weet- in tie Daguerrestraat te 's-Gra venhage een hevigen knal. Al spoe dig bleek. dat er eene ontploffing had plaats gehad in heit benedenhuis Kranklinstraat 110. 92, bewoond door den kunstvuurwerkinaker Joh, Loeff, en waarin een groote voorraad gereed semaak: vuurwerk aanwezig was. In een oogenblik stonden alle kamers van de benedenwoning in lichtelaaie en waren gevold met een verstikken- den rook. Door het spoedig optreden van de brandweer, die melt twee stra len werkte, is de brand tot set bene denhuis beperkt, dat evenwel geheel is uitgebrand'. De groote hoeveelheid eereed liggend vuurwerk ging te loor ook alle meubelen zijn vernield. De brandweer moest de glasruiten der ramen verbreken om het branden de perceel binnen te komen. Een man bevond zich in een achterkamertje van het huis en kon dat tijdens den brand niet verlaten. Hij bleef onge deerd. Droevig ongeluk. Zaterdag stond de landbouwer C. S. te Langeruigeweide bij een hooi berg met iemand te,spreken, toen de slotboom van dn berg. die pas opge wonden was, losschoot en naar bene den kwam. Hij vlei op helt hoofd van den landbouwer, die daardoor zoo ge troffen werd, dat hij neerzakte. On middellijk werd geneeskuidige hulp ingeroepen. Nadat nog een tweede geneesheer was ontboden, werd her senschudding geconstateerd. Den- i zelfden avond reeds trad de dood in. lV:!7.'iVni"V M FIH- - LINGKN, 30 cents per regel. Wij verkiaien hiermede openlijk, dat üdol alleen dan echt is, wan neer het verkocht wordt in onze patentflacons en wanneer op de etiketten onze tinna ..Diesdener Chemisch Laboratorium Lingner" voluit geuruKtis. "Prijs per heele llacon f 1. halve flacon 00 cent. Lit de Arbeiderswereld BINNENLAND. In het gebouw van den R. K. Volks bond te Amsterdam heeft een verga dering van gedelegeerden van bedien- den-vereenigingen plaats gehad ter bespreking van de wenschelijkheid der vorming van een kamer van arbeid voor het winkelbedrijf. Vertegenwoor digd waren de afdeelingen van den Nationalen bond van handels- en kan toorbedienden, den Nederlandschen bond van oonfectiebedienden. den bond van boekverkoopersbedienden, en van de vereenigingen St. Nicolaas, Betsabel en Handwerkers Vrienden kring. Aan het bestuur der vereemi- ging St. Nicolaas werd de opstelling van een concept-adres aan den minis ter opgedragen, waarbij om de instel ling eener kamer zal worden gevraagd lntusschen zal men de patroons trach ten te winnen voor het denkbeeld. De inspecteur van den arbeid, ter standplaats 's-Gravenhage, heeft te Delft een onderzoek in loco ingesteld, naar overtredingen van de arbeidswet door patroons, die schoolgaande kinderen be neden 12 jaren exploiteeren. De inspec teur, kennis genomen hebbende van de feiten, zooals deze waren vermeld in de ,.X. R. Ct.", betreurde het, dat het be stuur van de afdeeling Delft van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, hetwelk die misstanden aan het licht bracht, geen aanleiding vond hem, in specteur, de namen der betreffende kin deren mede te deelen. Dit zou het tegen gaan van het kwaad zeer bevorderlijk zijn. De enquête werd echter „vertrou welijk" ingesteld. De inspecteur zeide inmiddels een streng optreden zijner zijds toe. BUITENLAND De nationale conventie van den Mijnwerkersbond in de Vereenïgde Staten heeft zich verdaagd! zonder- te stemmen over de vraag van een alge- meene werkstaking. De stakers in de anihraciet-miinen hebben erkend' dat op het oogenblik een algemeene werk staking een onverstandige daad zou zijn. Het congres besloot, alvorens uiteen te gaan. een omslag van eem dollar per hoofd en per week te heffen ten bate van de stakingskas. Het