VrouwBE praasfl Flinke Jongen Dr. Bijl Ei LeoiÈsÉ, Smidsknecht Amtserdamscfce Beurs Onze Brievenbussen. Dienstbode. Een net Dagmeisje, flinke Dienstbode. F ij «strijkster bij Grissee en vervolgens aan Gedonc Tjowek. Daarna bezocht hij Madura en den heuvel, die door den gouverneur-gene raal en de commandanten der land en zeemacht indertijd is aangewezen als belangrijk voor de versterking. Ten slotte zou hij een bezoek brengen aan bet marine-etablissement. Van de verschillende utitstapjes te Soerabaja had hij nog geen aanteekeningen ge maakt, daar hij van plan was, met. nog 2 andere Engelsche officieren zijn be zoeken te herhalen. Alleen maakte hij daarom eerst, een reisie naar Ma- lang en kreeg daar zelfs een officier van het leger toegevoegd, om hem het bezienswaardige te wijzen. Een onzer ingezetenen, die hier achter kwam. stelde de regeering te Buitenzorg; te leerafisch hiermede in kennis De resident van Soerabaja werd van de noodige instructies voorzien, er ■werden besprekingen gehouden van autoriteiten, waarbij tegenwoordig wa ren de president, kolonel Scheurer, de officier van justitie mr. Tobias, de as. eistent-resident en de kapitein van den generalen staf Pi era. Wait op de ze vergadering behandeld werd. zul len wij niet vermelden, maar wat wij wel durven verklaren is, dat door het flink optreden van deze heeren men op de hoogte kwam van de papieren van den Engelschen kapitein, die het. toen hij lont rook, geraden achtte met een der booten van de Pakketvaart met allen spoed naar Singapore te vertrekken. Kerknieuws. aan te wijzen prijzen voor het con cours beschikbaar. Opl8 en 19 Aug. zullen eroo het 'terrein van het sportgebouw voor Haarlem en omstreken groote cricket, wedstrijden worden gehouden tusschen de Marylebone C. C. en een elftal, ge kozen uit de Noord-Hoïlandische spe lers. Den 20en en 21en Aug. zal on hetzelfde terrein hetzelfde eiftal spe len tegen een elftal uit do Nederland- sche spelers gekozen. Uit (ie Arbeiders wereld Algemeene Synode. In de zitting van Dinsdag kwam ter tafel een voorstel van den heer Bokkel Humink. pred. te Wilp. betreffende een regeling der kerkelijke goederen fondsen. Aangezien omtrent deze zaak reeds een besluit is genomen en een commissie zal benoemd' worden om een conceptreglement in te dienen bij de Synode d'es volgenden jaars, was de reden van dit voorstel verval len en werd1 het, overeenkomstig het advies der rapporteerende commissie, afgewezen. Aan de orde van behandeling kwam een voorstel van de classicale vergade ring van Amersfoort, om te bepalen, dat de Synode slechts om de drie ja ren zou samen komen tot d& behande ling van wetsveranderingen, behalve die onmiddellijk noodzakelijk bleken, volgens het oordeel der Synodale Com missie. In overeenstemming met de conclusie der rapporteerende commis sie werd dit voorstel, als door groote bezwaren ^edrukt, afgewezen. Aan de orde kwam een voorstel van den heer Filers dè Haan. om in art. Reglement van Opzicht en Tucht, de woorden ..na raadpleging" te ver anderen in ..met goedkeuring". De strekking hiervan is. dat een kerke- raad geen persoon, die van zijn lid maatschap ontzet is. daarin weer kan heretefllem. zonder goedkeuring van het college, dat bedoeld tuchtmiddel uitsprak. Dit voorstel werd aangenomen en zal aan de adviezen en consideration dor Prov. kerkbesturen en Classicale vergaderingen onderworpen worden Wegens bijeenkomst, ëenejfl Synodns contractu werd de zitting vroegtijdig gesloten. binnenland. Men meldt uit Oud-Beierland dat Dinsdagochtend bijna alle stakers het werk itegen het oude loon hebben hervat, zoodat hiermede de staking afgeloopen is. Er heerscht gisting onder de Rotter- damsche steenhouwers. Zij willen van nu af een