re I, W.D.DUBURG, ter, TIROL De Uitsluiting:. TE HUUR Slagersgezellen Vereeniging „ONS BELANG" Dankbetuiging Het Loisachdal, de Zugspits enz. Ouvenvoordestraat 14, Keukenmeid, Dienstbode Dienstmeisje Dagmeisje. Bediende Bakkersjongen Kantoorbediende ALKMAAR. TaTiiex „KeniLcm erlaud" J. J. de Waal Malefijt Zn. T. A. DONNEE, Prachtige Betuwsche Meikersen gewicht. Wat wij wc-nschén te berei ken is waarlijk niet een blaam t.e wer pen op eon aantal onzer medeburgers, die ruimschoots aller dank hebben ver diend, doch aan te toonen dat waar hunne krachten te kort schieten, an dere. gezamenlijke kracht het ontbre kende moet aanvullen. Geen misver stand omtrent onze bedoelingen mag worden toegelaten, die tegen ons sfcre- De Orion ging het eerst over de eind streep, spoedig daarna Meteor. Prins Heinrich reikte 's avonds de prij zen uit en hield een toast op den Keizer. Vervolg Stadsnieuws. B ij den heer F. A. Sant, spiegelhandelaar, Groote Houtstraat, ven een zekeren wrevel zou kunnen1 is geëxposeerd een geschilderd por- veibvekken, waarvan de kinderen. tret (buste) van den heer W. Robert waarom t gaat. de dope zouden wor- Het 8(uk u gcschüderd door De rest, mijner kantteekeningen kan den schilder P. van Wijngaard, ik eigenlijk achterwege laten, omdat zij bijna alle beschouwingen betreffen gebaseerd ziin op de veronderstel ling dat het H. A. S. de voeding en kleeding van gemeentewege wenscht te doen geschieden. Intusschen, wij hebben daarover opzettelijk ons niet uitgelaten. Wij hebben gevraagd' toe passing van art. 35 van de leerplicht wet, dat dien gemeenferadlen die be voegdheid geeft „voeding en kleeding te verstrekken aan schoolgaande kin deren voor wie daaraan behoefte be staat, of met dat doel subsidie te ver- leenen' Wij voor ons wenschen geen oogenblik te ontkennen dat wij warme voorstanders zijn van gemeentevoe ding. doch zullen, zoo daarvoor geen meerderheid schijnt te vinden te zijn. ons gelukkig achten, wanneer de be staande commissie door middel eener gemeentelijke subsidie, haar werkkring zal kunnen uitbreiden. En nogmaals constateer ik dat én uzelf, M. de R.. en de geraadpleegde hoofden van scho len daartegen geen bezwaren hebben ingebracht. Daarmede vervalt dan ook de nood zakelijkheid' van een debat over de vragen: hoe moet da zaak geregeld worclleai als de gemeente deze zorg op zich meenxt, wie moet beo orde elen welke kinderen en van welke scholen gebruik zullen mogen maken an de voeding, enz. enz. Een bezwaar echter, dat ook thans reeds bij velen schijnt te bestaan ,wii ik nog even onder de oogen zien. het is die vrees dat de ouders misbruik zullen maken van d'e gelegenheid, en eigen verantwoorde lijkheid voor hun kroost, op die schou ders dier gemeente zullen schuiven. Tegen die vrees pleiten tal van feiten. Mevrouw Schier—De Geid'er, eeai der dames die tal van jaren een. zeer ijve rig aandeel hebben gehad' in de ver strekking van warm voedsel, verzeker de mij nog heden dat herhaalde malen voor verdere deelname bedankt, wordt ..omdat vader weer werk heeft gevon den". Hetzelfde getuigden verschil lende hoof dien van scholen. Integen deel is het voorgevallen dait bons, die niet gevraagd waren, maar niettemin door'het schoolhoofd: uitgereikt, omdat hii wist dat er behoefte aan bestond, teruggezonden werden. De hoofden van scholen hebben dan ook meer met valsche schaamte der ouders dan met misbruik te worstelen. Menigmaal moeten zij er die ouders op attent ma ken. dat zij niet verantwoord zijn. uit misplaatst eergevoel, hun kinderen goed