Na de geschiedenis der coöperatie- ve vereenigingen in ons land in korte trekken te hebben nagegaan en daar-1 bij aantoonende, dat de ve-rbruikscoö- peraitie, bedoeld voor den arme, ten goede kwam aan den rijke, ten koste van dien minder bemiddelden en slo- venden winkelier, wekte spreker zijn hoorders op niet alleen tegen den te* genistander op tte treden, doch na te gaan, waaruit, deze zijn kracht put en daarmede zijn -voordeel te doen. Voor-i ai dient, ver sterkt, heit eigen weer- standsvermogen; dient getracht geza- j menlijk in het groot en goedkoop in te koopen: dienen dus vooral vakver- j eenigingen gevormd' te worden en dan zal door vereende kracht bereikt i worden, wat alleen niet 'te krijgen is. Dr. Anton Retzbach uit Freiburg I (Baden) gat daarna in de Duitscha taal een overzicht over den toestand van den kleinhandel in Duitschland. Men telephoneert ons uit Amsterdam: Hedenmiddag werden aangenomen en afgehar/deld de conclusies in de verschil lende afdeelingen aangenomen, o. a. be treffende de wenschelijkheid van Zon dagsrust en van een onderzoek naar de mogelijkheid van vervroegde winkelslui ting. Behandeld werd de oprichting van een Internationalen Bond voor den Midden stand, met een permanent comité, dat ge vestigd zou moeten zijn' te Antwerpen. Dat bureau zal geschriften moeten uitge ven voor de belangen van den midden stand, zoo mogelijk een periodiek orgaan oprichten etc. Als bezwaar werd geopperd, dat bij een Internationalen Bond Nederland over vleugeld zou worden. Besloten werd dat het bestuur de zaak in studie zal nemen. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek ste.lt de Reductie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terugg eg even. Weled. Heer Redacteur. Hiermede neem ik beleef d de vrijheid U eenige plaatsruimte te vragen voor bet volgende ln uw blad van gisteren werd ge schreven onder de rubr'iek omtrent ongelukken bij den gondelvaart, dat het met. den derden prijs bekroonde bootje Oranje" door het schommelen der inzittendenden bij den terugtocht in het Z. B. Spaarne is gezonken. Dit is geheel bezijden de waarheid, aangezien niet door de inzittenden van het bootje, maat' door een kwaadwilli ge hand vanaf den wal met een boom is geduwd, waardoor de schommeling ontstond. Ook wat het om hulp roepen betreft, kan ik U mededeelen, dat door geen der negen in het water liegenden een hulpkreet 'te uitgeroepen, want zeer vlug hadden zij zich met eigen krach ten op het droge weten te brengen. Wel vanaf den wal werd door de omstanders en door de1 politie veel alarm gemaakt. Het geval was voor de inzittenden van weinig beteekenis. U dankzeggende voor de plaatsruim te teekeud hoogachtend, De Kapt. v. h. bootje ..Oranje" M. BESIER. Mijnheer de Redacteur! Door de diverse localen en buiten- steedsche bladen is op verschillende wij ze een en ander medegedeeld omtrent mijne interpellatie in onze jongste Raads zitting, het eene blad was wel wat juis ter dan het andere, doch een totaal zui ver licht gaf geen enkel blad. Wat toch was 't geval? „Voorop staat echter, dat men wetten en verordeningen eerbiedigen moet." Art. 55 der Algemeene Politieverorde ning luidt letterlijk als volgt: Met boete van ten hoogste t 3 worden gestraft: „Straatmuzikanten, orgeldraaiers, lied jeszangers, kunstenmakers, goochelaars, vertooners van beschilderde borden of zeilen, van levende of doode dieren, van marionetten; personen die gedrukte of ongedrukte stukken opzeggen of voorle zen en alle uitoefenaars van soortgelijke bedrijven". a. Indien