzienlijk rabat» Franco door bet gebeele Rijk. per 3 maandent, 1.65 Kb KSlKiJ» Reclames 30 Oent per regeL Afzonderlijke nummers6.02^£ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^4 Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122> de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aanslniting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan hek Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDiÈ blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenlands J Générale de Publicité Etrangèf* |>1 BAUBE Co. JOHN F. JOMtB, 8tU*l, Farys 31K* Faubourg Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. li Haarlem's Dagblad van 10 Jnli I bevat o. a. De ziekte van koning Edward, )Oostenrük-Hongarije, Uit Znid- I Afrika, Prov. Staten, Een moeilijke 'rechtskwestie, Mij tot bevord. der geneeskunst, Fabrieks- en Hand- werksny verheid. I Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, brengen ter algemeene kennis, lo. dat bij beschikking van den Mi nister van Waterstaat, Handel en Nij verheid is bepaald dat die gewone Rijkskeuringen van tot dekking be stemde hengsten, voor zoover deze provincie betreft, in dit jaar zullen gehouden worden op 30 September e. k. te Beverwijk- op 1 October e. k. te Schagen, •op 2 October e. k. te1 Hoofddorp, ge meente Haarlemmermeer op 3 October e. k. op Texel en Ter schelling. Burgemeester cd Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PWNACKER. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat van heden op al le werkdagen van des voormiddags 10 tot de9 namiddags 4 uur, tot 22 Juli e. k. Is namiddags tes 1 ure, ter ge meente-secretarie) (7de afdeeling) ter visie is nedergelegd', het ingekomen verzoekschrift met de, bijlagen van lo. T. Blesgraaf, om vergunning tot oprichting van eene petroleumbewaar- plaats in het perceel aan de Hout markt No. 1.; 2o. B. D. de Vries, om vergunning tot oprichting van een kalkblussche- rij in het perceel aan de Zijlvest No. 1. 3o. Gebrs. Moolenaars, om vergun ning tot oprichting van eene smederij in het perceel aan de Baljuwslaan 4o. S. Zondervan om vergusning tot oprichting van eene inrichting tot het maken en herstellen van instrumenten en machineriën, waarbij als beweeg kracht een gasmotor van 4 paarden kracht zal worden gebezigd, 'in het perceel aan de de Wetstraat, en dat. op den veertienden dag na heden, zijnde 22 Juli e. k., en wel des namid dags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zij ner leden bezwaren tegen het oprich ten der inrichting in te brengen. Haarlem. 8 Jul'i 1902. Burgmeester en Wethouders voorn. BOREEL de Secretaris. PIJNACKER. Politiek Overzicht. De berichten aangaande de ziekte van Koning Edward beginnen steeds gunsti ger te worden. Indien er zich geen nieu we complicaties voordoen, bestaat er alle kans, dat de Koning weer zal her stellen. De Engelschen beginnen zich dan ook weer ernstig met de politiek te be moeien. Er bestaan op het" oogenblik voor de Engelsche staatslieden nog ver schillende moeielijkheden, die het gevolg zijn van den Zuid-Afrikaanschen oorlog, en uit den weg geruimd moeten worden. De quaestie van het aftreden van Lord Salisbury komt weer op het tapijt, en van alle zijden wordt beweerd, dat de premier spoedig zijn portefeuille zal neerleggen. De „Times", die vernomen heeft, dat Sir Schomberg Ken Mac Donnell, de eer ste bijzondere secretaris van Lord Salis bury, tot secretaris van Publieke Wer ken en Gebouwen is benoemd, trekt hier uit de slotsom, dat de minister-president 1 zijn medewerkers onder dak gaat bren gen, voordat hij de macht uit handen geeft. Waarschijnlijk