Be Ster ra Bel Ma NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e ./aargang Zaterdag 10 Augustus 1902. No. 5868 LEM'S DAGBLAD ABONNEM ENTSPRIJ8 Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers.0.02f£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37J£ de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ofca.; iedere .regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentien van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bq Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne. Ztlider Buiten8pa«»rue No. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE DA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L DAÜBE Co. JOHN F. JONES, Gucc., Parijs 31bi* Faubourg Honanarire. Haarlem's Dagblad van 16'Aug. bevat o. a.: Zuid-Afribaansche bij/.onderhe den, l>e agitatie in Frankrijk, Het Middenstands-Congres, Een hulpbehoevend gezin. Wedrennen te Clingeadaal, Gemeenteraad van Bloemendaal. Advertentiën VOOB HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor het Zaterdagavondnummer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. Buiteniandsch Nieuws Zuid-Afrik, bijzonderheden. De ,,N. R. Ct." beeft met eenige uit Zuid-Afrika teruggekeerde mannen ge sprekken gehad en deelt daaruit een en ander mee, waaraan wij het volgende ontleen en: Voorop sta de opmerking, dat uit de verhalen van die mannen ons voor de zooveelste maal bleek, dat er toch op de berichten van Engelsche zijde, offici- eele of niet officieele, niet staat te ma ken is. Neem het voorbeeld van den slag bij Tweebosch, waar Methuen gevangen ge nomen werd. In de eerste telegrammen stelde Lord Kitehene* het aantal Boeren op 1100, dat der Engelschen op 1200. Maar alras werden de Boeren in al de berichten in de meerderheid gesteld, zij 't dan ook slechts even. En men herin nert zich de bedenkelijke hoofdartikelen in de Engelsche bladen over die kwestie Het was toch erg, dat een Britsche leger macht zot) maar verslagen kon worden door een vijand, die maar even in de meerderheid was! Alsof de Engelschen in dezen oorlog het ooit hebben gewon nen als zij niet dubbel en dwars in de meerderheid waren. Maar de officieele berichten over de verhouding tusschen de la Reij's en Methuen's macht waren zoo beslist, dat wij zelf in den waan zijn gebracht, dat Engelschen en Boeren daar ongeveer gelijk waren, en misschien zelfs de Boeren iets sterker. Maar nu hooren wij van dr. von Ren- nenkampff, die het gevecht te Tweebosch van nabij heeft meegemaakt en zelfs den krijgsraad, die er aan voorafging bij woonde, dat de Boeren, daar alles met elkaar 760 man telden. De Engelschen schatte hij, de gewapende Kaffers mee geteld. op een kleine 2000. Bij IJzerspruit, toen de Boeren Von Donop's konvooi namen, telden zij 800 man. Onwaar is het verhaal van de Engel schen, hoe de Wet eenige malen ont snapt is door vee tegen de draadversper ring te drijven en met zijn commando door het gat weg te Tijden. Men krijgt geen vee' (nog al des nachts toen 't ge beurd zou zijn, en terwijl in den donker in de linie de schoten vlammen) tot zoo iets. Neen. er gingen burgers te paard vooruit. Die knipten de draadversper ring door. Dan volgde het vee, en het verdere commando. Die 't ons vertelde, kon 't goed weten. Hij vertelde ons ook, wat trouwens uit Engelsche berichten hekend was, dat er tusschen de blokhuislinies, aan de draad versperring verbonden, mijnen lagen. V erbrak men den geleiddraad, dan sprong de mijn. Maar de Boeren wisten wel raad. In den donker kroop men er heen, voelde voorzichtig welke draad schuin naar den grond afliep. Dan knipte men hem, een eind van