De onderwijzer stelde een aanklacht ju teqen dc „N. P». Ct.' en ..Het N. v. d Dag," die liet bericht opnamen. Dezer dagen werd den correspondent van eerstgenoemd b'.ad medegedeeld, dat de officier van justitie geen ter men vond tot vervolging. De vader van het knaapje heeft inmiddels eer. aanklacht tegen den onderwijzer inge diend. Reis met hindernissen. De reizigers van den laatsten mail- trein van Duitschland naar Vlissingen hadden Vrijdagavond een reis met hindernissen. Een rijtuig was heet geloopen. en delect geraakt, en moest te Tilburg uit den trein verwijderd worden, wat een vertraging van 44 minuten veroorzaaktenauwelijks van Tilburg vertrokken, kreeg weder een rij-tuig defect aan de remblokken. die vast sloegen, zoodat de wagen tot Breda moest worden gesleept, wat we der een uur vertraging veroorzaakte, zcodat de trein eerst te ruun 1 uur te Vlissingen aankwam. De aansluitende mailboot Regentes vertrok dientenge- volee eerst te 1.20 min., dus met 2 uur vertraging naar Engeland. Op de partijvergadering der Katho lieke Volkspartij is aangenomen het voorstel om het partij-orgaan De Ka tholiek-democraat op te heffen. Voorts is besloten, om voortaan in de plaats van met dat te propageeren met het Christen-democratisch blad Maatschappelijk Welzijn. De heer D. Maar se te Aalsmeer ts benoemd tot onderwijzer te Amstel veen. De gemeenterekening van Nieuwer- Amstel heeft voor die eener gemeente van ruim 5000 zielen gunstige en daar door bijzondere eindcijfers; deze zijn: ontvangsten f 64.797.69. uitgaven f55216.18i. batig saldo f9581,50£. In het blad „de Winkelier" lezen wij, dat reeds 780 inschrijvingen voor het eerstdaags te houden congres ontvangen zijn. Letteren en Kunst. Groot Nationaal Concours van Harmonie en Fanfarekorpsen te Formerend1 op 17 en 18 Aug. Bovengenoemd) concours is uitge schreven door het Sted'. Muziekkorps, directeur die heer J. P. Groot. Zooals bekend1 is bezit Pur mor end 2 sted. muziekkorpsen. Voor eenige jaren toen er één bestond onder leiding van den heer Groot, had tengevolge van eenig verschil, een scheuring plaats in het korps, die een zeer bedenkelijk aan. zien kreeg. Bijna alle leden bedank ten als lid en vereenigden zich tot een nieuw corps, het tweede sted. -Muziek korps. Daar stond de heer Groot met maar enkele getrouwen. Doch geen nood; de energieke man was niet uit bet veld geslagen, maar stelde onmid dellijk alles in het werk tot het samen stellen van een nieuw corps. Hij wist een voldoend aantal jongelui, meest nog schooljongens, bijeen te brengen, toog met nog jeugdigen ijver aan liet werk en staat thans wedter aan het hoofd van een korps, dat, naast de beste dilettantenvereeniginigen in den lande, met eere genoemd kan worden. En dat de werkkracht van den heer Groot onverflauwd) is. bewijst wel de samenstelling van dit concours., dat volgens den feestgids, schitterend be looft te zullen worden. Met een uitstekend geslaagd concert op Zaterdagavond 16 Augustus door het goed geschoolde korps van den heer J. P. Groot, werden de feestelijk, beden geopend. Hoewel het weder zich Zondag niet zeer gunstig liet aanzien, haddein toch tal van feestgangers zich opgemaakt naar het vriendelijk gelegen, rijk met vlaggen getooide. Pui-merend. Te on geveer 12 uur had een optocht plaats door de gemeente en daarna op de kaasmarkt een gezamenlijke uitvoe ring van den feestmarsch ..Triomf", een frissche en goed doorgewerkte compositie van den heer Groot. Onge veer 1 uur begon het concours op het Doeilenterrein. De jury. bestaande uit de heeren: Leo Walpot: N. A. Bouwman: G. A. Heinze: J. Koning; Joh. Zaagman?; P. A. Stenz: F. Hennen; H. Völlmar; J. Godefroij efci J. P. Groot-, was