standaardloon van 25 cent per uur. De patroons besloten echter tot de invoering met 1 September van een ver hooging van 22 op 24 cent per uur voor bekwame vaklui. In een vergadering, Zondag door de georganiseerde steen houwers gehouden, ging het over de keu ze of men dadelijk op een of meer win kels een staking zou proclameeren, on der den eisch van 25 cent per uur, of om aan de patroons voor te stellen dat alle gezellen met 1 September een verhooging zouden krijgen van 2 cent per uur. Bij schriftelijke stemming werd beslo ten de staking te proclameeren bij de Rotterdamsche steenhouwerij, directeur de heer Ruimgaard. en Gebrs. Van Dael in de Proveniersstraat, ter verkrijging van een uurloon van 25 cent. Maandag hebben alle gezellen bij de genoemde steenhouwerspatroons het werk neergelegd, totaal 58 man. Vervolg Stadsnieuws. Voor het examen hoof da c- te zijn Dinsdag te Amsterdam o.a. ge slaagd de dames A. C. van den Broek. L. M. Bussemaker, A. A. F. Lanzing. en H. Scfauyter, allen t© Haarlem. Voor het examen gymnas. tiek L. O. slaagden te Utrecht onze stadgenooten de heeren C. Warnier en A. Klok Cz. Sport en Wedstrijden Stal Meyners. De opbrengst der verkochte paarden van den stal Meyners, te Breda, is als volgt: Gabrielle 355; Bobby f 390; Hirye f 950. Schabernack 025, Her mine f 550. Norhern quarter I 315, Jack the Dandy 205. Langsee f 435, Schimmelmerrie f 505, Vosruin 450. Intern. Schaakwedstrijd te Hannover. Uitslag der 17 ronde, Meestertor- nooi. Dr. v. Gottschall(wit)Lewin (zwart), v. Gottschal'l won; Tschigo- rin (wilt)Mason (zwart). Mason won Pillsbury (wit)Swiderski (zwart), Pillsbury won; Janowski (wit)v. Popiel (zwart), Janowski won; v. Bardeleben (wit)Mieses (zwart), Miieses won; Napier (wit)Olland, (zwarlt), Napier won; Atkins (wit) Marshall (zwart), Atkins won; Guns- berg (wit)—Wolf (zwart). Wolf won; Cohn (wit)Süchting (zwart), remise. Stand na de 17e ronde: Janowski 13i. Ie prijs; Pillsbury, 12, 2e prijs: Atïcins, 114, 3e prijs: Mieses, 11, 4e prijs; Napier 10, Wolf 10, 5e en 6e prijs; Tschigorin 9, 7e prijs; Olland, 84. 8e prijs; Swiderski 8. Marshall 8, Lewin 74, v. Gottschall 7 1/2, Cohn 7. Süchting 64. Von Bardeleben 6 1/2. Gunsberg 6, Mason 54. v. Popiel 5. Wielernieuws. De wielerwedstrijden welke Zond. 10 Augustus op de Amsterdamsche straat weg zouden worden gehouden, zijn wegens het ongunstige weer niet door kunnen gaan en uitgesteld tot Zon dag 17 Aug. Voor de Kampioenschappen van Haarlem hebben reeds ingeschreven de heeren: P., Bruin; P. Kaptein; J. v. d. Berg; J. Venniker; N. Slegt; Jac. Hui sdier; J. Tulleken en G. H. Stouten en andere. Het bestuur P. P. Biljarten. Commissarissen der Nieuwe of lit teraire Societeiifc in den Haag, hebben de groote Sociëteiten in Nederland uitgenoodigd tot deelneming van twee harer leden, als vertegenwoordi gers, aan een biljartconcours, den 3en en 4en October a.s., ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan der sociëteit. Er zal gespeeld worden gewone ca rambole-partij, zonder cadre, op Tou- let-biljarten van gelijke grootte, voor zien van nieuw laken en nieuwe bal len van 60 cM., elke pariij bestaande uit 15 beurten. De sociëteit stelt drie of meer nader Op Donderdag 21 Aug. zal door den plaatselijken garnizoens commandant alhier des middags om 12 uur in het openbaar aanbesteed worden de levering van brandstoffen gedurende het tijdvak van 1 Oct. 1902 tot en met 30 Sept. 1903, in de militaire gebouwen en inrichtingen alhier noo- dig. Het is de directie van den schouwburg gelukt een overeenkomst te sluiten roet het Ernst von Wolzo. gen's Buntes Theater (Original Ueber- brettl) 'tot het geven van een enkele voorstelling te Haarlem op Donderdag 21 Augustus a.s. Het groote succes