was het oorspronkelijk Plan, dat Salisbury na het sluiten van den vrede heen zou gaan, maar dat bij zoolang zou aanblijven totdat de kro ningsplechtigheid was afgeloopen. Aldus zal hij gedwongen zijn minstens nog tot den herfst aan te blijven. Deze positie is voor hem niet bijzonder aangenaam. Salisbury toch is feitelijk slechts in naam premier, en hij draagt aldus de verantwoordelijkheid van een bestuur, dat hij eigenlijk zelf niet uitvoert. Maar behalve het aftreden van Lord Salisbury moeten er nog meer veranderingen in het kabinet plaats hebben. De „West minster Gazette" merkt op, dat het mi nisterie van. oorlog, dat tijdens den oor log het eerste ministerie was, thans, nu het zijn doel bereikt heeft en de vrede is gesloten, geen reden meer heeft om als eerste op te treden. De politiek van de regeering, zegt de „Westminster", moet thans zich met binnenlandsche aangelegenheden bemoeien; men moet de bronnen zoeken, waaruit de oorlogs kosten betaald moeten worden. Voor de nieuwe politiek, die thans gevolgd moet worden, heeft overigens dit kabinet ook geen mandaat gekregen. Een gezonde toestand zou Sus geschapen worden, wanneer dit geh'eele ministerie aftrad, en. men het kiezerscorps naar zijn ver langen raadpleegde. Engeland heeft on getwijfeld zwaar"geleden, en het is noo- dig voor het land, dat het zich herstelt en dat de zware lasten, die door de ge volgen van den Zuid-Afrikaanschen oor log op het volk drukken, worden afge wenteld van zijn schouders. Ondanks de verklaringen van Hicks Beach, dat men er niet aan denkt de po litiek van vrijhandel te verlaten, is het volk daar toch niet al te gerust oyer. In. dien verder Salisbury aftreedt, is het de vraag of de conservatieven, die met Chamberlain ook al niet wegloopen, de zen op diens plaats zullen dulden. En indien het premierschap aan Lansdowne of Balfour wordt aangeboden, is het de vraag, of Chamberlain zich met een tweede plaats zal tevreden stellen. Het tegenwoordige ministerie heeft te veel fouten begaan, om het volk te blijven be vredigen. Een nieuwe toestand is daar enboven in Engeland ingetreden. Het zou dus rationeel zijn, dat, wanneer een maal de kroning is afgeloopen, een nieuw kabinet, dat de sanctie van het volk gekregen had, in Westminster op trad. In de Oostenrijk-Hongaarsche monar chie leven, kan men gerust zeggen, de verschillende volken, waaruit zij is sa mengesteld, in eeuwigdurende twisten en veeten. Duitschers, Polen, Czechen, Hongaren zitten elkander voortdurend in het haar. Zoowel in figuurlijken als in letterlijken zin, waarvan de parlements- zittingen getuigenis kunnen afleggen. Thans is weer in Dalmatië een quaestie ontstaan. Zaterdag heeft in den Land dag een nationalistisch afgevaardigde, een Kroaat, het voorstel gedaan, dat de ^afgevaardigden in het vervolg niet meer verplicht zouden zijn den eed van trouw af te leggen aan den Keizer van Oosten rijk, maar aan Frans Jozef, den Koning van Kroatië. Dalmatië behoort tot Oos tenrijk, Kroatië tot Hongarije. Ondanks het protest van den gouver neur, die zich op het constitutioneel standpunt der regeering stelde, besloot de Landdag op het voorstel in te gaan, en heeft het naar een commissie verwe zen, ter onderzoek. Dezelfde afgevaardigde stelde voor om de Oud-Slavische taal op het program ma van onderwijs der scholen te zettten. De Hongaarsche bladen maken van dit optreden met groote ingenomenheid melding. Zij zien er de moge lijkheid in, van een vergrooting van Hongaarsch Kroatië. De „Pester Lloyd" rekent den Dalmatiërs reeds voor, welke voordeelen het voor hen zou hebben, in dien zij zich