Genoegen slecHts blijkt gevormd te' zijn door zich om den bekl. groepee- rende, in meerdere of mindere mate van deze afhankelijke personen, die ten gerieve van bekl., en om deze de exploitatie, zijner voormalige zaak we der mogelijk te maken, zich voor den vorm tot een vereenlging constitueer den; dat verder uit hetgeen omtrent hét in acht nemen der vormen, die in een sociëteit plegen in acht genomen te worden (zooals ballotage), uit de getuigen'verklaringen is gebleken, aan deze beweerde sociëteit slechts het karakter van een zoogenaamd nacht café moei worden toegekend', en dat mitsdien uit hét hiervoren overwo- gene volgt, dat de beweerde sociëteit Ons Genoegen slechts was een schijn- socieieït, alleen in naam bestaande, doch in het wezen der zaak met een werkelijk sociëteit niets uitstaande hebbende. Bleef over te beslissen, wie als hou der van de localiteit in perceel 160 Wannoesétraat moest worden aange merkt. Te dien aanzien overwoog de kan tonrechter, dat. nu is aangenomen dat van het bestaan eener sociëteit ten dezen geen sprake is, tevens ver valt het door bekl. beweerde feilt, dat hij zijn localiteit aan een sociëteit zou hebben afgestaan, terwijl staat, dat bekl. huurder was van het perceel en daarin steeds aanwezig was, wanneer daar bezoekers aanwe zig waren, en dat hier verder niets afdoet, wat door bekl. wordt beweerd dat hij kennis zou hebben gegeven (hoewel niet in dien vereischten vorm) dat. hij had opgehouden bierhuishou der of tapper (te zijn, welke aangifte zelfs al was zij in den vorm geschied immers met de waarheid in strijd zou kunnen zijn; dat. voorts uit het. hier voren overwogene ten duidelijkste blijkt, dat beklaagde de functiën heeft uitgeoefend en mitsdien houder was van liet. bij dagvaarding bedoelde huis, waaraan het karakter van tap perij zijnde een huis, waar gelagen worden gezet moet worden toege kend. en dat eindelijk naar uit de ge tuigenverklaringen gebleken is (door een in de buurt wonenden sigarenwin keiier) werd uitgereikt, aan ieder die hem gezonden werd een kaart welke toegang verleende, waaruit volgt, dat het bedoelde perceel feitelijk, zij het en opgeruimdheid zijn weder in mijn huishouden teruggekeerd. Mijn har. telijke dank voor Uw wondervol mid del. Maakt van mijn schrijven maar naar goed vinden gebruik. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht. gev - de echte Pink Pillen van dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink Pillen .eeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig, dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestand deelen bezitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze. dan rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, den heer Snabilié. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doo zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, stei ger 27, Rotterdam, hoofd-depothoudeT voor Nederland en Apotheken Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER v. d HULL. Drogerijen, 28 Jans straat. W etenschap. Men tracht het publiek op de volyende geraflineerde manier te bedotten. Talrijke gewetenlooze handelslieden hebben zich den goe den roep waarin Odol over de gansche aarde staat, tot eigen voordeel ten nutte gemaakt, een voudig door den naam te annexee- ren, zoodat ze hun eigen waarde- looze. dikwijls schadelijke verval- schingen en namaaksels in doozen en ilesschen eveneens Odol noe men. Wij verklaien daarom hier mede openlijk, dat