dat dit gezelschap tot op heden in Amsterdam genoot, 's bekend. Zaterdag 2 3 d ez er .zullen, naar de N. R. Ct. meldt, door den kan tonrechter te Haarlem in een buitenge wone zitting niet minder dan 80 leer- plichtwsts-overtredingen worden be handeld. Door den architect C. L. M. Robbers te Haarlem werd bij onder- handsche aanbesteding aan de heeren Th. Reeuwijk en Jac. Lagerberg, op gedragen het bouwen van een R. K. Jongensschool met annexe te Sassen- heimt Door den architect C. L. M, Robbers ts onderhandsch aanbesteed de bouw van een pakhuis achter het perceel no. 33 in de Jansstraat, ge gund aan den heer H. Schornagel te Haarlem. De heer A. W. Weissman, candidaat voor directeur der Gemeentewerken, geeft in de heden verschenen afleve ring van Oud-Hollandeen zeer be langrijke bijdrage (welke wordt ver volgd). over den Haarlemschen bouw meester Jacob van Campen. In den afgeloopen nacht is bij den veehouder van den Bjjrg aan den Heerens. alhier ingebroken Deze in braak had plaats tusschen 78 u. toen van den Berg en zijn echt-genoote zich naar het and begeven hadidien aan de .'Amsterdamsche Vaart om de koeien te melken. Alies werd door den inbreker of die inbrekers doorgesnuffeld, doch geld hebben zij niet kunnen vinden, daai en tegen wel een groot aantal gouden en zilveren voorwerpenDe inbraak werd het eerst ontdekt door den nieik- opkooper van d. B.. die toen naar het land aan de Vaart ging en hem waar schuwde. Omstreeks 5 uur had zekere Th. Eb bing gestommel in huis gehoord ter wijl hij voorbijreed, doch ni'ets ver moedende reed hij door. De inbreker of inbrekers had(den) een breekijzer achter gelaten. 14 dagen te voren was van don B. gewaarschuwd en had toen zijn deur met een slot doen verzekeren. In de bad:- en zwemin rich- tins aan de Houtvaart was de tempe ratuur van het water hedenmorgen te 6 uur 59 graden en te 12 uur 60 gra den Fahrenheit. Naar "wij vernemen zal de heer J. Wijkhuizen, werkzaam aan de boterfahriek van de heeren Cohen van der Laan alhier. 4 September a. s. den dag her-denken, waarop hij vóór 25 jaar bij die firma in dienst trad. Heden herdacht de heer P. W. J. I.eising. metaaldraaier aan de koninklijke fabriek van rijtuigen en spoorwagens van de firma J. ,T. Beij- nes alhier, den dag. waarop hij voor 25 jaar hij die firma in dienst trad. Zoowel van zijne superieuren als van zijne kameraden ontving hij vele blijken van belangstelling. 11 a n d e n a r b e i d'. Dinsdagavond had de 21ste algemeene vergadering der Vereeniging tot bevordering van het onderwijs in Handenarbeid in Nederland, in d;e Rijksleerschool te Haarlem plaats. De voorzitter, de heer W. Swart, opende de bijeenkomst met gemeng de gevoelens. Aan de eene zijde sprak hij er zijn leedwezen over uit, dat d'e vergadering zoo .slecht be zocht was; maar aan de andere zijde opende spr. de vergadering met een gevoel van dankbaarheid, omdat men dti jaar in de gelegenheid was ge weest een cursus te geven, zooals men zich die had voorgesteld, daar de nieuwe Regeering der Vereeniging eene subsidie had toegekend. Het bestuur heeft gemeend ook voor het volgende jaaT reeds een der gelijke subsidie aan de Regeering aan te vragen. Ten slotte riep spreker een woord van hartelijk welkom rtoe aan de bei de eereleden, de heeren A. N. .T. Fa- bius, inspecteur van het L. O. en Eveking. Ook werd de vergadering bijge woond door den heer J. Roodenburg, distri ets-schoolopziener. Aan het jaarverslag van .den secre taris. den heer A. van Waart, onitlee- nen wij, dat de deelname aan de cursussen .steeds grooter wordt, dat de handenarbeid op school steeds toeneemt. Het aantal leden bedraagt 221. waaronder 16 nieuwe, en 10 do nateurs. Het aanital exatoen-candi- daten was 44. waarvan 8 voor