Sier yen it Mei NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJSADVERTENTIËN 2i>e .laargang Dinsdag 26 Augustus 1902. No 5876 HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem pér 3 maandenƒ1.20 Van 15 regels 50 Ots.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 1-5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden 1,30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rqk, per 3 maanden,1.65 W'Êj^ Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02J^ Bureaux: Gebouw Het Spaarne. üCuïder AiuiteiiSpaarue NO. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ Telefoonnummer der Redactie OOO. Teieiooiiniiikiiiier der Administratie 12S. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan heb Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn, te Amsterdam, JDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten vow het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L BAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., PaHjs 31** Faubourg Monvmartre. Haarlem's Dagblad van 26 Aug. bevat o. a.: Inbrekers, Vrouwelijke predi kanten, Wedrennen op Woestduiu, Meeting voor Algemeen Kiesrecht Oiïicieeie Berichten» BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Maken bekend dial door hen is ont vangen eene kennisgeving van Burge meester en Wethouders van Schoten, houdende dat het verzoek van J. Zuij- derduijn te Schoten, om op een per ceel eene blikslagerij te mogen op richten. door hen is goedgekeurd. Haarlem. 23 Aug. 1902. Burg. «en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJN ACKER. buiLeniauüscii Nieuws Zuid-Ahika. De correspondent van de Times te Kaapstad seint, dat in de ver gadering van den Wetgevenden Raad heit lid van den Afrikaanderbond Smits aangekondigd heeft, dat hij aan de regeering vragen zou stellen naar het aantal menschen die onder de krijgswet gevangen gezet zijnhet aantal menschen, zonder proces in vrijheid gesteldhet aantal berechte en vrijgesproken personen.het aan tal personen, dat gestraft is op getui genis van blanken voorts het geheele bedrag der betaalde boeten. Voorts wil hij de namen weten der veroordeel den de over hen uitgesproken straf fen en de vergrijpen, waarvoor zij ver oordeeld zijn dan nog het aantal menschen, die als ..ongewenschten" verwijderd zijn. België. Van de aankomst van generaal Bo tha in Brussel geeft de „Ind. Beige" de volgende beschrijving: Ofschoon het uur v,ap aankomst in Brussel geheim gehouden was, stond hel tegen zes uur stampvol op het stationsplein. Toen men vernam dat de generaal met den trein van half 7 meekwam, werd het station bestormd Alle perrons waren in een oogwenk zwart va nmenschen.Van een circula tie was geen sprake meer. De stations chef liet poltie halen om een vrijen doorgang te doen maken. De politie kwam, maar het gelukte haar niet. Om 6.35 stoomde de trein langzaam binnen. De menigte wachtte niet tot de trein stil hield. De loopplanken wagens, die locomotief zelfs, werden bestormd. De gewone reizigers kon den hunne compartimenten niet ver laten. De herrie en drukte om het rijtuig van den generaal is eenvoudig onbeschrijfelijk. Het gedrang om den generaal, zijn vrouw en zijn zoontje was verschrik kelijk. Onder luid gejuich en geroep van ,,Leve Botha", ,,Leve de Boeren" werden hen van alle zijden de han den toegestoken. Langzaam wandelde het drietal, voetje voor voetje naar het rijtuig. Bloemen werden geworpen. De me nigte wilde de paarden afspannen, waartegen de politie zich verzette. Ongelukken zijn natuurlijk niet uit gebleven. Vrouwen en kinderen zijn gewond, bijna platgedrukt tegen de muren, zoodat af en toe het gejuich samenging met kreten en gillen van pijn. Generaal Louis Botha heeft op het kerkhof te Elsene een aantal