D8 Ster NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. '2!'c .laacsang Zaterdag 30 Augustus 1902. No. 5880 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per 3 maanden1-20 Van 15 regels 50 Ofcs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten bet Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), ia de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers„0.02% Bureaux: Gebouw Het Spnarne, Zllider Buitenspaarne NO, Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ Telefoonnummer der Reductie OOO. Telefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per post,0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten £n door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DATJBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3k»« Faubourg Monimattre. Haaricm's Dagblad van 30 Aug. bevat. o. a.: Uit Zuid-Afrika, Vareoniging van leeraren M. U., Brand te Zaan dam, Gemeenteraad van Bloemeu- daal. Advertentiën VOOE HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor bet Zaterdagavondnummer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. üflicieele Berichten. ONTTREKKING VAN GROND AAN DEN OPENBAREN DIENST. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem; Gelet op art. 230 dier gemeentewet; Brengen ter algemeene kermis, clat aan den Raad der gemeente wordt voorgesteld om aan den openbaren dienst te onttrekken: Twee strooken grond aa.n de Tem- peliersstraat, ter gezamenlijke opper vlakte van ongeveer 41 vierk, M. De stukken te dezer zake betrekking hebbende, zullen met ingang van he den sedan-end© acht d'agèn ter plaatse lijke (7e afdieeling) ter inzage van een ieder zijn nedergelegd. Haarlem. 28 Augustus 1902. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Buitenlandsch Nieuws Zoid-Afriba. Een bijzondere; correspondent van de Pall Mall Gazette te Johannes burg acht liet noodlig een woord van waarschuwing te plaatsen aan zijn landgenooten, vooral naar aanlei ding van de uiting van de la Reij: ,,Wij hebben onze Mausers on onze vlag begraven, maai' niet onze tradi ties." Maar de Mausers blijven voorloo- pig in bun graf, om het eerSt te be proeven niet de stembus. Dit is bet evangelie des vredes, waarvan de drie generaals de apostelen zijn. Ondertusscben wordt heit zaad vast uitgestrooid; bijv. door ds. Bosman. En dan door den Bond, die nu krachtiger is dan ooit en goed van geld voorzien is, men weet niet van waar. Er is sprake van, in Transvaal een afdeeling van den Bond, op te richten. Ons Land ver schijnt weer, en de South Afriian News weldra (sedert ook reeds uitge komen). In de straten van Tulbach en Graaff Reynet wordt het Trans- vaalsche volkslied gezongen. De Ka penaars dragen openlijk een strik met de republikeinsche kleuren, rood- wit-blauw-gtroen-oranje, op elke kleur een letter diie samen het woord Rebel vormen. Hier zijn de straten vol te ruggekeerde burgers, die groene strik jes in hun knoopsgat dragen. Over de mislukking van de schor singsbeweging verblijdt de Boer ziich van harte, vooral als een slag in het gezicht voor Lord: Milner, ofschoon hij het in den regel niet toont. En zoo verkneukelt hij zich in stilte over de tweedracht onder de veroveraars en bouwt daarop zijn hoop. Dit is geen pessimisme, maar zijn feiten. Ik weet zegt de schrijver wat er te Johannesburg ach tea- de schermen gebem-t Verscheidene Boe ren hebben zich zoo uitgelaten. Een hunner, die dien geheelen ooriog heeft meegemaakt en nu advocaat is, zeide het dezer dagen nog: Uw poli tiek van verzoening is voor ons prach tig. Hoe aangenamer men het ons maakt, hoe slechter raakt gij, Engel- sclien er aan toe. Het gevolg