bij het Hongaarsche rijk aansloten. Buitenlandsch Nieuws Uit Zuid-Afrika. Generaal Louis Botha is Zaterdag te Pietermaritsburg geinterviewd; het plan van de generaals De Wet, de la Rey en van hem zelf was, een reis door Europa en de Ver. Staten te maken op een la ter te bepalen tijdstip, en aldus gelden zien te verzamelen voor de tot armoede gebrachte Boerenstrijders. Generaal Botha verklaarde aan een werk bezig te zijn, waarin de officieele geschiedenis van den oorlog zal voorko men, geschreven door hem met behulp der andere Boerenaanvoerders. De correspondent van de Standard te Pretoria zegt, dat de bekende kom mandant Maritz en nog een rebel de wijk hebben genomen uit het Westen der Kaapkolonie naar Duitsch Zuid- West Afrika Mogelijk zijn een der tigtal burgers hen gevolgd. Reuter heeft een aantal koloniale staatslieden, op het oogenblik te Lon den vertoevende, over de kwestie van schorsing der Kaapsche grondwet uit gehoord. Sir John Forrest, minister van het verdedigingswezen, van het Australi sche gemeenebest, meende, dat schor sing van de constitutie 'in de Kaapko lonie andere koloniën niet veel zou kunnen schelen, in 't bijzonder Austra lië en Nieuw-Zeeland niet. Toch acht te Sir John het niet gewenscbt. dat de rijksregeering in de zelf regeer ing van een kollonie ingreep, tenzij de geheele parlementaire machinerie defect was. Z. i. had de rijksregeering den juisten weg bewandeld, in de kwestie met de Kaapkolonie, elke andere gedragslijn ware noodlottig geweest. Sir Robert Bond, de eerste-minister van Newfoundland, meende, dat schor sing van degrondwet een allergevaar lijkst precedent zou hebben in 't leven geroepen, met zeer verstrekkende ge volgen. Het verzoek er toe was tijdens den oorlog gedaan en kon toen mis schien nog eenige rechtvaardiging ge vonden hebben. Nu ontbrak die ten eenenmale. Kitchener Wordt Vrijdagnamiddag te Southampton verwacht. De Orata- va, waarop hij reist, heeft Zondag avond Las Palmas aangedaan. President Stejjn. De heer Emous deelt mede, dat naar hem 12 Juni uit Krugersdorp gemeld wordt, president Steyn aldaar sedert eenige weken vertoefde. Hij is wegens algemeene lichamelijke verzwakking onder behandeling van dr. Van der Merwe. Ofschoon hij op dit oogen blik iets beter was, bestond er toch niet veel hoop op herstel. Het Kaapsche Parlement. Het Parlement is tegen 20 Augustus bijeengeroepen. De Koningin van België. De „Chronique" zegt uit Spa verontrus tende berichten te hebben ontvangen omtrent den gezondheidstoestand der Koningin, die sedert Dinsdag nog verer gerd moet zijn. Algemeene Berichten. De Pruisische rechters gaan uiterst streng te werk tegenover de Poolsche be weging. De vorige week is te Beuthen, in Oost-Silezië, een uitgever tot 2 jaren, en een schrijfster, mevrouw Golde, tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld, we gens het opruien der Poolsche bevolking tot klassenhaat door middel van Pool sche liedjes en vlugschriften. Keizer Wilhelm, vergezeld door prins Heinrich en den rijkskanselier graaf van Billow, is Zondagavond verschenen op den bieravond van de Noordduitsche Re- gatta-vereeniging en de Lübecker jacht club in Travemünde. Hij deelde de prij zen uit aan de winners van den wed strijd van Kiel naar Travemünde. Daar na las hij een telegram voor van den lijf arts van Koning van Engeland, waarin bericht werd dat de lijder beterende was, een reden voor den Keizer om uit volle borst een driewerf „Hoerah" te doen uit roepen op zijn oom. Volgens „Stockholm's Dagblad" is de nieuwe regeering bereid algemeen stem recht te verleenen aan elk onbesproken burger, die