NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. ier Tan te! Ziiiii 20e .laargang Woensdag 10 Sep ember 1902. No. 5889 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden- 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummera0.02J^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maandenf> 0.37^ de omstreken en franco per poet0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prigs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bg Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaame. Ztliller BuiteilSpaarue No. 6. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad. verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. Li DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3W* Faubourg Monvmartre. er" Haaricm's Dagblad van 10 Sept. bevat o.a. Nog eens over de veroordeeliug van de Saint-Rem y, Engelsche bladen over de onderhandelingen tusschen Chamberlain en de Boe rengeneraals, Mogelijke agitatie in België. Parlementaire Praai jes, Martinique. Ulticicele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Doen te weiten, dat bij hunne be schikking van 3 September jl. aan: lo. H. van Putten, vergunning is verleend tot uitbreiding van zijne smederij in het perceel aan de Lange Hee-renstraat No. 39; 2o. aan M. H. van der Ham ver gunning is verleend (tot oprichting van eene sigarendrogerij in biet per ceel aan het Wilsonspl'ein No. 1. Haarlem, 8 September 1902. Burgemeester en Weth. voornoemd: BOREEL. De Secretaris, PIJNACER. buuenlandseli Nieuws Zuid-Airika. Er schijnt geen einde aan de ram pen van Zuid-Afrika te komen. Niet alleen tegen de menscbeu, maar tegen de dieren van Zuid-Afrika heeft Enge- lang oorlog gevoerd. Paarden, ossen, schapen heeft het hij die tienduizenden afgemaakt. Maar de arme heesten moeten 'tnog meer ontgelden. In Rho desia heerscht het rooiwater of een andere, men zegt uit Australië inge voerde ziekte. De runderpest heeft zich zoowel in d'e Kaapkolonie als in Vrijstaat en Transvaal vertoond. De droes is in dte Kaapkolonie onder de paarden ingevoerd. En nu seint Reu. ter uit Boeioewajo, dat de hondsdol heid zich in Rhodiesië vertoond heeft. De commissaris over de inboorlingen heeft de hoofden samengeroepen en liua de ziekte uitgelegd. Zij hebben beloofd alle bonden, met uitzondering van hun ..geliefkoosde dlieren". te dooden. Er zuilen dus. schat Reuter, tusschen de 60,000 en 80,000 honden worden afgemaakt. Van bestuurswe- ge wordt jacht gemaakt op hyena's. Pii ge laud. Als nieuwe lord-mayor van Londen wordt sir Markus Samuel, een Israë liet, genoemd. Hoewel die onderhandelingen tus schen Chamberlain en de Bóeren-ge neraals in het diepste geheim gevoerd zijn, schijnen toch de „Times" en de „Standard" mededeelingen gekregen te hebben, die de strekking van bet ver handeld!© vrij nauwkeurig weergeven. Tenminste, in die hoofdartikelen dezer bladen wordt verhaald: wat schijnt gebeurd te ziin. En dat schijnt voldoende. „Wat schijnt gebeurd te zijn dat die Boerenleiders, evenals bij die on derhandelingen d!ie die overgave voor af gingen, een groot aantal vragen stelden en opmerkingen maakten. waarop het voor de Regeering onmo gelijk was in te gaan. En wanneer dan gezegd werd dat die zaken niet meer kondien worden besproken, omdat zij practisch gere geld! waren door de voorwaarden waarop lord Kitchener de onderwer ping der Boerengeneraals had aan vaard. dan krabbelden zij terug en stelden zich tevreden enkele minder belangrijke punten aan de orde te stellen. „Er is al'le reden om te gelooven dat. welke overdreven meeningen de Bóeren-generaals aanvankelijk mogen gekoesterd hebben over de mogelijk heid om da discussie over afgesloten zaken weder te heropenen, zij dadelijk