voedsel te onthouden. Zelfs achtte zich de afd. Haarlem van den Bond van Neder 1. onderwijzers ver plicht de collep-a's te wijzen op de nood zakelijkheid van persoonlijk aandrin gen bij zulke ouders. Bedenkt men hierbij dat. een enkel schoolhoofd het ten overvloedie nog noodag achtte de kinderen er on te wijzen, dat höt aan geboden voc-dsel alleen voor de wer- kelijk armen bestemd is en een eenvou dige boterham bij moeder thuis lekker- dier smaakt, dlan 't lekkerste eten dier juffrouwen, en dat de kinderen heel wat van hun aangeboren fijn eergevoel moeten inboeten door midden op Óen dag in optocht naar het voedingslokaal in de Zoetestraat te trekken, dan be hoeft men voor dit denkbeeldig mis- bruik-maken waarlijk zoo bang niet te zijn. Telken jare wordt te de eerste week uitsluitend' lichte kost verstrekt door de commissie, omdat de ktii- dermaagjes pas langzamterhandi aan voldoend voedsel wennen! Die nuch tere, innig-droevige ervaring van de menschen die jaar op jaar met deze arme kleinen in aanraking komen, weegt m. i. voldoende op tegen alle mogelijke 'theoretische bezwaren. Ik vlei mij dan ook met de hoop dat het adres van het H. A. S. in dien ge meenteraad een gunstig onthaal zal vinden, en dlat onze als vooruitstrevend bekende, wethouder van onderwijs, die volgens uwe medtedeeling nie't onge wapend' bevonden zal worden bij de discussie .krachtig aan onze zijde zal staan. p HUGENHOLTZ Jr., Seer. H. A. s. In een volgend! nummler zullen wij over deze zaak nog een en ander in 't m i'dden_brengenREDACTIE. Sport en Wedstrijden toont een© uitstekende gelijkenis. De Burgemeester was hedenmorgen te 5 uur op het Stadhuis. Nader meldt men ons nog: Toen hedenmiddag eenige werklieden naar hun werk werden ge bracht door een paar politie-agenten en een groot aantal stakers, werd in de Frankestraat een politieagent aangegre pen en lang uit op straat gegooid. Een inspecteur die den politieagent wilde hel pen werd ook geducht te pakken geno men. Wielerciieuws. Op de Pare des Princesbaan te Parijs werd Zondag de „Grand deBoulogne'met prijzen van 1000, 400 en 200 francs, afsi. 1333 meters (2 ronden) gewonnen door den Duitscher Huber, 2. Ruit, 3. Elle- gaard. Rutt was ingesloten en Ellegaard leek niet in conditie, het verschil was 1/2 lengte. Jaap Eden werd in zijn serie tegen Ellegaard, Heller en Broka met nog vier anderen niet geplaatst. Schil ling kwam in zijn serie derde achter Mo- mo en Gentel. Hij won zijn serie in de „Consolatie"-prijs voor Louvet en Gros- sean en kwam in de beslissing tweede achter Jacquelin met 1/2 lengte, 3e Bixio. Paarden. Te Leeuwarden zullen 18 dezer, op het terrein van "de Nieuwe IJsclub, hard draverijen op de lange baan en een jacht- rit met hindernissen gehouden worden. Aan gezamenlijke prijzen worden uit geloofd, voor de draverijen 1 1200 en voor de wedrennen t 580. Zeilen. De uitslag van den zeilwedstrijd Kiel- Travemünde is de volgende: In de af deeling voor wedstrijd] achten won Orion den eersten prijs en den extra- prijs. De Meteor-bokaal werd door Garin gewonnen. In de afdeeling voor kruisers- jachten kreeg Cicely den Keizer-bokaal en den jubileumsprijs, Navahoe won den eersten prijs en Meteor den tweeden. Aan den wedstrijd in de Lübecker bocht namen 40 vaartuigen deel, waaron der ook de Meteor met den Keizer en Prins Heinrich aan boord. .