den leeftijd van 25 jaar heeft bereikt en voldaan heeft aan zijn weer- plicht en zijn belastingplicht. De Franscbe minister van koloniën Doumergue heeft in de Kamer eenige mededieelingen gedaan over dien toe stand op Martinique. Op het oogenblik worden 12 tot 15,000 personen op re- geeringskosten onderhouden. De 500,000 frs. door de Kamer toegestaan, zijn reed's lang1 verbruikt, en die minis ter zou een verzoek om nieuwe cre- dieten indienen. Van de1 gelden der inschrijving, die reeds 4,260,799 frs. bedragen, was nog niets gebruikt; waarschijnlijk zou dit bedrag aange wend worden voor den wederopbouw der oude of den houw eener nieuwe stad. Men is reeds aan het onderzoe ken. welke plaats het best geschikt is, voor de nieuwe stad. Het gemeentebestuur van Parijs heeft bij eenige stadsbedrijven den maatregel ingevoerd, die reeds lang op de spoorwe gen geldt, om spaorzaamheid met brand stoffen te bevorderen. De machinisten en stokers bij de wa terleiding, waar elk jaar 3 millioen frcs. aan steenkolen wordt uitgegeven, krij gen 20 pet,, en die bij de electrische inrichting in de groote markthallen, waar het verbruik 1/4 millioen is, 30 pet. van de waarde der besparing. Houtvaart was hedenmorgen om 6 uur de temperatuur 68 gr. F., en 's middags 12 uur, 69 1/2 gr. F. Gevonden voorwerpen: Een kinderzak, inhoudende een witte zak doek, een houten rozenkrans. Een wan delstok. Een bruin lederen ceintuur. Een portemonnaie met geld. Een ring met sleutels. Een gutta percha badmuts en haarkam. Een nikkelen hondenhalsband. Stadsnieuws. Haarlem, 9 Juli 1902. Onze stadgenoot de heer J. Dekker, benoemd tot militair apo theker 2e kl. Ned.-Ind. Leger, is he den aan de universiteit te Bern sum ma cum laude bevorderd tot doctor in d'e artsemijbereidkund'e op proef schrift, getiteld: „Beitbraege zur che- mifschen Kenmtniss der XanthinrBa- sen." De heer Dekker is een oud-leerling onzer Hoogere Burgerschool en heeft zijne disse.rtaftie uit gewerkt in het Laboratorium van het Koloniaal Mu seum alhier. De heer Joh. Westenberg, onderwij zer le klasse aan de Opleidingsschool voor jongens heeft bij den Raad een verzoek om ontslag uit zijne betrek king ingediend. Als e e n b e w ij s dat d e 1 e e r- plichtwet ook voor sommige ouders haar nut zou kunnen hebben zendt een onzer lezers, een coiffeur, ons het volgend briefje; Mekeer knip u dit meisï er haar asjeblievt niet met mesiene en een een (volgt een doorgehaald woord of mis lukte teekening) beetje poni". AanhetNieuwsv. d. D. ontlee- nen wij nog In de tweede afdeeling was 't einde het belangrijkstvoordat no. 12 was opgetreden, was er met afwisselend geluk gezongen, maar van eerste of tweede prijs winnen was nog geen sprake. Doch Proza en Poëzie van Haarlem, No. 12, deed een mooi bod niet Verhulsts Serenade, en de Rill's Martelaars, „met mooie toonschakee- rling en goede voordracht." De gezellige huishoudelijke feest avond zal eeifet Zaterdagavond' plaats hebben. De lie er F. Erdtsieck alhier is ter terechtzitting der Axr. Rechtbank alhier den 8sten Juli j. 1. beeëdigd als makelaar in roerende goederen. Ter zake van diefstal werd! J. J. Slot te Hillegom door de recht bank alhier ontslagen van rechtsver volging, daar de rechtbank aannam dat de beklaagde had gehandeld zon der oordeel des onderscheids. Het O. M. kwam van dit vonnis in appèl en bij aar est van het Gerechts hof te Amsterdam is dit vnnlis beves tigd, evenwel met last tot plaatsing van den jeugdigen delinquent tot zijn 18e jaar in een Rijksopvoedingsge sticht. De commissie tott herzie- ning van het reglement der Provinci ale Staten,, wier