Odol alleen dan echt is, wauneer het verkocht wordt in onze patentflacons en SSÏÏ wanneer qp de ettketfen onze tir- voor het publiek toegankelijk was. Op die gronden achtte de kanton rechter de aan den bekl. bij dagvaar ding iten laste gelegde feiten wettig en overtuigend bewezen, en overwe gende, dat een vermogensstraf ten dezen geen uitwerking zou hebben, eensdeels omdat de vermogensstand van beklaagde van 'dien aard is, dat hét betalen van een bedrag van hoog stens zevenmaal f 25 voor hem geen bezwaar zou opleveren, anderdeels omdat de winsten in huizen gelijk dat zooals door den beklaagde geëx ploiteerd wordt, zóó ruim vloeien,«dat een geldboete niet voldoende reageert om den bekl. van overtredingen als de ten laste gelegde te weerhouden, en dat mitsdien een vrijheidsstraf en wel tolt het maximum noodzakelijk moest worden geacht veroordeelde de kantonrechter den beklaagde tot 42 dagen hechtenis. INGEZÖN O EN M E E I) EE LT NOEN. 30 cents per regel De vreugde eens huisvaders. Voor eenigen tijd geleden bekwamen wij een belangrijk schrijven van dei' heer J. W. van Merendonk, Westerhof te Wageningen, waarin hij uiet blijd schap de genezing zijner echtgenGote meedeelde, Wat is er treuriger in het huishoudelijke leven als wanneer de moeder dés huizes lijder.de is, zoowei voor den man als voor de kinderen 15 het een zwaarmoedig leven, wanneer men steeds de persoon, die U bovei alles op aarde lief 011 dierbaar is. ziel iijden men peinst over alles, men pro beert alles aan te wenden en wanneer men dan hoegenaamd geen beterschap ziet. dan wordt men ontmoedigd, de meest zwaarmoedige gedachten ma ken zich van U meester, de lust tot werken verdwijnt, het vroeger zoo ge lukkige huishouden gaat met angst den toekomst tegemoet. Hoevele huic gezinnen verkeeren niet in dienzelfden toestand, zoo wij hierboven aangeven, hoevele huisvaders en kinderen moeten niet verklaren, ja, zoo is net ook bij ons gesteld. Evenwel, daar de weten schap steeds en steeds vorderingen maakt, tot versterking en behoud van het menschelijk geslacht, met het oog om alle ziektetoestanden zooveel m'o gelijk te doen verdwijnen, of te ver lichten, zoo moet men de middelen tot die verbetering aanwenden. Zoo dacht de heer Wets terdonk er ook over wat blijkt uit zijn volgend schrijven. Een breedvoerig attest, zoo vangt, hij aan, acht ik overbodig. 11c kan U verklaren, dat mijne echtgeinoote door het gebruik der Pink Pillen van d Williams uitstekend opgeknapt is. zij kan hare gewone huiselijke bezighe den weer verrichten wat voor het ge- brui dier pillen onmogelijk was. Bij het gebruik van het eerste doosje hield de diarrhee op, haar natuur werd geregeld, dat reeds twee voorname punten waren, de slapelooze nachten verdwenen, zij is inwendig veel sterker en door eigene ondervinding over tuigd zijnde, raadt zij een.ieder lijder of lijdereis onverschillig van welken aard ook aan hun toevlucht tot de Pink Pillen te nemen. De sedert lang niet gekende vreugde rna „Dresdener Chemisch Labora torium Lmgner" voluit gedrukt is. Prijs per heele flacon halve flacon 60 cent. 1— Beslist goedkoopst ADRES voor HENRI W. BRAAM IlféL Aneoano34 bpurt en Wedstrijden Wielernieuws. Voor dien 24-uurs-wedstrij d op de Tilburgsche baan, die- Zaterdagavond a.s. om half zeven aanvangt, zijn on der meer de navolgende mededingers ingeschreven; Jan Verhoef, Rotterdam; Durenkamp, Den Haag; Drioul, Brus sel; Amor, Leuven; Waterreus, Den Haag; Schoonhoven, Amsterdam; Dele. kers. Steenbergen; De Melker, Rotter dam; Deroeck, Stekene; Van der Stuyft. Antwerpen, en Jules Sales, Brussel, enz. Paarden. Men heeft, van de meeting ,d)er Rot- terdamsche Harddraverij-Vereeniging Konitigin Wilhelmina d'er Nederlan den," Zondag 20 Juli te houden op het exercitieveld der schutterij te Rotter dam. groote verwachtingen. 