Een Looper Een net persoon Condenseeren. Timmerlieden Ruime, frissche gem. Kamers In gebruik gevraagd, INBRAAK. TE KOOP: Huishoud- en Industrieschool. Uit de Omstreken. Overveeu. l>e heer J. H. Bijvoet, alhier, sedert de instelling der polders voorzitter van het bestuur van dien Houtrakpolder, heeft wegens hoogen leeftijd voor die functie bedankt en is vervangen door den heer D. F. A. Bauduin, te 's-Gra- venhage. Zandvoort. De collecte voor den gewapenden dienst in die Neder landen zal alhier ge. houden worden op Maandag 21 Juli as. Thans zijn alhier aanwezig 2721 bad gasten. Van de vereenigiug ter behartiging van de belangen der badplaats Zand. voort zijn de1 statuten goedgekeurd. Naar men weet, zal die vereeniging baar doel trachten te bereiken door het verspreiden in binnen- en buiten land van mededeelingen en aanbev lingen over Zandvoort. veraangena ming en bevordering van het verblijf en van den bloei der badplaats. Leden betalen f2., leden begunsti gers minstens f5 jaarlijks of f50 ineens. Benuebroeb. Gezeten in drie groote rijtuigen maakten alle kinderen der O. L. School alhier een tocht naar Zandvoort. Het was een aardig gezicht de vroolijke gezichten te zien van de jongens en meisjes die getooid met vlaggen die van het vooruitzicht reeds genoten. Het genot werd hun aangedaan door de fam. Willink. Te Zandvoort genoten ze volop aan het strand en werdien daar ruimschoots onthaald1. Hoogst voldaan, en zeer zeker ook met een dankbaar hart keerden ze te gen half 8 huiswaarts. Yeisen. Dat het Rijk geen plan heeft voorloopig de ponten in de vaart te brengen, blijkt wel hieruit, dat reeds gegraven gaten in den Rijksweg, die, verder uitgebaggerd zijnde, het water van West en Zuid zou den verbinden, zijn toegegooid, dat de weg weder is hersteld en de trambaan weder is gelegd over de vroegere rooi lijn. De ponten, ook de Keizersveer II, heb ben nu reeds tien dagen stil gelegen. Tentoonstelling te Scheveuiugen De weldadigheidstentoonstelling te Scheveningen van de Haagsche Pro- Boervereeniging heeft een aanwinst gekregen, nu de beeldhouwer A. Alexander te 's-Gravenhage, heeft af gestaan een re li ef-portret in gips van wijlen dr. II. J. Coster, gesneuveld bij Elandslaagte. De buste, die dezen Ho'llandschen dappere en profil te zien geeft, is van vrij groote afmeting en gelijkt goed. Zij is eenigszin.s bewerkt in den geest van het medaillon van kolonel de Villebois Mareuil, dat aan den in gang der Hollandsche afdeeling op die tentoonstelling staat. Onder het portret leest men de woorden: „Niet die eerste te schijnen. Maar de eerste te zijn." Het portret, dat voorloopig in de bestuurskamer is geplaatst, krijgt dezer dagen een plaats op de exposi tie. Beverwijk. Door de politie alhier is proces-ver haal opgemaakt tegen een jongen uit Heemskerk, die zijn voor een wagen gspannen hond op ergerlijke wijze mishandelde, en toen hem dit verbo den werd, ten antwoord gaf: 't is maar een hond Bij de gehouden aanbesteding van het houwen van een woon- en winkel huis aan de Breestraat. voor rekening- van dien heer H. W. Wicberink, werd het laagste ingeschreven door H. W. Duin alhier voor 112500. Sloten. De bïevhuishoud'er L. alhier is gever baliseerd'. wegens verkoop van sterken draaik in het klein, zonder vergun ning; dit is voor hem <ie dierde bekeu ring op die overtreding. Binnenland. !)e Koningin. Koningin Wilhelmina heeft Donderdag naar uit Balduinstein gemeld wordt in gezelschap van prins Hendrik en met een groot gevolg per rijtuig een uit stapje gemaakt naar het oude stadje Limburg