HOOFDPRIJZEN heden gehouden Paardenloterij. Beurs. of omdat zij op een latere vergadering besproken zal worden en eindelijk een dertigtal zonder opgaaf van redenen Een honderd-en-dertigtal spraken zich wel uit. Haar antwoorden zullen op genomen worden in het rapport der enquête over de werking der wet. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Er is een werkstaking uitgebroken aan de weverij van den heer Meye- rink ite Winterswijk. De Amh. Crt verneemt hieromtrent, dat een loons verlaging was ingevoerd van 5 a 10 ct. per stuk, zoodat dit een wekelijk- sche vermindering van loon kon wor den van 1 1.20—1.50. Donderdag avond vergaderde de plaatselijke af- deeling van den bond onder leiding van Voogsgeerd, uit Enschedé, en werd besloten het kleine (troepje sta kers moreel en finantieel te steunen. Een commissie uit de stakers is reeds vruchjteloas bij den fabrikant ge weest. Kerknieuws. In de zitting van Zaterdag der Alg. Svnode werden benoemd tot leden dér Synodale Commissie, de heeren W. D. Breunese, pred. ite Raalte, se cundus de heer C. R. van Lelyvelt, pred. te Goes, en de heeren mr. L. J. Huber. ouderling te Veendam, secun dus de heer G. Zijlma, ouderling te Vierhuizen. In de plaats van den heer I. M. Rens, die bedankt had, werd gekozen de heer K. Hoeksema, ouderling te Groningen. Helt rapport voor de tabellarische verslagen werd behandeld en, over eenkomstig de conclusie, voor ken nisgeving aangenomen, nadat over menig punt daarin breede discuscsie had plaats gehad. De instructie van den secretaris werd, me<t een tweetal artikelen ver meerderd, vastgesfteld en geteekend. Verschillende rapporten werden uitgebracht en daarna een aanvang gemaakt mdt de behandeling cvan het rapport omtrent het verzoek van een predikant, die, na uift den dienst ontzet te zijn, van dit tuchtmiddel verlangde ontheven te worden. Deze zaak werd niet ten inde ge bracht en werd heden voortgezel Het kerkbestuur van Ilpendam ont ving bericht, dat de Synode f 5500 heeft toegestaan als subsidie voor herstelling van het kerkgebouw. Het is nu zeker, dat deze schoone en monumentale kerk niet wordt ge sloopt. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regeL ODOL-HOOWATER partameert den mond! Leger en Vloot. Het ,,Hbl. vatn Antwerpen" meldlt, dat decoraties verleend zijn aan ver scheidene officieren d'er ,,Evertsen": kolonel Bollaan wordt commandeur; de luitenant ter zee O. van Lennep of ficier en drie andere officieren ridders der Leopoldorde. Het heeft de aandacht getrokken van de Permanente Militaire Spoorweg- commissie. dat militairen, voor wier vervoer per spoor verklaringen of ver- voerbewijzen zijn afgegeven, niet al tijd reizen volgens de route daarop aangegeven. Door dien Minister van Oorlog is daarom aan de militaire autoriteiten aangeschreven, dat de betrokken spoor wegmaat schappij en het recht hebben de boete toe te passen, vastgesteld hij art. 4 van het algemeen reglement voor helt vervoer op de spoorwegen, voor reizigers, die zich zonder behoor lijk plaatsbewijs in den trein bevinden. De minister van marine brengt ter kenis van belanghebbenden, dat met ingang van 1 October 1902. eene plaats als adspirant-ingenieur der marine, op eene jaarwedde van f 1200, zal wor den o pen ge? te ld. Candidaten die op dien datum hun 27e jaar nog niet zijn ingetreden en in het bezit zün van de diploma's van scheepsbouwkundig en werktuigkun dig ingenieur, worden opgeroepen om vóór of op 15 Augustus 1902 