HUWELIJK. Amsterdamsclie Beurs Dankbetuiging. Huishoud- en Industrieschool. Dienstbode Juffrouw gevraagd Ter overname aangeboden: land liep door Screen cn dorpen, door oerwouden en bouwvelden, 'dikwijls door woest en bergachtig- terrein. Wel ke enorme troepenmacht zou er noo- dig zijn. om uit ravijnen on heuvelen, bossclien en kampongs alle benden te verdrijven, terwijl soims eerst 's avonds laat door mij de tocht voor den vol genden morgen werd vastgesteld waar bij steeds de vroegere brandnunten van verzet werden uitgekozen. De Afjeh-rapporien die (in strijd met de vroegere blauwe leugens") se dert liet optreden van generaal Van Heuiz de volle waarheid bevatten, zouden dan tal van gevechten in die maand Maart 1902 moeten vermelden; talrijke verliezen aan dooden en ge wonden, bij zulk gevaarvol comedie spel, moeten aangeven, en dat is geens zins het geval. 1) De Westkust, waar nu de meeste slagen vallen, werd niet door mij be zocht. De Boerengeneraals te Groningen Een zeer talrijk publiek begroette bij hun aankomst te Groningen de Bo eren-generaals geestdriftig. In die wachtkamer werden zij toege sproken door jhr. Alberda v. Eken stem, die hen welkom heet als dappere ge neraals van een dapper volk, en zijn leed uitdrukt dat de edele de Wet on. bekende redenen niet met hen kon zijn Hij dankt de generaals voor alles wat zU hebben getoond aan moed), niet het minst voor den moed waarmee zij zich zeiven overwonnen, toen zi] den stxiid' oneaven. Vervolgens werden zij begroet door den Commissaris der Koningin, en toen ging liet in rij tuigen naar de Mar tinikerk In de kerk hield prof. I .van Dijk een toespraak. Ten slotte sprak prof. Van Hamel. Men schrijft ons uit Alkmaar van 26 September: In de lieden gehouden verloting vanwege de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is de- hoofdprijis, een Landauer bespannen met twee paar den. gevallen cp no 1.2621. welk num mer is verkocht door de ondernemers van ..het. Landboiiwhuis" te Alkmaar Zaadmarkt 79, aan de heeren K. v. d, Wonde D Kloosterboer en K Timmer man allen, wonende te Slint-Pancras. Uit de Arbeiderswereld BUITENLAND. Het congres der mijnwerkers te Com- mentry heeft met tachtig tegen 18 stemmen het volgende voorstel aange nomen „Wij handhaven ongewijzigd het beginsel van den S-uurswerkdag voor mijnwerkers, met inbegrip van den tijd voor in- en u'itgaan, zonder even wel ons te verklaren tegen het ontwerp dat hij den Senaat aanhangig is." Rechtszaken. ie dier zake uitgesproken gevangenis straf hadden ondergaan, en mitsdien veroordeeling van ieder hunner tot gevangenisstraf voor een tijd van 6 maanden. Verklaart d© rechtbank deze beklaag den schuldig aan het misdrijf bedoeld in art. 271, dan kunnen zij bij het ver- oordieelende vonnis (aangezien nog geen 2 jaar verloopen zijn sedert een vroegere veroordeeling der schuldigen wegens gelijk misdrijf onherroepelijk is geworden) van de uitoefening van hun hinderlük en tot niets nuttig be roep worden ontzet. De dader als getuige gedagvaard Bij een op zichzelf onbeduidend strafzaakje dat voor de rechtbana te Amsterdam werd behandeld deed zich een bijzonder geval voor. Een de rals getuige gedagvaarde personen weigerde nl. een verklaring onder eede af te lec^en. Uit eerbied voor den eed wilde hij voor d:e recht bank niet herhalen de verklaring, wel ke dioor hem buiten eecre voor den rechter-commissaris was afgelegd. Eerst nadat hem van de zijde van het O. M. d:e toezegging was gedaan, dat wanneer hij de waarheid sprak, niet zou worden vervolgd in verband met het hier behandelde mis drijf deelde de getuige mede, dat niet de als beklaagde fungeerende persoon, doch hij de dader was van ellen dief stal (zakkenrollerij van een porte-mon. naie met 30 cent). De rechtbank daarna onmiddellijk uitspraak doende sprak dien beklaag de die sedert 5 weken in preventieve hechtenis was. vrij. