Dienaar Tan Pols, Vioolcursus GEVRAAGD. Een Burgervrouw, Kruideniersvakc Slagersjongen MANUFACTUREN. Een September Te Huur. Te Huur: Spekstraat 8. Op vereerend verzoek «leze week Eene Reis Nederlandsch-Indië (Java en Sumatra.) Woonhuis v. Meeriten. Men zal zich herinneren, dait de vorige week het huis van den heer van Meerten, Oude Delft no. 199, te Delft, in openbare veiling werd ver kocht voor 46.900, aan den heer J. L. Schouten, civ. ingenieur, architect. Weder is te Delft in het huis van Van Meerten eene vergadering ge houden van belangstellenden, onder presidium van den heer J. C. van Marken en is als vrucht d©r bespre kingen geconstitueerd de Vereeniging Woonhuis van Meerten. Het doel der vereeniging is: het in eigendom verkrijgen en althans tij delijk beheeren van het woonhuis van den heer L. A. van Meerten. De vereeniging zal zorg dragen voor 1 October rechtspersoonlijkheid te be zitten. opdat het huis ten hare name kan worden getransporteerd. Het be- stuur bestaat uit de heeren: F. G. Waller, J- L, Schouten, A. Ie Com/te, allen te Delft; mr. W. A. Mees, Rot terdam: .T. Krol, Haarlem; en J. H. Tromp Moesters, Steenwijk, die, voor zoover aanwezig, de benoeming aan namen. De belangstellenden, leden der ver eeniging. hebben door het nemen van rentelooze aandeelen. varieerende van f 500 tot f 5000, den aankoop van het huis in zooverre mogelijk gemaakt, dat hypothecair verband niet is bui tengesloten. Wat. op den duur met het gebouw gebeuren zal is nog niet bekend; op eene volgende, op konten termijn te beleggen vergadering zal men hier omtrent nader van gedachten wisse len, Het bestuur blijft werkzaam om de gelden te verzamelen, noodig om het gebouw in onbezwaardien erigen- dom te verkrijgen. In beginsel is besloten dat het huis evenals tot nu toe gebruikelijk was, onder zekere beperkingen voor be langstellenden toegankelijk blijft. Het staat dus thans in elk geval vast, dat het huis van Meenten metal wat daarin spijkarvast is, ongerept in wezen blijft. Sport en Wedstrijden Cricket-w edstryd. ALL—HOLLAND—M. C. C. Na de rust wordt HolLins gebowld voor 25 runs. Het balspel der Engel- schen was niet bijzonder schitterend, daar de spelers als zij een paar runs hadden gemaakt een voor een van 't veld moesten, totdat bij 128 dfe laatste speler in het veld komt en ook dade lijk run out gemaakt wordt. Met de 2de innings kunnen wij zeer kort ziin. daar de Hollanders hierin niets bijzonders te zien geven en zij op ht straffe bowlen, van Horabij niet kondien slaan. Alleen Posthuma bood nog eeriigen weerstand doch na een paar ballen wordt bij ook uitgevangen. In de tweede innings behaalde Holland slechts 42 runs. Sarvaas met 7 runs not out. De Engelschen behoefden nu maar 57 runs te. halen: om d;e overwinning te behalen, maar ook hun scheen het, niet gemakkelijk die 57 bij elkander te krijgen, want het kostte hun nog zes wickets voor zij 58 runs hadden, zij wonnen aldus met 4 wickets. Heden Woensdagmorgen omstreeks half twaalf werd een aanvang met 't spel gemaakt, De Engelschen, die tot nu toe alle wedstrijden schitterend hebben ge wonnen. zullen, wel wederom alles er op zetten om geen kansje te laten verlo ren gaan. Het veld evenals 't weer waren gelukkig goed. toss wordt gewonnen door Holland, terwijl Broese en C. Schro der 't eerst aan bat