a. d. Lalm, om daar de dom kerk met den beroemden schat te bezich tigen. De hooge gasten werden aan het kerkportaal ontvangen door den deken van het domkapittel Hilpiseh, onder wiens leiding zij vervolgens den in de sacristie bewaarden schat in oogen- schouw namen. Nadat zij geruimen tijd in de kerk vertoefd hadden keerden de hooge gasten naar Schaumburg terug. De „Evertseii" te Antwerpen. De officieren bezochten Vrijdagoch tend de icrijgsinstellingen van Antwer pen. Rond deu middag trokken de onder officieren en Janmaats van de „Evert- sen'afgehaald door Belgische onder officieren naar de kazerne 9-10 waar een feestmaal werd opgediend voor Nederlanders en Belgen. Natuurlijk hoerschte er nu, zegt het „Handelsblad van Antwerpen," meer feestvreugde en uitgelatenheid bij on ze „piotten" dan bij dergelijke feeste lijkheden voor Duitschers, Grieken en Italianen, die zij niet verstonden. Nu was bet hartelijker, genoeglij ker, broederlijken en bij de gebruike lijke heildronken ging het er luidruch tiger toe. De kazerne had haar feestkleed aan getrokken voor deze gelegenheid. Valsch geld. Er is weder valsch geld in omloop. Ter waarschuwing ontletenen wij aan het pol.itie-rapport vooreerst, dat aan een winkeljuffrouw in eene lunch room in de Kalverstraat te Amsterdam door een Duitscher een zeer goed' nage maakt bankbiljet van f 25 in betaling is gegeven. En in dè tweede plaats, dat een van valschheid verdachte rijksdaalder mét den beeldenaar van Z. M. Willem III. jaartal 1874, zonder randschrift, in be taling is gegeven bij een winkelier in die Jacah van Lennepstraat aldaar door een circa 24- a 25-jarig persoon, tamelijk lang en schraal, bleek gezicht, donker uiterlijk, zonder baard of kne vel en in het donker gekleed. Het geld stuk is aan het posthuis Nassau kade gedeponeerd. (Tel.) Notarieel Staatsexamen. Van 1218 Juli zijn geslaagd voor het le gedeelte: A. G. F. Kniphorst, to Assen; J. C. Verhoeff, te Utrechlt; F. H. M. Koolwijk te Nijmegen; F. Flema te Leent; J. C. J. Waldorp, te 's-Gravenhage; J. H. Engelbrecht te Deventer; K. Huisman te Water graafsmeer; A. van Schuijlenhurch, te Amsterdam; voor het tweede ged.: T. Bruijn ite Haarlem; A. H. Klokke te Ter borg; L. van Buren Lensinck te Hoorn; O. Dammers te Meeuwen. Woningwet. De „St.-Ct." bevat een Kon. besluit van 2 dezer, waarbij bepaald wordt dat de Woningwet 1 Augustus a.s. in werking treedt; dus te gelijk met de Gezondheids wet. Surnumerairsexameu| Naar men verneemt hebben zich voor het eerste gedeelte van het surnumerairs examen, dat dezer dagen te 's-Graven hage gehouden wordt, een veertigtal ad- spiranten aangemeld. Zooals bekend is bedraagt het aantal opengestelde plaatsen tien. Om de orde te bewaren. Behalve het gewone aantal politie-agen- ten dat aan het stadhuis te Amsterdam dienst doet op dagen wanneer er ge trouwd wordt, moesten Vrijdag 4 man van de bereden brigade optreden, omdat een bejaard man met een jonge vrouw trouwde. (o. a. prof. Van Hamel! is de vivisectie alleen straffeloos indien zij geschiedt: door een wetenschappelijk persoon voor een wetenschappelijk doel en naar weten schappelijke methoden (zie dissertatie H M Witsen: .Vivisectie") en zoo ver mij bekend is, is nog geen jurist tegen deze opvatting opgekomen. Daar een niet-gepromoveerde niet is: „een wetenschappelijk man", zal dus naar ik vermoed eene vervolging niet uitblij ven indien de feilen voldoende zijn be wezen. E nhet fet dat vele bladen uw bericht met instemming overnamen bewijst wel. dat eene vervolging hier door velen'wordt. gewenscht". Uit de