te iaiiio f170. MADRID Wordt gevraagd Buitenmeisje Correspondentie. Pension. Aangeboden eene WONING Te Koop: TE KOOP: Jongedames-Rijwiel Opleiding ENGELSGH L. 0. hef Escuriaal en Segovia. Kromme Elleboogsteeg No. 87rd- Er bestaan plannen om een zij lijntj e van den stoomtram Haarlem.Alkmaar te leggen langs de zoogen. „Halve Maan'' naar het station der H. IJ. S, M.. ten einde het transport van groen ten enz. voor tuinders, aan de stoom tramlij n gelegen, te vergemakkelijken. Door P. Stam is zijn benoeming tot watermolenaar in het gemeenteland aangenomen. B. en W'. hebben met ingang van 15 Juli' e.k. eervol ontslag verleend aan den heer W. M. Lenshoek, als ambte naar ter secretarie dezer gemeente. Haarlemtuerm eer. Vrijdag jl. zouden te Hoofddorp een paar in den echt verbonden wor- dlen. Op de brug, die toegang geeft naar het gemeentehuis, veranderde de bruidegom eensklaps van meenïng en wilde niéts van trouwen weten, en was door dé bruid of getuigen daartoe niet. te bewegen. Ongehuwd keerde hielt paar elk naar zijne woning. KI» INKK/.ONDI- N ME UNÜEN. 30 cents per regel. STRAFPREDIKATIE. Het is onge looflijk hoeveel meuschen er nog zijn, die, trots alle welgemeende genees kundige raadgevingen zich weinig la ten gelegen liggen aan lichaamsver zorging. Niets ter wereld is in staat zulke personen uit hun lethargie wak ker te schudden. Het meest wordt dat lichaamsdeel verwaarloosd dat wij zoo hoog noodig gebruiken moeten en waarvan onze spijsvertering en onze gezondheid afhangt, dat lichaamsdeel, dat wij slechts eenmaal in ons leven compleet ontvangen, dat dus tot on zen dood duren moet, en dat ieder ver standig mensch daarom behoorlijk verzorgen moet. Wij bedoelen de tanden. Reeds de onuitstaanbare onwelrieken de lucht van den mond, bijna altijd een gevolg van verwaarloozing der tanden, zou iemand nopen, uit een gevoel van fatsoen tegenover kermis sen en vrienden, zich aan een stelsel matige verzorging der tanden te ge wennen. Die verzorging toch as zoo dood... eenvoudig en gemakkelijk. Men gewenne zich slechts aan dage- lijksche mondspoelingen (zoogen. mondbaden) met Odol. Reeds ter wil le van het welbehagen, dat men ge voelt door de verfrisschende uitwer king der spoelingen met Odol, zou men daartoe overgaan. Deze mond- spoelingen Worden in dier voege ge. daan. dat men eerst een slok Odolwa- ter 2 tot 3 minuten in den mond houdt opdat het Odol-antisept'icum overal goed geabsorbeerd kan worden) en met een anderen slok het Odolwater door de tanden heen en weer laat gaan. krachtig spoelt en ten slotte gorgelt. Deze geheele behandeling noemt men odoliseeren. Wie stelsel matig 's morgens, 's middags en 's avonds den mond odollseert, is zeker, dat zijn kiezen niet hol worden, en voor altoos gewaarborgd tegen een onwelriekenden mond. Wij geyen daarom dringend en iter goeder trouw aan ieder, die zijn tanden in goeden staat wil houden 'en zijn mond vrij van onaangenamen reuk, den raad, zich te gewennen aan een regelmatige verzorging van den mond met Uaot. Hoe weldadig de uitwerking dezer mondspoelingen is, zullen voorname lijk diegenen ondervinden die reeds ettelijke holle kiezen m hun gebit hebben. De werking is hierbij ver rassend vlug. Het spreekt van zelf dat dit resul taat alleen te verkrijgen is bij het ge bruik van het echte Odol in de be^ kendo patentflacons (per heele flacon f i.. per halve 60 cents). Mem late zich geen namaak 'in de handen stoppen. Binnenland. Ned. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid. Na de pauze in de te Utrecht gehou den vergadering van de Ned. Maats, ter bevordering van Nijverheid kreeg Vrijdagmiddag die 'heer D. \V. Stork, van Hengelo, het woord, ter bespreking van de punten Arbeidscontract en Ka mers van Arbeid. Deze inleiding vond haar grond1 in een bespreking door de departementen van, het vraagstuk dier werkstaking, waaruit directeuren die navolgende conclusie hadden getrokken, die zij ter aanneming aan de algemeene verga dering voorstelden: lo. de antwoorden en belangrijke rapporten d'er departementen over dit vraagstuk voor kennisgeving aan te ne men ondier dankzegging aan de per sonen, welke zich de moeite hebben getroost deze zaak te onderzoeken en toe te lichten; 2o. een aidires te richten aan de geering. ten einde met het oog op het voorkomen van belangengeschillen bij den arbeid,, aan te dringen op een spoe dige indiening van een ontwerp van wet op het arbeidscontract en eene wijziging van die wet op de Kamers van Arbeid. Het laatstgenoemde zoo danig .dat 'daarbij rekening wordt ge houden met die volgende eischen: a. Bij een gerezen belangengeschïl zijn heidie partijen verplicht daarvan mede- deeling te (Hoert aan het bestuur der bevoegde Kamer van Arbeid; b. Dit be stuur onderzoekt de zaak summierlijk en beproeft een minnelijke schikking; c. Het rapport van het bestuur wordt aan de Kamer van Arbeid meegedeeld; d. Tot benoeming van een verzoenings. raad wordt in eerste instantie door heit bestuur, in tweede door de Kamer van Arbeid besloten, wanneer een der par tijen zulks wenscht of wanneer ter be oordeeling dor Kamer hetzij het alge meen belang, hetzij dat van derden bij het geschil blijkt betrokken te zijn: Partijen, getuigen en deskundigen zijn verplicht (behoudens wettelijk schooni'ngsrecht) te verschijnen op een oproeping der Kamer van Arbeid, haar bestuur, of den verzoeningsraad eu in lichtingen te geven: f. De uitspraak wordt gepubliceerd; partijen verklaren binnen een bepaalden tijd ©f zij zich aan die uitspraak onderwerpen. Na een inleiding d'oor den heer Van Lookeren Campagne, directeur, nam de heer Stork het woord en begon met de opmerking, dat een .arbeidscontract en wijziging van de wet, op dé Kamers van Arbeid niet geheel bij elkander behooren. Het Haagsché rapport on derscheidt zeer terecht rechts- en be langengeschillen. De meeste werksta kingen beboeren tot de laatste cate gorie. Al wordt het arbeidscontract goed geregeld, toch zal altijd een dér partijen binnen zekeren tijd dat aan de andere moeten kunnen opzeggen. Ge beurt dat door dén patroon en meent de arbeider dat de reden van dé op zegging niet. oirbaar is, dan zal hij. zelfs ai wordt de bij contract, bepaal de termijn in acht genomen, toch een belangenstrijd tusschen hem en den pa troon zoeken. Het is verkeerd op een arbeidscon tract aan te dringen zoolang men niet weet in welke richting dat zal gaan. D,e vraag is in hoever arbitrage vrij willig of gedwongen zijn zal. Daarom trent is veel verschil van gevoelen. Ge dwongen arbitrage is niet wenschelijk om verschillende redenen. Zij verbreekt dé contract-vrijheid, men wordt gebon den aan voorwaarden door derden vastgesteld. De werkman zal bij ge dwongen arbitrage iedere zaak maken tot een punt van geschil. Is de arbi trage een zaak van vrije overeenkomst, dan zal zij niet vaak worden gevraagd, maar heide partijen zullen er zich dan gaarne aan onderwerpen Nooit zal kunnen verlangd worden, dat iemand blijft in dienst van zijn pa troon, als dleze meent hem, om welke redlen dlan ook, niet meer te kunnen gebruiken. De regeling van *t loon. na hoevee] overleg ook, kan alleen de zaak zijn van deux werkgever. Misschien kan de termijn van opzegging langer zijn. misschien ook kan men bijon rechtvaardig ontslag boete