zij hun. bedrijf op straten of wegen uitoefenen, zónder vergunning van den Burgemeester; „b. indien zij hun bedrijf op straten of wegen uitoefenen op andere plaatsen, dan hun door den Burgemeester zijn aangewezen; en c. indien zij op straten of wegen an dere liedjes zingen, andere vertooningen geven of andere stukken opzeggen of le zen, dan waarvoor hun door den Burge meester vergunning is verleend." Welnu, .op Maandag 1 September j.l. liep o. m. op de Groote Markt een man, die het volgende opzegde: „Allemaal Katholiek of wie heeft Ma- „ria Kessels vermoord?, een vriendschap- „pelijk woord aan den WelEerwaarde „Heer v. Zinnicq Bergman, pastoor te „Tilburg. Met portret van den gezalfden „moordenaar." Ter gelijkertijd vertoonde dezelfde man een opgeheven bord, waarop geschilderd was: „Allemaal Katholiek!" of „Wie heeft Maria Kessels vermoord?" Onderaan links in den hoelc was een voorstelling van Christus aan het kruis, waarbij een Monnik met de linkerhand wijzend op 't kruis en met den rechter opgeheven naar een troep omstaanders, terwijl rechts onderaan een hand: was geschilderd, wijzende op deze voorstel ling, waarnaast nog stond: „2 cent", En als ik nu nog zeg, dat deze man dat bord vertoonde en dat vriendschap pelijk stuit opzegde zonder vèr- gunning van den Burgemees ter en ik voeg daarbij, dat ik mij oogen- blikkelijk heb begeven naar het hoofdbu reau van politie, doch dat mij daar werd gezegd: „Ja, wij weten bet al, de man is al hier gebracht, doch er is niets aan te doen, zegt de commissaris, vóór '86 wèl, toen hadden wij het Code Penal, doch nu, nu wij onze eigen strafwet hebben is dat niet verboden." Wel zat art. 55 ei' bij mij goed in, doch niet zóó goed, dat ik het letterlijk uit het hoofd kende. Toen ik thuis kwam de po litieverordening even in te zien, was het werk van een oogenblik. doch toen restte mij niets anders dan te interpelleeren den Burgemeester, die als hoofd van het Dagelijksch bestuur de hoogste autori teit is, welke is belast (art. 179a der Ge meentewet) met het uitvoeren der veror deningen van den Raad, en daar werd mij bij de Rondvraag de gelegenheid toe gegeven. Immers de Burgemeester vraagt steeds overeenkomstig de laatste alinea van art. •4 van het Reglement van Orde bij het einde van elke zitting: ..Heeft nog één van de hoeren iets te vragen of te zeg gen in het belang der gemeente?" En nu vraag ik in gemoede: Is het dan niet een gemeente-be lang, dat de politie-verordening wordt nageleefd zonder onderscheid of aan- ziens des persoons? Daarvoor te waken is m. i. de eerste plicht van een Raadslid, Dankend voor de verleende plaats ruimte, Uw dw. dr.. W. A. J. VAN DE KAMP. Lid van den gemeenteraad. Haarlem. 4 Sept. 1902. Letteren en Kunst. Lyrisch Tooneel Het Lyrisch Tooneel, de groot opgezet te onderneming te Amsterdam, die zoo wel opera als comedie spelen gaat, heeft zijn afdeeling schouwburg Dinsdagavond met de voorstelling van Goethe's drama Faust begonnen. Er was alle aanleiding toe om dit stuk te kiezen omdat de rol van Mephisto aan Louis Bouwmeester de gelegenheid gaf om te schitteren, 't Was voor den eersten keer, dat hij optrad, nadat hij de Ko ninklijke Vereeniging het Nederlandsch Tooneel heeft vaarwel gezegd. Al spoedig bleek, dat hij daar zijn vrienden niet heeft achtergelaten. Het, publiek toonde zijn vereering door een stroom van bloe men en kransen. Na elk tafreel moest verschillende malen voor hem gehaald worden. Wat nu het. stuk betreft, dit maakt op het tooneel een eenigszins zonderlingen