Kermis 1902 f65 Pifflii fS5. Eraest IEJiècIm Sociëteit Jereeip" KERMIS. Naaister. Vertrouwelijke Circulaire. Fabrieks- of Bouwterrein Violoncel. Verhuisd. SCHOUWBURGMAATSCHAPPIJ Nederl. Tooneelvereeniging Een Amsierdamsche Jongen of het Buskruitverraad in 1622. De Tweelingzusters. Schitterende Voorstellingen Speciaiiteitengezelschap het belang der drankbestrijding, de afdeelingen niet noodzakelijk in strijd brengt met art. 7 van het algemeen reglement c. dat, echter net aanbevelen van verkiezingscandidaten van bepaalde politieke richting, op grond hunner houding tegenover het alcoholisme, daarom niet de taak van drankbestrij ders als zoodanig, dus evenmin van de afdeelingen onzer vereeniging kan zijn. omdat zoodanige aanbeveling (tenzij uit politieke sympathie, waar aan art. 7 invloed verbiedt) slechts kan voortkomen uit het onjuiste be grip. dat deze houding tegenover het alcoholisme bij politieke verkiezingen het doorslag gevende zou kunnen zijn; d. spreekt den wensch uit, dat de afdeelingen haar actie bij politieke verkiezingen beperken tot voorlichting der kiezers, omtrent de mate, waarin en de wijze waarop de drankstrijd bij de verkiezingen is betrokken en om trent de meening daarover van de can didates Ten slotte werd de motie aangeno men. met wijziging van sub d., dat nu aldus luidt d. spreekt den wensch uit, dat de afdeelingen haar actie bij politieke verkiezingen beperken tot voorlichting der kiezers omtrent de mate waarin en de wijze waarop de drankstrijd bij de verkiezingen is betrokken, en om trent de meening daarover van de candidaten. en dat de afdeelingen zich ook niet aansluiten bij vereenigingen van godsdienstige of politieke kleur. Later werd nog op voorstel van drie afdeelingen beslote deze aangenomen motie aan een referendum te onder werpen. waarbij mr. Mendels nog te kennen gaf. dat. keurde het referen. duin d*1 motie goed, zij toch geen te rugwerkende kracht zou mogen heb- hen voor die afdeelingen, die reeds bij bestuurdersbonden zijn aangesloten. Aangenomen werd een voorstel van Rotterdam om pogingen aan te wen den bij de militaire autoriteiten in dien zin dat bij de feestelijkheid van 31 Augustus aan militairen, die geen alcoholische- dranken ontvangen, iets anders zal worden aangeboden. INGEZONDEN. Voor den inJuhtrl dezer rubriek stelt de -i :n niet .«uitspraken i k. Van ingezonden „tukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt Ue kopii dtn v.ïzender met lerugpet/evcn. Haarlem, 3 Augustus 1902. Geachte Redacteun Mogen we, met verwijzing naar ons antwoord van gisteren, eveneens eene kleine ruimte vragen, om den WelEd. Heer W. A. J. van de Kamp onze erken telijkheid te betuigen voor ZEd.'s inge zonden stukje in uw blad van 4 Au gustus? Van een zóó onverdachten voorstan der der kermis, kan het ons niet anders dan genoegen doen, een afkeurend oor deel te ontvangen. Zou er toch werkelijk in het veelge smade tractaat iets goeds zijn? Namens de Haarlemsche Jongelings- Vereeniging, UEd. dw. dr., JOH. VISSER. Zooals gewoonlijk geven wij hier onder verslag van de vermakelijkhe den. d'ie de kermis aanbiedt. We zijp er op uitgetogen, de een hier, de andere dlaar en zullen nu onze lezers inlichten, wat we zöoal te zien en te hooren kregen. De Haarlemsche Schouwburg heeft de „Nederl and sche To oneel vereeni ging". Dat op zich zelf zegt reeds ge noeg; men weet dan dat dlaar te wach ten zijn voorstellingen in allen deele verzorgd: voorstellingen aan wier op voering in elk opzicht de alleruiterste zorg is besteed, en ook dat meestal uitnemende stukken op de planken gebracht worden. Het was Maandagavond dan ook reeds dadelijk overvol, in hoofdzaak omdat men zoo groote waardeering en welverdiend koestert voor de Nederlandsche