.j maal te zien doelpunten, daardoor met 61 pinnende. H. F. C.—VOLHARDING. Zondag speelden te Haarlem op liet veld van H F. C. aan do Spanjaardslaan de TI. F. C, tegen het gepromoveerde Volharding, on der scheidsrechterschap van den heer Willing. Bij den aanvang zijn de partijen aan elkan der gewaagd, en het duurt dan ook -een kwar tier voordat Volharding weet te scoren door Kuneman. die van een over zet van Hllh weet te pro fileer en. Door het slechte schieten van heide par tijen, worden verscheidene kansen niet be nut. En als 't rust is, is de stand 1—0 voor Volharding. Na half-time is H. F. (J. Iets sterker, doch Kan maar niet doelpunten. Helb van Volharding verknoeide ook een pracht van een hal, door vlak langs het doel te schieten, terwijl hij alleen voor de goal stond. Vele vrije schoppen werden er aan Tjeide partijen toegekend. Aan H. F. C. voor het buitenspel staan der geel-hlauweu en aan Volharding voor het ru we spel der Haarlemmers. Als de scheidsrech ter fluit, is de stand 1—0, welverdiend lu 't voordeel van Volharding. Land en Tuinbouw In de afgeloopen maand zijn langs het grensstation Esschen uit Nederland naar Bel gië verzonden 4462 stuks slachtvee en 425 stuks iokvee. ter waarde van 760.000 francs. Wegens tuberculose werden 50 stuks vee •naar Nederland teruggezonden. Letteren en Kunst. Deze week zal zich in Rotterdam. Den Haag en Amsterdam doen hooren ,,le prime de la Chanson, de welbekende Xavler Privas uit .Parijs. Hij is vergezeld van Franclne de Lorree en van den welbekenden componist Gaston Dumestre. Zij geven een overzicht van ,,la chanson francaise": hebben op hun programma liedjes uit de 14e en 15e eeuw, naast de Fransche romances, die onze grootmoeders zongen, staan de, moderne liedjes van G. Dumestre (o. a. Lettre a Colombiue, La Cloche) van Pri vas, Jules Jouy; Montaga e. a. Dumestre geeft tevens eeu causerie anecdatique sur les Cabarats de Monlmartre. Het is zeker dat onze Kon. Zangveree- nlging Cecilia aan den internationalen zang wedstrijd te Luik in den zomer van 1903 zal deelnemen, en wel in de Hoog ste eere-afdeeling. unuerwijb. Acad. examens. Aan de universiteit van Amsterdam is met gunstig gevolg examen afgelegd: het doctoraal examen staatswetenschap door mej. L. van Nierop; het propaedeutlsch examen in de godgeleerdheid door den heer J. G. Eijhers; Het candidaats-examen in de rechtsgeleerdheid door den heer Jhr. E. G. M. de Kuyper; het doctoraal examen in de geneeskunde door den heer J. Kwast; het 1ste natuurkundig examen door dt lieeren IT. D. Oly, J. G. Flach, W. F. Theunlssen. Faillissementen. tegenwoordigen staat van zaken, te weten, de werklieden, de mijneigenaars en het groote publiek. Hij wenschte t,e. spreken uit naam van het laatste. De geschilpunten raakten alleen de pa troons en de werklieden maar het groote publiek leed onder de gevolgen van dit geschil. Zoolang er redelijke hoop scheen te zijn dat de zaken ge schikt zouden worden, had hij het ni?t dienstig geoordeeld, tusschenbeide te komen. Nochtans erkende hij ook r.u geenerlei wettelijke bevoegdheid te hebben om bemiddelend op te treden maar de zaak was dringend, daar een nationale ramp op handen was in den vorm van. gebrek aan brandstof. Daar om achtte hij het thans zijn plicht al zijn persoonlijken invloed te gebrui ken, om een einde te maken aan een toestand die ondraaglijk wordt. Roo sevelt legde nadruk op de verantwoor delijkheid, die op de beide partijen in geschil rustte. De winter stond voor dc deur, terwijl er reeds schaarschte was aan steenkoolde gevolgen zon den van zoo vér strekkenden aard zijn, dat het hem toescheen dat zijn hoor ders niet hardnekkig moeiden blijven aandringen op hun wederzij dsche eischen. De president besloot met te zeggen ,,Met al den ernst, die in mij is, vraag ik om liet werk in de mijnen te doen hervatten, opdat men tegemoet konie aan de dringende behoefte dies volks. Ik noodig u niet uit, te