NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Yen 1181 mm Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e ./aargang Zaterdag 6 Sep'ember 1902. No. 5883 LEU'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 15 regels 50 Cfcs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1,30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 WReclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers„0.02% Bureaux: Gebouw Het Spaarne. duider üuHe llSpa»rue No. <h. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.3734 Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer tier Administratie 133. de omstreken en franco per post„0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31M* Faubourg Monvmartre. Haartem's Dagblad van 6 Sept. bevat o. ju: Engelsclie val»vere&ï)igingen Parlementaire Praatjes, Congres voor den Middenstand, i>e katho lieke Hamerclnb en de heer Pas- stoor». Advertentiën voor het Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor liet Zaterdagavondnummer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. Buitenlandsch Nieuws Turkije. Uit Uskub komen, berichten van vreeselijlte geweldplegingen die daar moeten hebben plaats gehad. Er zou den verscheidene Serviërs in die stre ken vermoord zijn, en een ontzettende angst voor de Turken: moet de bevol king hebben aangegrepen. Yereeoigde Staten. Het ongeluk aan het rijtuig van pre sident Roosevelt overkomen, liad' plaats te Pittsfieldi in Southstreet. Het gezelschap was gezeten in vier rijtui gen. Toen het rijtuig van den presi dent een bocht omsloeg, kwam juist in volle vaart een electrische tram aanrijden. De dtetective Craig dlie den president vergezeldie. Wenkte den wa genbestuurder nog te stoppen, doch een oogenblik later was het rijtuig van den president reeds verbrijzeld. De president, zijn secretaris en de gouverneur van Massachusets, de heer Crane, waren op dien straatweg geworpen. Zij bekwamen slechts lichte verwondingen De koetsier en de de tective werden gedlood, die wagenvoer, der van de electrische tram werd 25 voet ver wegdesljngerlj en zwaar ge wond' opgenomen. De president heeft dichte verwondingen bekomen aan het hoofd en in het gelaat. Hij zal' voor- loopi'g zijn reds opgeven. Stadsnieuws. Haarlem, 5 Sept. 1902. Api'ondissemsnts-Reehthank. Diefstal van kleederen. Neeltje Wilkeus, vrouw van B., 45 jaar, en Anna van Bijnen. vrouw van E., 34 jaar, beide zonder beroep, zaten in het bankje der beklaagden, omdat zij te Zaandam te zamen en in ver- eeniging hebben weggenomen, om streeks 10 Juli, een broek een paar kousen en een kokosmat, alles eigen dom van A. Smit. De eerste bekl. daarenboven, dat zij ter plaatse voormeld, op 3 Juli een jongenspakje, een lustarjas, een lap grijze voering, en twee bruine wollen lappen, een zwart cheviot broek, een zwarte en witte hoedenveer een brui ne lap stof. een Witte lan satijn en een zwarte gallon had ontvreemd. Deze goederen kregen zii in hun be zit, door in diverse winkels iets te koopen, en telkens er wat bij te stelen totdat zij eindelijk gesnapt werden. Nadat de verschillende cetuigen ge boord waren, hoorde N. W. tegen zich eischen 5 maanden, en A. v. B. 6 we ken gevangenisstraf. De behangersknecht Fr. Kroese. had, toen zijn patroon hem wegzond, om dat. hij niet tevreden was over zijn werk, zich even voor zijn vertrek, schuldig gemaakt aan diefstal van drie rijksdaalders, ten nadeele van dien patroon. Het O. M. vorderde voor dit feit 7 maanden gevangenisstraf. UITSPRAKEN. 1. B. F. Cli/ceur, schilder en M. Iloogenes, zonder beroep, de le te Haarlem, dë 2e ta Haarlemmermeer, openbare schennis der eerbaarheid, ieder 5 dagen gev. straf. 