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezenrubriek Helt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. De Amsterdamsehe Lantaarn. De namidid'agzitting van de 5e ka. nier der rechtbank te Amsterdam werd! Vrijdag nagenoeg geheel ingeno men dioor 'de behandeling van een strafzaak tegen Dirk Carisson en Abra ham Cornelisse, colporteurs (de eerste tevens uitgever) van „De Amsterdam sehe Lantaarn". Hun was ten lasie gelegd, dat zij te zamen vereenigd op 16 Mei jl. een ge schrift, uitgegeven als extra-bijvoeg sel' van ,.De Amsterdamsehe Lan taarn' in het openhaar hebben ver spreid', in welk geschrift de eer en de goede naam van een bewoonster der Egelantiersgracht werden aangetast. Die bewoonster had deswege een klacht ingediend bij den officier van justitie. En nu kwam het verweer der be klaagden hierop neer. dat de betrokken juffrouw zich hetgeen in het stuk stond niet kon aantrekken, dat zij geen klacht kon indienen, omdat haar naam niet is die welke in het door hun verspreide stuk werd genoemd. Op die in „De Amsterdamsehe .Lan taarn" gebruikelijke wijze was aan den naam van de juffrouw toegevoegd een e. Dit verweer, waarvoor met veel ob- structionistische breedsprakigheid de aandacht werd gevraage, was nu juist niet heel sterk, omdat behalve de stomme e dan, alle als nadere per soon-aanduidingen bedoelde bijzon derheden volkomen overeenkwamen met omstandigheden, die betrekking hebben op de klaagster, niet name haar voornamen, haar adres met inbe grip van huisnummer, de verblijfplaats van haar echtgenoot, de woonplaats barer dochters enz. Toh hielden de beide beklaagden vol de klaagster niet te hebben bedoeld, veel minder het oogmerk te hebben gehad haar tebeleedigen. Het geneele verhaal, alle persoonlijkheden en het verhaal bestonden slechts in fantasie, waren eenvoudig uit de lucht gegre pen ;dit hadden de samenstellers ge daan met hetzelfde recht waarmede de romanschrijver zijn helden scnept en hun een rol laat spelen. Wie de schrijver was, vertelden de beklaagden niet ;zij zeiden voorts geen bevoegdheid te hebben mede te deelen, wie de drukker is. ,,Dat moest maar worden uitgezocht". In de eigenaardig gereserveerde houding van een als getuige gehoor- den op" dezelfde gracht als zij wonen- den broeder van de juffrouw, met wien zij in onmüi leeft, vond d© officier een reden om een vermaning tot hem te richten en de rechter inr. Coninck Westenberg tot het maken van de opmerking, dat deze getuige blijkbaar „onder één hoedje lag" met die beide beklaagden, en dat luj den schijn op zich laadde tenminste de moreele auteur van het beleedigend geschrift te zijn. De getuige antwoord de hierop met een: „Dat weet ik nog niet". De houding der beklaagden, althans van den eerste, was zoo ongepast, dat de president, baron Van Imhoff, on danks oen bewonderenswaardige lankmoedigheid zich genoodzaakt zag dezen uit de zaal te doen verwijderen. Jhr. mr. Bosch van Oud-Amelis- weerd, waarnemende het O. M„ requi- reerde schuldigverklaring van beide beklaagden óf aan smaadschrift (art, 261 W. v. Str.) óf aan verspreiding van een beleedigend geschrift (art. 271), geplee^a alvorens 5 jaren waren verloopen sedert beki. een tegen hen Geachte Redactie. Wilt ge zoo beleefd1 zijn dit >fce plaat sen om den heer W. A. J. v. d. Kamp te dienen van repliek. Bij voorbaat mijn dank. Eigenaardig komt de heer v. d. Kamp om den hoek gluren, dat ieder een hem bemerkt. Let wel, lezers,wat hij zelf schrijft: hij, v. d. Kamp, kwam