zal zijn ontevredenheid en tweedracht onder u. Wij zullen er ons voordeel mee doen. Wat daartegen te doen? waagt de schrijver ten slotte, en nu komt de, aap uit de mouw: Laat ons zorgen, onder onze menschen geen ontevre denheid te wekken. Wees billijk te genover uw eigen 1 an dig en ooien en niet zoo buitensporig edelmoedig te genover de Boeren. Dian zullen wij schouder aan schooder sta,a.n tegen over den. arglistigen vijand. De Boe ren, wier leven en beschouwingen op het, Oude Testament berusten, te be handelen naar de voorschriften van het Nieuwe, moet mislukken. Maar de schrijver meent, dat deze waarschuwing toch niet helpen, en bet ministerie van koloniën den ver- derfelijken weg tot het einde volgen zal. ,,Zoo worden Boerengeneraals en wilden uit Centraal-Afrika (Lewa- nika) in Downing-street met ongedek- ten hoofde ontvangen en gevierd in de i huizen der grooten, terwijl de arme j Brit, die zijn bloedl vergoten heeft en voor zijn land en vlag gevochten I heeft, als een duivel (hear! hear!), te hooren krijgt, dat hij maar voor zich zelf te zorgen heeft, en in lompen, hongerig en ontevreden over straat loopt." Wij verzuimden uit den aanhef van den brief over te nemen, dat de schrij ver zich boos maakt over het plan van de rijksregeering om aan de in komsten van Transvaal (van de goudmijnen) te raken. Daar zit de kneep. Overigens, i's het, niet hij alle narigheid grappig, in dezen brief gelijk in dat artikel van de Daily Mail, aan Chamberlain en zijn poli tiek te hooren verwijten, dat hij de Boeren met overdreven Christelijke liefde behandelt en Engeland nu waarlijk edelmoedig genoeg voor hen geweest is? Ben Viljoen en twee andere voorname Boeren vertrekken 10 September met de „Briton" om in Europa voordrachten te houden ten bate van het fonds voor de Boerenweduwen en weezen. Engeland. De Engelsche bladen houden zich nog steeds bezig met de quaestie van de Ocean-trust en de „Cunard-line". Volgens een telegram uit Liverpool is er thans een contract gesloten tusschen de Engelsche regeering en de Cunard- maatschappij. Volgens dit contract zal de rijkssubsidie aanzienlijk verhoogd worden, op voorwaarde dat de maat schappij geheel Engelsch blijft. Volgens de Engelsche bladen was de heer Pierpont Morgan bijna gereed met zijn onderhandelingen met de directie van de Cunardlijn, toen de voorzitter van den raad van bestuur, lord Inver- clyde zich geheel tegen deze veranderin gen verklaarde, omdat de Amerikaan- sche belangen dan meer behartigd wer den dan de Engelsche. De centrale zetel van de Morgan-maat- schappijen zal Liverpool worden. Een zeer belangrijke beslissing is, altijd volgens de Engelsche bladen ten voordeele der aandeelhouders van de trust genomen. Om steenkolen te besparen de uit gaven dus te doen dalen zullen de trust-booten minder snel varen, dan de tegenwoordige schepen. Op deze wijze hoopt men slechts de helft, uit te geven van het bedrag dat thans aan steenkolen wordt betaald. Frankrijk. De radicaal-socialistische afgevaardig de Lacombe heeft een wetsvooir-'.l ii ge diend tot invoering van een progiess -we inkomsten-belasting in Frankrijk. Ook als da voorsteller niets anders ecogt met deze daad, dan de regeering e- eens aan te berinneren, dat de linkscbe groe pen van de meerderheid bet miniserie wel eens hartelijk zullen herinneren a; n haar programma, waax-bij de inkomsten belasting is toegezegd, ook dan :s de 'n- diening van dat voorstel een daa.l &.n beteekenis en wel mogelijk, dat de nr- nister van financiën, Rouvier, even ie- schrikt is toen hij het vernam; men 1 él- moedt althans, dat de radicaal-socialis tische afgevaardigde Lacombe