2. K. Raat, arbeider te Purmerend, wederspannigheid, 14 dagen gevange nisstraf. 3. A. Visser, arbeider te Zandpoort, wederspanningheid, f 10 boette of 10 dagen hechtenis. 4. S. Hertog, los werkman te Haar lem, diefstal, tien dagen gev. straf. 5. P. Kater, boerenknecht /te Haar lem, oplichting, 6 maanden gevange nisstraf. 6.- J. Visser, koopman te Velsen, diefstal, 3 maanden gev. straf met vrijspraak in helt meerdere; 7. L. Lohreij, arbeider te Velsen, jachtovertred'ing, hooger beroep, vrijgesproken. 8. J. H. van der Voort, opperman, tie Haarlem, mishandeling, een maand gev. straf. 9. T. J. Los, veehouder te Oude We- iteiring, mishandeling f 5 boete of 2 dagen hechtenis. 10. C. van Dijk, los werkman, zon der bekende woonplaats, mishandle- ling, 7 dagen gev. straf. 11. G. van Deth, koopman te Zand- voort, eenv. beleediging f 8 boete of 4 dagen hechtenis. 12. W. Jas. ppperman te Haarlem, diefstal, 6 weken gev. straf. Uit de Omstreken. Bloemendaal. Met 1 October a. s. wordt het Bijkan toor der Posterijen te Bloemendaal opge heven en vervangen door een zelfstandig postkantoor, dat voor het publiek ge opend zal zijn van 8.30 tot 11 's morg., 12—3 's midd. en 5—7.30 's av. (spoortijd) terwijl de brievenbestellingen van uit dat kantoor zullen geschieden te ongeveer 6.50 's morg. 1 uur 's midd., en 5.45 en 8 u. 's av. In verband hiermede zal er, waar voorheen Bloemendaal besteld werd van uit Overveen, eene splitsing plaats heb ben en de grensscheiding gevormd wor den door de Ivleverlaan, Parkweg en Duin en Daalschen weg, welke onder Bloemendaal vallen. Van uit Overveen wordt in de richting Bloemendaal slechts besteld tot, en met de buitenplaats Over- Reek (oudtijds Lindenheuvel). Omvertra- gingen in de bestelling te voorkomen, vestigt de Directeur van het Postkantoor te Overveen, de aandacht op een en an der, opdat een ieder intijds op eene juiste adressèering bij zijne correspondenten kan aandringen. Heemstede. Woensdagmorgen kon men hier langs die wegen al vroegtijdig zich ver. lustigen aan d!e wo olijke gezichtjes dier schooljeugd. Opgetogen met oranje-sjerpen ien -strikken begaven zij zich naar d'e openbar© lagere school, niet om als naar gewoonte te leer en. maar om feest te vieren. Door het hoofd der school den heer P. J. Staal en het verdere onderwijzend personeel waren de. schoollokalen prachtig ver sierd met groen en vlaggen. De pop penkast van Jan Klaassen bracht er eerst die feestvreugde in. die nog aan merkelijk verhoogd werdl door het op treden van den bekenden goochelaar Don Bosco. Intusschen werden de kinderen alle ruim onthaald, zoowel des morgens dte kleintjes, als ook 's middags dte grootere. Uit volle borst, zongen de kinderen die volkslie deren.. Dit feest kan volkomen wel ge slaagd genoemd worden. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan dl© milde gevers alsook aan het geheiele 'onderwijzend peusonfiel der openbare lagere school alhier. Zand voort. De heer W. van der Werff heeft de benoeming tot wethouder alhier aan genomen. De mannenzang-vereeaiiginig „Ceci lia" heeft aan de bewaarschool alhier als zuivere opbrengst voor het gegeven concert afgedragen die som van f 100. De kosbelooze baden voor kinde ren van ingezetenen zijn thans geslo ten In 't geheel zijn 1263 baden geno men. Door den heer Kriens uit Haarlem zullen Zaterdag en Zondag concerten gegeven worden in de Passage alhier. In de Dinsdagavond gehouden open bare vergadering van dien Raad der gemeente Zandvoort. waarbij alle le den tegenwoordig waren, werden na opening dier vergadering door den