leden men in ons Tweedie Blad vermeld vindt, heeft zich geconstitueerd. Mr. J. C. de Vries is voorzitter, mr. H. Ph. de Kanter rapporteur. De afd. Haarlem der Noord- Hollandsche Vereeniging het „Witte Kruis" hield Dinsdagavond een algemee ne vergadering in „Weten en Werken". De vergadering werd gepresideerd door Dr, H, v. d. Berg. De agenda vermeldde: besprekingen over het 2e douche-badhuis. Nimmer was een formeel besluit besluit genomen door een algemeene vergadering der afdee ling, zoodat deze vergadering als 't ware was belegd voor de formeele kwestie. Met algemeene stemmen werd thans definitief besloten tot oprichting van een tweede douchebadhuis op het Leidsche Plein. Met bekwamen spoed zal de aan besteding door den architect Roog plaats hebben. Na nog enkele zaken van huis- houdelijken aard te hebben afgedaan werd de vergadering te circa 10 uur ge sloten. Aan de zwemschool aan de Uit de Omstreken. Heemstede. Aan 't verslag omtrent de verwachtin gen van den oogst ontleenen wij 't vol gende: De alhier verbouwd wordende rogge staat zeer goed; het aardappelgewas is mede zeer goed en .belooft een goed be schot; gras- en hooilanden staan mede zeer voordeelig; het bloembollengewas is middelmatig; de tuinvruchten staan zeer goed, de boomvruchten daarentegen slecht. Aihier komen vele gevallen van maze len voor. Bennebroek. In het begin dier volgende maand zal door den heer en mevrouw Wil link van Bennebroek aan jongeren en ouderen dezer gemeente een feestdag worden bereid. Gisterenavond! had te dien einde een bijeenkomjSt van eenige ingezetemten plaats. Hillegom. Rijkspostspaarbank: Aan het postkan toor Hillegom werd gedurende de maand Juni ingelegd t 2799.62'; terugbetaald t 1382.08. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 1288. Van 14 Juli tot 13 October, van 's mor gens 10 tot 's middags 1 uur, zal de afd. Hillegom van de Algem. Vereen, v. Bloembollencultuur beurs houden in 't. hotel Sistermans alhier. Door het gemeentebestuur alhier Is aanbesteed: Het maken van een houten walbe- schoeiing aan de haven en daarmede in verband staande werken. Ingekomen waren 14 biljetten. Laagste inschrijvers deheerenJ. P. A. Nelissen en P. Hoetjes te Haarlem beiden voor f 5297. De gunning is aangehouden. Zandvoort. Gisteren kwamen alhier drie schuiten met versche visch aan. Besomming f 10 tot f 14. De prijzen waren: tong f 0.20 tot f 0.50, griet 0.40 per stuk; bakschol 1.20 en scharren f 2.50 per mand. .Alhier is aangekomen in de Amster- damsche vacantiekolönie de 2e ploeg kin deren, ter vervanging van de 1ste die na een verblijf van drie maanden huis waarts zijn gekeerd. Binnenland. Yerkiezing voor de Eerste Kamer. NOORD-HOLLAND: Herkozen de hee- ren J. Breebaart Kzn. met 51, M. de Jong met 53, en gekozen in de plaats van den heer Rutgers van Rozenburg (die niet meer in aanmerking wenschte te komen) de heer mr. W. F. van Leeuwen, burge meester van Amsterdam, met 46 van de '6 stemmen, bij herstemming met den heer Hugo Muller van Amsterdam, die 30 stemmen verkreeg. ZUID-HOLLAND: In de vacatur-e-Pijn- acker Hordijk is gekozen prof. dr. J. Woltjer, hogleeraar aan de Vrije Univer siteit, met 45 stemmen. De heer Hordijk had 31 stemmen. Herkozen de heer Bevers met 45; de heer Plate, president der Kamer van Koophandel te Rotterdam, had 31. Herkozen de heer Havelaar met 44; de heer De Beaufort, oud-minister van bui ten!. zaken had 30 stemmen. GELDERLAND: Herkozen de heer en mr. W. C .J. J. Cremers en mr. P. C. 