NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang Maandag 2! Juli 1002. No. 5845 HAAlLEUa DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS "Voor Haarlem per 3 maandenL20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maandenLSO Franco door het geheele Rijk, per 3 maandenL65 Afzonderlijke nummers0.02J£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 K de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Gte.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem ia de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider Buitcnspaariie No. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicüé Etrangère G. Li DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ:, Parijs 31)** Faubourg Honwiartre. Dit nummer bestaat nit acht bladzijden. Haarlem's Dagblad van 21 Juli bevat o. a.: De reconstructie vau het Engel- sehe Parlement, Engelsche bui- tenlandsche politiek, Koning Ed ward te Cowes, Onze handel met Noord-Amerika, De Rijkshallen. Bovendien behoort bij dit nummer on zer courant als gratis-bijvoegsel no. 98 van „De Zaterdagavond'' letterkundig weekblad voor jong on oud, bevattende: Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da mes, Licht en Schaduw: Zijn weldadig heid; Waarom de conducteur niet stopte, benevens de gewone rubrieken, afbeel dingen, oplossing prijsraadsel en nieuw prijsraadsel. Politiek Overzicht. Lord! Salisbury is afgetreden maar de toestand is daardoor niet veran derd. Het is precies betzelfde, zegt Labouchere, of wij dtoor den oom of door den neef geregeerd worden. En onder het bestuur van Arthur Balfour zal zeker ook de gulden regel worden opgevolgd, om nooit vandaag te doen wat men tot morgen kan uitstellen... De reconstructie van het kabinet, noodzakelijk géworden door het aftre den van sir Michael Hicks-Beach is dan ook tot de parlementaire vacantie uit gesteld; en men begint, vooral na de vleiende woorden van lord Devonshire in. de bijeenkomst in het departement van buitenlandsche zakein, zelfs te vra gen, of sir Michael we] heelemaal zou weggaan. Nu is de kans dat Sir Michael blij ven zal al heel klein. Hij is zich be wust, dat met Lord Salisbury zijn voornaamste steun in den minister raad hem ontvallen is; en al was de cynische minister-president niet steedis een vertrouwbare steun; tegenover die zware- fiscale en protectionistische eischen van Chamberlain en zijn uni onistische vriend'en vond Sir Michael bij Lord Salisbury wel steun. 'Het is een bekend feit, dat sir Mi chael een beslist voorstander van de Britsche wijhandelstheorie is. en van Chamberlain's tolverbond tusschen het moederland en de kolonies niets weten wil. En dat lord Salisbury in dit op zicht geheel aan de zijde van zijn mi nister van financiën staat, heeft hij in zijn jongste redevoering in de Primrose league openlijk uitgesproken. Welke houding de nieuwe minister president. za) aannemen is niet bekend. Hij heeft zich er nooit over uitgelaten. Maar indien de Chamberlainsche geest door de wijzigingen in het ministerie zou worden versterkt, en indien het waar is, dat bij het aftreden van sir Michael de zoon van Chamberlain ernstig in aanmerking zou komen voor de portefeuille van financiën, weet sir Michael dat met zijn aftreden de vrij handel sbegrrt-en ernstig gevaar zullen loopen. Om dat te voorkomen zou sir Michael Hicks-Beach wellicht kunnen terugkomen op zijn besluit, en niet heengaan Buitenlandsch Nieuws Uit Zoid-Afrika. De correspondent van de ..Morning Post" te Pretoria seint, dat de Boeren beginnen te vreezen. dat de belofte der drie millioen pond sterling voor de wederopbouwing hunner hoeven zal neerkomen op eene ontgoocheling. Het schijnt, zegt de correspondent, dat dit bedrag besteed zal worden voor de af betaling der door de Boeren-vegeering uitgegeven bons, zoodat er kans is. dat. er op slot van rekening maar wei- nis zal overblijven voor