Maar daarop zei hij in vollen ernst i „En nu beveel ik u, bisschop, dat se het voorbeeld van uw Heer zult vol gen". Daar de bisschop echter te oud bleek, om te springen werd hij groot moedig vrijgesteld van het uitvoeren van de symbolische handeling. Spionnage De „Petit Journal" verneemt uit Em- brun dat een reiziger gevangen geno men is, die een mand met postduiven bij zich had. Strafrechterlijk kon hij niet vervolgd worden, maar de autoriteiten hebben hem over de grens gezet. De over beid nam toch aan dat deze duiven dien den voor spionnage, ter wille van Itali- aansche militairen. De grenssoldaten hebben bevel gekregen alle postduiven die van Frankrijk naar Italië vliegen, neer te schieten. Franz Sigel f Te New-York is in den ouderdom van 78 jaren overleden generaal Franz Sigel, die een veelbewogen leven achter zich had. Hij was een van de vele duizenden, die na de mislukking van de Duitsche en Oostenrijksche revolutionaire beweging van 1848, de wijk namen naar de Ver.ee- nigde Staten. Eerst was hij officier ge weest in dienst van den groothertog van Baden, maar toen de revolutie gekomen was, schaarde hij zich aan hare zijde en werd aanvoerder van 15.000 revolutionai ren in Zuid-Duitschland. Toen hij door de overmacht verslagen was, vluchtte hij over de Zwitsersche grens en daarna naar Amerika. Met meer succes dan in Europa, heeft hij deelgenomen aan de burgeroorlog in Noord-Amerika. 'n Paard gevonden. Solze-r of De Haas haddien het in dertijd over den straatslijper, die, wegens diefstal van vee uit d:e weide, voor meiheertje" geleid, zijn on schuld bezwoer met het smoesje, dait-i ergens op een stuk land1 een eindje touw had gevonden en dait-i later, o veel later pas, had gemerkt, dat er aan 't andere eind van het touw een paard) zat „Meneertje" geloofde natuurlijk niéts van deze rechtvaardiging,waar van je om zoo te zeggen de onwaar schijnlijkheid onder je. klompen kon voelen. En toch, en toch Sindls ik Vrijdagavond laait vóór m'n deur 'n paard heb gevonden, eer lijk gevonden, gevonden zooals 'n leege portemonnaie of 'n zakmes vindt, acht ik niéts meer onwaar schijnlijk op het stuk van vindén, zelfs niet het onwaarschijnlijkste. Hét was iets uitermate verrassends dat stille paard vóór mijn deur in de stille straat, in den stillen nacht. Ik dach't onwillekeurig aan een lieve at tentie van dankbare abormé's, die we ten dat ik deze week met verlof ga. Maar allicht zouden ze dan toch hun kaartjes naast het paard! neergelegd of aan zijn manen gebonden hebben. Maar niets van dien aard viel te be speuren bij een rondreis rond het paard, dat Al maar stil en roerloos stond. Misschien 'n mop? begon ik te gis sen. 'n 'Opgezët paard'! Maar juist toen ik naar des paar den echt-, onvervalscht- en levendig heid een onderzoek wilde beginnen, wipte het even z'n staart en gaf hoe zal ik 't, netjes en.'toch duidelijk zeggen? en gaf :n geluid af, dat al len twijfel in dit opzicht met zuch tend bazuinen verdreef. Alzoo 'n echt paard!, 'n echt levend paard, eerlijk door mij gevonden,mijn. eigendom dus, wanneer de rechtmati ge bezitter hét eens niet mocht komen opeischen. Maar wat er voor het oogehblik mee aan te vangen? De trap opsjouwen en he't zoolang in de keuken stallen, ging toch niet. Want denk eens aan: de buren, de huisbaas, de meid Dan maar de politie in den m-m ge nomen. Het paard stond nog maar Al zoo roerloos en stil, dat ik het dorét wa gen naar boven t© loopen en