een ver zoekschrift on gezegeld papier, aan hern. Minister, in ite dienen, om zoo noodig tot het aan zijn departement te houden vergelijkend examen te wor den toegelaten. Nadere bij zonderheden in de ..St. Ct." van hedien. De Anisette-prijs was voor Don Carlos, gevolgd door Electricity II, welke zeer gevaarlijk was. De Triple-,sec-prijs werd gemakke lijk gewonnen door Zip. Colombine bezorgde zijne stal de Morellen-prijs. De Benedictine-prijs won Royal Gaverness. De Catz-prijs werd op zeer gemak kelijke wijze gewonnen door Eiber, terwijl de laatste course eene groote verrassing opleverde door de over winning van Helena op Zillah. De Anisetite-prijs. handicap hard draverij voor Ned. paarden, was voor Don Carlos, eig. stal Avanti, berijder J. de Boer, 1695 M. in 3.04 4/4 min., gevolgd door Electricity II. eig. en berijder S. Witteveen, 1700 M. in 3.05 min. derde was Prinses Wanda, eig. en berijder Roodenburg, 1600 M. in 3.08 1/5 min. Tot. f 2.50; 4.50; placé f 5: f 8.50 en f 10. Aan de overzijde ging Don Carlos vooraan, dan Prinses Wanda, Her man, Electricity, Miklós. Don Carlos won, hoewel sterk be dreigd door Electricity, terwijl Prin ses Wanda derde was. De Triple-Sec-prijs, wedren vlakke baan, afstand 2000 M., was voor Zip, 52 kg., eig. W. Jochems. rijder Lehm- pfuhl, gevolgd door Europa. 64 kg., eig. van Hoboken van Hoedekemsk., rijder Wienem, en door Zamiella, 54 kg., eig. baron van Heemstra, rijder Mac Lord, 1.5 lengte vele lengten. Tijd: 2.19. Tot. f 4, placé f 6 en f 7. Zamiella leidde, gevolgd door Zip, Europa en Woestduin. Aan de overzijde naderden Zip en Europa de laatste en passeerden haar in de boch/t. In de rechte lijn trachtte Europa Zip te naderen, die echter gemakke lijk de overhand behield en met 1.5 lengte won. Veel lengten daarachter was Za miella derde. De Morellen-prijs, record-harddra verij, was voor Colombine, eig. stal Avanti, rijder J. G. de Boer, 3100 M. in 5.20 4/5 gevolgd door Don Quirhot, eig. Ockhorst, rijder Doeleman, 3000 M. in 5.21 en door Nella, eig. stal Jan Steen, lijder A. C. v. d. Akker, 3050 M. in 5.38. Tot. f 8.50, placé f 7.50 en f 7. De eerste maal voorbij komende, was Don Quichot aan het hoofd, ge volgd, door Colombine, Nella, De Lui tenant, Anton, en Cyclone. Deze volgorde onderging eerslt ver andering in de rechte lijn, waar Co lombine de overhand verkreeg en het eerst den eindpaal passeerde, dicht gevolgd door Don Quichot. Nella was derde. De Benedictine-prijs, verkoop-wed ren vlakke baan, afstand 1200 M.. was voor Royal Governess, 52.5 kg., eig jhr. C. de Pesters, rijder Mac Cord, gevolgd door Revue. 57 kg., eig. v. d. Berg, rijder Veghauwadrt, en door Reynette. 49.5 plus 1.5 kg., eig. W. Jochems, rijder Lehmpfuhl, 5 lengten 2 lengten. Tot. f 10, placé f 9.50 en f 8. De winster bleef onverkocht. May fly nam de leiding. Vóór de bocht ging Royal Gaverness naar voren en won gemakelijk van Revue, die in een rush naar voren kwam. Reynette was derde. De Catz-prijs, harddr. hcp.. was voor Eiber. eig. Horstman, rijder A. H. van Wickevoort Crommelin, 2475 M. in 4.00 2/5 gevolgd door Quicklime eig. Ockhorst. rijder Doeleman. 2550 M. in 4.01. 4/5 en door Bellwood, eig. Van den Berg, Ten Tagen. 