indruk. Niet alleen op hen, die het drama alleen uit den verhanselden operatekst kennen, maar ook op wie het werk zelf met aandacht hebben gelezen. Het philo- sophisch karakter maakt het al voor he- dendaagsche ooren en oogen tot opvoe ring ongeschikt; de tafreelachtige ver deeling, het gebrek aan handeling zijn wij niet meer gewend. Eii bovenal de lengte van het stuk is voor het heden- daagsche publiek ongewoon. Hoewel men wijselijk te zeven uur begonnen was, viel het gordijn pas te half een voor de laat ste maal. Wij gelooven dan ook niet. dat Faust, ooit een repertoire stuk zou kunnen zijn. Hoogst waarschijnlijk is dit dan ook de bedoeling niet en beeft men dez-e voor stelling alleen beschouwd willen hebben aJs een soort van introductie van Bouw meester in het nieuwe gezelschap en als een vernieuwd teeken van zijn meester lijk kunnen bij bet publiek. Is dat zoo, dan is de voorstelling volkomen ge slaagd. Bouwmeester heeft in de zware rol zeer veel moois laten zien en hield al die uren lang zichzelf en daardoor het publiek in de stemming, een kunststuk als men bedenkt, dat niets eentoniger in de ooren klinkt, dan ironie en sarcasme op den duur. Dat hij hoog boven zijn omgeving uit stak, spreekt wel van zelf. Daar zijn de rol en -de omstandigheden aanleiding toe. Hoewel dan ook blijkbaar de ande ren zich inspanden, zou een vergelijking op dit oogenblik van deze jongeren met, den beproefden., ervaren acteur een on billijkheid wezen. Wij hebben al gezegd, dat het publiek dankbaar was. Het was bovendien vrij groot, wat voor Bouwmeester met het oog op den zwoelen avond een groote voldoening heeft moeten zijn. Velen heb ben over zijn verandering van positie be denkelijk het. hoofd geschud. Met het. tre den in een nieuw gezelschap heeft hij door deze rol te spelen getoond, dat hij voor nieuwe banen niet bevreesd is. Dat. getuigt van jeugdig durven en van nog frissche kracht. Gemengd Nieuws. Uitbarsting op Martinique. Uit St. Thomas is eén telegram ontvam gen waarin meegedeeld wordt dat stoom- booten van Martinique rapporteeren dat de verwoesting van Morne-Rouge zóó volkomen geweest is dat niet één menscb in leven is gebleven. Ofschoon Ajóupa en Bouillon ook ver woest zijn, zijn de slachtoffers daar niet zoo vele als in Morne-Rouge, waar het aantal dooden geschat wordt op 200, het aantal gewonden od 400. Uit St. Thomas wordt an de „Herald" gemeld: Morne Rouge werd in een oogwenk overstelpt door kokende modder, Ajoupa- Bouillon werd onder een modderstroom bedolven en door een steenenregen ge troffen. De zee was tijdens de uitbarsting hevig bewogen, langs de geheele kust kwam een vloedgolf opzetten; te Le Car- bet zijn vele menscben verdronken. Na een ontploffing zonk meer dan een mijl ver het oostelijk einde van het. eiland in zee. Uit Point Pitre verneemt hetzelfde blad: Grandrivière op Martinique is ook ver woest. De Regeering stett voor het noor delijk deel van het eiland tusschen Lor- rain en Le Carbet te ontruimen. Een ander telegram uit Point Pitre meldt dat de tooneelen van ellende en paniek van die eerste uitbarsting zich thans herhaalden. De temperatuur op Martinique is bijna ondraaglijk. De Fransche minister van koloniën ontving uit Fort de France een telegram meldende dat de uitbarstingen van den Mom Pelée zich met buitengewone lie vigheid hebben, herhaald. Morne Rouge) Ajoupa Bouillon en Morne Bonton, als mede de dorpen Balais, Capot en Belle- vue- werden in den nacht van 30 op 31 Augustus verwoest. Men telt een duizendtal slachtoffers, onder wie