Tooneelvereeniging en in de tweede plaats omdat van ,,De Bibliothecaris" van Von Moser teTecht zulk een roep uitgaat. Het stuk is oud, twintig jaar reeds, een respectabele leeftijd voor een blij spel, bewijs dus dat. er pit in moet zitten, wanneer in onzen tijd van rijke keuze in tooneelliteratuur een gezelschap daarmede zooveel als en tree de salon op de kermis maakt. Gelachen dat we hebben, gelachen! Wat grappige verwikkelingen, wat kostelijke typen, wat een dooreen- mengeling van verrukkelijke verwar ringen en malle dolligheid. Laten we 't niet navertellen, neen waarachtig itiet, laten we het maar njict proheeren. Mien moet zoo ieits zien, elke guitigheid zien: die val len niet na te vertellen en bovendien kan het stuk ook als bekend' veronder steld worden. Voor kermisgangers is het echter ook van minder belapg. wat eigenlijk een stuk inhoudt dat opgevoerd is. Van meer belang is het welk too- neelgezelschap dit opvoert en dan kunnen we ook na de ervaring van gisterenavond weer daarover niets dan lof hebben. Voor de zooveelste maal heeft het Ned. Tooneelgezel- schap" getoond hoe geen enkel gezel schap in ons land het evenaardt in prachtig mooi ensemble-spel. Daar stoat men verbaasd over en men be wondert het kunnen van den arlistie- ken leider Henri van Kuyk. die zijn gezelschap tot zulk een benijdens waardige hoogte heeft weten op te voeren. Natuurlijk er zijn er die uitsteken boven heit milieu, maar hoe schitte rend blijft toch alles in den juisten toon, hoe wordt hier iets getemperd en daar iets aangedikt, waarmede helt geheel precies blijft in het kader. Tet ensemble-spel van de Nederl. Tooneelvereeniging is haar hoogste roem. Dat zal ook blijken bij de stukken, die verder op het programma dtaan. Willen we afzonderlijk loven, dan noemen we de heeren van Kuyk, Musch, Iviehl en A. Faassen Jr. en de dames Kiehl en de Boerv. Rijk. Den heer Musch kenden we niet, doch we hebben van zijn spel genoten volop. Hij heeft een komisch talent ontwikkeld zóó, dat elk tooneelgezel- schap hét zich een eer en genoegen zal rekenen den heer Musch onder zijne leden te tellen. We voorspellen de Nederl. Too- ne ei vereeniging' in deze week het succes dat zij verdient. Wie een avond vol genietingen wil doorbrengen, wie een degelijk, mooi stuk wil zien, een volksstuk, dat van helt begin tot het einde boeit, kunnen wij aanraden een bezoek te gaan brengen aan de schouwburg van Stoel en Spree op de Parklaan. Daar wordt gedurende een viertal avonden opgevoerd „Mottige Janus" een stuk matrozenleven, dat bij de aanwezigen verschillende emoties opwekt. Nu eens barst men in een onbedaarlijk lachen los door de inderdaad leuke tafereel tjes, die er in voorkomen, een andere oogenblik wordt men getroffen door de aangrijpende, inderdaad zeer treffende scènes, welke alle uitste kend werden vertolkt. Juist door die uitmuntende vertolking kwam het degelijke stuk geheel tot zijn recht e» genoten de aanwezigen volop. Het stuk is verdeeld in 6 bedrijven. Het eerste is getiteld ,,De verloving van Janus Rechlt door Zee", een be drijf, vol amusant© tooneeltjes, een bedrijf, waarin de rondborstigheid-, gulheid en luchthartigheid van onze ..Jantjes" ten volle uitkomlt: het twee de en derde zijn getiteld „Verwoest geluk" en „Dronken Janus", twee treffende bedrijven, weüker tifcels reeds genoeg zeggen. Het 4e, 5e, en 6e bedrijf zijn getiteld „De mottige en zijn pleegkind": „Onderzoek naar het vaderschap" en „Gewroken!" drie mooi© tafereelen, afwisselend door humor n ernslt. In deze bedrijven komt zoo mooi uit het spreekwoord „Arbeid adelt" en ziet men hog vechtvaardigheid ©^openhartigheid, zegevieren boven onrecht en geweten loosheid. Vooral in het laatste bedrijf is dit bet