52 van de beste harddravers zijn ingeschreven. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Men meldt uit Utrecht: De pogingen van Duitsche patroons om ter vervanging van de werksta- lcende arbeiders in het bouwvak te Hamburg alhier werklieden aan te ne men, zijn zoo goed als geheel mislukt. Van het begin der werving zijn tot nu toe ongeveer een 80tal arbeiders van hier naar Hamburg vertrokken, van welke er thans in 't geheel nog veer tien daar werkzaam zijn, waaronder drie of vier vakmenschen. Ook te De Bilt bij Utrecht en te Schiedam is getracht personen over te halen in Hamburg te gaan werken, doch ook daar zonder succes. Merkwaaruige lieete zoutmeren. In de buurt van het plaatsje Szovata in Zevenburgen strekt zich een zout- bevattend gebied uit, waarin op zich zelf staande zoutrotsen van ten deele zeer grimmige vormen verrijzen. In den zomer, als het in lang niet geregend heeft, ziet de geheele vlakte er als besneeuwd uit, en men zou kun nen gelooven in een bevroren, met ijs bedekt veld te zijn. Daarop vertoonen zich nu op verschillende plaatsen klei ne meren, of juister gezegd, vijvers, waarvan het water buitengewoon zout houdend is, maar bovendien nog een kleine eigenaardigheid bezit, waardoor deze meren misschien geheel en al eenig zijn op het vasteland van Europa De temperatuur van hun water is na melijk, evenals bij alle meren, aan de oppervlakte afwisselend, naar mate de hoogte der luchtwarm.tein de diepte neemt zij echter toe tot aan 55 gr. en bij een der meren tot 70 gr. Celsius, dun daalt zij weder en op den .bodem is het water koud. De heete laag be vindt zich dus tusschen twee koude waterlagen. Deze kleine meren lig gen in een voor den wind beschutte laagte, ongeveer 520 meter hoven de zee. Het grootste en warmste, liet Me- doe-meer, heeft een vlakte-inhoud van ongeveer 40.000 vierk. M. en in de na bijheid bevindt zich een primitief bad huis, waarvoor men het benoodigde warme water uit de diepte van het meer oppomt. De grootste diepte er-* van bedraagt echter maar 34 meter Het feit, dat hier een heete luchtlaag tusschen twee koude in voorkomt, heeft reeds vroeger met recht verba zing gewekt en tot vermoedens van deze hoogst zeldzame verschijning ge leid. De meening, die het meest verbreid was, was deze, dat het warme water uit onderaardsche bronnen er heen loeide, anderen meenden daaren tegen. dat er scheikundige proces bij in het spel zouden zijn. Met een weinig nadenken begrijpt men echter, dat deze uitleggingen on bevredigd laten en er veeleer sprake is van een nog niet opgelost verschijn sel. Daarom besloot de scheikundige chef der koninklijke Hongaarsche geo logische inrichting te Pest, A. Von Iia- lécsmsky, de zaaJc afdoende te onder zoeken en op de plaats zelve eenige weken achtereen nasporingen in het werk te stellen. Hij vond spoedig, dat de warm" waterlaag niet van onderaardsche warme bronnen afstammen kon. Hij liet zelfs het water uit een kleinen vij er aftappen en overtuigde zich, dat er van geenerlei onderaardschen toevoer sprake was en ook de bodem in de diepte in 't geheel niet warm was. Even