in de Smedlestraat tegen den heer Guskens, ik, v. d. Kamp, vroeg aan den heer Guskens: gaat u ook Maandagavond naar de vergadering? Guskens: 't gaat niet door, daar, lees het adres maar van dezen brief; van zelf: v. d. Kamp vraagt niets meer aan dien heer Guskens, als vriend naar den inhoud van dien brief. Hoe onnoozel toch, als v. d. Kamp het vertelde aan anderen dan zouden zij hem zeggen: was het adres u dan voldoende om direct naar de Kleine Houtstraat te gaan. met te zeggen: ik heb een brief voor u, tot den heer Freeh, zeggende die inhoud is mij niet hekend! Wat v. d. Kamp be weert als zoude er een onzin' in mijn stukje staan, als eerste aanloop, ik zal het v. d. Kamp duidelijk maken. Wanneer- ik schrijf: u zult mij zeer verplichten mij even de gelegenheid1 te geven al© zou v. d. Kamp een on noozel lammetje wezen, die niets van de vooropgezette plannen zoude we ten, daar behoeft u niet op te ant woorden, om reden dat het verslag in dit orgaan deed voorkomen als zoude v. d. Kamp er niets mede uit staande hebben. Welnu, het publiek zal zeker wel weten, dat de hulde die zij hebben gebracht niet is voortge komen van onware praatjes onzer zijds, maar zeker wél een uiting is geweest over hen die er voor werden aangezien. De groote omhaal die de heer v. d. Kamp meent noodig -te hebben in zijn geschrijf is niet noo dig geweest, de waarheid: is eenvou dig. H. REINALDA. Haarlem, 27/9 1902. Inzender blijkt nu den eersten zin van zijn vorig stukje aan ons adres bedoeld te hebben. 't Was uns niet duidelijk geworden, maar. wij willen er nu wel op ant woorden. Hoe wij gekomen zijn aan die op merking dat de heer Van de Kamp er piiet mee te maken heeft gehad? Wel, 't is ons medegedeeld en die medeidléaling kwam ons, in verband' met de omstandigheden, geloofwaar dig voor. Wij achten de zaak nu wel voldoen de toegelicht en sluiten het débat. REDACTIE. Geachte Redacteur. KINDERARBEID. Herhaalde malen kwamen bii ons klachten in over den arbeidsduur van loopjongens en meisjes te dezer stede, welke bij het meerendeel onzer winke liers plaats vindt. Wij hebben gemeend aan de belan gen der kinderen niet minder de aan dacht te moeten schenken, als aan die der mannen en vrouwen en zullen trachten zooveel mogelijk gegevens te verzamelen. Hoewel ons reeds nu na men van verschillende winkeliers be kend zijn, zullen wij deze momentelijk nog niet noemen. Meerdere gegevens en inlichtingen kunnen ons worden verstrekt, indien ieder den tijd waarop eventueele be stellingen bij winkeliers worden thuï£ bezorgd, aanteekent en ons doet toe komen. Somtijds wordt tnssclien 10 en 11 uur bezorgd. Aan de ouders der kin deren de plicht, ons in alles bij te staan in de eerste plaats, en boven dien aan allen, die het goed meenen met het jonge geslacht, Mededeelihgen worden ingewacht aan ons adres, Vooruitgangstraat no. 107 of 133. Ilct Bestuur van het Plaatselijk Arbeids-Secretariaat te HAARLEM. Sport en Wedstrijden Yoetbal. Op 5 October, deu openingsdag Tan bet voetbalseizoen, spelen voor de eerste klasse: U. A. P. legen Ajax in Amsterdam; ltapiditas tegen Quick, Amersfoort, in Rotterdam; Her cules tegen H B. S. in Utrecbt; H, F. c. tegen Volharding lu Haarlem; P. W. tegen Go- Ahead lu Enschedé: Victoria tegen U. P. In Wageningen; Vitesse tegen Quick, Nijmegen, u Arnhem. H. B. S. (den Haag) gaat morgen iu Ant werpen een wedstrijd speleu tegen de Beer schot Voetbalclub vau Antwerpen. Zondag heeft, te Brussel de eerste Inter nationale wedstrijd van bet seizoen plaats tusschen de Racing Club Roubalsieu en een Belgisch XI. Zondag a.s. spelen te Amsterdam een huis houdelijk oefenspel R. A. P. tegen Quick op Quick's terrein hoeve „Meerlust", Water graafsmeer en A, V. V.