NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 2Ue Jaargang Donderdag IT Juli 1902. No. 5842 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 gBjflt Van 15 regels 50 Ote.; iedere regel meer 10 Cte. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Adrertentien van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maandenL30 Groote letters naar plaateruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02)£ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider BultCOSpaarae No. 6. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37}£ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aanslniting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het .Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bnreau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Gatnpognie Générale de Publicité Etrangêre Li DAUBE Co. JOHN F. JONES, Suoci, Parijs 31*** Faubourg Morumartrt Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 17 Jnli bevat o. a.: Het aftreden van Chamberlain, Uit Znid-Afrika, De „Evertsen" te Antwerpen. Prov. Staten, Rijks verzekeringsbank Kinderarbeid, Gemeenteraad. Ofïicieele Berichten. De BURGEMEESTER van Haarlem, brengt bij deze ter kennis van de ingeze tenen dezer gemeente, dat het op den 12en Juli jl. executoir verklaard kohier no. 12 op de personeele belasting dezer gemeente le kwartaal, dienst 1902, op heden aan den ontvanger der directe be lastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens her innerd, dat de belastingschuldigen ver plicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 15 Juli 1902. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, doen. te weten, d'at bij hunne beschikking van 8 Juli jl. aan C. Scharpff vergunning is verleend tot oprichting van eene smederij in het perceel aan d'e Schachelstraatt No. 33. Haarlem, 16 Juli 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd), BOREEL De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK L. S. Politiek Overzicht. Daarna sprak de hertog van Devonshire om namens de leden van de unionisti sche partij in het Hoogerhuïs, Balfour alle denkbare steun toe te zeggen. Een telegram van Chamberlain, waarin het zelfde gezegd werd van de unionisten in het Lagerhuis werd voorgelezen. Sir Michael Hicks-Beach gaf daarna een verklaring van zijn aftreden. Reeds voor twee jaren had hij willen heengaan, maar op verzoek van lord SaJisbruy was h ijgebleven tot aan het einde van den oorlog. Thans gevoelde hij, dat het oo- genblik ook voor hem gekomen was om heen te gaan. Hij deed dit niet uit ge brek aan achting of genegenheid voor den man, die geroepen was lord Salisbu ry op te volgen, maar omdat hij meende zijn werk aan jongere handen te moeten overdragen. Voorloopig totdat in zijn ambt voorzien is zal sir Michael echter de portefeuille blijven behouden. De „Liverpool Post" houdt de tegen- oordige wijziging in het kabinet voor een tijdelijke, want, zegt dit blad, behal ve Sir Michael denken ook andere minis ters aan aftreden. En het blad verwacht niet, dat Balfour lang premier blijven zal; „Balfour is niet heel sterk; hij houdt niet van harden, ingespannen en langdurigen arbeid. Reeds nu vergt de leiding van het Huis meer van zijn krachten dan hij geven kan; en het. is moeilijk aan te nemen, dat hij daarbij nog het werk van eerste mi nister kan waarnemen". Het blad ver wacht dat de Parlementszitting van 1903 een geheele wijziging der Regeering zal zien, die beginnen zal met Balfour's be noeming tot lid van het Hoogerhuis. De „Times" daarentegen verzekert, dat Balfour niet naar het Hoogerhuis zal gaan: maar in het Lagerhuis zal blijven. Buitenlandsch Nieuws Het schijnt voorloopig in Engeland te zullen blijven bij het aftreden van lord Salisbury als eerste minister en sir Michael Hicks-Beach als minister