ArbeiderswereM De voorzitter en secretaris eener commissie, die zich ten doel stelt doorvoering te verkrijgen der door de Kamer van Arbeid voor de drukkers- bedrijven ontworpen loonregeling voor de drukkerijen te 's-Gravenhage en Scheveningen, hebben den ge meenteraad verzocht deze regeling te steunen door het werk te gunnen slechts aan die patroons, die genegen zijn deze regeling in te voeren. De typografen te Amersfoort, welke werkzaam zijn bij de patroons Michel- sen, Wolters. Riezenbos en Van Wyn- gen hebben heden het werk gestaakt. De eisch is hooger loon. damseh Lyrisch Too weel' het nieuwe seizoen zal openen, met Bouwmeester als Mophisto zal. naar men verneemt, iie muziek vaii Lassen gespeeld' wor den Het plan bestaat., aan de opvoe- rinc de Faust-ouverture van Richard Wagner te doen voorafgaan. Sport en Wedstrijden Ernstig ongeluk. Een ernstig ongeluk had Vrijdag ochtend te Utrecht, plaats in een wo ning aan de Gildstraat. bewoond door P. G. In den keuken sprong een bran dend petroleumioestel uit elkaar en veroorzaakte een begin van brand. Toen diit werd opgemerkt en de politie de woning binnentrad, vond deze de huisvrouw van G. in bewus- teloozen toestand op den vloer liggen. Armen, handen en aangezicht waren met ernstige brandwonden overdekt. Daar bovendien de kleeren der onge lukkige vrouw nog brandende waren haastte men zich haar van deze 'te ontdoen. Inmiddels was men ook een begin v?m brand, dat zich reeds ernstig liet aanzien meester gewor den. Een dokter was onderwijl ter plaat se verschenen, op wiens last de nog altoos bewustelooze vrouw per bran card naar het ziekenhuis werd ver voerd. De steenkolenlaag lu Limburg. Naar aanleiding van de kolenlaag, die te Krawinkei-Geleen in Limburg is gevonden, wordt uit Mechelen a.M aan „De Eendracht" geschreven „De boringen naar steenkolen wor den dag en nacht voortgezet onder de gemeente Mechelen a.M. Een tweede boortoren, dlie van den heer Dumont, waai'mede men te Eysden voor eenige dagen een aanvang had genomen, is afgebroken en op de Mechelsche grens opgericht. Een derde boortoren zal ten Zuiden van Mechelen a.M. (Ogrim- bijer grens) aanvang nemen. Een vierde maatschappij doet opzoekingen tusschen Maas en kanaal, om in ver binding te komen met den grooten ko- lenschat van Krawinkel, die door de ingenieurs Blankevoort en Co. der mijnen van Heerlen, de rijkste ontdek king tot, heden in de kolenwereld mag genoemd worden. Over die laatste ontdekking schrijft rnen uit, Krawinkiel-Geleen aan de ..Nieuwe Ct „Verleden Maandag heeft de maat schappij Limburgs Toekomst die te Krawinkel hoort, op een diepte van 400 meters een kolenlaag ontdekt, van 5 meters dikte. Dit is de rijkste laag, die ooit op dit gebied is gevonden. „De deskundigen uiten de meening. dat de doorboorde laag uit twee lagen zou bestaan, die samenloopen. „De gevonden kool is puike vetkool. „Deze maatschappij zal nu haar bo ringen gaan voortzetten in de omstre ken van Mechelen a.M. (Maaskant)." Vivisectie. Naar aanleiding van het bericht over ergerlijke dierenmishan deling door een medisch student, schreef ,De Stichtsche Courant" dat art. 254 Wetb. v. Strafrecht niet voldoende schijnt tegen dergelijke vivisectie. Mr. A. C. Wienecke schrijft naar aan leiding dezer opmerking in genoemd blad: ,Naar aanleiding uwer opmerking dat art. 254 W. v. Strafrecht niet voldoende ichijnt tegen dergelijke vivisectie, ver- .oorloof ik mij u op te merken, dat af gezien van den strijd, die tusschen de juristen bestaat over de vraag of het woord „mishandeling" van art. 254 het zelfde