kransen neergelegd op die kist met het lijk van zijn vriend en wapenbroeder- generaal Lukas Meyer. Men vertelt d«at de over brenging van het lijk drie maanden wordt uitgesteld, volgens eenigen om-' dat. mevrouw Meijer, voordat ze naar Zuid-Afrika terugkeert, een kuur moet ondergaan, volgens anderen op ver langen van de Belgische regeering, die voor een te sterk sprekende boerophile betooging vreest. Wat daarvan aan is zal wel spoedig blijken; volgens een vroeger d'oor ons medegedeeld bericht was die overbrenging van het; lijk naar de ..Gare du Nord" op Maandag bepaald. Maandag wordt te Oostende het Internationale Congres voor Handel en Nijverheid geopend. Het Congres zal een week zitting houden. Zestien regeeringee en een 60-tal Kamers van koophandel en industrieele vereeni- gingen zenden vertegenwoordigers. Frankrijk. De Fransche bladen bevatten be richten over processen en veroordee lingen naar aanleiding van de sluiting der zusterscholen. Zoo is thans tegen den prefect van Finistère een eisch ingesteld bij den rechter te Quimper door den eigenaar der ontruimde en verzegelde school te Ploarec, die de ontzegeling van zijn goed vraagt en een schadevergoeding van 2000 francs. De prefect acht den burgelijken rech ter in dezen evenwel niet competent en hij heeft dan ook een excepti e op geworpen, gegrond op die overwe ging. Verder heeft de strafrechter eenlge personen beboet wegens het plegen van strafbare handelingen tij dens de uren van wrijving tussclien de bevolking en de openbare macht, als daar zijn verzet en beleediging en diergelijke meer. Dnitschland. Den 3en September zal Keizer Wil helm zijn intocht doen in Posen, aan het hoofd van bijna 90.000 man troe pen. Hij zal een bezoek brengen aan hert stadhuis en zijn naam schrijven in heit gouden boek. Aartsbisschop Stablewski, gevolgd door de geheele geestelijkheid, zal den vorst geleiden in d'e prachtige kathedraal van Po sen. Op den avond van den 2en Septem ber wordt, een fakkeloptocht gehou den. De hotels in Posen worden nu reedfe door agenten bewaakt, en alle straten, waar de Keizer langs zal rij den, worden afgezet met drie rijen politiedienaren. Den 4en September zal Wilhelm II terugkeeren naar Wildpark, hij Pots dam, waar zich bij hem zullen voegen de aartshertog van Oostenrijk, de erf prins van Rumenië, en de prinsen Le opold en Arnold van Beieren. Het trek't de aandacht, dat deze vier vorsten niet tegenwoordig zullen zijn bij den intocht van den Keizer in Posen, wanneer hij een adres zal richten tot zijn Pool'sche onderdanen. Waaruit men de conclu sie trek't, dat dit adres gesteld zal zijn in de levendigste bewoordingen. Lord Lansdiale, de vriend van den Keizer, zal in Posen zijn. Lord' Ro berts, de heer Brodrick en misschien ook lord Kitchener zullen Wilhelm ontmoeten in Wildpark, om bij hem te blijven 'tot het einde der manoeu vre. De „Reichs-Anzeiger" bevat een mi- nisterieele beschikking, waarbij het den Duitschen soldaten verboden is, zich aan te sluiten bij revolutionnaira of socialistische comités. Zware straf fen worden op overtreding van d'it be vel gesteld. In de Kölnisclie Zeitung vinden wij een verhaal over mishandeling van I soldaten. Het geval wordt gemeld door een correspondent te Franhfort, die er hij voegt, dat het een uit ver- j scheiden e is. in den laatsten tijd voorgekomen, hoewel de commandant van het 18e legercorps nog niet lang geleden een rondschrijven had uitge vaardigd naar aanleiding van ver scheidene gevallen van mishandeling waaraan onderofficieren zich schuldig hadden gemaakt, vooral bij het gar nizoen van Mainz. Eergisteren verscheen voor het mili taire gerechtshof te Frankfort de onderofficier Ihlow. Bij een parade had de kapitein van zijn compagnie aanmerking gemaakt