in dit op zicht plus ministëriel que le ministre is De eerste drie artikelen van het ont- werp-Lacombe stellen voor, dat de te scheppen belasting geheven zal worden van alle inkomens van 1500 francs en hooger. Voor een inkomen van 1500 fr. zal 10 fr. belasting moeten worden be taald; een inkomen van 1500 tot 4000 fres. woTdt belast met 1 pet.; fr. -4000—fr. 10.000 2 pet.; fr. 10—20.000: 3 pet.; fr. 20—40.000: fr. 40—60.000: 5 pet.; een inkomen van 60.000 fr. of hooger: 6 pet. Dit is de in houd van het eerste artikol. Het 2e ar tikel bepaalt, da,t de belastingplichtigen der eerste drie klassen een zekere som zullen mogen aftrekken voor de kinde ren die zij tot bun last hebben; het derde artikel schrijft voor, dat ieder meerder jarig burger nauwkeurig het bedrag en den aard van zijn inkomen moet aan geven, en dat bij gebreke van aangifte het inkomen door voor dat doel aan te stellen commissiën zal worden geschat. De gronden, door den voorsteller in de toelichting opgegeven, bevatten de ge wone argumenten, die voor een inkom stenbelasting zijn aan te voeren. Lacom be voegt er de opmerking bij, dat de volkeren, waar deze soort van belasting is ingevoerd, volstrekt niet murmuree- ren en dat daar overal nijverheid en koophandel bloeien. De zusters der orde van den Heiligen Geest in Landerneau hebben Dinsdag weer hun intrek genomen in het gebouw, waaruit zij verjaagd waren. Door meer dan 200 bewoners werden zij enthousiast toegejuicht. Deze terugkeer gronden de zusters op een decreet van 1828 in bet archief gevonden. Thans komen de gerechtelijke naspe len van de sluitings-zaak in Frank rijk. De royalistische grondbezitter Ker- danet is in Brest gevangen genomen om dat hij bij de rustverstoringen in St. Méén den onderprefect een slag in het gezicht heeft gegeven. Verschillende grondbezitters worden vervolgd omdat, zij de boeren opgestookt, hebben hunne inleggelden uit de spaarbanken te ne men. De „Figaro" bespreekt het artikel in de „Kölnische Zeitung," waarin de berich ten betreffende een politiek verdrag, dat ontworpen zou zijn tusschen Duitsch- land en Nederland, worden tegengespro ken. Het démenti in de „Kölnische", zegt de „Figaro", slaat alleen op een po litiek verdrag en sluit niet uit de veron derstelling van een handelsovereen komst. Maar een nauwe, volledige verbin tenis tusschen twee staten van ongelijke kracht, met de ondergeschiktheid van den zwakkere in diplomatiek en militair opzicht als gevolg, is voor het oogenblik uitgesloten. Wij oordeelen in het belang van Nederland en van den wereldvrede deze oplossing de verstandigste. De „Éclair" geeft een artikel over het zelfde onderwerp. Duitschland. De Koning van Italië verleende den Rijkskanselier, graaf Von Bülow, de An- nunciata-orde en overhandigde hem per soonlijk de insignia in het Italiaansche gezantschapsgebouw. De Keizer deelde den koning van Italië mede, dat bij minister Zanardelli, om zijne bemoeiingen in zake het Drievou dig Verbond, de orde van den Zwarten Adelaar verleend had. Prinetti kreeg de Orde van Verdienste der Pruisische Kroon. Koning Victor Emmanuel verleende minister Richthofen het grootkruis der Mauritius-Lazarus-orde, den onderstaats secretaris Mühlberg het grootkruis van de Italiaansche Kroonorde. Bij het galadiner bracht de Keizer een toost uit, waarin hij den Koning van Italië hartelijk welkom heette, welkom als zoon van den ridderlijken koning Umberto, wien de Keizer zoolang hij leeft in heilige en dankbare herinnering zal bewaren, welkom als Koning van Italië, het land onzer droomen, welkom als trouw bondgenoot na de hernieuwing van het verbond dat Italië en Duitsch