foor m jono Meisje, BpiGts&raLeenen KERMIS. Agitatie in Haarlem. Amsterdamsche Beurs Kinderjuffrouw. Burgermeisje. Rijwieifabrikanten Fabrieks- of Bouwterrein SCHOUWBURGMAATSCHAPPIJ KERMIS 1902. Nederl. Tooneeivereeniging Het dorp aan de Grenzen Getrouwde Vrijgezellen. Groote Vauxhal. 10 Aug. werd bii acclamatie aangenomen „De besturen der. alhier vergaderd zijnde organisaties, ter bespreking van een betere exploitatie onzer ha vens, gehoord de dtscussiën, spreken kun waardeering uit over de pogingen der dokwerkers-ver eem gin <r om deze zaak onder de aandacht der burgerij te brengen besluiten to. genoemde vereeniging oreol, desnoods finantieel. in baar poging om in deze exploitatie verandering te brengen, te steunen,2o. eon commissie te> benoemen, die een volledig rapport samenstelt waarin alle grieven tegen de thans plaats hebben de exploitatie worden uiteengezet. 3e zaak in ruimen kring ter sprake te brengen, opdat de burgerij volledig met deze zaak op de hoogte wordt ge bracht en alzoo met kennis van za ken hierover kan oordeelen4o. aan den raad der gemeente met overleg ging van bedoeld rapport bij adres te verzoeken, die pogingen bjj de hooge regeering aan te wenden, die kunnen leiden tot wegnemen der beletselen, waardoor de bloei der havens kan worden bevorderden gaat over tot de orde van den dag." De verschillende vereenigingen zul len nu deze week deze motie nader be spreken en tevens een commissie-lid benoemen, waarna den 14den Augus tus weer een vergadering zal worden gehouden. n - Medegedeeld werd dat de heeren Nolting en Lucasse. leden van de Tweede Kamer, hunne medewerking bebben toegezegd mits uit voldoende feiten de waarheid van hetgeen de dckwerkers-vereeniging constateert, wordt bevestigd. President Kruger jto Sciieveningen Gisteren heeft president Krugereen bezoek gebracht aan de Pro-Boer- tentoonstelling te Scheveningen. De tentoonstelling was 'tijdens den duur van dit bezoek gesloten voor het pu bliek. Kort voor den aankomst van den president waren in het gebouw der Hollandsche afdeeling vertegen woordigd de heeren Fischer en Wes- sels, de heer Grobler, de kunstschil der Mesdag, de dames van de be stuursleden, de heer Dupreez, adj. van pres. Steijn, Mevr. Steijn had zich doen verontschuldigen, de hee ren Wssels en dr. Heijmans, de kunstschilder Boudewijnse, de bur gemeester der residentie. In een gesloten rijtuig kwam pre sident Kruger even voor twaalven aan. De president nam plaats op een ze tel, geplaatst voor de bekende por tretten-groep, waarvan de heer Kru ger, door Therese Schwartze gepor tretteerd, helt middelpunt vormt, ge flankeerd door de beeltenissen van de deputaten Wolmarans en Wes- sels, terwijl aan denzlfden wand de rouwomfloerste portretten hingen van de mannen, die het leven lieten in den strijd: dr. Coster en luitenant Boldingh, le luitenant der Holland sche artillerie, die te Nauwpoort aan bekomen wonden overleed op 19 De cember 1901. Op een schildersezel staat het gip sen beeld van De Villebois Mareuil. Naast den zetel van den president stond' op een voetstuk een bronzen portret van den staatssecretaris Reitz wiens beeltenis met een blomtuil was omhangen. Toen de president gezeten was, tra den vier lieve m,elsjes naar voren, twee dochjtertjes van dien heer De Ridder, een dochtertje van den heer De Korte en een nichtje vian eren heer Beelaerts van Blokland en werden door deze jeugdige familieleden van de Bestuurders rozenbladeren ge strooid voor de voeten van d'en grij zen staatsman, die met vochtig oog deze bloemenhulde aanvaardde. De president der Haagsche Pro- Boer-Vereeniging, mr. De Ridder, hield daarop een toespraak. Dadelijk na deze rede verhief zich de krachtige