Hoe dwaas uur het- kasteel Wijneudiaele. goed) geklasseerd. De eerst-aankomen de ie Ostende was de Fransche luit. Madamet van liet 13e reg. dragonders. Hei is echter onmogelijk thans reeds de goede volgorde aan te geven, met hei oog op het verschil der uren van fertirek. Hei gerucht wil, dat luite nant Madaniei gediisqualificeerd is. Deze arriveerde aan het eindpunt te 2.9 uur en legde den weg af in 6 uur 54 min. Op Madamet volgde de Fran sche luitenant Haentjens, die te 2.33 aankwam en 7 u. 33 min. over den weg deed. Te 2.42 kwam de Fransche luitenant Dereonetz aan; hij had1 over den weg 7 u. 22 min. gedaan. De volg orde der overige deelnemers was aan het eindpunt als volgt: Joostens, Belg, aankomst te 8.19, tijd 8 u. 14 min De Beaufort, Hollander, te 3.21, tijd 7 u. 56 min.: Romieux, Franschman, tie 3.26, tijd 7.36: Douglas Gilson. Zweed', te 8.29. tijd 8.29. De Brusselsche bladen melden dat op 500 meter voor Ostende die Britschie luitenant Gibbon zijn paard verloor. Het dier viel dood; de officier kwam te voet aan. De hyppodrome te Ostende is fees telijk versierd voor de ontvangst van de deelnemers aan. den rit. Aan den ingang van dn stad verheft zich een eereboog inet liet opschrift Salve. Aan weerszijden van de straat, waarlangs de deelnemers rijden, zijn masten met vanen geplant. De huizen zijn be- vlagd. Het weder is mooi geworden. In de nabijheid van het hippodrome heerschte groote drukte; alle plaatsen waren bezet. De eerstaankomen.de werd met levendige geestdrift begroet. Officieel ";;n de aankomenden als volgs gerangschikt: 1. Madamet; 2. De. remetz; 3. Haentjens; 4. Romieux, (al len Franschen); 5. Smith Kielland (Noor); 6. Godin de Beaufort. (Neder lander); 7. Joosten (Belg); 8. Douglas Gilson (Zweed); 9. Marchand (Belg;; 10. Maris (Nederlander); 11. Meynard (Franschman); 12. De. Trazegnies; 13. Marchal; 14. Lemercier, en 15. De- muenynck (allen Belgen). No. 1, luitenant Madamet, deed de 132 K.M. in 6 u. 54 min.; No. 15, luit. Demuenynck ,in 9 u. 32 min. In het geheel zijn vijf paarden on derweg doodgevallen. Nog zijn aangekomen King (Fransch man), Momma (Nederlander), in '10 u. 5 min.. Tei'rière (Franschman), Erzey (Hollander), in 10 u. 21 min.. Du tillen 1 (Belg), Laune (Franfschman), Senn (Zwitser), Coupez (Belg) en Montaïgu (Franschman) Naar de ..Patriotte" meldt, was het paard' van een Nederlandsch officier, diie te Zanthorn is aangekomen, op tien kilometer ongeveer van het punt van vertrek reeds uitgeput. Het wilde niet meer voort, en is aan een boer ver kocht oin afgemaakt te worden. Het paard is naar het abattoir te Brussel gebracht. Hii u. Uit de Arbeiders wereld BINNENLAND. Men schrijft ons: Door de gezamenlijke brugwachters te Leidton, in aan den Raad! dier ge meente salarisverhoopv-- gevraagd. Zij wijzen in hun adres op de ge meente Haarlem, alwaar de brugwach ters hooger loon. minder dienst en gra tie pensioen genieten. In Leidton bestaan een 30-tal Ie en 2e klasse-brugwachters op een salaris van f 500f 450 's jaars. Leper en Vloot. De oud-diri"-©eren dl officier van ge zondheid1 bij het lieger in Ned.