S.VAS BREMEN P., "E ANTHRACIETKOLEN TELEPHOON 70. Haarlemsclie Gasfabriek. G. EMMELOTH Week's Sterilisator. Prijs der Cokes. Grove COKES 40 Cent per Hectolit er Geklopte 45 HAUSEN'S Kasseier Haver-Cacao, 41 fir. Houtstraat. Grootste keuze. JOH?. JACK. GEBRs. LOOTS, Likeurstokers. Gitr. Limonadep.il- 0.80 Framb. Limonade Cholera en pest. Te Alexandrië. zijn 4 gevallen van cholera geconstateerd, waarvan er reeds drie een doodelijk verloop had den. De cholera in Aziatisch Rusland breidt zich voortdurend uit en nadert hoe langer hoe meer de Europeesche grens. Te Mucha, in Egypte, zijn gisteren 17 nieuwe gevallen van pest gecon stateerd. Vroeselijk scheepongeluk. Op de Westrivier in China is een inlandsche stoomboot omgeslagen. Ongeveer 200 personen kwamen in de golven om. Als kinderen „spelen". Een afschuwelijke gebeurtenis heeft plaats gevonden in het dorp Wastran bij Fehrbellin in Duiitschland. Twee jongens, wier ouders op het land aan het werk waren, bleven aan zichzelf overgelaten. Terwijl zij samen speel den vroeg de een den ander of hij hem een oor zou afsnijden, wat de laatste toestemmend beantwoordde. De jongen greep daarop een mes en sneed zijn vriendje het een oor ge heel af. De verminkte knaap ligt in het ziekenhuis. Muziek als reden tot echtschei ding. De rechtbank te Philadelphia heeft dezer dagen de echtscheiding uitge sproken tusschen mevr. Christine Weatherill Rice en den heer John Rice, omdat deze de gewoonte had aangenomen, zijn vrouw te dwingen den geheelen nachit, zonder een oo- genblik verpoozing, piano te laten spelen. Om te voorkomen dat zij in sliep, sloeg Rice van tijd tot tijd zoo hevig op een groote trom, dat men het huizen ver kon hooren. Bloedhonden. Er zijn in de Vereenigde Staten een groot aantal bloedhonden, die gebruikt worden voor het opsporen van mis dadigers. De beste zijn die van dr. Fulton, Zij zijn vermaard door het geheele land ten Westen van de Mississippi en zij worden voortdurend aangevraagd door de politie van verschillende staten Een bloedhond volgt zijn spoor met onfeilbare zekerheid. Maar hij valt niet, gelijk men veelal denkt, een denkbeeld waai-aan de wreede naam wellicht schuld heeft op den ge zochte aan. als hij hem fcindt, of hij moet bepaald daarop gedresseerd zijn. Hij toont zich alleen maar verblijd, als hij gevonden heeft wat hij zocht. De speurhonden van Fulton slagen bijna altijd in hun werk. Van de laat. ste 23 gevallen, waarin zij werden ge bruikt. gelukte het hun in 18 gevallen de gezochte misdadigers op het spoor te komen en hun gevangenneming te bewerken. Men laat echter de honden niet los om op eigen rekening te zoe ken. Zij zouden dan wellicht hun be geleiders te ver vooruit raken, en door de vervolgden kunnen worden gedood. Hun geleiders houden hen aan ket tingen en volgen hen op den voet. Bij oen jacht van twee of drie dagen over een moeielijk terrein is het niet gemak kelijk de vurige dieren bij te houden. Een bloedhond vergeet maar zelden een opzettelijke beleediging of plagerij. Rosenuery, van den heer Winchell. een der vermaardste bloedhonden der Vereenigde Staten, was zoo aanhan kelijk als een kind. Eens was de op passer. die hem een jaar lang verzorg de, en met wien hij steeds op den vriendschappelijksten voet had ver keerd, bezig met het schilderen van een hek. Toen Rosenuery nieuwsgie rig den neus door de stijlen stak. 