gestalte van den Presi dent van zijn zetel en beantwoordde de heer Kruger de woorden van den heer De Ridder als volgt: Mijne Heeren; Ik vind geen woorden om mijn groote dankbaarheid uit te spre ken jegens al die helden en vooral jegens diezelfde mannen, van wie u, mijnheer de president, zooeven gewaagdet,die ons op zoo uiterst dap pere wijze hebben geholpen en die hun leven hebben gelalben in de ge rechten tijdens den strijd (met stem verheffing) en zulk slechts om der rechtvaardigheids wtille, niet uit ei genbelang. Want het gebeurt dikwijls dat persoonlijke belangen in het spel zijn, maar ik herhaal: deze menscl.en hebben voor de rechtvaardige zaak ons hun steun verleend. De grootste dankbaarheid heb ik dan ook voor allen in mijn hart. Een hunner, Coster, was burger van onzen Staat. Hij was onze Staats- procureur en heeft ons trouw bijge staan in het straffen van overtredin gen; nooit zullen wij hem en al die anderen vergeten en altijd zullen wij deze mannen en allen die, vreemde ling of burger, voot onze zaak het leven lieten, in dankbare herinne ring gedenken. U, mijne heeren be stuurders, van de Haagsche Pro-Boer Vereeniging, moet ik complimentee ren voor uwen niet genoeg te roemen ijver en toewijding om onze bedrukte menschen te ondersteunen. Ik vind geen woorden om u te bedanken voor die belanglooze toewijding van het comité aan dilt werk der liefde. En aiet minder groot is mijn dankbaar heid jegens alle kunstenaren over de geheele wereld, die hunne werken af stonden voor dit schoone doel en wier arbeid zoo waardig is om te worden aanschouwd. Wat ik vurig hoop is dait dit liefdewerk in do ruimste ®ate de vruchten moge dragen, die fij daarvan verwacht en dat niet al leen Zuidofrikaansche menschen, die nu in Europa verblijven, tot dat suc ces mogen medewerken, maar ook alle andere menschen die voor ons gevoelen. Ik heb gezegd!" Na deze rede onJtving president Kruger uit handen van het bestuur drie kransen, gevlochten uit gedroog de bloemen van Zuid-Afrikaanschen grondt en omstrengeld met linten, waarop in zilveren letters vermeld: Hulde van S. J. P. Kruger aan den gesneuvelden held", en dan volgde op ieder der kransen de naam van dn gesneuvelde: dr. Coster, luitenant Boldingh en kolonel De Villebois Me- reuil; om de buste van laatstgenoem de hing de heer Kruger zelf den krans. Toen begon de rondwandeling door alle af deelingen. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt, de Ec.A..*cLie Wh, niet .lansprakeiiik. Tan ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy aen inzender niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur. Sta mij toe. dat ik een vraag doe in Haarlem s Dagblad en wel het volgen de: in het tweede Blad No. 5861 ver slag Gemeenteraad komt onder punt 16 voor: Elke Makelaar moet in Janu ari verklaren, dat hij dat jaar de ma kelarij wil blijven uitoefenen enz. Nu werd door een der Raadsleden gi vraagd. of ook de bestaande make laars in Januari om herbenoeming moeten vragen, wat door den Voorz. bevestigd werd. Hoe zal het nu gaan in Januari 1903? Makelaars in vaste goederen kent de V et niet en kunnen dus onmogelijk weder in 1903 daar voor optreden, daar hun aanvi-aag om weder benoemd te worden geweigerd zou worden. En op de veiiingen van huizen enz. lees ik steeds: de make laars in vaste goederen zullen verkoo. pen. Hoe zal dat nu in het volgende jaar geregeld worden? wie is er onder uwe lezers die daar het licht van kan ontsteken. In afwachting uw aboimé M. L. Rechtszaken. Spinmalen. Vroeger hadden deze veelvuldig plaats in Drenthe. Meisjes kwamen savonds bij elkaar te spinnen. Na tuurlijk was dit niet hoofddoel. Op den avond kwamen de jongens de meisjes gezelschap