voorzitter, d/en heer J. Beeckman. Burgemeester, de notulen gelezen en na eene kleine wijziging goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van mei. M. II. Rasen, inhoudende ver zoek op te geven welk schoollocaal ha air zou worden afgestaan en op wel ke voorwaarden, voor het. geven van h an dwerksond erwijs Besloten werd/ op advies 5'an B. en W. om tot we.deronzeggens een der lo kalen van school A kosteloos voor het doel af te staan op de uren door mej. Rasen bepaald Medegedieeld werd' een schrijven van de Zandvoortsche Terrein- en Hotel- anaatschappij waarbij genoemde maat schappij zich bereid verklaarde bij d'e nieuwe geprojecteerde straat over het Oude Schuitengat, een afgang voor I voetgangers of een houten trap van minstens 1 1/2 M. breedte te maken j naar het strand over den duinreep. Naar aanleiding van dat schrijven steidia de voorzitter voor tha-ns niet meer te stemmen over het. voorstel, waarover die stemmen gestaakt had den, nopens het verleggen van de straat bovengenoemd, maar het nieu we voorstel te behandelen overeenkom stig het ingekomen schrijven. Dienovereenkomstig werd besloten. Aan de ordJe is de benoeming van I een wethouder, wegens periodieke af- I treding van dien heer W. van der Werff. Na gehouden stemman."- bleek, dat de beer W .v. d. Werff 5 stemmen had verkregen, die heer D. Driehuijzen 4 stemmen, terwijl 2 in blanco waren. De beer Van der Werff alzoo verko zen. hield1 de benoeming in beraad. Daarna werd dien Raad de gemeeu- te-bagrooting voor 1903 aangeboden, die aan de leden ter lezing zal worden rondgezonden. Aan die heeren J .v. d. Boogaard en W. v. Doo vernaaien werd' een gedeelte gemeentegrond, gelegen voor het per ceel Dorpsplein 5, verhuurd voor f 1 per jaar, onder voorwaarde dat aldaar geen stoelen en tafeltjes mogen wor den geplaatst. Vervolgens is aan die orde die wijzi ging van het stratenplan over liet. oudé' Schuitengat. Na vele besprekin gen. werd) de wijziging goedgekeurd op de voorwaarden omschreven in dien brief van de Zandvoortsche Terrein en Hotel-Maatschappij, betreffende het makeri van een' voetpad of een houten trap. Tot hoofd der herhalingsschool werd benoemd' de heer C. v. d. Werff Czn.. hoofd der school A. Nog werd besloten aan den agent van politie J. West dorp een nieuwe uniformjas te geven .aangezien de zijne bij eene ar restatie op Maandag geheel stuk ge scheurd was. Daarna werd' de vergadering geslo ten. (Door bijzondere omstandigheden eerst- heden geplaatst). Mej. T. en J. Blijdenstein, Hilversum, Pension Quisiana, 2 pers. Mej. A. en B, van Heek, Enschedé, id. 2 pers. Mevr. E. Jannink, Oosterbeek. id., 2 p. Dames van Laer, Bussum, id., 2 pers, Fam. Wentholt, Maastricht, id. 6 pers. Ch. Bracounier, Cournai, Hotel de 1'- Océan, 2 pers. E. Vreede, Amsterdam, idem. A. Kollenberg, Essen, Hotel Zeerust, 2 pers. Mej. M. Robijns, Amsterdam, idem. Mej. C. M. Schipper, Amsterdam, idem. H. Reerink, Vreden, Hotel Belvédère, 4 pers. C. A. Bakker, Terschelling, idem, 2 p. Dr. B. Prager, Berlijn, idem. M. Stanlager, Berlijn, idem. S. B. Wiekner, Amsterdam, idem. R. Lehman, Amsterdam, Hotel Kurhaus. A. Fischer, Elberfeld, idem, 4 pers. Karwetzki, Berlijn, idem, J. Windmüller, Amsterdam, idem. B. T, Everts, Leiden, Hotel Beau Site. Mevr. T. Tallenstein. Amsterdam, idem Mevr. Broek—Smit, Rotterdam, id. 2 p. Mevr. B. Mehnerd, Munden. id. Mej. Giese, idem, idem. H. Kingma, Wommels, idem, 4 pers. E. van Zijp, Amsterdam, idem. Mej. Pleski, Rotterdam, idem. Mej. Hesse. Bonn, idem. Mevr. Flender, Dusseldorf, Hotel Gr. Badhuis. Fam. Freudenberg, idem, idem, 4 pers, Fam. Flendér, idem, idem, 