de poli tie op te schellen. Hallo, meneer, neemt u ook tele fonisch gevonden voorwerpen aan? Hèèèèèèèèèèèèèèèèèèèèè Of u telefonisch gevon den voorwerpen aanneemt? Hebt u me, nu verstaan? Jawel meneer; in spoedteischen- de gevallen dioen we dat wel. Het geval is spoedeischend, me neer. Ik heb voor m'n deur 'n paard gevonden, 'n doodbedaard paard, mét niets aan dian 'n halster. Goed, meneer; zullen een agent sturen. En die agent kwam en toevallig ge lijk met hem 'n paar surveilleerende rechercheurs en een particuliere nachtwaker en nóg 'n particuliere We overlegden 't geval. Stille waker wilde m'n bles eens over den kop aaien; bedacht, zich ech ter nog bijtijds. Je kan nooit weten, hij mocht eens bijitem Maar een van de rechercheurs met paardenverstand1, maakte uit, dat de stommerd het paard' meende hij sliep, en dat-i daarom zoo suf was. 'n Paar klinkende kletsen op zijn gladde flanken en jawel, er lywam beweging in 't beeét. En wat we er nu mee zouden doen? Ui adviseerde: zoolang opbergen aan 't politieposthuis in de Roelof Hartstraat. Dan kwam ik morgenoch tend wel eens praten. Goed, dat moest dan maar gebeu ren. En m'n bles stapte toen tusschen het politie-escorte naar de Roelof Hartstraat. Het paard is nu natuurlijk van mij als niet wordt opgeëischt. Drie jaar, hoor ik, moet het blijven staan dat is te zeggen: moet 't onder po- li.tie-bewaring blijven, wamt liggen mag 't ook wel een,s in dien tijd drie jaar, zeg ik, moet 't blijven staan hoor ik, voordat ik er over mag be schikken. Goed, dan maar drie jaar wachten. Dat komt in zoover nog zoo slecht niet uit. We hebben Zaterdagmorgen onmid dellijk 'n steenen varken gekocht met zoo'n buik. En nu gaan we sparen, voor 'n tuig en een wagentje. De bul letjes moeten kloppen als we over drie jaar netjes voor Felix voorrijden om de collega's voor 'n rij toeritje af te halen. Naschrift: 't Is mis met mijn paard. Mijn paard is mijn paard al niet meer. Zaterdagmorgen In de vroegte is '1. al afgehaald, bij de poli tie door den eigenaar, 't Dier was weggeloopen uit een slecht gesloten stal op een terrein achter de Van Baerlestraat. Casueel was 't juist voor mijn deur blijven stilstaan en in slaap gevallen. Zoo'n paard toch! (Echo). Adoptie bij de massa. liet echtpaar Shandrow in Southhaven (Michigan) schreef onlangs aan den di recteur van Het weeshuis, dat ze gaarne een kin dals het hunne zouden willen aannemen. Bereidwillig zond de direc teur een collectie van 20 weeskinderen „op zicht" naar de hoeve van Shandrow. Het echtpaar viel het echter zeer moeilijk een keus te doen en zoo besloten de zeer welgestelde en niet minder liefdadige lieden de geheele kinderschaar maar te behouden. Het moet waar gebeurd zijn, volgens de Amerikaansehe bladen. Die schalksche soltan. Sedert 1898 heeft zelfs de hartstoch- telijkste autogram-verzamelaar geen autogram van den Sultan kunnen krijgen. Ahdul-Hamid wijkt van. zijn beginsel, om niets dat geschreven is, uit zijn hand 'te geven, niet meer af. Bij een diné, dat in Jildiz-kiosk ter eere van den Amerikaanschen gezant Leishman gegeven werd, schreef ech ter de Sultan, op den waaier van de vrouw van den gezanlt, toen de dame hem verzocht zich daarop te willen vereeuwigen, In het Engelsch de woorden: „Inderdaad, een bekoorlij ke vrouw!" Den volgenden dag kreeg de Sultan echter berouw. Hij stuurde een adjudarifc naar die ambassade en Diet ,den waaier terugvragen om, naar het heette, de woorden