J. VAN DER LAAI HUISHOUDSTER Wasch Colporteurs. a CAPELLA KOOI Amshrdanssclie Beurs Tweede-Meid, Nette Jongens Jongens gevraagd. Onze Brievenbussen. Spiritisten. net meisje Oanscursus. Dans-Academie. H. H. Tailleurs. JBericfat noemde Dikhout den Hen Mei 1902 is overleden." De Rechtbank verklaarde de beide beklaagden schuldig aan het hun ten laste gelegde misdrijf en veroordeelde hen mitsdien tot gevangeniss/traf, den man voor den tijd! van 9 maanden, de vrouw voor den tijd' van 4 jaar. Aan de vrouw werd een zooveel zwaardere straf opgelegd, omdat, naar door de Rechtbank werd over wogen, zij het was, die den doodelij- ken slag (met d'e ijzeren pen van den deurkruk) had toegebracht. Alleen de vrouw was van dit vonnis gekomen in appèl. De man had in zijn veroordeeling beruslt, doch als gevolg van het door zijn medebe- klaagde aangeteekend appèl moest ook hij heden opnieuw terechtstaan. De adv.-generaal mr. baron Baud. achtte de qualificatie van de Recht bank juist en vroeg bevestiging van het vonnis a quo, voor zoover de Straf betreft, met die wijziging, dat de vrouw zal worden veroordeeld tot 5 jaar en dat op den duur der straf aan den man opgelegd, in mindering zal worden gebracht het gedeelte van de preventieve hechtenis, liggende tusschen die veroordeeling in eerste instantie en de behandeling van helt hooger beroep. In hooger beroep. Het Gerechtshof te Amsterdam beves tigde Woensdag een vonnis der recht bank te Haarlem, waarbij de kellner P. W. Verhage, ter zake van diefstal van twee rijwielen, één uit het café Brink man en één uit het Brongebouw te Haarlem, werd veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. "el wordt beweerd, dat er een stroo-: ming is, die naar een combinatie van kiesvereenigingen tracht, ten gunste der can did at uur van Lynden, in de mee ning, dat zoowel de liberale als de ka tholieke kiesvereeniging en Burgerplicht geen bezwaar tegen kunnen hebben den zetel van den heer Klein aan een anti-revolutionair te laten. Onze vroegere stadgenoot de heer W, H. L. Janssen van Raay, thans leeraar aan de Polytechnische school te Delft, is benoemd tot hoog leeraar aan die inrichting. Door den agent van politie Janzen is opgespoord de oplichtster van de 3 doozen chocoladebonbons, ten nadeole van den banketbakker Kuy pers, Oude Groenmarkt. Zij is ge naamd N. C. de Zwart, oud 17 jaren, alhier woonachtig. De chocolade had zij grooteendeels opgegeten en de rest. ook de doozen, weggegooid. Arpondissements-Reehtbank. (Zitting van Donderdag 18 Sept.) R ij wiel d i e f. Voor eenigen tijd maakten wij melding van een woeste ling, die, na m instructie geweest te zijn. in zijn cel terug gebracht een kruk opnam en de Rijksveldwachters te lijf ging, waarna men hem met veel moeite kon overmeesteren. Deze woes teling nu, genaamd Martinus van Waarde, had zich heden te verantwoor den ter zake van rijwieldiefstal. Zwaar geboeid werd bij d'oor 4 Rijks veldwachters de Rechtszaal binnenge leid en met een „Goeden morgen, Edel Achtbare Heeren daarbij diep bui gend, begroet beid. de rechters. Maakt zijn eerste optreden derhalve geenszins den indruk, dat men hier met een ruw, onverschillig persoon te doen heeft, ook zijn verder doen en laten tijdens d!e behandeling zijner zaak doet dit geenszins vermoeden, doch wel dat beid. niet geheel bij zijn volle verstand is. Op de vragen van den President dei- rechtbank geeft bekl. ten antwoord, dat hij langen tijd 2e palfrenier was bij Mevr. Visser van Hazersvvoude en geen