bereid' waren de logica der feiten te aanvaarden toen zij zagen bij Cham berlain te doen te hebben met een be sliste bedoelino- en een vasten wil „De toekomstige vrede en voorspoed in Zuid-Afrika kunnen alleen gegrond zijn op de regelingen, met buitenge wone grootmoedigheid door dit land toegestaan, toen de Boeren de wapens neerlegden. En wat er gedaan moge worden om die. regeling aan te vullen of te wijzigen, kan alleen geschieden langs den gewonen weg. door burgers van het Rijk. die de belofte van trouw hebben afgelegd' aan da kroon, en die hunne wenschen kenbaar maken als menschen welke in staat zijn invloed te oefenen op de rest hunner mede burgers. Dat moet men in Afrika en in Europa wel inzien. Er zou heel wat verkeerdheid kunnen ontstaan, indien men veronderstelde dat de B o eren-generaals gemachtigd waren om op voet van gelijkheid te ondier- handelen met het departement van ko loniën. „Wij erkennen openlijk den moed en die volharding der Boerenleiders; maar wij zien niet in dat hun gedrag gedurende de laatste jaren hun ©enigs zins recht geeft om hun raad opge volgd te zien. Onder de loyalisten Zuidt-Afrikë; is een sterke gevoeligheid ontstaan over liet verschil in behande ling van hen. en van de Boeren die tegen, ons gevochten hebben. Het zou niet verstandig zijn dlie verbittering, die nog toegenomen is door de hou ding en de taal van Sir Gordon Sprigg; te vergrooten door de meening te doen ontstaan dat ongeëvenredigd gehecht geworden is aan die vragen of opmerkingen dier Bóeren-generaals bij hun ontvangst in het departement der koloniën." En zoo gaat het maar verder. Steeds op valsche gronden betoogend, dat de Boeren niets te vertellen en niets te vragen hebben, en en passant vinnige hatelijkheid] es aan de man brengend over die politiek van sir John Gordon Sprigg. Die houding van de ..Times" wordt in de liberale pers vrij scherp afge keurd. Het is dwaasheid de vredes voorwaarden van Vereeniging te be schouwen als een contract, dat men letterlijk moet. opvolgen, zelfs waar verandering den beiden partijen ten «roede zou komen. Dat is ongeveer het zelfde als diat Venetië, een contract afsluitend voor den herbouw van de Campanile, geen veranderingen in de origineel© plannen zou toestaan, ook al zou daardoor de Campanile veel hechter en sterker worden. Zou het geen dwaasheid zijn, zoo Venetië die wenschen van goede bouwkundigen, afsloeg .zeggende dat men zich moet houden aan de letter van liet, contract, België. De Belgische bladen houden zich druk bezig met de vraag of de Koning al of niet zelf plechtig de zitting der Kamer zal openen. Hiervoor schijnt echter niet veel kans. Acht jaar geleden toen Z. M. naar de vergaderzaal reed werd hij over dekt met stukjes papier waarop ge drukt stond: „Leve het algemeen stem recht". Toen heeft Z. M. gezegd dat dit de laat-ste maal was, dat hij in persoon de Kamers zou openen. Er bestaat bij de opening, wanneer de geloofsbrieven moeten onderzocht wor den alle reden heftige incidenten te ver wachten. De Belgische correspondent van de ,,N. R. Ct." verhaalt de zaak aldus: Dit onderzoek (n.l. van de geloofsbrie ven) zal aanleiding geven tot vrij be langrijke incidenten, vermits het voor de eerste maal is sedert de invoering der evenredige vertegenwoordiging, Priester Daens zal de held van het debat zijn. Deze werd gekozen als candidaat der Christen-democraten Onze kieswet eiseht dat de candidatenlijst officieel worde aangeboden door twintig kiezers die haar door hunne handteekening steunen. Wel nu dan, men beschuldigt den eersten onderteekenaar dezer lijst zekere hancl- teekeningen te hebben verzameld van lie den die niet. wisten dat ze daardoor een candidatenlijst steunden, ben