't Hooft, onderscheidenlijk met 35 en 39 van de 54 stemmen. UTRECHT. Herkozen de heer Bosch v. Drakenstein met 29 van 37 stemmen. DRENTHE. Herkozen mr. H. van Lier, met algemeene stemmen. GRONINGEN. Gekozen bij tweede vrije stemming de heer J. E. Scholten met 25 stemmen (in plaats van mr. J. H. Geert- ïa die zich niet meer beschikbaar had gesteld). FRIESLAND. Herkozen mr. Sickenga met 24 stemmen. De heer L. W. de Vries (antirevol.) had 20 stemmen, 2 blanco. OVERIJSSEL. Herkozen de heer mr. A. j. Dijckmeester met 26 van de 43 en blanco 13 stemmen. De overige waTen verdeeld. NOORD-BRABANT. Herkozen de heer Van den Biesen met 47 en de heer Sas sen met 43 van 51 stemmen en 3 blanco. LIMBURG. Het aftredend lid, mr. H. G. L. Regout, is herkozen met 42 van de 43 stemmen. ZEELAND. Herkozen de heer K. A. Go din de Beaufort met 22 van de 39 stem men. Verder uitgebracht 10 op jhr. mr. J. Roëll, 2 op den oud-minister De Beau fort, 2 op Godin de Beaufort zonder aan duiding, 3 blanco. Yelsen. Openbare vergadering van den raad der gemeente Velsen op Dinsdag 15 Juli 1902, voorm. 10 uur. AGENDA: 1. Ingekomen stukken: a. de gemeenterekening over 1901. b. de rekeningen der armbesturen over 1901. c. de rekening van de gecontracteer de wegen over 1901. 3. Af- en overschrijvingen der armbe sturen, dienst 1901. 4. Bespreking plaats nieuwe school tus- schen IJmuiden en de Heide. 5 Aanleg van zeeschepen aan een daar voor te bestemmen steiger in het Noord zeekanaal. Haarlemmermeer. Door het Bestuur van den Haarlem- mermeerpolder alhier is aanbesteed: •Het vervangen door een gemetselde brag met stalen trogplaten van de houten brug over den Venneperiocht in d'en IJ weg. Ingekomen waren 7 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer C. Benard, Haarlem, voor f 4360. Acad. Examens. Amsterdam. Met gunsttdg gevolg ia afgelegd het doctoraal examen in de rechtswetenschap cDoor d'en heer S. G. Canes; het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde door de heeren J. Geest en G. van Rij. Bevorderd) tot doctor in de klass. letteren op proefschrift „de Spartano- rum Belli' Pacisque Consiliis tempore regni Agesilai adi pacem Antalcidae" de heer Joh. Kapteijn, geb. Ite Steen- wijk. Leiden. Bevorderd! tot doctor in de geneeskunde de heer B. J. F erf, geb. te Bergum, op proefschrift: „Over het knobbeivormig Carcinoma Cervi'cis Uteri"; tot doctor in de rechtsweten schap de heer K. K. Douw van der Krap, geb. te Dordrecht, en de heer L. Th. Verscheure. geb. te Roermond', beiden op Stellingen. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de klassieke letteren op proefschrift: „De Deteri'orum Juvenalis Codicum Memo. ria". de heer G. G. C. Wagner, geb. te Nijmegen; tot doctor in de rechtswee tenschap op Stellingen, de heer J. W. R van. Eeten. geb. te Utrecht. Leiden: Geslaagd zijn: voor hét docto raalexamen in de rechtswetenschap de heer H. W. T. v. Panhuys; voor het pro- paedeutisch examen in de geneeskunde de heer C. Tjebbes; voor het candidaats- examen in de wis- en natuurkunde mej. J. Reudler; voor het candidaats-examen in de rechtswetenschap de heer O. J. Cluysenaar; voor het propaed. genees kundig examen de heeren J. A. Stenfert Kroese en C. H. Versteeg. Utrecht. Cand. Rechten de heer H. de Brauw. Cand. Klass. Lett, de heer B. H. J, Franke. Theor. Apoth. de heeren J. P. C. v. d. Bergh en W. J. Wedekind. Groningen. Geslaagd voor het aanvul- lings-examen art. 86 H. O.: voor het can didaats-examen in de rechtsgeleerdheid de heer Jb. Kool; voor het doctoraal exa men in de rechtswetenschap de heer 3. Kalma. Mr. P. F. Hnbrecht. f Te Doorn is in 72-jarigen ouderdom overleden een deT bekendste leden van

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1