boevenbouw. De Engelsche regeering is wel ver plicht. zooals generaal Botha er bij de Middelburgsctie onderhandelingen op wees. de wettige schuld der Boeren- regeering over te nemen Maar of het correct is. deze betaling te doen van de drie millioen pond sterling, die aange wezen zijn voor een zoo beslist aange- geven doel. is zeker twijfelachtig. De Boeren uit het Vrijheid-district zijn weinig ingenomen dat dit district aan Natal is overgegaan; het meeren- deel hunner is voornemens hun boer derijen te verkoopen. ook generaal Bo tha is van plan naar Transvaal te ver huizen na zijn eigendommen in het Vrijheidsche verkocht te hebben De. censuur op telegrammen uit Kaapstad, met uitzondering evenwel voor pers telegrammen, is opgeheven De Wet heeft 17 Jnni te Bloemfon tein een brief aan zijn staf gericht, die vrij vertaald (a rough translation) in de Engelsche bladen is opgeno men. Volgens die vertaling luidde De Welt's afscheidswoord aldus: Vaarwel aan de leden van mijn staf gedurende den oorlog van 1899 1902. Geliefde Broeders! Het is mij een aangename plicht, u in druk deze weinige regelen te doen toekomen, welke uiting geven aan mijn groote waardeering; en de eenige vergoeding die ik u kan geven voor uw dapper heid en uitmunltende diensten aan mij, onze regeering, landi en volk, i9 u mijn hartelijken dank aan te bie den. Wanneer wij ook al niet gekregen hebben waarvoor wij streden, wij zijn ons nog volkomen bewust, dat wij onzen plicht deden totdat alle middelen van verweer waren uitge put, en dat dient u als bewijs, dat uw bevelhebber, uw regeering en volk uw diensten hoogelijk op prijs stellen. Uw afstammelingen kunnen niet en zullen niet op u of uw gra ven neerzien met een ander gevoel dan van trots en zeggen: ..Hier ligt een held." Laat mij u zeggen, dat ik en iedere burger het hart. van onze nieuwe re geering kan winnen door ons toekom stig goed gedrag, waaraan ik niet in het minst 'twijfel. U nog eens allen voorspoed toe- wenschende, verblijf ik uw dienst willige dienaar, C. DE WET. Hoofdcommandant van idle strijd macht van den gewezen Or. Vrijstaalt. N. Z. A. S. Lord Camperdown vroeg in het IToogerhuis. of er eenige maatregel ge nomen was of zou genomen worden om die Nederlansch-Zuid-Afrikaansche Spoorweg-maatschappij te straffen voor de oorlogsdaden door haar ver richt. Lord Onslow wees in zijn.ont houders van schuldbrieven en het aan. woord op het onderscheid tusschen de dieelhouders; hij zeide dat eerstgenoem- den niet behoorden gestraft te worden voor handelingen waarop zij geen in vloed! konden uitoefenen, maar wat de aandeelhouders betreft, de regeering houdt zich bezig met deze quaestïe, nog overwegende wat gedaan behoort te worden ten opzichte van de menschen, die bona fide hun geld belegd hebben in deze maatschappij. De schade (door de Maatschappü) gedurende den oorlog teweeggebracht .zal zeker in rekening gebracht worden bij een schikking die uit gunstbetoon met de aandeelhouders getroffen mocht worden. Koning Edward to Cowes. Over de 'reis van Koning Edward naar Cowes weet iemand uit den zeer kleinen kring van ooggetuigen nog het volgende mee te deelen daar het de wensch van den monarch was dat zijn overbrenging van hel rijtuig naar den trein zoo geschieden zou. dat hij geen last van nieuwsgierige toeschouwers zou hebben, had men alle gewon' voorbereidselen voor koninklijke reizen achterwege gelaten. Het station was voor een ieder toe gankelijk. Geen politieagenten waren aanwezig om het terrein af te zetten Ook de roode drapeering en de tapijt rollen die aan de stations en andere gebouwen bij een vorstelijk bezoek in Engeland steeds worden opgemerkt ontbraken geheel. Geheel onverwacht komt stapvoets een koninklijke omni bus heel kalm aanrijden uit de achter poort van den tuin van 't Buckingham paleis. Deze poort bevindt zich op slechts 300 schreden van het Victoriastation. Niemand