4pers. Fam. Dreijdorff, St. Anna ter Muiden. idem, 2 pers. A. Klein, Dusseldorf, idem. ffnarlemmerliode en Spaarnwoude In de eerste vergadering der grens regeling-commissie werden na huis houdelijke besprekingen voorloopig nog geene commission benoemd, maar besloten plaatselijk die toestand op te nemen Het ontweirp-begroofing voor den dienst 1903 heeft als eindcijfers f 24.187.445, d'e hoofdelijke omslag wordt voorgesteld van f 3500 op f 4500 Yelsen Door J. Ruiter, te Wijkeroog (Velsen) is Dinsdagmiddag j.l., bij de voetbrug een zak met bloembollen gevonden. Bij bovengemeld persoon, kan de eigenaar j do bollen terug komen halen. Beverwijk. Bij de heden door notaris Donker ge houden veiling van een woonhuis en moestuin aan de Zeestraat alhier, be woond door den heer P. Kool, werd dit perceel voor f 7950, toegewezen aan den heer A. Noorder te Nijmegen. Gedurende de maand Augustus werd aan de postspaarbank alhier ingelegd f 11296.40 en terugbetaald f 5919.39. Tot wethouder van Heemskerk werd herbenoemd de periodiek aftredende heer W. de Wildt met 5 van de 7 stem men. Op 4 September was het 25 jaar geleden, dat de heer A. F. Bikhoff lid van den raad van Wijle aan Zee en Duin werd, welke betrekking hij al dien tijd onafge broken bekleedde. Door den Raad werd hem een zilve ren inktstel met inscriptie als blijk van waardeering aangeboden, terwijl velen eveneens van hunne belangstelling in dit heugelijk feit deden blijken. De heer J. de Wildt te Wijk aan Zee en Duin werd met algemeene stemmen tot wethouder dier gemeente herbe noemd. Haarlemmermoer. In den Ringvaart van Haarlemmer meer nabij den Vijfhuizerweg, is ver dronken Thielgemeijer, zadelmaker te Leiden, die als passagier op een motor boot de reis medemaakte naar Amster dam. Het lijk is nog niet gevonden. De heer C. v. d. Bout is benoemd tot wethouder te Aalsmeer. hinoenland. Parlementaire Praatjes. Iemand die het debat over de Beroeps- wet thans in de Tweede Kamer gevoerd, niet bijwoont, kan zich ook moeilijk voorstelien hoe saai het is. In den ochtend ging het nog. Want toen waren er dames hij. Wij bedoelen te zeggen, dat het debat nog geruimen tijd liep over de gisteren vermelde amen dementen om ook de \iuuw toe te laten als voorzitter en griffier van den Raad van Beroep. De Minister van Justitie bleef van mee ning, dat de leiding van de colleges in handen van juristen moest wezen, waar 't een toepassing gold van recht en waar inzonderheid bij de vrouw, zoo licht het gevoel de overhand kon krijgen hij den leek. Natuurlijk bleef de heer Bos het amendement verdedigen, dat de zaak eenigermate onbeslist liet en ook reke ning hield met de mogelijkheid dat vrou wen den doctorsgraad verwerven. En oolc de heeren Melchers en van der Zwaag kwamen nog voor de leeken en de vrou wen op. Andere sprekers, o. m. de heer Goeman Borgesius vroegen eveneens voor de vrouw, althans in principe, het recht op benoembaarheid. Hij vond het amend, der socialisten beter dan dat der heeren Bos c.s. en drong bij dezen op intrekking aan, waaraan dan ook gevolg werd gegeven. Daarentegen bestreed de heer Lehman de benoembaarheid der vrouw tot de hier bedoelde functie. Terwijl de Reg, het gisteren vermeld amendement van den heer v. Idsinga, eenigszins gewijzigd, als een verbetering van redactie aanvaardde en overnam, werd het amend, om het woord „man- nelijken" te doen vervallen, verworpen met 49 tegen 32 stemmen, dit om den doctorstitel niet verplichtend te stellen met 70 tegen 11 stemmen. Men kwam in deze zitting tot een zeer moeielijke quaestie, de regeling van de samenstelling der raden van