2575 M. in 4.02 2/5. Total, f 4.50. placé f 7, f 7 en f 19.50. De tribune passeerende, was Eiber aan het hoofd met Quicklime achter zich en Bellwood derde; deze stand bleef zoo. Alleen maakte A Mountai neer het Bellwood nog wel wat lastig voor de derde plaats. De Chartreuse-prijs, hardenren voor inlandsche paarden, heerrijders, af stand 2700 M.. was een match tus- schen Zillah, 73 kg., eig. luit. baron Van Heemstra, rijder Ridder Huys- sen van KattendijKe. en Helena,, 68 kg., rijd. eig. ritm. Metelerkamp. die gemakkelijk door Helena gewonnen werd. Zillah nam de leiding itot in de tweede ronde, toen de voorn err ie plot- seling achter bleef, terwijl Helena in kalme pace de leiding verkreeg en be hield, om met veel lengten te win nen. Tot. f 6.50. Heeren en dames-double. Mej. E. Dolleman en jhr. Th, Prins van Wes terdorpe sloegen mej. H. Holle en Th. Vreede met 60 en 61. Letteren en Kunst. Cricket. Hood en Wit v. A. C. C. Nog nooit vertoondcricket in een orkaan. Stumps werden ontworteld, bails dwarrelden de lucht in en ballen, geslingerd naar het hoofd van point verwaaiden naar Short-leg als ze en passant niet in het wicket vlogen. Zoo was gisteren de toestand te Heemstede, waar de beide oude Noord- Hoilandsche clubs elkaar ontmoetten. De Amsterdammers, die het eerst bat ten. maakten 56. waarvan het merk waardigste is de stand voor het laat- isle wicket tusschen van Lier en Roo- denburch. die de scoor van 32 op 56 brachten. Met Rood en Wit in kwamen de stortbuien los en moest het spel her haaldelijk gestaakt worden. Met 30 voor 1 hadden de Amsterdammers ge noeg van het heen en weer gesjouw tusschen wicket en paviljoen, ze gaven den wedstrijd gewonnen, en keerden met een zeer vroeg trammetje naar huis, Rood en Wit in het zalige bezit van twee punten latende. Schieten. De Kon. Ned. Jachtvereeniging .Nimrod" hield Zaterdag een interna tionalen schietwedstrijd op Swiftsure pigeons op de renbaan Woestduin on der Vogelenzang. De uitslag der verschillende wed strijden was als volgt I. Velserbeekprijs. Match Handi cap B. 5 pigeons (in serie). Traps zoo danig gesteld, dat zij zooveel mogelijk niet lager dan 1 meter en niet hooger dan 4 meter opwerpen. Ie Prijseen kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer F. W. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken, F. baron van Voorst tot. Voorst 2de prijs R. de Favauge, te Heemstede 3e prijs J. J. Witsen J.Jz. te* Haarlem. II. Vogelenzang-prijs. Match 5 pi geons (in serie) in volgorde van 1 tot 5. Traps zoodanig gesteld, dat zij zoo mogelijk niet lager dan 1 meter en ntet hooger dan 4 meter opwerpen, lo Prijs Kunstvoorwerpen, utgeloof-i door den heer Jhr. L. Boreel. F. ba ron van Voorst tot Voorst te Helden; ?de prijs R. H. baron van Pallandt van Eerde 3de prijs W. baron van Voorst tot Voorst, te Elden. III. Klein Rosendael-prijs Match handicap A. 5 Pigeons (in serie). Ie prijs Kunstvoorwerp, Uitgeloofd door den heer S. A. F. baron Creutz, J. H v. Boelens v. d. Haer. ta 's Graven- hage met 13 treffers 2e prijis E. L. ba ron van Voorst tol Voorst te Utrecht 3e prijs J. J. Witsen J. Jz., Haarlem. VI. Spaarnbergprijs. Match 3 dou bletten op 20 meter, voor schutters, wier handicap A 20 meter of meer be draagt, voor de overigen 17 meter. Ie prijs kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer J. R. Wuste, Deutz Jhr. H. J. van Lennep, te Heemstede; 2e prijs: G. J. van der Vliet te Overveen 3de prijsGraaf van Lijnden, te Nisse. Zwemmen. Waterpolo. In den gisterenmiddag in de Bad en Zweminrichting aan de De Ruyter- kade te Amsterdam gehouden Water- polo-competitiewedstrijd, tusschen ze ventallen der Amsterdamsche Zwem club en der Haarlemsche Waterpolo club H. V. G. B., onder