s VAK BREEMEN C, ST ANTHRACIETKOLEN. 1BBR!1 i G. EMMELOTH, G. DE VLEESHOUWER, Magazijn van Gastoestelien. a. F. H. d. vaart, G. Honing Zoon. Frans Erdfsieck, Nassaulaan 70, van vaste Goederen. 41 Sr. Houtstraat Grootste keuze. H Gierstraat 10. Fabriek en magazijn van Ondergoederen, Haarlems-ene ^asgdoriek.. Vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken Gr. Houtstraat 71, «ffACM. arklaan 76. Heersngracht 47. Boschiaan A 386. De Draveryen op 0ad-Roosenburgli De regen heeft de bezoekers niet ver schoond, doch is gaandeweg in heviger mate gevallen, waardoor het terrein spoedig een modderpoel werd. Debutant heeft den Waldeck-Pyrmont- prijs gewonnen, terwijl Ussanna, in den Oranje-Nassauprijs door de mazen van het net kroop. De Koningin Emma-prijs was in twee heats ten voordeele van Belle Bay beslist. De Prins Hendrik-prijs won Papus, dank zij den berijder Ruigrok, die vroe ger voor Jhr. de Pesters in den zadel was, en het slotnummer de Koningin Wilhel- mina-prijs was weder voor het zwart en wit gecirkelde buis van den heer Van den Berg, thans met Clerimond. De Waldeck-Pyrmont-prijs ree. harddr., was voor Debutant, 1965 M., eig. A. de Koning, rijder Schönrock, gevolgd door Liberty (ex Swaska), 1905 M., eig. Glas, rijder J. Ensing, en door Ussanna, 1965 M-, eig. Van der Berg, rijder Ten Hagen. Tot. niets, plaeé 6.50 en 3.50. Niet geplaatst: Tabori 1800 M., Kepi II 1800 M., Prinses Wanda 1845 M., en Mi- klos 1980 M. Ingehouden: Cathrien 1800 M., Paris 2 1/2, Kepi II 3/1, Liberty en ebutant 4/1, Miklós, Tabori, Cathrien en Ussanna. De tribune na de eerste ronde passee- xende was de volgorde: Prinses Wanda, Liberty Tabori, Debutant, Ussanna, Ke pie II, Miklós, Cathriena (die niets deed als springen). Aan de overzijde werd Debutant derde en in de rechte lijn veroverde Debutant na goeden strijd, met Liberty, de eerste plaats. Ussanna was derde. De Oranje-Nassau-prijs. harddr. 2e kl. was voor Ussanna, 2220 M. eig ,V. d. Berg rijder ten Hagen, gevolgd door Contro leur, 2300 M. eig. Glas, rijder eig. en door Molly, 280 M-, eig. Coster, rijder eig. Tot. niets placé 9 en 10.50. Niet geplaatst: Jonge Yoëll, Swaska II, 2240 M. en Miklós 2240 M. Paris 2 1/2 Halflas, 3/1 Molly, 3/1 Jonge Yoël, 6/1 Miklós. De tribune passeerende was Jonge Yoël aan het hoofd, dan kwamen Ussan na, Swaska, Molly, Controleur, Nelly II en Miklós. Ten tweedenmale voorbijkomende was Ussanna aan het hoofd. In de rechte lijn kwam Contröleur dreigend opzetten, doch vermocht niet te beletten dat Ussanna wón. De Koningin-Emmaprijs, heat harddra verij, was in de eerste heat voor Belle Bay, 1705 M., eig. v. d. Berg, rijder Ten Hagen, 2e was Molly, 1660 M., eig. Kos ter, rijder eig. Tot. niets; placé 2 en 3,50. De tweede heat was eveneens voor Belle Bay, terwijl Molly weder tweede was. De Prins Hendrik-prijs, wedren vlakke baan voor hitten, was voor Papus, 1000 M., eig. Riethoven, gevolgd door Robert, 1080 M„ eig. v. d. Wel, Flora, eig. Hul- zinger en Arnolda, 1140 M., eig. v. Stra len. Tot. niets: placé 33 en 4.50. De Koningin Wilhelmina-prijs, hard draverij le kl. was voor Clerimond, 3225 M., eig. v. d. Berg, rijder Ten Hagen ge volgd door De Luitenant, 3075 M., eig. Koster, rijder eig. Tot. placé f 3 en 350. Gedisqualificeerd; Moquette, 3275 M., eig. stal Unitas, rijder Oppelaar, wegens