NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang Donderdag 14 Augustus 1902. No. 5866 AlLElfS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Gte.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote lettere Tiaar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Znidex* HllitdlSpaBriie No. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Bfin* Faubourg Monanartre. Dit nummer bestaat uit zesbladzijden. Haarlem's Dagblad van 14 Ang. bevat o. a.: ~De agitatie in Frankrijk, Aftre ding van den Czaar Posterijen en TelegraphieOngevallenwet, Bataatsehe Bank, Moord, Boekhan del, Wielrijderskorpsen in Indië, Handenarbeid. buitenlandsch Nieuws Uit Zuid-Afïika. De Times bestrijdt die oprichting eenier Transvaalsche politieke vereeni ging en bepleit uitstel van de toeken ning van zelfbestuur aan de nieuwe kolonies. De Boerengeneraals in Engeland De buitenlandsche bladen weten reeds de volgende bijzonderheden mee te dee- len over het verblijf van het beroemde Boeren-trio in Engeland: De generaals zullen Zaterdag door de autoriteiten van het koloniaal ministerie en door Lord Kitchener ontvangen en opN een extra boot geleid worden, om vlootrevue bij te wonen, en 's avonds de illuminatie. Zij blijven 's nachts aan boord en Zondag worden zij in plechtige audiëntie door den Koning op diens jacht ontvangen. Verscheidene voorname per sonen zullen er bij tegenwoordig zijn. Daarna gaan de generaals naar Lon den, van waar zij naar Nederland ver trekken. Het doel van hunne reis is hier reeds vroeger medegedeeld. In veiligheid gesteld. Achmed Rifaat, tweede zoon van den overleden grootvizier Halil Rifaat Pasja, heeft heimelijk het Turksche grondgebied verlaten, in gezelschap van zijn neef, den zoon van zijn voor twee jaren vermoor den ouderen broeder Dzjawid. De Sul tan heeft indertijd belet dat de twee, ter dood veroordeelde, moordenaars van Dzjawid terechtgesteld werden. Voor hun vlucht hadden Achmed Rifaat en zijn neef een gebed gedaan op de graven van Halil Rifaat en Dzjawid; de Sultan, wien dit overgebracht, was, had daarop Achmed Rifaat naar het pa leis ontboden, en hoewel hij hen oogen- schijnlijk welwillend ontving, scherp in het oog laten houden. Intusschen blij ken Achmed en de zoon van Dzjawid toch aan het toezicht ontsnapt te zijn; hun vlucht moet groot opzien gewekt hebben te Konstantinopel. Moordaanslag in Rusland. Tri dén tuin van TivoLi te Charkof, weerden Maandag vier schoten gelost op den gouverneur van Charkof. vorst Obedeuski, waardoor dieae aan dien hals gewond werd; een andere kogel verwondde den politiecommissaris Bes sonof. De dader werd in hechtenis geno men: zijn identiteit is nog niet vastge steld. De plannen van den Czaar. De Morning Leader verneemt, uit Moskou, dat de Tsaar, ontmoedigd door de binnenlandse he onlusten, en de kracht missend tot. beheersching van den toestand, afstand wil daen van dien troon ten behoeve van dear Tsarewitsj, tenzij hem de volgende maand een zoon wordt geboren. De agitatie in Frankrijk. Velen verwonderen zich, zegt de „Tel", over het stilzwijgen, dat de Heilige Stoel bewaart ten opzichte van de toepassing der wet op de associaties in Frankrijk. Verschillende uitleggingen worden aan dit stilzwijgen gegeven. Van al deze ver dient vermoedelijk de meeste aandacht die, welke gegeven wordt door de „Unita Catholica", het officieus orgaan van het Vaticaan, welk blad niet verbergt, dat de Heilige Vader zich niet over de zaak uit laat, omdat hij vreest, dat zijne bemoei ing tot consequentie zou hebben een in menging in de binnenlandsche zaken van Frankrijk, hetgeen Hij wil vermij den. Frankrijk staat op het oogenblik, zegt de „Unita Catholica", op het top punt van zijn crisis. Het radicalisme en het socialisme