ongeveer S00 dooden. De bevel hebber van het garnizoen is met de troe pen het reddingswerk begonnen. cr-voie .Slgdsilieu ws. N< N N Bovenstaand vervoerstaatje van de.E. N. E. T. is een treffende illustratie van onzen ellendigen zomer. In Aug. alleen een mindere opbrengst van f 2145.70 wil nogal iets zeggen. De hoogere opbrengst van de lijn Bloe- mendaal is natuurlijk een gevolg van den snellen aanwas der bevolking in die gemeente. Voor onze zoo goed geëxploiteerde tram hopen we, dat ze eenige vergoeding vinden zal- in een mooie September maand. Gevonden voorwerpen: Een paar zwart glacé handschoenen. Een lorgnet met nikkelen garnituur en handwagen. Een portemonnaie waarin geld en een lorgnet met zilveren ketting. Een hondenhalsband met nikkelen scha kels. Tegeneen persoon is proces verbaal opgemaakt wegens het yerlcoo» pen van sterken drank in 't klein, zonder de vereisehte vergunning. In de zwemschool aan de Houtvaart was de temperatuur van het water he denmorgen te 6 uur 65 gr. en, te 12 uur 66 gr. Fahrenheit. De Kroon. In het laatst van. deze week wordt de steiger voor het nieuwe gebouw „de Kroon" wegenomen en zal men het inderdaad zeer fraaie front kun nen aanschouwen. Vervolging ingesteld. Door de politie wordt eene vervolging ingesteld tegen het Soc.-Demokratisch Weekblad „De Wekker", ter zake van beleediging van een inspecteur van politie, die in een artikel in het laatst verschenen blad „een belachelijk opgeblazen grootheid" wordt genoemd. Arrondisspments-Reehbbank. Zitting van 4 September-. R ij w i e 1 -dli e f s t a 11 e n. Albert Bischliof, oud1 23 jaar, van beroep za delmaker, stond terecht voor het weg nemen van een rijwiel, dat onbeheerd tegen een huis in de Kleine, Houtstraat stond. Bekl. bekende volmondig het rijwiel te hebben ontvreemd op 7 Aug. niet 't doet om het in Amster dam te verknopen, wat hem voor f 10 gelukt was. Van Bierkuin, een kennis van den be stolene. ontdekte toevallig in Amster dam liet rijwiel en kocht het voor f 11 terug Toen bekl. werd aangehouden, had hij nog de somma van f 7,21 in zijn bezit. Tegen bekl. w-erdi 7 maan den gevangenisstraf gevorderd. Lood diefstal. De tweede be klaagde was Willem van Koon, 49 jaar, los werkman alhier. Hij stond terecht omdat hij in 't tijdsverloop tus schen half April en half Juli op ver schillende tijdstippen tekens eene hoe veelheid plat diaklood of wel zink, af komstig van zinken afvoerbuizen tot ee-i gewicht van 1S6 KG. en 23 KG. zink, en daarenboven op 23 Juli 1902 een stuk plat daklood, wegende 13 KG., dit alles eigendom van de Maat schappij The. Imperial, heeft weggeno men met het doel om 't te verkoopen. Nadat verschillende getuigen waren gehoord; werd tegen bekl. 3 maanden geëischt. Nog een rij wiel dief. T Wie- se. oud 18 jaar. van beroep stoker, wo- nen>d)e in Oost-Pruisen, was eveneens aangehouden voor het wegnemen van een rijwiel, dat door zekeren Van Rékom voor zijn huis was neergezet. Toen hij na 5 minuten terugkwam was die fiets spoorloos verdwenen. Bekl. was intusschen naar den rij wielhandelaar Beekman te Bloemen d-aal getrapt, om die fiets daar te ver koopen voor 6, doch. Van Rékom, dit niet vertrouwende, riep de hulp van de-politie in. De man hekendie den diefstal te hebben gedaan en hoorde 5 maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. De rechtbank veroordeelde heden P. Kater, boerenknecht te Haar lem tot 6 maanden, J. Visser te Velsen tot 3 maanden. W. Jas, te Haarlem tot 6 weken en J. H. v. d. Voort, tot 1 maand gevangenisstraf. Vrijgesproken