waschknecht. zooals m de dag vaarding staat. Daarna neemt het getuigenverhoor een aanvang. De heeren Popping en Inpijn, rij wielhandelaars, verklaren aan bekl. resp. op 15 en 20 Augustus een rijwiel te hebben verhuurd, welke rijwielen, zooals uit de overige getuigenverkla ringen bleek, werden verkocht voor f 7.50 per stuk, 'het eene te Amsterdam, het andere te Haarlem aan den groen tehandelaar van Leeuwen. Natuurlijk heeft bekl. tal van kleine aanmerkingen op deze verklaringen, O. G. uit den hoed", enz. Maar, mijn-1 welke hij op zeer omslachtige wijze lieer de Redacteur-, boe kon de jury aan de rechtbank vertelt, dan den. eersten prijs toekennen met' Zoo beweert hij dat hij aan beide 6 stemmen? li. O. G. kreeg immersi getuigen de rijwielen verkocht heeft maar- 3 Hiermee in verband begrijp' 0,id'èr conditie dlat hij ze binnen 14 da- ik maar niet, waarom dan niet aau?en teruS ko» koopen. Met Van Leeu- Concordia de eerste prijs werd toege- w,en höeU bekl., aldus beweert hij dit kendt Deze vereeniging had immersafgesproken, ui bijzijn van het café op INGEZONDEN. Voor den inlwud dezer rubriek stelt de Radactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stickken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur. Mag i<t als onbevooroordeeld be langstel lende in het concours van Or- phéon den héér T., die ongetwijfeld op de hoogte is met de jury-uitspraak'. I doch wiens ingezonden stuk (ten min.' ste voor mij) verre van duidelijk is e enige opheldering vragen? De heer T. dan zegt„voor den eer sten prijs kregen Concordia 5., H. O. G. 3 en Onder Ons 3 stemmen ;thet ge volg was een loting, omdat er geen meerderheid was, en toen kwam I-I, titievvordt de uitspraak bepaald op lie den over 8 dagen. Bekl. wordt nu weggeleid onder den uitroep: „Dag heeren, dag Edelacht bare heeren', en daarna zich bij het afgaan van trap tot het publiek rich tend, „dag menschen, Gods beste ze gen, het zal wel loopen los". Het voorkomen spoorweg ongeluk. De tweede zaak, die he den ter terechtszitting diende, was die tegen den 44jarigen machinist der H. IJ- S. M., P. Tekamp en den Hoofd- condacteur J. v. d. Tulle, die beiden in den avond van 30 Juni dienst deden op den pleziea-trèin der firma Wage naar van den 1-Iaag, welke trein nabij den Oudenweg op de reis van Amster dam naar den Haag door de onveilige signalen D. urt E. reed, terwijl eer. goederentrein, het spoor, waarop de pleziertrein aankwam, kruiste; waar door gevaar en nadeel voor personen en goederen kon ontstaan. De waarnemend stationschef, de- heer H. Ouwerkerk, verklaarde, dat de -signalen D. en E. onveilig stonden omdat do goederentrein over. het twee de spoor over het eerste moest komen Wanneer het verzuim niet bijtijds ont dekt was, dan zou de pleiziertrein on getwijfeld midden in den goederentrein zijn geloopen. Uit eigen ondervinding Kan getuige op een desbetreffende vraag van den President nog verkla ren. dat. het voor den hoofdconducteur 1 'k wij Is zeer moeielijk is, door den dichten rook van de locomotief door de ruiten van dón bagagewagen de sig nalen te zien. De machinist zet de omstandigheden uiteen, welke ertoe geleid hebben dat hij was doorgereden. Het was een donkere, regenachtige avond. Hij was bedrogen door een groot wit hel licht, dat bij het signaal D was, en daardoor zoo verblind, dat bij het rode signaal niet bad opgemerkt. I-let roo de licht van signaal E. had hij wel gezien, juist, toen de trein er onder doorreed^ een oogenblik te laat. dus, maar nog