•Vis gevolg van het besluit der p: troons tot opheffing der uitsluiting, werd hedenmorgen op verschillende wer ken in de stad de arbeid hervat, zij het hier en daar ook met slechts enkele werklieden. Aan ,,de Kroon"' waren 7 opperlieden en metselaars aan het werk. ook aan het in aanbouw zijnde werk aan de Park laan, aan die in het Kleverpark, aan die in het Wilhelminapark, aan dat in de Frankestraat, aannemer de heer Geijl, is het werk hervat. Of het aantal perso nen, die onder de bemiddelingsvoorstel len aan den arbeid zijn gegaan, ruim 400 bedraagt, kunnen wij onmogelijk constateeren. Te oordeelen naar hetgeen men ziet, is dit aantal niet zoo groot, doch daartegenover staat, dat enkele pa troons, bij wie 12, 13 en 15 man heden werkzaam waren, zeiden, dat niemand hier iets van gewaar zou worden, om dat zij deze voorloopig nog niet aan werken aan den weg gelegen, laten ar beiden. Bovendien is medegerekend het aantal stucadoors, dat aan den arbeid is gegaan, volgens het beweren van die patroons zou het aantal arbeiders, dat aan den arbeid was gegaan, het getal 400 te boven gaan. De niet-werkende opperlieden en met selaars, die hedenmorgen de verschil lende werken hebben afgeloopen, bewe ren dat hoogstens een 130 man aan het werk zijn gegaan, en dat nog ongeveer 300 opperlieden en metselaars heden heb ben verklaard niet op de bemiddelings voorstellen den arbeid te zullen hervat ten. Het aantal „goedgezinden" door de patroons opgegeven, acht het Regelings comité dan ook geheel onjuist en tevens beweert het, dat de patroons een ieder een maar heeft laten teekenen, zoowel timmerlieden als grondwerkers, die ge heel buiten de beweging stonden Hoe het zij, het is onmogelijk om te cbnsta- teeren hoe groot het aantal is, dat den arbeid heeft hervat, en daarom hebben wij gemeend de meening zoowel^'an het Regelingscomité als van de patroons te moeten mededeelen. Over 't algemeen is het zeer rustig in de stad. Voor bijna alle werken is poli tie geposteerd, die bij de minste opeen- hooping van niet-werkende opperlieden de aanmaning van „doorloopen" doen hooren. Alleen 's avonds en 's morgens vroeg bij het verlaten en het zich begeven naai de werken, ondervinden de „goedgezin- den", die onder geleide dei'politie staan, van de overige opperlieden, metselaars en stucadoors voor hen minder aangena me bejegeningen. Dien tijden 's avonds om 7 uur en 's morgens 6 uur is het hier en daar dan ook wat woelig, doch wan ordelijkheden zijn om zoo te zeggen nog niet voorgekomen. Voor een groot gedeelte is dit bepaald te danken aan de bezadigde leiders, die steeds allen tot kalmte aanmanen. Dinsdag-avond hadden de 6 dtuca- doorsgezellen van de firma Brügge- man en Martens, die gisteren op de Nieuwe Gracht gewerkt hadden, van de stakers en zich daarbij aansluiten- den, bij het naar huis gaan veel ie verduren. Allerlei beleedigende uit drukkingen werden hun naar het hoofd geslingerd en meermalen wer den zij, niettegenstaande de politie hen beschermde, en naar huis geleid de, op de hakken getrapt. Ook heden morgen was de Raaks in rep en roer. toen de stucadoors der firma Brugge- man en Martens het werk weder wenscht en te hervatten, en zich daar toe aan die werkplaats vervoegden. Twee hebben zich hierdoor weder ge noodzaakt; gezien het werk neer te leg gen, terwijl twee anderen die heden morgen op Ooslterhout aan het werk gingen, weldra door dat er geen bescherming van de Heemsteedsche politie was waren genoodzaakt den arbeid te staken. De .staking der sftucadoorsgtezellen duurt .dan ook nog steeds voort. Thans hebben zij hun eisch om t,a- riefve.rhooging aanhangig gemaakt bij die Kamer van Ai beid voor de Me taal- en Houtbewerking en haar be middeling ingeroepen. Reedfe