scheidsrechter schap van den heer G. J. Sala, comm. van den Nederl. Zwembond, te Leiden, behaalde de Haarl. Waterpoloclub met tegen 0 doelpunten de overwinning. De noodrem. De vorige week werd in een trein naar Hamburg, die dicht bij Osna- brück gekomen was, aan de lijn van de noodrem getrokken. Weldra stond de. trein stil en gingen de conducteurs de wagens langs om te ziten waar on raad was. Nergens!... Niemandi had aan de lijn getrokken. Toch was het gebeurd. En terwijl men naar de reden zocht, werd weder aan de lijn getrok ken. En tevens bleek wie de dader was. Uit een opening van een goederenwa gen zag men een snuit steken. De snuit van een olifant, die op weg was naar een circus te Hamburg en blijkbaar nieuwsgierig geworden bij het zien van de lijn. er aan getrokken had. Telefoneeren op reis. Het tijdschrift ..Prometheus" be richt. dat op eenige Engelsche spoor lijnen de gelegenheid wordt of zal wor dan gegeven om op reis. zonder den wagen te verlaten, te telephoneeren. Niet echter terwijl die trein in beweging is. gelijk ook al beproefd is. maar tij dens het stilhouden aan een station. Onderweg kunnen die reizigers aan den conducteur opgeven, met welke plaats enz. zij willen worden verbonden. Dit wordt dan opgeschreven en het lijstje bij het passeeren van een tusschensta- tion aan een beambte toegeworpen die naar het eerstvolgend station, waar da sneltrein zal stilstaan, de opgaven overseint of telephoneert. Daar aan gekomen. vindt de reiziger dan alles gereed wat hij noodig heeft om gedu rende het korte of langere oponthoud uit den wagen een gesprek te voeren met het opgegeven nummer. De Sfinx stort in Niets weerstaat den tand des ftijds: Na den Campanile van Venetië zal nu, naar men vreest, de Sfinx in de Egyptische woestijn beswijken. Het gevaarte moet door hevige regens en vreselijke zandstormen bouwvallig zijn. Zoo bericht ten minste de Gau- lois. Zondag middag is een jongmensch, rijdende in een open rijtuig in den Hout, getroffen door een afgewaaiden boomtak. Zijn hand en wang wei-den hierdoor ernstig ge wond. Frans Rosier. Voor het kantonge recht alhier zal Frans Rosier zich a.s. Woensdag hebben te verantwoorden we gens het dragen van verboden wapenen. Aan de zwemschool aan de Houtvaart was hedenmorgen te 6 uur de tempera tuur van het water 62 gr. F., en 's mid dags 12 uur, 63 gr. F. Stokken van den Gemeenteraad Voorstel van B. en W. om aan J. J. Thoolen te Heemstede vergunning te verleenen tot het dempen eener berm- sloot aan den weg langs de Leidsche vaart, over een lengte van 20 M. Voordracht voor hoofd der kostelooze school D.: F. T. Popma, Enkhuizen. B. J. te Kiefte, Hillegom. J. T. Stubbe, Winterswijk. Allen hoofden van scholen. Ontwerp-verordening aangaande de benoeming, de schorsing en het ontslag van makelaars. De Raad beslist, gehoord de Kamer v Kooph.: aspiranten moeten het vak ken nen, solide zijn en 3 jaar hier hebben ge woond; 23 jaar oud zijn en door twee personen als vakkundig schriftelijk aan bevolen. Elke makelaar moet in Janu ari verklaren, dat hij dat Jaar de make larij wil blijven uitoefenen. Bij verzuim vervalt de vergunning. In geval van mogelijke schorsing of vervallenverklaring benoemt de Raad een Commissie van 3 leden tot voorlich ting. Marklnieuws. Haarlem 28 Juli 1902. Aangevoerd werden 40 H.L. Haver 4 f 4,75 de H.L. en 6250 H.L Karweizaad per 50 K.G. f 11.12' de H. L. burgerlijke Stand. Bevallen: 26 Juli. P. T. T. van de Laar—Snitzelaar z. W. A. Jansen van Dijk z. J. Ruifrok -de Lange z. A. W. FrichsRondeel z. 27. C. F. Fiscalini -van der Steen 2 z. G. van der MeerDuin z. en d. Overleden: Juli 27. B. J. v. Konings- brugge 15 j. z. Ripperdastr. 