gaan. Deze twee spe len zeer kalm, maar nadat Broese en Schröder 5 runs hebben gemaakt, wordt Schroder door Dr. Holton uitgevangen. Rincker. die aan bat is, slaat er lustig op los. totdat Broese run out is op 8 runs, 2 wickets voor 20 runs. Feith die voor Broese in de plaats is gekomen, maakt 't ook niet lang, want als er 26 runs zijn gemaakt, komt Cool zijn plaats vervangen, daar hij na Cool 3 runs 1. b. stond, wordt bij 1 run uitgebowld, 4 wic kets voor 40 runs. Dubois gaat nu aan bat, doch houdt het ook niet lang uit, want bij 49 runs waarvan bij 4 heeft ge maakt, gaat Posthuma aan 't slaan, en in een korten tijd hebben Rincker met Post huma 't tot 44 runs gebracht. Rincker wordt op 36 runs uitgevangen. En nu is van Booven aan slag met Posthuma, doch ook van Booven is gauw uitgevan gen en heeft maar 2 runs kunnen maken, Bij de volgende bat wordt Posthuma, die 26 runs heeft gemaakt, er uitgevan gen. Nu zijn van Waveren met Holdert aan bat en brengen samen de score tot 97 runs. Van Renterghem komt 't laatst ip. en is bij de eerste bat out gebowld. Holdert run out met 2 runs. 10 wickets neer voor 97 runs. De rust gaat in. Paarden. Courses te Woestduin. Ingeschreven paarden voor de mee ting te Woestduin op Zondag 24 Aug. Rennen. Patrijzen-prijsCuraqao, Kempred, Golden. Lily, Billiton. Regina, Valerie Diamant. Snippen-prijsJue. Réaction, Catal- pha, Royal Governess, Cheeky, Beame. Revue, Tintagel Castle. Neris, Reinetto Talingen-prijsS onnette. Parsimo ny, Laura Gold. Revue. Mayfly, Lough Aitow, Single String. Draverijen. Hazenprijs Premier II. Molly, Controleur, Antoinnette, Anton, Electricity II, Nella, Ducaat, Jonge Yoël, Prinses Charlotte, Fanfare. Belle Bay. Fazanten-prijs. Cyclone. Isabella May D., Georgia H. Anselor. v Letteren en Kunst. Muziekconcours te Purmerend. De verdere uitslag is als volgtt: Tweede, afdeeQing. Vereenigingen van gemeenten met meer dan 10.000 zielen. Uitgereikt 2 eerste prijzen aan Crescendo van Bussum en Harmonie van Harderwijk. Derde afdeeling. Vereen igingen. van gemeenten me£ minder dan 6000 zielen: le prijs „De Harmonie" van Doorn (Utrecht); 2e prijs Sltedelijk Muziekkorps van Franeker; 3e prijs Concordia van IJmuiden; 4e prijs Harmonie van Dokkum. Vierde afdeeling. Ve(reenigingen van gemeeraten met minder dan 6000 zielen en welke vereernigingen min der dan 3 jaar hebben bestaan, le prijs Harmonie der Kon. Papierfa briek De Eendracht van Velsen; 2e prijs Excelsior van de Lemmer; 3e prijs Harmonie Wisch te Terborg. Nederlandsfhe Opera. De heer v. d. Linden heeft nog 19 koristen over en is bezig, het koor door bemiddeling van koristen aan te vul len tot de oude sterkte. Inderdaad spelen de koristen misschien wel wat. hoog spel. zoo in de laatste dagen, vóór de opening van het speelseizoen, ter wijl zij reeds maanden geleden hoofd voor hoofd een contract tgekenden, waarin alle rechten en verplichtingen wiaren omschreven. Iemand maan den lang in den waan laten, alsof alle- in orde is. om dan plotseling op het laatste oogenblik met nieuwe eischen te komen, is een bedenkelijke taktiek. Ook veTkeeren de opera-koristen in een bijzondere positie, aangezien, terwiii het nieuwere toondrama reeds weinig plaats meer geeft aan de koren ten tooneele, het publiek over 't algemeen niet zoo hoogen prijs meer stelt aan de