geval, waar de vader van het kind wordt verstootten en de pleegvader, de ruwe, doch door en door goedhartige zeeman, bijgenaamd „Mottige Janus", door allen wordt geacht en geëerd. Hebben wij hiermede in zeer korte trekken den inhoud van dit stuk me degedeeld, ten slotte moeten wij nog iets over de vertolking zeggen. De titelrol was in handen van den heer M. Spree, en dat zegt reeds voor zich zelf genoeg. Hij gaf zoo uitstekend weer- de gulle, goedhartige rondbor stige, ruwe zeeman, dat wij niet mo gen nalaten hem hier een woord van hulde te brengen voor zijn prach tig spel. Waardig werd hij ter zijde gestaan door den heer G. Eijlders, in de rol van „Willem de Bruin", bijgenaamd' de „Rooie". Het spel van den heer Hoonte als Henri Morel, en van mevr. Mijtelaar als Sofie Délambert, twee personen met hooghartige, lage karakters, viel evenzeer te roemen. Mevr. Jeanne Spree, toonde zich in de rollen van „Lena de Zwart" en „Helena de Zwart" eene artiste van veel talent. Ook de heeren Kluizenaar en Fuchs vertolkten hunne rollen van „gepensioneerd majoor" en „een let terkundige" uitmuntend, terwijl ver der alle medie-spelenden het hunne ertoe bijbrachten om het stuk goed te doen slagen. En dit is hun zoo uitstekend ge lukt, dat wij gerust een ieder durven aanraden dit mooie gtuk te gaan zien en wij zijn overtuigd, dat allen hoogst voldaan huiswaarts zullen keèren. Het Nederlandsch Tooneelgezelschan Barendse, Verhagen en Potharst. geeft in de Schouwburgtent aan de nieuwe Groenmarkt het aangekondigd tooneel- melodrama, genaamd „De Verkwister." De namen waarmee dit aangekon digd is. bevatten niets te veel. Het is schitterend het is vrooliik, er wordt getooverd en het 'is een melodrama. Men begrijpt, dat het n!iet aangaat, van dit alles m kort bestek den in houd weer te geven. En dat gaat ook niet om deze reden, dat het slechts een dor geraamte zou worden dat al heel weinig den indruk zou weergeven van hetgeen men te zien en te hooren krijgt en dat den geheelen avond de aandacht boeit. Het 'is inderdaad een vroolijk stuk, met allerlei aardige coupletten, met de allerleukst© en zeer goed gevonden verwikkelingen, met bovendien veel spannende tooneeltjes. Een gang naar dé Nieuwe Groen markt overwaard. Het stuk zou gerust, we weten natuurlijk van de plannen der direc tie niets de geheele kermisweek met succes kunnen worden opgevoerd en niet nalaten volle zalen te trekken. De een zou den ander zeggen; „Ga naar de schouwburgtent op de Nieu we Groenmarkt, daar is wat goeds te zien". De vertolking is uitnemend. Het spel valt alleszins te looven. Stroobers spectacle concert heeft hier reeds den eersten avond een tal rijk publiek getrokken. Uitvoeringen als deze zijn altijd in zooverre moeilijk te beoordeelen, omdat de smaken zoo verschillend zijn en de een ju'ist die nummers mooi vindt, die een and?r minder voldoen en omgekeerd, Wie van ensemble-zang houdt, kan zijn hart ophalen aan een Hollandsch sextett. dat zich beroemen kan op her bezit van een farneuse alt. Liefheb bers van moeielijke toeren vinden hun smaak bevredigd in een paar ui'- stekend© gymnasten en vooral in de merkwaardige toeren van den wielrij. der But Snijder, die op zijn rijwiel gezeten over tafels springt er ladders mee afklautert en zelfs al blijft hij oo den beganen grond er in de beperkte ruimte toeren mee uithaalt, die de bevatting van een gewoon mensch te boven gaan. Wamfter wij daarnevens nog een zeer goed trio muzikale clowns en een nummer van dierendressuur hebben genoemd, dan hebben wij nog maar een gedeelte genoemd en begrijpt iedereen toch reeds, dat er een ver dienstelijke uitvoering wordt gegeven die door goed© muziek wordt opgelui- lerd. Evenals vorige jaren heeft de heer Paulen gezorgd