weinig kon de warmte van het water door scheikundige inwerkingen ontstaan, daar die niet aan te toonen waren. Verscheidene opmetingen der temperatuur van het water wezen er dat deze op dagen met. een onbe wolkte lucht in alle lagen steeg en men hield voor waarschijnlijk, dat de zón de directe oorzaak van het ver schijnsel zou zijn. Maar op welke wij ze zij de abnormale temperatuur der middelste waterlaag zou doorgronden. moeielijk te doorgronden. Na verscheidene kostbare1, doch vergeef- sche proefnemingen vond de onder zoeker eindelijk de juiste verklaring daarin, dat hij opmerkte, dat gecon centreerd zout water, wanneer het door een dunnere zoetwaterlaag gedekt wordt en daarna geruimen tijd lang door de zon wordt beschenen, in ta melijke mate warmer wordt. Om het verschijnsel aan den dag te brengen, is dus noodig behalve de ge concentreerde zoutoplossing, een daar overheen spoelende laag van zoet. wa ter of slechts weinig zoutachtig water, om te dienen als bemiddelaar en als beschutting. De temperatuur beneden stijgt des te hooger, naarmate het ver schil in het specifieke gewicht, van hei de lagen water groot is. maar de dikte der bovenste, dunste waterlaag mag niet meer bedragen dan 2 meter. Deze zoutmeren zijn dus in den waren zin des woords warmteaccumulatoren, zij vangen de zonnewarmte op en houden die een tijdlang vast. Dit feit vast te stellen acht de ontdekker ook van een practische zijde als zeer gewichtig. Waar zoute bronnen en zoute wellen beide voorhanden zijn. zou men het water daaruit in reservoirs kunnen opvangen, en wanneer men dan daar overheen zoet. water liet vloeien, zou men nagemaakte wanne meren kun. nen doen ontstaan. n antwoordde toen: ..Zet uw werk voori, maar vergeet niet. er voor te zorgen .dat het slijk niet alleen onze kanonnen maar ook die der Boeren tegenhoudt". Een edelman, die van eigen gewich tigheid een hoogen dunk had en wiens zoon bij die Yeomanry diende, seinde aan Kitchener: ..Beleefd verzoek ik u. mijn zoon terstond terug te zenden. Dringende familïe-aaingelegenhed'en." Daarop gaf d'e opperbevelhebber, die niets voor zoo gewichtig houdt als den oorlog, en die er een afschuw van heeft dezen als tijdverdrijf te gebrui ken. lakoniek ten antwoord: „Zoon kan volstrekt niet terugkeer en. Drin gende militaire aangelegenheden". De volgende geschiedenis plaatst Kitchener in een ander licht. Bij de genie diende een gewoon sold'aat. die zeer flink was. en zich eens ziek meld de. De officier van gezondheid on derzocht hem. en verklaarde hem voor gezond. De soldaat, die planken voor een brug moest maken, voelde zich te zwak. en zeid'e tot dien sergeant: „Deel het geval toch aan Lord Kitchener me de; hij bevindt zich in het bureau. Ik durf het zelf niet. Hij is zoo terug houdend en koel". De sergeant meld- die het geval aan Kitchener, en deze liet den soldaat en twee doktoren ha- en .die den patiënt, in zijn tegenwoor digheid onderzochten en typhus con stateerd'en. „Zend naar Dr. Z.". sprak Kitche ner langzaam „Wees zoo goed', dr. Z., dezen ma nte onderzoeken, hij is óf ziek. öf stelt zich zoo aan". Dr. Z. deed wat hem bevolen was en zeidie zenuwachtig: Ik vrees, dat ik mij ver gist heb. deze man bevindt zich in het eerste stadium van typhus". Laat den man terstond naar het lazareth bren gen, laat. u dan uwe papieren door den adjudant -even, en keer daarna on middellijk naar Engeland terug." Lord Kitchener is altijd als een machine" beschreven, maar hiermede komt niet geheel zijn liefde voor die ren overeen. Eenige maanden geleden bezat hij een tammen spreeuw. Dit dier was Lord1 Kitchener's lieveling. 