—Swift op Swifts ter rein ld. ld. Wielernieuws, De wedstrijd op de Buffalo-haan te Parijs, Donderdag gehouden tusschen den Deen Elle- gaard, H. Meijers en den Franschi Piard, zijnde de „clou'van het programma in drie afdeellngen, werd gewonnen door El legaard, doch met zoo luttel verschil dat als Meijers zich In de eerste afdeellng niet, op zij had laten dringen door Plard, hij zeker overwinnaar geweest zou zijn; nu was de uit slag; le afd. 1000 meter-, 1. Ellegaard, 2 Meijers. 3 Piard; 2e afd. 300 meter- 1 Meijers, 2 Elle gaard, 3 Plard; 3e afd. 1000 meter-, 1 EUe- gaard, 2 Meijers, 3 Piard. Het verschil aankomst bedroeg resp 1/4 en 1/2 lengte. Het puntenaantal was dus Ellegaard 4. Meijers Plard 9. Onze landgenoot Harie Meijers rijdt Zon dag te Rennes. Vandaar gaat hij naar Parijs alwaar hij mede zal rijden in de wedstrij den. die ten voordeele van Huret gegeven worden en vandaar gaat hij den winter in Maastricht doorbrengen. Paarden. Voor de najaarsniectlng, te houden op Zon dag 12 October zijn ingeschreven SI paarden, verdeeld als volgt; Wedrennen- 1. Wedren vlakke baan voor lnlandsche paarden van 3 Jaar en ouder. l-Iandicap 2000 M., 6 paarden; 2. Idem, han dicap 3000 M.. 12 paarden; 3. Verkoop-stee- ple-chnse voor paarden van 3 jaar en ouder, 3800 M'., S paarden; 4. Prijs van de Militaire Sportvereeniglug Hordenren, afstand 2400 M., 7 paarden. Harddraverijen; 1. Handicap voor Neder- landsche hengsten en merrién van 3 Jaar en uoder. die bij de sluiting der inschrijvingen geen beter rocord hebben dan 1.45, 20 paar den; 3. Handicap voor paarden van 3 jaar en ouder, minste afstand 3600 M., 14 paarden. Letteren en Kunst. Het Ned. Tooneel. De voorstellingen van „Cyrano de Berge rac" op Zaterdag 27 en Maandag 29 Septem ber zullen voorloopig de laatste zijn, welke an liet stuk in den Stadsschouwburg te Am sterdam gegeven worden; Het Nederlandsch Tooneel gaat het daarna o. a. in Den Haag en Rotterdam vertoonen. Woensdag volgt dan de première van een nieuw stuk „Sint Jan", naar het Duitscli: „Sonnwendtag" van Scliönherr. Jabilee Orelio. De heer Orelio zal zijn 25jarigen loopbaan als zanger grootendeels met de Nederland- sche Opera in verschillende steden van ons land vieren, In overleg met de directie zijn de volgende data voorloopig vastgesteld: 4 Nov., Amsterdam, Willem Teil; 6 Nov., Hoorn, id.; 10 Nov.. Deventer, id.; 14 Nov., Haarlem, ld.; 17 Nov., Utrecht; id.; 19 Nov., Rotterdam, id.; 20 Nov., Nijmegen. Faust; 24 Nov Dordrecht,. Willem Tell; 27 Nov., 's- Hage, Meesterzingers. 10 Dec., Arnhem, Tell of Faust; 7 Dec., 's-Bosch, Liederavond. Ook Groningen, Leeuwarden. Zwolle en Breda komen aan de beurt; wellicht ook nog andere plaatsen. Voor die steden zullen da tum en opera nader worden bekend gemaakt. Onderwijs. Aca<l. examens. Amsterdam. Met goed gevolg is afgelegd hot doctoraal examen geneeskunde, door den heer C. F. Brlx; het theoretisch geneeskun dig examen door den heer F. N. Sassen; het candidaats-examen in de geneeskunde door de heeren F. B. Klaverwelden, R. Sonnen, J. W. Poser en P. le Grand; het 2e natuurkun dig examen door de heeren J. G. Bantjes en J. van Asperen. Leiden. Bevorderd tot doctor in de klas sieke letteren de heer H. D. Verdam, geb. te Leiden, op proefschrift; „De Senatu Aré- opagitico". Leiden. Geslaagd voor het tweede natuur kundig examen de heer H. M. G. Dlkshoofn; voor het propaedeutisch examen in de God geleerdheid de heeren P. C-. de Groot en W. Korevaar. Utrecht.