om voor de ..Kleine Vereeniging", Kle'ine Houtstraat 77. een zeer aardig Specialiteiten- en Ope- retten-Gezelschap te engageeren. Men kan zich daar voor weinig geld kostelijk amusecren en het is dan ook geen wonder, dat de heer Paulen ge noodzaaki is geweest, zijn zaal te ver. grooten. waardoor thans eiken avond honderden personen meer dan ver leden jaar zich een genotvollen avond kunnen verschaffen. De num mers, die wij hoorden, waren zeer aar dig en vielen zeer in den smaak der aanwezigen. Ook is er in de „Kleine Vereeniging" een nieuw gerestaureerde balzaal, die er keurig netjes uitziet, en groot genoeg is, om zelfs op de drukste avonden een groot publiek te ontvan gen. Zij. die men, kermis eens prettig willen dansen, kunnen daar hun hart eens ophalen. In de groote zaal van St. Bavo wer den weder Specialiteiten-voorstellingen gegeven, onder directie van den heer Lorenzo. De voordrachten die de artisten daar ten beste gaven, waren zeer aardig en vroolijk en vielen bij het aanwezige publiek blijkens het luide applaus, zeer in den geest. Men kan zich daar voor weinig geld goed amuseeren. Wie nu eens gezellig wil uitgaan, kun nen wij gerust aanraden, om bij Gebr. Brinkmann eens een kijkje te nemen. In de groote achterzaal kan men lederen avond genieten van een concert dat wordt gegeven door het zoo gunstig bekende Nederl. Dames-Concert-orkest. Voor een zeer goed gekozen programma is ge zorgd, ten minste zooals wij 't daar gis teren avond hoorden, was het bepaald zeer aardig. Degene, die gisterenavond in de pa radetent op de Botermarkt van den heer Busna is geweest kan zeggen, dat hij zich goed heeft geamuseerd. Ook hier is voor een goed programma gezorgd. Men kan er genieten in !t bijzonder van de krachtige gymnastiek, die hier wordt uitgevoerd, en de verschillende goo cheltoeren, en verder worden de lach spieren opgewekt door de grappige clowns, die eveneens het hunne bijdra- gen om het de aanwezigen zoo prettig mogelijk te maken. De pantomime wordt eveneens op een zeer goede manier uitgevoerd. Men verzuime toch niet een bezoek te gaan brengen aan Baumeister's panopti cum op de Botermarkt. We zijn er geweest, met heel veel ge noegen en raden een elk aan vooral daar een bezoek te brengen. Dit panopticum biedt heel wat bezienswaardigs. We tref fen er de bustes van Transvaalhelden en andere merkwaardige personen, doch wat vooral belangrijk is, de volkstypes die daar afgebeeld zijn te zien en de col lectie dieren, exotisch-tropïsche vogels, mienralen, schedels, enz.; behalve het panorama, dat daaraan verbonden is er nog zooveel meer. Genoeg om elk duide lijk te maken dat een bezoek de moeite en kosten overwaard is. Ditzelfde mag gezegd worden van het panopticum van WUliam Böhme op de Ged. Oudegracht. Het was Maandag-avond zeer ru moerig- in de stad, overal liepen zin gende. dansende, maar vooral dronken troepjes kermisvierders. Op verschil lende plaatsen werd gevochten in een logement aan de Noorder-School steeg kreeg een der bezoekers bij een twist hevige verwondingen aan het hoofd, zoodat hij ten politiebureele door den heer Van Maas moest ver bonden worden. Bij de brug over de1 Raamvest dreig de een beschonken persoon eenige al daar wonende vrouwen met een groot mes. Op het gegil der vrouwen kwa men een tweetal politie-agenten toc- loopen, die den woesteling die volgens zijn bebloed voorhoofd er ook niet goed was afgekomen, arresteerden en mei veel moeite naar het politiebureau brachten. De politie is weder vergezeld van per sonen, die loopen met de bekende borden „Past op de zakkenrollers". Een man, die zich gisterenmiddag als brandweerman uitgaf en aldus bij ver schillende winkeliers in de Groote Hout straat gelden wist in te zamelen, werd