verschijning van de twee rijen links en twee rijen rechts op de planken. De heer v. d. Linden kan het seizoen aanvangen met stukken als de Barbier van Sevilla, de Walküre, Werther. werken, waarin geen koren voorko men. En hij denkt ook aldus te han delen, om tijd te winnen voor de oefe ning van hei, nieuw te vormen koor. De Koriistenbond is een bond van personen, die slechts bij twee, elkander lijnrecht tegenovergestelde firma's in dienst staan. Spreekt dus de Koristen- bond de algemeene werkstaking voor de eene firma uit. dan komt deze on gelegenheid aan de andere firma ten goede, en leggen de koristen een ge wicht in de schaal der concurrentie. Wel is gezegd, dat het Lyrisch Tooneel alle e'iischen van den Koristenbond heeft ingewilligd. Doch thans blijkt, dat die eischen niet geheel dezelfde waren als die den heer v. d. Linden werden gesteld. Het Lyrisch Tooneel behoeft voor de vóór repetitiën slechts f3.50 per week te betalen, terwijl bij de Nederl. Opera de helft van de ge wone bezoldiging werd geëischt. Dinsdagmiddag kwamen de ontsla gen koristen wederom samen. Bij de samenkomst nam men nog maals, en nu bij hoofdelijke stem ming, eene motie aan, waarin wordt verklaard, dat morgenmiddag de „al gemeene werkstaking" der koristen bij de Nederlandsche Opera zal wor den geproclameerd, zoo het onltslag niet voor allen zal zijn ingetrokken. Hetgeen" er overigens, voor namelijk door den heer Pothuis, ge sproken werd, was niet geschikt om partijen tot elkaar Ite brengen. De heer v. d. Linden heette e©n war hoofd, een leugenaar en een bedrie ger. Al wat hij zijn interviewers op den mouw hadi gespeld, was mltuurlijk leugen. En vooral de mogelijkheid, dat het zou kunnen gelukken iets op het Leidsche Plein uit te richten zon der de koristen, die immer zoo on misbaar gebleken waren, was on denkbaar! Er werd besloften, de oud- koristen, wier concurrentie men wel licht te vreezen kon hebben, udt te noodigen, morgen d korisltenvergade- ring bij te wonen, en een der aanwe zigen gaf den raad te zorgen, dat de koristen der Fransche opera en die van Prot tijdig in de organisatie wer den betrokken, opdat ook niet dezen misschien de plaatsen der ontslage nen zouden gaan innemen. En einde lijk werd er een bedreiging geudt te gen den koorrepetitor Benavenlte, die schoon dirigent van een arbeiders- zangvereeniging. in dit geval de zij de der directie heeft gekozen. Bena- vente zal geboycot worden. Intusschen heeft men vernomen, dat helt bestuur der Amsterdamsche afdeeling van de Nederlandsche Ope- ra-vereeniging bemiddeling aan beide partijen zal aanbieden. Het Zionisme. Wij ontvangen ter recensie een bro chure van Dr. Max Nordau, het Zio nisme. In een inleiding wordt de be doeling van bet werkje aangegeven. Slechts zeer weinigen, lezen wij daar. in. hebben een- geheel duidelijke voor stelling van doel en richting dier be weging. Dr. Nordau wil hun die met dit boekje bijbrengen. Naar onze meening heeft hij alle kans daarin te slagen. Het boekje is beknopt en handig in gericht. zoodat die hoofdpunten in margüne genoemd zijn met de verkla ring daarnaast, wat. het zoeken zeer vergemabeiijkt. Daar bovendien het werkje in den boekhandel maar tien cents kost. ligt het ondier ieders bereik Toonkunst. Het voornemen bestaat die algemee ne vergadering der „Maatschappij