sloeg bijzonder acht op dezen wagen, want op het eerste ge zicht zou iedereen gezegd hebben, dat ze bestemd was om bedienden of kof fers van 't station te halen. Uit den hoofdingang van het slot waren in- iusschen princes Victoria, de prins en de prinses Karl van Denemarken, het koninklijke gevolg en twee omnibussen met dienstpersoneel naar 't .station ge reden en deze personen hadden ter stond in den gereedstaanden trein plaats genomen. Het publiek had de wagens bekeken en bemerkt, dat de koning en de ko ningin er nog niet waren. Niemand vermoedde echter, dat in de laatste stapvoets naar het station rijdende groote omnibus, die omkeerde en met de deuropening naar den trein gekeerd werd het koninklijke paar en de g«- neesheeren zaten. Toen had er plot seling een groote verandering van to- neel plaats. Twee hooge tochtschermen met rood peluche overtrokken sloten geheel on verwachts den doortocht tusschen den nimbus en den trein af. De deur van deu omnibus werd geopend, de beide geneesheeren stegen uit. de Koningin volgde, en op een baar droegen de matrozen hunnen koning met bed en al uit den omnibus m den waggon. Minder dan drie minuten had het koninklijk paar noodig eehad om in den trein te stappen De monarch was volgen? de verkla ring van een paar ooggetuigen in een uitstekende stemming, hij zag er goed uit en lachte hartelijk over het mooie plan. dat hem met zoo uitstekend ge volg aan de publieke nieuwsgierigheid onttrokken had. Hij verklaarde ech ter ook. dat het. hem leed deed. dat hii het publiek dat genot had moeten ont zeggen. Te Portsmouth ging de overbrenging precies zooals te Londen. Op het dek van het koninklijk jacht is een pavil joen opgericht, waarin het rustbed do,= 'konings zoo hoog geplaatst is dat de patiënt de beweging aan den oever kan waarnemen. Toen de stadkapel van Cowes. die gewoonlijk concerten geeft op de pi»r. aan de „Victoria and Albert" die daa: dicht in de buurt geankei-d ligt. 'iet vragen, of de muziek den koning niet hinderde, luidde het- antwoord, dat- men gerust mocht spelen, want dat genezing een zeer gunstig verloop had Engelsche bnitenlandsclie politiek In antwoord op een reeks van vragen over de buitenlandsche politiek, heeft Lord Lansdowne in het Hoogerhuis ge zegd dat de Engelscne politiek in Chi na ten doel had, maatregelen te ver mijden, die konden lijden tot verdee ling van China of tot het plaatsen van de Chineesche regeerin gonder voog dij eener vreemde mogendheidvoorts, mer vrijheid te verkrijgen voor den handel, en te werken in overeenstem ming met de andere mogendheden. Ten aanzien betrekkingen met Italië zei Lansdowne, dat er geen land was. met hetwelk Engeland liever op een vriendschappelijken voet wilde zijn en geen land waarmede men op be teren voet was. tegenwoordig, dan Ita lië. (Toejuichingen). Er bestond geen reden waarom de verstandhouding tus schen. Frankrijk en Italië in Engeland bezorgdheid zou wekken. Op een desbetreffende vraag ant woordde Lansdowne in het Hooger huis. dat de betrekkingen met Italië allerhartelijkst waren. Er bestaat bestaat geen bepaalde alliantie, maar wel is men tot een entente gekomen, met de ©trekking om samen te werken wat betreft de handhaving van den status quo in de Middellandsche Zee. Kleine wolken, die zich hadden ge vormd hoven Erythrea en Tripoli zijn weggevaagd door de verzekering, dat Frankrijk en Engeland geen verandc- j ring in de Middellandsche Zee voor- stonden. Engeland weüscht zichzelf j geluk met de goede verstandhouding i tusschen Frankrijk en Italië en ver heugt zich over de verbeterde interna tionale positie van Italië. Het Armenische Congres. Het Armenische congres heeft met algemeens stemmen een motie aange nomen, waarin het congres zich af- keerig betoont van eenige inbreuk op de integriteit van het Turksche grond gebied en eene permanente internati onale commissie belast mét het ma ken