wijsma kend dat er sprake was van een verzoek aan het gemeentebestuur betrekkelijk den aanleg van een tramlijn in de wijk waar de handteekeningen werden verza meld. De feiten werden openbaar maakt door twee dagbladen van Brus sel, tegen welke de eerste - onderteeke naar een proces heeft aangevangen. De zaak kwam voor en de dagbladen in kwestie boden de rechtbank aan het be wijs te leveren der door hen genoemde feiten. De rechters besloten, overeen komstig het advies van het openbaar mi nisterie, dat het aanbod door de beide bladen gedaan, moest worden aangeno men en wezen een magistraat aan tot onderzoek der zaak. Men kon nu ver wachten, schrijft de correspondent, dat de vrienden van priester Daens in deze beslissing berustten, die hun vergunde de kwade trouw hunner beschuldigers vast.te stellen, doch in plaats daarvan teekenden ze verzet aan tegen het vonnis bewerende dat dit in strijd met de wet is, er voor zorg dragend in de acte van appèl te stipuleeren dat de zaak eerst na de vacantie zou dienen. De vrienden van priester Daens en hij zelf ook, willen tijd winnen en de geldigheid der verkie zing eerst bij de Kamer in discussie, te brengen, hopende aldus te ontsnappen aan de gevolgen van het onderzoek, door de rechtbank bevolen. Want het is ze ker, dat, indien de feiten door de dagbla den aan het licht gebracht blijken waar te zijn, de verkiezing van priester Daens zou worden vernietigd. De tekst der kies wet veroorlooft geen anderen uitleg. Zal de Kamer beslissen zelfs het onder zoek te doen, of zich aansluiten bij de gerechtelijke enquête? De eerste hypo these schijnt de meest waarschijnlijke. De vernietiging der verkiezing van den priester schijnt zoo vast te staan voor zekere personen dat ze reeds over het punt redetwisten om te weten of de candidaat, de meeste stemmen op zich vereenigd hebbende na priester Daens in dit geval een katholiek verkozen moet worden verklaard, of wel dat er, krachtens de evenredige vertegenwoor diging, moet worden overgegaan tot een supplementaire verkiezing, aan de wel ke alle partijen zouden kunnen deelne men, die aan de eerste stemming heb ben deelgenomen. Ge ziet het, bij gebrek aan eene troon rede en eene discussie, die bet adres van antwoord zou uitlokken, zullen we, da delijk bij den aanvang van het zittings jaar, een debat hebben dat niet van be lang ontbloot is. Frankrijk. We deelden gisteren reeds mede de uitspraak van den krijgsraad te Nantes in zake den overste de Saint-Remy, die geweigerd had een escadron huzaren te zenden als hulp bij het sluiten der zus terscholen. Die uitspraak luidde: „De krijgsraad verklaart eenstemmig i den luitenant-kolonel de Saint-Remy on schuldig aan weigering van gehoor zaamheid aan een militair bevel, doch verklaart hem schuldig aan het niet op volgen van een verzoek van den prefect van Morbehar, en veroordeelt hem diens volgens tot een dag gevangenisstraf". Dat deze uitspraak verbazing wekt, is zeer begrijpelijk. Overste de Saint-Remy kreeg een bevel van zijn superieur, hij weigerde dat bevel uit te voeren. Is dat iets anders dan ongehoorzaamheid? Al geeft de krijgsraad daar nu nog zulk een mooien draai aan, het feit valt niet te ontkennen, dat de overste inderdaad schuldig staat aan weigering van -ge hoorzaamheid. De Fransche bladen komen nu natuur lijk met allerlei commentaar. De Matin" noemt den dag der veroor deeling een uitstekenden dag voor de socialisten. De socialistische soldaten, die men tegen werkstakers zal uitzenden, zegt dit blad, weten dat zij het recht heb ben gehoorzaamheid te weigeren. In dien geest schrijft ook de „Petite République", en de „Lanterne" meent: „Er is geen krijgstucht meer! De minis ter van oorlog mag Saint-Remy