heeft liet bestuuv der Kamer een onderhoud gehad met het bestuur der stucadoorsgezellen en hebben laatstgenoemdten het een en andier na der toegelicht Hedenmiddag te 12 uur waren vele opperlieden en metselaars bij het werk van den heer Geijl in de Fran kestraat om de werkenden tot neer legging van den arbeid over te halen. Hun pogingen hieven evenwel zonder resultaat. Een sterke politiemacht, was aan wezig om wanordelijkhedien te voor komen. De opperlieden en metselaars hou den steeds huishoudelijke vergaderin gen in het gebouw ,,St. Bavo." Nader vernemen wij nog. dat hier en daar poldferwierkeirs fungeeren voor opperlieden, die volgens de pa troons in 2 dagen daarvoor geschikt, zijn. De heer Geijl heeft intusschen al zijn metselwerk aan een ander uitbe steed. Er wordt ook nog gewerkt op de hoek KI. Houtweg en Gasthuissingel en aan de Huishoud- en Industrieschool. Hedenmorgen kreeg een 21ja- rig jongmensch in de Kleine Houtstraat een toeval. Twee verpleegsters, die juist passeerden, verleenden haar groote niet genoeg te waardeeren hulp en brachten hem in een naastbijzijnde woning. Het duurde geruimen tijd eer hij weder tot bewustzijn kwam. niiig3 jc- zult hem zeker wel herken nen. Ik ben de minister!" Maar de m&n grinnikte eens en ant woordde: „Menierke, we gelieve nie alles, zulle, wa d© chauffeurs ons vertelle as ze in de phiarie zitte." Gelukkig herkende een brouwers jongen die ook naar het oploopje kwam kijken,, zijn souverein en bracht den garde-champieter op de hoogte. Toen liep de goede jongen ventre terre naar de stad en in een minimum van tijd kwam hij op een paard aanschokken. De koning bedankte hem en toen hij met zijn automobiel uit het gezicht was, moest hij hartelijk lachen om '-t geval. De 2e luitenanit van Tienhoven van het bataljon infanterie, alhier ingar- nizoen, zal van 14 Juli tot 2 Augustus e.k. gedetacheerd; worden aan de werkplaatsen voo^ draagbare 'wape nen te Hembrug tot het volgen van een wapencursus. Weienschap. Goedloopende uurwerken. Over de wijze waarop het observatorium te Greenwich uurwerken beproeft, die uit de werkplaatsen van de beste horlo gemakers van Engeland komen, verhaalt het „Neue Wiener Journal" het volgen- Ieder uurwerk staat onder contróle, de afwijkingen in den loop eener week worden nauwkeurig genoteerd en, na verloop van zes maanden wordt het uur werk, óf door de Regeering gekocht, om in de oorlogsmarine gebruikt te worden, of teruggezonden naar de werkplaats; al naar het de proefnemingen doorstaan had. Wanneer een uurwerk in de eerste week acht secunden voor, en in de vol gende acht secunden achter loopt, dan heeft het de proef slecht doorstaan. Wijst het daarentegen gedurende eenige we ken bij sterke temperatuursverandering dezelfde fout in dezelfde mate aan, dan valt het oordeel der wetenschappelijke mannen in Greenwich gunstig uit, want dan bestaat er vooruitzicht, dat de fout, door meer of minder spannen van een veer, of door een dergelijke verandering, opgeheven kan worden. Voor dergelijke uurwerken, die in een oorlogsschip ge plaatst worden,, betaalt de Engelsche re geering 450 500 gulden. Ook zakuurwer ken worden ter beoordeeling naar het observatorium gezonden, want de zee man heeft op het dek een nauwkeurig loopend horloge noodig. Voor dergelijke vertrouwbare uurwerken wordt 175 225 gulden betaald. In deze inrichting te Greenwich is het uurwerk van den horlogemaker Harri son (1761), die den voor een vertrouw baar horloge uitgeloofden prijs, van 5000 pond, won. Dit uurwerk vertoonde na een