congres heeft bovendien een adres gericht tot de bevolking der Ver- eenigde Staten ten einde den toestand der stakers in de anthraciet-kolenmij- nen voor het geheele land bloot te leg gen. Daarin wordt o. a gezegd, dat de verzorging van 150.000 mannen en hun gezinnen bij den voortgezetten strijd, zooals de tegenwoordige staking waarschijnlijk zal worden de uitgaaf van een groote som geld zal vorderen. De eigen middelen zijn beperkt. Men heeft een aanzienlijk bedrag ten laste zebraent van de leden, die aan het werk zijn. ten einde daarmede de sta kers te kunnen ondersteunen. Voor dat doel is echter nog meer geld noodïg. Thans wordt een beroep gedaan op eiken trade union en op iederen trade unionist en op iederen staatsburger wiens belangen bij de staking zijn be trokken, ten einde te helpen met 1 millioen dollar per maand zoolan"- de staking duurt. Met dit bedrag en de som door de eigen leden bijeenge bracht gelooft men de staking te kun nen voortzetten tot gerechigheid voor de sakende werklieden is verkregen. Men raamt het verlies tot dusver door de staking aan alle betrokken partijen veroorzaakt, op 55 millioen dollar. heuiuzuken. Eisc.h ontzegd. De Kantonrechter in het 2e kanton te Amsterdam heeft vonnis gewezen in heit geding tusschen den directeur van Seinpost te Scheveningen en den acteur Malherbe, en ontzegde den eerstgenoemde zijn eisch. Leger en Vloot. De onderofficieren van het O.-I. le ger ter opleiding van officier van het laatste studiejaar van den hoofdcursus, die bij de verschillende corpsen inf. zii'i gedetacheerd voor den tijd van 3 maanden en zij die dit jaar tot den hoofdcursus zijn toegelaten, zullen al len met de koloniale reserve kampee ren in de legerplaats bij Laren en de najaarsoefeningen bij de le div. inf. bij wonen. Hr. Ms. fregat Evertsen, uit Ant werpen ter reede van Vlissingen aan gekomen, is uift laatstgenoemde ha ven vertrokken niet bestemming naar Nieuwediep. Zailerdagnamiddag hebben de Schutterij-officieren in Nederland een huishoudelijke vergadering op het Grand Hotel te Vlissingen gehou den. Na afloop werd een rijtoer naar Domburg gemaakt en vereengiden de leden zich daar aan een gemeen- schappelijken maaltijd. Het kamp in de legerplaats bij La ren is door vrijwilligers, adspiranten voor reservekader een jongelieden van onderwijsinrichtingen betrokken, na daartoe onder leiding van den lsten luit. H. G. Polvliet, door een detach ment van het 7e reg. inf. te zijn in ge reedheid gebracht. Letteren en kuusi. Willem Royaards heeft ten huize vaa zijn gastheer .te Batavia een klein aantal genoodigden onthaald op verzen en son netten van Hollandsche dichters: Huy- gens, Vondel, Jacques Perk, Willem Kloos, Albert Verwey en Hendrik Boe ken, zoomede op Goethe s „Der Gott und die Bajadère" en Schiller's „Lied von der Glocke". Men weet niet, zegt het „Bat. N." van deze voordracht, wat in dezen kunste naar het meest te bewonderen is, zijn bijzondere wijze van voordragen, zijn prachtig geluid of de bezieling welke van hem uitgaat wanneer hij de verheven ge dachten van anderen vertolkt. De heer Royaards beheerscht de kunst van zeg gen geheel, hij sleept zijn toehoorders mede en openbaart hun al de schoonhe den door den dichter onder woorden ge bracht. Het is een groot genot naar de zen kunstenaar van het woord te luiste ren en wij zijn er van overtuigd dat de heer Royaards, evenals in Neder land, met zijn voordrachten een schit terend gevolg zal behalen. De Rotterdamsche Mannen-Zang- vereeniging Kunstmin heeft be sloten in 1903 een nationalen zangwed strijd1 te houden. Sardou heeft die deur van Corneille's huis uit de afbraak weiten