vroeg geneg, om een botsing te voorkomen. Hij verklaart niet Ite hebben gestopt op het rood© licht van den wachter Spies, want dan zou het waarschijn lijk te laat zijn geweest en de schok, door het remmen ontstaan, veel krachtiger moeten geweest zijn. De Sport en Wedstrijden Voetbal. Zondag a.s. zal „R. A. P." van Am sterdam, te 's Gravenhage een huishou- delijken oefenwedstrijd spelen tegen de .1-1. V. V.'hoofdzakelijk om verschillen de krachten zegt 't Hbl. te toetsen voor eert plaats in het eerste elftal. Naar men verneemt, heeft Zondag te Dordrecht de finale der Lauwerkrans- wedstrijden plaats tusschen D. F. C. I. en H. V. V, II. De netto-opbrengst der entrée's zal worden afgedragen voor Zuid-Afrika. Te Zaandam is opgericht een Noord- Hollandsche Voetbal-bond, waarbij reeds de volgende vereenigingen zijn toegetre den: de Zaanl. V. V., Alkmaarsche V. V. en de Hoornsche V. V. Een nieuwe „Kanaalzwemmer". Ondanks de tweede mislukking van den Engelschman Holmes en het weinige succes van zijn landgenoot Montague Holbein en de Oostenrijkschp mevrouw Walburga de Iracescu om het Kanaal over te zwemmen, heeft nu de Italiaan Derio Marinedli zich naar Dover bege ven om eveneens te trachten dit sterk stukje van zwemkunst te volbrengen. Voor eenigen tijd heeft MarLnelli de Straat van Messina overgezwommen. Laatste Berichten. Rijksbegrooting. Men seiint ons uit den Haag Op de begrooting voor 1903 is de raming der gewone middelen 1388 ton. de overige 117, de uitgaven 1645 ton, het geraamd tekort 8 mihoen. Het eindcijfer is 27 ton lager dan hel vo rige jaar. Voor onderwijs is 11 ton meer uitgetrokken, de uitvoering der militiewet vordert 12 ton me.er de bij drage aan Curasao bijna 2 ton meer. Het werkelijk tekort is, na aftrek der bu'itengewone uitgaven en gewone be sparing op uitgaven, 3 tot 4 millïoe- nen, toegeschreven aan de uitvoering van nieuwe wetten, die vorderen de onderwijswet 1901 twee millioen, de ongevallenwet ruim 2 ton, zonder uit gaven voor den Staat als werkgever de gezondheidswet ruim' een ton. de militiewet conducteur onderschrijft dit. Plet rem-i nnn1 r,f 45°°- ?e i r f 1.815.000. De minister kondigt tot men was zoo gelijkmatig, dat de 600 verst(?rUing der middelen een verhoo. nog 2 stemmen meer dan H. O. G. Zou de heer T. zoo goed willen zijn, mij van mijne dwaling te genezen Beleefd dankend voor de opname, Uw dw. dr. N. Haarlem, 18 Sept. 1902. Mijnheer de Redacteur. Gelezen het stukje van T. in, de cou rant van heden begreep ik niet dat de redactie dergelijken onzin opneemt. Het deed me dan ook gisterenavond genoe gen ter wihie van ,de waarheid door een jury-lid in tegenwoordigheid van twee journalisten te hooren verklaren, dat het geleuter van T. onwaar is. Uw Dw. G. J. VAN GASTEREN, President van H. O. G. Hier kunnen T. en wij het mee doen. Wisten wij niet, dat de heer Van Gaste ren een goedhartig man is die 't zoo kwaad niet meent, dan zouden wij hem op onze beurt spinnijdig kunnen doen opmerken dat de formule „Voor den in houd dezer Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk" niet voor niemendal boven onze Rubriek Ingezonden Stuk ken staat. Nu willen wij hem daarop in alle kalmte wijzen en overigens bevestigen, dat een jury-lid Woensdagavond in zijne en onze tegenwoordigheid verklaard heeft, dat het niet gegaan is zooals de heer T. het beeft voorgesteld. REDACTIE, Vervolg Stadsnieuws. Aanbesteding. Vanwege het Mi nisterie van Waterstaat, Handel en Nij verheid werd lieden aan het gebouw v.an het provinciaal bestuur alhier aan besteed: 1. Het bouwen van eene brugwachters- en knechtswoning en het uitvoeren van beschoeiingswerken ten zuidwesten van de dubbele ophaalbrug te Diemerbrug, behooren.de tot de werken, tot onderhoud, herstel en verbetering van de vaart tus schen Amsterdam en Vreeswijk. Ra ming 9990. Van de 5 hiervoor ingekomen inschrij vingsbiljetten wat dat van P. van Exter te Hazerswouüe, het laagst voor f 9476. 