inhouden. Gedistanceerd: Sersant, 3125 M., eig. Eïjma. rijder eig. Gemengd Nieuws. Het weer in Frankrijk. Van meteorologisch standpunt be schouwd, zijn wij op het oogenblik in een abnormalen toestand. De meeste dagen van den zomer lijken op herfst dagen, bijna geen dag gaat voorbij zonder regen. Woensdag zijn overal stroomen water neergevallen, over Parijs barstte een hevig onweder los. Groote donkere wolken verduisterden den hemel, helt was nog nooit zulk een donkere nacht geweest en tegen zeven uur brak het los. Hetzelfde on weer dreef voort naar Limoges, Rijs- -sel en Brussel. Telefoondraden wer den vernield en visschersbooiten, die van Havre bij zonsopgang uitgevaren waren, moesten haastig naar de ha ven terugkeer en. Volgens die telegrammen waren de wolken boven Havre „zoo zwart als inkt". Een klare inktregen is ook in de buurt van Parijs neergevallen. Een bekende metereoloog zeide naar aan leiding hiervan: „Dit weer brengt, al onze voorspel lingen in de war. Zeker zijn we geen profeten en dat willen we ook niet zijn, maar wij hebben de onschuldige ij delheid vertrouwen te stellen in on ze waarnemingsinstrumenten. Nu zijn de barometers in de laatste dagen heel weinig gedaald. Daardoor kónden we niet zulk een hevig onweer voorzien, dat daarenboven zeer buitengewone eigenschappen had." „En wat zal de toekomst ons bren gen?" werd hem gevraagd. „Ja, dat is het groote woord'. Van de toekomst weet niemand iets en de grillige meteorologie van dit vreemde jaar 1902 heeft alle weervoorspellin gen doen mislukken. Ik geloof ech ter, dit is mijn persoonlijke mee ning neen, ik ben overtuigd, dat we in September mooie dagen zullen hebben." „Maar ihktregens voorspellen toch niet veel goeds." Wij hebben geen zekerheid omtrent dit phenomeen. Hoewel het zelden voorkomt, is het toch meer opgemerkt in 1S19 te Montreal, in 1840 in Ier land en in 1881 in Frankrijk bij Ois- seL Deze regens hebben een even na tuurlijke oorzaak als de zwavelregen, melkregen, bloedregen en insectenre gen, niet le vergeten de regen van vis- scben, kikvorschen, krabben en die van kleine schildpadidlojn, welke in 1885 te Raleigh in Zuid-Carolina is gevallen. Die inseaten, dieren of witte, gele en roode stofdeelen worden door den wind opgenomen en komen als regen op onze hoofden neer. Inktregen wordt toegeschreven aan deeltjes houtskool in de atmosfeer of zaad van champignons. Deze abnor male regens die onze voorvaderen be schouwden melt bijgeloovigen schrik, hebben zeer natuurlijke oorzaken, het zijn kleine grillen van de eminente grillige natuur. Verschillende ongelukken zijn ge beurd tengevolge van bet onweer. Een duel. Een der in Hongarije nog zoo ge bruikelijke tweegevechten fcusschen militairen heeft een bijzonder tragi- schen afloop gehad. Te Temesvarhad Donderdag tusschen majoor Feilitz en luitenant Kummer een duel plaats op de sabel. Den majoor werden een oog en de helft van het gelaat letter lijk weggehakt, De doktoren hoopten niettegenstaande de gruwelijke ver wonding, hem in het leven te hou den, maar Feilitz wilde liever sterven dan zoo misvormd te blijven leven en schoot zich dood. Nieuwe uitbarsting op Martinique Een telegram uit Castries meldt: Het Britsche stoomschip „Korona" dat Maandagavond uit Fort de France is aan gekomen, bericht dat Zaterdagavond om negen uur een hevige uitbarsting van den Mont Pelée plaats greep. Personen die uit het Noorden te Fort de France zijn aangekomen meldden dat het dorp Mor- neronge geheel verwoest is. Het dorp Le- carbet is door een vloedgolf weggevaagd. Er zijn ongeveer twee honderd dooden. PROVINCIALE, GEMEENTE, WATER- SCHAPS-OBLIGATIES EN VRA GEN EN AANBIEDINGEN VAN INCOU RANTE FONDSEN VAN JULIUS OPPENHEIM Co. TE ARNHEM EN TE ZUTPHEN, EN VAN JULIU8 OPPENHEIM TE GRONINGEN. GEVRAAGD. 