26. H. Littooij 68 j. Drappenierstr. C. M. Beekman 13 md. Esschilderstr. 28. P. M. Sigling 75 j. Zuiderstr. 26. W. A. van Beek 5 m. z. Kampersingel. DER Groote hitte. In Zuid-Rusland is de hitte onver draaglijk. Sedert vele dagen wijst thermometer 100 graden Fahrenheit in de schaduw en 128 graden in de zon. Het aantal gevallen van zonnesteek met doodelijken afloop is zeer groot. Het programma der gezellige bijeen komsten der afd. Haarlem van de Nederl. Chr. Geh. Onth.bond, die ge houden zullen worden gedurende de kermisweek in het lokaal Parklaan 17, en waartoe ieder vrijen toegang heeft, luidt als volgt Maandagavond 8—10 uur. oor" dracht van den heer v. d. W.. getiteld ..Gemeubeleerde kamers te huur Dinsdagavond 8 uur. Lezing \an den heer G Yelthuijsen Sr., voorzitter der vereeniging. Woensdagavond 810 uur. Zang uitvoering der zangvereen. „Exelsior dir. den heer v. d. Wateren, onderafd. der vereeniging. Donderdagavond 8--10 uur. Zang, dubbel quartet en voordrachten. Vrijdagavond 8—10 uur. Lezing van den heer H. Langendonk, gewezen voorz. der vereeniging. Zaterdagavond 810 uur. Solozang van den heer v. d. W. en voordrach ten. Zondagavond. Lezing van den heer G. Velthuijsen Sr., sluiting der ker- misbij eenkomsten. Gemengd Nieuws. Examens der Neidirl. Toonkunste- naars-vereeniging: Van de 5 candidaten zijn heden ge slaagd voor piano (lager onderwijs) de dames: T. H. Alta, uit Harlingen; R. Fonteijn. uit Amsterdam en J. E M. B. Hoff. eveneens uit Amsterdam. Twee candidaten werden afgewezen. Examens der Nederlandsche Toonkun- stenaars-vereeniging: Van de 5 candi daten zijn heden geslaagd voor: piano (lager onderwijs): mejuffrouw F. S. Leendertz, van Nijmegen; en de heer C. T. Bonten, van Leiden; drie candidaten werden afgewezen. Sport en Wedstrijden Paarden. Courses ie Woestduin. Voor de zooveelste maal slecht weer; toch waren er nog veel men- schen naar de renbaan gegaan. Lawn-Tennis. Ondanks het gure weder met regen en wind werd Zondag alhier de lawn- tenniswedstrijd doorgezet van half twaalf tot 4 uur. Heeren-single, vierde rondeTh. Vreede sloeg Th. Mundi met 3—6. 64 en 75. W. M. Scheurleer sloeg Weytlandt m«t 63 en 64. W. Adriaan sloeg jhr. E. Prins van Westerdorpe met 7—5 en 61. Deze wedstrijd wordt heden voortgezet. Heeren-doubLejhr. Hh. Prins van Westerdorpe en K. Perk Vlaanderen sloegen 'in de tweede ronde de heeren A. Dolleman en jhr. J. W. Schorer met 61 en 64. A. W. van Lennep en mr. R. van Lennep sloegen in de derde ronde jhr. E. Prins van Westerdorpe en jhr. A. A Quintus met 61 en 61. E. G. Mundt en A. Broese van Groe nou sloegen in de derde ronde D. Perk en Ch. Ie Poole met 62 en 6—2. A. W. van Lennep en mr. R. van Lennep sloegen jhr. E. Prins van Wes terdorpe en jhr. R. A. Quintus met G1 en 61. Ook deze wedstrijd zal heden voortgezet worden. Een komkommer. Een journalist ta Parijs debiteerde het volgende niet onvermakelijke ver haal, als waar gebeurd. Een zakkenroller wordt door twee agenten op de boulevard ..bij de uit oefening van zijn bedrijf" gesnapt, maar hij weet aan hunne vuiisten te ontkom&a en plotseling uit hun ge zicht te verdwijnen. De twee politie mannen gaan natuurlijk op de loer staan in afwachting van het oogen- hlik, waarop de dief wel weer ver plicht zal zijn