werd L. Lohrey te Vel sen. Dronken Lotje. Heden morgen werd een vrouw, die door de jeugd wordt bijgenaamd; „Dronken Lotje" wij echter gelooven dat alle beschon- ken vrouwen in den laatsten tijd met, dien naam maar worden betiteld, zoo. dat wij niet kunnen nagaan of dit nu i de heusche dronken „Lotje" is naar j het Gebouw van Justitie overgebracht. omdat, zij 3 dagen hechtenis moet on- i dergaan-en 1 jaar opzending naar eene Rij kswerkinri c h tïng Zij had zich echter voor haar over brenging nog even te goed gedaan, zood'at zij ook nu wedier in verregaan- den staat, van dronkenschap verkeerde. Walgelijk! Woensdag middag o m- streeks half één kantelde in de Pro- jecfiestraat een .beladen wagen met 2 tonnen kalk. Het gevolg hiervan was, dat d<e geheele lading tegen een der perceelen terecht kwam, zoodat de bewoners genoodzaakt waren hun huis van onder tot boven schoon te maken. Woensdagmiddag is een aanvang gernaaklt met het overbren gen van den inboedel uit het huisj van wijlen mej. van Weemen aan de Raamvest, naar het, verkooplokaal van den hear George L. Smit aan die Bakenesge|rgrachit, waar de rtjal,rijke oude voorwerpen, .die bijna alle sfte- vig zijn ingepakt, binnenkort zullen worden verkocht. Men kan zich niet voorstellen welke oude, waardelooze voorwerpen door die- zonderlinge al j niet bewaard zijn, aan den anderen kant- zijn er ook eenige merkwaardige voorwerpen, die echter geen van alle I groote waarde hebben. Het huis zal ook publiek worden verkocht. Het ver mogen. door de afgestorven© nagela ten. moet nie't tegengevallen zijn. Eenige erfgenamen hebben zich reeds j aangemeld. Het Umuseum op het raadhuis werd hedenmorgen bezocht door den se- eretaris-generaal van binnenlandsche zaken, mr. H. J, Dijckmeester. De Vereen, tot het v'ieren van den Koninginnedag in het Wes terkwartier alhier zal evenals vorige jaren op Zaterdag 6 September den dag feestelijk herdenken der Inhul diging van H. M. door het houden van een kinderfeest,voor de kinderen der leden. De feestvierende kinderen zullen des morgens te negen uur bii elkaar ko men op het Leidsche plein, waar de stoet zal worden opgesteld met het vaandel en 'de vlaggetjes, voorafgegaan door een muziekkorps tot het houden van een rondgang door het kwartier, vervolgens Wilsonplein, Wilhelmina- straat, Zijlstraat, Groote Markt. Ri- vierv'ïschmarkt, naar de sociëteit Ver eeniging. waar de kinderen zullen ont haald wórden en hun hart kunnen op halen aan verschillende kinderspelen om prijzen. De ouders der kinderen hebben vrijen toegang tot de Vereeniging. zoodat zij zullen kunnen e-enieten van den aanblik der joelende kinderschaar. Als blijk van belangstelling in het kinderfeest zijn van verschilende fir ma's ingekomen broodjes, gehakt, ge bakjes, limonade, boter, speelgoed en geldelijke bijdragen. Zondag a. s. zal er een wis. lerwedstrijd. plaats hebben op den Spaarndammerweg over afstanden van 10 KM. en 300 M. open voor iederen wielrijder. Als prijzen zijn uitgeloofd prachtige kunstvoorwerpen. Den 12den November a. s. zal, naar wij vernemen, de heer J. Prins, werkzaam in de wagenmakerij aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. den dag berdenken, waarop bij voor 25 jaar bij bovengenoemde maatschappij in dienst trad. Vervolg Nieuwstijdingen. Onderscheidingen. tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: die kapt. van den gen. staf C. D. de Koon, werkzaam bij:bet Dep. van Oorlog, en W. F. Pop. leeraar aan de Hoogere Krijgsschool; de kapt van den gen. staf A. L. Klerk de Reus, secr. van de Perm. Mil. Spoorwegcoinm.; de kapt. O. Mees, adj. van het le reg. inf.; de ritm. M. van Kuyk, comm. van het esk. ord.; de kapiteins H. L. van Gordt, van het 2e reg. vest.