2. Het verlengen van het, paalscherm in het oeverhoofd op het eiland Wierin- gen, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming f 2100. Hiervoor kwamen 7 biljetten in en was dat van J. Hermans, te Wieringen, het laagst voor 1 1870. De Koninklijke L ieder tafel Zang en Vriendschap zal haar eerste winter-concert dit jaar zeer vr.oeg ge ven en wel op Vrijdag 3 October a.s, Het spreekt wel van zelf, dat daarbij de Amsterdamsche concours-nummers zul len. worden ten gehoore gebracht, a Er bestaan plannen om Zondag den 5en een concert te geven voor 't pu bliek, tegen een entrée van 25 ets. Dit denkbeeld verdient o. i. toejuiching. Zeer velen, dien het niet schikt kunstlie vend lid te worden, konden tot dusver de liedertafel nimmer hooren. Verkiezing voor den \ge- meenter.aad. Zooals we reeds mededeel den, heeft de Protestantsche kiesvereeni ging baron Van Lynden candidaat ge steld voor den gemeenteraad. De anti-revolutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje", die Woensdag avond vergaderde, candideerde den neer J. W. Florijn terwijl de overige kiesver eenigingen nog niet vergaderd hebben tot het stellen van candidaten. het Spaarne, waar de kringetjes spu wers altijd komen". Als reden tot de misdrijven geeft be klaagde op, dat hij 's nachts was uit geweest en nog4onder den invloed van het spiritualisme verkeex'de. Daar bekl. weder zeer langdradig was, zeidei d'e president dier Rechtbank tot 'hem: „Je moet kort zijn". Ja, maar ik moet spreken zooals ik ken. was het antwoord. Mijn naam en mijn eer zijn mij heel wat waard. Ik ben geen geletterde, geen advokaat, d'at ik mij in 't kort kan uitdrukken. En dan vervolgt bekl.: Ik heb de rijwielen terug willen koopen, dat is mijne bedoeling geweest. Maai1 je was toch niet in de gele genheid daartoe, omdat je geen geld had. Al wil ik morgen f 100 hebben, danken ik ze krijgen. Nu. dan ben je er in de gevange nis wel financieel op vooruitgegaan, in instructie verklaarde je dat je geen geld meer bad. Ja, EdielAchtbare heeren. dlat reizigers er zelfs niets van bemerkt hebben. De wachter Spies verklaart, dat de wisseling der seinen eerst heeft plaajts gebadi, na de doorrijding van den trein. Dit is geheel onwaar, ant woordt de machinist. Hij had wel de gelijk het witte licht gezien, dat hem verblindt had. Verder zeide Spies, dait de seinen onveilig stonden en hij 40 a 50 meter den trein met een rood' licht is tege moet geloopen. Deze is 300 M. voorbij het tweede signaal gestopt. "Weer kan de machi nist zich met deze getuige niet ver eenigen. Hij had onder het tweede signaal gestopt en voorts beweert hij daifc er eerst gevaar zou hebben kun nen ontstaan, wanneer hij het tweede roode licht niet bemerkt hadl en ge remd had. Neen, valt de President hem in de rede. het gevaar bestond reeds, doch ge hebt het nog bijltijds afgewend'. Voorts geeft Z.E.Achtb. den wachter Spies groot gelijk dat hij met een rood licht den trein tegemoet holde, 'toen hij zag. dat, de trein door onvei lig signaal reed. De Officier van Justitie, zijn requi