houden. Dan was jenever-drinken de hoofdzaak. Vaak werd er lan vrij wat ..slecht garen" gesponnen. De spinmalen staan in een slechten reuk. ..Het spinnewiel is verdwenen, zegt de Procureur-Gene raal bij het hof te Leeuwarden in zijn requisitoir, maar de rest is gebleven. Zoo'n zoogenaamd spinmaal had er dit voorjaar plaats te Peize bij de ouders van Annechien Wekema. Er ■\Varen dien avond een 14 of 15-tal jon gelui van beiderlei kunne samenge komen. Volgens betrouwbare inlich tingen werd er niet minder dan zeven kan jenever gedronken. Dat het een dronken rommel werd, zooals getui ge Hendrik Boelens vertelt, zal de le zer wel wiien aannemen op gezag van dien man, die zelf mee deed. Dat er gevochten, zelfs gesneden is, staat ook vast. Een van de gasten, Albert N., die zich houthandelaar noemt, heeft wegens mishandeling van ge noemden Boelens terecht gestaan te Assen en is daar tot een maand ge vangenisstraf eroordeeld. Hij appel leerde. Voor het Hof verklaart hij, dat zijn broer Jan de eigenlijke dader is. De getuigen spreken dit gedeelte lijk tegen, gedeeltelijk bevestigen ze 't. E i sch_b ev estiging. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND Op de grootste der fabrieken te Leiden, de katoendrukkerij van de Leidsche Ka toenmaatschappij hebben een aantal werklieden het werk gestaakt, omdat hun weekloon zoo zeer gedaald was, dat ze daarvoor niet langer wilden werken. Onderhandelingen met een der directeu ren, den heer Driessen, hebben tot geen resultaat geleid. Een comité uit den Leidschen Bestuur- dersbond heeft zich reeds de zaak aan getrokken door te trachten voor de sta kers zoowel in de stad al^ van andere plaatsen geldelijken steun te verkrijgen. Vanwege het organisatie-comité in za ke de werkstaking bij de firma Van Heek Co. is een door de controle-commissie goedgekeurd financieel verslag gegeven over de inkomsten en uitgaven tijdens die staking, uit hetwelk blijkt, dat is in gekomen van 13 Januari tot 28 Juli 1902 de som van f 146.023.20 1/2, uitgegeven f 141,196.54 1/2. Blijft saldo in'kas /4826.6G. BUITENLAND. De stakende veldarbeiders te Ulasij kowce en Likowce, in Galicië, hebben een telegram gezonden aan den Tsaar. Als reden tot dezen zonderlingen stap wordt opgegeven de verbittering, die onder de bevolking heerscht over het dreigement tot invoering van den staat van beleg. Onderwijs. De Siltardsche raad heeft de onder wijzer str adementen gesteld op het wettelijk minimum. De onderwijzers meenden evenwel dat men met den plaatsel. toestand rekening moest ge houden worden .Daarom wendden zij zich per request tot den gemeenteraad om meerder honorarium. De raad gaf een afwijzende beslis sing. De onderwijzers wendden zich toen tot Gedeputeerde Staten en deze be proefden per brief het gevoelen van den Sittardschen raad te doen veran deren. Edoch, deze bleven bij hun genomen bestuit, dat gedeputeerde Staten, omdat het volkomen wettelijk was. moesten goedkeuren. Nu brachten de Sittardsche onder wijzers de kwestie voor den Raad van State, die deze maand een beslissing zal nemen en de desbetreffende stuk ken van den Raad verzocht heeft. etenschap. Tuberculose bij meusch en rund Men zal zich herinneren, dat de. Garnault te Parijs zich met smetstof van een tuberculeus rund heeft laten inenen in de huid, om proefondervin delijk uit te maken, of prof. Koch te recht de vatbaarheid van den mensch voor de ziekte, afkomstig van het rund, heeft ontkend. Dr. G. deelt nu aan de ..Temps" mede, dat deelen der ontstoken huid microscopisch zijn on derzocht, en daarin inderdaad groote veelkernige cellen zijn gevonden, ge heel en al overeenkomende met tu berculeuss formaties in de huid. Tu berkelbacillen zijn nog