-Indic, de lieer A. C Neeb. die Woensdag te \s-Gravenhage in 70-jarigen ouderdom is overleden, ving zijne loopbaan aan m 1854 als officier van. gezondheid der 3ei klasse bij dien geneeskundigen dienst ter Sumatra's Westkust. Na do verschillende rangen te hebben diooadoopjeaa werd bij .in 1877 benoemd tot diirigeerend officier van gezondheid den- Ie klasse In dien rang was hij eerst werkzaam bij liet hospitaal te Weltevreden en in het volgen die jaar werd hii "-ep laatst tin de tweede mili taire af deeling op Java. In 1880 verliet de heer Neeb den dienst, met pensioen. Bij de Ie Atjeh-expeditie werd hem wegens zijn goede zorgen voor den geneesk. dienst te velde het ridder kruis in de ord'e van d:en Ned'erland- schen Leeuw toegekend. De heer Neeb wa- tevens gerechtigd tot liet dragen van het eere-teeken voor de krijgsver richtingen in 187374 en van die Atjeh-medaille. Rechtszaken. Letteren en Kunst. Amst. Lyrisch Tooneel. Dinsdag 2Septemiber openingsvoor stelling 'der tooneelafdeeling onder leiding van dr. Hugo Dinger. Gege ven wordt Faust" met gebruikma king der muziek van Ed. Ltssen. De hoofdrollen zijn aldus verdeeld: Faust Erfmann; Mefisto, Louis Bouwmees ter; Wagner, D. v. Ollefen; Yalentijn Jan Malherbe; Aardgeest, H. Enge len; Margaretha, mevr. Erfmann Sasbach; Wertha, mej. B. v. Berlcel; Booze Geest, mevr. Schwab; Liesje, mej. Roos. Vooraf wordt door het orkeét onder leiding van Peter Raabe uitgevoerd: ,,Eine Fauét-ouverture" van Richard Wagner. Wegens uitgebreidheid der voorstel ling wordt Dinsdag aangevangen te zeven uur. Zoowel voor Hoffmann" „Faust" schilderde Jan Maandag nieuwe decors. Tolstoï moet weer zoover beter zijn. dat hij lange wandelingen maakt er werkt aan zijn autobiografie. D.e uitgever P. C. Akkerman te Apeldoorn heeft uitgegeven een ge dicht Oranje, de Zee", van den heer J. H. de Veer. den 'hoofdredacteur van ..Hoofd en Hart". Aa,n H. M. zal ter gelegenheid van PT. D, verjaardag ©en exemplaar van diit voor die gelegenheid vervaardigde vers in geihatikten band1 worden aan geboden. Prof. Joseph Joachim gewond. Het ..Berliner Tageblatt" meldt, dat in den sneltrein die bij Schandelah ontspoorde, zich ondier de gekwetsten ook de beroemde violist Joachim be vond, die in een slaapwa-en van Keu len naar Berlijn neisdle. Hij werd door don schok uit het bed geslingerd en aan het hoofd gewond. Door een geneesheer, die in dien trein aanwezig was, werd' hij spoedig ver bonden. Dit bericht zullen de vele vrienden die prof. Joachim hier telt, met leed wezen vernemen. Wij hopen dat de groote, bejaarde kunstenaar geen na- dieelige gevolgen van dit ongeluk moge ondervinden. Koloniën. Atjeh. Het „B. N." ontving uit Kota-Radja den 30en Juli het volgende telegram: Door een patrouille onzer troepen in de Pasei-streek werd een Atjehsche ben de overvallen, waarbij onzerzijds niet vaarlijk werden gewond de Europeesche fuseliers Hagoort, die een schotwond door beide beenen bekwam en Aartsen, die een klewanghouw over ae hand kreeg. De eerste luitenant der infanterie J. B. van Aken kreeg een schot in de borst. Bij het oplichten van een hadji in Pe- dir werd de Europeesche sergeant Deyl niet levensgevaarlijk gewond door een lanssteek in den schouder. gedicht door den eersten beklaagdejaarverslag der naamlooze vennoot-nemen. De letterlievende vereeniging „J. misschien wel om tér terechtzit ting te worden voorgedragen op zijn dagvaarding geschreven: Onschuldig veroordeeld of De smart is zoo groot, de troost is zoo klem. Onschuldig veroordeeld, o liefste. beminde, Zal ik nooit meer uit uwen mond) V&rnemen het woord, dat ons eenis verbind©, Dien eed, waarop de liefde is ge grond O liefste, o engel, ik lij zooveel pein, De smart is zoo groot, de troost