opleggen, vast staat, dat, de patroon heeft te be slissen met wien hij werken wil. Daar mee wordt evenwel overleg tusschen patroon en werkman als gelijknech tendie partijen niet uitgesloten. De pa troon zal moeten weten welk loon hij kan uitbetalen, de werkman of hij daarvoor werken wil. Dit laatste mo ge vroeger een wassen neus zijn ge- geweest. zij is dit door de vakorgani satie- thans niet meer. Werd den pa troon een loon voorgeschreven, dan zou ook. aan den werkman moeten wor den voorgeschreven, daarvoor bij den patroon te werken, iets wat hem op den duur waarschijnlijk niet bevallen zou. Bij de werkstaking te Enschedé, waarbij het loon van een déél der ar beiders werd verlaagd, is gevraagd of die verlaging gewettigd! was en of er op het artikel, dat zij maakten, winst werd gemaakt of niet. Dit is evenwel in zaken waar de werkman geen aan deel in de winst heeft, dé quaestie niet. Voor.het publiek is de eenige quaes-, tie machtsmisbruik en of bet loon mis schien gedaald is beneden het ter plaat se gebruikelijk loon. Voor dien werk gever is juist de bepaling van het loon en van den besten vorm waarin d'at nxoet worden uitgekeerd', zeer moeilijk en in die meeste fabrieken I's voor het samengaan van wederzij dsche belan gen de invoering van het. stukwerkstel sel noodig. Speciaal in machinefa brieken, waar voortdurend nieuwe werktuigen worden aangeschaft, moet liet. loon blijven in overeenstemming met de concurrentie. Anders zou men spoedig niet meer kunnen concurree- ren. Meesta] verleent de werkman hierbij zijn medewerking niet. Hij is bij het plaatsen van sneller werkende machines in den beginne veelal ge neigd, het werk niet al te gauw te doen. opdat, de prijs per stuk niet te laag zal worden, Overleg is noodig, daarvan ben ik een groot voorstander, maar in een groote zaak is daj. niet zoo gemak kelijk. als menig theoretisch schrijver zich die derikt. In ons Tijdschrift heeft de heer Van Zanten erover ge schreven. Hoe acht iemand, die buiten de praktijk staat, zich bevoegd om daarover te oordeelen? Van de fabri kanten is alleen de heer Albert Span jaard het met hem eens, naar het ge voelen van dé anderen heeft- hij niet gevraagd. Gedwongen inmenging van den wetgever achten fndiusitrieelen, die aan 't hoofd staan van vooruitgaande zaken, niet mogelijk. Thans de tweede vraag: in hoever kan door één van dé twee partijen ar bitrage worden verlangd? Uit het voor étel van directeuren zou men kunnen opmaken, d'at zij die wenschelijk ach ten. Bij arbeidsgeschillen is onge vraagde en ongewenschte tusschen- komst een groot bezwaar. Te Enschedé heeft die zeer slecht gewerkt. Het aan bod van den Minister van Binnenl. Za ken is er door een van de partijen, de firma Van He.ek. geweigerd en zeker' zou ook de tegenpartij die geweigerd hebben als de firma Van Heek er niet zoo vlug bij was geweest rnett hare af wijzing. Dit aanbod! had nu een ave-; rechtsch gevolg. Men stelde de weige ring van du heeren Van Heek tegen over het publiek in eein verkeerd dag licht en de steun van hét publiek heeft die staking veel langer dloen duren.' dan anders het geval zou zijn geweest. Het was hier geen hongerquaestie. De staking zou anders en veel spoediger ziin afgeloopen als liet publiek er zich niet mee bemoeid had' en de stakers zouden zich geen honger hebben opge legd Kan éen van de partijen arbitrage vorderen, dan is groot nadeel moge lijk. wanneer, de andere partij die niet'wil. Is immers de uitspraak in t voordeel van laatstbedoelde partij dan zal de aanvragende partij zich al licht daarbij niet willen neerleggen en zich beroepen op dé weigering van de andere, en