diplo ma A. Aan het^ slot van het verslag werd de wensch uitgesproken, dat de Regeering steeds een subsidie zal geven, opdat ieder jaar een cursus zal kunnen worden gehouden en de handenarbeid algemeen worde. Aan het verslag van den penning meester, den heer .T. van 1 Hof, ont- leenen wij, dait d'e ontvangsten be droegen f 757.; de uitgaven f 817; al dus sluitende met een nadeelig saldo van f 60. Tot leden dei- commissie voor het nazien dezer rekening werdén be noemd de heeren Langeveld, Meer- ding en Holthuysen. De begrooiing voor 1903 wendi vast gesteld tot een bedrag van f 760 in ontvangst ©n f 827 in uitgaaf, waar bij nog komen de f 2200, welke als subsidie zijn aangevraagd aan de Regeering. Aan het verslag van den Redacteur van het Tijdschrift ontleenen wij, dat uitbreiding op het oogenblik on der deze finantieele omstandigheden onmogelijk is, en wordt daarin voorts een beroep gedaan op meerdere me dewerking. De voorzitter bracht daarop een woord van lof aan den heer K. de Vries Cz., voor de uitnemende wijze, waarop heit. tijdschrift is geredigeerd. De heer Fabius deze hulde geheel onderschrijvend, moet protestearen tegen een stuk in het tijdschrift, ge titeld: „Het natuurwetenschappelijk onderwijs in d'e Volksschool. Het is een onbekookt stuk, dat zoowel aan1 onze goede zaak als aan het tijd schrift schade doet. Spr. merkte op dat een man als Huxley over die waarde van wetenschap zoo geheel andere uil spraken geeft dan hetgeen deze schrijver in het ingezonden stuk beweert. Tegen, dei-gelijk oppervlak kig geschrijf moet spr. dan ook ten zeerste prohesteeron (applaus). Tbt redacteur wordt bij acclamatie herkozen de beer K. de Vries, te En schede. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren Blum en v. d. Meulen en herkozen de heer J. van 'ft Hof, als penningmeester. De aftredende heeren W. Swart en J. Stam waren niet herkiesbaar, tot groot leedwezen der vergadering. Na eenige discussie werd een voor stel van het bestuur, Iuidenidie „om aan het examen deel te kunnen ne men, moet men f 2.50 in de kas der Vereeniging storten", met 16 tegen 3 stemmen aangenomen. Op voorstel van het bestuur werd bij acclamatie tot eerelid benoemd die heer J. Stam, wien van deze be noeming zal worden kennis gegeven. De plaats van -de volgende alge meene vergadering zal door het be stuur later worden bepaald. Heden, Woensdag, werd een be zoek aan den cursus gebracht, ter wijl des middags twee inleidingen werden gehouden door de heeren Se- venhuijsen en Swart. Hedenmorgen hebben wij even een be zoek gebracht aan den cursus in handen arbeid, welke gedurende eenige weken in de Rijltslcerschool aan de Ged. Vol dersgracht wordt gehouden. Al de daar vervaardigde voorwerpen van hout, karton en klei, zijn tot Zater dagmiddag tentoongesteld en voor ieder- ren belangstellende in den handenarbeid tér bezichtiging. De verschillende voorwerpen getuigen alle van groote handvaardigheid der cur sisten, zeggen u de groote veranderihgen en o. i. aanmerkelijke verbeteringen in het onderwijs aangebracht, waardoor de school voor de jeugd eene groote aan trekkelijkheid zal worden. De klei-, karton- en hout-arbeid worden op de verschillende vakken toegepast, het onderwijs derhalve aanschouwelijk voor gesteld, hetgeen aan den leerling en aan de lagere school ten goede moet ko men. Reeds op verschillende scholen, m En schedé, Groningen, Rotterdam, den Haag etc. is het onderwijs in handenarbeid in het leerplan opgenomen, doch het schijnt ons zoo goed, zoo degelijk, zoo practisch te werken, dat het streven der Vereeni ging, dat dit onderwijs in de toekomst op alle scholen in Nederland verplich tend wordt gesteld, met gunstigen uit slag mag worden bekroond. De arbeid moet het