1-Iij had liet steeds bij zich, en dikwijls wanneer hij een moeilijk vraagstuk had! op te lossen, stond hij met een si gaar in den mond voor de kooi van dien vogel. Eens kwam de gedachte hij hem op. dat d'e vogel zich eenzaam ge voelde en naar een wijfje verlangde. Terstond was het geheele hoofdkwar tier in beweging. De officieren van den staf joegen naar links en rechts, om een wijfje voor den vogel te van gen. Aan zijn gehuwde officieren daarentegen had! Kitchener geen verlof willen geven om hun vrouwen naar Pretoria te laten komen. Het onderscheid tusschen Roberts en Kitchener komt zeer goed' uit in het volgende verhaal. Vóór Lord Roberts Kaapstad verliet, belastte hij een offi cier met een bijzondere opdracht. ..Ik weet, dat gij uw best zult doen. Hoe lang zult gij noodig hebben?" Ik zal beproeven het in 14 dagen te deen". Lord Roberts liet den officier met een vriendelijken lach heengaan. Bui ten ontmoette de officier Lord Kitche ner. „Nu", vroeg deze. „wat doet. gij „Lord Roberts heeft, mij d'at en dat opgedragen". „Wanneer zult gij dat volbracht heb ben?" Ik heb beloofd het in 14 dagen te doen". „Wanneer mj het nieit in een week kunt doen. zullen wij er aan moeten denken, u naar huis te zenden". In een week werd het volbracht De genie-officier Girouard, de direc teur der militaire spoorwegen tijden-s den oorlog, is misschien die eenige ge weest, die Lord Kitchener ooit heeft tegengesproken. Voor jaren, toen de spoorweg in de woestijn werd aangelegd, inspecteerdie Girouard het werk. toen Kitchener op het tooneel verscheen. Het werk beviel hem niet. en hij zeddle dit vrij uit. Gi rouard hoorde kern rustig aan. en zei- de toen tot zijn chef: „Ilebt gij het be vel over dezen spoorweg, of ik?" Wat Kitchener daarop antwoordde, is niet bekend, maar deze vrijmoedigheid heeft geen bezwaar voor Kitchener opgele verd om hem tot chef over het spoor wegwezen in Zuid-Afrika aan te stel len. vijfjarigen jongen van aartshertog I riedrich eau ridderorde verleend en wel de Perzische medaille voor., betoonde dapperheid!! Aansprakelijk Zeer onaangename gevolgen zullen ve le kooplieden in Spandau ondervinden van hun goed. vertroirwen. Zes weken ge leden verdween van daar, tot dusver spoorloos, Julius Hegert, een der vaste curators in faillissementen. Bij het on derzoek is gebleken dat 112.000 mark aan boedelgelden zijn verdwenen; 'l wettelijk voorschrift dat de baten bij een baalt of in de spettrbank moeten worden belegd, is niet nageleefd en de schuldeischers kregen nu en dan, als zij klaagden, een kleine uitkeering. Daar bij elk faillisse ment in Duitschland een commissie van crediteuren wordt benoemd om op de handelingen van den curator toe te zien en dit toezicht hier blijkbaar is verzuimd, zullen nu de leden dier commissiën voor aanvulling van het tekort worden ver antwoordelijk gesteld. Tocht met hindernissen. Aan boord van het Duitsche linieschip Kaiser Wilhelm 11" is een gebogen buis in de stoomgeleiding gebroken. Daar der gelijke buizen reeds verscheidene keeren gebroken waren, moest het schip de oe feningen op de Noordzee staken en naar Kiel vertrekken om gerepareerd te wor den. De tocht door het Noord-Oostzeekanaal liep echter ook al niet zonder ongelukken af. Bij het passeeren van de hooge brug Levensau in het Keizer-W