land met elkander en met keizer Franz Joseph verbindt. Met den jubelenden groet, -waarmee het geheele Duitsche va derland instemt roept hij den koning van Italië hoera! toe. De koning antwoordde: Ilc beantwoord van ganscher harte de door den Keizer uitgesproken gevoelens voor mijn land, mijn Huis en mijne persoon. Ik denk met ontroering aan de broederlijke genegen heid van onze wederzijdsche vaders en aan de hartelijke intimiteit onzer groot vaders. In het teeken van zulke herin neringen zullen beide volken voortschrij den op de haven der bescherming, veilig door het Drievoudig Verbond, waarin al gemeen het symbool en de bescherming des vredes erkend wordt. Spr. besloot met een hoch! op den Keizer, de Keizerin en de welvaart van, Duitschland. Relffië. Naar verluidt in de „Indépendance Bei ge" zal kapitein Jacques, die indertijd aan het hoofd heeft gestaan van een ex peditie tegen slavenhandelaars in den Congostaat, weldra weer vertrekken naar midden-Afrika in opdracht van de com missie voor Katanga om opnemingen te verrichten in verband met een plan tot het aanleggen van een spoorlijn van het Kassali-meer een 800 KM. naar het Zui den tot aan de grens van Rhodesië. Yereenigde Staten. President Roosevelt is Dinsdagmiddag in Portland (Maine) aangekomen, na in verschillende steden belangrijke rede voeringen gehouden te hebben. De president heeft voornamelijk be toogd de wenschelljkheid van een wette lijke controle op de trusts, waarover wij eenige dagen reeds het een en ander schreven van een reciprocïteitsverdrag met Cuba, en van de in stand houding eener sterke marine als de beste waar borg voor de handhaving van den vrede. De heer Roosevelt is overal zeer warm ontvangen en hartelijk toegejuicht. Zwitserland. De bladen deelen mede, dat het ont werp wetboek van strafrecht voor Zwit serland door de betreffende commissie is behandeld, en dat het ontwerp van prof. Stoosz met slechts enkele kleine wijzigingen is goedgekeurd. Het zal nu aan de Bondsregeering worden aangebo den. De doodstraf is in het ontwerp niet opgenomen. Stadsnieuws. Haarlem, 29 Aug. 1902. Ver g a d er ing van d c n R a ad der gemeente Haarlem op Dinsdag September 1902 des namiddags ten 1 1/2 ure. 1. Mededeel ingen en ingekomen stuk ken. 2. T rekken af deelingen. 3. Voorstel B. en W. vaststelling re geling aanstelling enz. ambtenaren «et werklieden dei1 gemeente-reiniging. 4. Id. idu adres H. van Rhijn om toekenning premie. 5. Id. id. met nader advies Commis sie Bijstand) Hout en plantsoenen, reor ganisatie Hout. G. Id. id. gewijzigd! ontwerp-besluit verkoop grond Tempelier straat. 7. Benoeming van twee Wethouders 8 Aanbeveling B. en W. benoeming directeur van openbare werken. 9. Voorstel id. benoeming hoofden van herhalingsscholen. 10. Benoeming vaste commissiën. 11. ld. twee commissarissen SiadS- Apotheek. 12. Id. een commissaris gemeente lijke Bank van Leening. Wordt onder gewone omstan digheden een 12 1/2-jarig jubilé van wei nig belang geacht, zeer zeker zal dit niet het geval zijn met den heer A. van Dam me, welke 3e Sept. a.s. den dag Koopt te herdenken dat hij gedurende 12 1/2 jaar werkzaam is als ambtenaar aan het Rijks archief alhier. Voor de heer Van Damme deze betrek king aanvaardde, was hij gedurende 42 jaar werkzaam bij de firma J. D. Zocher en Voorhelm Schneevoogt, waarvan 25 jaar als chef. Toen deze zaak werd opgeheven, wijd de de heer Van Damme zich geheel aan de oudheidkundige studie en erlangde daardoor deze betrekking. Hoe de heer Van Damme werkzaam i», is meer dan bekend. Zijn advies als spe cialiteit in het lezen van oud schrift wordt veel gevraagd en gewaardeerd, ter