in tweeën verdeeld, terwijl twee muziek tenten waren opgericht, waardoor liet concours meerderen voortgang kon heb ben. 29 fanfarekorpsen moesten optreden. Door deze verdeeling het natuurlijk ondoenlijk van elke vereenigfeig een beschrijving te geven, wat trouwens voor de meeste lezers tamelijk verve lend zon worden Ik zal mij dus tot de meest alhier bekende bepalen In de tweede afdeeling, die het eerst begon, behaalde Baarn den eersten prijs met 193 punten. Edam den twee den prii? met 165 punten, terwijl Den lip 113 punten verkreg. Alle drie heb ben uitstekend geblazen en voldeden algemeen. Van de d'erde afdeeling. die in de andere tent optrad, kan ik o. a. vermelden: Zaandijks fanfarekorps, vooral het vrije nummer. Lustspiel- Ouverture van Keler-BeJa werd' zeer verdam si ei ijk uitgevoerd. Stemming en nuanceering over 't algemeen zeer goed. voordracht ook, doch soms wel eens overdreven wat ritenuto enz. be trof. Het Ri'^er fanfarekorps toonde zich ook flink slagvaardig en maakte een goeden indruk. „Onderling Genoegen" van Krom menie* muntte uit dioor flink samen spel. groots zuiverheid en schoone nu anceering. Vooral het vrije nummer genoot een voortreffelijke uitvoering. Apollo" van Zaandijk moest eerst na 9 uur. als de derde afdeeling ver volgd werd. optreden, zoodat ik dat corps niet kon hooren. Te half vier werd de derde afdeeling onderbroken voor de afd van uitnemendheid, waar voor de geheele jury zitting nam. Slechts éen korps „Exelsior" uit Til. burg trad daarin op. De verwachting was hoog gespan nen. de bezetting van het kVrps uit stekend. het ledental flink. 37. zoodat alles een goeden uitslag deed ver wachten. Daar klinkt de schel, de directeur heft ziin stok op. het eerste accoord weerklinkt, en weg i? alle illusie. De klank was tamelijk hard en ruw en het snel onbeschaafd. Het verplichte nummer was buitengewoon moeielijk en wemelde van struikelblokken. Dat zij alle overwonnen werden, kaji ik niet zeggen Er waren muzikanten bij die verbazend veel techniek ontwikkel den, doch er waren er ook w^r krach ten tekort schoten Ook liet de zuiver heid. vooral bij alten en bugles, soms veel te wenscben over. De uitspraak der jury was dan ook. dat geen prfjs kon worden toegekend. Als maximum was 500. als mini mum 300 punten gesteld en slechts 206 punten waren toegekend. Daarna vervolgde de derde afd. en begon de vierde afd.: van die vierdie afd. was de uitslag'- De Bilt eerste prijs met 151 punten. Raalte tweede prijs met 90 punten, terwijl Sloten 76 punten verkreeg. Als een bijzonderheid' kan nog ver meld worden dat de- directeur van Raalte zelf de 1ste pistonpartij vervul de. alzoo met de linkerhand de piston bespelende en met de rechterhand dir-i- geerende. Van 6 tot 8 uur werd pauze gehou den. daarna treedt de eerste afdeel ine op en dan na 9 uur het vervolg der derde afd. waarin nog ongeveer 6 ver- eenigingen moeten optreden. Nader meldt men ons hierover: lste afd. Ie prijs niet toegekend. Idem 2e prijs Fanfarekorps Infan terie Doesburg. Idem 3e prijs Fanfarekorps Schut terij Dordrecht. 3de afd. Ie prijs Onderling Genoe gen Krommenie met 155 punten. Idem Amicitia Landsmeer met 148 punten. Idem 3de prijs Eendracht maakt Macht Worm-er, met 143 punten. Idem 4de prijs Zaandamsch fanfa rekorps met 134 punten. Idem 5die priis Apollo te Zaandam met 132 punten. Idem 6de prijs Diemens fanfare korps met 120 punten. Idem 7e prijs Koningin Wilhelmina Beemster met 118 punten. Bij den uitgever Grentzebach te Bus- sum is ter perse een vertaling van Marie Madeleine's „Die Drei Niichte" door Hen ri Borel, met portret van de schrijfster. Tevens zal in het najaar het licht zien Henry David