reis van Engeland naar Jamaica slechts een afwijking van 5 secunden. Harrison ontving echter niet het loon voor zijn arbeid, want, ofschoon hij de prijs ten volle verdiende, liet men hem zeer lang op betaling wachten en slechts nu en dan ontving hij een klein gedeelte daarvan. Van het observatorium te Greenwich uit wordt ieder uur de juiste tijd aan het hoofdpostkantoor in Londen meegedeeld. Van de post ontvangen eenige der voor naamste klokkenmakers in Londen en Reclame I Twee Partjsche bladen, de Matin" en de ..Frangais". hebben een eigen- aardig reclamemiddel bedacht. Hun administraties maken bekend, dat al wie van 15 dezer af den Matin" of den ..Frangais'1 in het publiek leest, of zichtbaar bij zich draagt of naast zich heeft liggen, kans zal hebben zich plotseling een brief in de hand gestopt te zien. waarin hem wordt medege deeld'. dat hij recht heeft op een groot of een klein geschenk: buitenverblijf, automobiel, ring. broche of wat niet al. De administratie zal op een wille-, keurigen dag aan een medewerker de opdracht ireven zich naar die of die straat te begeven of naar een andere stad om daar bijv. aan den tienden persoon, dien hii zal tegenkomen met den Matin" of den „Frangais'1 in de hand, d'e gelukaanbrengende envelop pe te overhandigen. De bladen hopen ook, dat zich bij dergelijke uitdeelingen grappige mei den ten zullen voordoen, waarop zij hun lezers dan weer kunnen tractee- tendam, van de Holland—Amerika Lijn, arriveerde 8 Juli van Newyork te Rotterdam. Atlvertenilën. V Voorspoedig bevallen van een welgeschapen DOCHTER WIJNANDA A. VESTER, Echtgenoote van J. H. H. M. v. d. WEIDEN Jz. Heemstede, 7 Juli 1902. V Voorspoedig bevallen een JONGEN: C. SMITSLeurs. Brand. Tengevolge van een ontploffing van een stoomketel brak dezer dagen in d» vroegte een hevige brand uit in een fabriek van electrische werktuigen in de Rue des Volontaires te Parijs. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat alle werkplaatsen weldra in brand stonden De schade wordt begroot op twee millïoen francs. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. 700 arbeiders zjjn door dezen brand zon der werk. Brand te Lourenco Marquez. Donderdagavond is een hevige brand uitgebroken in de Engelsche gouverne mentsmagazijnen aan het Nederlandsche hoofd te Lourengo Marquez. Een groote hoeveelheid Engelsch militair materiaal tot een waarde van ruim 3 millioen gul den is vermeld. Vrijdag duurde de brand voort en men was bevreesd voor andere werven. Heden overleed onze dier bare Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer WILLEM CORNELIS KORN- MANN, in den ouderdom van 53 jaar. Haarlem, Wed. A. KORNMANN Kruijer. Sassenheim, C. G. KORNMANN. A. M. KORNMANN—Mes. Haarlem. AL1DA KORNMANN. Hazerswoude, W. C, KORNMANN Jr. Haarlem, G. C. KORNMANN. Haarlem, 6 Juli 1902. Iemand die van af 10 uur 's mor gens den geheelen dag dispo nibel heeft zag zich gaarne belast met het innen ran Kwitantiën of iets dergelyks, onder billijke voor waarden. Brieven onder No. 5155 bureau van dit blad. BOVENHUIS voor klein gezin, riant uitzicht, gelegen aan 't Spaarne en halte electrische tram. Te bevragen Turfmarkt 2. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 19 Juli 1897 No. 35. op Donderdag 10 Juli 4902 in het gebouw St. Bavo des avonds ten 8'/, uur. Als sprekers zullen optreden, de Heeren D. DE KLERK lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en L. DE WIED Voorzitter Nederl. Slagersgezellen- bond. Alleen toegang voor H. H. Patroons en Slagersgezellen. HET BESTUUR. Debat vrij. V Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden onzer geliefde behuwd- moeder TRIJNTJE PRINS wedu we CHRIST1AAN MULLER, be tuigen wij onzen hartelijken dank, D. P. MULLER—BOHN. P. L. MULLER. Leiden 7 Juli 1902. Oplichten van huizen. Te Stuttgart heeft men dezer dagen een bewoond huis, dat verzakt was, 1 meter 45 opgelicht, zonder dat er eeniger- lei schade werd aangericht. De vracht van 280.000 KG. werd met 32 machines in 10 uur op de vereischte hoogte gebracht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. A. Baars en A. A. Wijkhuizen: L. W. de Wit en J. van lluls; L. P. Hessels en M. P. Meine; J. Plas en M. Lubbers; C. Verzijlberg en S. van Zeelandi Getrouwd: 9 Juli P. Nuiskeir en A. de grootste provinciesteden den juisten l. H. Schroder; N. Dekker en A. G. tijd. Het is voor mannen van de nauwkeu rige wetenschap onaangenaam te hoo ren dat de, door het observatorium te Greenwich aangegeven tijd, menigmaal van den juisten afwijkt. Hoe dat gebeu ren kan en wat nog merkwaardiger is hoe dat gevonden en zeer nauwkeurig vastgesteld kan worden, hiervan zou een beschrijving ons te ver voeren. In ieder geval komen zulke afwijkingen voor en alle worden nauwkeurig geboekt. Zoo kan men in het hiertoe dienend boek ezen, dat op Maandag 2 Juni, des namiddags om één uur, de klok van het observatorium te Greenwich een drie honderdste secunde achterging en ver leden Zondag op hetzelfde uur werd vastgesteld, dat het vertrouwbaarste uur werk van Engeland het is naar maar waar! een honderdste secunde voor ging. En dan moet men den sterrewacht- tijd vertrouwen! Eekhout; P. J. v. Eekhout en J. K. Borsje; \V. Smink en C. A. S. van Wort, Bevallen: 7 Juli. E. Ploeg—van Beem, \V. v. Schaik—Kampman, d. 8. E. E. d. Haak—Kipshagen z. A. Waasdorp- Lusthuis d. 9. E. Koster—Pelser d. Overleden: 8 Juli. A. F. Karmelk 4 m., d„ Parklaan. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Terwijl de koning van België een tochtje per automobiel maakte in de omstreken van Brussel en een man kement aan zijn kar kreeg, had hij eene ontmoeting met een buitenman, waardoor de koning weer in een goed humeur kwam. Deze onjtmoeting was vooral typisch daar de vreedzame landlieden volstrekt geen idee hadden van de tegenwoordigheid van hun souverein. Zoodra de koninklijke au tomobiel stil stond, verdrongen zich een aantal landlieden er om heen en onder hen was ook de veldwachter, met .-te 'or;-- dienstpet op. Nie mand herken cte den koninklijken chauffeur en de graaf De Smet de Naeyer richtte zich tot den eenigen persoon onder de omstanders, die een officieel kenteeken droeg. Hij vroeg idten veldwachter of hij niet voor een paard kon zorgen,waar mede men de automobiel naar het station kon brengen. De waardige man, die waarschijnlijk al meer on dervinding met automobielen opge daan had, weigerde en riep in h et Vlaamsch uit: „Ge weet ook wel me- nierke dat dè nie. mijn werk is, zulle. Zoékte gaij zelfs mar een schimmel ker Z.M. hield zich kalm, maar graaf De Smet werd nijdig. „Wil je wel eens heel gauw voor een paard zor gen", riep hij uit: „het is voor jeko- V De ondergeteekenden en ver dere familie betuigen hunnen op rechten en welgemeenden dank voor de zeer vele en hartelijke be wijzen van deelneming, bij ons Zestig-jarig Huwelijksfeest be toond, ook in 't bijzonder aan het Fanfarecorps van de Jan Gijzen- vaart, voor de eer aan ons be wezen, en verder aan allen die voor ons dien dag onvergetelijk hebben gemaakt. HENDRIK HANDGRAAF en Echtgenoote. Sandpoort, 