NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De StBr tan het Zuiden Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 20e ./aargang Woensdag 27 Augustus 1902. No. 5877 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02^ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Ztlider Bllit©nspaBrtie No. 6» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tót plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3P» Faubourg Moncmartre. Haariem's Dagblad van 27 Aug. bevat o. a.: De agitatie iu Frankrijk, Een ontzettende ramp, Coöperatie! con gres, Congres Middenstand. Buitenlandsch Nieuws Znid-Afrika. Het War-Office zet met grooten ijver het transporteeren der troepen uit Zuid- Afrika naar Engeland voort. Den 31en Augustus worden in Southampton 12 stoombooten verwacht met 10.000 man aan boord. Voor het leger in Engeland zelf komen zich zeer weinig recruten aanmelden. Zelfs voor de garde-regimen ten is de liefhebberij gering. De „Daily Mail"heeft vernomen dat de troepen in Zuid-Afrika in October aan staande vervangen zullen worden door een bezettingsleger van 50.000 man sterkte. Elk officier krijgt een toelage van 25 procent boven zijn traktement, omdat de levensstandaard in Zuid-Afrika hoog is. Bij het debat over het wetsontwerp tot wettiging van de regeeringsdaden onder de krijgswet in de Kaapsche wetgevende vergadering sprak Merri- man voor het ontwerp, dat ten slotte, gelijk men wedt, in tweede lezing is aangenomen. Het wetsontwerp, dat. de eigenmach tige uitgave van elf millioen pond aterling moet wettigen, werd na de tweede lezing naar de commissie ver zonden. Sir Henry Juta stelde voor, de open plaatsen in het Parlement te bezet ten. Sir Gordon Sprigg achtlte den tijd voor verkiezingen nog niet geko men. Eerst als die krijgswet opgehe ven is, zal U daartoe tijd' wezen, en spoedig daarna zou hij de verkiezin gen uitschrijven. Sauer steunde het voorstel van Juta. Sir Gordon stelde Itoen de eenvou dige orde van den dag voor, die met 41 tegen 23 stemmen werd aangeno men. Het was een zuivere partijstem ming. De regeering stemde met den Bond, seint Reuter. Een Oostenrijker vertelt in het Weensche Fremdenblatt van een ge sprek, d'at hij aan boord van de Saxon met generaal Botha heeft ge had. Deze zou gezegd1 hebben, dat de Engelschen niet bang hoeven te zijn, dat d'e Boeren 't hun lastig zullen maken. Maar er dreigt gevaar van de Kaffers, door de Engelschen1 zelf gewapend. Deze weigeren nu hun geweren af te geven en trekken zich in ontoegankelijke bergen terug. Daar oefenen zij zich in schieten en berei den zij zich voor op den grooten oor log tegen de blanken. Als de Engel schen niet zeer krachtig optreden, ziet 't er bedenkelijk uit. De Daily Mail verneemt uit Berlijn dat er daar een commissie is ge vormd om de generaals, die men te gen het eind van September dlaar ver wacht om een reeks lezingen in Duitschland te gaan houden, üe ont vangen. D.alziel's telegraafbureau, dat mee doet aan het vervalschen van de waarheid, seinlt,, da.t men te Berlijn boos is, dat de generaals niet in Duitschland komen lezen. Iemand uit Worcester schrijft: Gisteren, den 27en, arriveerde ge neraal C. de Wet hier met staf, en werd met geestdrift ontvangen. Des nachts om 2 uur kwam hij per trein. Hij werd op de schouders gedragen uit hdt rijtuig gehaaldl Vandaar werd hij vervoerd' naar dr. Van der Mer-we, wiens gast hij was sedert toen. Vanochtend vertrekt hij weer naar Kaapstad. Zondag was hij in de kerk alhier. De menschen volgden gelijk sprinkhanen; nieuwsgierig om den grooten man van heden, en voor ons van de eeuw, te zien en te groe ten. Hij maakt waarlijk 'n