begrip uitdrukt als dat van art. 300 W. v. Strafrecht, toch door minister Modderman bij de behandeling onzer Strafwet uitdrukkelijk is verklaard, dat de excessen van vivisectie reeds nh straf baar zijn, terwijl dan later de vivisectie bij de wet geregeld en beperkt moest worden. Volgens de verklaring van den auteur onzer strawet en ook volgens de mee ning va nandere gezaghebbende juristen Paarden Gisteren hadden op het terrein van de IJsclub 'te Leeuwarden, harddtra- rijen en rennen plaaits onder de reglementen van de Neck Hairdr. en Reuver., dfte begunstigd door prachtig weer en onder belangstel ling van duizenden toeschouwers.het navolgende verloop hadden: Rozenprijs. Harddraverij, handicap voor Nederl. paarden met geen beter record dan 1.55. Minimum afstand 2000 M. Prijs f 250, waarvan f 110 voor de eerste, f 75 voor den twee de en f 25 voor den derde. 11 paarden waren hiervoor opgeko men. Is was „Don Quichot" van W. A. Ockhorst te Rotterdam; 2e Contro leur, van H. K. Glas te Loppersum; Se Polly, van G. J. Vinckers te Wes ter lee. Nationaal Concours voor Jacht paarden. Prijzen 150. 50, 30 en 25 gl. 10 deelnemers, le Boy van luit, dei- huzaren F. H. Beernink te Roermond 2e New Love, van ritm. der huzaren A. bar. van Oldenneel. 3e Congo, van jhr. J. Godin de Beaufort luit. der h, ie Zutphen, 4e Miss Enny, van luit. A. Spree te Deventer. Tulpenprij)?. Ongeveer driei maal de baan. Heat-harddr,averij, handi cap, minimum^afsttand 1600 meten'. Prijs f 200 benevens f 50 voor de 2e aankomende in de beslissende heat. Hiervoor waren 9 paarden inge schreven. van welke in den derdien beslissen den heat de prijzen behaald, werden: le Continent (1609 M.) van H. Schaap te Leeuw,arden. 2e May D (1700 M.) van W. A. Ockhorst te Rot terdam. Total, f 23.75, placé f 7.75 en f 4. Violen-prijs. Ruim vier maal de haan. Harddraverij, handicap, voor Nederl. paarden. Minimum afstand 2400 Meter. Als minimum snelheid zal worden aangenomen 1.58. Prijs f 300. waarvan f 200 voor den eerste, f 75 voor den Itweede en f 25 voor den derdie. Van die 10 ingeschreven paarden werd le Don Quichot. (2420 M.) van W. A. Ockhorst te Rotterdam, 2e- Miss Obrien (2450 M.) van Tj. Witteveen te Leeuwarden. Rit Militaire Sport-Vereeniging voor officieren van het Ned), liegar met eind-wedloop van pl.m. 800 M. Jager- meester le luit. G. J. Maris, le Prijs f 175, 2e pr. f 75, 3e prijs f 50, 4e prijs f 30, 5e prijs f 20. In dezen zeer belangwekkenden rilt. waarvoor 11 paarden waren ingeschreven,werd le Congo, van jhr. J. Godin de Beau fort, 2e Boy, van luit, P. Beernink, 3e Élva, van luit, der buz. H. A. M. Sassen te Venlo, 4e Piou Piou van luit, P. H. H. Teupken, 5e Flamingo vanlut-i. Burmania bar. Rengers luit. der huz. 'te Amersfoort. Residaprijs, 6 maal de baan. Re cord! harddraverij le klasse. Paarden met een record van 1.48 of slechter 3400 M. voor iedere betere recordsec. 22 M. meer. Prijs f 400, waarvan f 250 voor den eerste, f 100 voor den tweedé, en f 50 voor den derde. Vijf paarden waren hiervoor inge schreven, van welke le aankwam Do- brina (3498 M.) van S. Witteveen te Harendermiolen. 2e Chilo, van Rei- lingh en Leopold te Groningen (3532 M.) 3e My Love van B. H. van Mun ster te idi (3490 M.) iiurgerlijke Stand. Het pas verschenen nummer van de ..Kampioen" is zoo goed als geheel gewijd aan de Bondsfeesten te Utrecht. Tal van aardige kiekjes versieren het uitvoerige artikelvoor de feeste lijke gelegenheid zijn plaatjes en praat jes in kleur gedrukt. 