de mijn af, voorzich tig door, maar hield den draad gespan nen en bevestigde hem voorts aan een paal De overige draden kon men dan rustig vernielen. De Boeren waren aan het harde veld- leven zoo gewoon, dat velen, toen zij voor het eerst weer op een bed moesten slapen, niet slapen konden. Waarom de expeditie naar Natal in September-October 1901 mislukt is? Om het koude weer en de volle rivieren. Bo tha's commando's hadden zwaar van de natte kou te lijden. Men had geen kom- baarsen genoeg. Er waren Kaffers, die van de kou geheel bevangen werden. En paarden konden er niet tegen, zij waren er dadelijk van uitgeput. De Vrijstaters, die over de Drakensbergen zouden ko men en mee Natal intrekken, hadden het nog veel erger, en moesten terug. Botha's kommando stuitte ten slotte op de Buf felrivier, die ondoorwaadbaar was. De drie Generaals. De Daily Mail verneemt van zijn correspondent te Madeira, dat hij een interview heeft gehad met de drie Boe ren generaals aan boord van de Saxon Zij namen alle drie de gebeurtenissen nogal kalm op. Generaal De Wet was d;ruk bezig aan liet op papier bren gen van het verhaal zijner krijgsope raties, Toen hem gevraagd werd1 wat voor hem het hachelijkste oogenblik was geweest, antwoordde hij, dat hij feitelijk nooit in een moeilijke positie hadi gezeten. Te Madeira waren Botha en De la Rey aan land gegaan., maar De Wet was aan zijn werk gebleven. Louis Botha voert met zich zijn oud sten jongen, een knaap van 12 jaar. Deze jonge Transvaler had indertijd zijn vader gesmeekt met hem mee te mo gen gaan l>p commando. En Louis Botha had den jongen zijn zin gegeven. Een jaar lang heeft de kleine Botha zijn va der vergezeld en flink meegedéian. Zooals men zich herinneren zal, meld den later de telegrammen, dat de knaap ziek was geworden en naar Natal gezon den, om daar genezing te vinden. Het energieke en moedige kereltje moet echter thans volkomen hersteld zijn. Cnba en de Vereenigde Staten. Uit New-York verneemt de Times. dat president Roosevelt een bijeen komst van het Con^c zal uitschrijven in November om de verhouding tot Cuba te regelen, opdat een bankroet of een revolutie op het eiland voorko men worde. De World deelt mede. dat de Senaat te gelijkertijd zal bijeenkomen, om liet tractaat met. Cuba te behandelen. Revolutie op Haïti. De houding van de revolutionnaire troepen op Haïti tegen de vreemdelin gen wordt steecis vijandiger. De oud- minïster van financiën Touchard heeft zich aangesloten bij generaal Norri, wat den. toestand nog verwarder maakt De gezanten d<er vreemde mogendhe den. die in Kaap-Haitien wonen. heb. ben geprotesteerd tegen de blokkade van deze stad d'oor d/e troepen van Firm in. Vele kolonisten hebben hun vrou wen en kinderen in veiligheid gebracht op de naburige eilanden. Men vreest voor een aanval op die vreemdle facto rijen. De agitatie in Frankrijk. De eigenaars van eenige schoolge bouwen. waar de zusters van Saimt- Charles les gaven, hebben voor de rechterlijke macht aanstonds de op heffing gevraagd van de zegels, waar mede die scholen zijn afgesloten door de overheid en nu heeft het hof van appèl te Lyon de eischers in het ge lijk gesteld, het vonnis op de minuut uitvoerbaar verklaard en onmiddel lijk een deurwaarder belast niet de uitvoering van helt vonnis. Natuur lijk, dat deze uitspraak ten zeerste de aandacht trekt, wantt dagelijks staan er tegenwoordig personen te recht wegens het verbreken van ze gels, opgelegd door het bevoegd open baar gezag. Wordt nu uitgemaakt, dat het gezag, dat de verzegeling be werkstelligde, niet bevoegd was, dan houdt het verbreken van de