op het slechte marcheeren van Ihlow's manschappen en deze was daar zoo hoos over ge worden, dat hij verscheidene soldaten snhopte en met de kolf van zijn ge weer sloeg. Zekeren Fisclibach trapte hij zoo hard op den linkervoet, dat 'smans middel voetbeenderen gebroken werden, en hij acht weken in het lazaret moest liggen. Daar bezocht de onderofficier hem tweemaal, opdat hij zou voorwenden, zich op march den voet verstuikt te hebben. Een anderen soldaat, die een stoot met de geweerkolf had opgeioopen, wist Ihlow xoo bang te maken dat hij de mishandeling verzweeg. Zes of zeven gevallen van mishandeling door Ihlow konden intusschen bewezen worden. Dat belette niet dat deze onderofficier jn eerste instantie met 6 weken arrest gestraft werd. En het Oberkriegs-ge- richt vond wel is waar die straf te gering, maar lieeft het toch voldoende geacht,, den man vier maanden ge vangenisstraf op te leggen, zonder degradatie. iluslaml. De Russische gezant in Italië heeft koning Victor Emmanuel een eigen handig schrijven van den Czaar over handigd. Tevens deelde hij den mi nister van Buitenlandsche Zaken, Prinetti, mee, dat de Czaar den ko ning in Januari zal bezoeken, en dat zijn bezoek aan het Quirinaal een week zal duren. Stadsnieuws. Haarlem, 25 Aug. 1902. 8tukktiii van den Gemeenieraau Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van die hegrooting voor 1903 van den Schuttersraad, in ontvangsten en uitgaven sluitende met een bedrag van l 8443.75. Voorstel van B. en W. tot benoe ming v«an personeei aan de Burger avondschool alhier en wel van d)e hoe ren: G. J. I-I. Kerkhoff f 750. A. van der Spek f 750. J. A. Traanberg f 450. P. A. Montauban f 450. A. Wensing f 150. F. Hage f 600. J. P. Strijbo® 750. A. P. Tit 300. Voorstel van B. en W. tot ophef fing van de onbewoonbaarverklaring van het perceel Rootsteeg 14 van dien heer A. Koen. omid'at de diaarvoor be staande redenen vervallen zijn. De Comm. van Bijstand' in het beheer dier gemeente-financiën advi seert tot goedkeuring der rekening over 1091. Voorstel tot vaststelling éener ver. ordening tot regeling van die aanstel ling van ambtenaren en werklieden bij de reiniging en die jaarwedden dei- ambtenaren en van dien tonnenwer- kersbaas. Daarbij zullen die hoofdopzichter en de boekhouder door den Raad worden benoemd, geschorst, en ontslagen, de andere ambtenaren door B. en W. De ambtenaren genieten de volgen- u.e jaarwedden: Hoofdopzichter f 2500. Boekhouder f 900 tot f 1200. Opzichter beltdtienst f 900 tot f 1100, met vrije woning o«p het terrein. Opzichters dienst in de gemeente f 900 tot f 1200. Tonnenwerkersbaas f 700 tot f 900. Bij d'e aanstelling wordt in den re gel het minimum verleend, om de 2 jaar telkens met f 100 te verhoogen, tenzij B. ©n W. ernstige grieven heb ben ov«er de wijze, waarop het ambt is waargenomen. Zonder schriftelijke toestemming van B. en W. mogen d'oor de ambte naren geen andere betrekkingen be kleed of werkzaamheden voor derden verricht wordtem. De boekhouder moet borgtocht stel len. B. en W. stellen verder voor in te trekken wa.t thans bepaald is over de uitbetaling van percenten dier ont vangst aa.n d'e ambtenaren, te bepalen d'at het in dfeenst zijnde personeel wordt geacht te zijn benoemd overeen, kom.=tig d'e nu voorgestelde regelen e,n een en ander te d'oe.n in werking tre den op 1 Januari 1903. Kiesrecht meeting. Zondag had hier ter sitede eene meeting ten gunste van het algemeen kiesrecht plaats. Daar heit weder zich in den morgen goed liet aanzien werd de meeting in de open lucht gehouden op het voetbalterrein ach ter de R.