niet gevonden, maar dit is regel, en dr. G. twijfelt niet of men zal ze wel vinden bij mar motten, die met andere huiddeeltjes zijn ingeënd. Dit kan eerst, over 11 dagen blijken, als afdoend bewijs, dar de stelling van prof. Koch valsch is. Land- en Tuinbouw. Holl. Maats, van Landbouw. Gisterenmiddag werd in het Poolsch Koffiehuis te Rotterdam de algemeene vergadering gehouden van de ..Hol landsche maatschappij van landbouw" afd. Rotterdam, Schiedam en om streken. onder voorzitterschap van den heer P. Loopuit. Van het Belgische consulaat is in gekomen een vraag omtrent de boter markten in Nederland. Het bestuur heeft bereids geantwoord dat in dit district Rotterdam de eenige bot-r- markt.is De heer H. de Bie, vepslag uitbren gende van de laaiste algemeene ver gadering, waar hij afgevaardigde is geweest, verwijst naar het stenografi sche gedrukte1 verslag in nos. 23 en24 van het bijvoegsel van het „Neder!, landbouw-weekblad." Als afgevaardigde voor de eerstvol gende algemeene vergadering op 19 Sept. a. s. te Alkmaar, hij gelegen heid van de algemeene tentoonstelling aldaar, werden gekozen de heeren H. ae Bie en P. Loopuyt. en de heer A. Wachter als plaatsvervangend be. stuurslid. Alsnu stelt de heer Wachter een vraag aangaande de Rotterdamsche paardenmarkt. Zou deze door subsi dies en premies niet door de afdeeling te steunen zijn? De heer De Bie gelooft niet. dat de paardenmarkt eenige levensvat baarheid hezlit. Ook andere leden ver. wachtte niets van premies, terwijl de toestand van de markt zelf en de hou ding van het publiek afkeurend wordt besproken. Een drukke discussie ontstaat dien aangaande. De vergadering meent, dat verbetering in dit opzicht van hst gemeentebestuur moet uitgaan. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering gesloten. De Directie van den Schouw burg Stoel en Spree heeft zich niet over gebrek aan belangstelling te beklagen. lederen avond stroomt hét aantal belangstellenden in steeds grooter getale naar den Schouwburg op de Parklaan om het inderdaad prachtige stuk „Mottige Janus" te gaan zien, een stuk, dat ons zoo juist doet zien de fouten dlie ons Bur gerlijk Wetboek aankjleven; dat af schildert de onrechtvaardigheid in onze Maatschappij, tegenover de vrouw; dat afwisselend vol is van hu moristische en tragische tooneeltjes, datmaar waarom nog meer. Het stuk bevat zooveel goede eigenschap pen, het spel der uitvoerenden is zoo uitstekend, bovenal dat van dien heetr Spree als „Mottige Janus" en van mevrouw Spree als „Lena", dat zon der twijfel de laatste avonden de tent geheel zal zijn uitverkocht. En dat heeft de directie dan ook wel verdiend ook. Ook in de schouwburgtent onder directie van Barendse, Verhagen en Potharst, waren alle rangen flink be zet. En geen wonder. „De Verkwis ter" is een vroolijk, prettig stuk, een groot schitterend ioover-melodrama a grand spectacle; aldus volgens het programma, dat goed' wordt gespeeld en waarin verschillende aardige cou pletten, chansonnetten etc. in voor komen. Aan het decoratief is ook zeer veel zorg besteed. Men ga zich zelf eens overtuigen. Op verzoek heeft men in den Schouw burg in de Jansstraat „De Bibliothé- caris" dit dolleuke stuk weer voor het voetlicht gebracht. De zaal was weer eivol en er werd weer hartelijk gelachen en volop genoten van de geestigheid die in dlit 9tuk kwistig rondgezaaid is en van het verrukke lijk mooi spel der ariisten van de Nederlandsche Tooneelvereendging. In de groote en flink bezette zaal der Sociëteit Vereeniging werd weder een keurig programma vol afwisse ling uitgevoerd. Blijkens het luid applaus na ieder nummer, genoten de aanwezigen in hooge mate van de mooie nummers, door het Specialiteiten-Gezelschap