zegels, waarmede de zusterscholen zijn afge sloten, op een strafbaar feit te zijn. Ondierscheiden rechtsgeleerden heb ben zich, al vóórdat het vonniis van het hof van appèl te Lyon bekend was, uitgelaten over deze procedure, om tot opheffing der zegels te gera ken. De vertoogen gaan echter meest over de ivraag of de gewone rechterlijke macht in dezen wel be voegd is en of deze zaak niet veeleer door de administratie zou moeten worden uitgemaakt, daar over de wettigheid van een adminisltratieven maatregel de administratie zelf te beslissen heeft de quaestie zou m. a. w. door den Conseil d'Eitat moeten worden uitgemaakt. Helt blijft overigens bij het oude in de departementen van het westen. Ondanks de koude, den mist en den onbarmhartigen regen, wordt er des nachts gewaakt door de bevolking. De scholen worden situk voor stuk veroverd door de gewapende macht, waar de soldaten nog niet zijn ge weest. treft de bevolking nieüwe moatrpselen om den vijand te kee- ren. Bij de sluilting der scholen te Morlaix en Gouezec zijn twee gen darmes gewond door steenes en ook de regeeringscommissaaüs, belalst met de uitvoering van het dekreet, is met een slteen tegen het voorhoofd! ge raakt. Te Caranlec hadden zich bij de komst van de troepen alle inwoners verzameld om de school. De school was werkelijk herschapen in een fort, alle toegangen waren gebarricadeerd en achter de hoofddeur een verschan sing van ijzeren staven en staal draad. De brandspuiten waren onge steld als geschut om de bestormers ie bespuiten. De commissaris van poli tie liett de gebruikelijke drie somma ties hooren, en driemaal roffelde dp trom. ,,Leve de zusters" is het een' ge anitwoord. Daarop wendt de com missaris zich tolt de menigte m,et het verzoek, hem zijn taak te willen ver gemakkelijken. Eindelijk slaagt hij er in met behulp van de soldaten de schopldeur te bereiken, en daar wor den weer de drie sommaties uitgeroe pen. Maar de deur blijft gesloten, en een slotenmaker uit Brest moet het sloit forceeren. De volksmenigte pro testeert met luide kreten, maar ten slotte wijklt alle versperring. De bur gemeester maant, aan tot kalmte, en gelukkig is het hier bij woorden ge bleven. De zudters, die de school verlaten, worden onder gejuich, door de buiten staande menschenmsasa begroet. Te Braspart en elders een dergelij ke scène. Nog meer burgemeesters zijn geschorst. Tot dusver had Minister Combes zelf zich over de gebeurtenissen in Frankrijk nog niet uitgelaten Thans heeft hij dat gedaan in den Donderdag gehouden mi nisterraad onder voorzitterschap van president Loubet. De heer Combes zeide, dat het hoogste college van de congrega tie der Zusters van den Heiligen Geest in Finistère. aan hem door twee op elkan der volgende brieven had medegedeeld, dat zij (wee keeren den zusters der orde, die bijzondere scholen in Finistère hou den, had bevolen, die scholen te verlaten, maar dat deze stappen schipbreuk had den geleden van wege den tegenstand van plaatselijke eigenaars en van de be volking. De president voegde er bij. dat het re sultaat van de officieele rapporten was, dat de beweging om tegenstand te bie den, die zich voordoet als katholiek, in werkelijkheid niet anders is dan een roy alistische beweging. De beweging is ge ëindigd met ernstige feiten, die gerech telijke vervolgingen ten gevolg zullen hebben. opgezien van het telegram van den Kei zer over de kunstcredieten. Hoewel men meent, dat het centrum dat ze verwierp voor zijn karigheid in deze een vermaning verdiende, acht men toch de inmenging van den Keizer inconstituti oneel. Sommige haastige menschen moesten maar liever