1463. 6 Pref. Aand. Drentsche Kanaal Mij40 1465. 5 gew. Aand. Idem 3 1467. 100 4 Nieuwe Sociëteit te Zutphen 80 1471. 2 aand. Tram Paterswolde- Eelde 50 1473. 3 aand. Gron. Crediet- en Handelsb100 1475. 3 k f 1000 (waarop gestort 10 aand. Spaarbank Zut phen Offerte. 1477. 2000 afgest. aand. Tanah Wangie60 1479. f 2000 4 Ermeip—Veld wijk 95 1481. 10 aand. Maatsch. tot Expl. van een Dagbl. voor Deven ter en Omstreken Offerte. AANGEBODEN. 4426. 10 4 600 Gew. Aand. Stoomtr. Oldambt-Pekela... 60 4502. 5 4 500 (waarop gestort 10 Aand. Waal en CoBod. 4564. 5 Aand. 4 1000 Mij. Land- aanw. Friesche Wadden Bod. 4668. 8 4 100 aand. Arnh. Bad- vereenigingBod. 4698. 8000 3.5 Gem. Hengelo (O.) 98.5 X. 4704. S 4 1000 Aand. Centrale Bank voor Landb. eoi N1J- verfa106 X. 4706. 6 4 T 1000 Aand. Rotterdam- sche Leveneverz. en Voor schotbank 100 X- 4716. 250 3.5 Gem. 's-Graven- zande 98 1/2 4734. 5 4/ 1000 (w. o. gest. 10 Aand. Tweede Ned. Herv. Maatschij100 4736. 5 4 1000 (w.o. gest. 10%) Aand. Derde Ned Herv. Mij. 100 *754. 1000 3 pet. Arnh. Diacones- senhuis Bod. 4770. 2 4 f 1000 (w. o. gest. 10 aand. Aasur. Mij. de Rijn. Bod. 4774. 1000 3 1/2 gem. Zutfen 4776. 8000 4 pet. Wandelhoofd Schev6nlngen 100 4704. 1000 3 1/2 gem. Sneek 98 3/4 4788. 8ÖÖ0 4 Waach- ên Strtjk- lnrichting „Eigen Hulp", den HaagBod. 47SS. 8000 aand. Ned. Stoom boot-Mij. „Batavierlijn".... SO X- 4792. 4000 (w. o. gest. 10 X) aand. Brandass.-Mlj. „de Oosthoek" te Soerabaia Bod. 4796. 1000 4 pet. Stoomtram Oldambt-Pekela 100 S/4 4798. 1 10.000 3 1/2 pet. gem. Win schoten 1902 97 3/4 4802. f 43.000 3 1/2 pet. gemeente Haarlem 1902 98 l/l 4804. 18000 4 pet. gem. Wilder- vank (niet aflosbaar vóór 1915) 104 X. 4822. 100 aand. Vereen#. Har monie LeeuwardenBod. 4826. f 86.000 3 1/2 X. Gem. Gro ningen 98T/BX. 4828. f 850 aand. Stoomtr. Zut fen—Hengelo §0 X. 4830 2 4/ 250 aand. Zutfensch Broodfabriek Bod. 4832. 5000 3 1/2 pet. gem. Arn hem 98 3/4 4834. 50.000 8 1/2 pet. gem. Alk maar 98 4836. 2 1000 6w. o. gestort 5 pet.) aand. Herverz. Mij. 100 X. 4838. 20 A 250 aand. Geld.-Over- ijss. Stoomtram 80 4846. 1000 aand. Stoomtr. Zut phen—Emmerik Bod. 4848. 1000 (waarop gest. 10 pet.) aand. Brandass.-M „De Salamander" Bod. 4862. 100 4 Kerk. Kas te Rot- dam95 4868. 2 100 3 Patrimonium, Arnhem90 4870. 12.000 4 Gem. Gronin gen 102 3/4 4872. 10.000 aand. Zutphen Em merik Bod. coupons ook betaalbaar te Amster dam. Vragen en aanbiedingen worden koste loos geplaatst. Bij uitvoering: provisie 1/8 pet. (50 cents per stuk als minimum). Alle opgaven te adresseeren aan den he©- ren JULIUS OPPENHEIM Co., Nieuwe Ploin no. 9 te Arnhem. Telefoonnummer 1080, cf te Zutphen, of aan den heer JU LIUS OPPENHEIH te Groningen. De noteering wordt maandelijks gepu bliceerd. Alle Provinciale-, Gemeente- en Water- sohaps-ObÜgaties worden door ons tegen de hoogste koersen gekocht. Stoomvaartberichten. Het