-art,, L. J. Schelt erna, van dén staf der artillerie, lid van de comm.. van proefn.. en T. L. baron Quarles de Quarles. va.n den staf der genie, adjud. van den inspect, van het wapen; de kapit.-kwartierm. W. Mulder, van het 2e reg. veld-art.en de off. van gez. der le kl. dr. II. Zeehuisen. van het personeel van den geneesk. dienst der landmacht, en de burgerleeraar C. van Aller, van de Kon. Mil. Academiie; tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw: S. J. Vermaes. hoofd-ingenieur van dien prov. waterstaat van Friesland, te Leeuwarden; W. Fenenga, ingenieur der Amster damsche Droogdok-Mij. te Amsterdam; K. de Boer Czn.lid van dte Tweede Kamer der Staten-Generaal en lid van het hoofdbestuur dier Hall. Maats, van Landbouw, te Assendelft; prof. dr. H. P. Wijsman, lid van de Comm. van Toezicht op de Rijksland- bou wpr oef stations, voorzitter van de zich uit dlie commissie gevormd heb bende Botercommissie te Leiden; J. A. A. Schwan, inspecteur der pos terijen en telegraphie. te Middelburg: J. F, Canter Cremers, inspecteur der spoorwegpostkantoren, te Utrecht; tot officier in de orde van Oranje- Nassau: J. G. Ru eb, directeur der Ma chinefabriek, te-Breda; J. Trui jen. voorz. van den Limb. Randbond: te Meije'l; tot rid'dler in die orde van Oranje- Nassau; J. M .Bottemanne, dir. der visscherh te IJmuiden; S. Keyzer Pz., secr.-penn. van den polder Waal en Burg en secr. van de Dertig Gem. Polders, te den Burg op Texel. M. H. Tromp, dijkgraaf van het wa terschap Wijmbritseradöels c. s con- Iributi'ezeedijken te Woudsend. gem. Wijmbritseradeel; J. F. Hennequin, oud-voorz. van het waterschap der Sluis aan de Wie lingen. te Sluis; J. H. W. Brederode, stationschef le kl. A bij de Mij. t. Expi, v. ,Spw.. te Amsterdam (Wsp.); J. Berk. oudste vennoot van de Naaml. Venn. „Kamper emaillefabrie- ken voorh. H. Berk Zn", te Kampen; C. Dros. lidl van de firma Tieleman en Dros. fabrikant van verduurz. le vensmiddelen te Leiden, wonende te Rheden; J. F. Mutsaerts Jr., lid van de firma Frans Mutsaerts en Zonen, fabrikant van wollen stoffen te Tilburg; J. A. H. van de Loo. steenfabrik. te Dieren; F. P. J. .Kliep, besturend- vennoot van de ijzergieterij en emai'lleerinrich- t'ing „de Etna", te Breda; Alderd! Potjer. gezagv. in dienst der Nederl. A mier ik. Stoomvaart-maatij. „HollandAmerika-Lijn". te Rotter dam; J. H. T. W. van den Ham. voorz van de Luntersche Tuinbouwver.. te Lunteren, gem. Ede; S. Huizenga Tz.. voorz. van de comm. van toezicht op proefvelden en lid van de comm. van toez. op de Rijkslandbouwproefstations, te Mid- delstum; II. C. van dier Horst, dir. van het post- en telegraafkantoor te Amers foort; G. de Vries, ondfer-dir. bij de Rijks telegraaf te Amsterdam; tot ridider iin de orde van den Ned. Leeuw: J. P. C. Hartevelt, lid der Al gem. Rekenkamer in Ned.-Indië; H. E. Steinmetz, resident van Peka- lon-gan; G. J. P. Vallet te. resident van Pasoe- roean: L. H .Slinkers, hoofdingenieur der le kl. bij den waterstaat en 's lands B. O. W. in Nedi-Ind-ië; Th. F. A. Delprat. gep. O.-I hoofd ambtenaar. laatstelijk hoofdingenieur van den Sumatra-Spoorweg en de Om- bilin-mijnen; Tb. M. G. Keulem-ans, hoof ding. der spoorw. bij de afd. Spoor- en Tramw. en stoomwezen van het dep. der burg. openb. weaken in N.-I.; dr. W. Bu-rek, O.