te redden en aan het Musée Carnavelet ten geschen ke gegeven. Deze dleur. schrijft hij er bij is opengeduwd door Molière. Cor neille's vriend en buurman, en dooi de groote vertolkers van den Cid. van Polyeucte en van Cinna. Ned. Toonkunstenaars-Yereeiiiging Men schrijft ons: Den 20sten Juli had te Nijmegen de XXVIIste algemeene jaarlijksche verga dering der Nederlandsche Toonkunste- naars-vereeniging plaats. Nadat door den voorzitter, den heer mr. Henri Viotta, de talrijk opgekomen leden waren verwelkomd, werden door den 2de secretaris, den heer S. van Mil- ligen, de notulen der vorige algemeene vergadering gelezen en daarna door den lsten secretaris, den heer A. J. Acker- mann, verslag uitgebracht over het afge- loopen vereenigingsjaar. welke beiden werden goedgekeurd. Uit dat verslag bleek, dat de toestand der vereeniging bevfédigend kan worden genoemd en het getal der gewone (kun stenaars-Heden was verminderd met 10 en dat der belangstellende leden met 7. In den loop van het jaar hadden twee muziekuitvoeringen plaats, namelijk één te Leeuwarden en één te Rotterdam, waarbij hulde werd gebracht aan die correspondeerende leden, die de belan gen der vereeniging steeds krachtig be vorderden. waarvoor in de eerste plaats een woord van dank werd toegekend aan mejuffrouw C. C. Scholten. corres- pondeerend lid te Rotterdam. De bibliotheek werd met enkele ge schenken verrijkt, die dankbaar werden aanvaard en in den catalogus zullen worden opgenomen. Van de jaarlijksche examens, die thans voor de 23ste maal plaats vinden, zal van nu af voortaan de uitslag worden bekend gemaakt bij 't begin van het ver- eenigingsjaar en als bijlage worden toe gevoegd aan het jaarverslag. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer M. W. Petri, bleek dat de ontvangsten heb ben bedragen 1 4353.58' en was uitgege ven J 2445.35, zoodat de balans een voor- deelig saldo aanwijst van f 1908.23' Met betrekking tot het ondersteunings fonds werd medegedeeld, dat daaruit on dersteuning werd verleend aan 4 gewone leden, tot een gezamenlijk bedrag van f 320 en bovendien aan de erven van 2 gewone leden een bedrag werd uitge keerd van ieder f 100. Het fonds steeg tot ongeveer f 14295. Gelukwenschen werden namens de vpreeniging gericht aan den heer Nic. Bouwman, luitenant-directeur der Ko ninklijke Militaire Kapel van het Regi ment Grenadiers en Jagers te "s Graven- hage, naar aanleiding der viering van het gouden jubileum van dat korps, en verder aan de heeren Maurice Hageman. muziekdirecteur te Amsterdam ter gele genheid van zijn vijftigjarig feest als toonkunstenaar en tevens met de viering van zijn zeventigsten geboortedag; C. H. Coster, muziekdirecteur te Arnhem, ter herdenkng van zijn vijf-en-twintigjarigen loopbaan als toonkunstenaar; Joh. M Messchaert, concertzauger, Wiesbaden, eveneens met zijn vijf-en-twintig jarig jubileum als concertzanger en eindelijk aan Jos. A. Verheijen .organist der Mo- zes en Aaronkerk te .Amsterdam, ter ge legenheid der viering van zijn veertigja rigen loopbaan als organist aldaar. De beide aftredende bestuursleden, de heeren S. van Milligen en M. W. Petri, werden met nagenoeg algemeene stem men herkozen en met betrekking tot de correspondeerende leden werd in plaats van wijlen den heer C. H. Coster te Arn hem, tot provinciaal correspondeerend lid aldaar benoemd de heer Leon C. Bouman te Nijmegen, thans als zoodanig werkzaam voor Noord-Brabant te *s-Her- togenbosch. Er werd besloten een prijsvraag uit te schrijven voor eene suite of dergelijke voor blaasinstrumenten met piano kwintet) alsmede een concert-aria met orkest, bij voorkeur met Hollandschen