tot Bevordering der Toonkust" in 1904 te Amersfoort te houden, waar die plaat selijke afdeeling te gelijker tijd haar 25-jarig bestaan hoopt te herdenken door een muziekfeest. haal, gebaseerd op levens van bui-| tengewone menschen, die bijzondere buiten'sporige gevoelens uiten. Ik wensch een mensch te zien en ik zie een held. Wij zijn in de dramatische kunst niet vooruitgegaan en zijn zelfs minder ver dan de antieken. De tijd is gekomen voor een volko men hervorming van het tooneel en eerlang zal de menschelijke ziel zich met al haar sentiment doen gevoelen zonder de hulp dier zintuigen." Kon. Ver. ,,Het Nederl Tooneel." In zijne circulaire over het Reper toire-abonnement brengt het bestuur in herinnering, dat na het optreden te Parijs ook hier voor de abonné's op verzoek eene voorstelling van „Do Koopman van Venetië" heeft plaats gehad, en dat ter eere van den hon derdsten verjaardag van Van Len- nep's geboorte het oorspronkelijke stuk ..Granida" vervangen is door het oorspronkelijke stuk „De Amsterdam sche Jongen." Over beide wijzigin gen mocht de Raad van Beheer tal rijke betuigingen van tevredenheid ontvangen. De twee nieuwe stukken van het saizoen, aan de abonn's aangeboden, waren ,.De Bond der Jongeren" van Ibsen en „De Fakkelloop" van Her- vieu. Bij het nieuwe abonnement dat aangeboden wordt, zou de Raad van Beheer gaarne rekening houden met eemige uitgesproken opmerkingen. Geklaagd is namelijk dat dbor de plaatsing der twee nieuwe stukken aan het eind van de lijst, menigeen gedurende het saizoen van het bezoe ken der nieuwe voorstellingen terug gehouden werd. en ten sloltte vele nieuwe stukken in het geheel niet ge zien had. Gewenscht is ook naar 't opnemen van meer nieuwe voorstel lingen in heit programma. Om aan deze beide wenschen tegemoet te ko men, zijn nu in plaats van twee, vier avonden voor nieuwe stukken be stemd, en deze over het geheel© sai zoen verdeeld. Steeds echter blijft bij den Raad van Beheer de wensch bestaan, dat he)t, oorspronkelijke denkbeeld, heit behouden van repertoire-stukken, n:iet uit het oog verloren worde. In het in studie houden toch van be langrijke werken, in het gelegenheid geven aan ernstige bezoekers om deze te zien, in het doen optreden van jeugdiger krachten, zoo mogelijk met een nieuwe persoonlijke opvatting in de bekende rollen, heeft de aanlei ding gelegen tot. het invoeren van het repertoire-abonnement; het zou het prijsgeven van een beginsel zijn,wan neer dlit verzuimd werdi. Van het eerste abonnementsjaar zijn nu twee blijspelen opgenomen. ..Don Quicliot" en „De wereld waar in men zich verveel't"; allichit vinden de abonné's, die ze voor een tweede maal zien, hetzij in de waarde der stukken, hetzij in eene gedeeltelijk nieuwe, bezetting, reden tot nieuwe belangstelling. Door het engageeren van den heer Hubert La Roche, den eersten acteur van Zu/id-N.edetrland1, zal het, naar wij hopen, mogelijk zijn, als eersite voorstelling van het repertoire-abon nement „Cyrano de Bergerac" van Rostand te geven. Ais nieuw Shakespearte-stuk reke nen wij diit jaar op „Driekoningen avond"; voorts kan die Vereeniging uit haar repertoire puttend, de na men Augier en Sand eau, Sudlermann, Pinero, Coppée, Sardou in een van zijn geestigste blijspelen, en oor spronkelijke stukken van Van Nou- huijs en