van financiën. Vrijdagmiddag begaf lord Salisbury zich naar Buckingham-palace, waar hij een onderhoud had met den Koning. De eerste-minister diende zijn aanvrage om ontslag in, en beval den Koning zijn neef, Arthur Balfour, als opvolger aan. Toen Arthur Balfour bij den Koning ontboden werd, bracht bij eerst een bezoek aan Chamberlain in diens ziekenkamer, om hem steun en mede werking te vragen. Alle berichten mel den, dat de minister van koloniën die volgaarne beloofde; ook de andere mi nisters dezen zoo. Slechts Sir Michael deelde zijn voornemen mede om heen te gaan. En op het oogenblik dat lord Kitchener Londen binnenreed, was Arthur Balfour bij den Koning, en deelde hij Z. M. mede dat hij gaarne de hooge betrekking van premier wilde aanvaarden, daar hij ver blijdende verzekeringen van steun en medewerking had ontvangen. De wensch van sir Michael Hicks-Beach om af te treden zal enkele wijzigingen in het kabinet ten gevolge hebben. Voor loopig is Arthur Balfour benoemd tot Lord Privy Seal, doch zonder salaris. Maandag hield Balfour receptie in het departement van buitenlandsche zaken Nadat hij de aanwezigen begroet had, hield de nieuwe minister-president een toespraak, waarin hij hulde bracht aan den aftredenden minister-president, die ongeveer vijftig jaren deel had genomen aan het openbare leven, en daarvan meer dan 20 jaren het middenpunt was geweest. „De plaats die hij thans onvervuld achterliet is moeilijk te vervullen, en ze wordt nog moeilijker nadat hij die zoo lang me teere heeft ingenomen; ik vlei mijzelf niet met het denkbeed, dat ik die kan vervullen: maar die plaats kan niet ledig blijven en omdat de Koning het wenscht zal ik mijn best doen haar zoo goed mogelijk te vervullen". Zoo sprak, bescheidenlijk, de nieuwe premier. En hij riep den steun en de hulp in van allen om hem de vervulling van die taak lichter en gemakkelijker te maken. Hij had sechts ééne teleurstel ling ondervonden, en dat was de verkla ring van een der hoogste ambtenaren, van den minister van financiën, dat hij op diens steun niet anger rekenen mocht. Maar toch mag hij rekenen op diens goe de wenscheen voor de vervulling van de taak die hem wacht Uit Zuid-Afrika. De Mexicaanschsi re'geering heeft, zooals reeds gemeld is, aan dr. Hen drik Muller meegedeeld, dait Boeren- landiverhuizers uit de beide gewezen Zutid-Afrikaansche republieken en uit de Kaapkolonie haar zeelr wel kom zullen zijn. De regeering is be reid voor hen een landstreek aan te koopen, geschikt voor hun bedrijf, en voor de betaling langen tijd en vaordeelige voorwaarden toe te staan. Ook is zij bereid de landver huizers in groepen met hun have per stoomboot kosteloos over te brengen en bun vrijdom van invoerrechlt toe te staan op wat zij meebrengen. Evenals aan dr. Muller kosteloos gelgenheid tot bereizen en bezichti gen van de republiek gegeven is, zal die ook gegeven worden aan een commissie uit everitueele Boeren landverhuizers. Mexico is een goed geregeerd sterk vooruitgaand land, dat te weinig bevolkt is. Twaalfduizend1 Mormonen uit N. Amerika hebben sedert eenige jaren in het noorden van Mexico bloeiende landbouw* en veekolonies gajbich't, welke steeds groeien en toenemen. In sommige deelen van Mexico komt het klimaat, overeen met dat van Z. Afrika, en ook helt land. Aangezien Mexico een hoogland is, dat lang zaam naar de beide kusten afdaalt, en een groote uitgestrektheid heeft van noord naar Zuid, beziit Mexico allerlei klimaten en landstreken. Er bestaat in Mexico geen dienstplicht. De godsdienst is er geheel vrij. Re voluties komen er niét voor en de veiligheid is nergens grooter. Spoor wegen doorkruisen het land e.u ver binden het niet de oostkust. De land verhuizer kan dadelijk genaturali seerd worden of vreemdeling blijven al naar hij wil. Voor