-I. hoofdambt, met. verlof, laatstelijk wet. adv. voor de koffiecult.; dr. P. van Romburgli. landbouw- scheikundige bi' 's Lands Plantentuin te Buitenzorg, benoemd hoogleeraar aan de Rijksuniv. te Utrecht; P. van Leersum. dir. der Gouv.-kina- ondern. in de Preang. Regentscha pen; dr. J. P. Kloos, le stadsgeneesheer te Batavia; jhr. J. C. van der Wijck. gen.-maj. der inf.. comm. dier 2e mil. afd. op Java; M. B. Rost van Tonningen. adj. van II. M. die Koningin in bui'tengew. dienst-en luit-kol der artil. van het leger in Ned.-Indië; (Wordt vervolgd.) Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Folkers en C. M. W, F. Kuijken; D. Blankwater en A. J. v. d. Berg; A. Vallencluuk en A. Nie- man; P. J. Vermeulen en C. E. v. Har. reveld; J. G. A. Klein en J. E. Schack- in an. Getrouwd: 4 Sept. C. d'e Wilde en A. Heinen; Mr. G Deketh en I. A. Put man Cramer; W. J. Voet en A. M. W estervekl. Bevallen: 3 Sept. C. Deppe—de Rijk z. 4. II. G. Inpijn—Bannink z. T. Klaje— Haverschmidt d. 2. M. Witkamp—Toon- stra. d. Overleden: 2 Sept.. F. R. Saellaart— Schambart 79 j„ Parklaan. Correspondentie. Een Haarlemmer. Uwi stukje kan geplaatst worden, wanneer U het met uw naam onderteekent. REDACTIE. Sport en Wedstrijden Voetbal. Eindelijk is men dan klaar met de split sing van de eerste klasse-competitie: Sparta, Volharding, Quick (Amersfoort) en Hercules zijn ook bij de groote mo gendheden geplaatst. Nu is de incféeling: R. A. P„ Haarlem, H. F. C„ Quick, Hercules en Volharding. En voor 't Zuiden: H. V. V„ h. B. S.. Ajax, Rapiditas. Sparta en Velocitas. Beide competities zijn dus even groot, het zal bij beide wederom hart tegen hart gaan, om de eerste plaats. 1 eiesramrnen. HOLLANDSCHE SCHOLEN IN ZUIDAFRnvA. LONDEN, 4 Sepit. (R. O.) De Daily Chronicle verneemt uit Pretoria, dat onid-etrhandte-lingen gevoerd worden met de Hollandsche scholen te Pre toria, over dien terugkeer van onder wijzers van die vroegere middelbare Regeeringsscholen, ten einde te ko men tot het stichten van een IIol- landsche middelbare school tegenover de scholen van het nieuwe departe ment van onderwijs. Indien deze beweging slaagt, zal daardoor een staatkunde van opposi tie tegen -die Regeeringsscholen ont staan. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voorm. 10 tot des nam. 4 uur. tot 16 September e.k. 's nam. ten 1 ure. ter gemeente-secretarie (7e afdeeling) ter visie is nediergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van G. Honing en Zoon. om vergunning tot oprichting van eene inrichting tot het breken van cokes, waarbij als beweeg kracht een gasmotor van 1 1/2 paarde- kracht- zal worden gebezigd, in eene loods op het terrein „de Phoenix" aan de Friescbe Varkenmarkt, en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 16 September e.k„ en wel des namid dags ten 1 ure op het Raadhuis der ge meente de gelegenheid' zal worden ge geven. om ten overstaan van het ge meentebestuur of een of meer zijner leden bezwaren teven het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem. 2 September 1902. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEI.. De Secretaris, PI.1NACKER. Amsterdamsche 8enn. Gister. Heden. D4. 3 sepi. W. 4 sspl. 2i/opOt. Ved. Werk. Sohnl<1 4'It pCt. Portftsal 4 pCt. Venezuela G'ert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.457 Aand. Moeara Enim115 Aand. Perlak Petroieum Aand. Schibaietl" Aand. Soemalata Aand. Am. Caret Foundry Cy... Aand. United Steel Conip4l8/i 423/g Aand. Aioliison Toyjeka'-'5 941/« Aand. Union Pacific112'5/ifl 112^/s 4 pCt. Conv. Union Pacific hds l.lU/» Hl'/s Aand. Missouri Kansas Texas 3-U/s 3-T/s Aand. New-York OntarioSG1/® 36'/$ Gev. aand. Kansas Citv South. 