is zoo klein. Onschuldig veroordeeld, gerukt van de zijden Van ouders, van zuster en broers Zij zullen zich niet meer met hem verhielden, Maar wel met een rouwkleed' worden omfloers. Plun zoon en hun broeder, die lijidit zooveel pein De smart is zoo groot, de troost is zoo klein. Onschuldig veroordeeld! Is de troost schap „Contractors Ld.den 31en Juli jJ- Cremer" zal naar wij vernemen aan te Londen uitgebracht, klinkt meer jgondelvaart deelnemen met een als een sprookje uit de duizend en j scbuit> voorstellende een verlichten, ver één nacht, dan als het relaas eener sierden Grieksche tempel. Tegen geringe degelijke onderneming, en toch ver-1 entréeprijzen kunnen de leden zich toe- zekert men dat deze vennootschap eaff deze boot verschaffen. De ke gelclub „de Kroon heeft het eigenaar- Voor het gerechtshof te Amsterdam stonden Woensdag in hooger beroep terecht W. C. A. Faber. 24 jaar, C. Postma, 42 jaar, en D. Frie, 18 jaar; de eerste schilder, de beide laatéten .stoker van beroep. Hun was bij introductieve dagvaar ding ten laste gelegd, Id'at zij in den nacht van 25 op 26 April 1.1. uit het pakhuig van de firma Verweegen en Kok, aan de Bagijnensloot achter perceel 114 Kalverstraat te Amster dam, na zich door middel van een vialschen sleutel toegang tot. dat pak huis te hebben verschaft, hebben weg genomen een groote partij lederwer ken, als portemonnaies, tasschen, portefeuilles, sigarenkokers enz., sub sidiair dat zij op of omstreeks 26 en 27 April 1.1. te Haarlemmerlied© on der Spaamwoud© hebben- verborgen gehouden uit winstbejag de bovenge noemde lederwaren, terwijl hun be kend was, dat die goédieren van mis drijf afkomstig waren; alles in veree niging gepleegd. De rechtbank verklaarde de be klaagden schuldig aan den primair ten laste gelegtdlen diefstal en veroor deelde hen mitsdien ifiot gevangecni: straffen: Faber (recidivist) voor den tijd van 5 jaar; Postma (recidivist), voor d'en tijd. van 7 jaar en Frie voor dear 'tijld van 3 jaar. Van dit vonnis der Rechtbank kwa men de beklaagden in hooger beroep. Evenals in eerste instantie hielden zij hun onschuld vol. Volgens de lezing, die zij van de zaak gaven, hadden de tweede en de derde beklaagde de partij lederwerk gekregen van een onbekende, een fij nen meneer, die hun opdracht gaf de goederen te. verkoopen. Dien fijnen meneer zouden zij tref fen te Halfweg, alwaar zij de goede ren, waarvoor een reflectant was ge vonden, in den persoon van den al daar wonenden herbergier Lijnkamp, gingen leveren, toen alle drie werden aangehouden en de lederwaren wer den in beslag genomen door den bri gadier der Rijksveldwacht, De Wilde. Bij het van d'e hand doen der goe deren hadden de tweede en de derde beklaagde zich bediend van het inter mediair van bekl. Faber, die hen in connectie bracht men Lijnkamp, hem bekend door een gelijktijdig verblijf in de celgevangenis aan den Amstel- veenschen weg, alwaar Lijnkamp en hij, zich van /d'e luchtkokers bedie nende als spreekbuizen, gewoon wa ren te, converseeren. Lijnkamp is „koopman" en geeft ter terechtzitting- blijk, omtrent den „handel" begrippen eninzichten te hebben, die de vice-president, van het Gerechtshof, mr. Van der Werk, niet met hem deelt. Door den eersten bekl. was ver zocht, dat alsnog als getuigen zould'en worden gedagvaard en twaalftal per sonen, niet door de rechtbank ge hoord, blijkbaar met het doel zijn alibi vast te stellen en om te doen uitkomen, dat zijn geest, toen hij de later door hem onjuist genoemde, op gaven aan den rijksveldwachter deed door drank beneveld was maar, vroeg die procureur-genraal, zijn deze getuigen betrouwbaar? En waar hun betrouwbaarheid met recht in twijfel mocht worden getrokken, had het O. M. gemeend, die personen niet te moeten dagvaarden. De proc.