hen, die niét in Zuid-Afrika willen blijven, is het denkbeeld het overwegen waard. Dr. Muller komt via West-Indië, Centraal- en Zuid-Amerika eind Au gustus in Nederland terug. De ziekte van koning: Edward. De Koning van Engeland is giste ren oven-gebracht van het 'Bucking ham Palace naar zijn jacht Victoria and Albert te Portsmouth. Op een speciaal vervaardigd^ dlraagbaar zou de Koning door matrozen uit het pa leis naar een in een ambulancewa gen herschapen omnibus uit de ko ninklijke (^tallen worden overgedra gen. In zoo langzaam mogelijken stap zou het vervolgens naar Victo ria-station gaan. Daar zoude Z.M. door matrozen gebracht worden in een extra-trein van de Great Western Railway, die voor wijlen koningin Victoria werd gebouwd. Deze is ge schikter dan de gewone koninklijke trein van de Brighton Company, omdalt hij dubbele deuren heeft, die de draagbaar, waarop de Koning languit ligt uitgestrekt, gemakkelij ker doorlaten. Te Portsmouth is van het perron naar hat jacht een zacht hellend vlak gelegd, waarover de zieke aan boord gedragen wordt. Koning Edward kwam Dinsdagmid dag om twee uur ih Portsmouth aan en werd vervolgens gebracht aan boord van het Koninklijke jacht. De Koning verdroeg de reis naar Cowes zonder vermoeienis, en heeft reeds verklaard zeer verheugd' te zijn over d'e verandering van weer. die zeer bevorderlijk is voor zijn hers'tel. Uit het Lagerhuis. D afgevaardigde Markham vroeg in het Lagerhuis of minister Salisbury in het geheel geen telegrammen ontving van Kruger, die niet hekend gemaakt zijn. Minister Balfour antwoordde d'at zulke 'telegrammen niet ontvangen wa ren. De koningin van België. Aan de ..Réforme" wordt uit Spa geseind, dat die toestand dei- Koningin verergerd is. Het plan was dat de Koning de feesten van Dinsdag ge deeltelijk zou bijwonen, maar op liet laatste oogenblik werd deze afgezegd. De muziekkorpsen mogen, als zij de woning dier vorstin passeeren, niet spe- ln. De koning van Italië in Rusland Aan de parade van Dinsdag namen 38,800 man deel Grootvorst Wladimir voerde het bevel. De Keizer en de Koning met schit terend gevolg arriveerden te paard., begroet met het Italiaansche volkslied; de Keizerin en de dames van het ge volg woonden de parade bij in rijtui gen. Hunne Maj esteiten stel dien zich vervolgens op voor de keizerlijke tent. terwiji het défilé begon; de Keizer en dé Grootvorst voerden verschillende regimenten aan, die een prachtigen indruk maakten. De Keizer, de grootvorsten en prins Napoleon -droegen de Annunziata-orde. prins Koeropatkin het grootkruis van de Mauritius-ord'e de Koning van Ita lië de Andreas-orde, Prinetti de Alexan der Newski-orde. Na het gala-dejeuner vertrok men naar Peterhof Heden geeft Lamsdorff ter eere van Prinetti een diner; de Ko ning en de Keizer dejeuneerden aan boord van de Carlo Alberto. Het ver trek des Konin -s is bepaald op Donder- dagnami'ddag 3 uur. De stemming in Transvaal en Vrijstaat. Overal neemt men teekenen van reactie waar, na het gevoel van ver lichting over het eindigen der vijan delijkheden. Elementen van tweedracht duiken op. De vroegere National scouts, samengesteld uit Boeren die zich hadden overgegeven, zijn het voorwerp van bitteren haat en vervol ging van de zijde der burgers die tot het einde gevochten hebben; zelfs be ween men dat eenige National scouts zijn doodgeschoten. De haat is zoo groot dat de burgers groene strikjes dragen om zich te on derscheiden van de National scouts en van de Boeren die den eed van trouw aflegden gedurende den oorlos- De Boeren toonen niet voornemens te ziin .hun nationaliteit te laten va ren: strikjes in de Transvaalsche en Vrijstaatsche kleuren worden openlijk gedragen .terwijl sommige leiders de burgers voorpraten dat de nationali teit niét verloren is als de behoorlijke middelen