-K. begraafplaats aan den Schoterweg. Te 11 uur verzamelden zich de kjietsrechtbetoogers op het Houtplein en trokken vandaar onder het fluiten van socialistische liederen zingen was door de politie verboden geza menlijk langs Raamsingel, Wdlsons- brug, door het Leid scha kwartier, langs de Leidsche Vaart, Zijlweg, Pieter Kiesstraat, Schotersingel en Schoterweg naar het terrein. Dit was met vlaggen ©n wimpels versierd ter wijl daar tevens prijkten de banieren van de afd. Haarlem der Soc.-Dem. Arbeiderspartij, van den Ned. Stuca- doorsbond, en van de Lood- en Zink bewerkers vereeniging „Door Een dracht Sterk". In 't midden van het veld ongeveer wapperde een groote vlag met de woorden: „Op voor het Algemeen Kiesrecht", terwijl de wimpels bevat te de woorden „Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht". Op andere wim pels prijkten de namen der volgende vareenigingen: Nederlandsche Kap pers- en B arb i ersb edi e n den vereen i- ging, afdi. Haarlem; Schilders- en Be- hangersvereeniging „Hulp lenigt den Nood"; Schildersgezellen vereeniging ,.D. E. V."; Nederlandsche Bakkers- gezellenvereeniging, afd Haarlem. Een vierkant getimmerte, vanwaar de zangvereeniging „De Stem dies Volks" bij de opening der meeting eenige liederen, deed hooren, was bo venaan met. doek omspannen. En op dat doek waren de volgendie zinnen aangebracht: ..Kiesrecht en Armoede in één hand, .vergif voor de Bour geoisie. Proletariërs aller landen ver- eenigt U. Geen plich't zonder recht. De wereld vonr ons! Trots alles." Omstreeks 1 uur betraden Mevrouw VersluysPoelman van Amis ter diarn, en d'e he eren Bergmeijer van Dor drecht en Mol van Den Haag de dirie spreekplaatsen. Nog geen 5 minuten hadden zij gesproken of een flinke regenbui barstte los en deed de toe hoorders naar a'lle kanten wegsnel len. Velen trokken huiswaarts en toen de 2 sprekers en de spreekster hunne Redevoeringen, waarin zij allen op wekten met frisschen moed en vol harding aan den strijd' voor de vero vering van algemeen kiesrecht en voor Vrouwenkiesrecht, te blijven deelnemen, hadldien geëindiigd, was reeds van de ongeveer 1000 betoogers de grootste helft vertrokken, zoodat het maar heter geoordeeld werd de volgende sprekers, de heer en Net- scher van Santpoort en Hugenhol'tz van Haarlem, niet meer het woord te laten voeren en de openluchtvergade ring omstreeks half twee te sluiten. Zoowel in figuurlijke als in letter lijke beteekenïs is deze meeting, die een zeer kalm verloop had, in het wa ter gevallen. Slechts één klein incident deed zich bij deze meeting voor en wel bij het vertrek van het Houtplein. De betoo gers begonnen toen te zingen, het geen door den d.d. Inspecteur van politie werd verboden. Hierdoor ge raakte één der leiders van den tocht, j het socialistische raadslid Hofland, zoo in drift-,«dat hij met opgeheven parapluie op den inspecteur toeliep en hem eenige zeer onparlementaire uitdrukkingen als ,,Ik zal je op ja sm^.. «laan" toevoegde. Gelukkig hield de heer Hugenholtz dien opge wondens nog bijtijds terug, anders zou hij bepaald! de daad bij het woord gevoegd hebben en eene arres tatie voorzeker niet achterwege ge bleven zijn. Nu liep echter alles nog kalm af, de inspecteur waarschuwde de aan wezigen de bevelen der politi# op te volgen en zich rustig te gedragen, hetgeen dan ook verder geschiedde. Van het gebeurde zal evenwel rap port aan den burgemeester worden gedaan. Het is ons niet bekend, of voor de ongepaste uitdrukking, door dien heer Hofland den Inspecteur toegevoegd, eene strafvervolging kan en zal wor den ingesteld. Naar wij vernemen moet de heer Hofland de overtuiging hebben gehad, dat hij en andleren volgens de wet mochten zingen, wanneer zij dit ver kozen. daar hier van een optocht z. i. geen sprake was. Over dit meenings- verschil met de politie zijn toen naar men zegt van weerskanten eenige har ds woorden gevallen, waardoor het