Thoreau's Walden, met een voorwoord van dr. Fred, van Eeden. Koloniën. In de Miualiassa. In De Locomotief beschrijft „een ooggetuige" het. verloop van de door den heer Van Kol gehouden ..volks vergadering" te Tondano. Toen de heer Van Kol de staatkun dige verhouding van die Minahassa tegenover Nederland ter sprake bracht nam de oud-majoor Van Sonder, Wa- waroentoe. het woord „namens het verzamelde volk", en hij verwierf daarbij, zegt de verslaggever, „de al gemeens instemming." „Wat wij nu zijn. hebben wij aan Nederland te danken. Ik weet zeker dat ik niet-alleen in den geest van al de hier verzameldfe. hoofden zoowel ais bevolking, maar ook in dien van alle hier niet aanwezige Minahassers spreek, als ik nadrukkelijk verklaar en verzeker dat. wij zij het dan ook uit eigenbelang, als anderen het zoo gelieven te noemen nimmer zullen wenscben onder eenige andere Wes- tersche mogendheid dan de Neder- landsche bestuurd te worden „Wij weien het maar al te goed. hoe andere koloniale, mogendheden onder de oorspronkelijke landsbevolkin? huisgehouden hebben en nog optreden Bij hen zouden wij inlanders geen recht kunnen krijgen. Daarentegen kunnen wij dat recht onder Neder. landseh gezag ten allen tijde krijgen. „Weliswaar gebeurt het wel eens dat ambtenaren van het Gouvernement ons onbillijk behandelen, maar wij hebben ook steeds ondervonden dat wanneer de Regeering te Batavia. Bui tenzorg en de Volksvertegenwoordi ging. in Nederlandi dit te weten komen en de overtuiging hebben dat ons werkelijk onrecht is aangedaan, dan zagen wij ook dat wij. inlanders, in onze rechten gehandhaafd en de plicht- vergeten ambtenaren gestraft werden. Dit is voorzeker niet aangenaam voor die ambtenaren, maar 't pleit voor de rechtvaardigheid van het Necter- landisch bestuur. „Het is daarom dat het Minahassa- sche volk vraagt dat de contracten ge handhaafd zullen blijven... De heer Van Kol antwoordde o. a. met de verzekering, dat- de Nederland, sche Volksvertegenwoordiging het Mi nahassa volk steedis zal beschouwen als haar kindletrep. niet als aangeno men. maar als eigen kinderen van Ne derland. Een donderend1 hoerrah volgde... en daarop werd. op d'e wijze van Tollens volkslied, het Minahassaasch volkslied gezongen door de verzamelde menigte: het lied, waarin 's Hemels zegen wordt afgesmeekt over de Koningin, welker bestuur geluk brengt over het land. Blijkbaar was de heer Van Kol on der den indruk van deze manifesta tie. en hij had zich daarbij zeker niet beter en waardiger kunnen aanslui ten dan met deze woorden: „Na zulk een slot mag geen woord meer gespro ken worden. Ik sluit de vergadering." Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Omtrent de werkstaking van de los se werklieden bij de firma Arnold I. van den Bergh te Rotterdam verneemt de N. R. Ct. Het houtschap is door bet vaste werkvolk verder gelost en de heer Va.n den Bergh heeft van die ver dere diensten van dte stakers afgezien. BUITENLAND. Te Hamburg staken 1100 huurkoetsiers, als protest tegen de wijze, waarop de politie tegen hen optreedt. Sport en Wedstrijden Cricket. De M. C. C.—Zuid-Holland, werd op schitterende wijze gewonnen met 10 wic kets door de M. C. C. Nog meer wielerongelukfeen. Te Maastricht is Zaterdag een jongeling met zijn fiets de niet ongevaarlijke hel ling nabij Berg en Terblijt afgereden, met het noodlottig gevolg, dat hij tegen een huis werd geslingerd en een hersen schudding bekwam. Zijn toestand is zorg wekkend. /wemmen. Op den Zondag te Antwerpen gehouden internationalen zwemwedstrijd is het kampioenschap van België op de lange baan, zeshonderd meter, gewonen door Ed. Meijer Ezn. te Amsterdam in 10 min. 35 4/5 sec., zijnde 