'gaf de man hem met de kwast een lik voor den neus. Het was maar goed voor den oppasser, dat Rosenuery niet bij hem kon komen. Het dier was woest van kwaadheid en vergaf die beleedi ging niet. Als hij de stem van den oppasser maar hoorde, gingen zijn haren overeind staan en begonnen zijn ccgen te fonkelen van boosheid. Dc man trachtte hem op allerlei manie ren met zich te verzoenen, maar het was alles tevergeefsRosenuery bleef hem tot aan zijn dood haten niet een Indiaanschen haat. Dwaze menschen. Een rijke Londiensche dame, die on langs overleed maakte in haai- testa ment de bepaling dat jaarlijks 250 gulden uitbetaald zou moeten worden aan dengene, die haar hondje Cherry tot zich zou nemen. Duizenden lieden boden zich aan. erop rekenende dat er van die 250 gulden nog wel wat voor den aanstaanden baas van Cherry zou overschieten. Er waren echter ook lie den. die het hondje wel voor niets aan wilden nemen. Voorloopig echter heeft de familie van de dwaze Engel- sche dame zich maar met die zorg voor het beestje belast. Een kuapenbond. Een aantal leerlingen van het lyce um te Szepsi-Szent-Gyoergy, in Hon garije. die gezakt waren voor hun exa men. hebben een bond gevormd, om zich te zelfmoorden. Ondier eede ver bonden zij zich een eind aan hun leven te maken. Zij begaven zich naai- een bosch nabij de stad en lootten daar, om te weten, wie er moest beginnen. De naam van den jeugdigen Theo- door Szabo kwam uit de bus, en deze schoot zicli dood1 met een revolver in het bijzijn van zijn kameraden. Deze waren hierop zóó verschrikt, dat zij allen uiteenstoven zonder nog ver der aan hun dwaas voornemen te den ken. Toen men het lijk van den ongeluk- kigen knaap vond en de talrijke voet sporen in den omtrek opmerkte, kreeg men vermoeden, 't Was niet moeilijk, de sporen te volgen en de medeleerlin gen van den jongen te vindien, die ten slotte alles bekenden. Tliegen. Met de aangename (7) zomerwarmte komt helaas ook de grootste plaag voor onze paarden, nl. de vliegen. Daar het paard ook des zomers een groot gedeel te van den dag in den stal verblijft en het in deze woning in alle opzichten rust moet vinden, zorge men, zegt het weekblad ,,Onze Paarden, zooveel moge lijk, dat de vliegen buiten den stal blij ven. Niets is daarvoor zoo goed als tocht. Het schijnt dat de vliegen daar niet goed tegen kunnen. Zeer aan te bevelen is het daarom, om gedurende den tijd dat het paard niet in den stal is, de deuren open te zetten, op dat een goede luchtstroom door den stal kan gaan. Staat de zon op de vensters dan houde men deze gesloten, ja zelfs is het donker maken van den stal met groene of roode gordijnen aan te beve len. Zwaluwen zijn ook beste vliegenvan gers en daar waar deze zich bij of in stallen genesteld hebben, zal men weinig last van vliegen hebben. Daar er ongeveer een 140 soorten van stal- en kamervliegen bestaan, die met groote onbeschaamdheid zich op alle dee- len van het paard nederzetten, en als echte schuimers niet spoedig verdwij nen, is het bepaald noodig dat men alles aanwendt om deze plaag te voorkomen.. Spoel en schrob uw stallen meermalen per week met creolinewater uit, breng de mest zoover mogelijk van den stal weg, plant in den omtrek van den stal walnotenboom'en. Wasch of besprenkel zeer gevoelige paarden eenige malen daags met