Maaldiri-nk aanbieden. De volgorde der voorstellingen is als volgt: 22 en 29 Sept. Cyrano de Bergerac, (Rostand); 13 en 20 Oct. Eerloos (Van Nouhuijs); 3 en 17 Nov. Een stuk van 't saizoen; 24 Nov. en 1 Dec. Haar Thuis (Sudermann); 8 en 15 Decem ber Een stuk van 't saizoen; 22 en 29 December Don Quchot, (Langendijk); 5 en 19 Januari: Gijsbreght van Aem- stel (Vondel); 26 Jan. en 2 Febr. Om de Kroon (Coppée): 9 en 16 Jan. Een stuk van 't saizoen; 23 Febr. en 2 Maart: Vrienden van Ons (Sardou); 9 en 23 Maart: Een wereld waarin men zich verveelt (Pailleron); 6 en 8 April De tweede mevrouw Tanque- ray (Pinero); 20 en 27 April: De schoonzoon van Mijnheer Poirier (Au gier en Sandeau); 4 en 6 Mei: Cleo patra (Maaldrink). Maeterlinck over het drama. Maeterlinck heeft zich zeer pessi mistisch over het moderne drama uit gelaten: „Ik ga naar den schouwburg, in de hoop iets te hooren, dat voor mijn geest de ware phase van het men- schelijk leven doet verrijzen, voor mij te zien schoonheid en grootheid en den ernst van het dagelijksch be staan. In plaats daarvan zie ik en luister ik naar een*kinderachtig ver werpen 's avonds een wagen in brand aakte, waardoor een jong meisje het leven verloor. Afgrijselijk zijn de volgende bijzon derheden. meegedeeld' door een oog getuige: Hoe de wagen in brand is geraakt, schijnt men nog niet melt zekerheid te weten. Hoogstwaarschijnlijk moet de electrische sitroom gebroken en af geleid' zijn en aan de zoo licht ont vlambare materialen het vuur heb ben medegedeeldi Al de personen hadden zich, na tuurlijk dol van angst, langs helt pa leis naar beneden laten glijden, toen zij de vurige tongen langs alle zijden zagen uitbreken. Alleen de Winter- koningin, die, om helt vallen te belet ten, met stevige riemen aan haar ze tel vastgebonden was, had zich niet kunnen loswerken... haar troon was een brandstapel geworden! Op het oogenbik dat een moedig man er een ladder tegen oprichtte, stortte hij in, d'e ongelukkige in den vuurpoel neersmakkende! Terwijl de pompiers, die in allerijl waren toegesneld, de puinen blusch- ten, werd het rampzalige meisje in een naburigen winkel binnengedra gen. Ik wenschte dat ik haar nooiit ge zien hadde! Nooit in mijn leven vergeet ik dien vormloozen klomp vleesch, waar uit een akelig riekende lucht walmde, en die onder een w-it laken rolde en kromp onder de meeat ont zettende smarten. Het gelaat van het arme meisje was geheel misvormd en onkenbaar; de lippen waren weggebrand en uit de akelige holte, die eens de mond was. kwam een dof gekreun: „Moeder... moeder! Met duizend voorzorgen werd het slachtoffer naar het gasthuis ver voerd en daaa* in een bad gelegd. Geen oogenblik had zij het bewustzijn ver loren en vroeg maar alitijd, dat men hare ouders niet verwittigen zou van het ongeluk. Alle haar toegediende zorgen zou den echter niet helpen. Om 4 uur Vrijdagnacht stierf de arme Winter- koningin. Haar ouders konden haar nog de oogen sluiten. Zij was nog geen 18 jaar. Spoorwegongeluk. Toen Maandagochtend; om kwart voor elven de sneltrein van Parijs naar Weenien het station te Karlsruhe uitstoomde. reed een rangeerend'e lo comotief hein in de flank. Het door gaande rijtuig van Avricourt naar Munchen werd uit het spoor getold.' en een gewoon rijtuig werd verbrijzeld. Een conducteur kreeg ernstige