17 4/5 sec. binnen Ne- derlandsch record van hem zelf. Tweede aankomende was de verdediger van den titel, Oscar Grégóire van Brussel in 10 min. 47 sec., derde de Franschman Vic tor Hochepied in 11 min. 43 sec. In het nummer honderd Meter rug- zwemmen was tweede Joh. Drost van Rotterdam in 1 min. 35 4/5 sec., derde F. J. H. Polman van Amsterdam in 1 min. 37 sec. Roeien. De Roei- en Zeilvereeniging „de Hoop" van Amsterdam heeft te Parijs de vier zonder stuurman gewonnen van de Ro wing Club en de vereeniging Basse Sei ne, nadat het nummer wegens protest van de Basse Seine, die door de Hoop was aangevaren, overgeroeid was. In de oude vier was zij tweede. „De Kegelsport." Onder dezen naam is het eerste num mer van een weekblad voor Nederland, gewijd aan de kegelsport, verschenen. Het staat onder directie van den heer F. C. Kooper, in den Haag. Wedrennen te Ciingendaal. De rennen en draverijen waren Za terdag zeer interessant en de velden goed bezet. 1. Harddraverij, Derby voor 3-jari- ge merries. Prijs f 650. f 200 en 100. Afstand 1600 M. I. Fedora van F. Horstmann, rijder v. Wlickevoort Crommelin, in 2.44$; 2. Colombine van Stal Avanti, rijder J. G. de Boer, in 2.44 3/5. 3. Mascotta van A. A. v. d. Berg, rijder Ten Ha gen, in 3.28. II. Prijs van 's-Gravenhage, wed ren vlakke baan voor inlandsche paarden. Prijs f 450 en een zilveren shaker, f 75 en f 25. Afstand 2200 M. 1. Valerie van baron Van Heemstra rijder Mac Cord; 2. Diamant van jhr. Boreel, rijder Turner; 3. Diadeem van baron Creutz, rijder Speek. III. Duinenprijfs, reeordharddrave- rij. Prijs f 500. f 100 50 en 25. 1. Molly van A. A. v. d. Berg, rij der J- Koster, in 4.24 4/5; 2. Debutant van A. de Koning, rijder Schönrock, in 4.27 1/5: 3. Nell a van Stal Jan Steen, rijder v. d. Akker, in 4.29 3/5. en 4. Antoinette van J. de Mol, rijder Schippers, in 4.31 4/5. VI. Bliksemprijs, verkoopswedren, vlakke baan. Prijs f 300. f 100 en f59. afstand 1000 meter. 1. Hobnelia, van Gapt Evergreen, rijder Broom; 2. Royal Governess, van jhr. C. de Pesters, rijder Lehmfull en 3. Holmes Chapel, van A. van Hoboken rijder Wienert. Hobnelia werd voor f550 het eigen dom van baron Creutz. V. Troostprijs, recordharddraverii. Prijs f400. f100, f75 en f25. 1. Netty Bruen van Joh. v. d. Bergh, rijder Cole, in 5.523/5; 2. Controleur, van ^H. K. Glas. rijder Ensing, in 5.54 l/o 3. Belle Bay, van A. A. v. d Berg. rijder Ten Hagen. ;in 5.55 1/5 4. Ducaat van A. van der Hilt. rijder Noordzij in 5.553/5. Molly werd gediscrualificeerd en de rijvergunning van Koster Jun. inge trokken. VI. Prijs van Haarzuylen, wedren vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Prijs f800 en een zilveren beker, uitgeloofd door restaurant Van der Pijl. 2de prfjs f 150, 3de prijs f50. 1. Berile van A. van Hoboken van Hoedekenskerke, rijder Garrard2. Dauphiné, van mr. John, rijder Betson. en 3. Tintagel Castle van W. Jocbems. rijder Lehmfull. Courses te Rotterdam. Omtrent de Zondag gehouden courses het volgende: De Kermisprijs was voor Kepie II van Visser te Beemster, de Emmaprijs was voor Robert See Steele bij derde heat, de Wilhelminaprijs was voor Debutant, terwijl de Anselorprijs gewonnen werd door Moquette, prachtig door Oppelaar gereden. Gemengd Nieuws. Onschadelijk gemaakt. Een opvolger van den bandiet Musoli- no, Lombar'do geheeten, is door soldaten in het Aspromonte-gebergte na een lange drijfjacht omsingeld en na een verwoed gevecht neergeschoten. Kitclieners's roman. In Londensche kringen vertelt men el kander de volgende geschiedenis waar van Kitchener cle held is. Tien jaar geleden heeft de generaal bij zijn terugkeer uit Egypte, kennis ge maakt met de beeldschoone