-genetra.al requireerde ten slotte, dat het Hof zou bevestigen het vonnis a quo. En toen volgden zes pleitredenen net precies de dubbele portie, waaraan wij in strafzaken gewoon zijn! Na de pleitredenen der toegevoegde verdedigers droegen de beklaagden zelf nog een uitvoerige verdediging voor. Onuitgesproken bleef het volgende Neen! Groot, ja groot mag hij heeten! Al veroorzaakt het aan't hart veel smart en veel pein, Al drukt hij zwaar, de gevangenis keten. Troost is bet, troost blijft het onschuldig te zijn. De smart is wel groot, de troost is niet klein. Onschuldig veroordeeld, het mag niet, het kan niet! 't Bewijs zal ik geven! Dat 'k om schuldig hier zit Duidlijk zal 't worden en ik besluit nu dit lied Duidlijk mijn onschuld, als zwart op het wilt. Dus kort. nog is mijn lijden, kort nog mijn pein, De smart is wel groot, de trooist is ni'et klein! mét het parlementslid R. J. Price als voorzitter van den raad van beheer, een ernstige onderneming is. Lang voordat de Conquistadores op het Zuid-Amerikaansche vasteland verschenen, was hét meer van Guata- bita een heilige plek voor die India nen uit den omtrek, die gewoon wa ren er hun offerandes in te werpen. Hoe kostbaardei- deze waren, des te zekerder zou men z.ic.h de gunst der goden verwerven. Deze1 gaveai, vor de goden bestemd, bestonden meest uit stofgoud, gouden versierselen, smaragden en andere edelgesteenten. Wat in het meer geworpen werd, bleef daarin, want niet alleen zou het heiligschennis geweest zijn, er iets uit te halen, maar ook de groote diepte en andere omstandigheden vormden daartegen een beletsel. Nog en andere oorzaak echter, ster ker werkende dan de godsdienstige- gebruiken, droeg weldra bij tot ver meerdering der aldus op den bodem van 't diepe meer verzamelde schat ten. Niét zoodra hadidien de Spanjaar •dan zoo klein? i den op het door hen ontdekte wereld- dige denkbeeld opgevat, om met een ke gelbaan op het water aan den tocht deel te nemen. Als het weder wat medewerkt belooft de gondelvaart ongetwijfeld een verras senden aanblik op te leveren. an den heer A. C. de Koek, voorzitter van de afd. Haarlem van den Konink. Nederl. Bond van oud-Onderoffi cieren, die dezer dagen tot eerelid van den Kon. Belgischen Bond van oud-On derofficieren werd benoemd, werd in de huishoudelijke vergadering van Woens dag j.l. het diploma en insigne overge reikt met een waardeerende toespraak van dan onder-voorxlttav. INGEZONDEN. Voor clen inhoud dezer rubriek Helt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. M. de R. Beleefd verzoek ik U opname van onderstaande. In uw blad van gisteren komt het bericht voor, dat ik papieren aan mijn raam hing, met de mededeeling, ,,R. is mij 9 gulden schuldig." In het bericht staat voorts, dat be. doelde R. niet afwist van de schulden door zijn vrouw gemaakt. Dit nu 'is bezijden de waarheid. R. wist reeds drie maanden lang, dat die schuld liep, Telkens heb ik hem voor gesteld, in termijnen te betalen, ja, zelfs een kistje sigaren beloofd, als hij zijn schuld voldeed. Maar niets hielp. Ik