diepen indruk op 'n mensch. Ik wil nog ei- bijvoegen, dat een zoontje van om trent zeVen jaar naar generaal C. de Wet gebracht werd omdat hij lang begeerig was den generaal te zien die treinen onder den a.rm kon dragen. Klein en groot, oud en jong, kwamen om hem te zien. Menig hart voelde zich verkwikt, na dien grooten man gezien te hebben. Engeland. Lord Kitchener is de gast geweest van Lord Londonderry, bij gelegen heid dat op het landgoed van dezen ■een land/bouwflentdonstellmg wferd gehouden. Hij heeflt de pachters van den minister van onderwijs toege sproken en twee wenschen geuit; vooreerst dat de werkgevers zich heit lot van de so Maten, uit Zuid-Afrika ter,ugglekeerd, zouden aantrekken; vervolgens dat lord Londonderry nu bij het onderwijs zou invoeren, dat de jongens op school eenige militaire opleiding krijgen. Frankrijk. De agitatie in Frankrijk. Volgens een officieels opgave hebben de Staten van 47 departementen aan de regeering een adres van gelukwensch gezonden naar aanleiding van de slui ting der zusterscholen, 13 vergaderingen hebben de wenschelijkheid uitgesproken van 't weder openstellen der scholen en 13 andere hebben een motie van die strekking verworpen. Een motie voor de vrijheid van onderwijs is aangenomen in 2 departementen, terwijl een dierge lijke motie, in 3 andere departementen voorgesteld, niet aangenomen is. De Conseil général heeft ten slotte in 4 de partementen wel en in 5 departementen niet, een voorstel willen aannemen om de handelwijze der regeering te laken. Uit deze opgaven blijkt zeer duidelijk, hoe gewichtig men het optreden der re geering in dezen achtte. Het blijft nu echter vrijwel bij het uitspreken van wenschen, en rumoerige betoogingen ko men bijna niet meer voor. Zooals nie mand verwonderen, kan, is in Bretagne de aanvechting om de rijkszegels te schenden natuurlijk zeer groot. De da ders blijven meestal onbekend. De poli tiecommissaris Lomont, die door een steen verwond werd te Saint-Abéen, gaat veel beter. Te Nantes hebben Francois Coppée en Piou gesproken. Na afloop der bijeen komst, waar zij het woord voerden, had een socialistische betooging plaats. Bei de partijen waren bijna handgemeen ge worden, maar de politie heeft het kun nen redden en met eenige arrestatiën liep liet opstootje af. Het is wel eigen aardig, dat de Marseillaise bij deze gele genheid het lied van de cleriealen was; hun kreet was: leve de wijheid! Maar de socialisten riepen: a bas la calotte! en zongen de internationale. 's Avonds heeft de andere partij, de zusterpartij, een tegenbetooging op touw gezet. Deze maal gelukte het de beide groepen met elkaar iu lichte schermut seling te geraken, waarbij wederom eeni ge menschen naar de wacht werden mee genomen. Tot na middernacht was "het rumoerig in de stad, maar toen gingen de bewoners van Nantes naar bed. Francois Coppée en Drumont richten in -de Libre Parole" een oproeping tot de belastingschuldigen om bij wijze van protest tegen de sluiting der zusterscho len hun belasting niet te betalen. Zij hebben echter geen groot, denkbeeld van het succes van dezen oproep, want zij zouden al bijzonder tevreden zijn als 10.000 tot '15.000 belastingschuldigen daar aan voldoen! De Fransche minister van marine, Ca- milie Pelletan, heeft aan een diner hem aangeboden, Zaterdag jl., te Rochefort. in de volgende bewoordingen gesproken over het leger: Wij willen een leger dat één is met het volk, een leger dat gespro ten is uit den nation al en geest. De mili taire discipline moet streng zijn voor al len. Zij zal den soldaat een waarborg zijn tegen willekeurig ingrijpen". De gemeenteraad van Rochefort had den