Iersche Maud Gonne, bekend door hare agitatie tegen Engeland en haar openlijk betuigde sym pathie voor de Boeren.De ontmoeting tus- schen beide personen, die onmiddellijk in liefde voor elkaar ontbrandden, had te Parijs plaats. Nadat men elkaar onge veer twee weken lang dagelijksch had gezien, deed Kitchener zijn liefdesverkla ring. De schoone Iersche bekende open hartig dat zij zijne liefde beantwoordde, doch zij wilde hem alleen toebehooren onder voorwaarde, dat hij zijn ontslag nam uit den militairen dienst en partij koos voor de Ieren. Daar Kitchener deze offers niet wilde brengen, is hij vrijgezel gebleven. De Ntyl. De correspondent van de „Daily Mail" tj Cairo meldt dat Wlllcocks, de irriga tiespecialiteit in het Arabische blad „Mo- kattam" als zijn meening te kennen heeft gegeven, dat Egypte groote schade dreigt door den lagen Nijlstand. Er zijn 6 700.000 acres, die onbevloeid zullen blij ven indien de Nijl niet hooger wil was sen Trouwens is het Nljlwater nog nooit zóó laag gebleven als dit Jaar. Een ongelnk oji den R(jn. Op den Rijn, bij Kaiserwerth. zijn twee stoomschepen, de „Prinzess Victoria" en de „Köln" tegen elkander gevaren. Drie meisjes, uit Uerdingen afkomstig, vielen overboord en verdronken. Een machine ingenieur werd doodelijk gewond tenge volge van de ontploffing van een ketel- pijp. De andere passagiers werden gered. Hoogverraad. Voor het rijksgerechtshof be Leip zig zal, dadelijk na de rechterlijke vacanties, de zaak dienen van eenen reiziger Edo Becker uit Wolfenbüttel die beschuldigd wordt van het verra den van militaire geheimen. Hoe nu een reiziger militaire gehei men verraden kan, klinkt oppervlak kig beschouwd even zonderling als dat een militair handelsgeheimen zou verklappen. Zaterdagavond heeft te Antwerpen bij de stadsfeesten een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl een optocht met fakkels langs den St. Catherine wal trok, geraakte een van de wagens, met een al legorie van den Winter, in brand. Van de vijf vrouwen die zich op den wagen bevonden is er eene verbrand, de andere hebben ernstige wonden bekomen. Prfessnitz gehuldigd. Tot oprichting van een gedenkteeken voor Priessnitz, den man de koudwa- terbehandeling. heeft zich een commis sie gevormd, waarvan het eerepraesi- dium bestaat, uit den minister van Justitie Freiherr von Spens Boden, den gouverneur van Silezië graaf" La- risoh Mönnich. graaf Zedwitz en de professoren Ludwig. Chrobak en Win- ternitz. Dit eereipresid'ium heeft in Oostenrijk een oproeping gedaan tot medewerking, waarin gezegd wordt, dat de methode van behandeling met water door den eenvoudieen landman uit het Sudeten gebergte tot een mach tig werktuig van de wetenschap en van de beroemde geneeskundige school te VVeenen is geworden. Daarom moet zijn gedenkteeken ook te VVeenen ver rijzen. Politie-optredeu. De Praagsche politie nam op den avond van den 31 en Juli een 15-jarige jongen. Hugo Pragar. gevangen, die op straat overvallen, om hulp had ge roepen. De boosdoeners wisten te ont vluchten. de overvallene bleef in de politie-gevangenis en kreeg in de eer ste dertig uur niets te eten of te drin- ken Toen de oom van den jongen naar het bureau ging, om inlichtingen in ie winnen, werd, hij eveneens ge vangen genomen. Ten slotte onderging hetzelfde lot de grootvader, tevens de voogd van den jongen. De oude man. die zliek was en dorst had. kreeg geen druppel water en geen eten. Voor zijn eigen geld kon hij zeifs geen eetwaar krijgen. Ten slotte werden, grootva der oom en zoon losgelaten, omdat er tegen hen, die niets gedaan hadden, geen bewijzen van schuld te vinden waren. Klachten bij de autoriteiten hadden geen succes. Tragische