vereenigen al hunne krachten om de breuk van Rome te doen uitgaan. En indien dit geschiedde, zou het ministerie Combes met de opzegging van het concordaat, de schrapping van de begrooting voor eeredienst en de slui ting van alle kerken van Frankrijk ant woorden op de politiek van bet Vaticaan, dat men voor alle gebeurlijkheden ver antwoordelijk zou stellen. Het officieuse blad van het Vaticaan is er van over tuigd, dat, indien de Paus tusschenbeide kwam, er groote kans zou bestaan, dat het concordaat werd opgezegd; het kan niet zonder verontwaardiging aan deze gebeurlijkheid denken, en het geeft aan hen, die dit schijnen te wenschen, het volgend antwoord: ..Er zijn vele licht zinnige en avontuurlijke geesten.aan wie een verbreking van het concordaat een zaak van weinig belang en zonder ern stige gevolgen schijnt. Zij denken er niet aan, dat er maar één schrede is tusschen de verbreking van het concordaat en het verbod van den katholieken godsdienst. Zij zien niet, welk een toekomst zich zou openen voor het arme Frankrijk, wan neer haar geestelijkheid tot de uiterste ellende zou vervallen, de seminaria zou den worden gesloten, de kerken voor pro. fane doeleinden zouden worden aange wend, en de beangste zielen zouden zijn beroofd van de laatste hulpmiddelen van den godsdienst". Aan de andere zijde wijst het te Napels verschijnende blad „Roma" op het ge rucht, volgens hetwelk de Paus aan den president van de Republiek een langen' brief zou hebben geschreven, om hem er toe op te wekken het beste middel te zoeken om de rechten van den Staat met de achting, aan de Kerk en het concor daat verschuldigd, te verzoenen met el kander. Op dezen brief zou Loubet met allen eerbied voor den persoon van den Paus, maar met beslistheid hebben geantwoord, dat de wet met meer gematigdheid zou zijn toegepast, indien de congregaties zelf zich meer aan haar hadden gestoord. De tegenstand van eenige congregaties heeft dwangmaatregelen noodzakelijk gemaakt. Den Paus zou dit antwoord zeer on aangenaam hebben aangedaan, maar zwichtende voor de noodzakelijkheid, zoude Hij aan de Fransche geestelijkheid bevelen hebben gegeven om de beweging te doen ophouden, daar zij niet anders dan schadelijk zou kunnen zijn voor de zaak der Kerk. De „Agenzia Italiana" daarentegen be weert, dat de Heilige Vader door bemid deling van kardinaal Rampolla, aan de Fransche regeering heeft medegedeeld, dat de Heilige Stoel niet mee ging met het krachtdadig optreden van de politie ke partijen tegen de toepassing der wet, en dat hij vertrouwde, dat de toepassing met mildheid zou plaats hebben, opdat, de gevolgen der wet minder smartelijk voor de katholieke kerk zouden zijn. De Fransche regeering zou dezen brief zeer gewaardeerd hebben, en door een nieuwe en mildere uitlegging der wet de sluiting van 400 scholen hebben bevolen in plaats van die van 3000, die anders getroffen zouden zijn. De heer Dupuis, commissaris van po litie te Brest, begaf zich Maandag naar Gouczea.met den commissaris van Quim- per, om de zusters uit de school te ver drijven. Hij was vergezeld door drie bri gades der gendarmerie. De betoogers met steenen en stokken gewapend, maak ten de paarden aan 't steigeren, waar bij een gendarme van zijn paard werd geworpen. De commissaris werd genoodzaakt te rug te gaan, maar keerde tegen 6 uur in den avond terug met een compagnie van het 118e regiment infanterie, en verdreef de zusters. Een menigte van 2000 men- schen riep: Leve de vrijheid! De school is verzegeld. De weigering van overste Saint-Remy om een escadron te zenden naar Ploër- mel, om de overheid te helpen bij de uit voering van de decreten betreffende de zusterscholen, toont wel de stemming in Bretagne. De overste verklaarde