sitoir nemende, wijst er op, dat een groot ongeluk had kunnen gebeuren. Niet minder dan 600 menschenlevens waren daarmede gemoeid. Er is dus alle reden om de schuldigen komt omdat ik mijne1 vrijheid' moet mis- ite verv0^en en te straffen. Hoogst on sen. Zoodia ik vrij ben. heb ik weer aanioeriaam vindt spreker dit, daar hij geld om d'e fietsen terug te koopen: ik hen geen gepatenteerde schooier, geen dief of inbreker, zooals men ze aan treft bij Lammetje Zondag, maar ik ben een net jongmensch. De officier van justitie sloeg echter weet, dat het personeel der spoorwegen goed is, en, zooveel mogelijk zijn best doet, zoodat alleen nalatigheid de oor zaak van alles is. Alsnu gaat spr. zaak nog eens breedvoerig na, en acht beider schuld aan overtreding van hun niet veel acht op de netheidwan dezen i dienstreglement bewezen. De machi- jongen man en vorderde ter zake van 511 st had op de onveilige signalen moe verduistering 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf tegen hem. Op de vraag aan bekl. of hij nog wat ter zijner verdediging had' aan te voe ren, zeide hij ongeveer: Aangezien ik hier bekend! ben on der de meest aristocratisch© fanxiliën, vind ik hot een schande, dat men mij als een -eerste schooier behandelt. Ik ben geen dief van beroep, en ben dat nooit geweest. Ik heb gefoudeerd, dat, is alles. Al 17 dagen heb'ik in d'e ca chot gezeten, het is een schandaal, en ik zal een ingezonden zetten in allo bladen onder deri titel: „Recht en Macht" tegen den directeur, voor de slechte beliand!eling. De president valt bekl. in de rede, dat het bier niet de plaats is daarover te spreken; daarvoor kan hij zijn be klag indienen bij den officier van Jus titie. Alsnu vervolgt bekl.: Ik heb het rijwiel verkocht met recht tot wederinkoop, en ook niet lxct geld ten eigen bate aangewend, want ik heb den Amsterdamschen koop er en eenige zeelieden getracteerd. En mijne bedoeling is de fietsen terug te koopen. „Zooals ik hier sta als Nederiandsch Staatsburger tegenover de bedienaars der Wet, dan zal ik zorgen morgen f 100 te zenden voor den terugkoop," roept bekl. uit. Ik ben niet gevaarlijk voor de Maatschappij geen schooier, dief en boef, die men voor de veiligheid daar. van moet. opbergen. Is dat een manier van dioen! Daarna laat bekl. zijne verdere, vex*- dedi'ging over aan zijn advocaat, Jhr. Mr. Teding van Berkhout,. Met volle aandacht luistert hij naar diens pleidooi en wanneer de verdedi ger zegt, dlat bekl. nog nimmer veroor deeld is geweest en een zoon is van goedle, fatsoenlijke ouders, barst de Waarde in snikken los. Voor een oo genblik slechts, om dan weer te luiste ren naar zijn verdediger, die voor be- k laag dé vrijspraak subs, eene lichte straf vraagt op grond, d'at zijn cliënt, niet het, opzet reeft gehad zich de fiet sen wederrechtelijk t,oe' te eigenen. Na repliek van den officier van Jus- ten letten; de hoofdconducteur op wien de verantwoordelijkheid van den trein rust, had dan maar zoodanig in den .bagagewagen moeten gaa nstaan, dat bij de signalen kon zien. Srp. heeft zeil' de ondervinding, aat men in een bagagewagen best den weg kan ovex*zien, In aanmerking nemende dat, d© uit slag van alles zeer gunstig is geweest, vordert het O. M. tegen den machinist 1 maand hechtenis, tegen den hoofd- condlucteur f 5 boete of 5 dagen hechte, nis. Nog een r ij wiel d' i e f. Tegen Kerkkamp. die een rijwiel onl vreemd- de ten nadeele van den heer Petri in de Smedestraat en daarmede op de Amsterdamsche vaart