onder directie van Stroober uitge voerd. Zij. die er nog niet geweest zijn, kunnen wij aanraden, daar als nog een bezoek te gaan brengen. Het Brongebouw had Donderdag avond evenmin over de opkomslt te klagen. Het was daar nu nog druk ker dan op den vorigen avond, wel een bewijs dat de specialiteiten-voor stellingen onder directie van Vleu gels bij het publiek in den smaak vallen. Het programma, in ons vorig num mer breedvoerig besproken, werd weder op uistekende wijze uiteg- voerd. Meermalen barstte het publiek in luid applaus los. Hedenmiddag word een goed be zochte kindervoorstelling gegeven. Zaiterdagavond wordffc de voorstel ling gevolgd door een bal. Maandag wordt een geheel gewij zigd programma uitgevoerd. In St. Bavo trok het Speciailteiten- gezelschap ook weder veel publiek. In de Kleine Vereeniging was de ge zellige zaal weder geheel bezet. De artisten zorgen daar voor eene aan gename ontspanning, terwijl de heer Paulen zorg draagt voor eene uitste kende bediening en goede consump tie. Het Theatre des Variétés van den heer B. Busnach was ook geheel be zet. De acrobatische toeren, de werk zaamheden op den gespannen draad, werden goed uitgevoerd. Maar bovénal had veel bijval de man met het leeu wengebit, Niét minder dan een schip met 4 matrozen er in houdt hij met den mond vast. Men kan zich er best amuseeren. Vervolg Stadsnieuws. Bij Kon. besluit is aan hetbe- stuur der Vereeniging van de H. Elisa beth alhier vergunning verleend tot het houden van eene verloting van voorwer pen van kunst en smaak, om niet bijeen gebracht en geschonken. Hedenmorgen werd dooi den Architect S. J. \Y. Mons alhier aanbesteed: Het bouwen van een villa in het Wi'lbelminapark Ingekomen waren 14 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer H. Munsterman alhier voor f 13422. Deuitslagvande voordr ach- tenwedstrijd uitgeschreven door de Haarlem sch e Jongelingsvereeniging. is als volgtIL de 1ste afdeeling is de prijs behaald door den heer J. H. Fortgensin de 2de door de heeren A. J. Fortgens, J. Hilberts. en H. van der Werf. De jury bestond uit de heeren F. G. Beekman. G. van As en G. H. Uiter- rnark. Aan de Zwemschool aan de Houtvaart was die temperatuur van het water dies morgens om 6 uui 63 1/2 graden Fahrenheit en om 12 uur 64 1/2 graden Fahrenheit. In den afgeloopen nacht en heden heb ben te Haarlem en omstreken plaats ge had niet minder dan 2 inbraken, gepaard met diefstallen; 2 brandjes; een arresta tie van een rijwieldief, terwijl men op 't OOgenblik nog aan 't opsporen is een persoon, die zich met f 300 van zijn pa troon heeft verwijderd. De bijzonderhe den van al deze gebeurtenissen volgen hieronder: Bij den heer J. Overakker, brandstof- fenhandelaar aan de Nassaulaan, hebben onwelkome gasten een bezoek afgelegd. Zij zijn op de hun eigenaardige manier binnengekomen, en wel door verbreking van de pinnen en harpjes van het kan toorraampje aan de zijde der Nassaulaan gelegen, waardoor dit raampje kon wor den opgeschoven en de ongenooden vrij postig binnen konden komen. Toen zijn zij aan het snuffelen gegaan en hebben weggenomen f 16 en een 50 plakzegels uit eene lade der schrijftafel. Daarop hebben de bezoekers nog een kast geforceerd evenwel niet die waarin de brandkast gemetseld is en daarna zijn zij weder vertrokken enkel eenige wan orde in papieren op de tafel achterlaten de. Nog brutaler zijn zij te werk gegaan bij den meesterknecht Geerling aan de Houtvaart. Daar hebben zij zich toegang weten te verschaffen tot de woning; zijn vervolgens de slaapkamer binnengedron gen, waar Geerling en zijn zoons sliepen, en hebben daaruit ontvreemd 2 zilveren horloges. 