van propaganda in cle parlemen ten en in de pers voor de volledige toepassing van artikel 61 van het tractaat van Berlijn. In een andere motie beveelt de vergadering de Eu- ropeesche dagbladen aan, de grootst mogelijke publiciteit te geven aan be richten omtrent Armenië. Brussel wordt aangewezen als de zetel van de permanente commissie en als de plaats van vereeniging voor het eerstvolgend congres. De zitting is opgeheven. De president heeft uit. naam der commissie voorgesteld om over te gaan tot het samenstellen van een voorloopige internationale commissie te belasten met de taak, de werkzaam heden van de reeds bestaande ver- eenigingen in die beschaafde landen met elkaar in voeling te brengen en tusschen die vereenigingen een inter nationale hand te leggen. Dit voor stel is bij acclamatie aangenomen. Voor Nederland werden in die com missie benoemd de heeren Troelstra, Lieftinck, De Waal Jialefijt, Van der Vlugt en dr. Scliaepman Ugemeene Berichten. De Vlaamsche pers toont zich blij te moe, dat Prins Albrecht, bij een bezoek aan Hoboken. niet slechts op Vlaamsche toespraken in H Vlaamsch heeft geantwoord, maar zelfs, wan neer iemand in het Fransch tegen hem begon, in het Vlaamsch ant woordde. ..Het gansche Vlaamsche land, de •i millioen Vlamingen, zullen die kranige, ja. laat. het ons zeggen: die Ylaanusche, vaderla/ndsche houding van hunnen zoo geliefden Prins met innige dankbaarheid vernemen," zegt de Vlaamsche Gazet. Sir Albert de Rultzen, die liet voor- loopig onderzoek tegen kolonel Lynch het parlementslid voor Galloway in Ierland en gewezen bevelhebber der Tweede Ierscbe brigade in Zuid-Afri- ka, heeft geleid, heeft een anoniemen brief ontvangen, waarin hij wordt gedreigd meft doodschieten, indien hij Lynch naar de openbare terecht zitting verwijst zonder verder getuige nis tegen dezen te nemen. De politie heeft voorzorgsmaatregelen tegen een mogelijken aanslag getroffen. De Russische minister van finan ciën heeft een uitvoerig rapport op gemaakt over den staat van de oogst- vooTuiltzichten inj Europeesch Rus land; daaruit kan blijken, dat, ter wijl in de laatste jaren een reeks slechte oogsten elkaar is opgevolgd, gepaard met hongersnood en, de hoop nu bestaat, idat de oogst in de meeste districten voldoende zal zijn. Chamberlain heeft gisterochtend den eersten kabinetsraad onder Bal four's leiding bijgewoond. Hij droeg geen verband meer, maar waarschijn lijk zal de minister wel een IBtteeken van de wond overhouden. Bij zijn afscheid van Charing Cross hospitaal heeft. Chamberlain een gift aan het hospitaalfondis van 600 gul den gegeven. De kroning van koning Edward is thans bepaald op Zaterdag 9 Augus tus. Ex-koningin Isabella van Spanje zal zich voorgoed in Frankrijk met terwoon vestigen; zij heeft te Com piègne het kasteel des Avennes be trokken. Stadsnieuws. vereen. „Nos jungunt Rosae", te Purme- rend ;M. W. C. Baron van Boetzelaer. voorzitter van de Nederlandsche Orchi- dophïlenolub, te Maartensdijk; J. K. Bud- de. redacteur van het Nederlandsche Tuinbouwblad, te Utrecht; W. G. Droog, voorzitter van het Hollandsche Bloem- bollenkweekersgenootschap. te Haarlem; A. Fiet. redacteur van ..Floralia", te Groningen; J. H. Kersten, voorzitter der Bloem isten-vereeniging, te Haarlem; A-nth. Koster, vice-voorzitter der Nederl. Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde, te 's-Gravenhage; D. A. Koster, voorzitter van de Pomologishce Vereeniging. te Bos koop; J Maarschalk, voorzitter van de afdeeling Boskoop der Nederl. Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde, te Bos koop: J D. Onderwater, eere-voorzitter van de Nederl. Chrysanthemumclub te Heemstede: Prof. dr. T Ritzema Bos, voorzitter van de Nederl. Phyto-patholo- glsche Vereeniging, te Amsterdam; mr. C. J. SIckesz, voorzitter^ der Nederland sche Heidemaatschappij,'te Lochem; W. A. Viruly Ve-rbrugge, eerelid van het hoofdbestuur der Nederl. Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde, te Rotterdam: Th. van Waveren, voorzitter van den Bond voor Bloembollenhandelaren, te Hillegom. Het doel der commissie is om gelden bijeen te brengen, tot vorming van een Krelage-fonds, teneinde uit de ontvangen gelden zoo mogelijk een gebouw te Haar lem te doen verrijzen, ten gebruike zoo wel van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde als van de Algemeen© Vereeniging voor Bloem bollencultuur. Aan dit gebouw zou de naam van Kre- lage-stichting worden gegeven. Bet spreekt vanzelf, dat om aan dit voornemen gevolg te geven, eene vrij aanzienlijke som noodig zal zijn en ter verkrijging daarvan zal met het volgend nummer van dit blad eene circulaire worden gezonden, waarin het doel, dat de commissie voor oogen heeft, nader wordt omschreven en waarin bijdragen zullen worden gevraagd tot het vormen van het bedoelde fonds. Reeds vele leden der vereeniging heb ben zich bereid verklaard om het houden van reeds meermalen besproken Krelage- veilingen in de hand te werken, wij twij felen echter niet, of onze leden zullen de pogingen der commissie tot het bij eenbrengen der gelden voor het beoogde doel door hét geven van flinke bijdra gen steunen en bevelen wij deze zaak met warmte bij onze lezers aan. (Weekbl. v. Bloemb.-Cult.) vervaardigd is. en aan een hooge dig nitaris van het Chineesche hof ten ge schenken werd aangeboden. Aan de Zwemschool aan de Houtvaart was hedenmorgen te 6 uur de temperatuur van het water 67 gr. F. en heden middag te 12 uur 69 gr. Fahrenheit. Commissie voor de Krelage- huldiging. Zooals onzen lezers bekend is. werden reeds kort na het overlijden van den heer J H. Krelage pogingen in het werk gesteld om eene commissie te vormen, om de nagedachtenis van den man. die zooveel voor den tuinbouw heeft gedaan, op waardige wijze te huldigen. Naar wij vernemen, heeft zich die commissie thans geconstitueerd en bestaat zij uit de vol gende heeren: Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den, Burgemeester van Haarlem, eere voorzitter; H. J. Lovink, directeur-gene raal, chef van de afdeeling Landbouw bij het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid, te 's-Gravenhage, eere-voorzitter; J. H. Wentholt, voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur, te Bennebroek, le voorzit ter; G. Baron Senarclens de Grancy, voorzitter der Nederlandsche Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, te Vucht. 2e voorzitter; Johs. de Breuk, al gemeene secretaris-penningmeester der Alg. Vereen, voor Bloemb.-cultuur, te Haarlem, le secretaris; H. C. Zwart, alge meene secretaris-penningm. der Ned. Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde, te Watergraafsmeer. 2e secr.: jhr. mr. W. C. A. Alberda van Ekenstein, voorzitter van de Nederl. Pomologische Vereen, te Gro ningen; C. W. Bakker, voorzitter van de N a a r w ij vernemen i s i n de plaats van den heer \V. P. J. Overmeer tot secretaris van den Christelijk Nati- onalen Werkmansb. gekozen de heer C. J. Smit. Heden heeftdeheerW. Ruif- rok perceel 33 aan den Ouden weg al hier. hetwelk in handen eter H. IJ. S. M. is overgegaan verlaten. De heer \V. Ruifrok bewoonde dit. huis reedis meer dan dertig jaar. Gisterenmidag omstreeks half vijf waren alhier aan die gemeen- telichtfabrieken twee menschen onder een steiger aan 't werk, ioen plotseling een stuk hout naar benedien viel. Een hunner bekwam hierdoor een verwon ding aan het hoofd. In het dtou chebadhuis zijn afgeloopen week genomen 627 baden. Gevonden voorwerpen: een bruin lederen ledige rijwieltasch. In den Hout, 21 Muziekuitvoering, op Zondag 20 Juli, des namiddags te half 3 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps, dir. luit.-kapel- meester C. P. W. KRTENS. 