geen mi nuut langer op zijn post laten, en dan moeten er maatregelen genomen worden om de officieren eerbied af te dwingen voor de wetten der Republiek". Tevens wordt nu sterker dan ooit den aandrang tot afschaffing van de militai re rechtsspraak. Na de zaak-Dreyfus de zaak-Voisin, waar de rechter, voordat hij een oordeel over het schuldig of on schuldig uitspreekt, eerst eens bij hoo- gerhand gaat informeeren, wat de gevol gen van die uitspraak zullen zijn. En nu weder de zaak-Saint-Remy, de vrijspraak van een officier, die zelf ver klaarde met opzet, een gegeven bevel niet te hebben opgevolgd. Rusland. De Russische keizer heeft groother tog Nikolaas Nikolawiltzj opgedragen hem te vertegenwoordigen bij de jubi- léfeesten van oet vorstendom Bulga rije; ook de Russische minister van oorlog, generaal Koeropatkine en een aantal hooggeplaatste officieren en deputaties van troepen, welke bij Chipka streden, zullen de feesten bij wonen. Italië. Zaterdag is te Imola het nationale congres der Italiaansche isoci alisten geopend. Er nemen meer dan 800 per sonen aan deel, welke, evenals de le den van andere congressen, tegen ver minderd tarief op de Italiaansche spoorwegen reizen krachtens een be sluit der regeering. Deze heeft overi. gens van hare belangstelling doen bli.i ken door het garnizoen van Imola te versterken. Er heerscht geen eensgezindheid on der de leden ten aanzien van den weg die gevolgd moet worden om tot ver. wezenlijking van het plan der socia listen te komen. Er is, gelijk wij dezer dagen schreven, een machtige partij, die zich de onverzoenlijke noemt, en verre de overhand: heeft, voornamelijk, omdat hei platteland meestal onver- zoenlijken tot. afgevaardigden naar het congres heeft gezonden. Hun leider is de bekende Prof. Fex-ri. die verleden jaar in ons land is geweest, en te Arn. sterdam voorlezingen heeft gehouden terwijl de gematigden onder leiding van Turatjj staan. Het gevolg hiervan was, dat tegen 5 hunner proces-verbaal werd opgemaakt. De heeren H. Fikkert en A. J. van der Steur, bestuursleden der Kamer van Arbeid te Haarlem en Heemstede, hebben als lid dier Ka nier bedankt. Aangezien niet is voorzien in de vacature, het vorige jaar ontstaan, door het overlijden van den heer W. D. Nolting, bestaat de Kamer thans uiit twee patroonsleden en vijf werk* liedenleden, zoodat zij ingevolge art. 13 der wet op de Kamers van Arbeid hare bevoegdheid om te beraadslagen heeft verloren. Stadsnieuws. Haarlem, 9 Sept. 1902. Een mislukte vergadering. Gisterenavond half tien zou een ver gadering plaats hebben van de afdeeling Haarlem, der Ned. Kappers- en Barbiers- bediendenbond, in het café Centrum, al waar de heer A. Hofman uit Amsterdam eene lezing zou houden: „Over het nut van Organisatie". De Haariemsche bar biersbedienden schijnen het nut der or ganisatie nog niet van belang te vinden, daar de lezing niet doorging wegens de slechte opkomst. Er zal getracht worden eene nieuwe vergadering bijeen te roepen. Candidaaisteiiing. Voor de va cature in den Raad, ontstaan door het bedanken van den heer J. Klein, is door de Protestantsche Kiésvereeniging candidaat gesteld de heer F. M. baron van Lijnden. Naar wij vernemen zal de af deeling Noord-Holland van de „Alg. Ned. Politiebond" eene algemeene vergadering houden op Vrijdag 26 Sept. in het ge bouw Weten en Werken" alhier. Controle. Op last der directie der H. IJ. S. M. heeft de trein, welke Zon dagmiddag van Woestduin kwam voor het ini'ijsignaal te Haarlem moeten stop pen, ten einde de reizigers, die veelal door de groote drukte, in hoogere klas sen gaan zitten dan hun kaartje aan geef l, te controleeren. Ter vervulling van de va cature in het college van Commissa rissen van de levensverzekering-maat schappij Haarlem, onltstaan, is door commissarissen een voordracht ge daan, bestaande uit d'e heeren W. G. J. Everwijn Lange en Mr. H. Ph. 