- 2e Natuurk. ex.; mej. J. G. Klomp, le Natuurk. ex.: de heer R. N. van der Eist ou mej. J. J. Buijs. Groningen. Het 2e natuurk. examen is met goed gevolg afgelegd door den heer Dj. P. Teenstra; voor het aanvullingsexamen, be doeld bij art. 86 der wet op het H. O., slaag de de heer W. Reindersma. Na het verdedigen van stellingen bevor derd tot doctor iu de rechtswetenschap de heer J. Kalma, geboren te Wirdum. Stoom vaartbericb ten. Het stoomschip Kediri. van Rotterdam naai Java, vertrok 26 Sept. van Port Said. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 25 Sept. van Genua. Het stoomschip Isis. met de Indische, Chi- ueesche en Australische mails ex ss. Britan nia. arriveerde 26 Sept. van Port Said te Brindisi. Het stoomschip Teucer vertrok 26 Sept. van Amsterdam, via Liverpool naar Java. Het stoomschip Ardjoenó, van Java naar Rotterdam, vertrok 26 Sept. van Padang. Het dubbelschroefstoomschip Statendam, van de Holland—Amerika Lijn, van Rotter dam naar Newyork, passeerde 26 Sept. des nam. 12 uur 25 min.. Lizard. Het stoomschip Salak, van Java naar Rot terdam, passeerde 26 Sept., des voormiddags kaap Carvoeiro. Het stomschip Ambon, van Amsterdam e Batavia, passeerde 26 Sept. Ouessant. Het dubbelschroefstoomschip Statendam, van de Holland—Amerika Lijn, van Rotter dam naar Newyork, passeerde 26 Sept. des nam. 3 uur 30 min., Scilly. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 22 Sept. De naaml. venn.: Nc- derlandsch-Siberlsche goudvelden-maatschap pij ..Mlnoessink" in liquidatie, aldaar. R.- commissarls mr. P. J. Bijleveld. 24 Sept. M. K. de Vries, vroeger koop man en winkelier, firma M. K. de Vries en Co., aldaar. Rechter-commissaris mr. T. Hen- ny. Utrecht, 23 Sept. J. Groenhuyzen, schilder, te Zeist. Rechter-commissaris: mr. M. Crom- melin. Arnhem, 24 September. A. Martens, slager, le Nijmegen. Rechter-commissaris: mr. H. J. an der Poel Hiddlngh. Geëindigd: A. Naber, koopman en smid, te SmiJde-, C. vau den Berg, rijwielhandelaar, te Alphen aan den Rijn. Gemengd Nieuws, October zal dit jaar een belangrijke maand zijn voor sterrekundiigen. In de eer ste plaats zullen tusschen 8 en 24 Oc tober regens van vallende sterren waarneembaar zijn. Dan zijn er twee verduisteringen: een maans- en een zonsverduistering. De eerste, een totale, die 17 October om 4 uur 36 's morgens begint en om 7 uur 7 eindigt, is gedeeltelijk zichtbaar in Nederland natuurlijk alleen voor menschen, die op dat uur wakker zijn. De zonsverduistering Is gedeeltelijk zichtbaar in ons land; zij begint 31 October om 6 uur 27 's morgens de zon komt om 6 uur 55 verduisteren opj en duurt tot 6 uur 59 s' morgens. Noodlottige instorting. Voor een in aanbouw zijnde kerk is dezer dagen te W y emelh au sen, nabij Bochum, een stelling ingestort. Vijf arbeiders vielen van een aanzienlijke hoogte. Eén werd ernstig de overigen werden licht gekwetst. Kinderen verbrand. Te O el-ze, in Thiiringen, is gister nacht een fabriek van houtwaren ge heel afgebrand. Twee kinderen van 11 en 6 jaar, kwamen om het leven. Vervol» Stadsnieuws. Frans Hals. Een zeer fraai werk in het Engelscli, voorzien van tal van photogravures, is dezer dagen te Londen bij George Bell and Sons verschenen over Fi&ns Hals, door Gerald S. Davies. Het werk bevat, behalve een levens beschrijving van den grooten schilder een beschrijving- enz. zijner stukken, benevens de afbeeldingen dezer awi sten. Zoover wij konden nagaan bevat het geen nieuwe Bijzonderheden, die ten nieuw licht op het leven en de werden van Frans Hals werpen. Eigenaardig is het, dlat het ;)ei een buitenlandsch schrijver en :lge ver zijn, die getracht hebben Frans hals te vereeuwigen. Wij herinneren hierbij aan de <us- sertatie van den heer W. B >,L-. l'rar- Hals und séine Schule, bowl nnk niet mag worden verbeten ue sin die o ver hem door onzen stad