dood yau een misdadiger Van Lorient werd een gevaarlijk mis dadiger onder geleide van eenige gendar mes per spoor vervoerd. Onderweg sprong de gevangene onverwachts uit het portier en ging op de vlucht. Eén der gendarmes sprong eveneens uit den trein, zette den vluchteling achterna en wist hem te bereiken. Een vreeselijke strijd! begon. De misdadiger slaagde er in zich' meester te maken van de bajonet van den gendarme en wondde er dezen ern stig mee aan het hoofd. Toen nam de gendarme zijn revolver en schoot den man op de plaats dood. Gevaarlijke badgelegenheid* Op het eiland Bornholm zijn zes jonge dames van goede familie bij het baden in zee door een sterke onderzeesche strooming meegesleurd. Drie verdronken, de anderen konden gered worden. De Kinderpreek. De Fransche predikant Lam- be'au bracht eens een bezoek op een kasteeL Bewoond door een der uitstekendste vrouwen van Frankrijk. Hij wilde vroeger dan gewoonlijk vertrekken, en -toen men hem vroeg waarom, gaf hij ten antwoord: Ik moet mijn preek voor morgen nog maken. Een preek? riep een twaalfjarige knaap. Een preek? Zeg mij den tekst en ik zal de preek voor u schrij ven. Allen lachten om het aanbod van den knaap. Dat. kunnen wij eens probeeren, zei Lambeau schertsend en deelde den kleinen man zijn tekst mede. Ik zal nog eenige uren blijven. Die preek zal ik toch nog wel gereed kunnen krijgen. De knaap ging nu terstond aan het werk, terwijl het gezelschap, dat de zaak als scherts opvatte, druk bleef praten om hem heen. Toen Lambeau telgen den avond zou heengaan, gaf de knaap hem eeni ge papieren en zei: Hier is uw preek. De predikant nam het manuscript aan en zei: Komaan, dan zullen wij terstond maar eens den mooien preek probee ren. Schertsend las hij de eerst© zin nen op een hoogdravende manier; maar spoedig werd hij ernstig en, evenals al de toehoorders, door ver bazing en bewondering medegesleept. Hij kon niet begrijpen hoe een kind van 12 jaar zulke diepe gedachten kon hebben. Maar dc knaap was Alphonse de Laniartine en de preek, waarmede de predikant werkelijk den volgenden dag optrad, zijn eerste werk. Vervolg Stadsnieuws. Zaterdagmiddag omstreeks half zes geraakte alhier op het Begijn hof een handkar, beladen met een ijze ren fust, in botsing met een sproeiwagen van de gemeentereiniging. De bestuurder van den handwagen, ze kere W. L„ geraakte zoo tusschen de wa gens bekneld, dat hij zich ernstig aan het onderlijf bezeerde. Door spoedig toegeschoten hulp werd de jongen uit zijn benarde positie gered. Zondagmiddag omstreeks 4 uur ontstond op den Kleinen Houtweg, tusschen den conducteur en een burger, twist. De conducteur liet stoppen om hem er af te zetten, maar dat ging zoo ge makkelijk niet. Zij raakten beiden de tram uit en op straat handgemeen. An deren wisten hun spoedig te scheiden. De burger sprong direct weer op de tram, maar nu was de conducteur wijzer en riep ;de hulp van politie in. Toen de lastige passagier de politie zag naderen koos hij het hazenpad. Zondagmiddag werd onze stad bezocht door een vijftigtal leden van de vischvereeniging „de Eendracht". In 3 groote Jan Pleiziers reden zij door de stad. Om zes uur werd bij den heer Corse- lius op den Heerensingel gegeten. In de bad- en zwemin rich, ting aan de Houtvaart was de tempe ratuur van het water hedenmorgen te 6 uur 62 en des middags 12 uur 64 gra den Fahrenheit. Gevonden voorwerpen: een muntbdljct van f 10; een portemon- nai'e waarin tram- en spoorkaartje. 3 sleutels aan een kopepdiraad-, een lin nen zakje met kinderspeelgoed, een bloed' koralen halsketting met gouden sluiting. Vermist. Door een steenhouwer wordt een busje met geld uit zijne werkplaats aan het Zuid'er-Buiten- Spaarno vermist. Aangereden. Een 8-jarig meisje is op het. Plein aangereden door een wielrijder, zoodat zij ernstig bezeerd is. Cricket-wedstrijd. M. C. C.