minister verzocht zijn best te doen voor de verbetering der haven. Hij ant woordde op dat verzoek: ..Ik kan hieraan niet voldoen, voor ik weet of de toestan den zoo'n verbetering toelaten. Rochefort is een militair middelpunt. Zijn haven is de eenige die de Noordkust, kan verde digen van de Loire tot Bidassoa toe. In het belang van het vaderland moet deze versterking blijven". Duitschland. Berlijn begint zich reeds mooi te ma ken voor het bezoek van den Italiaan- schen koning dat plaats zal hebben tegen het eind van deze week. De Brandenbur gerpoort en de bekende lindenlaan vooral worden versierd. De „Voss. Ztg." is niet best te spreken over de groote uitgaven welke deze vor- stenbezoeken de gemeenten opleggen. De Duitsche steden onderling wedijveren bovendien in het versieren hunner stra ten, wanneer de Keizer een bezoek zal brengen, en dat wordt een dure strijd, als men in aanmerking neemt dat de keizer bijna altijd reizende is. Keizer Wilhelm heeft ook den Engel schen cavalerie-generaal French uitge- noodigd deel te nemen aan de manoeu vres in Posen. De kroonprins van Duitschland, die op verzoek van keizer Franz Joseph de groo te manoeuvres in Hongarije zal bijwo nen, wórdt den lOen September in Vas- var verwacht, waar hij door zijn gast heer ontvangen zal worden. Hij blijft tot het einde der manoeuvres, den 16en September. Er bestaat plan, om een telefonische verbinding tusschen Petersburg en Ber lijn te maken, voornamelijk in liet be lang van de beide beurzen. Misschien zullen wij nu ook af en toe een Russisch nieuwtje dat aan de censuur ontsnapt, langs dezen draad krijgen. Turkije Vluchtelingen uiit Oud-Sérvië zijn te Belgrado komen vertellen, d'at de Albaneezen besloten hebben, in geen geval te gedoogen, dat het Russische consulaat te Mittrovitza geopend wordt. De Albaneezen dreigen open lijk, alle christenen uit Oud-Servië te verdrijven of ze over de kling (te ja gen. Stadsnieuws. Haarlem, 26 Aug, 1902. Maandagmiddag omstreeks half een voer een schipper va,n een schuit met zand, onder de Lange brug (Zd. Buitenspakrne) door. Op deze schuit bevonden zich twee knapen, een van 8 en een van 10 jaar. De oudste, die graag wilde helpen duwen, duwde de schuit met belde handen onder de brug voort en lette daarbij niet, of hij al bij het einde der schuit was. Plotse ling voelde hij, dat de schuit onder zijn voeten verdwenen was en daar hing nu de kleine schipper met beide handen aan een ijzeren balk, boven 't water. De andere knaap, die d'it zag, riep toen zoo hard hij kon: „Henk hangt aan de1 brug," waarop de brug wachter, op het ongeval opmerkzaam gemaakt, spoedig met de lange haak bij den jongen was. De brugwachter beduidde hem nu. zijn beenen om de stok te slaan en dan meteen de stok te grijpen., maar de jongen was wijzer en riep terug, dat hij op die wijze in 't water zou tuimelen. Nu probeerde de brugwachter het anders. Hij haalde den iongen in de blouse en trok hem een weinig op. waarop de jongen nu de stok greep en onder groot gejuich der omstanders omhoog werd getrokken. Serenade. Aan de echtelieden Koe- lemij, wonende aan de Zomervaart, werd Maandagavond ter gelegenheid van de viering van hun gouden huwelijksfeest eene serenade gebracht door de muziek- vereeniging „St. Caecilia", directeur de heer Windt. Aan het einde der Vooruitgangstraat stelde de Vereeniging zich op en vertrok van daar omstreeks half acht omgeven door eene groote menigte belangstellen den naar de Zomervaart, waar langs den kant voor de woning van de jubila rissen de omwonenden zich reeds in een dichten drom hadden opgesteld, terwijl eenige zolderschuiten en enkele kleine vaartuigen