worden gebruikt om haar te behouden. Vele burgers zeggen dat. zij er toe gebracht werden zich over te geven door een valsche voorstelling der voorwaarden, hetgeen ongerecht vaardigd is. In vele gevallen beschul digden de burgers hun leiders van trouwbreuk. In een geval hebben vele Boeren zich overgegeven na een toe spraak van hun aanvoerder, die later zeide dat. hij verkeerd begrepen was en dat hij niet tot de overgave had geadviseerd. In Transvaal ziin de moeiliikheden grooter dan in de Oranjerivier-kolonie. Algemeene Berichten. Zaterdag is het huwelijk voltrokken tusschen prms Mirko, tweede zoon van prins Nikita van Montenegro, en mejuf frouw Nathalie Konstantinowitzj, nicht van koning Alexander van Servië. Prins Mirko is drie-en-twintig, draagt den titel van groot-vofvode van Grahovo en Keta; hij is luitenant in het Russische leger en kapitein in het Servische. Zijn vrouw is de dochter van kolonel Alexander Kon- stantinowitz en een juffrouw Opolitsz. Het huwelijk is zonder groote plechtig heid gevierd te Cettinje in tegenwoordig heid van bijzondere gezanten van den Italiaanschen Koning, den Czaar, den Sultan, den Fransehen president, enz. enz. Door enkele Russische bladen wordt nu meegedeeld, dat het koninklijk paar van Servië in het begin van September een bezoek zal brengen aan het Russi sche hof en door den Czaar ontvangen zal worden op zijn kasteel te Livadia. De staking der voerlieden in Chicago neemt onrustbarende verhoudingen aan. De wereldstad aan het Michiganmeer wordt met een ramp beareigd. De ijsleveranciers weigeren ijs te leve ren, zoodat vele eetwaren bederven. De schade alleen door dit feit toegebracht wordt begroot op 500.000 dollars. Een be spreking tusschen de stakers en de di recties der spoorwegen gaf geen resul taat. Een hongersnood dreigt uit te bre ken, daar de andere arbeidersgroepen de stakers steunen. Tegen het einde van d!e volgende week verwacht men dat een nieuwe sectie van den Jungfrau-spoorweg. tus schen den Rothstock en den Rothwand, voor den dienst eopendi zal kunnen worden. Daarmede heeft dan de spoor weg een hoogte van iets meer dan 2800 meter bereikt, en een lengte van 4 kilometer. De eerste sedtile (ScheidéggGlet- scher), 2 KM. lang, is in September 1898 geopend, nadat in Juli 1896 een begin was gemaakt met de werkzaam heden. Aangezien d'e geheele lengte van den spoorweg, die van den KM. af voortdurend door tunnels gaat alleen voor d'e stations worden ga lerijen geboord 12 KM. bedragen zal tot tian de hoogvlakte waaruit use top van den berg zich verheft, zullen er ook in het gunstigste geval nog een heele reeks van jaren moeten verloo- pen voordat de spoorweg voltooid is. De conce-ssietermijnen zijn al herhaal delijk verlengd, en binnenkort zal de Bondsraad zich weder moeten bezig; houden met- een daartoe strekkend wetsontwerp betreffende de financieele en technische plannen voor 3 sectiën, de plannen voor de laatste sectie (Jung- fraujochJungfraugipfel) zullen eerst 31 December 1906 ingediend behoeven te worden. De regeering stelt ook voor. den termijn voor de oplevering van het rreheele werk nu te stellen op 26 Juli 1911, maar men kan veilig aan nemen dat er nog aanzienlijke verlen ging noodig zal zijn. De Keizer en zijn gevolg hebben, gelijk uit Bergen geseind wordt, den da er van Maandag grootendeeis aan land doorgebracht, daar de Hohenzol- lern kolen moest innemen. Bij den Duitschen consul Molm werd gedi neerd. Tegen den avond vertrok het keizer lijke jacht naar Molde. De Fransche Kamer moet 591 leden tellen, doch op het oogenblik telt zij er inderdaad niet meer dan 559. Twee ze iels zijn nooit ingenomen, dat zijn die van Martinique en die van Rijssel. waar de laatste gekozene bij het be richt. van ziju verkiezing aan een be roerte overleed'. Sedert- de stemmingen zijn