ilhelm-kanaal, kwam het. schip In aanraking met de brug, waardoor een steng van den voor mast brak. Gemengd Nieuws. Neodeslca was, kort geleden nog, eea •nbe-kend gehucht in den staat Kansas. Tegenwoordig telt het bijna 5000 inwo ners en tal van weelderig ingerichte ho tels herbergen er 's zomers duizenden bezoekers. Deze verandering is begon nen, sedert men ontdekte, dat uit den grond dampen opstijgen, die een verma gerende uitwerking hebben op het men schelijk lichaam. In eenige weken wordt de dikste vetzak slank en elegant van figuur en dat alleszonder dokter! Aardbeving. Verscheidene aardschokken zijn dezer dagen waargenomen te Malilla, in Ma rokko. Het verschijnsel ging vergezeld van onderaardsch gerommel. Een groote paniek greep de bewoners aan. Drie uren later werden weer schokken, doch nu veel zwakkere, gevoeld. Oproer 111 een gevangenis, Te Saint-Joseph, in den Amerikaan- schen staat Missouri, brak Woensdag een oproer uit in de gevangenis. De ge vangenen lieten een muur van de gevan genis met dynamiet springen en tracht ten te ontvluchten. Zij werden echter door de bewaarders met geweerschoten in hun vlucht verhinderd. Zes gevange nen werden gedood. VVcder-opbouw van deu Marcus- toreu. Met plannen voor den wederopbouw van den Marc.us-toren te Venetië houden zich niet alleen de Italiaansche architec ten bezig. Ook hun Parijsche collega's zijn ijverig in de weer om na te gaan op welke wijze de omgevallen klokkentoren van San Marco het best weer opgebouwd kan worden. De architect Grandpierre wees als bar- baarsch liet denkbeeld van de hand, van licht modern materiaal op ijzer een schijnconstructie van de Campanile te vervaardigen. Hij vraagt, zich af, of men het bouwkapitaa). zeker meer dan zes millioen francs, bijeen zal krijgen. Wa ren 10 millioen voorhanden, dan kon men uit de puinhoopen het werk begin nen. Andere Parijsche architecten zijn van dezelfde meening; zij wenschen een con ferentie van Italiaansche. Fransche. Duit sche en Engelsche vakmannen. Uit Rome wordt nog gemeld, dat de afgevaardigden van Venetië een wets ontwerp tot goedkeuring van een natio nale loterij ten behoeve van den her bouw van den Marcus-toren bij de Kamer ingediend hebben. Griezelige bestelling In Oxfordstreet te I.onden kwam dezer dagen een man een blik slagerswinkel binnen en gaf een groote theebus, om te- laten soldeeren: hij zou ze later ko men terughalen. Spoedig bemerkte men dat de bus geweldig stonk en toen men de politie gewaarschuwd en de bus ge opend had, vond men deelen van twee erschillende. menschenhoofden. Het eene hoofd was in de lengte doorgesneden. De besteller heeft natuurlijk zijn bus niet teruggehaald en tot dusver ontbreekt ieder spoor van hem. Beter laat dan nooit. De Fransche regeering heeft dit maal bij gelegenheid van het natio nale feest een oud-korporaal van het Zouavenregiment. gedecoreerd met 't Legioen van Egt wegens zijn dapper gedrag'tijdens het beleg van... S eb as t-op ol. Vijftig jaar heeft 'die man op. deze onderscheiding moéten wachten. Verbalen over Lord Kitchener. Talrijke anecdoten en geschiedenis sen van Lord Kitchener vullen thans, bij zijn terugkeer uit Zuid-Afrika, die Engelsche bladen. Eenige daarvan zijn voor den man. die aangewezen schijnt, in Engeland nog een groote rol te spelen, zeer karakteristiek. Steeds meer treedt het sarcasme van Kitche ner in deze geschiedenissen op den voorgrond. Di't bijtend sarcasme komt goedi uit in het antwoord, dat