wijl zijn historische studieën over de bol- lenhandel, waarover vele bijdragen ver schijnen in het Weekblad voor Bloembol lencultuur, de aandacht trekken zoowel van deskundigen als leeken. Zeer zeker zal het den bejaarden jubi laris dezen dag niet ontbreken aan be wijzen dat in zijne feestvreugde wordt gedeeld. Loskraan. Aan de gemeentelijke lichtfabrieken is thans ook in gebruik gesteld de automatische loskraan, waar mede de steenkolen uit de schepen wor den gevoerd naar de loodsen. Per dag kan door deze machine 300.000 KG. worden gelost. Voor toezicht is noo- dig: één man bij de wals, die de kolen verbrijzelt, één bij de wagentjes, twee ln de schuit, Bij de loskrftan wordt electriciteit als beweegkracht gebruikt. Toch proces-verbaal opge maakt. Van hooger hand is den inspec teur van politie Verlaan opgedragen pro ces-verbaal op te maken van het. voorge vallene met het Raadslid, den heer Hof land, op Zondag 1.1. Zeer waarschijnlijk zal dus eene strafvervolging tegen ge noemden heer ter zake van beleediging van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn ambt niet achterwe ge blijven. Feiiillet»a, mi' Vertaald uit het ïtalinansr.h. 32) Hertog Cesar© nam het diadeem in de handen en ging er mee naar het venster in het volle daglicht, waar hij hem opmerkzaam beschouwde. Wat is dat riep hij in de hoog ste verbazing, ernstig, en langzaam, dat is de ster van het Zuiden niet 1 Hoe bracht Attilio met groote moeite uit. Dat is een geheel waardeloos na maaksel, De echte Ster van het Zui den is er uitgebroken, en daarvoor deze onechte steen in cKe plaats gezet. Terwijl Cesina zich nieuwsgierig over den diadeem heenlfoog, om zich van de verwisseling der steenen te overtuigen, stond Attilio bleek, als aan den grond genageld. Hij was zoo ver rast, zoo perplex over hetgeen zijn va der zeide, dat hij geen woord kon uit brengen. Wie zou dat gedaan hebben vroeg Cesina gejaagd. Langzaam wendde hertog Cesare zich tot zijn zoon. Zie hier, zeide hij. Attilio boog zich diep over het sie raad. Hij was zoo vast overtuigd van hetgeen zijn vader zeide, dat hij zien er niet daarom overheen boog, maar om zijn verwarring te verbergen. Dat is zoo klaar als d'e dag, zeide hij zacht, dat is geen diamant. Waar is nu de echte? Hoe komt deze er in? Daar op deze vraag niemand ant woord gaf. stelde men hertogin Estel- la met de zonderlinge ontdekking in kennis. Maar ook deze verklaarde van niets te weten. Zij verlangde met rust gelaten te worden, daar zij weer zeer lijdend wals, XV. Signor Pietro Castaldi ging onrustig en gemelijk in zijn kantoor op en neer. j Hij was zeer slecht geluimd. Slechts met tegenzin en alleen omdat de zaa.k i er zoo verlokkend uitzag, had hij z'ich met zwendelarij betreffende den bruidstooi ingelaten en daarvoor van j zijn eigen beter plan afgezien. Nu had zijn zoon hem reeds den vorigen avond j medegedeeld, wat er in het palazzo dei i Tibaldi was voorgevallen. Het had er nu veel van dat hij bij de zaak niet alleen zou verliezen, maar zelfs zijn gemaakte onkosten niet vergoed zou krijgen. Zijn eenige hoop was nu nog op den ouden Semmola gevestigd. Die moest er goede zaken bij gemaakt heb ben, en bij wilde hem nu dwingen, de winst met hem te deelen. Anders zou men hem liet vuur aan de schenen leggen. Zijn zoon trad binnen. Welnu vroeg Castaldi. Don Luigi zette mismoedig zijn stok in een hoek neer en hing zijn h'oed op. De oude Semmola is een schurk, mompelde hij wrevelig. Dat weet 'ik al lang. Maar wat zegt hij van onze vordering? Hij zegt niets, hij is weg. Hij is ik weet niet waar, maar waarschijn lijk al ver van hier. De duivel mag weten, hoe hij alles