kwets uren. van dl© reizigers is niemand ge wond. Burgelijke Stand. Bennebroek. Onze burgemeester, Mr. B. J. D. Zubli, is er door welwillende tusschenkomst in geslaagd, op een der mooiste punten van de gemeente, een flink terrein te erlan gen tot bouw van een villa. De bouw van het woonhuis zal geschie den onder architectuur van den heer Haitsma Muller te Haarlem, onder wiens beheer het raadhuis van Bennebroek eveneens werd gebouwd. De vrees dat de nieuwe burgemeester dus buiten de gemeente zou gaan wo nen is nu opgeheven. ORGELBESPELING in de Groote- of St Bavokerk alhier, op Donderdag 21 Augustus 1902. der namiddags van 2 tot 3 uur door den Iteer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga van J. S. Bach 2. Adiago van Fischer. 3. a. Allegro maestoso, b. Andante beiden van A_ Mailly. 4. Andante quasi Allegretto van Joz. Schravesande. 5. Duet uit Sta. bat mater van Rossini. Bever wijk. De thans afgeloopen kermis heeft zich door niets bijzonders gekenmerkt; de politie heeft een nacht gratis lo gies verschaft aan 4 dronken jonge meisjes uit Haarlem, van welke de oudste 21 en de jongste 14 jaren telde, Ook het traditioneele brandje ont brak niet; in den nacht van Dinsdag op Woensdag, werd een begin van brand ontdekt in een hooiberg van E. Gerritse. dat. echter spoedig werd ge. bluscht. Amsterdamsche Beurs Gister. Heden. D. 19 Ang. W. 20 Aug. Si/, pCt. Ned. Werk. Schold 82 821/,.; 4i/« pCt. Portueal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.459 455 Aand. Moeara Enim Aand. Perlak Petroleum147 144 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata A and. A m. Car Fou ndry Cv.34-i/s 34'/l Aand. United Steel Comp..'... 41i/s 4U/4 Aand. Atchison Topeka91 i»/10 92i/s Aand. Union Pacific 107'/g lOSL'i 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 1071/® 1077/g Aand. Missouri Kansas Texas 3D/s 31i/g Aand. New-York Ontario335/s 3#/g Gew. aand. Kansas City South. 35,;:/io 30 Pref. aand. id. id58~/y 59-r,/io Gew. aand. Southern Railway. 40i/g 40 Aand. Wasbash31 "/ja 31"/s Aand. Denver Rio Grande44J44i3/,6 Gew. aand. Erie39]/g 397/g Advertentie». Een Burger Juffrouw mid. 1. om de huishouding van een Burger Heer zelfstandig waar te nemen. Br. onder No. 5234, Bur. v/d. Blad. zoekt een net Werkhuis een ot twee dagen p.w.inden netten stand. Br onder No. 5235, bur. v/d. blaa. Kerknieuws. Isr. Godsdienstonderwijzers. In de voprltgeaette vergadering is besloten, dat voorftaan de kleine af- deelingen 5 en de groote f 10 zullen betalen ter bestrijding van de kosten der algemeene vergadering. Een voorsltel betreffende het intrekken dr bevoegdheid tot het geven van gods dienstonderwijs, door de permanente commissie, werd gerenvoyeerd naar het 'dagelijksch bestuur, dait de afdiee- lingen daaromtrent nog eens zal raad plegen. De tijd ontbrak om het op de agen da nog voorkomend pensioenvoorstel te behandelen. Ten 1 ure werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De be zoekers van de algemeene vergadering maakten te twee uur een boolttocht naar Dordrecht, aangeboden door de afdeeling Rotterdam. Gemengd Nieuws. Ontzettend onheil. Reeds in een vorig nummer meld den wij, hoe bij een optochlt te Ant Ondertrouwd: 20 Aug. C Brasser en M. M. Stevens. M. B. M. Heere en H. Gilein. Getrouwd: 20 Aug. J. van Dam en C. Tames. G. Kleijn