hij aan dén bevelhebber van een niet zeer ge lukkig openeerende colonne toezond. De officier had' verscheiden kleine ont moetingen mét den vijand en seinde dan steeds: ..Gedurende het gevecht zac men verscheiden Boeren uit den zadel vallen". Daar dit op den duur vervelend werd en Kitchener meende, dat de gevallenen alleen maar geteld behoefden te worden, seinde hij ten slotte terug: „Ik hoop, dat zij zich bij het vallen niét bezeerd hebben". Een oorlogscorrespondent, die Kit chener goed kent, is van meening. dat hij tot vervelend toe stil is, en dat hij alleen dan welbespraakt wordt, wan neer hij over zijn beroep spreekt. Een officier, die te vergeefs had gepoogd, een ar till er ie-trein langs een slijkerig pad te voeren, zeid'e tot hem: „Het helpt niets, generaal, wij zitten zoo diep in het sl:'k, dat wij onze kanon nen niet verder kunnen krijgen. De Boeren zullen ze zeker nemen." Kit chener zag den vermoeiden en ont moedigden officier een oogenblik aan Kaart leggen. Te Aken stond in de vorige week eene vrouw terecht wegens kaarltl eg gen. Het O. M. zag daarin bedrog door geld te slaan uit de lichtgeloo- vigheid' van anderen; maar de rech ter sprak de kaartlegster vrij, omdat bij het onderzoek gebleken was, dat een aantal vrouwen en... ook de be klaagde. zelve(! ten volle overtuigd waren geweest en nog waren, dalt uit kaarten de waarheid kan worden ge lezen. De Akenische rechter houdt er een zonderlinge manier op na om het on ontwikkelde volk tot bétere begrip pen te brengen. Bare sigaretten. Een paard voor een sigaret is een zon derlinge ruil. Maar toch heeft in den Z.- Afrikaanschen veldtocht een Engelsch soldaat een paard, dat hij buiten weten van zijn superieuren buit had gemaakt, afgestaan voor een Turksche sigaret van anderhalven cent waarde. En hij was nog in zijn schik met den koop. Men moet echter in aanmerking nemen, dat Tommy in geen weken tabak had ge proefd. In den Fransch-Duitschen oorlog be taalde een officier aan een soldaat de som van 12 voor een pakje van tien si garetten. Zijn kleine voorraad tabak was allang opgeteerd. Hij zag den man een sigaret uit het pakje balen en kreeg toen zulk een lust tot rooken, dat het hem dat geld waard was. In dienzelfden veldtocht werd een pak je van 50 sigaretten door een Fransclien luitenant aan een anderen officier ver kocht voor den ongelooflijken hoogen prijs van 1000 francs (ca. f 500), maar de schrijver, die het mededeelt, staat niet voor de waarheid in, dat de kooper het pakje weder verkocht voor bijna bet dub bele van die som. Misschien is de hoogste prijs, welke ooit voor een sigaret werd betaald, 1 3000. Die sigaret was afkomstig uit de reis- tasch van Napoleon III en werd als cu riositeit verkocht op een veiling, welker opbrengst bestemd was voor noodlijden den door den Fransch-Dnitschen oorlog. Een orde-regen. Bij de jongste ontvangst van den Amerïkaanschen gezant Leishman te Constantinopel door den Sultan werd dezen diplomaat de gouden Liakatme- daille verleend. Zijn echtgenoote werd terzelfder tijd met de Chesakatordc gedecoreerd, terwijl miss Marthe Leishman, de oudste dochter van den gezant, de. tweede klasse van diezelfde orde ontvingmiss Nancy, de jongste spruit, en zevenjarige beeldschoone blondine, moest zich met de Chesakat. orde derde klas vergenoegen. Ook de negenjarige dochter van don gpzant van Groot-Brittannié, sir Nico laas O'Connor, werd onlangs met de zelfde onderscheiding bedeeld. Dit is nog