1. Huldigingsmarsch, Wieprecht; 2. Ju bel-ouverture. Massenet: 3. Rêverie, Vieuxtemps; i Fantasie „Cavalleria Rus- ticana. Mascagni; 5. ..Tutti in Maschera", Ouverture. Perdrotti; 6. Polonaise. Liszt: 7. Divertissement espagnole, Desormes. Brand1. Gisterenavond omstreeks half negen brak er een felle brand uit bij de firma Julius Wulff Co. Chem. Stoomwasscherij en ververij. in de Helmbrekersteeg alhier, die zich in 't begin zeer ernstig liet aanzien. Al vlug nadat er door de stad- een roep ging van ..Brand, Brand" kwamen honderden menschen aanloopen en hadden de spuitgasten veel moeite hunne slangen goed door de nauwe steeg te leggen. De politie wist weldra eenig ruiin baan te ma ken, en hierdoor weid de spuit der vrijwilligers diie het eerst op de plaats des onheils was; het eerst in de gele genheid gesteld water te geven; hierna kwamen nog een 5 tal andere spuiten die weldra een groote watermassa op het vuur uitspoten. Het dale der fa briek ging allengs meer in de vlammen op en de spuiten konden dan ook niet verhelpen dat de geheele kap in elkan der zakte. Na anderhalf uur was men den brand meester en het gevaar voor dl© eigenlijke wasscherij, waarin 300 liter benzine was geborgen en de stoom machine stond1, geweken. De heer Bartel had' intuschen de machine tot stilstand gebracht. wat met eenig gevaar gepaardi ging. De brand werd. het eerst ontdiekt door den heer Uitenbosch,; die op een der kantoren zat te. werken, en ging zien wat de oorzaak van het lawaai' was. Terstond heeft hij de boeken enz. uit de kantoren gehaald1 en wist zich toen nog een uitweg te verschaffen. De brand heeft gelukkig niet zoo'n ernstig verloop gehad, als zich in 't begin liet aanzien. De droog zolder is geheel en al uitgebrand, ter wijl de trap, die van de strijkzolder naar de droogzolder leidt ook geheel verbrand is. Op de droogzolder waren verscheide ne goederen die daar te drogen hin gen, dit alles is natuurlijk ook ver brand. De strijkzolder, die daar vlak onder ligt, is grootendeels door wa ter gefteisterd, de meeste der daar aanwezige goederen zijn bedorven. De pakkamer die naast de strijkzol der is, is eveneens door hét water be schadigd. Het kantoor, naast de pak kamer, is geheel gespaard gebleven, alleen zijn een paar vensters stuk ge trapt De wasscherij zelf is heelemaal niet door den brand aangetast Men ziet hier- en daar wel een groote plas wa ter. De machine heeft ook eenige waterschade ondergaan. De brand is vermoedelijk op de strijkzolder aangekomen, doordat het riet van 't plafond is gaan schroeien door de strijkkachel. Bij den brand merkten wij op de beide wethouders, de heeren De Haan Hugenholtz en De Breuk. Naar wij vernemen is alles verze kerd!. De schade weJke de brand veroorzaak te kan nog niet worden opgegeven, daar deze tot nu toe nog niet bekend ts De inboedel van den heer Wulff was niet verzekerd, de hem toe vertrouwde goederen waren dat wel. In het Museum van Kunst nijverheid is de tentoonstelling van Chineesche kunstvoorwerpen Zondag geopend. Deze tentoonstelling omvat weefsels en borduurwerken, décoratieve schil derwerken. brons en porselein en hout snijwerk Ofschoon de meeste werken van ouderen datum zijn. bevindt zich nndér het schilderwerk een stuk dat door de keizerin-weduwe eigenhandig Onder de officieele berich ten vinden onze lezers de bekendma king aangaande de verkiezing van le den voor de Commissie voor de grens regeling. Indertijd hebben de verschillende kiesvereenigingen alhier de handen in eengeslagen en door het indienen van een gezamenlijk opgemaakte candida- tenlijst een stemming in het wilde voorkomen. De candidateu werden toen. wegens het ontbreken van tegen. candidaten, zonder verdere stemming voor gekozen verklaard. Het zou zeker zeer nuttig zijn, dat deze weg wederom bewandeld werd. en naar wij vernemen, zal de heer Dr .T Timmer, voorzitter der kies ver eeniging Haarlem, daartoe het initia tief nemen.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1