ge wi/lci Dr. A. van der Willigen, 'n zija ...Les artistes de Harl'emi" 1355. Gevonden voorwerpen: Een zwart lederen staartriem van een paardentuig, een bloedkoralen oorbelletje; een gummiband van een kinderwagen. Gisteren ochtend is een met turf beladen wagen op een schuit terecht gekomen, liggende in de Ba- lcenessergracht, doordat het voor dien wagen gespannen paard1 schrok en achteruit liep. Burgerlijke Stand. Bevallen: 25 Sept. A. U. Knol—Postma d, B. de Boer—Stümm z. 26. H. J. M. de Reijk—Beekman z. E. I-landgraaf—Tien hoven, d. 27. ,1. J. LandmanWieder- holdt z. 26. C. Bun—Scheers cl. 27. M. H. van Drie!Heslces z. Overleden: 25 Sept. F. T. Swart 74 j.. M. v. Heemsk. straat. 26. A. C. v. Nes, 78 j„ Esschilderstraat. 27. D. P. de Vos 19 m., z.. Casteleijnstraat. 26. A .T. J. v. Zijl—d'Andréa 69 j.. Zijlstraat. BENNEBROEK. Bevallen: A. M. Meiland, geb. Witte- man z. Overleden: J. Wubbe, oud 60 jaren. ZANDVOORT. Ondertrouwd Jb. Draij-er en M Breeuwer. Bevallen G. IverkmanZwemmer, z. M. van Deursen—v. d. Schinkel, d. Telegrammen. OVERSTROOMING OP SICILlZ SYRACUSE 26 Sept. (R. O.) Een deel der benedenstad van Modica is verwoest; twee bergstroomen, cle St. Francois en die St. Marie, die door die stad: loopen. wiesseoi plotseling en voerden stro omen slijk en reusacnuge steemen mede. De buizen liepen onder, menschen en meubelen, goederen en vee werden meegesleept. Tal van huizen zijn ingestort. Tot nog toe reeds meer dan 80 lijken gevonaen en in d'e kerk neergelegd Te Casjaro is alles verwoest; te Sei'gli. Palozzuolo, Agreide, Ferla en Giarratana heeft de overstrooming ontzettende schade veroorzaakt. De troepen bieden hulp bii het reddings werk. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezene H.H. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 uur dé Hoogmis mei predi katie. De Catechismus te 1, lialf 2 en kwart over 2 uur. Xe 3 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag te 7 uur Lof en Rozenh, tot lafenis der Gel. Zielen. Dinsdag' Le half 11 uur plechtige conventueele H. Mis van het Hoogw, Kapittel in tegenwoordigheid van Zij ne Doorl, Hoogw. den Bisschop. Dinsdag en Donderdag gelegenheid om te biechten van 6 tot 8 uur. Woensdag, feest van den H. Bavo, Patroon van die stad Haarlem, de gele zene H. H. Missen te 7 en 9 uur en te 10 uur de plechtige Hoogmis, 's av. te 7 uur plechtig Lof met feestpredika tie te houden d'oor den WelEerw. heer W. Dirken, kapelaan te Amsterdam. Vrijdag, le Vrijdag der maand, te 8 uur gezongen H. Mis. Uitstelling van het H. Sacrament 's morgens tot 11 uur en na den middag van 3 tot 4 uur. Na de H. Mis van half 10 acte van eereboete. 's Avonds te 7 uur Lof, acte van aanbidding en Rozenhoedje. Zaterdiag te 7 uur Rozenh. met de voorgeschrevene gebeden in de H. Ma riakapel. Bijkerk van de H. Elisabeth „op het Klooster". Zondag. De H. Mis om half 8 uur met onderrichting, om 10 uur de Hoog-1 mis xnet predikatie, om 2 uur Cate chismus, om 3 uur Lof. Woensdag de feestdag van St. Bavo, de patroon van de kerk dezer parucnie. Vrijdag, le Vrijdag der maand, toe gewijd aan het II. Haat van Jezus, gezongen H. Mis. DinsdJE Donderdag en Zaterdag Ca. techismus om 12 uur. Door de week die II. Mis om uur. Dagelijks voor en na de H. Mis, Zaterdags van af 4 uur gelegenheid om te biechten. Zondag, le Zondag van de maand, volle aflaat, het hoogfeest van O. L. Vrouw vau de Rozenkrans. Het Rozenhoedje en de October- maandgebeclen zullen dagelijks na de H. Mis, en op de dagen dat er Lof is, onder het Lof gebeden worden. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, Hoogfeest van Aanbidding. De le H. Mis met uitstelling van het Allerheiligste te 6 uur. De stille H. H. Missen te 7 uur en half 9, te half 11 de plechtige Hoogmis. Den geheeien dag aanbidding. Te 7 uur het solem- neeie Lof met Processie en Predikatie, welke zal gehouden women door uen Zeebeen-w. Heer Van Dam, secretaris van Z. D. H. den Bisschop. Te 3 uur het Lof ter eere van het Hen O. Hart van Maria voor de bekeerlng der zon daars en gelegenheid' om te biechten. Woensdag en verdere dagen dezer maand' na de H. Mis van half 10 zal worden gebeden het Rozenhoedje, de Litanie van O. L. Vr. en net gewone gebed ter eere van den H. Joseph. Donderdao- te 7 uur Lof. Vrijdag, le van ae maand', te 5 uur de gezongen H. Mis en 7 uur Lof van 't goddelijk Hart van Jezus met gebe den en gezangen. Zaterdag te half 9de H. Mis voor de bekeering d'er zondaars in de Kapel van het Miraculeus© Mariabeeld. Het Lof des avonds te 6 uur. Zaterdagmiddag van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week H. H. Missen en de Catechismus op den gewonen tijd. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te 5, 7 en half 9 de geiezen H.H. Missen; te half '11 de Hoogmis, 's Namiddags tei half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur Lof en Ver gadering der Broederschap vau tien I-I. Antonius. Woensdag, begin der October- maand, toegewijd aan O. L. Vr. van den H. Rozenkrans, 's Avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Dond'erdla- te half 10 eene H. Mis op het kerkhof ..St. Barbara" voor de overl. Geloovigen. 's Avonds van o tot 8 uur gelegenheid om te biechten; te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag, le Vrijdag der maand, bij zonder toegewijd aan het H. Hart, te 8 uur gezongen H. Mis. 's Avoncus, vooravond' van het feest van aen H. Franciscus van Assilië, te 7 uur Dof, Predikatie en acte van eereboete. Zaterdag, feestdag van den H. F ran, ciscus, Patroon en Stichter d'er H. Ur- de. te half 9 de H. M\ voor de overl. leden der 3e Orde, 's Avonds te 7 uur Lof en Roz-enhoedje. Zondag 5 October, 's avonds te 7 uur Vergadering voor de leden der 3e Orde. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H. H. Missen te half 6, 7, half 9 en te half 11 uur de Hoog-dienst. Te 2 u. Catechismus, te 3 uur de Ves per. te half 5 Oefening der H. Familie- Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond te 7 uur hef Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis tot eerherstel voor de bekeering der zondaren. Zaterdag van 7 tot 10 en namiddags van af 3 uur gelegenheid tot biechten. Zondag, plechtige viering van het Patroonfeest der Kerk. Gedurende de Octobermaand zal de rozenkrans gebeden worden van 6 tot en met 19 October, des avonds onder het Lof van 8 uur ,op het feest van den H. Rozenkrans na de plechtige Hoogmis, or> de andere dagen oer maand, des morgens na de H. Mis van 8 uur. Kerk van het AllerhHart. Kleverparkweg. Zondag te 7 en 9 uur cte- gelezen H. H. Missen; te half 11 plechtige Hoog mis. Na de Hoogmis verpachting van zitplaatsen in de kerk. Gedurende de week zullen de H. H. Missen worden opgedragen te half 8, half 9 en half 10 uur. Dinsdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur het Lof en Rozenhoedje tot opening dei- maand October, toegewijd aan .0. L. Vr. van den H. Rozenkrans. Woensdao- Donderdag en Zaterdag het Rozenhoedje na de H. Mis van half 10. Donderdagavond van 6 tot 8 uur ge legenheid om te biechten. Vrijdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart, 's Avonds te 7 uur Lof. predicatie en acte van eereboete aan het H. Hart. Zaterdagnamiddag van uur tot half 10 gelegenheid' om te biechten. N. H, Ct. Gister. Heden Yrfl. 26 sept. Zd. 27 Sept. 2i/opCt. Ned. Werk. 8clinld 41/2 pCt. Portueal 4 pCft. Venezuela Cert. Neder!Handel Maatij.. Aarid Koninkl. Petroleum.461 462 A and. Moeara Enim Aand. Perlak Petroleum Aand. ScMbaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy.. Aand. TJnited Steel Comp421/.! 