tekst en daarvoor een bedrag uit te kee- ren. voor wat het kwintet betreft van f 200 en voor de Concert-aria met orkest van f 150 en hiervoor eene uitnoodiging tot .deelneming daaraan te richten tot de gewone leden der vereeniging. Omtrent de plaats waar de volgende algemeene vergadering zal worden ge houden kon nog geen beslissing worden genomen. Het bestuur zal later hierover met het correspondeerend lid te Deven ter dat wel bereid was die vergade ring aldaar te doen houden in onder- derhandeling treden. Eene aanvrage van de Nederl. Opera- vereeniging om geldelijke ondersteuning zal in overweging worden genomen. Aan het Tivoli-gezelschap is verbon- Hen de heer Jean Cijscli van den Ne derlandschen Schouwburg te Antwer pen Vervolg Stadsnieuws. Zekere V. G., die beweert, bedoeld te zijn in een bericht in ons vorig nummer, is ons komen mede- deelen, dat van het geval geen pro ces-verbaal is opgemaakt en alles in der minne geschikt is en het paard ook slechts twee avonden op de wei de van E. is geweesit, en van onder- boeren du.s geen sprake kan zijn. Heden zijn alhier door Jaap Nelissen van de Houtvaart, Overveen, de eerste witte kool aan de groentenmarkt, gebrachlt, dat is 9 da gen later dan het vorige jaar. Gevonden voorwerpen: een zilveiren schakelarmband, een nikkelen horlogeketting, een damespa- rapluie en een lederen handtaschje. een gouden oorbelletje met rood steentje, een blauw koralen halsketting met gouden slotje, een goud oorbelletje met blauw steentje en een witte kin derkaper. Een naaister en een smid zijn bekeurd wegens overtreding der arbeidswet. Gisterenmiddag is een w a- met hout in die Gr. Houtstraat in elkaar gezakt waardoor de paarden tram eenige vertraging ondervond. Men s c h r ij f t ons: Gedurende den laatsten tijd veroor zaken een groot aantal opgeschoten jongens veel opschudding in de sitaJd. Zondagavond deden zij dit om de muziektent van de Soc. Trou moet Blij eken in den Hout en gaven zij een heer een klap in het gezicht. Gis terenavond waren zij weder aan het vechten in de Groote Houtstraat, zoo dat men bij avond niet meer veilig door deze sitraat durft loopen. Naar wij zal de muziek- Mereem(iging ,,St. Geciliaj", dir. dien heer Windt, onderafd. van den R.-K. Volksbond haar 2e boottocht houden in dit seizoen op Zondag 7 September a.s. Zij zullen gaan naar Alkmaar. Naar wij vernemen houdt de afd. Haarlem van den Ned. Christ. Geh. Onth. Bond Maandag 11 Augus tus a.s. een boottocht naar Woerden. Voor eenigen tijd meldden wij, dalt dit bij genoegzame deelneming zou geschieden; thanfe js gebleken, dat deze voldoende is. Haarlemsche Frans. De instructie, die onmiddellijk Zondag avond aangevangen werd en tot laat in den nacht voortduurde, wordt gevoerd door mr. J. W. Quintus. wegens uitste- digheid van mr. C. G. von Reeken. rech- ter-commissaris, bijgestaan door mr. J. de Vries van Doesburgh, sub.-officier v. justitie. Voor zoover op het oogenblik is na te gaan is nog geen enkel positief bewijs tegen den verdachte verkregen in geen enkele van de misdaden waarvan hij ver dacht wordt. Want behalve den moord op mej. Van Weemen schrijft men hem ook toe de inbraak met poging tot moord bij den heer Westendorp, die bij de fami lie B. op de Raamvest, die bij de familie Kersten te Heemstede, eenige dagen ge leden. en de afdreiging van ongeveer f 130 ten voripen jare gepleegd ten nadee- le van mej. de wed. Vata Dregt in de Nieuwstraat alhier. De zoon van den heer Westendorp op wien toen door den inbreker geschoten werd, verklaart dat weliswaar Rosier overeenkomst vertoont met den man die toen de inbreker was, do^h een positie ve verklaring