beroep, neergelegd in de artt, 9—16. Tot toelichting diene, dat het stelsel, volgens hetwelk naar het ontwerp de ra den van beroep zullen tot stand komen, in het kort neerkomt op: benoeming door Ged. Staten uit een voordracht opge maakt, de voordracht der werkgevers door werkgevers, die der werklieden door werklieden. Bij alg. maatregel van be stuur zal worden bepaald het aantal werkgevers en het aantal werklieden, die elk te zamen kunnen aanwijzen één ge machtigde, die mede moet werken tot het opmaken der voordracht en het aantal gemachtigden, die te samen een persoon op de voordracht kunnen brengen, waar uit de Gedeputeerden zullen hebben te kiezen. Worden er minder voorgesteld dan te benoemen zijn, dan voorzien Ge deputeerden in het ontbrekende aantal. Ook op deze artikelen waren de amen dementen talrijk. Het zal beter zijn de bedoeling daarvan duidelijk in het licht te stellen, dan wel op de discussie in te gaan, die niet heel helder was. De socialisten kwamen met eenige Feiiü!#t»n. Vertaald uit het ïtaliaantsch. 38) Mijnheer Wilt gij mij een oogenblik be daard! aanbooren. hertog? Ilc luister. Tot uw troost, kan ik u zeggen, dat het mij waarlijk niet gemakkelijk is gevallen, van Elvira de belofte te verkrijgen, dat zij u vooreerst niet meer zou ontvangen. Het heeft tra nen en zuchten genoeg gekost en al leen de ernstige overweging, dat het haar welzijn, haar toekomst gold', heeft er haar eindelijk van overtuigd, dat het voor bei'de partijen zoo beter is. Ik geloof, dat niemand op de heele wereld zoo vurig en oprecht wenscht. dat gij uit deze verdenking rein en vlekkeloos zult te voorschijn treden als Elvira, maar weten kan zij het nog niet. En bovendien heb ik gedacht, hertog, dat ook voor u een kleine scheiding zeer nuttig kan zijn. omdat gi.l daardoor voor u zelf tot klaarheid zult lcomen. zult leeren inzien, wat gij te doen en te laten hebt. Mijnheer Neen, val mij niet in d'e rede, hertog, maar luister nog een oogen blik. Ik ben een oud man. die het le ven genoeg kent. om u dat te mogen zeggen, wat ik u gezegd heb. Gij weet immers ook. hoe hoog ik u en uwe familie schat, en dat. wanneer ilc u voorloopig mijn huls ontzeg, ik u 'daar door toch geenszins wil krenken, maar u alleen gelegenheid geven, rustig en ongestoord1 te verrichten, wat er voor uwe rechtvaardiging nooddg is. Is dat geschied, dan zult gij nergens meer welkom zijn dan hier. Zijt gij nu nog boos op mij? Neen. mijnheer. Een vader had niet beter met mij kunnen handelen. En gij zult mijn raad volgen? Ik zal niet rusten, tot ik volko men gerechtvaardigd ben in uwe oogen. Nu dan. veel geluk en goed suc ces! Het was den jongen man le moede, alsof iemand hem alsem mex wijn had te drinken gegeven. Zoo bedenkelijk, zoo voorzichtig en koel overlegd de woorden van den consul hem toesche nen. zoo gelukkig maakte het hem. dat het Elvira tranen en zuchten had gekost, om haar te doen beloven, hem vooreerst niet meer te zien. Zij be minde hem dais! Niels kon Attilio meer aanprikkelen .niets kon hem ijveriger vuriger, hartstochtelijker in het ver volgen van de misdadigers maken, die nu eenig en alleen de hinderpaal voor zijn geluk schenen te zijn. Toen hij het huis van den consul verliet, viel er een donkerroode roos van het balkon vlak voor hem neer. Haastig nam hij haar op en keok om hoog naar het balkon Maar hij zag daar niets, als een ledigen stoel. Hij drukte de roos herhaaldelijk aan zijn lippen, iildetoen met haastige schreden door het park naar zijn rij tuig en keerde in snellen draf naar Napels terug. De gevangenneming van don Giani- no Geruzzi. op last van den rechter