niets in vergelijking met hetgeen de Shah van Perzië doet. Deze heeft hij zijn verblijf te Karlsbad den Yreeselijlï ongelnk Uit New-York komt bericht, van een verschrikkelijk ongeluk met een electri- sche tram van de Mountain and. Lake Electric Railway. Op een plaats, waar fie weg een helling maakt van 1000 voet per Engelschen mijl, raakte de bestuur der het stuur kwijt over den wagen. Ter wijl deze met een verschrikkelijke snel heid naar beneden liep, kwam hij in bot sing met een anderen wagen, die de hel ling opging: beide wagens stortten ver scheidene honderden voeten naar bene den en werden verbrijzeld. Van de 140 passagiers werden er 15 gedood en 29 zwaar gewond. Burgerlijke Stand. BLOEMENDAAL. Getrouwd: F. M. Rhem en J. M. Uter- marii Bevallen: J. C. WarmerdamBeliën, d. H. Kist—Witteveen d. Overleden: P. v. d. Valk, 31 j.. Meeren- berg. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: K .Bonkes en G. Wage- maken. Getrouwd: J P. Karskens en C. M. Bo- kern. Bevallen: H. Ph. van Amerongen Overtoom z. J. M. Loerakker—Honscho- ten z. F. Muddevan Rijn, z. H. van Vessum—van Engelen d. J. van Tunen— Baars z. J. Chr. NeeskensBank z. Overleden: C .Verdonkschot, 9 maan den. J. van Nassouw, 1 jaar. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Getrouwd: J. B. v. d. Putte en E. C, Boender. C. Vreugdenhil en A. M. Hart- gerink. Bevallen: A. M. BalmKaptein z.; A. v. d. Burg—van Heerbeek d. SPAARNDAM. Bevallen: A, Berkvan Reijendam z. Losmaken t?ii strppm Om vastzittende glazen stoppen van karaffen en flesschen los te krijgen, moet men den hals van de flesch of ka raf zeer snel ronddraaien boven een spi ritusvlam. De flescb zet zich dan door de warmte eerder uit dan de stop en men kan dien dan meestal gemakkelijk er uit halen. In hardnekkig gevallen en ook als de stop is afgebroken, zet men de flesch ondersteboven in warm zeepsop. De fiesch moet tot op de helft onder water zijn en het zeepsop mag niet al te warm wezen, omdat anders het glas springt. Dat middel helpt onfeilbaar. Men moet alleen goed oppassen, dat de stop niet van zelf in het water er uit valt en daar door de inhoud van de flesch verloren gaat. Voorts is het aan te bevelen, de glazen stoppen, voor men die gebruikt ,te ver warmen en met petroleum in te wrijven, zoodat zij met een dun laagje worden overdekt,. Daardoor wordt het lastige vastkleven voorkomen. Om mager te worden moeten menschen. die last hebben van dikte, een kuur gaan doormaken te Neo- deska, in Amerika. op ZONDAG 20 Juli 1902. te HAARLEM. Groote Kerk. Vroegpreek 7 ure, Veen. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. 's Avonds 6 ure, Swaan. Nieuwe Kerk. Voorin. 10 ure, Hulsman. pred. te Zandvoort. Janskerk. Voorm. 10 ure, Montijn. Bakenesserkerk. (voor de kinderen). Voorm. 10 ure. Barbas, Eglise Walionne. Voorm. 10 1/2 ure, Mr. E. Bourlier. pasteur la Haye. Baptême. Gereformeerde Kerken. Ged. Oudegracht. Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 1/2 ure. Mulder. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure. Schotel. 's Avonds 5 1/2 ure, Schotel. Ev. Luthersche kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Nam. 1 ure, Zondagschool (Nassaulaan). Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Elhorst. Remonstrantsch-Gereformeerden. Voorm. 10 ure, Stenfert Kroese, Rem. pred. te Rotterdam. Kerk der Broeder-Gemeente. Voorm, 10 ure, de Blocq v. Scheltlnga,

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6