dat hij niet over kon gaan tot de uitvoering van een maatregel, die zijn godsdienstige overtuiging en zijn innigste gevoelens kwetste. De „Gaulois" verneemt dat dit voor beeld aanstekelijk gewerkt heeft. Een ka pitein van hetzelfde regiment jagers heeft zich geschaard aan de zijde van zijn chef. Zulke voorvallen kunnen natuurlijk niets anders uitwerken dan het verwek ken van een nog grootere verbittering onder de bevolking in Bretagne. De abt Gayraud die een propaganda- tocht gemaakt heeft, ziet thans den toe stand in Bretagne en Finisterre zeer don ker in. „Vele boeren, zei hij, „zullen zich liever laten doodtrappen door de paar denhoeven, dan de zusters te zien ver trekken, verjaagd door de soldaten. De gemoederen zijn zóo overspannen, dat één woord van ons voldoende is om een opstand te doen uitbreken. En een geheel leger zou dan noodig zijn om dezen op stand te bedwingen". De centen behouden. Gevolg gevende aan den raad van zijn ministers, heeft de gouvex-neur van Natal den nog niet vervulden straftijd kwijt gescholden aan allen die wegens hoog verraad veroordeeld waren tot twee ja ren gevangenisstraf of minder. Boeten zijn niet kwijtgescholden. Japansche stoutigheid. De regeering der Ver. Staten heeft, na bericht te hebben ontvangen, dat Japan ners zich gevestigd hadden op de eilan den Wake en Midland, gelegen in den Stillen Oceaan, daar dadelijk het oorlogs schip Adams" heengezonden om pools hoogte te nemen. Indien de mededeeling juist blijkt en de Japanners er met voor kennis hunner regeering zijn heen ge- zullen vertoogen tot Japan worden gericht. Koloniale conferentie. Maandag hield de Koloniale Conferen tie te Londen haar slotzitting onder pre sidium van den heer Chamberlain; alle koloniale premiers en lord Selborne en Gerald Balfour waren tegenwoordig. Be sloten werd niet de debatten, maar wel de beslissingen te publiceeren. De bla den noemen de resultaten der conferen tie over het algemeen bevredigend. De voornaamste punten waarop overeen stemming is verkregen, zijn: het houden van soortgelijke conferenties minstens om de vier jaar, preferente handel der koloniën met het moederland in prin cipe! waarschijnlijk vermeerdering van de koloniale bijdragen voor leger en vloot, aanneming van -het metrieke stelsel van maten en gewichten, ook al principe, enz. enz. In het bijzonder werd Chamberlain bij deze eindzitting gehuldigd. De premiers keeren nu spoedig naar huis terug. Nieuws van de kroning. De Engelsche bladen melden dat op den kronlngsdag in Londen 1324 men- schen zijn flauw gevallen tengevolge van de drukte en bet gedirang. Een sergeant van het koloniale leger is zeer ernstig gewond door een rij'tuig- ongeval. Buiten Londen zijn er nogal onge lukken gebeurd door het afschieten van kanonnen. Toen de plechtigheid in de kerk af- geloopen was, was de drukte op straat door de menschen en de rijtui gen zóó groot, dat verschillende pai ressen meer dan een uur op hun rij tuig moesten wachten. Op het laatst werden er enkele on der hen zóó moe, dat zij zich niet onitzagen met hun mooie fluweelen japonnen te gaan zitten op de drem pels. Sommige dames wandelden in hun gala-kostuum naar huis, beschermd door een soldaat. De hertogin van Devonshire gleed uit, toen zij de kerk verliet en viel op den grond. Haar kroon viel af en brak in stukken, terwijl de edelge steenten over den grond rolden. De revolutie in Venezuela. Uit Port-of-Spain wordt, medege deeld, dat: de Venezueelsche opstan delingen Barcelona hebben ingeno men, na een straatgevecht dat meer dan drie uren duurde. De gouveme- mentstroepen verloren 60 man. o.a. generaal Bravo. Volgens den Ameri- kaanschen gezant te Caracas zijn de opstandelingen meester van de tele graafkabels. Stadsnieuws. Haarlem, 