zoo spoedig heeft j kunnen liquideeren, maar d!it is zeker, dat hij iedereen te slim af is. Hij heeft gepakt wat hij krijgen kon en is erj van door gegaan. Maar zijn winkel? Zijn winkel De heele rommel, j die er in is. is geen honderd lire waard en dan zegt mij zijn factotum, dat hij nog bij de tweehonderd lire aan achterstallig salaris te vorderen heeft. I Hij wil nu de zaak voor eigen reke-| ning voortzetten, om zich schadeloos te stellen. Castaldi st'iet een vloek uit. Dus weg De schelm is ons ont- glint Toen ik daar rondspionneerde. trof ik er den man weer aan, die ik reeds eens bij u heb gezien, en die door u Carluccio genoemd werd. Zoo, wat zöi hij Ik heb niet met hem gesproken. Ik weet immers niet wie hij is. Castaldi was in hooge mate verdrie tig, Hij was volstrekt de man niet, om bij geldelijke verliezen onverschil lig te blijven. Hij was even slim als gierig. En dat hij juist in deze twee eigenschappen zoo gevoelig getroffen was, dat maakte hem woedend. Hij zou den ouden Semmola gewurgd heb ben. als hij hem nu voor zich had Zijn klerk trad binnen. Don G'ianino Ceruzzi wenscht u te spreken, mijnheer. Don Gianino Wat wil die Laat hem binnenkomen. Kort daarop verscheen don Gianino Ceruzzi, zooals altijd elegant van ton tot teen. j Waarde vriend, begon hij met een eenigszins opdringende vriendelijk, heid, het verheugt mij bizonder u ge zond en wel te zien. 't Gaat u goed? Natuurlijk, wat vraag ik dat nog Wat is er van uw dienst, don Gia nino vroeg Castaldi, eenigszins wan trouwend, Hij meende altijd dubbel op zijn tellen te moeten passen, als iemand vriendelijk tegen hem was. want dat. ging gewoonlijk niet van harte, maar geschiedde met het een of ander oogmerk. Och, maar een kleinigheid, mijn waarde vriend, ging don Gianino voort, zijn glacé handschoenen opmerkzaam bekijkende. Ik ben ongelukkig ge weest, en ge weet hoe dat gaat. Ik heb dringend vijf duizend lire noodig, daar men anders mijn meubels ver-j koopt. Castaldi lachte spottend. Maar waarde vriend, ging don Gianino voort, nu wat dringender en onrustiger, ik heb bepaald op u ge rekend. Ge zult me om zoo'n bagatel niet in den steek laten. Ik heb dat geld dringend noodig. Don Gianino, iedereen kan tegen woordig geld gebruiken. Wat denkt ge welwat er van mij worden zou, als ik geld ging leenen aan iedereen, die er om verlegen is Wat gaan mij uw verliezen bij bet spel aan? Een ouden vriend voor een en- J kelen keer uit de verlegenheid te hel- pen,I Heb ik u gezegd, dat gij u in ver legenheid zoudi brengen Ik kan toch niet iedereen uit de verlegenheid hel pen. want dan zou ik er weldra zelf in zitten Buitendien, don Gianino, neem me lïiet kwalijk, 't is immers al te gek Ik u geld leenen I Dat ge looft ge immers zelf nietl Maar Verspil maar geen woorden meer. Hoe komt gij erop. Vijf duizend lire. Ge kunt mij nog geen zekerheid bie den voor het honderdste deel ervan. Een mooie grap Voor eenigen tijd. toen gij dat geld van hertog Attilio hebt opgeslokt, heb (ik u immers nog gezegd waar dat lag. daar ligt nog meer. Waarom hebt ge daar niet be ter naar geluisterd Don Gianino fronste bet voorhoofd. Gij weigert mij dus inderdaad alle hulp, mijnheer Castaldi Castaldi zag hem een oogenblik on derzoekend aan. Hij begreep, dat zijn waarde vriend don Gianino erg in de klem zat, en nu fin dezen toestand, misschien voor zijn doel was te ge bruiken. Hij wist ook, dat don GianL no niets te verliezen en alles te win nen had, dat hij alles zou wagen, om zijn weelderig nietsdoend slenterle ven te kunnen voortzetten. Toen viel Castaldi1 s blik op zijn zoon. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1