door de politie aangehouden, die hem verplichtte de gelden terug te brengen. Vervolg Stadsnieuws, Naar wij vernemen heeftde baanwachter Spies van de H. IJ. S. M. aan de Oudenw. en W. E. de Vrieze voor hun beleidvol optreden, waardoor een treinbotsing nabij station Haar lem werd voorkomen, van de direc teur der firma Wagenaar en Co. in den Haag, waarvan, het personeel met een der treinen een uitstapje maakte een belooning ontvangen van f 5. een kistje sigaren, en een dankbe tuiging. Inbraak. Hedennacht is in een hulp bank van leening in de Zoetestraat inge broken. Ontvreemd zijn eenige gouden en zilvereu voorwerpen, horloges, rin gen en armbanden en pl. m. f 10 aan zil vergeld, Door het raam van het kantoortje is men gekomen en gegaan. Gevonden voorwerpen: Een vrouwenzak, waarin portemon- naie met geld en een zakdoek een gouden ring met valschen diamant, oen dolkmes, een gouden damesremon toir. een horloge met zilveren ketting, een gouden ringetje met steentje, een guttapercha band van een kinderwa gen, een kinderschoentje, (rood), een wit kinderschoentje, een rolletje wit katoen, een broodmes. Aan de zwemschool aan de Houtvaart was hedenmorgen de temperatuur van bet water: te 6 uur 63 gr. F.; en te 12 uur 65 gr. F. Nog steeds komen giften voor den verderen afbouw der nieuwe Kathedraal aan de Leidschevaart al hier. In de afgeloopen week. werd ont. vangen hiervoor f 1176. Uit de Omstreken. Heemstede. C. de Boer. koetsier bij Jhr. I. B. van Merlen, werd Vrijdagavond aan den Binnenweg, moedwillig door zekeren Peperkoorn alh(i©r van zijn rijwiel gegooid, tengevolge waarvan hij een bloedende wond aan hand en knie bekwam alsmede schade aan zijn rij- wiel; pro ces-verb aal is opgemaakt. Leger en Vloot. Het kamp te Laren is betrokken door een detachement van het 7e regt. inf. uit Naarden onder de bevelen van den kapt. A. W'. Groote tot het in gereed heid brengen van het kamp ten dien ste van het regiment. Ook vertrokken daarheen de luit- kwartierm. Bos- schart en de luit. Kooiman als verple- gingsofficier. Uit de Arbeitierswereld BINNENLAND. Uit Hunsineo schrijft men aan de N. Rt. Ct.: De werkstaking der vlastrekkers te Varfum heeft verwijdering gebracht tusschen werkgevers en 't. werkvolk. Toen alle vlastrekkers weder aan 't werk gingen, werd dat toegestaan, zoo lang de verbintenissen strekten, maai de ploeg stakers, die het eerst het werk hadden neergelegd, kregen er geen nieuw werk bij. Trekkers van die om liggende dorpen kwamen daarvoor in de plaats. Een gevolg dier uitsluiting was, dat de politie na de staking nog toezicht moest houden. Méirktnieuws. Haarlem. 4 Augustus "1902. Artikelen Aangevoerd Verkocht Prijs Aardappelen 491 ILL. 420 HL. f 1,5—3,5 Appelen 5 H.L. 5 H.L 12—18 Peeren 9 H.L. 9 H.L. f 12—14 Bloemkool 2000 st 2000 st. f 12—18 ets' Wortelen 2000 b. 2000 b. f 5-0 cis'. Heereb. 150 md. 150 md. f 1,752,50 Snijboon 71 md. md. 71 md. 1,752,50 Haarlem 4 Aug 1902. Aangevoerd werden 92 K. G. boter waarvan verkocht 92 K.G. tegen f 1,40 1,35 per K.G.61 stuks Biggen ver kocht 54 stuks tegen f 1210 per stuk; 10 schrammen verkocht 8 stuks tegen f 1816 per stuk Staat der Botermarkt over Juli 1902. Aangevoerd werd'en 279 K.G. boter verkocht 279 K.G. tegen f 1.401,30 per K.G.188 Biggen verkocht 165 stuks tegen f 139% per stuk; 30 schram men verkocht 27 stuks tegen f 2415 per stuk. Staat van de Aardappelen en Vruch- tenmarkt over de maand Juli 1902. Aangevoerd werden 3380 H.L. Aard appelen waarvan verkocht 3200 H.L. legen f 2,00—6.00 de H.L.; 8 II.L. ap pelen verkocht 8 H.L. tegen f 112 de H.L.; 26 H.L. peeren verkocht 26 II.L. tegen f 616 de H. L. Purmerend, 5 Aug. 1902. Aangevoerd: 271 stapels kaas, t 28 per 50 KG 1992 KG. boter f 1.00—f 1.10 per KG.; Vee: 705 Runderen, vet vee 6076 ct. per KG.; 30 paarden. 