dat hij dezelfde is, kan hij niet afleggen, zelfs niet, nadat de justitie den verdachte in ongeveer dezelf- de houding had geplaatst, als waarin de heer W. hem moet gezien hebben. De heer v. D., die op den avond van 28 Mei iemand op de Raamvest ontmoette, die er verdacht uitzag, herkent dien in Rosier evenmin. Niet onmogelijk is daar echter toen een handlanger geweest, de zelfde met wien hij in het koffiehuis op het Houtplein (vlak bij de Raamvest) is geweest. Mej. Van Dregt eindelijk is nog niet gehoord, zoodat de mededeeling dat zij hem positief zou herkend hebben, on juist is. Die mededeeling vindt waar schijnlijk haar oorzaak in het feit, dat mej. v. D. eenige weken na het zoo onge- wenscht bezoek, in het Huis van Bewa ring te 's-Gravenhage het portret van Rosier gezien heeft, die toen sedert zes weken vrij was. en wel overeenkomst zag tusschen dit portret en den man die haar met een revolver gedreigd had Ook de apetheker, de heer Van Rhljn. bij wien in den nacht van den moord, zich iemand vervoegde om geholpen te worden, is met Rosier geconfronteerd, doch heeft hem niet herkend als de per soon, die bij hem is geweest. Hoewel Rosier pertinent alles blijft ont kennen en volhouden, dat hij in Mei niet te Haarlem is geweest, is hij overigens in het Huis van Bewaring zeer handel baar. Aan elk verzoek van den rechter van instructie om in die of die houding te gaan staan of zitten, voldoet hij di rect en zeer gewillig. Van Zondagavond of tot laat in 'den nacht en ook Maandag den geheelen dag, en heden Dinsdag is Rosier met tal van personen geconfronteerd. Telkens en telkens wordt hij na het binnenkomen van een nieuwen persoon binnengevoerd en daarna weder weg ge leid. Geen woord wordt er tijdens zijne aanwezigheid gewisseld en zoodra Frans weder vertrokken is. deelt de getuige zijne bevinding aan den rechter mede. Gedurende de confrontatie kijkt Rosier met doordringenden blik den getuige aan en neemt hem van het hoofd tot de voeten op. Hij is gekleed in een blauw pak met sporthemd. \an de zwemschool aan d* Houtvaan was de temperatuur van het water heden morgen te G uur 65 pr F en om 12 mir 66 gr. F. Ned R. K. Volksbond. Gisteren avond was er vergadering van de afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond. De heer Guskens leidde als spreker in den heer Groen, voorzitter van den R K. Volksbond te Voorburg, die in een leerzaam betoog het sociale vraagstuk van den dag in verband met de belangen van den werkman besprak. Spreker ontving den dank der verga dering bij monde van den heer Guskens. die ten slotte hulde bracht aan de afdee ling der Kalk- en Steenbewerkers voor haar waardige houding bij de jongste staking. Een 16tal nieuwe leden werden ge- installeerd. Uit de Omstreken. Haarlemmermeer. Dat de feestdag te Nieuw-Vennep, als vervolg op dien te Hoofddorp, niet min der luisterrijk zou zijn, kon men wei zien aan de mede werking, die Nieuw- Vennep verleend had, om aan den al- gemeenen optocht deel te nemen. Al les was 22 Juli in feestdosch, heit dorp een vlaggetooi'. Eene talrijke men- schenmassa verdrong zich jubelend door het fraai gelegen dorp. 