in dia manten Ite laten vatten. Mevrouw Leishman .stond natuurlijk haar waaier gaarne af, maar sedert heeft zij dien evenmin als den adfjudant ooiit meer teruggezien. Een dreigende vulkaan. De berg Alto Monte, in Calabrië, geeft sedert eenige dagen teekenen van vulka nisch leven. In den berg rommelt het en vuur en damp slaan uit den top. Reeds is in den omtrek groote schade aange richt. De bevolking is gevlucht. Korte metten. Tusschen'twee Bulgaarsche officieren, van wie de een, kolonel Markoff, voor één der schitterendste officieren van het leger doorgaat, ontstond Vrijdagmorgen te Sofia op straat een woordenwisseling. Woedend trok Markoff's tegenstander ten slotte zijn degen en stak dien den ko lonel eenige malen door het lichaam. Aardbeving. Aan het departement, van koloniën te Parijs is nog geen bevestiging ontvan gen van de berichten, dat de Pelée, op Martinique, opnieuw in werking is. Uit verschillende waarnemingen leidt men af, dat een aardbeving heeft plaats ge had in Oost-Azië, Japan of op de Filip pijnen. Moorddadige ontploffing. Te Gahard, nabij Rennes, is een dorsch- machine gesprongen, tengevolge waar van 4 personen gedood en 10 gewond werden, van wie 5 zeer ernstig. Zelfs in IJsland. is het weder dezen zomer slecht. Sedert menschenheugenis is het er niet zoo koud geweest. lederen nacht heeft het gevroren en het gras heeft veel geleden, zoodat groote hoeveelheden jong vee we gens gebrek aan voedsel naar Engeland zijn verzonden, waar de vraag naar vleeseh nog immer groot is. Ook Japan heeft een afschuwelijken zomer. Het is voortdurend koud en er is veel regen gevallen. De slechtste zo mer sedert 40 jaar. Uit China. Aan de „Standard" wordt uit Tientsin gemeld: Alle dorpen uit de omgeving van Tientsin zijn thans min of meer door Chineesche troepen bezet, daar het ge bied van 12 H.A. rond d;e stad, dat de Chineesche troepen niet mochten betre den, nooit voldoende is afgepaald. Aan het verzoek van de buitenlandsche bevel voerders om ingelicht te worden aan gaande de sterkte van de rond Tientsin gelegerde troepen is niet voldaan. Een en ander maakt de positie der vertegen woordigers van de buitenlandsche mo gendheden moeilijk en de overgave van het beheer van de gemeentezaken be zwaarlijk. Aangevallen door arenden. Twee Engelschen. de heer en mevr. Dawson, zijn op een alpentocht. Jioog in het iisgebxed. plotseling aangevallen door arenden. Het waren twee reus achtig groote vogels, die dien heer Dawson tegen den grond sloegen. De gidsen hebben de dieren met stokken moeten verjagen. In de buurt vaar Genève, waar dit voorval plaats vond, ziet men anders nooit een adelaar, er zijn er dan ook die vermoeden dat het een canard geweest is. Het vermogen van den arme. Een Duitsche scheikundige heeft on langs een ontdekking gedaan, die schijn baar onbeduidend is, maar uit een maat- ichappelijk oogpunt groote gevolgen kan hebben. Hij bemerkte nl., dat het lichaam van den armste evengoed als van den rijkste in zijn beenderen 1.650 a 1.700 gr. cal cium bevat, een hoogst zeldzaam metaail, dat een handelswaarde heeft vari onge veer 25.000 gulden per KG. Daaruit volgt dat wij een goudmijn in ons omdragen van minstens 40.000 gulden waarde en dat er feitelijk geen arme lui bestaan! Ongelukkigerwijs doet de bedoelde scheikundige geen middel aan de hand, om deze goudmijn te ontginnen, zonder groot bezwaar voor het organisme. Want het kostbare metaal vormt een onmis baar