en M. Want. H. Cremers en J. Brijker, N. Wiggers en M. v. d. Wel. •T. van den Bos en J- Schouten. J. de Boer en T. Walgreen. C, J. v. d. Putten en J. P. C. van Halst. W. Brakel en M. G. Hos. J. Lok en K. Spijkstra. Bevallen: 19 Aug. E. v. Honscho- tenMetselaar z.; J. G. van Oploo Duivenvoorden z.: A. M. BloemBee- leu z.; A. M. KotmanHeeres z.; 18. E. Wasmus-v. dl Meij d.; 20. M. JordanMac hiel se z.: 19. H. de Wil devan Rooden z.; 20. A. C. Meuze Redeleer d. Vervolg Stadsnieuws. Kennis werd gegeven door een bewoner in de Frans Halsstraat van de vermissing van een duif uit een hok je staande op een afgesloten erf, en door een bewoner van de Luitesteeg van de vermissing van een blauw geëmailleer- den emmer en een blauw boezeroen. Tegen een tapper, wonende in het Klein Heiligland, is proces-verbaal opgemaakt wegens verkoop van sterken drank in bet klein zonder vergunning. In de zwemschool aan de Houtvaart was de temperatuur van het water he denmorgen te 6 uur en 's middags 12 uur, 63 en 65 gr. Fahrenheit. Gevonden voorwerpen: Een knipmes, Een ring met 6 sleutels. Een bril. Een paar dames glacé-handschoe nen. Een parapluie. Een kindermanteltje. Woensdagmorgen geraak te een beladen hooiwagen bekneld tus- schen de Amsterdamsche Poort. De bestuurder was genoodzaakt een deel dier vracht af te laden wilde hij met dien wagen loskomen. Het verkeer was ongeveer 15 minu ten gestremd. Ingevolge bevelen van den Minister van Oorlog zal den Israëli'e- ti'schen militairen een verlof worden verleend' van 1 tot 26 October a. s. tot hei vieren hunner kerkelijke fees ten. Uit de Omstreken. Heemstede. Hedenmiddag had de eerste verga dering der grensregelings-commissie ten raadhuïze plaats, onder voorzit terschap van mr. D. E. van Lennep. Alle leden waren aanwezig. De ver gadering was niet toegankelijk voor de pers. Sloten. Op de najaarsmarkt stonden 130 paarden aan de lijnhandel van wei nig beteekenishoogste prijs f300. Onder deze gemeente is een geval van longziekte onder de varkens constrateerd de wettelijke voorschrif ten zijn toegepast. 370e Staatsloterij. Trekking van 20 Aug. 3e Klasse, 3e Lijst. Nos. 6896, 9513, '1500. No. 6988, 1000. No. 16008, 400. Nos. 835, 19828, ƒ200. Nos. 12676, 14208,14546, 14793.18489, 19749, 19882 100. 1930666475 9469123541542617971 210 31416484 9501123651544918020 2513183 6542 9627124061546818074 333 3253 6567 9612125781555218130 392 3270 6683 9730126091556018257 425 3309 6751 9797126531556618355 439 3334 6790 9*04127151557018356 452 3392 6796 9850127261559218361 469 3453 6843 985212751156( >818397 48434616856 9876127811565618415 506 3514 6862 993912837 1566418419 602 353169071000112848 1674018466 653 3 49 691210' >49128821574718479 654 358869301008312937 15827 18505 707 35927002 10098129401585118605 725 3730 709210212 129771589818698 7353938714410219130281590918716 759 3979 714810240131451600218781 859 4074 720210458131511601418945 3614100 729410514132141606918954 925 4178 734110547132351608419026 939 430673961056513267 1610219033 947 4331739910677132791611119150 962 4378 741010678133551611319169 963 4592 742310794134211618619226 1037 4643746510718134261629719264 1089 4652749110719134441632719291 1155 4668752410774134721637519297 1180 4674 7550108813507 16387 19363 12014685757410816136391651819370 1273 1819 7630108271364316568 