13 Aug. 1902. E. A. Kruseman, Een bekende figuur in onze stad viert Vrijdag een zeldzaam jubilé: de heer E. A. Kruseman viert dan zijn tachtigsten verjaardag. Gedurende meer dan zestig jaar kende hij het muzikale leven in Haarlem en het muzikale leven kende hem. Op zijn acht tiende jaar reeds begon hij zijn carrière als musicus. De ernst die hij in zijn lange loopbaan wijdde aan zijn schoone kunst, de afkeer van wat onbeduidend was en smakeloos, heeft haar stempel gedrukt op de meeningen en opvattingen van ve len in Haarlem, die met hem als musicus in aanraking zijn geweest. Voorkeur voor den strengen Bach leid de hem tot de oprichting met Van der Heyden en Bastiaans van de Bachver- eeniging, die aanvankelijk alleen be doeld voor de uitvoering van werken van dezen grooten meester langzamerhand is uitgezet tot de groote vereeniging, die wij kennen, waar eenige malen per win ter het beste wat de wereld bezit aan kunstenaars op vocaal en instrumentaal gebied voor Haarlem's ingezetenen op treedt. Van deze drie is alleen Kruseman nog over. Van der Heijden en Bastiaans bei den zijn lang ter ziele. Alleen Kruseman heeft tot op dit oogenblik met onverdro ten ijver voor zijn geliefde vereeniging gewerkt. Van hare oprichting in 1851 af was hij secretaris-penningmeester, totdat hij, een paar jaar geleden, wegens ach teruitgang van zijn gezicht, het secreta riaat overdroeg aan Mr. C. M. Rasch en alleen het penningmeesterschap behield. Wij weten nog. hoe hij bij de herdenking van Bachs halve eeuwfeest, als haar op richter en steunpilaar werd gehuldigd. Zooals het gaat wanneer menschen tot hoogen leeftijd komen zijn ook om Kruseman heen de meeste tijdgenooten weggevallen. Hij is de oudste thans van Haarlems musici, en als eerelid van de Koninkl. liedertafel Zang en Vriendschap weet hij mee te praten van tal van tijdge nooten uit zijn zangerstijd, die al lang zijn heengegaan. Sinds 1892 heeft de heer Kruseman de beoefening der muziek als vak gestaakt en geniet dus nu tien jaar van een wel verdiende rust. Moeilijkheden en zorgen zijn waarlijk ook hem niet bespaard, maar een groot voorrecht is het hem, dat zijn echtgenoote voor hem behouden is gebleven. Beiden zijn zij nog kloek en gezond en wie hen over straat ziet gaan. zou hun den leeftijd, dien zij hebben, niet toeschrijven. 't Is wel heelwat jaren geleden, dat de heer Kruseman ons eens met de grootste stelligheid verzekerde, dat hij geen ze ventig jaar zou worden. En nu herdenkt hij overmorgen zijn tachtigste! Wel heeft hij dus, om eert pianisten-uitdrukking te gebruiken, er naast geslagen". Moge hij nog jaren na heden van een aange name rust genieten! Nalatig. Hendrika Jacoba Melchior, vrouw van Reedijk, spoox-wegwachteres aan de halte „Woestduin" had verzuimd de afsluitboomen bij de nadering van een trein neer te laten. Het gevolg was dat de heer A. H. van Wickevoort ter nau- wernood aan een groot gevaar ontsnapte. Volgens zijn verklaring was hij juist de rails met zijn rijtuig gepasseerd, toen de trein in volle vaart voorbij snorde, zoodat het zeer weinig scheelde of hij was overreden. Beklaagde daarentegen hield vol, dat de trein nog 300 M. was verwijderd, toen de getuige reeds gepasseerd was en de afsluitboomen werden gesloten. Daar het niet vast stond, dat de trein bijtijds was gesignaleerd, vorderde het O. M. de minste straf, zijnde t 0.50 boe te of 1 dag hechtenis. Verschillende personen, die na afloop der courses te Woestduin op 15 Juni 1.1. in eene hoogere klasse hadden plaats ge nomen, dan hun plaatsbiljet aangaf, hoorden f 2 boete of 2dagen hechtenis te gen zich vorderen. Veroordeeld. De kantonrechter veroordeelde heden Frans Rosier tot 3 dagen hechtenis wegens het dragen van verboden wapenen (revolver) met bevel tot verbeurdverklaring van het in beslag genomen wapen en vernieling daarvan. Ook werd heden weder de instructie tegen Rosier inzake de afdreiging voort gezet. Als getuigen werden gehoord mej. Van Dregt en mej. Lenteman. Ter v e r du i de 1 ij k i IX g van het kaarifje in ons Bureau Groote Houtstraat 55. zoo noodig. deelen wij nog eeixs mede dat wat Bloem end aal aangaat zal worden genaast dat deel van den Zijlweg dat loopt tot aan de woning van den notaris Tea- H off stee- dé. dan gaat de grens noordelijk en wordt een deel dér weilanden gegre pen. die aan en om de spoorlijn Haar lemSantpoort en aan de Delft liggen. Van Schoten wordt genomen het deel oostelijk van de Delft tot het Spaarne toe. Daarbij behoort ook het nieuwe kwartier dat thans wordt ge bouwd op de oude terreinen van het Klooster. Haarlemmerliede en Spaamwoude moet afstaan het deel gelegen tusschen dien Waarderpoldiei-weg itot aan de oostelijke boord van de Zomer vaart, en van Heemstede komt er bij het stuk begrensd tusschen den Schalk- wij kerweg. Spaarne. Kraaien est er vaart. Emmauslaan. Leidechevaart tot aan de Houtvaart. Kantongerecht. (Zitting van Woensdag 13 Aug. 1902). Wederom werd behandeld een drank wetovertreding van iemand, die mede deelde dat hij zetkasteleln van den hou der der vergunning was. Daar ged. Jac. de Vos, tapper in de Frankestraat, zeide dit te kunnen bewijzen, wanneer de ge tuigen Schönhuth en Smetmeijer wer den opgeroepen, werd de zaak op zijn verzoek uitgesteld tot Woensdag 8 Oct. het schoone werk der dienende liefde in onze gemeente tot aller heil en tevredenheid zullen kunnen ver lichten. Tot aller heil en tevredenheid, zegt de commissie, wamt hoewel de min- gegoeden in d'e allereerste plaats van de gratis hulp in het verzorgen en ver plegen van zieken zullen kunnen pro fiteered waar noodig zelfs meerma len daags en voor zoover de dagelijk- sche gewone bezoeken het. toelaten ook des nachts, en zoo de financiën toe reikend zijn. gepaard met verstrekking van versterkende middelen en wat ver der noodig mocht blijken, toch zullen ook de meergegoeden in Bloemen daal en Overveen. voor zoover zij Lid zijn der Afdeeling of een bedrag gelijk of hooger dan de daarvoor vereischte contributie voor het goede doel bijdra gen. van diezelfde hulp ruimschoots kunnen gebruik maken. Voor dit alles is geld. veel geld, noo- dlig en de Commissie richt zich dan ook vol vertrouwen tot U voor eene, zoo mogelijk milde, jaarlijksche bij drage om het schoone doel te kunnen bereiken. De circulaire is geteekend door de Commissie voornoemd: Mevrouw. Stoop v. Deventer; Mevrouw BakkerVee- nenbos; Mevrouw Wed. J. Bijvoet Eldering: Dr. D. Bakker. Voorzitter, C. J. de Pecker. Vice-voorzitter; J. Th. Bormwater. Secretaris; X. Rouwens, Penningmeester; A. F. Bijvoet; P. T. van Eldik Thieme. Een inteekenbiljet is daaraan ge hecht. Onze stadgenoot de heer A. C. de Koek, algemeene voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Bond van oud-Onderofficieren, is in de jaarlijksche algemeene vergadering van 9 Augustus jl. te Utrecht gehouden, door den Konink lijken Belgischen Bond tot eerelid van dien Bond benoemd. De Nieuwe Haarl. Crt houdt in hoofd- artikelvorm een toespraak tot Koning Eduard, dien het vermaant leniging te brengen in het lijden van velen in Zuid- Afrilca. Wij hebben ee niets tegen, maar vra gen alleen: „Zou Koning Eduard de Nieuwe Haarlemsche Courant lezen?" G on d e 1 vaar t. Door de Vereeniging „Koninginnedag" zijn 3 medailles, een verguld zilveren, een zilveren en een bronzen, toegezegd voor het mooist ver lichte en versiêrde vaartuig in de gon delvaart op 1 September door de Roei en Zeilvereeniging ..Het Spaarne" te houden. Uit de Omstreken. Bloemendaal. De