te voorschijn te komen. Ondertusschen verfrischt deze in een hadinrichting zijne werkensmoede le. den. trekt de fijne kleedij van een an der bezoeker aan, laat zijn armoedlige pluuje in de plaats daarvan achter en. een fijne manilla aanstekend, die hij in het gestolen pakje vindt, wandelt hij de beide steeds nog op wacht staan de politiemannen voorbij. Ondertus schen kruipt de bestolen bader uit 't water. Vindt in plaats van zijn piek fijn pakje een hoop lompen en maakt natuurlijk een helsch lawaai. De di rectuer van de badinrichting weet hem tot kalmte te brengen, zejrt hem de schade te zullen vergoeden, en be weegt hem zelfs, om schandaal te voorkomen, de kleeren van den zak- kenrloler aan to trekken en de inrich ting te verlatenNauwelijks ech. ter buiten, of de twee Cerberussen, slechts lettende op zijn kleedij grij pen hem aan en sleepen hem met ware woede naar het burdau. De in een swell gemetamorphoseerde zakkenrol ler staat om een hoekje te lachen om l geval Een onkwetsbare oondncteHr. Twee jaar geleden, kort vóór de slui ting der Parijsche tentoonstelling, had te Choisy-le-Roy een ernstig spoorweg ongeluk plaats, door botsing, waarbij een aantal reizigers gedood of gekwetst werd. De goederenwagen die vlak achter locomotief reed,'werd vernield, maar de conducteur Ribière, die zich in den war gen bevond, werd levend en zonder eeni ge kwetsuren uit den puinhoop te voor schijn gehaald. Eenige dagen geleden bevond dezelfde conducteur zich ook in den eersten goederenwagen van den trein 'die bij Toulouse ontspoord is, waar bij evenzeer eenige slachtoffers vielen. Ofschoon ook nu die wagen verbrijzeld werd, is Ribière er weder zoo niet zon der kleerscheuren, dan toch heelhuids afgekomen. Vervolg Stadsnieuws. Uit de Omstreken. IJmaiden. De etalage van den heer Kroonsberg, horloger alhier, trekt heden niet wei nig toeschouwers. Immers wordt daar tentoongesteld het huldeblijk van IJmuiden's burgerij aan hare vroegere plaatsgenoot, de heer Henri Slecht- kamp, de held van Spioenskop, welke ongeweer half Aug. per s.s. „Kanzier" uit Zuid-Afrika wordt terug verwacht. Het cadeau bestaat uit een prachtig afgewerkt gouden Savonet Remontoir met in de kast toepasselijke inscrip tie. De gouden ketting welke er niet aan mag ontbreken wordt door de horloger de heer Van Vrede ge leverd. Gisterenmorgen is een zware tak van een boom op het Kennemerplein afgewaaid en komen te liggen dwars over de baan van de Stoomtram, wel ke daardoor belemmering in den dienst ondervond. Later op den dag is een en andex opgeruimd. Gevonden voorwerpen. Een ceintuur met gesp. Een pet. Een Rotterdammer is aangehouden wegens diefstal van een rijwiel dat hij getracht had hier te verkoopen. Hij is naar Rottei-dam overgebracht. De Haarlemmerhout. Men schrijft ons het navolgende Mijnheer de Redacteur, Wees zoo goed onderstaande te plaatsen in uw veelgelezen blad. Uw lezers kunnen dan zien, hoe men vroe ger dacht over het werk van den te- recht hooggeroemden J. D. Zocher Jr., ten tijde, dat hij in den Haarlemmer hout ging hakken om het dichte bosch te herecheppen tot het landschappelijk Bosch-Park. evenals wij 't nu nog kennen. Hij had in 1827 evengoed zijn bestrijders als de tegenwoordige architect van den Hout en Plantsoe nen in 1902. Toen waxen de verande ringen bepaald ingx-ijpend en nu niet. Toen moesten er heel wat hoornen val len om de groot© open ruimten te krijgen, die er thans nog zijn. Als be wijs voor de critiek dier dagen is het volgende ontleend aan 't boekje ,Da Haarlemmerhout, van 1583189C" door den heer C. in de .Stadseditie' aangehaald. 