dubbelschroefStoomschip Rot terdam, van de Holland-Amerika Lijn van Newyork naar Rotterdam, pass. ken, en ik kaïn u) dierhalve nogmaals verzoeken uw geheugen in te spannen, om uit het handschrift dien schrijver te herkennen. Dat heb ik natuurlijk reeds al dien tijd trachten te doen, mijnheer, maar zonder gevolg. Hoe bekend mij het handschrift ook voorkomt, toch weet ik niet te zeggen, van wien het is. Zijt gij er zeker van, het reeds eendier gezien te hebben? Ja, Maar ik weet niet meer bij welke gelegenheid. Vermoedelijk is het toch het handschrift van een persoon, met wien gij reeds vroeger in betrekking stond. Ongetwijfeld. Maar hoe ik ook heb nagedlacht. toch kan ik er maar niet op komen wie het is Misschien eeyi van uwe bedien den of iemand van uw huispersoneel? Neen. De Castaldi."s die ik er eerst van verdacht hield, zijn het ook niet. Ik heb hun handschrift met dat van den dreigbrief vergeleken er bestaat niet de minste overeenkomst. Gij zult uw papieren nog eens nauwkeurig moeten doorzien. Misschien vindt u het handschrift terug. Dat is reeds geschied en ik heb niets gevonden. 1 September des voorna. 8 uur Praw- lepoint. Het stoomschip Amslteldijk, van de Holland-Amerika Lijn, arriveerde 31 Aug. van Rotterdam lie NewportNews. Het dubbelschroefstoomschip Goentoer, van Rotterdam naar Java, passeerde 29 Aug. Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Gedé, van Jaofa naar Rotterdam, passeerde 30 Aug., des voor middags Gibraltar. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 30 Aug. Kaap del Armi. Het stoomschip Prins Willem III ar riveerde 29 Aug. van West-Indië te New- York. Het dubbelschroefstoomscmp Noordc.— van de Holland—Amerika Lijn, vertrok 30 Aug. van New-York naar Rotterdam met 700 vn. margarine en 200 vaten reu zel I-Iet stoomschip Timor, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 30 Aug. te Oleh- leh. Het stoomschip Telemon vertrok 27 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Faillissementen. Uitgesproken. 's-Gravenhage, 29 Augustus. Naaml. venn. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „Nooit Gedacht", aldaar. Rechter-commissarismr.C.H. Vollgraft J. B. Derksen, meelhandelaar, aldaar. Rechter-commissaris mr. H. A. van Rees; J. H. Th. van Kervel, officier bij de infanterie h. t. 1.. aldaar. Rechter- commissarisanr. R. H. A. M. Rom- me; Opgeheven D- Finsy. Geëindigd C. Kleyweg, te 's-Gravenhage C. Tack, vroeger azijnmaker, te Amster. dam. Advertentie». MAKELAAR. ^IS|llpllll|| bij het Nassauplein, Telephoon uo. 350, belast zich met het TAXEEREN, KOOP EN en VERKOOP EN ASSUREEREN en ADMINI- STREEREN 40 en 45 cent. Vermengd met de fijnste Leidsche Roomboter 50, 55 en 60 cents het Kilo. Fijner dan Natuurboter. 1?. A. iiMmné®, Kl. loatóksató «i. Speciaal Passementepiën Zijden, Flu w e e 1 e n, Billijkste prijzen. voor Gymnasium, Instituut Prins, Hoogere Burgerschool, School van den Heer v. d. Wilk, Meisjes scholen en andere inrichtingen voor Uitgebreid Lager en Middel baar Onderwijs zijn weder ruim voorhanden. F. J. Frölich, Zijlstraat 00. v Prachtige collectie MOIRÉ ROKKESINT voor het a.s. seizoen. Alles eigen fabrikaat. "V In de Magazijnen der Gasfabriek zijn steeds voorradig de be«C« «oorten van Gashaarden, Badkaekels, Gaskomforen en Keakenfornsi- un, tegen de laagst mogelijke