3iH/i 3-Sia;16 Pref. aand. id. idIèU/i 60V» Gew. aand. Southern Railway. 40"/IC ÜÏP/g Aand. Wasbaah341/4 34>/ic Aand. Denver Iïio Grande49s/v 493/8 Gew. aand. Erie43 43 370e Staatsloterij. Trekking van 4 September. 4de Klasse, 3e Lijst. No. 5767 f 5000. No. 14312 f 1000. NOS. 841, 15786, f 400. No. 15356, f 201. Nos. 16234, 17208 f 100. Prijzen van f65. 18 2934 5489 843411070 14337 I8O82 64 2996 5498 8515110711435518107 154 30605525 8518110891451518117 182 3083 5545 85641109914558 18147 279 3087 5556 8626111091462518155 436 3130 5588 8629112 11466818175 457 31455624 8637113151476318340 477 323(56-5 87031137' 11479018344 517 3273 5758 8761U3881481118380 596 32895877 8776114231482518400 604 3290 5926 8784114691485518477 62 1 3315 5959 880211475 14904 18497 684 :;3455985 8869 114841493218561 7-23 3362 6032 8834115401503218574 739 3368 6044 8946115811520218588 74834236086 9>>U8115861524518666 751 "452 6259 9088117311525918687 76935936301 9093117451532518719 777 3603 6357 9101 118181547318772 787 36046392 9105118291547518S56 79236216397 910911931 1551218872 8313634 6416 9ll312061 15565 18886 83936696457 9125121221558018890 88336936524 9137121251561718930 9< 18 3826 6701 9171121491565718932 9113875 6718 918112'571566918974 928 3927 6772 9209122061569518984 993 39446778 9237 123761580219120 10534117 6806 9255125101580919330 106141486850 9291125811588319332 1145 4164 6855 9;;08125971589019342 11504167 6877 9341126101591719388 123142695899 9349126101592419406 1239 42736906 939812709 1603219493 1250 4322 6936 9414127281608519520 1816 4365 6995 9422127321611519574 1343 4415 7095 94491274516Ö1819587 1392 4445 7183 9499128001640019643 1398 4465 7205 9503 128521610819674 14564473 7269 9605128651643919702 150544937275 9618128991644719741 1617 4519 7318 9621129181652019789 16814557 7319 9678130101653619802 174345967230 9711131121654119809 174646057403 97631313916816l98i5 17694687 7433 9771 131401683719857 189047357457 982213147 1687519905 1992 4805 7461 9829132101703219932 2037 4816 7489 98361335917056 19089 2156 48307495101081338517085 20007 2196 4892 7499101091338717090 20109 22344907 75781011413291 17283 20199 2263 4931 7580101391341617396 20244 2279 4946 7664101731343617443 20275 2284497177761022113481 17483 2u302 2289 4987 78581029(13517 J 7485 20304 2308 4990 792210374 1353917526 20406 2388 5032 7972 li )474 i 358517561 ',0173 24515077 7977104771372017622 20594 2498 5i 19' 18044104971379917627 20636 250051O38056105341384117710 20619 254951728117 1055313966 17716 20695 2580 5173 81371067 414 063177 40 20726 2612 5184 816510746 1407617814 20740 2659-121082101075914087 17850 20777 2707 5271822210794141971789620839 2729 5308 8377107961422617915 20918 2739 5336 8399108421422817929 20967 2882 5393 84 310878 14255 17991 20971 2892 5470840611046143271808120975 A «2 v er l e t S tn Heden gedenken onze ge- J lielde Ouders, Behuwd- en Grootouders, JOHAN KONING en ANTJE ROU DEN BURG, jij den dag waarop zij voor dertig jaren in den echt ver- e bonden werden. I Hunne dankbare Kinderen, j& ?l Behuwd- en Kleinkinderen. JOHANNA MARIA KONING jg LEI DA KONING. CORNELIA KONING. CORNELIS KRUIJFF. TIL LIJ KRUIJFF. Haarlem, 4 Sept. 1902. 11 N i Bevallen van een ZOON C. DEPPE—DE Rijk. Haarlem 3 Sept. 1902. Eenige kennisgeving: Zeer voorspoedig bevallen van eene DOCHTER. T. Klaje-Haverschmidt. Haarlem, 4 Sept. '02.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3