werd 'integendeel op hoogst onge paste wijze bejegend', uitgescholden en gedreigd. Ik vermeld dit, omdat het een eenigs- zins ander licht werpt op mijn hou ding, dan het bericht in uw blad van gisteren. Met dank voor de opname teeken ik Hoogachtend, F. STRICKLINC. Gemengd Nieuws. deel voet aan wal gezet, of zij begon nen naa,r goud te zoeken. Hun wreed heid gaf '<1© verdrukte bevolking aan leiding om veel kostbaarheden, die zij niet in handen der veroveraars wilde zien, naar het meer yan Guata- vita te brengen en daarin te werpen. Volgens de overlevering zouden aldus schatten Iter waarde van vele millioe- nen weggeworpen zijn. Het eerst wordt van dit meer en zijn schatten gewaagd door een zen deling, Pedro Simon gebeeten, die zich in 1604 onder de Indianen bij Bogota ophield. De legenden van Guatabita zijn voorts opgeteekend in liet boek van Mombray Morris: „Ta- les of the Spanish Main." Ongeveer twee eeuwen geleden maakten de Spanjaarden in een der zijden van den berg, waarin het meer besloten ligt., een diepe kloof, welker sporen men thans nog zien kan, hoe wel ze grootendeels door aardstortin gen gevuld is. Er wordt zelfs beweerd, dat zij deze kloof zoover uitgediept hadden, dat het water den bodem van het meer nog slechts ter hoogte van 14 voet bedekte, maar toen vielen de bergwanden met een vreeselijk ge kraak in, de geul werd verstopt en aan gezien, de watertoevoer naar het meer niet k'on belet worden, kreeg dit meer zijn vroeger peil terug. Toch hadden dè Spanjaarden reeds tijd gehad om de blootgelegde randen van het meer te onderzoekem en het slijk uit te wasschen, en dat moet hun reeds zoo veel opgebracht hebben, dat zij ter -#>1- doening van de „quinta". de 5 per- cents-belasting, die aan de regeering betaald moest worden, f400.000 naar Madrid zonden, terwijl een der in Spanje ontvangen edelgesteenten, een smaragd, alleen f 175.00U waard was. Na de verdrijving der Spanjaarden hebben de Columbianen verscheidene pogingen gedaan, om de schatten in hun bezit te krijgen .maar ze berustten niet op technisch-wetenschappelijken grondslag, en mislukten. Twee jaar geleden werd het vraagstuk weder aangevat door de bovengenoemde Engelsche maatschappij, met een ka pitaal van 30.000 pond sterling. Docr den bergwand beren de ingenieurs der maatschappij een galerij, die met het meer in verbinding gebracht zal wor den door een loodrechte schacht. Deze afvoer-galerij is thans reedis 600 voet lang en de schacht is tot een diepte van 40 tot 50 voet uitgeboord. Men rekent dat het meer in April van het volgende jaar drooggelegd zal zijn. zoodat in den zomer van 1903 de aan eieelhouders zullen weten, of hun hoo- ge verwachtingen vervuld zullen wor den of niet. Men verzekert dat het kapitaal waar- oveir de Maatschappij beschikt, vol doende is om het werk. dat door Schouwburg. Op 10 Sept ember e. k. zal het Lyrisch Tooneel, afdeeling ope ra, hier ter stede optreden met „De Brui loft van Figaro" van Mozart. Ettelijke malen is deze opera te Am sterdam met het grootste succes opge voerd, zoodat men mag veronderstellen, dat de zaal hier dien avond zal zijn uit verkocht. Op 14 September komt de afdeeling tooneel met Bouwmeester, de eerste uit voering hier ter stede geven. Het Ned. Tooneel treedt dit jaar voor hei eerst hier ter stede op op 22 October a. s. Op het oogenblik is men druk aan het repeteeren van het bekende stuk van Rostand, getiteld: „Cyrano