mede eene goede gelegenheid aanboden om dit feest van nabij te aan schouwen. Van vele woningen in den omtrek wap perde de driekleur, terwijl voor de wo ning van de echtelieden een eerepoort was opgericht met de woorden: „Hulde aan het gouden echtpaar". Toen de muziekvereeniging op het ter rein was aangekomen en op een met lampions verlicht getimmerte had plaats genomen, verschenen de krasse oudjes op het feestterrein, luidruchtig door de omstanders toegejuicht. Het „Wilhel mus" werd aangeheven, en toen de mu ziek zweeg klonken weder uitroepen van „Lang zullen ze leven", waarna de oudjes op een stoel klommen en de aanwezigen terugwuifden als antwoord op de hartelijke, welgemeende ovatie hun gebracht. De muziekvereeniging voerde daarna verscheidene aardige nummers uit, waar door enkele jongeren aan de verzoeking niet langer weerstand kunnende bieden, een walsje begonnen te maken. Het feest duurde tot kwartier over negenen, toen het uur van vertrek daar was. De jubilaris dankte de muziekvereeni ging en de aanwezigen, ook namens zijn vrouw, voor de bun gebrachte serenade- en voor de hartelijke sympathiebetuigin gen, welke zij van alle kanten hadden mogen ontvangen. Daarna vertrok de muziekvereeniging, en allengs gingen nu ook de vele toe schouwers huiswaarts, zoodat de Zomer vaart, welke zich den geheelen avond door eene buitengewone drukte kenmerk te, langzamerhand weder haar gewoon, kalm aanzien kreeg. Voorzeker is deze avond voor het gou den echtpaar tot een onvergetelijken ge maakt. Regeling van d e R e i n i g i n g. De verordening voor dó ambtenaren van d'e gemeente-reiniging, dtie dJoor B. en W. ,is voorgesteld, geeft tot eeni ge opmerkingen aanleiding. Vooreerst tot dleze. dat de term hoofdopzichter niet op haar plaats is. Waarom kan deze ambtenaar niet di recteur van de ïeiniging heet en-? Als chef van een tak van dienst is hij dat toch. Het heeft ook een practisch be lang. omdat, bij een oproeping van sol licitanten allicht personen zullen din- een naar de betrekking van directeur, die den titel van hoofdopzichter niet zouden wenschen. Men kan diat ijd'elheid n-oemen als men maar toegeeft, dat het verschil niet zonder beteeken is i s. Maar nog veel meer heeft het ons verwonderd. d!at de zuinigheid1 op 's mans traktement weer op 't punt staat de wijsheid' te bedriegen. De- zalfde fout, die bij de benoeming van een directeur van publieke werken den Raad in moeilijkheden heeft ge bracht. de krenterigheid' op duizend! gulden, wordt bij dien directeur der reiniging nog wat aangedikt. Hem acht. men met 2500 wèl betaald. Alsof deze functiei geen belangrijke was! De ervaring van de laatste- jaren moest toch geleerd' hebben, dat die re sultaten van de exploitatie der reini ging bijna geheel afbangen van de bekwaamheden van den directeur en in de tweedie plaats: dat het aantal deskundigen op dit gebied in on-s land niet groot is. Met een traktement van f 2500 zal men die weinige deskundi gen niet onder de sollicitanten zien. Vooral niet omdat liet percentage van de ontvangsten als winstuitkeering aan de ambtenaren is afgeschaft. Wat van dezen maatregel het nut kan we zen wil ons volstrekt niet duidelijk worden. Juist het eigenaardig bedrijf der reiniging, waarbij zooveel van persoonlijken goeden wil afhangt, leent, zich bij uitstek tot een premie stelsel. En dat niet alleen voor die ambtenaren, maar ook voor die werk lieden. die zeker op de ontvangsten grooten invloed kunnen uitoefenen. Be halve déze hoofdpunten zijn er nog andere, die de aandacht verdie nen. De werklieden krijgen aanvan kelijk een aanstelling voor één jaar en eerst daarna, wanneer zij voldoen, een