door den recher cheur Jansen werd aangetroffen, werd 1 jaa en 6 maanden gevangenisstraf gevorderd. (Ongecorrigeerd) LI e d e n m i cl d a g werd ie m and gearresteerd, die met een bord liep. waarop nu de woorden: „Allemaal Protestant", terwijl hij tevens pamflet ten verkocht. De arestatie geschieddi vermoedelijk op grond van art. 55 van de nolitievex'ox'dcning. Het toeval wil, dat de agent, die ar- resteex'de, het nummer 55 draagt. Deloting voordeingeschre- venen voor de nationale militie der lichting 1903, zal uit onderstaande ge meenten gehouden wprden te Haar lem, telkens t© 9.30 uur, voorin., al: volst: Uit de gemeente Haarlem op Dinsdag 14 October, voor die mei de geslachtsnamen A tot en met G. op Woensdag 15 October voor de ge slachtsnamen H tot en met O., en op Donderdag 16 October voor de overige ingesehi-evenen uit genoemde gemeente. Uit de gemeenten Heemstede, Ben- nebroek en Zandvoort op Maandag 20 October, en uit de gemeenten Spaarndam, Scho ten. Haarlemmerliecïe c. a. en Bloe- mendaal, op Dinsdag 21 October 1902 ging aan van den accijns op gedistil leerd van 63 op 70 gulden en herzie ning der vermogensbelasting tot het tegengaan van ontduikingen. In de Eerste Kamer antwoordde mi nister Kuy per op een vraag van Berg man, dat de woorden in de troonrede, over het buitenland index-daad de be doeling hadden, dat van nauwer aan eensluiten geen sprake was. Het adres van antwoord is goedge keurd. Gister. Heden. W. 17 Sept. dü. issepi. 2i/o pOt. Ved. Werk. flohald 41/2 pCJt. Portugal 4 pOt. Venezuela Cert,. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum400 400 Aand. Moeara Enïni112 llö'/o Aand. Perlak Petroleum145 Aand. Sohibaielï Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Oy,. Aand. United Steel Comp41ls/ie 425/g Aand. Atchison Topeka93l/o 93s/j6 Aand. Union PacificHl-'/io lil1/© 4 pCt. Conv. Uuion Pacific bds lOfh/o Aand. Missouri Kansas Texas 33</ie 33-/8 Aand. New-York Ontario35:,/$ 35ls/ic Gew. aand. Kansas City South. 37i/o SRi/s Pref, aand. id. id5f)'/ig 599/ie Gew. aand. Southern Railway. 40 4ü1/1g Aand. "Wasbash36"/s Aand. Denver Rio Grande48s/i 433/.i Gew. aand. Erie411/» 411/» Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 2830975844 bUlilJ1U021450118249 34 3127 6354 313» U086 IK''118273 8031336(554 8140111791467618288 87315466,8 8244114301170618346 20031,59584., 8249114-01481018370 269 31816818 829211499149113 1,4431 28632365870 8297116111494818433 3263276 4883 8305116051497518491 329 33255910 840811644 150-618496 3663346 5961 847 117051509718549 403 3 (80 5998 8478 117691522818567 40934516136 8518117761624918676 486 35916188 8603117911538518694 58336306206 866011792153911S7U5 68936316231 8659117981640918708 8J 8 36416249 8662118011559618729 86538286263 8724118761503018737 95538356268 8708118791664918770 101638536276 8874115891666818788 10343873 6291 8963119991571118838 1085 3892 6294 9015120551582618902 113639136317 9106121211587018918 1142 4027 6390 91181219615»7818925 114640586370 9175122421697618928 118641116418 92451231416U6418991 11884115 6432 9259123561811219063 118941236451 9270124791615619081 127841276474 9406127111619519131 1286 4134 6485 9466127611622219186 3ÜU4 41666523 948312791162-2819217 303341686638 9678128331628319236 3049 4185 6654 9586129881632919280 14534198 6670 963213011163 >819382 151042316674 9638130201647519535 1513 4343 6675 964013U411648819656 151643746687 965413U791649419593 164843916715 9817132771649619697 169144116716 9841132831664119638 