zich zelf ook niet aan de door haar gevraagde arbitrage te onderwerpen. Derhalve zou het in der gelijk geval billijk zijn, dat de aan vrager z'ich a priori aan de uitspraak verklaarde te zullen onderwerpen. Daarbij zou de Kamer van Arbeid de bevoegdheid moeten hebben, om van de uitspraak van een verzoeningsraad ,af te wijken, In verband met een en ander zou ik in punt II van 't voorstel van Directeuren sub d willen lezen in plaats van „wordt"„kan in eerste instantie" door het ..bestuur worden besloten". Beëindiging van geschillen is van i wel als voor den werkgever, ook vooi ie industrie zelve en dus voor liet ge heele land. Het zou een goede zaak wezen, wanneer de werklieden weer- standskassen maakten, zoodat zij strijd konden voeren op eigen kosten. Zij zouden dan voorzichtiger zijri iu-t werkstakingen dan thans, nu zij die door andeven laten betalen. De taak van ons werkgevers is. met onze werk lieden in vrede te leven, dan kan de industrie bloeien. (Applaus). Ifierop volgde een uitvoerig debat dat wij wegens de beperkte ruimte met in zijn geheel kunnen opnemen, Wij volstaan dus met- de vermelding! dat de heer van Rossutn op zeer be kwame wijze het standpunt van Di recteuren toelichtte, dat Mr. Tydemar j verklaarde, dat wijziging 'in de wet op de J\. v. A. niet gewenscht was. omdat, deze nog te kort werkt, en dat ten slotïe na veel pogingen tot wijzi. ging van het voorstel van Directeuren van verschillende zij den. dit werd aan genomen. met de (door Directeuren overgenomen) verandering in sub J. die de heer Stork wenschte en tus schenvoeging van liet woordje „op" ui punt 2o. voor de woorden ..eene wij ziging." waarmee men bedoelde den wcnseii te uiten, dat de spoed alleen ten opzichte van het arbeidscontract gewenscht wordt. Na dank aan den heer' Stork werd de vergadering gesloten. De afge vaardigden gingen per extra trein naar Baani en dli lieerden, daar in het Bad hotel. Men seint ons "uit Utrecht: Hedten werd de algemetene verga dering heropend. Im Weetrivil. van' ht verzet o.a. van de dep. Haarlem en Zaanstreek werd de aan de alge meene kas uit .'te keeren bijdrage ver minderd, van f 3.25 tot f 2.25 per lid. Daartegenover ontvangt voortaan de algemeene kas de geheele contributie der donateurs. Aangenomen werd de motie van het dep. Amsterdam, om bij de vol gende wetswijzigingen het uitreiken van een getuigschrift aan werklieden weigens langjarigen trouwen dienst mogelijk te maken. De samensmelting met de Vereeni- ging voor Fabrieks- en Handwerks- Nijverheid werd aangenomen. De vergadering duurt, voort. Het nieuwe regiment Infanterie Naar men verneemt, bestaat het. voor nemen om,, nu art. 2 der Militiewei, '1901 toelaat 6500 man meer in te lijven dan onder de werking der oude militiewet, het wapen der infanterie in 1903 met een regiment te vermeerderen. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Ee.axclie ach niet uansprakelii k. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de Itopy den inzender niet teruggegeven. Haarlem, Juli 1902. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het bericht, voor komende in het nummer van het Haar lem's Dagblad van Woensdag 9 Juli, be treffende de drie veel besproken lichtin gen, is ondergeteeltende zoo vrij, UEd. eenige ruimte in uw veelgelezen blad te vragen, om eenige opheldering te geven voor de betrokken miliciens der lichtin gen "95, '96 en vooral van 1897. Bij voor baat mijn dank. Zooals bij circulaire is bekend gemaakt heeft. Maandagavond in 't Geheel-Onthou derslokaal, Kleine Houtstraat 44, een huishoudelijke vergadering plaats gehad voor bedoelde lichtingen, welke goed, maar