middelpunt worden van de opvoeding, dan eerst zal het on derwijs goede vruchten afwerpen. Van klei vervaardigd zagen wij o. a. sluizen, polders, kruiken, flesschen, dob- belsteenen, appelen, etc., ook het wapen van Haarlem. Verder mathematische lichamenwaardoor aanschouwelijk wordt voorgesteld hoe uit een regelmatig viervlak een 3-zijdige prisma kan worden gesneden, en een 4-zijdige pyramide uit een 4-zijdig prisma, het regelmatig acht vlak uit het 4-zijdig prisma, etc. Verder is daar een doorgesneden kubis om 't be wijs te leveren dat (a plus b)s a* plus 3 a1 b plus 3 ab^plus b* dan nog eene voorstelling van eene zons- en maansverduistering enz. Van karton was een fraaie spoorbrug vervaardigd, verder bakjes van klei en karton om den inhoud te leeren. Om de geschiedenislessen aangenaam te maken, worden forten van klei, op haalbruggen, dorpjes uit de middeleeu wen gemaakt. Van hout zagen wij liniaals, hand-doe- kenrekken, broodplanken, voetenbanken, strijkplanken, en verschillende houtver bindingen; voorwerpen, die op de Am bachtsschool vervaardigd zouden kunnen zijn, en getuigenis aflegden van groote handvaardigheid. Van karton vervaardigd, trokken nog de aandacht doosvormen, waarin het be wijs was gesloten van (a plus b1), hoek- spiegels, die bewijzen dat lichtstralen onder een hoek van 90 gr. vallen, enz.enz. In t kort de geheele tentoonstelling levert het bewijs, dat het onderwijs in den handenarbeid zal zijn het onderwijs in de toekomst. De leiders van den cursus waren de heeren D. J. Bes, A. van Waart, v. d. Meulen, D. Been en Langeveld. ,Op de hedenmiddag gehouden verga dering werden de onderwerpen behan deld „De vouwarbeid" en ..een leerplan met handenarbeid". Dinsdagnamiddag werd het Stedelijk Museum op het Raadhuis be zocht door en door den hr.Paul C. v. Vlis- singen rondgeleid, Graaf de Pourtalès, K. K. gezant van Duitschland te 's-Gra- venhage, met de heeren A. baron Wertheim, Julius Vorst zu Lippe, Graaf Stokenthal, kamerheer en von Engel, particulier secretaris van Z. H. Prins Hendrik. Nijssen en A. Kruijd; J. Koorn en M. S. Rees: J. van der Gaag en M. Wes- sel: C. Barihel en B. van Alp hen. Bevallen: 11 Aug. T. Zwaneveld—de Waal z. 12. J. Beaufort—Overmars z. Overleden: 11 Aug. A. Buutveld 14 j., d, Spaarne. 12. G. Schipper 20 j. Voorzorg- straat. Gister. Heden. D. 12 Aug. 13 Aüg. 821/6 821/8 21/, pCt. Ned. Werk. Schuld 41/» pCt. Portueal 4 pCt» Venezuela Gert. Nederl. Handel Maatij... Aaud Konïnkl. Petroleum463 462 Aand. Moeara Euim107'/» Aand. l'erlak Petroleum1461/» Aand. Schihaiell" Aand. Soenialata Aand. Am. Car Foundry Cy..33s/iG 333/j Aand. United Steel Contp403/ic 40S/g Aand. Atchison Topeka915/$ OD'/io Aand, Union Pacific1067s 106'/, Aand. Missouri Kansas Texas 106s/* lOG3/» 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 30ï/8 30^/1g Aand, New-York Ontario34 337/s Gew. aand. Kansas City South. 35W/io 35 Pref. aand. id. id59Vi 51P/s Gew. aand. Southern Railway. 40>/s 390/10 Aand. Wasbasli30 30'/» Aand. Denver Rio Grande44S/i 44'/i Gew. aand. Erie391/18 395/16 Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Rector van het gesticht „St. Joannes de Deo" alhier, den Weleerw. heer IT. J. M. Pichot, kapelaan van O. L. V. Hemel vaart te Leiden. (N. H. Ct). De miliciens der lie fa ting 1899 van het bataljon Infanterie alhier in garnizoen, kwamen heden voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. Bij gebrek aan 3e kl. ma teriaal in dJezen itijd van uitgaan en extra treinen, moesten hedenmorgen voor schoolkinderen uit Amsterdam, wagens 1 en 2e kl. gebruikt worden. Notaris W. K. L o e f f werd 10 Oct. 1S77 tot notaris aangesteld en herdenkt dus 10 Oct. a. s. zijn 25-jarig jubileum als zoodanirr Gevonden