creolinewater (2 procent). Hang in den stal op stokken besmeerd met vliegenlijm. Beproef niet één middel, maar alle aangegeven middelen tegelijk Gelukkig gered. Uit Christiania wordt aande „Tijd" ge schreven, dat daar in het Tehuis voor zeelieden is opgenomen de uit 14 koppen bestaande bemanning van het Vlaar- dingsch visschersvaartuig „Flevo I", dat in den nacht van 17 op 18 Juli op 54 gr. 48 m. N. B. en 2 gr. 16 m. O. L. door een onbekend stoomschip werd in den grond geboord, en harteloos aan zich zelf werd overgelaten. De bemanning wist zich in de jol boven water te houden en werd door het stoomschip „Jeanne d'Arc" op genomen en behouden aan land gezet. Keizer Wilhelm naar Posen. De Duitsche bladen zeggen dat met het oog op de stemming der Poolsche bevol king een voorgenomen reis van keizer Wilhelm door de provincie een louter mi litair karakter zal dragen. Bovendien beeft men allermerkwaardigste bepalin gen gemaakt. Zoo zullen de vensters van de huizen, waar de keizer voorbij gaat, gesloten moeten blijven; niemand zal zich op de balcon mogen bevinden. Een blad merkt daarbij op dat het zijn zal alsof de keizer een veroverde stad binnen treedt, om te toonen dat hij er meester is. De militaire krachten die gedurende de reis in Posen samengetrokken zullen worden bedragen 90.000 man. De politie zal bovendien versterkt worden uit na burige gemeenten. Nog een trast. Het nieuwste op trustgebied is de ver lovingstrust! De statistici hebben ontdekt, dat in het westen der Vereenigde Staten een over compleet aan mannen heerscht, terwijl in het oosten de vrouwen te geef zijn. Natuurlijk gevolg, dat de mannen smach tend rondloopen in het westen, ferwijl in het oosten een man een weelde-arti- kel is, dat niet onder eiker vrouw bereik valt. In Chicago heeft zich nu de genoemde verlovingstrust gevormd, die zich ten doel stelt aan deze wanverhouding een einde te maken en met dat doel de plaat selijke overheden verzocht heeft een ver zameling te mogen ontvangen van por tretten en korte levensbeschrijvingen van vacante jongelui van beider sekse. Deze portretten worden in twee albums vereenigd, een van heeren en een van dames en aan de verloofden in spé ter inzage gezonden. Tegen een kleine vergoedng worden fotografieën en beschrijvingen op zicht gezonden! Heups. 1463. 1465. 1467. PROVINCIALE, GEMEENTE, WATER- SCHAPS-OBLIGATIES EN VRA GEN EN AANBIEDINGEN VAN INCOU RANTE FONDSEN VAN JULIUS OPPENHEIM Co. TE ARNHEM EN TE ZUTPHEN, EN VAN JULIUS OPPENHEIM TE GRONINGEN. GEVRAAGD. 5 Pref. Aand. Drentsche Kanaal Mij40 5 gew. Aand. Idem 3 f 100 4 Nieuwe Sociëteit te Zutphen «0 1471. 2 aand. Tram Paterswolde- Eelde50 1473. 3 aand. Gron. Crediet- en Handelsb100 1475. 3 ik 1000 (waarop gestort 10 aand. Spaarbank Zut phen Offerte. 1477. 2000 afgest. aand. Tanah Wangie60 AANGEBODEN. 4426. 10 A 500 Gew. Aand. Stoomtr. Oldambt-Pekela.80 4502. 5 A 500 (waarop gestort 10 Aand. Waal en CoBod. 5 Aand. A 1000 MIJ. Land- aanw. Friesche Wadden Bod. 2 100 aand. Arnh. Bad- vereenigingBod. 4693'. 3000 3.5 Gem. Hengelo (O.) 98 5 4704. 3 4 1000 Aand. Centrale Bank voor Landb. en Nij- verh100 4706. 5 4/ 1000 Aand. Rotterdam- sche Lerensverz. en Voor schotbank 100 4716. 250 3.5 Gem. 