't Is een van zin en een van geest. Om 9.30 uur werd de openingsrede door den eer.e- voorzitter. den heer P. de Breuk, uit gesproken. die welsprekend wees op t Haarlemmermeer voorheen en de Haarlemmermeer van heden. Na de openingsrede verspreidde zich de me nigte en begonnen de volks- en kinder spelen, afgewisseld door muziek eii zang. Tot den middag duurde die toen een aanvang gemaakt werd met schoonrijden. van paarden bespannen voor een tweewielig rijtuig, behooren- de aan bewoners van Haarlemmermeer en die nimmer een prijs hadden ge wonnen. daarna schoonrijden van hit ten. bespannen voor een tweewielig rijtuig, behoorende aan inwoners dezer pemeente. en als curiositeit hardrijde rij van honden (een vervoermiddel, waarvan in Haarlemmermeer veel ge bruik wordt gemaakt) bespannen voor versierde wagentjes, alles om fraaie prijzen. t Geliefde ringrijden. door paren, was niet vergeten, tonsteken voor elk die er deel aan wilde nemen, en var- kensvangen door bejaarde personen. Alles afgewisseld door muziek, waar bij ..fanfare" van 't Hoofddorp weer uitstekende diensten bewees. Daarna algemeene illuminatie en ten slotte schitterend vuurwerk. De herdenking van 't 50-jarig jubilé, de droogmaking van 't Haarlemmer meer is geschied. Nieuw-Vennep heeft, even als Hoofddorp, feest gevierd, zoo- aangenaam en onder zulke omstandig heden. dat de herinnering er van niet licht zal vergeten worden Aan de Nieuwe-Meer vóór en in het bierhuis bij P. Aalbersberg heeft eene ernstige vechtpartij plaats gehad met messen, waarbij zware verwondingen bekomen hebben: G. Stokman en Koopmans. waarvan één de vinger is afgesneden. P. Aalbersberg heeft, zich door de vlucht gered. Ook bij Rozenkrans, herbergier, in de nabijheid van Sloten, hebben vecht partijen plaats gehad., waarbij vóór de woning veel vernield is. Van beide vechtpartijen is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Het bericht in sommige bladen, als zou bij gelegenheid der feesten een zakkenroller zijn gesnapt, is geheel on waar. Er is bij de politie niets van bekend. Wel is door de politie een persoon in verzekerde bewaring gesteld, die gelegenheid tot dobbelen gaf. om geld. op den opnbaren weg. P. A.. aan de Nieuwe Meer te Haar lemmermeer. werd door 't bestuur van dén Haarlemmermeerpolder wegens ge pleegde fraude inzake den verkoop van sterken drank waarvoor hij geen ver gunning had en daarvoor veroordeeld was. aangezegd: onmiddellijk te slui ten. Hieraan heeft hij voldaan, doch zon der vergunning van 't polderbestuur heeft hij thans weder een bierhuis op gericht, waar dezer dagen eene ernsti- <r* vechtpartij heeft plaats gehad. De leden van 't Nederl. Onderwij zers-genootschap zullen bij gelegen heid. dat ze te Leiden vergaderen, eene bede vaart houden naar 't graf van den geliefden kinderdichter, wijlen dr. J. P lieve to Abenes. De schoonzoon \an den overledene, de heer Servaas te Keulen, zal bij die gelegenheid, bij aankomst der leden tegenwoordig zijn. Gemengd Nieuws. Eeti uitvinder iti de gevangenis Op last van de overheid is in den Ame- rikaanschen staat New-Yersey een man. Charles Filer genaamd, op vrije voeten gesteld. Hij had in de gevangenis een nieuwe naaimachine uitgevonden en dit gai aanleiding tot zijn invrijheidstelling. Een groep kapitalisten heeft reeds een millioen dollars bijeen gebracht om de nieuwe uitvinding te exploiteeren. De ramp op Martinique. De commissie, door den gouverneur van Martinique benoemd om een bere kening te maken van de verliezen, ver oorzaakt door de jongste ramp, zoowel te St. Pierre als in de andere plaatsen, komt tot een totaal van 200 millioen francs. In een brief van 2 Juli, opgenomen in de „Temps worden bijzonderheden me degedeeld over de puinhoop, die eenmaal de stad St. Pierre was. Merkwaardiger wijze verandert de vorm van den bodem elkan dag. Op sommige plaatsen is de aschlaag nog 4 tot 5 meter hoog, op an dere ziet men het plaveisel der straten, en verderop weer inzinkingen, waar de buizen der waterleiding, die elders nog op hun plaats liggen, vijf zes meter boven den grond uitsteken. De vulkaan had bij de laatste uitbarstingen de lijken met asch