er twee andere Kamerleden ge storven. vijf verkiezingen zijn van on waarde verklaard, van zes duurt het onderzoek nog voort, terwijl 17 ver kiezingen nog onderzocht moeten wor den. De feesten in Frankrijk ter viering van den 14en Juli zijn weer ordelijk verloopen. President Loubet heeft een pluimpje aan zijn minister van oorlog, generaal André uitgereikt, voor de kranige houding der troepen hij de parade te Longchamps. Zaterdagavond om half negen is de millïoenste bezoeker den ingang van de Düsseldorfer tentoonstelling binnen gestapt.. Hij kreeg van de directie een gouden horloge tot aandenken. Stadsnieuws. Haarlem, 16 Juli 1902. De kegelclub De Kroon van hier heeft in den Internationalen Ke gelwedstrijd te Amsterdam, welke Zon dag eindigde, den 5en korpsprijs be haald. Zondag is er eere-wedstrijd voor de 12 prijswinnende vereenigingen. Naar men verneemt zullen de Woensdagsche uitvoeringen in de tent in den Hout, van Haarlemsch Muziekkorps van 23 Juli, 6 en 20 Aug. e.k. worden verzet op Vrijdagavonden van 25 Juli. 8 en 22 Aug a.s., terwijl op Zondag 3 Aug. e.k. in plaats van gemeld! korps .het. muziekkorps van de Alkmaarsche schutterij een concert zal geven Inbraak. Behalve in de meubel fabriek ..die PhoeniX" heeft in nacht van Dinsdag op Woensdag nog een inbraak plaats gehad ten huize van den lieer Bekaar aan den Ko ninginneweg Doordat de bewoners bijtijds wakker werden en een helsch lawaai begonnen te maken, achtten de dieven, die door den tuin aan de achterzijde waren binnengekomen, het maar geraden, zoo spoedig mogelijk en onverri'chterzake te vertrekken. Er wordt niets vermist. Na gehouden examen zijn toegelaten tot de le klasse der H. B. Scholen met 5- eft 3jarigen cursus. F. Atema. P. K. Avis. N. Beets. Beers. J. G. v. d. Berg. M. de Bont. Julia v. Bork. H. v. d. Bijl. Ilenny Deetman A. Drees. R. Drees. P. A. v. Dijk. H. Eerd- rnans. C. Fernandes. II. G. Gerke. Goedkoop. J. Guldemond. W. H. C. Hae- seker. J. C. A. Herrmann. G. Heshuysen. B. de Jongh. G. Kanne. Johanna M. Ker- rebijn. Joh, Kerkhoff. G. J. Kolle. R. H. Kroon. W. Nieuwenhuizen Kruseman. D. M. A. de Kruijff- J- Kwantes. C. van Laar Johanna F. de Langen. H F. Machielse. Henriëtte Meerburg. M. Mendes da Costa. W. Moggenstorm. Gretha Müller. W. van Oorde. Aurelia Posthumus. R. Remmelts. N. Reydon. G. Robert. J. Roeske. J. A. Schippers. E J. Schoo. G W. N. v. d. Sleen. M. Souget. Catharine S. van Steen- wijk. L. Strick v. Lïnschoten. E. F. van Suchtelen. Tydeman. A. Verkerk. H. Vernout. \Y .1 v d. Voet. H. Weber. J. C. IT. Westerman J. W. v. Meeteren. J D. Wolterbeek. H. Wijnoldy Daniels. W. de Zeeuw. Voorwaardelijk: F. Boas Berg. J Du bois. J. van Eden. A. Elffers. H. Folmer. H. Francken. A. Huetink. Henriette Ko nijn. J. Koolhoven. Francine Vrijer. Tot de 2e klasse, voorwaardelijk: Char lotte G. Blooker en M. Eugen Dubois. Tot de 3e klasse, voorwaardelijk. J. Mellema en J D. Snethlage. Tot de 4e klasse, voorwaardelijk: P. W L. Nanninga. vergaderen en eene beslsising ne men, die ongetwijfeld er toe zal lel den, dat morgen overal het werk we der zal worden hervat. Dinsdagavond hield de Chr. Militaire Jongelings-vereeniging „Vreest God, eert de Koningin", in het gebouw den Jansweg alhier, hare jaarlijksche feestelijke bijeenkomst. Met voordrachten, samenspraken en zingen werd door de leden een gezeL ligen avond doorgebracht, terwijl van tijd tot tijd ververschingen en versnape ringen werden rondgediend. De heer W. A. J. van de Kamp heeft bij den Raad een voorstel ingediend om aan W. F. Bremer Zonen tot we- deropzeggens toe vergunning te verlee- nen tot het leggen en gebruiken van rails van den walkant aan de Friesche Varkensmarkt naar het terrein van de Phoenix, volgens aanwijzing van B. en W. en met, inachtneming van door hen te geven voorschriften. Zondag 20 Juli a.s. zal de gym nastiek en schermvereeniging „Concor dia" met hare hoofdafdeeling haar jaar lijksche wandeltocht houden naar't Gooi. Matinée Brongebouw. Zondag 27 Juli zal het Haarlemsch Muziekkorps Orphëus, onder leiding van den heer Schouten, een Mafcinée geven in het Brongebouw. De veree- niging van H. IJ. S.