's-Graven- zande 98 1/2 5 4 1000 (w. o. gest. 10 Aand. Tweede Ned. Herv. Maatschij100 5 4 1000 (w.o. gest. 10%) Aand. Derde Ned. Herv. Mij. 100 1000 3 pet. Arnh. Diacones- senhuis Bod. 4770. -2 4 1000 (w. o. gest. 10 aand. Assur. Mij. de Rijn. Bod. 4774. 1000 3 1/2 gem. Zutfen 99 4776. 3000 4 pet. Wandelhoofd Schevenlngen 100 f 1000 3 1/2 gem. Sneek 98 3/4 1 3000 4 Wasch- en StrtJk- lnrichting „Eigen Hulp", den HaagBod. 4788. 3000 aand. Ned. Stoom boot-Mij. „Bataviarlljn".... 50 4792. f 4000 (w. o. gest. 10 aand. Brandass.-Mlj. „de Oosthoek" te Soerabala Bod. 1000 4 pet. Stoomtram Oldambt-Pekela 100 3/4 f 10.000 3 1/2 pet. gem. Win schoten 1902 97 3/4 f 43.000 3 1/2 pet. gemeente Haarlem 1902 98 1/8 12000 4 pet. gem. WLldor- vank (niet aflosbaar vóór 1915) 1M 4564. 4668. 4734. 4736. 4754. 4784. 4786. 4796. 4798. 4802. 4804. 4806. 1000 aand. Serajoedal Stooomtram Bod. 4822. f 100 aand. Vereeng. H&r- monie LeeuwardenBod. 4824. 1000 aand. Stoomboot-Mij Zeelandla 100 4826. 26.000 3 1/2 Gem. Gro ningen 98 7/8 V 4828. 250 aand. Stoomtr. Zut fen—Hengelo 90 2 6 250 aand. Zutfenach Broodfabriek Bod. 4832. t 5000 3 1/2 pet. gem. Arn hem 98 3/4 4834. 50.000 3 1/2 pet. gem. Alk maar 98 i. 2 A 1000 Aw. o. gestort 5 pet.) aand. Herverz. Mij. 100 I. 20 A f 250 aand. Geld.-Over- ljss. Stoomtram 80 4842. 10 A f 250 Geld.-Overijssel- sche Lokaal Spoor 128 4846. 1000 aand. Stoomtr. Zut phen—Emmerik Bod. 4848. 1000 (waarop gest. 10 pet.) aand. Brandass.-M „De Salamander" Bod. 4862. 100 4 idem 95 4866. 1000 4 Ver. krankzinni- genverzorging, Utrecht 95 4868. 2 k f 100 3 Patrimonium. Arnhem90 coupons ook betaalbaar te Amster dam. Vragen en aanbiedingen worden koste loos geplaatst. Bi] uitvoering: provisie 1/8 pet. (50 cents per stuk als minimum) Alle opgaven te adresseeren aan den hee ren JULIUS OPPENHEIM Co., Nieuwe Plein no. 9 te Arnhem. Telefoonnummer 1060, of te Zutphen, of aan den heer JU LIUS OPPENHEIH te Groningen. De noteenng wordt maandelijks gepu bliceerd. Alle Provinciale-, Gemeente- en Water- schaps-Obligaties worden door ons tegen de hoogste koersen gekocht. A 4Ü v er f js Si n Het versch bewaren van vruch ten en groenten in wijd- mondsglazen met automatische sluiting zonder beugel ot schroef, zoowel voor huiselijk gebruik als in het groot, door middel van Uitvoerige werkrecepten op grond van eigen ervaring worden er bij verstrekt. Inlichtingen aan het Depót en proefstation te Bioe- mendaal (N.H.) waar ook steeds gevulde monsterglazen in voor raad zijn en bezoekers gaarne ontvangen worden. Zich aan te melden bij D. DE CLERCQ. Bloemendaalscheweg227 extra kwaliteit, gegarandeerd zuiver. T. A. DONNÉS, KI. Houtstraat 62. Afgehaald aan de Fabriek. Bezorgloon binnen de gemeente 5 Cent per Hectoliter. a&sT Wederverkoopers genieten rabat, -wa DE DIRECTIE. hoogere Ouderwijs-Inrichtingen IS het meest waardevolle middel om bloedarmoede, bleekzucht, of slecht uitzien tegen te gaan. Koffie en thee zijn ongetwijfeld waardelooze dranken, terwijl HAUSEN'S Kasseier Haver-Cacao na uren in de maag voedend werkt en geen nerveus hongergevoel laat opkomen. Alleen echt in blauwe cartons, nooit los Verkrijgbaar a 0.60 per carton bij de voornaamste Apothekers en Comestibleshandelaars. Hoofd-Agent voor Nederland en Koloniën: LAMBERT WATER REUS, 's Gravenhage, Sumatrastraat. Speciaal Passementepiëm Zijden, Flu w e e 1 e n IMÜIjkste prijzen. TOWn K LKKKiSVJtL££KEBSJ VAN -- Lange Heerenyest 136-138, Haarlem. Bediening naar wensch. Attesten op mijn kantoor ter inzage. De waaschen zijn tegen brandschade verzekerd. HAARLEM. St. Piaterstrast 89—21 Telephoon nummer 721. Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid van Haarlem naar: 1. k1. 2q kï, HEEMSTEDE15 Ota. 1SM. CU, BENNEBROEK20 IVl H1LLEGOM, LISSE, SASSENHEIM, OEGST- GEEST of LEIDEN30 25 Couponboekjes derenagenten, geven voor korte besparing. is uit Indië afkomstig:, vanwaar hem in de zestiende eeuw een der voorvade ren van uw vader, hertog Casimiro dei Tibaldi, meebracht Hij is het ge schen van een radja, wiens dochter Casimiro uit de handen van zeeroovars had bevrijd. Wanneer nu zulk een steen van groote waarde eeuwenlang in het geslacht van generatie tot gene ratie overerft, dan kunt gij u wel xoorstellen, hoe z!ich allengs een Ie gende om hem vormt. Ieder brengt eenige wijziging in de overlevering of voegt er iets aan toe, volgens zijn aard en neiging, en de sage, welke daardoor ontstaat en waarvan hart en gemoed van vele geslachten der dei Tibald' hebben meegewerkt, d'eze sage noem ik de toovermacht van den steen. Be grijpt ge me.Cesina? Ik geloof van ja, moeder Deze toovermacht is de nalatenschap van het karakter uwer voorvaderen, Cesina, evenals de akkers en landerij eu, de eigendommen, de nalatenschao van hun verstand van hun verstand zijn. Wilt ge nu aan mijn toovermid- del gelooven? Ja moeder» Luister dan. De legende luidt al dus De Ster van het Zuiden heeft de geheime macht, degene die haar draagt, deugdzaam en trouw te ma ken en dientengevolge is er door de lange reeks van haar bezitsters not nooit eenig vergrijp tegen de zeden of tegen de trouw gepleegd. Maar eens zal er een donkere treurige tijd ko men, waarin het geslacht dei Tibaldi in benarde omstandigheden zal gera ken. en dan zal de Ster van het Zuiden hare voortreffelijke eigenschappen toonen. Door haar zal namelijk dc wedergeboorte van onze familie wor den bewerkt, Zie, nu weet ge. wa+ gc bezit, Cesina, In den nood een hel per, in de verzoeking een behoeder- Het ligt nu slechtis aan u. of ge al dan niet aan de toovermacht wilt gelooven. Ik zal er aan gelooven, moeder. Dan zult gij gelukkig zijn mijn kiad. Toen hertog Cesare terugkwam, vond hij moeder en dochter in on gewone ontroering met tranen in de oogen omhelsden en kusten zij elkaar. Attilio zal vanavond hier komen het i9 dus onnoodig, Cesina, dat ere den jongen Castaldi een schriftelijke meded'eeling doet toekomen, zeide hij. Zooveel te beter, antwoordde zij. Toen nam zij afscheid van haar ouders, en ging met het kistje in de hand naar haar kamer terug. Zij wil de vermijden, dat men haar over de finantieele moeielijkheden van Attilio ondervroeg. Als haar vader het deed. zou zij verplicht zijn, hem te zeggen wat zij wist, Het was haar ook daarom liever, niet te? worden uitgehoord en de regeling van Attilio's geldzaken aan hem zelf ever te' laten. De zoetste droom van don Luigi was sedert lang geweest een rijke en aan zienlijke vrouw te trouwen. Daaï hij zich voor ischranderer hield dan an deren van zijn stand, en anderzijds, geneigd was, alle rijken min of meer voor onnoozelen te houden, die. niet zoo nauw toezagen, stelde hij zich dit aanvankelijk als doodgemakkelijk voor en begreep hij maar niet, waar om niet iedereen dit practische middel bezigde, om zich uit 's levens misère, uit het