bestanddeel van het geraamte. In ieder geval blijft het een troost voor allen, die door beeren geplaagd worden, dat zij in bet bezit zijn van zulle een kostbaren schat. Amerikaansehe étalagekunst. Wil men den Yankee, die helt altijd druk heeft, zij het voor enkele oogen- blikken, noodzaken tot stilstaan voor een winkelkasit, dan kan dat alleen geschieden door iets ongewoons. Als nieuwste „great attraction" in dit opzicht gelden levende alligaltors. Een ondernemende '-dierenhandelaar in Louisiana is op den inval gekomen en heeft er zeer igoede zaken mee ge maakt, door aan winkelders jonge al ligators te leveren van 20 cM. tojfc 1 M. lengte. De fokker dezer amfibieën begreep zeer goed, dat de dieren spoedig hun aantrekkingsdrachlt op het publiek zouden verliezen en daar om -gaf hij den koopers den practi- schen raad, de dieren als premie te geven aan die hunner klanten, welke de grootsjte bedragen koopen. Een hoedenmaker fabriceerde een buitengewoon lichten zijden hoogen hoed en noemde hem „The Feather weight" (licht als een veer). Om hét gegronde van dia benaming te bewij zen, zette hij in ieder van zijn beide winkelkasten een pop, die in den uilt- gestrekten rechterarm op een pauwe- veer zulk een hoed loodrecht met den rand naar boven in evenwichlt hield. Het zinsbedrog werd veroorzaakt, doordat de pauweveer kunstig was vervaardigd van zeer fijn staal, dat sterk genoeg was, om den hoed te dragen. Groote bazars met zeer groote éta- lagekasten, étaleeren op den achter grond ervan tableaux-vivants, die prachtig geschikt zijn en een grootte massa kijkers trekken Treinenbotsing Dezer dagen in den namiddag zijn nabij Béziers twee personentreinen te gen elkaar geloopen. naar het heel door verkeerden wisselstand. Bijzon derheden ontbreken nog; men spreekt van tal van gekwetsten. Alpenongelnkken Sedert 2 Mei 1.1. zijn in dè Zwitser sche- Alpen 935 personen verongelukt: 5 in Juni, 10 in Juli en 20 in Augus tus. Een eigenaardige bijzonderheid' is daarbij geconstateerd-. De meeste slachtoffers hadden geen schoeisel aan de voeten, als hun lijken gevonden werden. Men meent, dat de schoenen tijdens den val in de spleten der af gronden vastraken en dan met geweld^ van de voeten wordlen gerukt door de zwaarte van het lichaam Journalistieke idylle. Het te Lima, de hoofdstad van Pe ru, verschijnende blad „La Idea libre" (De vrije Gedachte) publiceerde on langs een artikel, waarin de zoons van den hoofdredacteur van het concurree- rende blad ..El Cornercio" er geducht van langs kregen. Luis Miros Quesada, de vader dei' zwaarbeleedigde jongelui, zond daar op zijn getuigen aan den redacteur van „La Ide-a libre". Louis Taffara, om deze uit te noodigen. öf zijn beleedigin. gen te herroepen, öf te diuelleeren. Eén der getuigen was Luis Pazos Barela, een 21-jarige attaché bij het Peruaan- sche gezantschap te Buenos-Ayres, die juist met verlof te Lima was. Toen Barela met zijn mediegetuige bij den redacteur der „Ide-a libre" wa-s gearriveerd, ontstond spoedlig een hef tige woordenwisseling. die ten slotte in handtastelijkheden ontaardde. Taffara gre-ep zijn „redactierevolver" en loste verscheidene schoten op zijn bezoekers. De aangevallenen trachtten hein het wapen te ontrukken, wat eerst geluk te-. toen nog andere personen zich er mee bemoeiden. Toen men eindelijk Taffara overmeesterd had, lag Barela dood op den grond: een kogel had hem midden in het- hart, getroffen. Naast hem lag de andere getuige, die zóó zwaar gewondl was, dat aan zijn herstel getwijfeld wordt. Bovendien was nog een jongeman licht, een an dere zwaar gewond', door verscheide ne kogels. Deze gebeurtenis is overigens te Li ma niet zonder precedent in den con currentiestrijd tusschen de beide bla den. Kort te voren was het tusschen Quesada en een mederedacteur van Taffara reeds eens op straat tot een botsing gekomen, waarbij Quesada den redacteur met een knuppel bont en blauw geslagen had. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. M. de R.! In de courant lees ik, dat de arts W. G. F. de Waal afwezig is en dat zijn prak tijk door een met name genoemden col lega wordt waargenomen. Het schijnt mij toe, dat hier geen spra ke is van een tijdelijke zomer-afwezig- heid, zooals men uit de advertentie wel opmaken zou, maar dat de heer de Waal plotseling en voor goed vertrokken is. Althans het huis door hem bewoond is leeg en op een briefje dat ik hem schreef over de huur, heb ik geen antwoord ont vangen. Ik acht het nuttig hierop de algemeene aandacht te vestigen en teeken intus- schen dankzeggend. P. KLEIWEG DYSERINCK. hedenmorgen te 6 uur 62 en te 12 uur 64 1/2 gr. Fahrenheit. Vervolg Stadsnieuws. Diefstal. Maandag namiddag is uit het bierhuis van J. A. Wennekes, wonen de Parklaan op het Phoenixterrein een blikken trommeltje met t 10 aan zilver, dat onder de toonbank stond, ontvreemd. Als dader hiervan is door de poli tie opgespoord de 27jarlge A. r. Kuipers, steenhouwersknecht, die op het terrein de Phoenix" werkzaam was. Gevonden voorwerpen: Een sleutel. Een taschje, waarin een fleschj'e en eenige plaatjes. Poging,tot inbraak. Hedennacht heeft men getracht in te breken in een zeepfabriek aan de Houtmarkt, in de uit voering waarvan zij vermoedelijk zijn gestoord. Een raam was ingeduwd. Ontvreemd. In den nacht van Zon dag op Maandag heeft men zich toegang verschaft tot de loods van de Haarlem- sche paardentram in de Rozenstraat. Uit den zomerwagen no. 12 is de elec- trlsche schel met batterij ontvreemd. Mej. T. J. van derBergalhiei slaagde voor de akte A, Engelsch M.O. De heer E. H. Reitsema al hier slaagde voor de akte handteeke- ne-n L. O. YVederkeerig ongel ij k. Het schijnt, dat die inspecteur van poliltie toen hij den heer Hofland Zondag verbood te zingen ook ongelijk heeft gehad. Allthans de corr. van die N. R. Ct. deelt mede, dat hij een beris ping heeft ontvangen. 't Was ook wel gezelliger geweest, als de- inspecteur Hofland maar lie ver had laten zingen. Hij moet een heel aardig stemgeluid hebben. Allicht was zijn gezang mooier, d'an zijn Itaal. Het woord sm 1 namelijk is niet ex*g netjes, vooral niet tegenover een ambtenaar. En als je daar d!an bo vendien nog op verklaart, te willen gaan slaan, dan wordt het geval hóógst- bedenkelijk. Naar wij vernemen weet de politie ambtenaar nog niét, of hij proces verbaal zal opmaken tegen den heer Hofland, al dan niet. Hij aarzelt nog. In zijn plaats zouden we het nielt doen. En wel om deze reden niet. Maakt hij geen pro ces-verb aal op, dan kan hij zeggen: „Hofland wou mij op mijn sm..l slaan, maar aange zien ik wel een gezicht of een gelaat, doch geen sm..l heb, kan hij mij daar ook niét op slaan.," Maakt hij wel pïoces-vetrbaal op, dan erkent hij daarmee stilzwijgend, dat er inderdaad' van zoo iets als wij daar noemden sprake geweest had kunnen zijn. En dalt zouden wij, als wij ambtenaar waren, in geen geval ooit willen