'fc Hooft. De Vereenigingvan het H. Sa crament, ten doel hebbende arme kerken te ondersteunen door de vervaardiging van kerkgoederen, verliest door het ont- slagnemen van de viee-presiclente, mevr. van Cooth Bouvy een krachtigen steun. Deze dame regelde geheel de bezigheden der dames werkende leden, die voor bo vengenoemd goed doel Donderdags bij een komen in een der zalen van het Hofje „De Groene Tuin". De plaats van vice-presidente is dus heden vacant, mevr. van Cooth Bouvy zal evenwel blijven assisteeren totdat eene nieuwe bestuurderesse zal zijn ge kozen. De ontslagname vindt haar oor zaak ïn de vermoeienis die haar taak meebracht, nl. het knippen der casui- fels, de inkoopen, de verdeeling van werk en de organisatie der jaarlijksche tentoonstelling. De Vereeniging van het H. Sacrament heeft haren geestelijken directeur den hoogeerw. heer Th. A. Bosman, plebaan, der kathedrale kerk „St. Bavo" ter gele genheid van zijn a.s. priesterjubilé een fraaien gaskroon voor een der zalen van de pastorie aangeboden. (N. H. Ct.). Gevonden voorwerpen: Een doeshond. Een gouden dames-re- montoir-horloge. Een vernikkelden rij wielsleutel. Een ring met sleutels. Een zweep. Een zak met waschgoed (in het Bloemendaalsche Bosch gevonden). Een zilveren vingerhoed. Een duimstok. Een sleutel. Een handwagen. Een ledige glas- kist. Gist er en vervoegde zich in een winkel in de Kleine Houtstraat een vrouw, vragende twee blouses op zicht; zij gaf haar naam op en haar woon plaats. Bij onderzoek is gebleken, dat boven genoemde vrouw een valsche naam had opgegeven en aan het door haar genoem de adres onbekend was. JFenllleton. Vu t'ialtl. uit het Itaiiaamch. 41) Dat weiten wij wel,1 hertog. Een armen drommel overkomt zooiets niet, antwoordde weer een der man nen. We zullen naar uw zoon zien. Vlug na,ar hem toe, wendde hij zich 'test eenige zijner makkers, en ziet, hoe 't met hem staat. Doet wat ge kunt, Zijn dood is ons 'tot niets nut. Terwijl eenigen dit bevel opvolgden nam hertog "Cesare zijn aanvaller» wat nauwkeuriger op. Ze waren allen vermomd en droegen zwarte halve maskers voor het gezicht. De hertog kon niemand van hen herkenYien. Men had hem de handen op den rug gebonden en liet hem nu weer opstaan maar steedis bleven vier mannen in zijne onmiddellijke nabijheid, die elk zijner bewegingen gadesloegen. Hij scheen een verloren man te zijn. Elke hulp was in deze woeste •eenzame plaats eene ijdele hoop. Walt zou hij ook doen? Als hij schreeuwde en om hulp riep, zou hij vermoedelijk geheel noodeluos zijn toestand verergeren, want hij wist zeer goed', dat, al waren er ook men schen in de nabijheid geweest, nie mand het toch zou gewaagd hebben, hem bij (te springen. Zulke ontvoerin gen waren reeds op klaarlichten dag in de straten der kleine steden voor gekomen, wat zich alleen hierdoor liet verklaren, dat zij, die er getuigen van waren, inplaöits van hulp te ver- leenen, zich liever uit de voeten maakten, om zich niet aan de wraak der bandieten bloot te stellen. Gansch verpletterd en met bekom merde, angstige blikken zag hertog Ce-sare naar hen, die met Attilio bezig waren. Hoe is het. met hem? vroeg hij. Is hij d'ood? Do mannen antwoordden niet. Zij hadden Attilio het jachtbuis uitge trokken en he:t hemd opengescheurd, om de won dien te onderzoeken. Daar na ontdeed zich een van hen van zijn sjerp, om er een verband van te ma ken. Welnu? vroeg na een korte pauze kort en gebiedend een van de man nen, die bij hertog Cesare stonden. Een schot in den schouder, ant woordde de man