toch niet naar verwachting be zocht was. Het doel van bedoelde ver gadering was hoofdzakelijk (ontbinding comité) oprichting van een Landelijken Bond van militairen-verlofgangers en oud-verlofgangers, welke is opgericht met circa 50 leden. Om te beginnen is het tamelijk, maar natuurlijk lang niet alle miliciens, welke er feitelijk belang bij hebben, waren ter vergadering aan wezig, anders was dat getal wel haast gestegen tot circa 500. Waarom nu de lichting 1897 het meeste belang bij de zaak dient te hebben is deze: De minister van oorlog heeft bepaald, dat dit jaar (1902) van die lichting verschillende ge deelten voor herhalingsoefening onder de wapens zullen worden geroepen, te beginnen met 26 Juli, dus dat is al over een paar weken. Miliciens van 1897 wordt wakekr, want de minister van oorlog roept: Toen het plaatselijk comité u riep, toen sliept gij.'Nu is het tijd, meer dan tijd. om u te vereenigen, om te protesteeren tegen dat, buitenkansje om opgefrischt te worden. Waarom niet ter vergadering gekomen? Waarom geen reden opgege ven van uw afwezigheid? Toont, dat gij wilt goed maken, wat al haast verkeken is, en komt u bij een der bestuursleden aanmelden als lid van den Landelijken Bond van militairen-verlofgangers en oud-verlofgangers, om zoodoende als één man sterk te zijn in tijd van gevaar. Ook zult gij bij toetreding tot dien bond samenwerken, om de al geprezen Land weer zoo spoedig mogelijk van de baan to doen schuiven, daar dat toch wel een zaak is, die haast nog onverdragelijker is dan die welke ons is opgelegd door de Militiewet. Het bestuur waar gij u als lid kunt aanmelden, bestaat uit de volgende hee ren: P. Heijboer, Pieter Kiesstraat 6; P. .T. Hendriks, Jacobijnestraat 27; J. J. de Vos, Leliestraat, 28a: a. Zonneveld, Ge neraal Bothastraat. J. J. Nales, Wever straat 17; P. J. Scheelings, Brouwerstraat 82; J. Neugebauer, Heerensingel 41. U, mijnheer de redacteur, nogmaals dank zeggende voor de verleende plaats ruimte. verblijf ik achtend, UEd. dw. dr., P. HEIJBOER. Vervolg Stadsnieuws. Aan de zwemschool aan de Houtvaart was de temperatuur hedenmorgen te 6 uur 61 gr. F.,-en 's middags 12 uur, 62 1/2 gr- F. in de hedenmiddag gehouden vergade ring van opperlieden en metselaars, die nog niet aan t werk waren gegaan, is nuar aanleiding der gehouden conferen tie met de patroons besloten overeenkom stig de daarin vastgestelde voorwaarden het werk te'hervatten, en dus Maandag gaan alle opperlieden en metselaars we der aan 't werk. Uit de Omstreken. Velseu. Dy. P. A. Klap is van plan 7 Sep tember afscheid te preeken. Beverwijk. Aan mej. A. U. Schaap is met in- «uw van 15 Juli a.s. «eivol ontslag verteend als tijd. onderwijzeres m de nuttige handwerken aan de o. l. school alhier. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezen. H.H. Missen m. onderrichting te half 7 en 9 uur, te half 11 uur de Hoogmis met predi katie. Te 3 uur Lof en Rozenhoedje Maandag te 7 uur Lof en Rozenh. toi lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H.H. Missen met onderrichting te 7 uur en half 3, te half elf de Hoogmis, te 2 uur de Catechismus; ,te 3 uur het Lof «ei eere van het H. en O. Hart van Ma ria voor de hekeening der zondaars. Woensdag van 3 tot 8 nur geleg. om te biechten. Donderdag de H.H. Missen voor de bedevaartgangers naar den Bi-iel te 5 uur en te half 6. Verder de U. Missen te 8 uur en te half 10, des avonds te 7 uur het Lof van het, Al- lerh. Sacramen't. Zaterdag van 5 tot 10 uur gele- jenh. om te bichjien. Het Lof 's av. te 6 uur. In dleze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te 5 uur,, 7 uur en half 9 de gelezene H.H. MAssen, te de Hoogmis, 's Namiddags <te half 4 de Vespers. Wegen het schoonmakJefcx dér Kerk. is deze de geheele week geslo ten, behalve Dinsdagochtend. Dien dag 's morgens te 7 uur eene, gels- zen H. Mis en te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius v. Padua, waarna de gebeden der Broederschap. De gezongen H. Mis te 8 uur aal wordén opgedragen voor die levende en overl. leden der Broe derschap van den H. Anltonius. Van Maandag tot en met Zaterdag geen Catechismus. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H.H. Missen te half 6, 7 uur en half 9 en te half 11 de Hoog- dienst. Te 2 uur dé. Catechismus, 3 uur de Vesper, half 5 oefening d'er H. Familie. Maandag- en Woensdagavond te 7 uur het Lof. Woensdagsavond van 68 uur ge legenheid! om te biechten voor de pelgrims naar Brielle. Donderdag-morgen te) 5 uur deH. Mis voor de pelgrims naar Brielle. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus volgerijs gewoonlte. N. H. Ot. 1'elegrammen. DE TOESTAND VAN DEN KONING VAN ENGELAND. LONDEN, 12 Juli. (R. O.) Naar men hoopt zal de Koning in staat zijn Buc kingham Palace Dinsdag te verlaten om naar het koninklijk jacht te worden over gebracht, dat thans te Portsmouth ligt. De geneesheeren achten verandering van lucht in dit stadium van het genezings proces zeer noodzakelijk. Burgerlijke Stand. Bevallen: 10 Juli. H. van Welsenes— van den Berg z. A. C. Teijen—van Meel, d. 11. C. C. Malefijt—Junge, d. A. van Luijkenv. Deutekom z. A. E. Korte Leeflang d. J. Baarman—Hermus z. 12. J. KokMartin us z. J, C, SteenkenBeeke laar z. M. ten Broeke—van Kampen z. B. BosmaSpoelhof z. Overleden: 12 Juli, H. C. Koelemij, 3 j,, z. Schagchëlstraat. B. B. Pilster 71 j., M. v. Heemskerckstraat. BENNEBROEK. Overleden: f. G. Zoeteüef ,oud 17 jaren. Bevallen: G. van Maris, geb. Hoogen- steijn z. M, de Gier, geb. de Jong, z. ZANDVOORT. Ondertrouwd: A. Visser en E. Zwem mer. Bevallen: A. KoperSchaap z. VELSEN. Getrouwd: A .Hofman en T. Broek. Ondertrouwd: J, J. Baart en G. de Boer. J. Jasperse en J. M. Zoutman. Bevallen: J. v. Croonenborgv. d. Plas, z. M. Pannekoek—v. Leeuwen, d. P. Koning—Wubben z. W. Schaap—Bak ker z. S. E. Heimig—Lammerts z. G. A, Bergman-v. Eekhoud, d. D. J. de Custer— Steenkist z. E. C. v. Schagen—Witteman d. J. Zorgdrager—v. Damme d. Overleden: L. Bruinink 12 d. E. Olden burg 16 j.. P. Visser "11 J., A. v. d. Bosch, echtg. v. H. Buis 48 j. 1JMUTDEN. Voörrn. 10 uur. T. Doevedans, pred. te Elbarg. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, voorm. 10 1/2 ure, in in Hotel Nommer Een, Prof. F. Pijper, van Leiden. Apostolische Zendinggemeente. Voorm. 10 ure. BEVERWIJK. Getrouwd: H. P. Willemse en M. die Ruytor; J. die Nijs en E. v. d. Does; J. Bruins en D, Kuipers. Bevallen: W. SmitNijman, d.; E. PirovanoSchelvis, z.: A. van der AarBruyns. z.; C. E. Zonneveld Thoolen, d.; C. A. Mi Braunvan dier Weijdén, ril N. Spanjaard-die Bruijn, levenlooze zoon. Overie|Ian; M. Burger, wedr. van E. van Bügnum. 53 j. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag' 15 Juli 1902, des namid dags van 12 uur, door dén heer W EZERMAN PROGRAMMA. -1. Preludium en Fuga. J. S. Bach; 2. Offertoire,L. Wely; 3. Sonate, Krausse; a. Allegro Moderato; b. Adia- -g.ro; c. Menuet; 4. Koor uit dé Schep ping. Hay dn; 5. Aria uit Elias: „Es ist genug", Mendelssohn. MverlentSën. Den 27sten Juli a. s. hopen Onze Geliefde Ouders, Be- j| huwd- en Grootouders J. JONGEWAARD en M. HEN. hunne 40-jarige Echtvereeni- gitig te herdenken Uit aller naam C. JONGEWAARD, Zaandam, 11 Juli 1902. Heden overleed tot onze diepe droetheid na een lang doch