19395 1241 4846 7666108651372316615194-49 12425017 770210897137391662719521 1262 5036 772210900138421663019557 15585038774410916138681673619623 1614 5041775010944138721676919633 16185159 777411004138911680519637 1654 5192 784911040 139831683219651 16605253798411119139931685519655 16755267 8020 H146140071687119673 17315274 802411261140551696919788 1768 5277 810911325143131697119822 17845329814111379113221704819894 1802 5358 8229114131435217107 20015 1895 5365 8 -'33114461442717126 20036 19715367 8353 U452143521718020142 20095474 83911148114427 1719520101 20825484 84121149814449 1?2372 198 21315516 85101150111446917265 20216 2161558185261152] 1457417266 20218 22155627 857111546145911727220221 22645637 S57411575 145961738220223 2290 5675 8638116781460817394 20228 2397 57918706117121461517409 20231 2490 5869 8715117291463017459 20233 2512 5*92 8747117631465117554 20287 2556 5908 8781117721466517650 20315 2602 5920 8785117731470017680 20344 26115932 8850119091489717687 20352 2616 5964894411910149341771520518 2625 60018996119251493917724 20586 2637 6132 9010119421501517735 205S9 2660 6179 9033 120001511317736 20602 2676 6189 9126121311511617737 20719 2727 6245916412131 151171774220775 27346356 927l 12209151561776120835 2787 6380 9361122311531517820 20870 28716415 9367 12306 1533317865 20879 2920 6445 9378123361533417042 20898 2959 6458 9390123531566517954 De Burgemeester der Gemeente Bloemendaal roept sollicitanten op voor de vacante betrekking van op .een aan vangs-jaarwedde van /500. Zij die in militairen dienst zijn geweest, geen gebruikmaken vau sterken drank en niet boven de 30 jaren oud zijn, hebben de voorkeur. Persoonlijke aanmelding wordt voorloopig niet verlangd. Eigenhandig geschreven sollicitatie brieven met de brieven van aan beveling worden vrachtvrij inge wacht ten Raad huize te Overveen uiterlijk 28 Augustus a. s. Bloemendaal, 20 Aug. 1902. De Burgemeester voorn., 1MMINK. Een flinke JONGEN die kan Fiets rijden wordt gevraagd Kruis- wes 41. Loon 3 a 5 gulden p. w ie ie^ ra mm en. DE OPSTAND IN VENEZUELA. NEW.YORK, 19 Aug. (R. O.) Volgens een telegram uit Willemstad bezetten de revolutionnairen Cumana zonder een schot te vuren. Marktnieuws. Haarlem, 20 Aug. 1902. Aangevoerd! werden 6 Koeien f 210 —175; 18 N. Kalveren 14—10; 34 Sriiapen f 2318; 20 Lammeren f 13 Haarlem, 20 Aug. 1902. Op de heden gehouden kaasmarkt wa ren aangevoerd 26 stapels kaas, te zamen uitmakend i 3426 kazen, wegende 6744 KG., f 26-50f 18. yevraagd. F. J. VAN 't VLEK, Doelstraat 28. In bovengenoemd vak kan een flink JüNGMENSCH, als Jongste Bediende, geplaatst worden. Zich te ver voegen bij F. BÜHNING, Zijlstraat. aangeboden Kost met vrije Kamer, aan 2 nette lieden, Jans weg 30. 1 Oct. a. s. 2 a 3 gemeubileerde Kamers met balcon, liefst zonder pension. Br. fr. letter P. aan het Advert.- bureau van J. J. SMITS, Rivier Vischmarkt 11a. Een BOVENHUIS, van alle ge makken voorzien. Huurprijs f 208. per jaar. Te bevragen Brouwersvaart 108 A. VAN E. A. CATS. Aanvang der lessen Dinsdag 2 September a.s. Spreekuren: MAANDAGS van 1—3 uren, Jansstraat 51 a rood. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. nog eens in Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken t 1,50voor Kinderen 75 Cts.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3