prijzen, die zoowel in koop als in huw verkrijgbaar zijn. Tevens wordt herinnerd^ dat de prijs voor gasgebruik tot ver warming of industrieele doeleinden 7 Cent per kub. meter bedraagt ittrwül verdere inlichtingen gaarne zullen worden verstrekt. Vraagt uwen leveranciers het Linoleum derc NEDERLANDSCHE fabriek te Krommenie. Deze fabriceert uitsluitend prima qualiteit bedrukt en onbedrukt Linoleum, hetwelk door de ondervinding f in 't gebruik bewezen heeft minstens zoo goed te L zijn als het EngeSsch of ander buitenlandsch fabri- f kaat. Het rekt niet en ligt dadelijk vlak. De fabriek f levert niet direct aan particulieren. VAN Bpand- en In bnaak- vpije, gepantserde Brandkasten, Kluisdeuren, Hekken, Safe deposit inrichtingen. alwaar modellen te zien en inlichtingen gratis ver krijgbaar zijn. si T O ffl. M. h 3B K JBE K M li K IS K X! SE I Jf VAN Lange Eeereotest Haarlem. Bediening naar wensch. Attesten op mijn kantoor ter inzage. De wasschen zijn tegen brandschade verzekerd. Haarlem. Kantoor Amsterdam. Kantoor Bloemendaal. Kantoor: Handelaars in alle soorten Brandstoffen. Leveren prima ENGELSCHE en BELGISCHE .ÖL ntlipaciet Nootjeskole n6 welke met goud zijn bekroond. ZOMERLEVERING, om op te doen, ;en zeer billijke prijs, r Men vrage Prijscourant Tefefoon 230. Aanbevelend,g. HONING ZOON. s.v.p. XVII. Twee dagen later was don Luigi in hechtenis genomen en nu werkelijk naar die gevangenis gebracht. Hij had zich door.zijn bezoek in het paleis dei Tibaldli in hooge mate verdacht ge maakt van dte zaak Semmoie meer te weten, dan hij gezegd had. Maar hoe zeer hem d'e rechter van instructie het mes ook op de keeil zette, toch was don Luigi slim genoeg, van de zaak dat alleen maar te willen weten wat de rechter van instructie zelf ook wist. Hoe hij er achter was gekomen, dat hertog Attiffio de sieraden hij Semmo. la had verpandt dat wilde hij niet ver raden. en dat kon hij ook eigenlijk niet. want hij had dan als bron zijn vader zelf moeten noemen, en dat was het juist wat don Luigi niet wilde, hoeveel er hem ook aan gelegen was weer vrij te komen. Natuurlijk deed de oude Castaldi alle mogelijk moeite omzijn zoon weer uit de gevangenis te bevrijden. Hij bood' cautie aan en wees or op. dat zijn zoon op den dag van den moord te Positano was geweest, dus onmoge lijk medeplichtig kon zijn aan een mis daad, die op daJt tijdstip te Rome was tleegd!. Maar dat baatte hem alles niets. Êr zoui nu eens voor goed een slag tegen d'e oaanorra geslagen wor den, wier hand men in de misdaad zag. Het gelukte hertog Cesare de geheele rechterlijke macht op de been te brengen. Ditmaal zou men tot eiken prijs, eens ernstig tegen de camorra te werk gaan Ook de rechter van instructie Ghi- lazzi. die in het begin altijd eenigs- zi'ns lauw en hang scheen te zijn waar het gold krachtig tegen de camorra op te treden, blaakte nu van ijver en ver zuimde niets, om licht over de zaak te verspreiden. Attilio was in eene zeer gedankte stemming, omdat mejuffrouw De Vries êen bezoek, dat zij zijne zuster bij tegenheid1 van haar geboortedag had willen brengen, onder beleefde ver ontschuldigingen had afgezegd. Atti lio beschouwde dat als een breuk, een gevolg van het bekend worden van zijn avontuur met de sieraden, waar van natuurlek nu de geheele stad sprak. In dleze stemming vond hem de binnenlandsclie