weggespoeld en de tot ontbin ding overgegane lijken te voorschijn doen komen een afschuwelijk gezicht! Van St. Pierre tot le Prêcheur is de kust zoo veranderd, dat men haar niet herkent. Waar vroeger een breed strand was, verheft zich nu een steile rotswand van 20 tot 30 meter hoogte. Het vlek Sainte Philomène staat geheel onder wa ter. Basse Pointe is verdwenen onder verscheiden achtereenvolgende slijkla- wines. Laatste Berichten. Hët Gerechtshof te Amsterdam be vestigde heden het vonnis der Recht bank aldaar, waarbij A. D. B. E. Wijtman te Watergraafsmeer, vroger in dienst, als kantoorbediende bij den commissionair in effecten Mae Stem werd veroordeeld ter zake van ver duistering, 2 maa gepleegd', tolt ge vangenisstraf voor den tijd van twee jaar. le ie o ram men. BOERENCOMMANDANTEN NAAR EUROPA. PRETORIA, 21 Juli. (R. O.) Com mandant Botha en ex-commandant de la Reij, melt hun secretarissen, verlie ten heden Kaapsad op weg naar tEu- ropa. De Wet voegt zich bij hen op hun reis langs de kust. De terugkeer uit Europa is nog onbepaald. Burgerlijke Stand. Bevallen: 22 Juli. W. G. Hertog Bamnink, d.; 21. A. P. Schoolings Umans, z.; 22. H. C. Boudewijn Zwaanswijk, z.; 20. A. W. v. Dam Jansen Hendriks, z. Overleden 21 Juli M. v. d. Eijkhoff H5 j. Nassaulaan. A. Stevenhagen Hoogenhuizen. 37 j. Jansstraat. 22 Juli. D. Koedijker. 46 j. Banne- steea:. 21 Juli. S. de Jong. 43 j.. Krom. Correspondentie. Een Abonné. Wij zullen trachten dezer dagen en voortaan aan Uw verzoek te voldoen? Een getrouw lezer. Dank voor de op merking. Wij zullen die dezer dagen wel eens te pas brengen. REDACTIE Üfficieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Doen te weten, dat bij hunne be schikking van 19 Juli jl. aan D. de Dood vergunning is verleend tot op richting van eene bakkerij in het per ceel aan de Kleine Houtstraat 66. Haarlem, 21 Juli 1902. Burgemeester en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, 1. B. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK, I. S. Stoom vaartherich ten. Her. stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, vertrok 20 Juli van Perim. Het stoomschip Kediri arriveerde 20 Juli van Java te Rotterdam. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 20 Juli te Southampton. Het stoomschip Prinses Sophie,van Batavia naar Amsterdam, arriveer de 20 Juli te Genua en zette de reis voort. Hot stoomschip Prins Willem IV, vertrok 19 Juli van Newyork naar W. Indië. Het stoomschip Gouv.-Gen. Daea- dels, (Kon. Paketvaart-Mij.), vertrok 21 Juli van IJmuiden naar Batavia. Heit stoomschip Prins Maurits ver trok 21 Juli van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Oranje-Nassau arri veerde 19 Juli van Amsterdam te Pa ramaribo. Het stoomschip Amsteldijk. van de HollandAmerika Lijn, van Rotter- da mnaar Newport News. passeerde 21 Juli des vm. 6 uur Scilly. 370e Staatsloterij. Trekking van 22 Juli. le Klasse, 2e Lijst. No. 7875 f 2000. No. 176, 4404 en 19161 ieder 1000. No. 20376 f 400. No. 4381 en 11828 ieder f 200. No. 1698. 12986. 14881 en 20326 ieder I 100. Prijzen van 1 20. 263031 6385 9399122151492317779 141 3037 6425 9402 122S61432817900 234 3046 6434 9483124721497217927 23731766439 95101249Ü149S917969 252 3245 6461 969112497 1499317973 262 3353 6477 9762125001504418024 27133846499 986012523161181S211 29233896562 9921125361514518291 39ö 3415 6573 9938126711514818311 493 3443 6579 99641277(11515218435 554347S0592100051281715174 18446 605 3497 66511002212S18151871S447 6263516672710068128421529618460 636 3623 675.51007412S8U154U818493 728 3637 677010081 129251512118546 8023661684610: >921301716464 18649 80S 