erkennen. Wat den heer Hofland betreft, die is allerwaarschijnlijkst nog niét met zichzelven eens, of hij Woensdag in den Raad den Burgemeester over het, gebeurde zal intc^pelleereiu, ja of neen. De agenda is kort, dus de gele genheid schoon. Maar toch, vermoe den we, aarzelit hij nog. In zijn plaats zouden we maar liever niet interpel- leeren. En wel om deze reden niet. Het zou wel eens kunnen gebeuren, dat de Burgemeester zei: „Hoor eens, mijnheer Hofland, de inspeclteur is misschien wat te streng geweest ©n heeft te veel verboden, maar U, als lid yan den gemeenteraad behoort in geen geval een gemeente-ambtenaar met een parapluie te dlreigen en hem aan te bieden, hem op zijn sm..l te slaan!" Zal dilt onvertogen woord', dat wij nog steeds niét voluit hebben duiven neerschrijven, van 's Bux-gemeesters lippen vloeien? We moeten het af- wachjten, we weten het niet. Maar als het zoover komt, dan staat de heer Hofland met zijn wij bedoelen met zijn mond vol Itanden. In onze jeugd hadden wij een spel in vakjes verdeeld, getiteld: Boter, melk en kaas, dat hierop neer kwam, dat de een de melk van den ander doorstreepte en de ander dat deed van des eenen kaas. Was 't maar niét het beste, als de inspec teur en de heer Hofland hun weder zij dsche grief tegen elkander zoo dóór streepten. Inde zwemschoolaande Hout vaart was de temperatuur van het water Heden middag 12 uurreed een fietsrijder met zijn fiets in den Kind'erhuissingel, nabij de fabriek der Haarlemsche Katoenmaatschap pij. Door een politieagent en eenige omstanders werd hij op het droge ge bracht. D© fiets' weird met behulp van een vaarboom uit het water ge haald. Gisteren avond omstreeks half negen ontétond op den Schoter- weg een botsing tusschen twee fiets rijders, doordat zij voor een rijtuig uitweken. Het gevolg hiervan was, dal, de een een verwonding aan hoofd en hand bekwam en van den ander het voorwiel verbrijzeld werd. zullen deelnemen, mogen bestaan uit jongens en meisjes, ieder van 8 kinde ren. Gedurende het feest zal van 2—6 uur gelegenheid bestaan tot het ver krijgen van ververschingen in eexx wa gen. afgestaan door de badinrichting „Neptunus". Het inle^eld bedraagt 25 cent per persoon. Maandag 1 September a.s. zal de heer A. Spierenburg, lading- meeéter bij de H. IJ. S. M. alhier,den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij die Maatschappij in deinst trad. Naar wij vernemen, is de heer Montijn predikant bii de Nederl. Hervormde gemeente alhier benoemd tot eerelid van den Chr. Nat. Werk mansbond, welke benoeming hij heeft aangenomen. Bij Kon. Besluit is aan den heer B. J. V. van Hees eervol ontslag verleend als le luitenant der d schutterij ahier, en de heer l. p. m' Ketting bevorderd tot 1ste luitenant J u b i 1 Den 27en Augustus her denken C. Mooyman en J. Peper den dag, waarop zij vóór 25 ïaar bij den heer J. H. B. Wesselrngh alhier in dienst traden. Uit de Omstreken. Heemstede. Door den heer van der W. alhier is f 100 geschonken ten behoeve van de algemeene armen dezer gemeente. Bennebroefc. Kennel Duinlust van den heer H. J. Clarion alhier behaalde op de honden- tentoonstelling 23 en 24 Augustus te 's-Gi'avenhage gehouden de navolgende prijzen de gladharige Hollandsche herders hond „Kwik van Duinlust" een len een 2den en een eersten prijs, benevexx- 2 special© prijzen. de ruigharige Hollandsche herders- o^lts vau Duinlust" een lsten en een 2den prijs, benevens 2 specia le prijzen. 