niet telegrafeerenl Een van tie overweldigers af. Te Londen loopt het gerucht, dat lord Roberts den koning zijn wensch heeft te kennen gegeven om af te tre den als opperbevelhebber van het Britsche leger Uit dezelfde bron wordt gemeld dat konings broeder Arthur, hertog van Connaught. lord Roberts zal opvolgen wat al heel onwaarschijnlijk klinkt. Stadsnieuws. Nieuwe trust,. Uit Londen wordt bericht, dat de Ame- rikaansche fabrikanten van landbouw machines een trust hebben opgericht met een kapitaal van 1440 millioen gul den. Haastige spoed. In Beieren Heeft men met verbazing Haarlem, 15 Aug. 1902. Naar v e r me 1 dit wordt heeft de politie alhier dinie personen aange houden. nl. zekeren A.. en de gebroe ders v. d. K die verdacht worden van den inbraak op den Heerensingel gepleegd. Zij zijn door vier personen daar in de buurt gez-i9n. Voor het examen lransch i o. -daagde Donderdag te 's Hage o. a. mej. C. J. Kuipers van hier. Onze stadgenoot, de jonge heer R. Kwast, leerling H. B, S. 3e klasse alhier, heeft met gunstig gevolg examen gedaan voor leerling-machinist te Hel- levoetsluis en voor adelborst te Willems oord. I Bibliothecaris. Op de voor- drach't voor Bibliothecaris staat al leen vermeld de heer K. Th. Engel- bert van Bevervoorde. Voorgesteld wordt die benoeming voorloopig voor een jaar te doen geschieden, op een jaarwedde van f 300. Abusief werd door ons in een vorig nummer de benoeming van den heer Van Bevervoorde medegedeeld, in de meening dat deze benoeming behoor de bij B. en W., zooals die van amb tenaren ter Secretarie. Dilt was een vergissing, ze behoort bij den Raad. In elk geval blijkt nu, dat wij wel degelijk goed ingelicht waren omtrent den persoon van den candidaat. Dit aan 't adres van de Sïads-Edi- tie, die in een van hare periodiek te- rugkêefrende nijdigheidfe-bevlliegangen ons vorig bericht besprak. Schutter ij. B. en W. stellen voor, de rekening en verantwoording van den Schuttersraad oveT 1901 goed te keuren, tot een bedrag van f 5720.91^ in ontvangsten en uitgaven. Schoolbouw. Voorsltel van B. en W. om een nieuwe school te bou wen op het terrein van het voormali ge Huis van Bewaring, voor zoover daarover niet is beschikt voor den bouw van de hulpschool. De nieuwe school zal bevatten 12 lokalen ten een gymnastieklokaal, omtrent den aard van het lager on derwijs aan de school, waarmee B. en W. het aantal opleidings- en bur gerschollen wtenschen te vermieeaxle- ren, zal den Raad tijdig een voorstel bereiken. Voorloopig is de bedoeling de tegen woordige Tweede Burgerschool in het nieuwe schoolgebouw te huisvesten en het daardoor vrijkomend gebouw aan de Nassau!aan te bestemmen voor een opleidings- (of burger-) school met uitgebreid leerplan. Mefc de oprichting van zoodanige school willen B. en W. trachten te voorzien in de behoefte aan een school voor meer uitgebreid lager on derwijs, welke behoefte, naar de mee ning van vele autoriteiten, in deze ge meente steeds klemmender wordt. Jubileum E. A. Kruseman. De lieer E. A. Kruseman, wiens tachtigsten verjaardag wij aankondigden, heeft de zen dag heden onder talrijke blijken van vriendschap en belangstelling gevierd. Brieven, telegrammen, kaartjes en bloe- men van overal in den lande waren daar de zichtbare teekenen van. Velen kwa men ook hem en zijn echtgenoote per soonlijk feliciteeren. Eere-leden, leden en oud-leden van de Haarlemsche Bachvureeniging zonden hem dezen morgen een keurig bloem stuk, in den vorm van een lier. Daar voor had zich een Commissie gevormd, bestaande uit Mevrouw Hooft van Wou denberg, mevrouw de Clercq van Weel en du heeren Mr. W. Jager