3 gouden ringen, 2 spaarpot ten met inhoud en vuorts nog andere voorwerpen van minder waarde. Opmerkelijk is het, dat in eene lade, waaruit alles gehaald was een briefje van 25 is blijven liggen. De dieven wa ren zoo brutaal, dat ze zelfs de lamp op gestoken hadden, welke hedenmorgen nog brandde, toen de bewoners, ver schrikt wakker werden. Aan het gesto- lene in de woning nog niet genoeg heb bende, zijn ze daarop naar het aangren zende kantoor der firma Peter van Vel- sen Zonen gegaan en hebben daar al les onderste boven gehaald, de brandkast met den sleutel geopend en een geldkistje geforceerd, waarin gelukkig geen geld aanwezig was. De politie heeft ook hier een gestreng onderzoek ingesteld. Gisteren kwam iemand, die tijdens een bezoek aan den heer Baggerman in de Kleine Houtstraat, zijn fiets buiten had laten staan, bij zijn te rugkomst tot de onaangename ont dekking, dat het rijwiel verdwenen was. Gelukkig had een der aan dé over zijde wonende personen een man met de fiets zien weggaan. Deze gaf aan de politie diens signalement op en het gevolg was, dat de rechercheurs Brouwer en Kersten, gisterenmiddag reeds het geluk hadden den man op de kermis aan te houden. Eerst ont kende hij, doch na confrontatie met den bewoner der Kleine Houtstraat, viel hij door de mand en bekende het rijwiel te hebben weggenomen en reeds te Amsterdam te hebben ver kocht. De dief bleek een Duitscher te zijn, Bischoff genaamd. En ten slotte: de man, die zich met f 300 van zijn patroon verwijderde, is zekere Mossinkoff, in dienst bij de firma Kersten te Heemstede. Vóór eenige dagen werd hij uitge stuurd om f 300 bij de firma Mees en Ritsema te gaan inwisselen voor Duisch geld. Hij is sedert niet terug gekeerd. Men vermoedt dat hij zich te Amsterdam bevindt. Wat de brandjes aangaat, heden morgen ontstond brand in een hout- loods der firma Zuithof aan den Harmenjansweg wegens het vlam vatten van eenige vaten carbolineum Door déoving was het vuur spoedig uitgemaakt. De staf der brandweer de slangenwagen der Politie en spuit 10 waren aanwezig doch behoefden geen dienst te doen. Even later had de Politie weder een schoorsteenbrandje te blusschen in een perceel aan de Schoutensteeg. Haarlem's Dag- 9»la«l verleent «le. grootste Publi- eiteit aan Adver-1 ^tentiën, bestem»! voor Haarlem en 1 Omstreken. Gister. Heden. M.i kn y. 8 itg. 21/opCt. NTe<I. Werk. Schuld SIÜU 82'-/• 41/» pCt. Portueal44'/4 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum462 Aand. Mneara Enim108 Aand. Perlak Petroleum1491/2 149 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. A m. Car Foundry C y335/s 333/1 Aand. United Steel C'omp40"/§ 40S/9 Aand. Atchison Topeka93 9d/t Aand. Union PacificI07s/j6l07 Aand. Missouri Kansas Texas 31s/ic 3'5/ia 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 107s/s 1071/. Aand. New-York Ontario34 33s/. Gew. aand. Kansas City South. 36Vin 36 Pref. annd. id. id60 60 Gew. aand. Southern Kail way. 40 40 Aand. Wasbash303/t 30,3/ie Aand. Denver Eio Grande44^/10 45 Gew. aand. Erie383/i 38'/^ Telegrammen. DE KEIZERSONTMOETING TE REVAL. REVAL, 8 Aug. (R. O.) Gisteravond, had aan boord van dé Standart een feestmaaltijd plaats, waaran deelna men de vorsten, de aanwezige vorste lijke personen en waardigheidsbekle ders. Alle oorlogsschepen waren we der geïllumineerd. Daarop bezoch- de majesteiten de officierstafel aan boord van de Standart, waar voor de Duitsche keizer een zilveren bowl- schaal gesticht had evenals de keizer van Rusland er een voor de officiers tafel aan boord van de Hohenzollern geschonken had. De commandant van de Standart sprak den dank der officieren en manschappen uilt en stelde een Hoerah! in op den Duit- schen keizer. De majesteiten woonden daarna