01' ZEKEREN NIEUWEN AANLEG. Ik ben een vrind Van wind van wind; 'kWeet men een bosch goed raad Ik vel gerust en zonder schroom Van 't digte woud fluks eiken boom Die in den weg mij staat Wat schaduw biedt Behaagt mij niet De zon zend' onverlet Haar stralen neer bij middagbrand Op wie in 't zweet, door 't gulle zand Vermoeid zijn schreden zet. Zoo krijgt men ligt Een ruim gezigt En schenkt aan 't oog vermaak Dit zoek ik slechts. Wat wil men meer? Men prijs mijn kunst en geef mij de eer. Ik volg de nieuwe smaak. Mr. D. J van Lennep. (1774—1853). Haarlemmermeer. Een verpleegde uit het bestedeling- huis te Aalsmeer, zekere heer de V., is drijvende achter het gesticht in eene sloot gevonden. Toen hij op het drooge was gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. Men denkt aan een ongeluk. Bij de Ned. Herv. Gemeente te Kage is beroepen, Ds. Meijerink te Lemmer. Tal van jaren is deze gemeente vacant en vele beroepen zijn reeds vruchte loos gedaan. Halfweg. Hedenmorgen ls door het personeel van trein 319 nabij deze plaats het ver minkte lijk van een nog onbekend mans persoon opgenomen en aan dit station aan de politie afgegeven, die vermoede lijk Zondagavond is overreden, terwijl het lijk thans door het machine-perso neel werd gezien. 1 een victoria op gummiban den, bespannen met twee paarden. 2 een wagonette, bespannen met een paard. 3 een dogcart bespannen met éen paard. 4 een oliewagea inet een paard. 5 een boerenwagen bespannen met éen paard. 6 een vosruin. 7 een bruine merrie. 8 een bruine ruin. 9 een lichtbru.ue ruin. 10 een zwart bruine ruin. 11 een zwarte merrie. 12 een bruine ruin. 13 een donkerbruine ruin. 1-4 een vosmerrie. 15 een zwarte ruin 16 een donkerbruine merrie. 17 een bruine ruin. 18 een paar rijtuiglantaarns. 19 een éénpaardsleidsel. 20 een blank gareeltuig. 21 een blank gareeltuig. 22 een blank gareeltuig. 23 een span ploeggareelen. 8369 24 een éenpaardstulig. 17728 25 een span boerenwagentui- gen. 13342 1330 17756 7933 10881 10117 17360 14008 8996 8450 7158 4126 3489 6821 18259 17956 15762 13785 17260 1737 15010 7840 12694 Telegrammen. FNGELSCH-CHINEESCH HAN DELSVERDRAG. LONDEN. 28 Juli. (R. O.- De Timee verneemt uit Sjanghai van 26 dezer, dat de onderhandelingen over het handelsverdrag tusschen Engeland en China feitelijk tot stand zijn geko men. De artikelen der overeenkomst die door de Chineesche regeering zijn aangenomen, werden ook door de En gelsche zaakgelastigden goedgekeurd. DE AGITATIE IN FRANKRIJK. PARIJS, 27 Juli. (R. O.) Tegen 5 uur begaven de Katholieken, een dui zendtal sterk, zich ixx verspreide orde van de Place de la Concorde naar de Champs Elysées, de agenten doen de betoogers uiteengegaan, die voor het meerendeel uit vrouwen bestaan. Een vrij ernstige vechtpartij volgt en stok slagen worden gewisseld, waardoor eenige personen licht gewond worden. Een andere vechtpartij heeft plaats De groote openluchtmeeting is Zon- den hoek der "Avenue Gabrielle, Tiy nipt fifinrcrpeaan- hof TOAf»r n» L» dag niet doorgegaan; het weer was te ongunstig, de opkomst daardoor gering: in een zaai heeft daarop een bijeen komst plaats gehad. Vervolg Nieuwstijdingen. Ernstige brand. Uit Maastricht seint men aan het HandelsbL Een hevige brand heeft in den afge- loopen nacht in de Wijker Recht straat gewoed. Drie personen zijn daarbij