rechter van instructie. Ik kom. hertog, zoo begon Ghi- lazzi, om anet u ruggespraak te hou den over een dreigbrief, dien gij de vorige week hebt ontvangen. Gij zult begrijpen, van hoeveel belang het voor ons is, den schrijver er van te ontdek- Uwe rekeningen, uwe notitie's en- zoovoorts? Men kan zich haast niet voorstellen, hertog, met welk eene me nigte menschen men in den loop dies tij dis 'in aanraking komt. al is het dan ook maar vluchtig, op die promenade, in den schouwburg, in de club, bij het spel vooral bij; het spel. Ik wil den kring van uw kennis sen volstrekt niet verdacht maken, maar er zullen toch personen uw om gang zoeken, wie minder de vriend schap 'of die1 gelijkheid in rang tot u brengt ,dan wel eigenbaat en specula tie. Bedenk u dus nog eens goed, her tog. we moeten bepaald) weten, wie den brief geschreven heeft. Ik ken maar één middel, mijn heer, om den schrijver van den brief te ontdekken, en dat bestaat hierin, aan de opgegeven letters te schrijven en hem aan te houden, die op den post naar den blief vraagt. O, zoo dom is die man zeker niet, om zich nu nog te verbeelden, dat wij hem voor zijn geheim, dat de geheele stad kent, twintig duizend lire zouden betalen. En bovendien spreekt het van zelf, dat zoo'n oplichter, wanneer hij aan die post naar een blief ondier de opgegeven letters informeert, da delijk wordt ingerekend. Maar wij mo gen niet verwachten, dat zich iemand zal aanmelden. Wij moeten op eene andere wijze trachten uit te vorschen, wie u de poets heeft gespeeld. Zetten wij dus onze gissingen voort. Noem mij eenige namen, inzonderheid' van personen, aan wie gij geld hebt be taald.1, kellners. portiers, bedienden, of personen, aan wie gij bij het spe.1 geld hebt verloren. De brief ziet er niet. naar uit, alsof een kellner of een bediende hem ge schreven; hadl Dat stem ik u toe. Begin dus met die piersonnen. van wie gij het eerst kunt verwachten, dat zij zulk een brief zouden schrijven. Ik ken er geen. Begin toch maar. Noem mij hen, met wie gij gespeeld' hebt. Dat zijn graaf Tozzo, mijnheel* Binizola, Mattee, Peruzzi, don Verder, verder, hertog. Wat hebt u? Attili'o stond haastig op .staarde een oogenblik voor zich, als wilde hij zich op iets bezinnen, en ging toen voort: Waar is dei brief, mijnheer? Laat hem mij eens zien. Hi'er. Lang beschouwde Attilio het schrij ven. dat die rechter hem overreikte, toen zeide hij plotseling gejaagd en beslist: Ja, die is het. Dat zijn zijne ha ken aan die d en dat zijn de staarten aan de g. Ik heb het. Wie is het? Don Gianino peruzzi. Zijt gij daar zeker van? Geheel zeker. Hebt gij eenig schrift van hem? Neen. Maar dé otlde Castaldi heeft mij het bewijs laten zien van de overeenkomst, die dion Gianino met hem betreffende mijn speelschuld heeft aangegaan. Daardoor ken ik zijn handschrift. Waar woont die heer? Dat weet ik niet, maai* ik kan het wel uitvisschen. Ik ook! Doe er dus geene moeite voor. Ik dank u, hertoy voor uwe inlichtingen. Ik hoop, dat wij er wat nader door gebracht zijn tot de ont dekking van het wespennest. Dat hoopte Attilio ook, des te meer, omdat hij meende, dat zijn eigen han delwijze ieder in het ware licht zou verschijnen, wanneer alle machinaties, die nu nog in het duister lagen, zou den ontsluierd worden. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6