de nachtelijke schietoefening van een deel van het eskader bij. De keizer van Rusland overhandigde den rijks kanselier Von Bülow, den opper-hof- maarschalk graaf Eulenburg en ge neraal Von Pleszen zijn portrét, ter wijl de Duitsche keizer het groot kruis van den Rooden Adelaar ver leende aan den minister van marine Tyrtoff, den generaal-adjudant admi raal Kremer, den chef van het hoofd kwartier generaad-adjudant Hesze, den Rooden Adelaar aan de eerste admiraals Avellan en Werchowski en de briljanten aan den Rooden Ade laar aan den eersten hofmaarschalk Beukendorf en admiraal Makaroff. burgerlijke Stand. Bevallen: 6 Aug. H. L. M. Everara— Boeiaars a. Uverleaen: 6 Aug. M. A. v. mook z a. neiasciie straat. Faillissementen. Uitgesproken: Arnhem. 5 Augustus. H. \Y. Piepers koperslager en koopman in rijwielen te Silvolde. Rechter-commissaris mr. H. J. van der Poel Hiddlngh; 'srGravenhage. 5 Augustus. G. J. Arkesteyn. controleur. Rechter-com missaris mr. C. W. Volgraff. Geëindigd: H. J. Xijboer, Stadskanaal. Stoom vaartberich ten. Het stoomschip Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 6 Aug. van Perim. Het dubbeLschroefstoomtsch/p Rot terdam, van de Hol andAmerika Lijn vertrok 7 Aug. van Rotterdam naar New-York. Het stoomschip Flores arriveerde 7 Au- van Amsterdam te Batavia. Heft. stoomschip Prins Hendrik, van Arasterdam naar Batavia, arriveerde 7 Aug. te Padang. Het stoomschip Telamon arriveer de 3 Aug. van Amsterdam via Liver pool te Batavia. Het dubbelschroefstoomschip Rot tendam, van de HollandAmerika Lijn. van Rotterdam naar New-York, vertrok 7 Aug. des nam. 3 uur, van Boulogne. Advert«ntfën. Ondertrouwd: HERMANUS GROENEYVEGEN en PETRONELLA HERMINA KENSEN. Haarlem, 7 Augustus 1902. Receptie Zondag 10 Aug. a.s. Langendijkstraat No. 48. Voorspoedig bevallen van een' flinken ZOON AGNES LAMP geb. Brinkmann. Haarlem, 8 Aug. 1902. Een net Friesch Meisje zag zich gaarne geplaatst als KINDER JUFFROUW of ter assistentie in de huishouding, oud 23 jaar g. g. goed kunnende naaien en mazen en van goede getuigen voorzien. Br. onder No. 5210, Bur. v/d Blad Gevraagd in een gezin met 4 kinderen (3 schoolgaand) een be schaafd P. G.. om met behulp van een werkster alle voorkomende bezig heden te doen, goed kunnende naaien en mazen. Fr. br. No. 1000. STAPEL's Boekhandel, Sandpoort. dat vlug werkt en de hollandsche taal volkomen kent, bestaat gele genheid tot plaatsing. Kantoor uren van 103. Salaris nader te bepalen. Br. onder no. 5209, bur. v.d. blad. Zijlweg, kan terstond een nette AAHKOXELIACt geplaatst worden. Aankomende Bediende. Nette aankomende KAPPERS BEDIENDE kan tegen half Augus tus geplaatst worden in een nieuw op te richten zaak te Bloemendaal. Voorloopig adres: Kleine Hout straat 118. Haarlem. •9JiB|nojio opui9ouayuaAoq TiuA Suipuoz^njs^ ajsSipeods uai 3{{j|0pU0I.IA ;>j0OZJ0A '0£ IBFJlsSuiU -ÓM 'MIHfe 'G 'O J39H 9d 'ajjeinojjo 3n[i|3Mnojii3j| Een nette Slaapkamer, (liefst kamer met alcoof) zonder pension gevraagd, Centrum der stad. Brieven onder No. 5211, Burau van dit Blad. TE KQOPi ruim 1600 M. aan weg en vvater^ Adres: Zuider BuitenspaarneTO* HAARLEMSCHE Telefoon 579. HEDEN AVOND van Mr. jacob van lennep. Gevolgd door: Blijspel in 3 bedrijven. Zaterdagmiddag 2 uur Kindervoorstelling van de Heeren BAMBERG ZOON. Balcon en Stalles 1.1ste Lose en Parterre /0.80, 2de Loge f 0.50, Gaanderij /0.30. Kinderen 0p alle rangen half geld. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen: Balcon en Stalles f 1.50, le Loge 1.25. Parterre en 2e Loge 1.Gaanderij 0.40. Plaatebespreking dagelijks van 1012 en van 1i uor. Kermis Zondag Wed. F. PRINSEN, Propriétaire.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3