—NOORD-HOLLAND. Hedenmorgen omstreeks half twaalf ving deze wedstrijd aan. Het was zeer winderig en in 't begin was er ook wei nig publiek. De toss werd gewonnen door „Noord- Holland". Holdert en Weisman gingen het eerst aan bat. Weisman wordt bij de derde bal voor 0 door Hornbey gebowld. Cool gaat nu aan bat. Na eenigen tijd worden eindelijk door Holdert de 2 eerste runs gemaakt, weldra gevolgd door een 1 van Cool. Nu begint het wat beter te gaan; en als er 8 gemaakt zijn moet Holdert 't terrein verlaten, om plaats te maken voor Rincker, die voor 0 uitge- bowld wordt. Dubois die nu aan bat is, begint dadelijk met «en mooie twee, doch 't duurt ook al niet lang, want als er nog 1 run bij is, is het ook met hem gedaan, en zijn er 4 wickets neer voor 11 runs. Son met Cool verhoogen den stand tot 21, waarna Cool wordt uitgebowld. Swens begint met een twee en als er 25 runs gemaakt zijn, komt Posthuma de plaats van Swens vervangen; die gaat er lustig op los slaan, maakt eenige kee- ren 4, en wat tweeën, totdat om 1 uur wordt gerust en de stand dan is 80 voor 6 wickets. Posthuma 58 not out. Uit de Omstreken. Bennebroek. De gezamenlijke heeren die van de,n heer P. N. van Doorninck, oud bur gemeester diezeir gemeente, een gedenk penning ontvingen, ter herinnering aan hunne gemeenschappelijke werk zaamheid in de jaren 18911902; heb ben den schenker en corps hun dank betuigd. De dankbetuiging was op oud! Hol- landsch papier gesteld, in d'enzelfden trant geschreven, en geteekend door allen met vermelding van qualiteit. Het geheel was geborgen in een fijn bruin gekleurd)© kalfslederen porte feuille. voor en achter inet vergulde biesjes bedrukt. Familieberichten. Bevallen: Campert—Van Hall, z., 12 Aug. M. Wit—Weeder, d.. Berkhout, 14. J. I. Creutzberg—Del Court, d„ Wijk aan Duin. 15. Van Tienhoven—Nienhuys, z., Heemstede. L. Lafeber—Pauw, d.. De Rijp. A. M. T. Maas—Siewe, z., Haarlem, 15. E. C. RoggebandHofstee, z„ IJmui- den. L. Ph. J. WüppermannSas, d., Den Haag. Overleden: 14 Aug. J. Focking, jd„ 78 j., Haarlem. 15. A. C. J. van Eelde, 73 j., Utrecht. Burgerlijke Stand. Bevallen: 17 Aug. E. Vosde Boer, d. 16. A. M. Kemp—Bodegraven d. 17. J. Kwaak—Ballourie z. 16. A. C. van den Bos—Hoogerwerf z. H. J. Witkampvan den Braak z. Overleden: 16 Aug. A. E. Langeveld 2 j., d„ Schoterstraat. H. Lusing 75 j., An- toniestraat. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Isis, met de Indi' ■che, Chineesche en Australische mails ex st. Oceana, arriveerde 15 Aug. van Port Said te Brindisi. Het stoomschip Prinses Sophie ver trok 16 Aug. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Ambon, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 15 Aug. Gibraltar. Het stoomschip Myrmidon, van Amsterdam naar Batavia, paseerda 14 Aug. Gibraltar. I-Iet stoomschip Gédé, van Java naar Rotterdam, vertrok 16 Aug. van Perim. Heit stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, arriveerde 16 Aug. te Padang. Het dubbelschroefstoomschip Rijn dam, van de HollandAmerika Lijn vertrok 16 Aug. van Newyork naar Rotterdam met 1000 vn. margarine en 300 vn. reuzel. 370e Staatsloterij. Trekking van 18 Aug. 3e Klasse, le I.ijst No. 9806 I 5000. No. 14057 I 1000. No. 7000 en 13007 ieder I 400. No. 2354, 17018 en 13834 ieder 1200. No. 780, 8311. 13413 en 18243 ieder I 100. Prijzen van 145. 