4ii';/io Aand. Atchison Topeka91s/s 91n/i6 Aand. Union Pacific10!>s/s 10S~/g 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 108% 108i/s Aand. Missouri Kansas Texas 31 ,s/w 32 Aand. New-York Ontario34 34::/$ Gew. aand. Kansas City South. 36?/kj Pref. aand. id. id57s/t 575/© Gew. aand. Southern Railway. 38J/S 38"/kj Aand. Wasbash34"/a 3.5 Aand. Denver Rio Grande.... 46'/o 46!/o Gew. aand. Erie393/., 305/s Advertentlën. Voorspoedig bevallen van een Zoon en Dochter, R. SWART—DELMONTE. E enige kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed heden voorzien van de laatste H. H. Sacramenten der stervenden onze geliefde Echtgenoot en vader den WelEdelen Heer Franciscus Wilhelmus lleinoldes GRIPPELING, in leven Wethouder der Ge meente Bloemendaal in den ouderdom van ruim 54 jaar. Uit. aller naam Wed. F. W.R. GRIPPELING Kramer. O verveen, 24 Sept. 1902. Tot onze cliepe droefheid, overleed te Overveen Onzen dierbaren zoon, broeder en behuwd broeder den WelEd. Heer F. W. R, GRIPPELING. Uit aller naam Wed. Or. GRIPPELING— van VeLSEN. Overveen, 24 Sept. 1902. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan den WelEd. Gestr. Heer van der Velde, vrouwenarts, en aan den WelEd. Heer Dr. Kersbergen en aan de Zusters van het Diaconessen- huis wegens herstelling van een zwa re operatie die mijne vrouw heeft on dergaan. Zoo noem ik mij: G. VAN WAVEREN en Echtgenoote. V Voor de vele bewijzen van deelneming mij betoond bij het overlijden mijner gelielde Echt genoote, betuig ik, ook namens wederzijdsche familie hartelijken dank. P. J. J. LEUVEN. Haarlem, 26 Sept. 1902. De cursussen voop Verbandleer-, Fröbelen Costuumknippen-, Ty- pe-Writing-, Stenografie vangen aan met 15 Octoner. Aangifte MAANDAG 24 uur SpaarnellO. 2 Jonge Heeren wenschen in kennis te komen met 2 Jongeda mes met ol zonder fortuin P. G. om naar wederzijdsch goedvinden een wettig Huwelijk aan te gaan. Geheimhouding verzekerd.:Bi. on der No. 5319 bur. v. d. Blad. Wordt gewaagd met November eene nette Keukenmeid, die tevens huishoudwerk moet ver richten en eene nette TWEEDE MEID Beide P. G. en van goede gefuigen voorzien. Zich aan te melden tus schen 79 uur. Wilhelminastraat 56. Gevraagd met 1 November a.s. of vroeger in een klein gezin, een flinke Dienstbode, die een burgerpot goed kan koken, vlug en netjes kan wer ken. Salaris f 120, f 26 waschgeld, en bij blijken van geschiktheid met halfjaarlijksche verhooging, Br. No. 422 Groeneveld's Centraal Adv.-Bur. Zijlstraat 71. aan een Fabriek, voor licht maga- zijnwark en om aan het hoofd te staan van eenige meisjes. Adires Zeep fabriek Het Klaverblad. lemend zijne avonduren geheel ter zijner be schikking hebbende, zag deze gaarne bezet mét SCHRIJF- of ANDER WERK. Brieven Lett. V- J. bureau v. dit Blad. Weggeloopen een bruin en zwart gevlekte herders hond. Wie dezelve terugbrengt op de villa „Nachtegaal" te Overveen, zal een goede belooning ontvangen. Een Heer waagt in de onmiddel lijke nabijheid van Station goedl gem. Zit- en slaapkamer Brieven onder No. 5319 aan het Bu reau van dit Blad. Terstond gevraagd in het Schoterkwartier 2 goed gem. KAMERS voor 1 a 2 maanden. Brie ven onder No. 5320 aan het Bureau van dit Blad. een net vrouwen-zaakje in Brood, Koek. Beschuit en Suikerwerken. Saenredamstraat 20zwart. BOVENHUIS. Een net ruim BOVENHUIS te Huur in het midden der stad, 13 gul den per maand. Te bevragen KI. Hout straat 132.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2