levensgevaarlijk, twee minder ernstig gewond. Allen zijn naar het gasthuis vervoerd. Een kind wordt vermist. De Commissie voor eindexamens in Noord-Holland ,zuidelijne afdeeling). heeft in de 3e groep geëxamineerd 21 candidaten toegelaten mej. G. S. M. Everts, F. Adema van Scheltema, A. J. Dikken, E. F. van Duinen, C. W. van Dooden, H. G. Grosjean, J. M. Hillenius, S. Plas, H. W. Sebbelee, H. Seijdenzaal, G. Wiessing, allen van Amsterdam, en mej. H. Muile meister, N. J. Heijbroek, W. Koppers, G. Ottex-s Kzn., J. A. Salomonsaf gewezen werden vijf candidaten, waar onder twee extranei. het regent slagen en eenige jongelie den worden gewond. Eexx nieuwe vecht partij ontstaat in de Rue Royale, waar de socialisten een priesters'hoed roxxddragen. Patrouilles van de garde ixiunicipale blijven voortdurend de betoogers uiteendrijven. Graaf Muy en de heex-en Lerolle en Arnould deelden, nadat ze Lêpine haddexx ontdekt, dezen mede, dat een talrijke gx*oep vrouwen achter de af zetting wachtten en vroegen, of aan drie dames, waaronder baronnes Reil- le en mevrouw Piou, vergezeld van twee vrouwen uit het volk toegestaan mocht worden, zich van het ministerie naar het Elisée te begeven. De prefect van politie antwoordde, dat hij geen gevolg aan dit verzoek kon geven. Slachtoffers Tan hebzucht. Op een „zekere plaats" in een woning te Barcelona is door de politie een meisje ontdekt, Mercedes Ferran genaamd, dat daar sedert 6 jaar was opgesloten door bloedverwanten, die haar in verband met erfenisverwach tingen uit den weg wilden hebben. Mercedes Ferran is de dochter van een onlangs overleden, rijken dokter te Barcelona. Een groot bewonderaar van den Hout Haarlem* 27.7.02. Een misvormd kind. Eenigen tijd geleden werd een militaire muzikant te Ehrenbreidstein vader van een knaapje zonder armen en ixiet één 'been. Daar men niet dacht, dat het kind in leven zou blijven, gaf men het ter verpleging in eexx ziekenhuis te Coblenz. Hier heeft het kind zich zoo ontwikkeld, dat het, afgezien van de ontbrekende ledematen, aan lichaamsgewicht enz. niet achterstaat bij andere kinderen van denzelfden leeftijd. Overzicht Effectenhandel. Beursoverzicht 21—28 Juli. Behalve Amerikaansche sporen ging er deze week ter beui*ze weinig om. Met uitzondering: van Turken, die heden in gunstige stemming sluiten, waren de omzetten in Staatsfondsen zeer gering, terwijl de koersen nage noeg geen verschillen aanboden. Veel belangstelling genoot evenwel de Amerikaansche markt, die zich door willige koersen en flinken omzet onderscheidde, hoewel heden de prij zen niet geheel konden worden behou den Belangrijke verkooporders deden de koersen iets teruggaan Niettemin blijft het avans voor sommige sooi*ten n.a. Atchison Topeka, in vex-gelijkine met de vorige week. vrij beduidend. Prolongatie 3 3/44 pet. Stoom vaartberich ten. Het stoomschip Anchises arriveerde 26 Juli van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Rhipeus arriveerde 21 Juli van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Prins Willem V ax- riveei'de 26 Juli van Paramaribo te Amsterdam. Het dubbelschroefstoomschip Noor- dam, van de Holland -Amerika Lijn. vertok 26 Juli van Ncw-York naar Rotterdam met 1000 margarine en 150 vaten i'euzel. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 25 Juli Kaap Finisterre. Het stoomschip Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, vertrok >25 Juli van Padang

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3