bovengenoemde incident plaats had. Toch komt het ons voor dat al was men ook eendgszins verbitterd omdat geen optocht mocht, worden gehouden, het voor den heer Hofland hoe men de zaak ook beziet toch niet aanging dit op dein d.d. inspecteur te verhalen. Bleekersgezelle.1. Van een onbekenden inzender ontvan gen wij een verslag van een vergadering van bleekersgezellen. dat niet juist door duidelijkheid uitmunt, In elk geval blijkt dit er uit, dat de vergadering is gehou den op Zondag 24 dezer te Heemstede in café van der Weiden, onder presidium vaii den heer N. van Eksel. De heer Heijnes besprak het, leven van den bleekersknecht en deed uit komen, dat het nog gaat wanneer deze en zijn vrouw beide naar de bleek gaan. Kan dat niet meer, door vergrooting van 't gezin, dan is het loon van den man van zeven acht gulden niet toereikend meer. En worden de kinderen aan de zorg van anderen overgelaten, wat moet er dan van terecht komen? De man moest een behoorlijk week geld hebben en de vrouw zoodoende kun nen thuis blijven. Zoo moest het zijn. Spreker had ook bezwaar tegen het thuisdaghouden op Zondag bij bleekers te Heemstede. Sommigen betalen daar voor 25, anderen 50 cts.. weer anderen in 't geheel niets. Laat de wagenknecht de paarden voeren, hij steekt immers de fooien ook in den zak, zei spr. Zijn rede verwierf applaus. Daarna werden huishoudelijke zaken behandeld en deed de voorzitter nog opmerken, dat het van de gezellen zei ven afhangt ora een beter loon te verkrijgen. Er zijn pa troons, die zelf erkennen dat de loonen te laag zijn. De Voorz. eindigde daarom met een op wekking tot organisatie. F«« iiilli-ton. VertncM uit hel IiWmwmsch. Nu, dat zal wel terecht komen. En luister nu goedi. Semmola, naar wat ik u zeg. Gij weet, ik laait niet met mij gekscheren. Men zal u het geld, dat gij op het pand geleend hebt terugbetalen, en gij z-ult daar voor het pand aan ons afgeven. Aan ons! Begrepen? En aan niemand an ders. Ik heb het goed begrepen. I Goed! De monnik ging voor Semmola staan, trok een dolk uit den gordel, dien hij onder zijne bruine pij droeg en legde dien voor Semmola op tafel. Ziet gij dezen dolk, Semmola? vroeg hij dreigend. Hoe zou ilc hem niet zien! Bekijk hem eens nauwkeurig, het is een solied stuk werk. Ik steek hem nu weer in den gordel. Maar als •gij hem weerziet. Steekt hij u in het hart. En gij zult hem weerzien als gij ons bedriegt En nu adio. Vergeet niet, dat ik u in het oog laat hou den. O. o, te veel eer. Wilt gij mij niet zeggen, met wien ik eigenlijk de eer heb Mijn naam doet niets ter zake. En wanneer zult gij mij het geld brengen? Dat weet ik nog niet. Misschien nog vandaag, misschien ook eerst la ter. In elk geval hebt ge mij te ver wachten. Ik geloof, dat er geen mis verstand meer tusschen ons bestaat? Neen, beware, o, o, neen! verze- k er d'e Semmola, angstig, mett een schuinschen blik naar den gordel van den geheimzinnigen bezoeker, die nu zonder een verder woord den winkel verliet. Toen Semmola alleen was. kon hij niet nalaten, de kostbaarheden nog maals voor den dag te halen en zich in den fonkelenden glans der steen,en te verlustigen. Sprakeloos zat hij er langen tijd op te 9taren met het hoofd in de hand en in diep gepeins. Semmola was een oude ervaren diamantkenner. Van alle bezitters dier Ster van het Zuiden kende hij haar waarde mis schien het best. Uren lang bleef hij zoo onbeweegelijk zitten en slechts1 nu en dan klagend en bewonderend: „Nooit, o, nooit of nimmer krijg ik weer zoo'n slteen in handen!" Maar eindelijk stond hij toch op, stak het kleine kistje in den zak en ging uil XIV. Dus u mankeert niets, Attilio? Cesina, hebt gij mij lief? Waarom die vraag? Dat weet ge wel. Plaag me dan niet langer. Alles, alles komt ih