234586152 9081 121381494017911 123 31836165 9120122221494617968 25835406172 914312221114971 18113 33836146306 9186122861500818146 391 36286325 9260122401503418250 42136426329 9417122551506618324 6273670636.8 949412261 1513318403 484 36826400 9568121661519118481 63437526466 9614122791523018648 64037626506 968012307 1526118590 7293787 6509 9087123311529118396 791902 6620 9699123391585918610 837 3928 663.5 9780123681639018697 854 .9686681 98751239015101 1S713 86240136729 9941123981541618744 98840526753 9980124101551018794 1022 4143 6S3610043124311659.118823 11734191683710167124351564418836 1184 42ÜU 688410131124591575418S61 1332 4233691510169124761578216930 1399 4266 692010190124881580618931 1415 4387 6984102091252015S2318960 1480 4421700310258126201686818989 1528 4432702310295126301590619283 1550 44637039103O1127291594419262 1687 4530706210303127411595319268 15934545713210358127471598319299 1599 4572 723310385lz?55 1598819466 1710 4624 7z3510391147781612219473 1728 4627 724610457 127S01618919479 1827 47007301104721290516207 19497 1867 4731736210493129461622319503 1869 4743 739010600 13027 1629019509 1996 4796 741910809130951632119533 197U 48207444 10645131041634319583 20054860747610660131301646519619 2077 2902 749310744131351647419672 2116 5005 7504IO79S13181 1652819691 21225U4756310S47 132001658T 19768 2149 6131 75631092913212 1664719865 21665166761710941132391665119898 2166 5198 773211986133371674119934 21685248 778211053133671678619955 219852 >2 7807 111001342416947 20003 22i 4 5266 7827111331344817005 20051 22215312 78551120813461 1700620052 2342 5341 7908112231348317033 20193 24245352 796211237 1354017049 20240 2453 5354 7974112421364517065 20276 2478 5373 8004112651377417123 20330 2579 5397 S055 112731378717192 20409 259.55441 8237 1129318814 1719720121 2633 5452 8238113301387617247 20123 2705 5456 8299113631399617291 20430 28315529 83191137114077 1Ï337 20440 29465548812111387 141301735020448 2973 5586 8455115411411117407 20488 3032 5612 S544115591426217515 2' >495 30765622 8597 11591 1434517528 20614 3102 5634 6645 115991434917530 :655 31155689 86601165814376.7564 20659 3214 5753 8648116771438117600 20732 322269068756 1167914505 1761020741 3263 5952 8857117601450717633 20785 3275 5976893911782145131767320810 3327 5984 894511797 1460U17684 20831 3385 5889 9036119551463817758 20862 3387 6u33 90511196814667 17856 20905 3407 6039 90621197414714179o7 341060959077 120131488417910 Amsterdamsche Beurs Vrijdag Heden V.15A02. M. 1SA0Z. 21 li pCt. Ned. Werk. Schuld 8aa/s 82t/a 4i/n pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Curt. Nederl. Handel Maaty... A and Koninkl. Petroleum460 460 Aarid. Moeara Eniru107% 107 Aand. Perlak Petroleum149s/» Aand. SchibaieflT Aand. Soemalata Aand. Am.Car A Foundry Cy..34"/$ 34'/$ Aand. United Steel Conip."... 4D/lfl 41*/ig Aand. Atchison Topeka92% 911/4 Aand. Union Pacific10S 107®/j8 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 107% 1071/* Aand. Missouri Kansas «fe Texas 31% 31%ö Aand. New-York Ontario33t/s 33ty4 Gew. aand. Kansas City South. SÖ'/m 35^/is Pref. aand. id. id59*691/; Gov,-, aand. Southern Railway. 40% 40'/iC Aand. Wasbash3l°/i© 8D/16 Aand. Denvr Rio Grande.... 45 -14'/» Gew. aand. Erie39ls/oi 39% Marktnieuws. Haarlem, 18 Aug. 1902. Op de hedien gehouden Graan- en Zaadmarkt waren aangevoerd: 60 Hl. Witte tarwe f 7.60; 226 Hl. Rogge f 5.50—5.20; 45H1.4Garst(Chev.) f5.Q2h 5600 Karweizaad per 50 kg. f 11.60 (inclusief)f 11.45. Öfficieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van 12 Au gustus jl. aan J. Wensing vergunning is verleend tot oprichting van eene smederij in het perceel aan de Pie- •ter Kiesstraat No. 22. Haarlem, 18 Augustus 1902. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. 1. B. De Secretaris. PIJNACKER.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3