vaste aanstelling. Waarom dit niet ook toegepast op de ambtenaren? Hun werkkring is toch zeker nog be langrijker en vereischt dus bovenal een goede vervulling. Reden te meer om ook hen een proefjaar te laten door maken. Alleen de boekhouder is gehouden een borgtocht te stellen, die hoofdop zichter schijnt daarvan te zijn vrijge steld'. Ziedaar een zonderlinge bepa ling die alleen billijk zou wezen. wan. neer uitgemaakt werd, dat de hoofd opzichter niets met het financieel be heer- uitstaande heeft en dat het hem zelfs ten: strengste verboden za.1 zijn, de boeken of de kas aan te raken wat nóg gekker bepaling wezen zou. Ten slotte is er nog een komieke be paling. Di'e vinden we in artikel 5, waarbij met grooten ernst wordt ver klaard. dat de tweejaarlijksche ver hoogingen niet worden verleend, wan neer B. en- W. ernstige grieven heb ben over de wijze, waarop het ambt is waargenomen. Deze bepaling is daarom zoo komiek, omdat in bet, geval van ..ernstige grie ven". de betrokken, ambtenaar toch zeker wel zal worden ontslagen, zoodat er dan van verhooging in 't geheel geen quaestte meer wezen zal. De verordening in haar geheel komt ons dus verre van gelukkig voor. Voor amen deer en d:e e n eu b-amen deer ende raad'sledien zal ze een ware smulpartij blijken te wezen. Chocoladefabriek. Maandag middag te kwart over een ontvingen wij een uitooodiging tot bij'woning der ope ning van de Onderlinge Chocoladefa briek de Nederl. Banketbakkers-vexeeni- ging, gevestigd aan de Paul Krugerkade te Schoten. Die opening had plaats te een uur. Aangezien het nu bezwaarlijk gaat om kwart over een op stap te zijn zóo dat men te een uur den Schoterweg bereikt ons althans is dit onmogelijk kwa- Feuilleton. Vertaald uit het Italiaansch. 29) De rechter van instructie Ghilazzi kwam eenigszins gejaagd op beiden toe. Hebt gij mij iets te zeggen, waarde heer? vroeg hem hertog Ce- sar e. Wilt gij mij een paar woorden toestaan, hertog Gelief mij een oogenbilk te ver ontschuldigen, mijnheer De Vries. En beden traden iets ter zijde, Ghilazzi zeide fluisterend: vZoeeven deelt mij uw dochter mede, dat mijn heer Luigi Castaldi zich in d'e ont- vangsalon bevindt en verlangd met freule Cesina te spreken, omdat hij naar hij beweert, definitieve inlich tingen omtreent het gestolen kleinood kan geven. Verwonderd zag hertog Cesare hem aan. Denkt ge, dat hij dat werke lijk kan? Mogelijk is het althans, maar ik begrijp het wel. Die jonge man be- zi|5 een buitengewone onbeschaamd heid'. Wees zoo goed. waarde heer, zelf met hem over deze aangelegen heid t'e spreken. Gij zoudt hem des noods kunnen dwingen tot het geven van inlichtingen. Dalt kan nog al bezwaren inheb- ben. In elk geval kan het ons in moei lijkheden brengen, juist tegenover dezen heer tot het uiterSte te gaan en door een gevangenneming af te dwin gen, wat hij voor ons verborgen wil houden. Waarom? Om de eenvoudige reden, dat ik over dezelfde zaak melt zijn vader in onderhandeling hen. Dat die bei den ondier eenen deken liggen, is dui delijk. Wat da een weet, weet waar schijnlijk de ander ook. Als ik er nu een gevangen neem, krijgen wij hei den als tegenstandiers. Wat maakt dat uit? Dat die bei den de hand' in het spel hebben en tegen ons intrigeeren, ligt toch voor de hand. Waarom er dus tegen opge zien, ze flink aan te pakken? Het zou toch misschien spoedi ger en zekerder tot het, doel voeren, wanneer gij het onderhoud, dat de heer Casitaldi met uw dochter ver langt, wildet toestaan. In geen geval, antwoordde her tog Cesare haastig en beslis! Ik wensch volstrekt niet. d'at mijn doch ter eenig ebeitrekkingen, welke ook, met dien heer zal