215 vette kalveren 6080 ct. per KG.; 208 nuchtere kalve ren f 10f 24; 228 vette varkens 43—50 ct. per KG.; 60 magere idem f 17—f 25; 207 biggen f 8—f 12; 2482 schapen en lamme ren. Eieren t 3.10f 3.50 per 100 stuks. Faillissementen. Uitgesproken; Middelburg. 1 Augustus. J. Adriaan- se, koopman; rechter-comniissaris: mr. S. Gratema Hz.; curator: mr. P. Die- leman. 's-Gravenhagen, 1 Augustus. J. van der Waals, krui denier te Leiden. Recli- ter-cominissaris: mr. C. W. Volgraff: Amsterdam. 1 Augustus. A. F. Krug. winkelier in schoenen. Rechter commissaris: mr. R. L. Scholten. Moomvaartbenohten. Het stoomschip Bali, van Java naar Amerika, vertrok 4 Aug. van Padang. Het stoomschip Java, arriveerde 4 Aug. van Pont Arthur te Moji. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia pesseerde 3 Aug. Point de Galle. Het stoomschip Amsteldïjk, van de HollandAmerika lijn. arriveerde 4 Aug. van Roterdam te Newport News. Het stoomschip Flores, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 4 Aug. te Padang. Het stoomschip Prins "Willem IV, van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 3 Aug. Ouessant. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, passeerde 2 Aug. kaap Carvoeiro. Het stoomschip Ambon, van Bataria naar Amsterdam, vertrok 2 Aug. van Port Said. Het stoomschip Koningjin Wilhel- mina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 Aug. van Genua. Het dubbelschroefstoomschip Noor- dam, van de HollandAmerika Lijn, van Newyork naar Rotterdam, ver trok 4 Aug. nam. 1 uur 10 min. van Boulogne. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer arriveerde 4 Aug. van Java te Rotterdam. Hat stoomschip 'Lawoe, van Rotter dam naar Java, vertrok 4 Aug. van Perim. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, passeerde 2 Aug. des voorm. Gibraltar. Het stoomschip Soerabaja vertrok 3 Aug. van Rotterdam naar Padang en Java. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Bataria, arri veerde 3 Aug. te Southampton. Het stoomschip Myrmidon, van Am sterdam via Liverpool naar Batavia, passeerde 2 Aug. Wight. Het stoomschip Gouv.-Gen. Dalesn- dels (Kon. Paketvaart Mij.,) van Am- sterdam naar Batavia, arriveerde 4 Aug. te Port Said. Burgelijke Stand. Bevallen: 5 Aug. M. A. Hulscher—van Hoof, d. 4. M. j. SchefferJonker z. 3. H. Warmerdam—van Gastelen z. Overleden: 5 Aug. B. M. Snijder 20 j., Twijnderslaan. 4. M. Merks, 14 uren, d Fr. Halsstraat. Correspondentie. Den heer M. Tot ons leedwezen kun nen wij uw stukje niet plaatsen, omdat het aan 't slot persoonlijke critiek bevat en derhalve voluit had moeten zijn on derteekend. REDACTIE. 370e Staatsloterij. Trekking van 5 Aug. 2e Klasse. 2e Lijst. No. 14309 f 5000. No. 3003 f 2000. No. 12805 en 14089 ieder 1500. No. 19852 I 1000. No. 17788 I 200. No. 1973, 2317, 2406 en 20014 ieder f 100. Prijzen van 130. 63366 6219 9144124171488918050 14433706230 91801242014911 13171 220 33S8 6264 918812424 149.5418178 228 3402 6267 9197124361495818191 2643488 6277 9265124841499518205 4023498 6280 926612521150371823b 4243504 6421 92671252415195 18258 4423527 6444 92721259815364182 9 460 3544 6611 930" 126321538818330 4803568 6640 930112654154231S383 53135826649 932612661i548218394 5553724 6710 9360127051543318398 60S 3817 6767 9357127361554718437 609 3820 6817 9552128031560318478 62538596821 96941280716642 18481 656 3904 6833 9716128251567118591 70939126844 9739128411570118612 7713933 6860 9789128441679918638 782 3940 6868 98391286315SU 18615 7843958 6909 9914128641585218710 7953963 6917 9957129541586018723 8673983 701610037129701598118776 904 3997 706710Ü661297915986 18490 93240817U7110072131071601319024 9604083 