de Bergerac". De hoofdrol zal worden vervuld door Hubert Laroche, een tooneelspeler van buitengewoon groot talent, en een waar dig opvolger van Louis Bouwmeester. Heden wapperde de drie kleur van de gashouders der gemeen te-lichtfabrieken, daar zij tot het hoogste punt gestegen zijn. Bloemendaal. De gemeentebegrooting over 1903 is op gemaakt tot een bedrag van f 65606.20' in ontvangsten en uitgaven. Het aantal opcenten is bepaald als volgt: 40 op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen, 10 op die der ongebouwde en 25 op die van het per soneel. Spoorwegongel uk. Uit Bloemfonltedn wordt geseind aan ,d'e Engelsche'bladen, dtt Maan dagavond een spoorwegongeluk plaats gehad heeft in de nabijheid van hel staition. Een locomotief, welke aan het ramgeeren was, stootte tegen, een i revolutie in Columbië wel wat belem. trein mét refugié's, hoogstwaarschijn lijk uitlaaders die naar de goudmij nen terugkeerden. De eerste rijtui gen versplinterden. Vele vrouwen en merd wordt, te voltooien. De Colum- i biaamsche overheidspersonen schijnen intusschen alle medewerking te verlee- nen niet alleen zijn de werklieden der maatschappij niet voor den krijgs- Uit de Omstreken. Hij die een arm bloed heeft, is hij niet zonder krachten, zonder levens lust? Kan hij Strijden, kan hij worste len, is het hem mogelijk eene voort durende bedrijvigheid ta hebben ten dienste eener oorzaak, eener handels onderneming, die hem winsten, goud zullen afwerpen? Zijn arm bloed verbiedt het hem. Misschien, eene tijdelijke overspan ning zal hem gedurende eenige da gen veel werk doen verrichten. Zijne krachten zullen hem weldra verraden en uitgeput zijnde, zal hij tot een langdurige rurt veroordeeld zijn. Het slagen, het fortuin moeten op re gelmatige wijze zal het deel worden van hen die bloed hebben. De ver zwakten, de bloedarmoedigen moeten evenwel niet wanhopen, want dat krachtige bloed dat hun ontbreekt, dat roode bloed, dat zij zoozeer be hoeven, kunnen zij op gemakkelijke wijze bekomen. Het is thans voldoen de den raad, hét voorbeeld in den vol genden brief gegeven, te volgen: „Hartelijk dank, zoo schrijft ons de Heer P. Lambrechts te Ambt Doe- tinchem, voor uw reddend genees middel n.l. de Pink Pillen, in wier uitwerking ik mij ten zeerste verheug Mijne a.s. vrouw was van lieverlede bloedarmoedig geworden en wel in zulk een graad, dat wij voor haar le ven vreesden. Thans kan zij d'e mees te' en zwaarsten arbeid verrichten zonder eenigen hinder. Hare wan gen, voorhoofd, tandvleesch, alles was kleurloos terwijl zij thans opge ruimd is en eene flink gezonde kleur heeft. Moge hare genezing anderen tot voorbeeld strekken." Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier na gemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiter lijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezen de bestanddeelen bezitten ze in geer nen deele. Koopt ze slechts bij de de póthouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze recht- streeksch van den Hoofddepótho"der komen, den heer Snabilié. Prijs f 1.75 de doos, f 9 r>er 6 doo* r.en. Verkrijgbaar bii Snabilié, Stei ger 27. Rotterdam, hoofd-denothouder voor Nederland en Apotheken Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PI.AAT- 7,ER v. d HULL. Drogerijen, 28 Jana- straat. Heemstede. Tegen twee personen uit Haarlem is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van bloembollen van een