Gerlings, P. J. L. Huet, Ed. de Lanoy, J. J. Zeewoldt, Dr. J. Nieuwenhuijzen Kruseman, O. D. Em- rik en J. Krol Kzn. Evenwel niet alleen voor dit bloemstuk. Dezen middag zal de Commissie den ju bilaris een portefeuille aanbieden en hem verzoeken, den inhoud te besteden, op de wijze die hem de meest geschikte toelijkt. De heer Jager Gerlings zal daar bij het woord voeren. Daarna zal een deputatie uit het be stuur der Bachvereeniging hem hare op wachting maken en een zeer mooi bloem stuk aanbieden, met een gelukwensch van den heer G. B. Crommelin. Daar deze hulde zal plaats hebben wan neer ons blad reeds ter perse is, moeten wij voor heden met deze korte mededee- ling volstaan. Schadevergoeding. Indertijd heeft de aannemer van de lichtfabrieken, de heer Van Rhijn, aan den Raad ge vraagd hem een som van t 25000 toe te staan, als vergoeding voor de vele te genspoeden bij den bouw. De meerderheid van B. en W. was daartegen, maar na herhaald aandrin gen van den verzoeker stelt het College thans voor, In dit bijzondere geval een uitzondering te maken en den aannemer een premie van f 12.750 te verleenen. Tot deze wijziging van inzicht heeft meegewerkt de uitstekende wijze, waar op de werken zijn uitgevoerd en den doorslag heeft gegeven de overweging, Feuilleton. Vertaald uit het Jtaliaansch. 20) Nu kwam het rijtuig van den heer De Vries langzaam nader en reed eeni ge oogenblikken naast dat van den hertog. Graaf Tozzo nam groetend den hoed af. Dadelijk vloog ook de hoed van den jongen hertog van het hoofd, en zijn blikken richtten zich als twee vurige stralen op mejuffrouw De Vries, Zij scheen het enthousiasme van den jongen man op te merken en boog bevallig groetend, om een licht lachje, dat om haar rozige lippen kwam. te verbergen. Ook de heer De Vries groette van uit zijn rijtuig, en Cesina dankte voor den groet met een kleine hoofdbuiging. We zien u hedenavond toch, mijn heer de Vries vroeg graaf Tozzo, toen de rijtuigen dicht naast elkander re den, zoodat hij den consul de hand kon reiken. In het San Carlo klonk de we dervraag van den heer De Vries. Gij komt er immers ook Zeker Tot weerziens dan Toen reed het rijtuig van den heer De Vries door en Attilio zag mejuf frouw De Vries na, als ware zij een hemelsche verschijning. Hij had zich misschien gevleid, dat de jonge dame nog even zou omkijken, maar zij zat onbewegelijk naast haar oom, en At tilio trok ongeduldig aan zijn knevel. Cesina sloeg hem oplettend gade en glimlachte. Ge zijt daar zoo opeens vuur en vlam geworden, Attilio Cesina, zeide hij zacht en op on gewoon warmen en innigen toon, hebt gij mij lief? Twijfelt gij daaraan. Attilio Hij boog zich een weinig tot haar over. Welnu dan. Cesina. daar rijdt mijn geluk. Begrijpt ge. wat ik be doel Ik geloof het wel. Moet ik a helpen Ja, kwam het bevend over zijn lippen. Hij verkeerde in een dweepen. de verrukking, zooals Cesina hem nog nooit geziien had. Cesina drukte hem de hand Zij ge voelde dat deze ontmoeting voor de toekomst van haar broeder beslissend kon worden. Kort er op keerde het rijtuig om en reed men weer huiswaarts. Aan den ingang van het paleis dei Tibaldi nam graaf Tozzo afscheid van broeder en zuster. Attilio verzocht hem nog, vooral niet te laat in den schouwburg te komen. Cesina gaf hem de hand. Ver geet niet. wat ge mij beloofd hebt, zei ze zacht. Gij kunt u volkomen op mij ver laten. Nog hedenavond zal ik met hem spreken. Toen nam hij afscheid terwijl Cesina met haar broeder de breede marmeren trappen van het oude paleis opsteeg. XI. Het theater San Carlo te Napels, een der grootste en prachtigste theaters