1 Letteren en Kunst. Ei'gen Haard van heden bevat o.a. een levensschets van Willem Royaardis met portretten en een aardig artikel met kiekjes over die Baarsjes en de z. g. Slatuintjes, voor velen onbekende huurt vlak onder den rook van Am sterdam. Op den Uitkijk, bijblad van die Aarde en haar volken, geeft- een mooi plaatje van d<en te Venetië ingestorten toren van San Marco. Bij de opvoering van Faust. waar mee. naar gemeld is. het Amster- Bevallen: 18 Juli M. R, v. d. Storm L'ljee z.: W C. Coversv. Dongen cl.; M, Giljou—Rruijt d. Overleden: 18 Juli. P. Gabriels 62 j. 'Gr. Heiligland; W. J. Groeneveld 2 j. z. Rollandstr.19 Juli H. J. M. Meijer Deelen 47 j. W.Pyrmondstr. BENNEBROER. -Mi: A. M. van Maris geb. Kielt z.T .1. 1-1. de Winter geb. van Riet dochter. ZANDVOORT. Bevallen: A. BolKemp, z.; M. PaapPaap. z.; C. M. E. van Leek Verhei jen, levenl. d. VEL SEN. Ondertrouwd: H. Meilink en J. Lim burg, ,i. j. Brinkman en R. T. Hooger- werr. Bevallen: K. v. d. StraateiWVVesthoeve cl. J. Nijman—Los z. C. Klein—Gijs d. A. Geijtemanv. d. Plas z. C. Hoogerduijn- v. d. Berg, d. A. Arisz—Heeremans z. J. Bontenbalde Jong. N. KleunerSodaar M. Kaag—Smorenburg d. e. v. d. Meij- Yerwaters z. T. KraaïjerVader z. Overleden: Helena, d. van C. Meijer en e. Ott. 3 m, BEVERWIJK. Ondertrouwd: W. C. Kruiswijk en D. Smit. Gehuwd Jb. de Jong en E. Lubbers. Bevallen C. E. ZonneveldThoo- len d.: C. A. M. Braunvan der Wey- den cl., M. v. d. Meys d.. L. Teensma— Hoeksma. z.. D. M. Wijk er—Wolter- man cl,. A. dear ExterJongen z. Overleden P. J. Burger. 6 rnnd. Haarlemmermeer. Ondertrouwd: A. J. v. Putte en J. v, Bakel. Getrouwd: W. Kooi en P. J. M. Lanser; A de Groot en J. C. Kempenaar: II. Ma joor en N. Kempenaar; W. M. v. Staveren en M. v. Diemen. Bevallen: J. Kuilboer—Echdom, z.; H. M. v. Kasteren—Miltenburg, d.; M. Huis manMoeyer, d.; G. GroenenwegBak ker, E. v. Dragt—Markwat., z.; G. de Boo—v. Lier, z.; A. Kalkwurf—v. Stave ren. d.; B. A. Noor.dfilï—Kroon, z.; J. F. Verheul—Kaufman, d.; C. Dijksman—de Jong, d. Overleden: W. Raams, 63 j.; A. A. de Fockert, 40 j.: J. H. de Groot. 2 m.; W. Spaargaren, 73 j. Stoom vaartbenchten. Het stoomschip Madura, arriveerde 18 Juli van Batavia 'te IJmuiden. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de HollandAmerika Lijn, van Rotterdam naar NewyoTk, passeerde 18 Juli dies nam, 5 uur Li zard. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezene H.H. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met predikatie. Te 1. half 2 en kwart over 2 uur Catechis mus. Te 3 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag te half 11 plechtige con- ventueele H. Mis van het Hoogw. Kapit tel. Maandag te 7 uur Lof en Rozenh. tot lafenis der Gel. Zielen. Vrijdag. feest van den H. Jacobus, Apostel, dag van devotie. Te 8 uur ge zongen H. Mis. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H. H. Missen met onderrichting te 7 uur en half 9, te half 11 de Hoogmis; te 2 uur de Catechismus; te 3 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria voor de bekeering der zondaars. Donderdag te 7 uur het Lof van het Al- lerh. Sacrament. Vrijdag, feest van den H. Apostel Jaco bus, dag van devotie, te 8 uur de gezon gen H. Mis. Zaterdag, feest van de H. Anna. Het Lof des avonds te 6 uur. van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H. H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag, te 5, 7 en half 9 de gelezene H. H. Missen ,ie half 11 de Hoogmis, 's Namiddags te half 4 de Vespers, waar na Processie met het Allerheiligste. Maandag te half 8, 8 uur en half 9 de gelezen H. H. Missen, en te half 10 de plechtige Requiem-Mis als uitvaart voor mej. Catharine D. P. Klijn. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Woensdag te half 8 gelezene, en te 8 uur gezongen Requiem-Mis als uitvaart voor Geertruida Henrica Surendonk, geb. v ,d. Linden, 's Avonds te 7 uur Vergade ring der Broederschap van den H. Kruis- eg. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis voor de leden der Broederschap „Haarl. Pro cessie naar Kevelaar". Avonds te 7 uur het Lof. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H. H. Missen te half 6, 7, half 9, en te half 11 uur de Hoogdienst. Te 2 uur de Catechismus, 3 uur de Ves per, half 5 Oefening der H. Familie. Maandag- en Woensdagavond te 7 uur het Lof. Aanstaanden Vrijdag, feestdag van den H. Jacobus. Apostel, dag van devotie. Des morgens te 8 uur de gezongen H. Mis. In deze week de H. H. Missen en de Catechismus volgens gewoonte. N. H Ct. Utïicieete Benciiteü, VIERING JAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN. De BURGEMEESTER van HAAR- LEiYI oeiezen een uitnoodiging van den Coimnisaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland Brengt ter kennis van de ingezete nen dezer gemeente, dat ter voldoening aan het verlangen van Hare Majesteit de Koningin, van de openbare gebou wen alhier niet op Zondag 31 Augus tus e.k. de vlag zal worden uitgesto ken, doch wel op Maandag 1 Septem ber d. a. v. Haavleirii 18 Juli 1902. De Burgemeester voernoemd BOREEL. GRENSWIJZIGING. De BURGEMEESTER VAN HAAR LEM Gelet op art. 131 dier Gemeentewet, zocals dat gewijzigd is bij de wet van 14 Juli 1898 (Stbl. no. 178); niaakt bekend, dat op Maandag 4 Augustus 1902 van des voormiddags tot des namiddags vier uur bij hem ter Secretarie der gemeente kunnen Worden ingeleverd de opgaven van Candidaten ter verkiezing van 25 in gezetenen der gemeente Haarlem, die zullen uitmaken de' commissie van be oordeeling van een ontwerp van wet, tot wijziging van de grens der gemeen te. en wel8 ingezetenen, te verkiezen in het 1ste kiesdistrict, 8 in het 2de en 9 in het 3de, en dat van 21 Juli a.s. tot en met vorengenoemden dag ter gemeente-secretarie (aan de 5de afdee ling) de formulieren voor die opgaven kosteloos voor de kiezers te verkrijgen zijn. Haarlem, 19 Juli 1902. De Burgemeester voornoemd. BOREEL. Gevraagd met I Augastus: een eenvoudige, fatsoen!. DIENST BODE, P.G., van goede getuigen voorzien in een stil gezin zonder kinderen. Loon 90 gulden en 26 gulden waschgeld. Adres Baan No. 17. gevraagd. AdresZijlstraat 9. biedt zich aan voor Pottier, Kan toor, loopwerk, nachtwaker of iets dergelijks. Br. onder No. 5175, bur. v/d. blad Een fabrikant vraagt tegen flinJfc salaris en goede vooruitzichten, iemand, bekwaam in het conden seeren van melk met en zonder suiker. Adres met lr. br. onder letter P. 890, Nederl. Kiosken- Maatschappij, Rotterdam. Bekwame gevraagd bij S. AARDEMA Velsen. A «Iver ten tl ën. Vrijdag 25 Juli a.s. hopen |jj onze geliefde Ouders, Belt uwd- en Grootouders DIRK N1COLAAS DE LEUR VVIJBRECHT SINT, den dag te berdenken, waarop zij voor vyftig jaar in den echt werden verbonden. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Haarlem, A. DE LEUR, Gep. Kapt. O. I. Leger. J. DE LEUR—Sint. Amsterdam. C. C. WILLEMSE— de Leur. J. H. WILLEMSE. WILLEM JAN WILLEMSE WIJBRECHT) Receptie Haarlem Pieter g? Kiesstraat 66, op 25 Juli van g| -4 uur. Den 8sten Augustus hopen H onze geliefde Ouders GEERTRUIDA HENDR1KA DE 'WILDE p en PIETER BALKENENDE, p den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar in den Echt if zijn verbonden. Hunne dankbare Kinderen, AGNES BALKENENDE. WILLEM BALKENENDE. ANTON BALKENENDE, DINA BALKENENDE. GERARD BALKENENDE. Haarlem, 19 Juli '1902. V Overleden in het St. Elizabeth Gasth. onze geliefde oudste Dochter ANDRIENA JANKE TRIJNTJE, geb. 24 Sept. 1881. J. C. KOORNHOF en Echtgenoote. Zoetestraat 14. Alg. kennisg. Dankbetuiging. Onze hartelijke dank aan die hee- ren Diakenen en. zilekeverpleging dier Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, aan den WelEd'. Zeergel. heer Dr. LIN. DEN VAN DEN HEUVEL, aan de voor malige en tegenwoordige Directrice, en aan alle zusters van het St. Eliza beths Gasthuis voor die liefdevolle eai zorgzame verpleging aan onze dochter ANDRIENA bewezen, en aan alle die hebben medegewerkt om het lijden van ons geliefd kind te verzachten. J. C. KOORNHOF Zoetestraat 14 en Echtgenoote. Dankbetuiging. Hiermede betuig ik mijn bartelijken dank aan dien Weled. Zeergel. heer Dr. M. COLENBRANDER als ook aan Me juffrouw STELTE verloskundige voor de vele moeite en zorgen welke zij zich getroost hebben tijdens de zoo moei lijke bevalling mijner geliefde Echtge noote. J. H. LEUVEN. Heemstede, 18 Juli 1902. GEVRAAGD: een FLINKE DIENSTBODE voor den dag. Adres te vernemen 's avonds na 8 1/2 uur aan NOBEL'S Adv. Bur., Nieuwe Gracht 27. Een Behangers- en een Stoffeerdersjongen gewaagd. CADERIUS VAN VEEN, Zijlstr. 96 Bijverdiensten. Eene Maatschappij (Verzekering tegen ongelukken) vraagt ijverige soliede AGENTEN. Ruime provisie. Br. fr. lett. P.P. aan NOBELS' Adv.-Bureau Nieuwe Gracht 27. Bijv er diensten. Eene Maatschappij (Verzekering schadevergoeding bij besmettelijke ziekten) vraagt ijverige agenten tegen flinke provisie. Br. fr. lett. S.S. aan NOBELS' Adv. Bur. Nieuwe Gracht 27. BARBIERSLEERLING. gevraagd. Die e enigszins met het vak bekend is geniet de voorkeur. Aanbie ding Zondag na 1 uur Kruisweg 22 Haarlem. In Terborg (Gelderl.), mooie omstre- Pension, aangeboden a 1,75 p. d1. en p. p. Frc. br. ondter No. 5177 bur. v. d. Blad. gevraagd, met of zondier pension, door een beer b. b. h. Opgave van Conditiën onder No. 180 aan de firma d!e HAAN EN ZOON boekh. Haarlem. 3 flinke KAMERS, geaneubil. of onge- meubil.. alleen voor de avonduren, van half Sept. tot 1 Mei, in het midden der stad. Br. met opgaaf van conditiën onder No. 5176 aan het Bureau v. d. Blad. op Maandag 21 Juli des middags 12 ure zal deurwaarder M. J. WANING op de Botermarkt a contant verkoo- pen: Ramen, deuren, kozijnen, balken, vloer- en zolderdeelen, schotwerk, brandhout enz, enz voor billijke prijs te koop, BESTE WAAKHONDEN, klein model, te zilen Kruisweg 22 Haarlem. Een goed onderhouden Heeren rijwiel, merk „Ripperda", voor den spotprijs van 40. Te bezichtigen KI. Houtstr. 122. Opleiding leerares kook- en huish. kundie, dienstbode, kinderjuffr., (di ploma Tesselschade), acte nuttige en fraaie handwerken. Kook- en Strijk- cursus voor kinderen, dienstboden, dames. Linnen- en Costuumnaaien. Aangifte van leerlingen Maandag en Vrijdag 24 uur. Wilhelniinastr. 17. KANTOOR Gemeentelichtfabrieken. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van Haarlem brengen ter alge meen© kennis, dat te beginnen Maan dag 21 dezer bet kanltoor der gemeen te-lichtfabrieken zal zijn gevestigd in bet administratiegebouw in den Veer- polder. Brieven voor de Directie dier fa brieken kunnen worden gestoken in eene bus, aanwezig in de vestibule van het raadhuis. Haarlem, 19 Juli, 1902. Burgemeester en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN BELDERBEEK L. S.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2