onderhouden. Als gij het met den jongen heer niet klaar kunt spelen, zal ik zelf met hem spreken. Zoo heb ik helt niet bedoeld, her tog. Ik meende alleen u den weg te moeten aanwijzen, hoe wij het spoe digst en het zekerst Itot ons doel kon den geraken. Nu gij dezen weg niet wilt volgen, ken ik mijn plicht. Twij fel er niet aan. Ilc zal dadelijk, melt den heer Castaldi spreken. Daarmee boog büazzi voor den her tog en ging naar den uitgang der eet zaal, waar een bediende op hem stond te wachlten. Breng mij bij den heer, die freu le Cesina wenscht te spreken, zeide hij tot hem. De bediende bracht hem in een ont- vangsalon beneden aan de straat, waar de heer Ghilazzi don Luigi aan trof en wel in een toilet, dat niet voor den rechter van instructie scheen ge kozen. Don Luigi stond er met een vuur roods das, geel gekleurde handschoe nen en een bespottelijk hooge stijve boord voor hem, een wanedlstokje in de hand, het toonbeeld van een Napo- litaansche dandy. Toen hij den rech ter van instructie zag binnenkomen, keek hij vreemd op. Men zag dade lijk, dat hij iets anders had verwacht. Zijn triompheerend gelaat en zijn houding vol aplomb veranderden eenigszins, zijn trekken verrieden zelfs een zekere ontsteltenis. Ah, mijnheer Ghilazzi, u ook hier? sprak hij eenigszins verlegen door den neus. Waarom verwondert u dalt? Ge hebt gewenscht, met freule Cesina te spreken, om haar naar ik verneem, inlichtingen te geven omitrent de zoek geraakte briljanten... De gestolen briljanten zullen wij maar zeggen, mijnheer Ghilazzi. Zooals gij wilt. Herifcog dei Tibal- di wenscht, dat gij deze inlichtingen aan mij geeft. Heb dtis de goedheid mij te zeggen, wat gij ite zeggen hebt. En wanneer ik die goedheid nu eens niet heb, antwoordde don Luigi brutaal. Ghilazzi zag hem scherp aan en was reeds na de eerste seconde ten gevolge van het zekere en zelfbewuste optreden van dton Luigi overtuigd, dat deze werkelijk in staalt was tot het geven van inlichtingen. Dan zouden mij twee veronder stellingen overblijven, en wel, óf dat gij niets weet, óf dat gij niet wilit zeggen, wat gij weet, ging de heer Ghilazzi kalm voort. In heit eerste geval maak ik er u op attent, dat ik niet gewoon ben, met mij te laten spe len. In het tweede geval zou ik u dadelijk gevangen laten nemen. Gevangen nemen! Mij! riep don Luigi verrast uit. Blijkbaar had hij zich een geheel ander onderhoud voorgesteld ,dan zich nu ontwikkel de, Verschrikt tard hij onwillekeu rig een stap terug. Hij was hier ge komen. om bang te maken, te drei gen en de menschen voor zijn doel te bewerken, en nu moest hij het bele ven, dat hij zelf werd bedreigd. Zeker, u, mijnheer Castaldi. Wanneer gij weigert getuigenis af te leggen aan mij. den wettigen verte genwoordiger 'dór justitie, dan ben ik gerechtigd, u dadelijk gevangen te nemen. Dat weet ik, maar gij zult het niet doen. En waarom niet? Zoudt ge wer kelijk denken, d'at ik ter wille van u of van wien ook mijn plicht zou ver zeken? Don Luigizag nu op zijn beurt den rechter scherp aan en zeide lang zaam, maar met nadruk: Ja mijn heer. dat geloof ik! Ik verzeker u, dat gij u vergist. Er is niemand, wiens belang mij zou kunnen bewegen, mijn plicht te ver zaken. Don Luigi haalde minachtend de schoud'ers op. Gij vergeet u zelf, mijnheer. Ik? Ge zoudt me niet ongewroken gevangen nemen. Bi, ei! Ik heb dus niet alleen met u. maar ook met uwe kornuiten te doen? Gij zult dat later wel ondervin den. Voorloopig doet het niets ter zake. Ik heb u alleen 'te vragen, of ik freule Cesina in het belang van familie dei Tibaldi kan spreke-- niet. ordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1