afge sloten akker alhier. Burgelijke Stand. Schoten. Donderdagavond hield de grensrege ling-commissie eene huishoudelijke ver gadering. Tot leden der redactie-commissie wer den benoemd de heeren J. Faase Sr., H. Wolff en A. Lenselink. Laatstgenoemde werd tevens tot secre taris der beidé commissiën benoemd. Van het gesprokene zal een rapport worden samengesteld en dit aan de goed keuring der commissie worden onder worpen. Haarl emm ermeer. Circa 1H.A. tuingrond) onder Noorddorp, publiek geveild, bracht de aanzienlijke som op van f 6300. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. kinderen werden gedood. De gewon- Kepresi maar ln dez6n onru3. den, het aantal kan nog met opgege-|jgen tijd is zelfs de invoer van dyna. ven worden, zijn naar het hospütaal J miet toegestaan. De ingenieur Know vervoerd. i les heeft in de vergadering van aan- j deelhouders der Contractors Ld. eenige I stukken aardewerk laten zien, die hij I aan den oever van het Guatabitaijmeer Brug ingestort.- In Mïinchen werd de Cornelis-brug gevonden heeft, en ook gouden ver- gerepareerd. Plotseling Dinsdag, sierselen, welker afkomst uit het toen twintig arbeiders aan bét werk i gewaarborgd heet te zijn. Voorts waren, stortte zij in. Een hunner stierf, terwijl men hem naar het zie- verklaring over het vinden van een grooten aarden pot, uit het meer op- kenhuis vervoerde. Tot nu toe zijn gehaald, waarin zich £7 gouden voor- werpen en een smaragd bevonden, die thans in het bezit zijn van een dame te "Bogota. In een boek van Restrepo over de Chibcha's kan men de afbeel dingen vinden van door hem opge- viischt© gouden voorwerpen, welke in dertijd op de tentoonstelling te Chi cago uitgestald zijn geweest. er 24 slachtoffers, van wie zes zeer zwaar gewond zijn. Men weet niet, of er nog lijken gevonden zullen wor den onder d'e puinhoopen. Een anarchist. Uit Turijn wordt bericht aan de Pa- rij sche „Patrie" dat in Nice een Spaan- sche anarchist, een zeer gevaarlijke, Lo pez Garcia genaamd, gevangen genomen is. Hem was door zijn collega's opgedra gen naar Berlijn te gaan om een aanslag te plegen op het leven van Keizer Wil helm. He schatten van het Guatabita meer. Omtrenlt 10 kilometer vtn het stadje Guatabita, in het departement Cun- idinamarca der Zuid-Amerikaansche republiek Columbia, ligt een meertje, aan welles oever eeuwen geleden een tempel van de Chibcha's stond. Bit meer is besfemd, naar het schijnt, om een aantal Engelschen tot schat rijke lieden te maken; althans het Treurig uitstapje. Een gezelschap van 7 personen had Maandag een uitstapje gemaakt van Boston (Engeland) naar Kirton Marsh, aan de Washbaai. Men ging in zee ba den en bij die gelegenheid waagden twee meisjes van 22 en 20 jaar zich te ver in zee en verdwenen plotseling in de diep te. Twee heeren van bet gezelschap, die op haar hulpgeroep toesnelden, spron gen baar na, wisten haar te grijpen, 'doch verdwenen spoedig met de meisjes in de golven. Alle vier verdronken. Vervols Stadsnieuws. Gondelvaart. Op Qe boot van de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne", zal het muziekkorps „Orpheus" plaats is de mensch die de over groote waarde van gezonde en sterke tanden niet weet te schatten en niet kan begrijpen, dat een ge- oit voor ons welbevinden volstrekt noodig is. Honderde malen is het bewezen dat onze spijs verteering van onze tanden afhankelijk ïsen dat wij ons dan alleen welbevin den