175041136741 991013306 1666819774 183344196799 991613317 1667319783 18814454 6838 9960133971667919907 1942 4465 6839 9981134791684419919 1999 44716957 9998134851691719939 2014 4498 69S11002U1300617050 19946 21,414.507 698610059135631705219957 2057 4512 6999 100601357417191 19993 2088 46717031100701357817227 20041 2163 4635 712810150136S817359 20082 2188 4680718410,61137061738320107 2224 4717 7241IUI63137 1 9 17 4 0 6 20119 2247 47937299 1032213751 17415 20153 230,4827732210328138291741620308 2327 4843 73231U3601383517492,0316 237348507370103791384417612 20338 2418 4879 7437 104061392317522 20373 24814932 745010421 14033 1753120389 25684978 7466 101311,06217,547 20442 2664 4995 7471104-1014' 6917689 20444 2667 5039 7567 10512110841773420492 2672 5100 764310562 1408517753 20531 269,5 5101764810659 1422017757 2U633 2711 5157 7719 106621424917768 20800 2717 516S 7737 1071>1432417863 20806 2850 5243 7757 107231433317932 20946 2856 5282 7786 107681434317957 20997 288853497795108321438418061 2914 5355 7824106051440818149 299554467893109221443418I6S 3017 5483 7896 109431444118176 3089 5598 79571096814445 18235 Een BURGERJUFFROUW z. een betrekking als bij burger Heer of Wedn. z. k. Wordt meer op g. bjh. gelet ais h. salaris. B. get. at. ten dienste. Br. fr. ondei" No. 5294 bur. v/d. bl. Met 1 Nov. gevraagd een nette P. G., goed kunnende naaien, stop pen en strijken, en van goede ge tuigen voorzien. Zien aan te mel den 's avonds na acht uur, Jans straat 57. Familie te Haarlem vraagt ten spoedigste iemand, voor nauwgezette algeheele behandeling der (wasschen, bleeken, mangelen, strij ken). Aanbiedingen schriftelijk onder No. 5299 aan het Bur. HaarL Dagblad. FLINKE COLPORTEURS ge vraagd, tegen vast loon en pro visie. Adres: Groote Houtstraat55 van 1215 jaar kunnen vast werk bekomen: Hollandsch Bijenpark te Santpoort. Beginloon f 2.bij vlug werlc verhooging. De overtocht geschiedt per stoom tram voor rekening van den patroon. Bij G. OOSTENBROEK &ZOON Klein Heiligland SÏB kunnen Jon gens geplaatst woiden. HAARLEM's Beschermvrouw: Douairière M. J. SCHORKR— van der Lek de Clercq. Directeur: de Heer F. BR UIJNSTEEN. Advertentiën. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 18 Sept. J. Weileren C. Harm sen; J. C. Hienkens en G. van Leeuwen. Getrouwd: 18 Sept. J. G. A. Ivlein en J. E. Schackman; P. J. Vermeulen en C. E. van Harreveld; D. Blankwa ter en A. J. van den Bei'g; A. Valleix- dunk en A. Niernan; J. Folkerts en C. M. W. F. Kuijken. Bevallen: 16 Sept. E. van der Laan van Wees, d.; H. D'hontv. Aken, d. en z.; 17. M. C. de ZwagerVan Seggelen, z. Overleden: 16 Sept. M, QuistPau- lusse, 79 jaar. Gasthuislaan. 370e Staatsloterij. Trekking van 18 Sept omber. 5e Klasse, 8e Lijst. 1783, 1 >376, 799°: 1546, 12s86 en 15207 iede1 13959 exx 1 7553 ieder 12042 en 17263 ieder 793, 24s5, 3 157, 5922, 14864, 16267, 1 7038, 1739s No. f 1000. No. 1450, 5°5i f 400. No. f 200. No. 7565, 10505, mder f 100. Prijzen van f 70. 65 2939 731010153130041586519372 95 2953 7584 1023013036159121952' 159 2977 77411025413177 15958 19C54 £62 3035 7918 10259131981615119803 400 3396 S003 1039213247 16192 20091 5013677 8176 1049813302 16345*20011 5113806 8199 1061513314 1635520053 703 3821 8367 1069213487 16859 21000 952 4308 841310717 1350316395 20229 990 4540 8740 108911362416405 20368 1021 4658 8808110771373116407 20428 1363 4837 S81S 111911384016448 20504 1369 4885 8836 1122813879 16530 20549 1449 4955 887011337 13959 16564 20645 1486 5442 8917 