geduldig lijden in het Diaco- nessehuis, onze innig geliefde jongste Dochter en Zuster MARIA HELENA, in den ouderdom van bijna 20 jaar. Uit aller naam J. D WILDE. Haarlem, 11 Juli 1902. Asterstraat 5. De ondergeteekenden betui gen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstel ling, ontvangen bij het overlijden van hunne zuster en behuwdzuster JOHANNA ALIDA DE KANTER. Haarlem, 10 Juli 1902. Mr. H. PH. DE KANTER. R. DE KANTERRutgers v/d Loeff. V Voor de bewijzen van be langstelling, ontvangen bij de viering mijner veertigjarige ambts bediening op 1 Juni 1.1., betuig ik bij dezen mijn vriendelijken dank. JERo. DE VRIES. Haarlem, Juli 1902. een net Meisje voor halve dagen voor licht werk. Adres B. VAN BILDERBEEK, Sigarenfabrikant, Stationsplein No. 8. Er biedt zich aan een net om met Aug. in dienst te treden. P. G. en van goede get. voorzien. Br. fr. onder No. 5161 Bur. v. d. BI. Een dame, veel vrijen tijd heb bende, zou gaarne een deel hier van besteden aan Corresponden- tiewerk, of ook wel voor het oppassen \an zieken. Fr. br. onder No. 5159 bureau van dit blad. Tegen 1 Sept. wordt in een nette zaak in witte Goederen, een JONGMENSCH ais Volontair ge vraagd. Extern. Franco br. onder No. 5162 bureau van dit blad. Een net persoon biedt zich aan voor KANTÜORWERKZAAM- HEDEN, het innen van KWI- TANTIËN, of het bijhouden van BOEKENhoog salaris geen ver- eischte. Brieven lett. D aan den Boekhandel J. QUIST Bzn., War moesstraat 21. gevraagd, straat 20. Adres Zijl- Gevraag! 1 Augustus voor 4 personen voor 3 of 4 weken te Haarlem of omstreken a Een gnlden per dag per persoon. Adres Th. L1MPERG, Sarphatie- park 45 boven, Amsterdam. Tot herstel van gezondheid, wordt voor een Burgerheer in een eenvoudig stil gezin Kost- en Inwoning gevraagd, in een Dennenbosch- rijken omgeving. Br. Ir. met prijsopgaaf, Vijzel gracht 7, A tri stern am. bij stille besch. familie prachtige suite met seire en tuin, mooie stand, aan de Tram, degelijk pen sion, zeer geschikt voor 2 üersonen, zeer matige prijs. Br. tr. onder No. 5158 bureau van dit blad. Ter overname aangeboden eener Coöperatieve Bouwvereeni- ging Gaelstraat 47; iederen werk dag te bezichtigen van 1012 nur voormiddags. Qoor bijzondere omstandigheden te koop aangeboden een Perceel, bestaande uit een Werkplaats ot Pakhuis (opp. ong. 75 M\), met daarnaast gelegen Winkelhuis en twee fraaie BOVENWONINGEN, in een volkrijk gedeelte der stad. Brieven franco onder no. 5163 Bureau van dit Blad. Ter overname aangeboden: gebruikt doch in goeden staat. 6 fraai gebeeldhouwde notenhouten STOELEN met terra cotta trijp en 1 dito BUFFET met grijs marmer blad. Te bevragen Gierstraat 22. Oude Pannen. Marmeren Tegels, Kozijnen, Deuren enz. Te zien en te bevragen aan de slooperij ZIJLSTRAAT 61. Een goed onderhouden Kinder wagen. Fr. Br. onder no. 5165 Bureau van dit Blad. TE KOOP zeer mooie zwarte PIANINO met uitnemenden vollen toon. Zeldzaam aanbod. Br. fr. onder No. 5160 bureau van dit blad. een onlangs nieuw gebouwd HUIS, nabij tram en kathedraal. Huur ƒ5,75. Br. fr. onder No. 5164, bur. v/d blad. te KOOP gevraagd, goed on der- houden, Brieven met opgaaf van prijs en waar te bezichtigen on der Motto Rijwiel aan het Bureau van dit Blad. Mej. M. MELCHIOR, Zijlvest 15. Spekstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Deze week: Een gemakkelijke wandeling door Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken 1,50voor Kinderen 75 Cts. Het Kantoor der Holland- sche Crediet- Deposito- Bank MEES RITSEMA is tijdelijk verplaatst naar de in het Verkooplokaal boven.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2