getob, het gewroet en gezwoeg der lagere klasse omhoog te heffen tot de zonnige hoogte van een grooten heer. Eerst langzamerhand, nadat hij reeds eenige malen het hoofd had ge stooten, kwam hij tot het bewustzijn, dat hetgeen hij beoogde, toch nog een voudig niet was. Hierover was hij erg verdrietig, en inzonderheid grief de hem de besliste afwijzing, welke bij van den hertog Cesare del Tilbaldi had ondervonden. Don Luigi. die al tijd aanstonds gereed was met een woord van sarcastischen spot tegen hen, die beneden hem stonden, kook te van woede, over de nonchalante be handeling, die nu hem zelf van zijn meerdere was wedervaren. Met zulke weinig verkwikkelijke ge dachten vervuld, daalde hij langs een hobbelig rotspad weer van het herto gelijk kasteel naar het dorp af, toen hij op den weg, dien hij had af te leggen, de kleine Carmela Cioffi be merkte, die hare netten in de zon te drogen hing, terwijl haar vader, de oude Pasquale, in de schaduw van een rotsblok zat, om slechte plaatsen in de netten te herstellen. Don Luigi ging onwillekeurig wat langzamer, om meer tijd te hebben het flinke, bevallige meisje te beschouwen. Zij was naar zijn meening veel schoo ner. veel slanker, dan Secina, Zeker. Carmela was geen hertogin, zij wes slechts een arm visschersmeisje, maar mooi was ze daarom tccli. Zoo ijverig aan het werk, Carme la sprak hij haar aan, toen hij haar genaderd vrruL Het. werk komt immers niet vau zelf klaar, don Luigi. antwoordde het meisje snibbig, en omdat ik nog geen groote dame ben, die kan gaan wan delen zooveel haar lust, ben ik wel verplicht te werken. O, gij hadt verdiend een groote dame te worden. Zulke mooie hand jes zijn niet geschapen om te werken. Verdiend of niet verdiend, wat helpt dat? Maar de tijd zal nog wel eens komen. Natuurlijk, als ge verstandig ge noeg zijt om met een rijken man te trouwen. Dat spreekt vanzelf. Mij soms? Hè Carmela? Het jonge meilsje richtte een oogen- blik het hoofd van haar werk op, en zag don Luigi lachend aan. Toen zette zij een neus tegen hem. Nog lang niet. don Luigi, Waarom niet? Gij maakt maar gekheid, Maar als het mij nu eens ernst was, Carmela. Och wat, dat geloof ik niet. En waarom niet? Omdat ik niet wil, antwoordde het meisje op haar eigenaardigen kre- geligen toon en ging weer aan 't werk. Don Luigi was uit zijn humeur. Hij had vandaag geen geluk. Dat was 't tweede blauwtje, dat hij liep. Ge zijt een zottin. Carmela, zeide thans haar vader vergoelijkend. Zoo spreekt men niet met een voornaam heer. Zij is een klein dom ding, don Luigi, en weet niet wat ze wil. Maar ze zal nog wel wijs worden. Ik weet wel, wie haar het hoofd op hol gebracht heeft, isprak don Lui gi. Die Checco praat haar alles voor en Carmela is eenvoudig genoeg dat te gelooven. Kindersepl, bromde de oude Fasctuale. Niet waar, Carmela, gij wilt Checco trouwen, vroeg don Luigi nu direct aan deze. Zoo, en als dat nu eens zoo was, Wat zou dat dan nog antwoordde zij. Dat zou, dunkt mij, een mooi vooruitzicht wezen. Gij zoudt uw le ven lang netten kunnen verstellen in Fositano, en visch kunnen verkoopen. I acht u dat misschien toe zeide don Luigi en kwam iets dichter bij haar. Maar Checco zal .spoedig een rijk man zijn, en dan trouwen wij. Weet ge dat zoo zeker? Ja, hij heeft het mij gezegd. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6