1139714148 16564 2071 1672 5449 911111443 14164 16577 1848 5494 9353114441417416932 193S 5714 9379 11492 14357 16986 2087 5742 9304 115311440217010 21545812 9546117361440717135 2205 5942 9570 11748 14618 17161 22316146 9766119331481817198 2442 67341000912052 1489617534 2558 6922 10073 120911504817756 2770 7022 101061243315318 19140 2893 714910118126631550419295 2929 7167 1014012887 1574319344 Hedsn overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Vader, Behuwd vader en Groot vader, de Heer HENDRIK KUIK DE VRIES, Gepens. Hoofd eener school te Dedemsvaart. M. VALKEN-de Vries. K. K. A. VALKEN. Haarlem, 17 Sept. 1902. Eenige en algemeene ken nisgeving. brieven op Adverteutxen kunnen worden ;e\vorpen in onze vt«r eigen brievenbussen te weien Groote Houtstraat No. 14oaan het huis vai. den neer B LangoVeld bij het Proveniershuis Anegang, Hoek Groote Houtstraat, aan het buis van den beer 1*. Hefimgtiiau. Kruisweg 41 hoek lleeieustiaat aan den winkel van den heer A. C. A. vuil Memert en tan onze Bureaux, Zuidei buiteuspuan No. vlak bij de Turfmarkt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. L>E ADM1NLYJ KATlfi Aanvang der repetitiën op Don derdag 2 October. Dames en Hee ren. die van bovengenoemd Koor werkend lid wenschen te worden, gelieven zich aan te melden bij den Directeur, Coornhertstraat27. HET BESTUUR. Ter aanvulling van een reeds be staand© Spiritistische Kring, is nog plaats voor een burgerjuffrouw of Heer. Br. fr. No. 697 Iten kantore van P. VAN OTTERS ZONEN, Haarlem. FAILLISSEMENT. Bij vonnis van d© Arrondissemexits- Rechtbank te Haarlem d.d. 16 Sep tember 1902, is W. JANSE, vroeger varkensslager, 'thans melkslijter, wo nend1© te IJmuiden, verklaard staat van faillissement, met benoe ming vaxx den Edel Aciitb. Heer Jhx*. Mr. R. de Marees van Swinderen tot rechter-commissaris en van den on- dergeteekende, Advocaalt te Haarlem., tot curator. De Curator, Mr. M. J. A. M. VAN DER GRINTEN. De Directie der Verz. Mij. „Kenne- meriand", gevestigd te Haarlem, be- rïchit, dat Vrijdag 26 Sept. e.k. des nam. om 2 uur eene BUITENGE WONE ALGEMEENE VERGADERING van Aandeelhouders zal gehouden worden in een der bovenzalen van de Soc. „Vereeniging", ingang Klok huisplein, W. TEN BOOM, Directeur. een flink, net DAGMEISJE, P. G. Zij. die kunnen naaien en stoppen hebben de voorkeur. Adres Staten Bolwerk Wordt GEVRAAGD met November of eerder een Aanvang dier lelssem Woensdag 1 exx Donderdag 2 October iix de Nieuwe zaal der KI. Vereeniging ingang Groene daalisteeg. Aangifte Barendsestraat No. 9 van 7—9 uur. Achtend. R. MEENHORST. N. B. De Zondagavondlessen zijn reeds aangevangen. Aanvang nieuwe Cursus begin October. Prospectus op aanvrage verkrijg» aar. Spreekuien dagelijks van 2—5 en 79. J. G. MARTIN ZONEN. Schacbelstraat 31. Het goedkoopst en voordeeligst Adres voor het inkoopen van Kleermakers Fournituren is bij II. «S. M.Ofschatz. Giersiaut, 19, Haarlem. Gioote keuze KRAGEN-FLUWEEL, Concureerende Prijzen. VISCHHANDEL. Riviervischmarkt 13, Opgericht 1831. Telephoon 545.' Nieuwe Zoutevisch, Lip pen en Keelen, Nieuwe Holl. Haring en Holl. ger. Paling, Sardines, Kreelt en Zalm in blik. Gerookte Zalm per Ons 45 cent. Levering van versche Zee- en Ri- viervisch, volgens marktprijs. om behulpzaam te zijn in het huis houden en in dte winkel (grutterszaak) van 's morgens 8 tot 's avonds 9 uur. Adres te vernemen Bur. van dit Steeds voorhanden versch gebak- Blad. ken viscb.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3