-ambtenaren houdt alsdan in het Brongebouw een gezelügen dag. De vereeniging Or phëus is door bovengenoemde veree niging uitgenoodigd, welke uitnoodi- ging zij heeft aangenomen. Werkstaking stucadoors geëindigd. Dinsdagmiddag had op den Doelen eene conferentie plaats tusschen de stucadoorfepaferoons en het bestuur der afd. Haarlem van den Ned. Stu- cadoorsbond. De conferentie werd geleid door den heer D. Goedkoop, voorzitter der Kamer van Arbeid voor Metaal- en Houtbewerking. Na eene discussie, die van 4 tott 6 uur duurde, werd tusschen beide partijen een overenkomst getroffen, waarbij aan beider eischen eenigs- zins werd 'tegemoet gekomen. De gtucadoorsgezellen besloten daarop in een huishoudelijke verga dering mét de nu vastgestelde voor waarden genoegen te nemen en Woensdag het werk te hervaltten. De patroons zullen hedenavond Kantongerecht. Zitting van 16 Juli 1902. Hedenmorgen stond terecht Baten, die een café op de Botermarkt van den heer Hoogeveen in huur heeft. Beklaagde had op 21 Mei een glas jenever verkocht aan Akerslooft, wat hij nieit had. mogen doen, daar hij geen zetbaas is van Hoogeveen en hij geen vergunning voor zich heeft. Bekl. betaalt iedere maand een zeker bedrag aan den eigenaar on geeft hem eveneens een deel van de winst. Tegen hem werd geëischt eene geldboete van f 20, daar er geen ter men werden gevonden, om hem als zetbaas te beschouwen. Drie jongens, B. J. Gleich, J. R. Misset en R. C. Breed, stonden he denmorgen terech/t wegens straat schenderij. Deze jongens werden be schuldigd dat zij met steenen hadden geworpen in een tuin van den heer E. Krelage, terwijl de eigenaar er zelf in liep. De reden van dit gooien was deze, dat de eigenaar den bal, waarmede zij speelden, nielfc terug wilde geven, zoo verklaarde een der jongens. De heer Krelage zei, dat er altijd in de straat waarin die tuinen zijn, wordt gevoetbald en dat de bal onop houdelijk over de schujtting wordt getrapt en telkens terug werd gege ven, doch dat toen bij die gelegen heid van het steenen gooien er vijf jongens op de schultting zaten. Dit vond de heer Krelage wel wat brutaal en hij had zoodoende om po litie getelefoneerd. De rechter eischte tegen den eer site 5 of 3 dagen, en tegen de 2de en 3de 3 of 2 dagen. W. Knaap te Wijk aan Zee stond terecht, omdat hij eene stier heeft laten loopen en grazen in een hooi land gelegen aan Wijk aan Zee. De bekl. erkende dit en zei, dat de stier aan een lang touw liep *n dat hij zoodoende wat gras van het weiland had gegeten. Hierop werd de man vrijgesproken. H. Laurey. die op 3 Juni met wild- strikken geloopen had buitten open- ;bare wegen en voetpaden, hoorde te lgen zich eischen 2 maal 5 of 2 m. 3 dagen hechtenis. V. C. Luiks, directeur Hotel Woest- duin, moest zich verantwoorden, om dat hij sterken drank had laten ver- koopen-op een plaats waar hij geen vergunning heeft. In de seTre heeft hij nog vergunning, doch daarbuiten hielt en daar had de kellner de drank gebracht, die in de sorre besteld was geworden. Tegen den directeur werd geëischt f 10 of 10 dagen hechtenis. Gisteren avond omstreeks half zeven stortte een gedeelte der muur in van de villa, welke afgebroken wordt aan de Zijlweg hoek Zijlsingel, vroeger bewoond door Mevr. Nieuwenhuizen, door het gedreun der heimachine, we ke aldaar op het omliggende terrein aa het heien was. Gelukkig liep alles goed af. daar de werkman, welke aan de vtll:

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1