707810100131151602019008 972 4087 71041014613118J.619519105 10744192 713910168131741621619130 10914272 71401021713z731623719190 11544300 7244102241336916242192U8 121243477327102311337416266l9270 12134357 733210350134101632019312 1294 4382 733710460134191637119375 1297 4416 734010468134651640619142 144444907405 1058313467 164931945.5 1539 4541748310612 j 35141651619553 1662 4544 752210662136491656.519595 16674581.63610861135701658319648 17014595 757210876135831659419659 1819 4616 764010926136461659919733 191 '5 4713 769010997136531660519734 1928 4749770811026137601662119776 19514771773311052137641667619868 1956 4776 378311068137831669119877 1977 48047817 U103138151672719915 2094 4826729511117 138881677219933 2136 4832 79381113S138701682819954 2142434479441115913876170271997.5 21814845 796611222139111706219996 2212 4864 8U42112401402717069 20180 2267 490'8049112621402517080 20286 2309 4916 8073112711404017116 20336 23164972819111285141401715820359 2323 4996 8214114531426017208 20381 2338 5001S268115391427317255 2040 2353 50:6 8284117771431017268 20137 2399 52218287 11834 1440117279 2t '563 2437 5292 8321118471440617341 2' '563 2613 5324 8325118631441817358 20707 26795360836411941 1442917379 '0784 26915394 865311978144291739120S29 27495406 8667 120361443017494 -50849 2752 6430 8704121171443317543 20894 2827 5565 8878121181-157917013 20922 3U36 5625 8932121551458417764 3117 57528951122051461017650 312457928961122071469417822 31! 55835901712223147-2617S39 32IJ7 583s 902012235 1475717922 322S 5S419043103351180517925 3356 62. 2 9067123601484218030 As» verten (iëis. Bevallen van een Hinken JONGEN A. C. VAN DER WILK- Hlommendaal Haarlem, 5 Aug. 1902. Heden overleed onze geliefde! Eehtgenoote.Moeder,Behuwd- en Grootmoeder, W1LHELM1NA DOROTHEAS VAN SASTEN, geb. BUCHLIFest, in den ouderdom vau 71 jaar. Uit yller naam, PIETER VAN SANTEN Nz. Haarlem, 3 Augustus 1902. Geen rouwbeklag. Een COSTUUM- en VERSTEL- NAAISTER vraa gï een paar nette huizen. Brieven iranco onder No. 5198 bureau van dit blad. De Heer O. D. EMRIK. Ko ningstraat 30. verzoekt vriendelijk ten spoedigste terugzending van bovengenoemde circulaire. TE KOOPi ruim 16U0 M. aan weg en water. Adres: Zuider Buitenspaarne 70. Te Koop een goed onderhouden PIANINO voor 65, mooi van toon. Brieven franco onder No. 5200 bureau van dit blad. Te Koop eene uitmuntende VIO LONCEL. Prijs per correspon dentie. Blieven fianco onder No. 5199 bureau van dit blad. Tandarts, heeft zijn praktijk hervat. Th. M. VAN BEURSEN, Timmer- man, Kenuemerstraat 40, naar HAARLEMSCHE Telefoon 579. KERMIS 1902. HEDEN AVOND Tooneelspel in 5 bedrijven van Mr. jacob van lennep. Woensdag 6 Augustas teu 2 uur Kindervoorstelling van den Hofartist DAVID TOBIAS BAMBERG en zijn Zoontje LE PETIT NELUSKO, de kleinste goochelaar der wereld. Balcon en Stalles 1.1ste Loge en Parterre 0.80,2de Loge 0.50, Gaanderij r 0.30. Kinderen op alle rangen half geld. Woensdag 6 Augustus: GROOT SUCCES YAN HERLIJN. Blijspel in 4 bedrijven van ludwig fui.da. Vertaling van albert j. seidel. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen: Balcon en Stalles f 1.50, le Loge 1.25, Parterre en 2e Loge 1.Gaanderij 0.40. srjpr Plaatsbespreking dagelijks van 1012 en van 14 unr. door het Directeur G. STROOBER, Rotterdam. Optreden der NIEUWSTE en GROOTSTE Specialiteiten en Excentriciteiten. Let wel. Geopend voor het publiek op de volgende dagen. Woensdag 6 Augf0.50 Donderdag 7 f 0*75 Vrijdag S f 0,75 Zondag iO ff.— en Maandag 11 Aug10.50 de persoon NB. PLAATS KAARTEN voor het pnbüek te bekomen op boven gemelde dagen van des morgens 10 tot 1 uur en des avonds aan het Bureau. Bureau 7 uur. Aanvang S uur. De DIRECTIE.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3