orde. Maar vraag me niets meer. Ik kan u niets zeggen. En waar is graaf Emilio? Hij komt. En als de trein, die om zeven uur hier moest zijn, zich niet weer zoo als gewoonlijk had ver laat, dan moest hij reeds hier zijn. Gij kunt er echter staat op maken, hem spoedig te zullen zien. Is hij op reis geweest? Ja, maar ik heb dien bediende reeds naar het station gezonden, om hem af te halen en naar hier te ge leiden. Waarom zegit gij mij niet, wat dat alles te heteekenen heeft, Attilio? Ik kan niet. Maar kom nu, wij moeiten aan tafel gaan. Hertog Attilio stond in groot toilet voor zijne zuster, die evene-ens meer toilet dan gewoonlijk had gemaakt. Hertog Cesare wilde van zijn verblijf te Napels gebruik maken, om zijne verwanten en vrienden, voor zoover zij in dezen tijd in de stad waren, bij zich te zien, en gaf daarom een groot diner. De gasten waren er reeds, het was hoog tijd, zich naar de, eetzaal 'te begeven,. Sm/eekendi waren A'tti- lio's schoone donkere oogen op zijne zuster gevestigd. Zij kon hem niet weerstaan. In eene plotselinge op welling van teederheid nam zij zijn hoofd tusschen hare handen en kurte hem op de wang. Toen gaf zij hem den arm en ging met hem naar den eetzaal. Zij was vol genoodigden. Bedden den liepen bedrijvig heen en weer, in afzonderlijke groepen stonden de be zoekers bijeen, om elkander na een kortere of langere scheiding eens weer te begroeten, het geheel maakte den indruk van een familiefeest. Toen Attilio met zijne zuster de zaal binnentrad, ontstond er een goedkeu rend gemompel. Het was een paar, zooals men zelfs in het aan schoon gevormde menschen zoo rijke Napels slechts zelden ziet. Aan de onberispe lijke voorname houding en de schoo ne lichaamsvormen paarde zich bij hen een bijzonder vriendelijke en in nemende uitdrukking der oogen. Van alle zijden, luider en zachter, wensch- te men den ouden hertog Cesare ge luk met zulke kinderen, die tegelijk de hoop en vreugde hunner ouders waren. Gij zijt wel gelukkig, hertog, zulke kinderen te hebben, zei de de consul De Vries op zijn ongekunstel de wijze. In dit geval, waarde vriend, geldt meer dan ooit het spreekwoord: men moet den dag niet loven voor den avond, antwoordde de hertog. Er zijn zooveel klippen, waarop het ge luk van een jong aanzienlijk man kan stranden, inzonderheid hiér te Na pels, waar nooit veel gewicht is ge hecht aan de zedelijke opvoeding van helt volk. Gij hebt zeker al wel plannen gemaakt voor de toekomst van uw zoon, hertog. Mag men vragen, welke carrière gij voor hem gekozen hebt? vroeg de heer De Vries, schijnbaar losweg, maar toch met een blik die verried, dat. zijn vraag niet zonder bedoeling geschiedde. Zeker, mijn waarde consul, Atti lio studeert in de rechlten. Voorloopig moet ik er mij toe bepalen, er op te zien, dat hij zijn tijd goed bestteedt Later zou «ik hem gaarne hij de diplo matie zieu geplaatst. Gij weet im mers. dalt ons nieuw Italië wel verre van kant en klaar te zijn, in menig opzicht nog zooveel te wenschen over laat. Het heeft dus goed onderlegde mannen noodlig, die, vaderlandslie vend en onafhankelijk (tegelijk, al hun krachten inspannen, om zijne gebreken mettertijd te verhelpen en zijn krankheden te genezen. Hij is nog jong, maar ik hoop, dat hij, ttot de jaren des onderscheida gekomen, mijnle verwachtingen niet zal beschamen. Hij is of zal althans eenmaal rijk genoeg zijn, om niet door de gewone zorgen van het leven gekweld te worden, en daarom jxafls® hoop ik, dat hij zich aan de belan gen van het vaderland zal wijden. —Ligt er niet juist in den rijkdom ook een gevaarlijke klip voor hem? Zeker. Maar nog sta ik hem ter zijde en «ik hoop, dat hij haar geluk kig zal weten te ontzeilen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1