van de wereld, had zijn poorten, die anders des winters met uitzondering alleen van carnevalstijd gesloten zijn dezen avond voor een weldadigheids voorstelling geopend en de geheele beau-monde van Napels was er ver- schenen. Het was nog eenige minuten vóór negen uur, het gewone uur voor het begin der voorstellingen, maar reeds waren de vijf boven elkander gelegen rijen loges met een voornaam publiek gevuld, dat in afwachting was van de dingen die komen zouden. De dames meest in het wit gekleed, zaten op den voorgrond der loges, de heeren, allen in zwarten rok, stonden achter haar. De ruimte voor de toeschouwers met haar honderden electrische lampen bood een te aantrekkelijker aanblik aan. omdat de zitplaatsen voor het publiek zich niet in vervelende rijen aaneenschakelden, maar de geheele ruimte in afzonderlijke loges afgedeeld was, die wegens haar diepte evenveel kleine salons schenen te vormen, waarin zij. die er plaats hadden geno men. zich vroolijk pratend met elkan der onderhielden en elkander ook door de doelmatige corridors, welke toegang gaven tot de achterzijde der loges, konden bezoeken. In de vestibule van den schouwburg ging hertog Attilio met koortsachtig ongeduld op en neer. Even voor ne gen uur zag hij graaf Tozzo binnen treden Goede hemel, waar blijft ge zoo lang sprak Attilio den binnenkomen de aan. Ze zijn er reeds. Denk eens, Emilio, consul De Vries is er reeds Hij heeft zijn loge in dezelfde rij al? wij. Hij heeft nummer vijf en wij nummer negen. Zoo dicht bij elkaar, en ik heb haar nog niet eens goeden avond kunnen zeggen. Daar hebt gij den geheelen avond den tijd nog voor. kalmeerde hem graaf Tozzo. Ge moet mij dadelijk voorstellen Emilio. Wilt ge? Waarom zouden we er nog langer mee wachten Och, dat heeft immers wel tijd tqt na het eerste bedrijf. Ik moest eerst nog even vertrouwelijk met u praten. Doe mij een genoegen en laat al le vervelende geschiedenissen rusten. Wat wilt ge van mij Luister nu eens bedaard. Ik heb iets ernstigs met u te bespreken en wel als oude trouwe vriend, die het recht heeft naar dingen te vragen, die gij vreemden niet zoudt toestaan aan te roeren. Toe dan maar Wat is er dan Maak toch niet zulk een noodeloozen omhaal. Ze waren reeds in den corridor, die naar de loge van den hertog Cesare leidde. Graaf Tozzo bleef nu weer staan, nam Attilio bij den arm en zag hem ernstig aan. Wat hebt ge toch, Attilio vroeg hij ernstig en gemoedelijk. Ge zijt sedert eenigen tijd niet meer de oude. Er is 'iets. dat u hindert, u drukt een zorg. die u geen rust gunt, die u ze nuwachtig en abnormaal maakt, meer dan gij misschien zelf weet. of u wilt bekennen. Mag ik het, als uw vriend, die helpt waar hij kan. niet weten Ach, allemaal malligheden i Kom. ik zal u die geschiedenis la ter wel eens vertellen. Laat ons nu geetn tijd verliezen. Ge weet niet hoe kostbaar de minuten voor mij zijn. Dat weet ik heel goed. Maar het is alleen uw verbeelding die ze dat doet zijn. Daarom juist zult gij eerst antwoord geven, voor ik u voorstel. Vóór ge mij aan mejuffrouw De Vries voorstelt? vroeg Attilio verwon derd. Hoe komt ge juist daarop Omdat ik weet. dat ik op deze wijze mijn doel bereik. Ik heb uw zuster beloofd, u eens flink onderhan den te nemen. Cesina maakt zich be zorgd over u. Uw afgetrokkenheid uw schuw en verstrooid voorkomen, is haar opgevallen, en zij is op het denkbeeld gekomen, dat daar een ge vaar voor u schuilt, dat ge misschien zelf nog niet kent, of althans te licht telik Zeg haar, dat er hoegenaamd geen gevaar voor mij bestaat. (Wordt vervnlcd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1