3662685910164130861549418701 877 3737 697310178131201552418715 905381070361018713167 15531 18763 913 3834 705010199132061561218803 923 3841 7181 1U246132091662418813 994 3882 7214102881323215645 18827 1056 4141727910292132811567718885 1063 4152 728110352134061570018952 1187 4242 728310366134551572718963 12i 10 4373 7316104191353015807 19104 1206 43927346104471853815810 [9123 12154438 744210499136221581219175 12494492 747810506136351584719288 12904629 752110513la7421585019314 13204630 75621051513776 15891 19377 13224742757910543 13794 16005 19475 13314755 792610563138361605519599 1434 4759 762s10578138621607319616 1447 4786 76331060S13916 1614119640 1477 4S02 7 650106871391816167 19685 1482 4S4a783310844139261617319690 1508 4858 7862108501411221620219731 15414S9378891089,140741629919736 15454919 795910901140991686519894 1646 4926799910940141361650119814 J 655 4969804610958141541662119885 1670 5095 821910970141701653319896 16715118 8316109721-11891660619948 1693 5200 S3461107814207 16620 20060 1696 5313 846211149 1424216622 20102 17i05316851411152142871662620167 19115328 8635111961429616639 20185 2017 53318653 1125514306166.58 20188 2088 5340 8686112881438316678 20210 226053518693113051439916735 20244 227153848705118101441316830 20273 23555462 8739113161442 i16901 20350 23985466 8745113391143716905 20379 2440 5572 8749114281445716965 20395 2603 5608 880011431 1446916986 20432 2592 5614 S829114331447517017 20463 2596 5672 884011487 1455617068 20498 260157018915115251456017105 20619 260957518985 116431466917172 20565 2759 5899 90121171814573 17437 20650 27635964 9063117951462017470 20750 2789 6050 90S011825 14689 17499 20812 28756113915811891147131754620861 28836153 9160119451472817552 2U893 26866162921811979147411760420904 29336183 93191198514767 17605 20906 295462469327120061482317745 20963 2956 6;62 9333129281487017647 20999 3022 6335 9343120491487217714 Marktnieuws. Haarlem, 21 Juli 1092. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs Aardappelen 430 HL. 430 HL. f 2.50—/S.50 Spinazie 17 mand 17 mand t 0.40—f0.50 Salade 520 mand 520 mand 1—3 cents. Bloemkool 3000 stuks 3000 stuks 4—10 ets Wortelen 2000 bos 2000 bas 4—7 cents. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Boter 89 KG. 89 KG. f 1.40-f 1.35 Biggen 32 stuks 26 stuks t 119. Schrammen 4 stuks 4 stuks 18—f 15. Purmerend, 22 Juli 1902. Aangevoerd: 475 stapels kaas, 27 50 per 50 KG.; 1880 KG. boter, f 1.05—f 1.16 per KG., Vee: 594 Runderen, vet vee 60— 76 ct. per KG.; 20 paarden: 276 vette kal veren 60—80 ct. per KG.; 230 nuchtere kalveren f 1022; 245 vette varkens 43— 50 et. per KG.; 32 magere idem f 16—f 24: 189 biggen f 1—f 12:1973 schapen en lam meren. Eieren f 3—f 3.50 per 100 stuks Beurs. Bijzondere levendigheid in de afdee ling der Amerikaansche spoorwegen valt ditmaal te vermelden. De goede vooruitzichten betreffende de oogst benevens een gunstige bank- staat waren oorzaak, dat te New-York in verschillende spoorwegwaarden een flinke haussebeweging ontstond, waar door bijna alle soorten in min of meer dere mate werden begunstigd. In het bijzonder onderscheidden zich aand. Atchison Topeka Missouri Southern Railway. Norfolk en ook de Steelshares waren belangrijk hoó- ger en besluiten ook deze de week in een gunstige stemming. Ook Turkeche fondsen zetten hunne rijzing voort, hoewel Vrijdag eenig' reactie viel waar te nemen. De staatsfondsen waren overigens vast gestemd, ook de meer speculatie ve soorten, torwijl de omzetten zeer bescheiden blijven, hetgeen ook met het overige gedeelte van de beurs het geval was. Prolongation 31/4—3 3/4.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3