van instructie Ghilazzi, veroorzaakte in sommige la-ineen te Napels eene groote sensatie. Don Gianino wist te veel en al was hij voorloopig ook al leen gearresteerd wegens poging tot oplichting, zoo meende men toch. dat het onderzoek ook wel eens kon loopen over nog andere duistere operaties, waarvan hij het een en ander kon we ten. Als don Gianino aan het praten Q'i'ng. kon dat menigeen in moeilijkhe den brengen. Inzonderheid was de oude Castaldi door het bericht van het ongeluk, dat zijn waarden vriend had' getroffen, zeer terneergeslagen. De gevangen neming van zijn zoon was reeds een zware slag voor hem geweest, maar die van don Gianino trof hem persoon lijk als een 7-id'elingsche bedreiging, als een onheil Schuw en angstig liep hij dagen lang door d'e straten en waagde zich noch op zijn bureau, noch in zijn woning. Overal meende hij geheime politieagenten in zijne na bijheid te zien en vaak was het hem jn het dichtste straatgewoel, alsof zich en arm verhief, om, hem bij d'e kraag- te vatten. Het was weer in de avonduren, dat Ctstaldi aan die haven rondslenterde, waar hij den ouden Carluccio het eerst had ontmoet, maar hij vond er hem niet meer op de gewone plaats. Had hij reeds lont feroken en zich uit de voeten gemaakt? Carluccio was ook een van die vagebondeerendi® wezens, die dan hier. dan daar opdoemen, al tijd daar zijn. waar men ze niet ver moedt en nooit daar, waar men ze zoekt; een van die personen, welke niets bezitten en die te Napels die schrik der overheid! zijn. Hoeveel er ger was daartegenover Castaldi er aan toe! Hij. die eigendommen had. Als hij zich ging verschuilen, als hij ging vluchten kon hij zijne wijnbergen te/ Positano meenemen? En dat was het ook wat hem van alle bezinning scheen te berooven. Hij voelde zich niet veilig. Hij wist ook wel wat er gedaan moest worden Hij was het daarover reeds sinds weken met zichzelf eens, maar het gevaar, dat hem thans per soonlijk bedreigde, drong hem catego risch tot handelen. Nu mocht hij niet langer wachten en talmen en eene goede gelegenheid afwachten Hij moest handelen of hij was verloren. Hij slenterde langs de haven, en nam denzelfden weg. dien hij inder tijd met Carluccio had genomen, toen hij den generaal opzocht en stond ook weldra op liet Morcato van de oude stad vóór het wijnhuis van. Pietro, waarin hij indertijd met hem gespro ken had. Maar nu lag daar alles ver laten. leeg en donker. Was alles dan in den grond verzonken? Waar waren nu opeens al die geslepen handlangers van de Camorra gebleven? Nu eerst besefte Castaldi. welk een geduchte macht, welk een weerstands vermogen er in de geheimzinnige or ganisatie van de Camorra lag. Op een wenk wanen allen aanwezig, en wanneer een ongeroepene ze zocht-, vond bij geen levende ziel, die ook maar iets van hem wist. Een van die lucifersverkoopars, die in ontelbare menigte de straten van Napels onveilig maken, liep om hem heen. Cerini! Cerini'l schreeuwde hij hem brutaal in die ooren. Waar is de waard? vroeg hem Castaldi. Welke waard? Pietro. Hier is geen Pietro. Castaldi nam den knaap wat nauw keuriger op. Bet kwam hem voor, dat hij wel op hem afgezonden kon zijn. Hoe heet dan de waard' van het lokaal? Giovanni Maar ik heb. toch voor eenige we ken met den waard' Pietro gesproken. De jongen haalde de schouders op. Wilt gij eenige koopen? vroeg hij in plaats van te antwoorden. Twee doosjes voor een soldi. De heer Castaldi gaf den jongen twes soldi. Wilt gij den waard voor mij roepen? vroeg hij. Roepen wil ik hem wel. Maar of hij kprni, dat weet ik niet. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1