9 At EnKelsche bulldog Harry" een 2den en een eersten prijs. De Raad dezer gemeente is tegen Dinsdag 2 September des namiddags ten 8 uur bijeengeroepen, ter verkie. züng van een Wethouder. Tusschen 1 en 15 September bestaat alhier gelegenheid zich aan te melden tot het genieten van herhalingsonder wijs voor hen, die zich daarvoor bij het hoofd der school aanmelden. Amsterdamsche Beurs Gister. Heden. X. 25 Ang. D. 26 ADg. 21 li pCt. Ned. Werk. 8chnld - 4' Is pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Gert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.... 453 454 Aand. Moeara Enim.....10S Aand. Perlak Petroleum142'/o Aand. Sckibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy. Aand. United Steel Comp.)... 41»/,t 41'S/io Aand. Atchison Topeka9D&/ia 92»/g Aand. Union Pacific10S1/* lH5/s 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 108 HO1/* Aand. Missouri Kansas Texas 32S/8 325/xe Aand. New-York Ontario3fii/o 36»/ig Gew. aand. Kansas City South. 38'/s 393/lc Pref. aand. id. id605/ie G0V/s Gew. aand. Southern Railway. 40ï/s 40fl/s Aand. Wasbash33S/s 34'/ie Aand. Denver Rio Grande49*49i/i Gew. aand. Erie40^/g 4ls/4 Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van 25 Au gustus jl. aan J. A. Pool Jr. vergun ning is verleend tot oprichting van eene Meubelfabriek, waarbij als be weegkracht een gasmotor van 14 paar- dekracht zal worden gebezigd, in een te bouwen perceel aan d© Maerten v. Heemskerkstraat. Haarlem, 26 Augustus 1902. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris. PIJN ACKER. Burgelijke Stand. Getrouwd: 26 Aug. L. C. J. Nieuwen- huijs en E X. A. de Munnick. Bevallen: 24 Aug. M. S. P. te Poel— Beaufort d. 26. E. M. J. Wielartvan der Horst z. 24. A. H. Sweei'tsvan der Vos sen d. 25. J. J. NachtegellerStikvoort d. 26. H. VerwerBroek d. Overleden: 23 Aug. C. Cobelens, 6 rn,; z., K. Heerenstr.; 25. M. Meijer, 26 d,, d., Glasblazersltr.; 26 j. W. De- lis, 30 j.Gasthuisvest; 24. J. t. Kors, 2 nx., z.. Zuidpolderstraat. Marktnieuws. Zandvoort. Zooals wij re'eds met een enkel woord hebben medegedeeld, is door den inspecteur van politie J. A. W. Hiebendaal en den rijksveldwachter brig.-tit. Jb. Kooij, beiden alhier woon achtig, proces-verbaal opgemaakt tegen den heer A. van Oosterzee, wegens het houdien van een voor het publiek toe gankelijk huis van hazardspel en tegen den heer E. Ph. Wuillaume, wegens het werkzaam, zijn als opzichter over een hazardspel. De zaak heeft zich als volgt toege dragen. In den vooravond van Za terdag jl. was de hulp van boven ge noemden rijksveldwaclxter ingei'oepen wegens oneenvgheden. die in villa Bo tha alwaar gevestigd een z.g. zo- mei-club. doch niets andei-s i's dan een eerde privé ontstaan waren omtrent het betalen van gewonnen geld., dat de bank niet wilde uitbetalen. De ï'ijksveldlwacbter nam de verklaringen van de vex'scliillende personen op, ver wijderd© zich daarna en gaf van een en ander kennis aan den inspecteur van politie. Tegen ruim 11 uur zagen bedde ge noemde politieambtenaren dezelfde personen, die ruzie gehad hadden, we derom villa Botha binnengaan. Eenige; oogenblikken later werd er luide om politiehulp geroepen, waarop de in specteur en de rijksveldwachter aan schelden en. nadat opengedaan was door den portier, zich terstond naar boven begaven, alwaar zij op heetex*- daad eenige personen betrapten, die bezig waren te spelen op de roulette, juist had dé afrekening plaats. Zoowel de roulette, als de tafel en de daarop aanwezig zijnde jetons wer den in beslag genomen en overge bracht naar het politie-bui'eau om als stukken van overtuiging gedeponeerd te worden tei' griffie van het, kanton gerecht te Haarlem-. Haarlem, 25 Aug. 1902. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Aardappelen 260 HL. 2l0 HL. f 1.80—/ 3. Appelen 63 HL. 50 HL. 8—/ 12. Peren 120 HL. 90 HL. 7—/ 18.00. Heerenboonen 510 m. 510 m. 0.50—/ 1.50. Snijboonen 330 m. 330 m. 1.00—/ 1.50. Bloemkool 11000 st- 7000 st. 48 ets. Wortelen 2000 bos 2000 bos 3—6 cents. Artikelen Aangevoerd. Verk. Prijs. Boter 98 kilo. 98 kilo. f 1.40 f 1,35 kg. Biggen 31 stuks, 27 sts. f 13 f 8 p. st Schrammen 29 sts. 20 sts. f 24 f 18 p. st Purm erend, 26 Aug. Aangevoerd: 281 stapels kaas, 27.50 per 50 KG.; 1610 KG. boter 1.10—/ 1.20 per KG.; Vee: 670 Runderen, vet vee 60 75 ct, per KG.; 15 paarden; 227 vette kal veren 6585 ct. per KG.; 175 nuchtere kalveren 10—/ 23; 158 vette varkens 45— 53 ct. per KG.; 88 magere idem 17—/ 25; 288 biggen 6—/ 12; 2526 schapen en lam meren. 250 I-IL. peren 2—/ 3. 550 HL. ap pelen 1.503.25. Eieren 3.50—/ 4 per 100 stuks. Thans zijn alhier aanwezig 3702 badgasten. Met toestemming van B. en W. zal op Woensdag 27 Augustus a,s.. des voormiddags van 911 uur. op het strandtorrein van die badinrichting ..Neptunus", eene onderlinge weds f rijd worden srehouden. voor groepjes jon- srens en meisjes van badgasten uit de geheele gemeente, tot den leeftijd van 15 jaar. voor het maken van de schoon ste zandvesting die hef. eenvoudigst versierd is. Van 25 bal op liet strand, en 's avonds te 9 uur. bij goed weer en kalm water, vuuiwcrk on zee De uitspraak der jury wordt des namiddags te 2 uur bekend gemaakt De groepen, die aan den wedstrijd Stoomvaartberichten. Het stoomschip Malang, van Rot terdam naar Java, passeerde 25 Aug. I-Iet stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, passeerde 25 Aug. Point de Galle. Het stoomschip Sloterdijk, van de Holland!Amerika Lijn, velrtlrok 24 Aug. van Newport News naar Amster dam en Rotterdam. Het dubbelscbroefstoomschip Goen- toer. van Rotterdam haar Java, arri veerde 25 Aug. te Soutliampton. Het stoomschip Bogor. van Rotter dam naar Java, arriveerde 24 Aug. te Padaiig. I-Iet stoomschip Besoeki', van Java naar Rotterdam, passeerde 25 Aug. Sa- gres. Het stoomschip Pri'nses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 23 Aug. Gibraltar, Het stoomschip Koning Willem, I, van Amsterdam naar Batavia, passeer de 23 Aug. Perim. Het stoomschip Koning Willem. II arriveerde 24 Aug. van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Koningin Regentes arriveerde 25 Aug. van Batavia te Amsterdam Het stoomschip Prins Willem I ar riveerde 25 Aug. van Paramaribo te Amsterdam. Het stoomschip Amsteldijk. van de Holland-Amerika-lijo, van Newport News naar Amsterdam en Rotterdam, arriveerde 24 Aug. te Amsterdam. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, van de Holland-Amerika-lijn, vertrok 23 Aug. van New-York naar Rotterdam. Het dubbelschroefstoomschip Rijn dam, van de Holland-Amerika-lijn. van New-York naar Rotterdam, passeerde 25 Aug.. des voorm. 12 uur 10 min.. Lizard. Het stoomschip Van der Cappellen (Kon. Paketvaart-Mij.) vertrok 25 Aug. van Amsterdam naar Batavia, I-Iet stoomschip Ixinn. van Amster dam en Biverpool naar Java. passeer de 23 Aug. Dover.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3