volgende circulaire is x-ondge- zonden: Reeds in Juli 1901 deed. het Bestuur der Afdeeling Bloemeudaal van de Noord-Hollandsche Veieeniging „Het Witte Kruis", in gevolge een besuit der Afdeeling in hare Aprilvergadering van hetzelfde jaar. eene ernstige po ging om, ter herdenking van haar 25-j a i-ig bestaan, de wijkverpleging te Bloe meudaal tot stand te brengen Toen deze poging xxiet het gewensch- te succes had. is door de Afdeeling eene Commissie benoemd, om te trach ten hetzelfde doel te verwzenlijken. Al spoedig bleek echter verdeeldheid in de Commissie te bestaan in zake de keuze van verpleegster, met name dia cones of neutrale verpleegster, rede nen waarom een dieel der commissie zich afscheidde en nu zelfstandig een diacones voor Bloemendaal als wijk verpleegster heeft verkregen. Hoewel deze verdeeldheid! ten zeer ste betreurende, meende de Afdeeling toch. met het oog op de verschillende gezindten, de zaak der verpleging niet. te kunnen noch te mogen loslaten en in hare jongste vergadering werd on derstaande Commissie gemachtigd alle stappen te doen tot verwezenlijking van een wijkverpleging van „Het Wit te Kruis" De onderstaande Commissie is over. tuigrl. dat eene dergelijke wijkverple ging. naast cine welke te Bloemendaal tot stand gekomen is. alle recht van bestaan zal hebben wij l dan een ieder, voor zoover zulk? practisch mogelijk is eene verpleegster overeenkomstig zijne gezindte en opinie verkrijgen kan en het te verwachten zal zijn. dat beide verpleegsters naast en zoo moge lijk in overeenstemming met elkaar Hillegom. Omtrent den inbraak alhier (Zie 2de blad) wordt nader vernomen, dat een beruchte Amsterdamsche inbreker een poging heeft gedaan om daar het gestolene horloge te verkoopen. Ter informatie kan dienen dat dit horloge genummerd was 12218 en de letters droeg D. E. L. J. L. Zand voort. Vrijdag a. s zal "s morgens tusschen 9 en 12 uur op het sLrandterrein der Badinrichting „Neptunus" een onder linge wedstrijd plaats hebben tusschen; groepjes jongens en meisjes-badgasten tot den leeftijd van 16 jaar, voor het maken van de mooiste en sterkste zandvesting, dlie het langst de zee bij den opkomenden vloed zal kunnen trotseeren De Concerten in de Passage en in café „Germania" mogen zich steeds verheugen in groote belangstelling, wat ook niet te verwonderen is. daar de muziek voortdurend voldoet. Ook ih het hotel d'Orange worden zoo nu en dan concerten, gevolgd door een bal gegeven. Donderdagavond zal aldaar wederom optreden het Neder- landsche Dames-Concert-Orkest onder leiding van mej. Marie Slips. Aan B. en W. zijn ter goedkeuring ingediend twee bouwplannen en Wel een voor een woonhuis aan de Koning straat en een voor een pension aan de Boulevard de Favauge. Aangekomen badgasten: J. H. Ansenik, Alkmaar, Pension Bon Repos, 2 p. Mr. J. A. Stoop, Leeuwarden, Hoo- geweg no. 18, 5 pers. Mej. M. de Kruyff, Haarlem, Villa Mildrid Charlptte. Mevr. Boïssevain, Haarlem, Villa Zee en Duinzicht, 3 pers. Fam. Boelman, Scheemda, Post- straat 11. 2 p. J. Gurt, Parijs, Pension de Roos, 2 pers! J. Berg, id. id. 2 p. H. R. Goudsmit, Amsterdam, Anna Margaretha, 7 p. Paul Hohenemser. Frankfort, Pen sion Seinpost. Fam. G. A. Stoppelaar, Terheide, id. 4 p. Mevr. Rentzing, Aken, Haltestraat no. 31. 3 p. J. Hammer. Heilbron, Grandi Hotel, 2 pers. W. Sieger, Amsterdam, id. 5 p. H. J. Marez Oyens, id. id. 2 p. Fam. Grafe, Elberfeld, id. 6 p. J. G. Pretorius, Mainz, id. 5 p. C. Dittmar, Heilbron, id. 7 p. F. Oscar, Duisburg, Groote Bad huis. F. Immink, Amsterdam. Villa Kijk duin. J. Vigeveno. id. id. 2 p. F. G. Kouveld, id. Hotel de 1'Ocean R. Heering, den Haag, id. M. J. Polak, Hilversum, id. 2 p.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1