9 Juli '02. aan de Weledele Z. Gel. Heeren Dr. JESSURUN en Dr. GOED KOOP, voor de zorgvuldige be handeling aan onze Dochter be wezen. C. v. d WERFF en Echtgenoote. Haarlem Juli 1902. Spek.straat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Deze week: met Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken 1,50voor Kinderen 75 Cts, belast zich met den In- en Ver koop van Elfecten, het Verzilveren van Coupons, wisselt Vreemde Munt en bankpapier, Prolongatiën, Wissels enz. enz. Eene Juffrouw, oud 31 jaar, van nette familie, R. K., zag zich gaarne geplaatst bij een Heer of Dame, liefst Haarlem ot omstreken, als Juff-puw van Gezelschap of Huishoudster. Er zal meer op goede oehandeling dan wel hoog salaris gelet worden. Br. fr. lett. G. B. bij HENRI COEBERGH, Boekh., Haarlem. LORD SALISBURY. LONDEN, 8 Juli. De Daily Mail zegt. dat Lord Salisbury evenmin denkt aan aftreden als aan recon structie van het ministerie. TOESTAND VAN CHAMBERLAIN. LONDEN, 8 Juli. Chamberlain is nog steeds iu het hospitaal; hij is ver zwakt door bloedverlies. De wonde heeft geen neiging tot dragen, doch het gevaar daarvoor bestaat nog twee tot drie dagen. Gevraagd met Augustus eene van goede getuigen voorzien. Loon 110 met opslag, 26 wascbgeld en verval, zich in persoon aan te melden 's avonds na 8 uur, Kenau park 31. Marktnieuws. Haarlem, -9 JuM 1902. Heden waren alhier aangevoerd 84 Stapels, 4828 kazen, wegende 9132 kg. Prijs f 1026.50. z Stoomvaarlberichten. Helt stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, arriveerde 8 Juli te Marseille. Het stoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, passeerde 8 Juli Gi braltar. Het atoomschip Flores, van Amster dam naar Batavia, passeerde 8 Juli Gibraltar. Helt stoomschip Soembawa, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde Juli te Padang. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 8 Juli te Port Said. Heft stoomschip Anchises, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 6 Juli van Perim'. Het stoomschip Prins Frederik Hen drik, van Paramaribo naar Amster dam. arriveerde 8 Juli des nam. 11 uur te Havre. Het dubbelschroefstoomschip Sta- Msvr. VENNEKOOL, Brouwers vaart 126, verlangt voor dadelijk een flinke niet jonger dan 22 jaar; de be trekking van kindermeisje is al vervuld. Terstond gevraagd wegens ziekte een degelijk eenvoudig naar verkiezing van 75 of den geheelen dag. Parklaan 7. Een net dagmeisje gevraagd, niet beneden de 17 jaar. Barteljo- risstraat 39. (Schoenwinkel). Gevraagd een BEDIENDE, flink verkooper, fr. Br met opgave laat ste betr. en verlangd salaris onder No. 5156. Direct gevraagd een flinke adres Lange Margarethastraatl5. gevraagd, als jongste Bediende, niet jonger dan 16 jaar. Brieven franco onder No. 5157 bureau van dit blad. BUSGROENTEN JAMS. TAFELZUREN. SAUCEN. OVERVEEN. Inrichting voor het maken van Nortonwel- len tot het verkrijgen van drink- of fabrieks water. extra kwaliteit, gegarandeerd zuiver. KI. Houtstraat 62. in mandjes van 5 K.G. bruto en franco 2 in luxe verpakking, voor cadeaux, geheel nieuw en hoogst elegant pl.m. 5 K.G. fro. 2,30 verzendt J. GERRITSEN te Andelst, Hofleverancier van H. M. de Koningin. Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADVERTENTIËN in alle andere Bladen, als: Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, De Tijd, De Standaard, Het Centrum, enz. enz. zonder verhooging van den prijs. Desgewenscht wordt hulp ver leend bij hetopstellen der annonces.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3