nu, maar hët schijnt niet levensgevaarlijk. Nog altijd in onmacht? r- Ja. Nu hij zal wel weer bijkomen. Hij kan ons als bode dienen. Toen wendde de spreker zich weer tot hertog Cesare en haalde tegelijk een notitieboekje uit den zak. Verneem thans, hertog, wat wij beoogen. Gij blijft in onze handen, tot het proces, hetwelk Ghilazzi te gen ons voert, is ingetrokken, en ons een losgeld van driehonderd duizend lire is betaald. Mocht dit binnen acht dagen nieit geschiedi zijn, dan sterft gij. Ik noteer deze voorwaarden op dit stukje papier en steek het uw zoon in de hand, zoodat hij het moet vinden, als hij bijkomt; het zal aan hem staan die voorwaarden te vervul len als hij u redden wil. Terwijl de man schreef, zeide her tog Cesare, diep ademhalend1: Wat het losgeld betreft-, stem ik in de betaling ervan gereed-elijk toe, hoewel ik mij bewust ben, daarmee he,t onrecht te dienen. Op den loop van het proces tegen de moordenaars van Semmola kan ik niet influëncee- ren. We zullen zien. In elkgeval zou dat uw ongeluk zijn. Hertog Cesare vleide zich geen oogenblik met de hoop, dat aan dieze bedreiging geen uitvoering zou gege ven worden, wanneer hij niet bij machte zou zijn de gestel die voor waarden na te komen. Nielttemin vond hij allengs de kracht om zich tamelijk gelaten in zijn vreeselijk lot te schikken en antwoordde na een lange pauze, terwijl de man nog al tijd schreef: Als het zijn moet, zal ik ook den moed vinden om te sterven. Maar daar gij mijn zoon als bode wilt ge bruiken, zult gij er ook voor dienen te zorgen, dat hij weer naar heit kas teel wordt gebracht. Neen, hij moet zelf maar zien er te komen. Wij kunnen er ons niet mee belasten. Maar als bij hier op de plaats sterft, wie zal dan de boodschap doen? Men zal hem wel vinden, vroe ger of later. Hier op deze eenzame plaats, waar soms weken lang niemand komt. Het doet er nieit toe. Wij kunnen ter wille van uw zoon onze veiligheid niet in de waagschaal stellen. Maar hoe kan ik de door u ge stelde voorwaarden vdrvu/Uen, als geen mijner bloedverwanten er mee in kennis wordt gesteld? Ge zult vandaag nog gelegenheid hebben uw echtgenoote een schrifte lijke kennisgeving te doen toekomen met welker bezorging wij ons zullen belasten. Ge moogt natuurlijk niets schrijven, dan hetgeen wij u dictee- ren. En hoe zult gij antwoord krij gen? Ook daarvoor is gezorgd. Gij kent den ouden vervallen tempel van Neptünus, die heneden in de vlakte van Paestnm staat, niet waar, her tog? Natuurlijk. Hij is zoo gelegen, dalt hem nie mand kan naderen zonder reeds op grooten afstand gezien te worden. Daar zullen van den derden dag af en wel van den middag tot aan het Ave Maria twee van onze handlangers op liet antwoord wachten, dat door een enkel persoon moet gebracht wor den. Hebt. gij dat goed begrepen, her tog? Jawel. Bedenk wip], hertog, zoo vervolgd© de bandiet, dat wij nie{. met ons laten spotten. Stuurt men ons de carabi nieri op den hals, dan zal men daar niets vinden, want onze mannen zul len den tijd hebben t© ontkomen. Maar gij zoudt zoo'n overrompeling met den dood boelten. Ik zal er voor zorgen, dat uw echtgenoote daarmee behoorlijk in kennis werdt gesteld. Toen wendde de roover zich weder tot een zijner volgelingen melt de woorden: Ilier is het briefje. Stop het den bewusteloozen man in de hand of in den mond, zoodat hij heit moet vinden als hij ontwaakt. Het is hoog tijd. Het, wordt, lichter, wij kun nen hier- onzen tijd! niet blijven ver babbelen. Daarop namen d1© roovers den her tog in hun midden en weinige minu ten later waren zij met vluggen vas ten voet de rotsen af klimmende, met hun gevangene verdwenen. (Wordt vorvolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1