voorwerpen: Een gouden broche. Een houten lat van eeu palingwagen. Een kees hond. Een blauw koralen armband je. Een gouden damesringetje. Een sleu tel. Een spoor van een huzaar. Een Rijks postspaarbankboekje. Een Fransch pren tenboek. Uit de Omstreken. Bennebroek. De Raad is tegen Woensdag 20 Augus tus a.s. des avonds ten 8 uur bijeengeroe pen ter behandeling der volgende zaken: Vaststelling rekening 1901. Voordracht zetters. Regeling herhalings-onderwijs. Vervolg Nieuwstijdingen. Het „Hbld." meldt: Te 's-Gravenhage is Dinsdagavond overleden de heer J. F. W. Conrad, lid der Tweede Kamer. Tot zoover het bericht. Met den heer Conrad is een man van groote beteekenis heengegaan Zoowel ingenieur van groote kennis, als politi cus, was hij een zeer veelzijdig ontwik keld man, helder denker, bekwaam spre ken Meermalen vertegenwoordigde bij Nederland in het buitenland en talrijk waren de hem verleende onderscheidin gen. De laatste hulde hem gebracht was in Juli te Utrecht, toen hij aftrad als alge meen voorzitter van de Maats, van Nij verheid en hem verzocht werd, te posee ren voor zijn door Haverman te schilde ren portret, dat de Maats, hem wilde aanbieden. Conrad bereikte den leeftijd van 77 jaar. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 13 Aug. P. J. E. v. d. Bergh en J. v. Zanen; A. W. van den Brink en M. C. Nijssen: C. Toornend en M. E. Snoek PoHé; F. Buchter en ,T. van den Raadt; B. Larel en E. J. Ego; J. M. Engeman en A. M. v. Ge- lovtm; H. P. ,T. van Beek en A. C. Pollé; B A. Dieben en M. .T. Adslaar. Getrouwd, 13 Aug.: L. Rijbroek en A. Melles; P. J. Bosch en J. E. Oudolf: J. C. Möring en M. M. Pistoor: P. v. Koningshoven en C. G. C. Dreijer; W. L. de Rooij en J. van Leeuwen: T. Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADVEHTENTIËN in alle andere Bladen, als: Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, Het Centrum, De Standaard, De Tijd, enz. enz. zonder verhooging van den prijs. Desgewenscht wordt hulp ver leend bij hetopstellen der annonces. Advrrtcntlën. Telegrammen. ROME. Het officieele orgaan van het Vaticaan, de „Offervatore Roma no". legt de verklaring af. dat Presi dent Loubet niet door den Paus zal worden ontvangen zoo hij de gast is van Koning Victor Emanuel in Quiri. nal. LONDEN. 13 Aug. (R.O.). De Mor ning Post verneemt uit Johannesburg, dat volgens een ni9t-officieele mede- deeling de generaals Botha en De la Rey benoemd zijn tot leden van den nieuwen wetgevenden Raad "voor Transvaal. DE SCHOOLSTRIJD IN FRANKRIJK. ROSC.OF, 12 Aug. (R. O.) Heden werden nier de zusters uit de school verjaagd. Een compagnie van het 118e regiment infanterie, met de bajo net op het geweer, bewaarde met de gendarmerie de orde. De afgevaardigde De Mun heeft te gen de besluiten geprotesteerd, hij gaf de bevolking den raad zich niet te verzetten tegen het leger en verzocht den commandant zijn manschappen te gelasten de bajonetten af te slaan. De commandant voldeed hieraan, en de troepen v erlieten vervolgens den omtrek der school. De graaf de Muil opende de schooldeur en gaf de zusters den raad. zich voor het geweld te buigen. De school werd verzegeld.» Tot onze droef heid overleed heden te Enschede, onze ge liefde Broeder en Behüwd- broeder, de Heer II. TAN HEEK Hzn G. G. HARMENS— van Heek. H. HARMENS. Haarlem, 11 Aug. 1902. Hartelijk dank aan allen die blijken van belangstelling gaven op ons Gonden Hnwelgksfeest. H. SERNÉ. N. SERNÉ-v. d. Kolk en Kinderen. Brieven 0|» Adverteutien kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten Groote Houtstraat No. 1 -'loaan het huis van den neer B Lanpeveld bij het Proveniershuis Auegatig, hook Groote Houtstraat, aan het huis van den lieer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek ileerenstraat aan den winkel varr den heer A. C. A. van llemerten om onze Bureaux, Zuider Buitenspaarne No. h vlak bij de Turfmarkt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. DE ADMINISTRATIE. Officieele Berichten. ONBEWOONBAARVERKLARING. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem brengen, ter vol doening aan het voorschrift van art. 197 der Algemeene Politieverordening voor deze gemeente, ter openbare kennis, dat door den Raadi der ge- gemeen bij besluit van 6 Augustus jl. No. 19, is verklaard, dat het perceel aan het Begijnhof no. 24 alhier, toe- behoorende aan M. van Ommeren, ongeschikt tot bewoning is. Haarlem, 11 Augustus 1902. Burgemeester en Weth. voorn. BOREEL. De Secretaris. J. W. VAN BILDERBEEK, L. S. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek telt de Reductie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden .itukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. INVLOED VAN VACCINE BIJ VER PLEEGSTERS. In „De pokken it© Gloucester" ant woord van dr. Hawden op dr. Coup- land's rapport, blz. 41, vind ik het volgende: „Verscheidene der verpleegsters d'ie de watergeneeskunde voorstnoden,die van het begin itot het einde midden in de pokken waren, kregen de ziekte niet; aan den anderen kant vielen drie of vier van haar, die voor ze haar werk ondjernamen, igerevaccineerd waren, der ziekte ten prooi." Gunstige resultaten der vaccine zijn daar dus niet verkregen. Een natuurlijke leefwijze, die ge zondheid tengevolge heeft, is het bes te voorbehoedmiddel tegen elke epi demische ziekte. D. d. C. Marktnieuws. Haarlem, 13 Augustus 1902. Heden waren aangevoerd 33 Sta pels, 4761 Kazen, wegende 8732 kg. Prijs f 25.50-12. Haarlem. 13 Augustus 1902. Aangevoerd: 5 Koeien f 200140; 16 nuchtere Kalveren f 14—10; 25 Scha pen f 2016; 12 Lammeren f 1210. Stoom vaartbencli ten. Het stoomschip Besoeki, van Java naar Rotterdam, passeerde 12 Aug. voorin. Suez. Het stoomschip Oengaran. van Ja va naar Rotterdam, arriveerde 12 Aug te Marseille en zette de reis voort. Het s.s. Soembing. van Rotterdam naar Java. vertrok 12 Augustus van Southampton Het stoomschip Soerabaia, van Rot terdam naar Java. passeerde 12 Aug. Pantelaria. Hen stoomschip Memnon. van Ja-, vanaar Amsterdam, passeerde 12 Aug. des middags Wight. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 12 Aug. to Port, Said. Ilet dubbelschroefstoomschip Staten dam. van d'e HollandAmerika Lijn. is 12 Augustus van New-York te Rot terdam aangekomen. Wegens ongesteldheid der tegen woordige, wordt gevraagd om met September of eerder in dienst te treden eene van goede getuigen voorziene DIENSTBODE. Loon 120. Brieven met opgave waar vroeger in betrekking geweest zijnde, onder No. 5217 bureau van dit blad. Gevraagd niet beneden de 16 jaar. Zich te vervoegen 's avonds na 7 uur, Tetterodestraat 38 rood. Mevrouw STEEN MAN Duven- voordestraat 12, vraagt tegen Nov. a.s. een Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Spreekuur: Donderdagavond na 8 uur EEN BEKWAME gevraagd, 2 a 3 dagen per week. Adres: Leidschestraat 58rood. aan SIPKES Jamfabriek. Aan melding in persoon tusschen 4 en 2 uur, Koudenhorn 44. Wordt gevraagd in den winkel van Eigen Hulp, Zijlstraat niet beneden 15 jaar Zich aan te melden: Zijlstraat 58. Er biedt zich aan een flinke Brood- en Beschuitbakkersbediende, voorzien van eoede getuigen. Br. onder No. 5216. Bur. v.d. Blad. gevraagd zoo spoedig mogelijk, be kend met hoefbeslag en burger- werk, die metfornuizen op de hoog te is geniet de voorkeur. K. y. DONSELAAR, Smid te Bennebroek gevraagd aan de Stoom drukkerij „Lourens C o s t e r". Loon f 1.20 p. w. heeft zijn praktijk hervat

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3