ais onze spijsvertering goed is. Zonder gezonde en goed on derhouden tanden, is deze echter nauwelijks denkbaar. Men &ewen- ne zich daarom aan een regel matig dagelijksche verzorging van den mond door middel van Odol- mondwater Gond. Bloed. De geheimen machtig te worden van de scheppende macht der natuur, de lichamen die wij voor ons hebben we der voort te brengen door de kennis der wetten die hunne vorming zijn voorafgegaan, goud te maken dusda nig was het streven der goudmakers. Aangespoord door hunne geheime we tenschap, door hunne geheimzinnige gedachten, om de steen der wijzen te bekomen, beproefden de goudzoe kers alles. Zij werden zelfs misdadi gers. Zij warmden bet bloed hunner slachtoffers in smeltkroezen, mét de hoop, dat uit dat bloed goud zoude voortkomen. Die droom, goud te maken is hét voor ons allen niet onze reden te worstelen, ite leven, en alhoe wel de vruchtelooze proefnemingen Ondertrouwd: 28 Aug. W. F. An- dréa en C. Overbeek; G. J. Kuiper en A. Kranenburg. Getrouwd: 28 Aug. A. W. van den Brink en M. C. Nijssen;.W. C. van Roon en H. M. Boot; J. H. van der Velden en M. E. Marselje; A. J. P. van Reijen en H. W. Demmenie. Bevallen: 27 Aug. H. M. van Buuren- Geerlings z. 26. M. Adelaar—Hellekamp d. J. Schmidtvan der Moolen z. 27. T. Glazemaker—de Graaf z. Overleden: 27 Aug. A. Sanberg 5 u., z., Camphuijsstraat. 28. J. M. v. d. Heuvel 3 m„ d„ Delftstraat. 27. W. Malefijt— Bloemheuvel 46 j„ Antoniestraat. L. T. de Bock, 2 m., d., Sophiastraat. W. van den Berk, 49 j., Burgwal. Amsterdamsche Bears Gister. Heden. W. 27 Alia. Dd. 28 Aug. 2i/o pOt. Vert. Werk. Schuld 82 n/i pCl Portnsal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum455 451 Aand. Moeara Enïm Aand. Pcrlalc PetroleumI39s/i 134 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am.Car&FoundryCy..343/,6 Aand. United Steel C'omp4 U/2 411 Aand. Atchison Topeka93:t/i G31/® Aand. Union PacificllO'i/inllOn/ie 4 pCt. ('uuv. Union Pacific bds 1097/g 1091/g Aand. Missouri Kansas Texas 325/s 32'/i Aand. New-York Ontario.30 351/» Gew. aand. Kansas City South. 3S^/,o Ssys Pref. aand. id. id60&/& 603/g Gew. aand. Southern Railway. 40"/,a 40'/i8 Aand. Wasbush34i/g 34'/^ Aand. Denver Rio Grande.... 485/s 48% Gew. aand. Eric415/g 41l/o leieorammen. REITZ NAAR MADAGASCAR. De heer Reitz, oud-secretaris van Trans vaal, verklaarde aan de „République Frangaise" dat hij zich denkt te vestigen op Madagascar om daar te koloniseeren. Hij zal er eerst zijn beide zonen heen zenden, die binnen enkele dagen zullen vertrekken. Stoomvaartberichten. Het diubbelschroefstoomschip Goen- to-er. van Rotterdam naar Java, pas seerde 27 Aug. Ouessant. Het stoomschip Salak vertrok 27 Aue. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Aug. te Genua. Het stoomschip Van der Cappellen, (Paketv.-Mij.). van Amsterdam naar Batavia, passeerde 26 Aug. Dungeness. Het stoomschip Ixion. van Amster dam naar Java, arriveerde 25 Aug. te Penarth. Het dubbelschroefstoomschip Rijn dam, van die Holland'Atnorika-lijn. arriveerde 26 Aug. van New-York te Rotterdam. Het stoomschip Sindoro. van Java der goudmakers daar zijn om ons een j Rotterdam, vertrok 27 Aug. van schijn van logenstraffing te geven, j Perim 1 Het stoomschip Ixion .van Amster- is het nieft minder waar dat om goud(jam naar Java. vertrok 27 Aug. van te maken moet men bloed hebben. I Barry.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3