beraadslagen over uwe eischen en omstandigheden. Ik doe een beroep op uw vaderlands liefde, op deri geest die persoonlijke overwegingen achterstelt bij andere, en individueele offers doet brengen voor het algemeene bestwil." De conferentie is op niets uitgeloo- pon. De Temps meent te weten, dat Com bes in zijn antwoord! aan cle mijnwer kers verklaard heeft, in zake pensioen fonds, werkdag van acht uren, wetten op de dielegaties <en op die ongevallen, alles te zullen doen wat mogelijk is om tot een goed eindle te geraken. Alleen in zake minimum-loon, is Combes het eens met Waldieck-Rousseau. dat de staat niet moet ingrijpen, doch d'e re geling overlaten aan patroons en werk lieden Uitgesproken: Arnhem, 29 September. F. A. Wamelink, timmerman en aannemer te Doetlnchem. R.- commissaris jlir. H, J. van der Poel Hiddlngh. 's-Gravenhage. 30 September. B. W. Schip pers. pikeur te 's-Gravenhage. Rechter-com- missaris mr. R. A. H. M. Romme. Amsterdam, 2 October. P. Hilderlng, aan nemer, te Amsterdam. Rechter-commissarls mr. J. Deking Dura. Zutphen, 2 October, H. J- Jansen Jr., za delmaker, te Deventer. Rechter-commissarls mr. T. S. Tromp. Amsterdam, 3 October. J. van Wijk, eige naar van en drijvende de chemische fabriek Suriname", wonende te Amsterdam, Rech ter-commissarls mr. J, Déking Dura. 's-Hertogenboscli, 3 October. Agnes Adriaua Volkers, weduwe van H. de Bruin, huisschil der van heroep, te 's-Hertogenbosch. Rechter commissaris mr. Suyling. Opgeheven: C. S. Wolf, te 's-Gravenhage. Geëindigd: G. M. Woerlee, te Zalt-Bommel. Stoomvaartberichten. Hei stoomschip Oeugaran vertrok 4 Oct. van Rotterdam naar Java. Het dubbelschroefstoomschip Noordam, van de HollandAmerika Lijn, vertrok 4 Oct. van Newyork naar Rotterdam met 1300 vn. mar garine en 500 vaten reuzel. Het stoomschip Koning Willem I, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 4 Oct. van Padang. Het stoomschip Oranje Nassau, van Para- Het dubbelschroefstoomschip Statendam.van de Holland—Amerika Lijn, arriveerde 4 Oct. van Rotterdam te Newyork. Het stoomschip Amsteldijk, van de Holland- Amerika Lijn, van Newport News naar Am sterdam en Rotterdam, passeerde 4 Oct., des nam. 3 uur 25 min. Lizard. Het stoomschip Gedé, van Rotterdam naar Java passeerde 4 Oct., des namiddags, Kaap del Ai-mi. Het stoomschip Telamon, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 4 Oct. Dungeness. Het stoomschip Ambon, van Amster dam naar Java, passeerde 3 Oct. Kaap Blanc. Het stoomschip Koningin Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, arriveer de 2 Oct.. te Padang. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 3 Oct. Kaap Carvoeiro. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzeilde)' niet teruggegeven. voor de Leden der Broederschap .,Haarl. Processie naar Kevelaar". Gedurende de week alle avonden, uitgezonderd! Zaterdagavond, te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdagochtend liet Rozenhoedje na de H. Mis van half 10. Kerk van het Allerh. Hart. Kleverparkweg. Gedurende de week zullen de H.H. Missen worden opgedragen te half 8, lialf 9 en half 10 uur. Dinsdag t,e half 9 gezongen II. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur net Lof en Rozenhoedje. Woensdag Donderdag en Zaterdag het Rozenhoedje na de H. Mis -van nalf 10. Vrijdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart. 's Av. te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdag-namiddag van 5 uur tot half tien gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Deze week de-s avonds te 8 uur het Lof. Gedurende de Octobermaand zal de rozenkrans gebeden worden van 6 tot en met 19 October des avonds onder het Lof van 8 uur, op het feest van den H. Rozenkrans na de plechtige Hoogmis, op de andere dagen der maand' 'des morgens na de H. Mis van 8 uur. Parochiekerk van den H. Joseph. In deze week eiken avond, te 7 uur het Lof met het Rozenhoedje en' die voorgeschreven gebeden. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in ue Aap ei van het Miracu-leuse Mariabeeld. Het Lof des avonds te 6 uur. Zaterdagmiddag van 5 tot 10 uur ge legenheid om te biechten. In deze week H.H. Missen en dfe Catechismus op den gewonen tijd. Bijkerk van de H. Elisabeth ,,op het Klooster". Dinsdag. Donderdag en Zaterdag Catechismus om 12 uur. Door d'e week de H. Mils om 8 uur. Dagelijks voor en na de H. Mis, Za- terdiags van af 4 uur gelegenheid om te biechten. Het Rozenhoedje en die October maand gebeden zullen dagelijks na de H. Mis. en op die dagen dat er Lof is, onder het Lof gebeden worden^ Vervolg Stadsnieuws. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Door slapte in de afname van rieten meubelen hebben twee der grootste ra- brikanten te No'ordwolde (Fr.) beslo ten hunne fabrieken voorloopig voor 14 dagen te sluiten. Daardoor zijn circa 100 werklieden tijdelijk werk loos. Men verwacht dat meerdere fa brieken tot tijdelijke sluiting zullen overgaan; alle magazijnen zijn stop- vol. Sommige werklieden zien reeds el ders naar werk om, wat hun hier en daar gelukt is. Zij verwachten niet dadelijk het eind© der malaise in den rieten-meuhelen-handiel. Woensdagmiddag heeft het staken de tramwegpersoneel te Genève met 317 tegen 47 stemmen tot volhouden besloten. BUITENLAND. Aangaande de conferentie, gisteren te Washington over de werkstaking in de kolenmijnen gehouden, worden de volgende nadere bijzonderheden ge meld. President Roosevelt zat, toen hij dev vertegenwoordigers van beide partij en' ontving, in een grooten ziekenstoel, terwijl het bezeerde been lang uit op een kussen uitgestrekt lag. Hij be groette de bezoekers hartelijk, en, toen allen in de kamer waren, las hij een verklaring voor, die hij had neei-ge- schreven. Daarin betoogde, hij, dat er drie partijen betrokken waren bij den De wassen neus der grenscom- missie. Mijnheer de Redacteur. Nu dachten wij, ex-grensregelaars, nog al. onze taak zoo vlug en zelfstan dig volbracht te hebben, en de kritiek te'hebben beschaamd, die gezegd had, dat er, met 't oog op die samenstelling der commissie het ergste te verwach ten was, en daar komt nu, na af loop, eensklaps een niede-ex-grensre- gclaar verklaren, dat hij de geheele geschiedenis een wassen neus vindt, en wel omdat de commissi© geen in zage heeft gehad van de zooveel hon derd pagina's uf zooveel kilo's papier, als voor de Raadsleden te dezer zake tor visie zijn gelegd. Ik geloof niet, mijnheer de Redac teur, dat ons de inzage dier stukken zou geweigerd zijn, indien d:e commis sie daartoe den wensch had te kennen gegeven, doch er zijn door geen enkel lid der commissie andere inlichtingen verlangd, clan die, welke ons gegeven zijn, en dat is zeker geert toeval of ..esprit d'escalier". Indien de commis sie geen uitvoeriger inlichtingen heeft gevraagd, dan vindt dit feit blijkbaar zijn verklaring in d,e overtuiging, dat de i'inantieel© gevolgen der grensrege ling toch niet bij benadering te be- groóten zijn, of men éen of meer vel letjes becijferingen kent, dan wel even- zooveel kilo's. Tot staving dezer bewering wijs ik op cle manier, waarop de Raad de grensregeling behandeld heeft. Dins dag stemden 13 leden voor de motie- v, d. Kamp, omdat zij geen voldoende gelegenheid hadden gehad' de zooveel kilo's stukken te bestudeeren, en den volgenden dag werd het rapport van B. en W., behoudens enkele klei ne wijzigingen, zonder eendge open bare beraadslaging, eenparig aan genomen. Nu is 't eenvoudig onmo gelijk, dat de 13 bovenbedoelde leden tusschen de beide vergaderingen vol doenden tijcl gehad zouden hebben, om dien berg stukken wèl te bestudeeren. dat zij desniettemin, hun steun aan het rapport van B. en W gegeven hebben, kan dart m. i ook niet anders Worden verklaard, dan door aan te nemen, dat zij de finantieele voorspellingen als van b e t r e k ke 1 ij k ondergeschikt belang hebben beschouwd, en zij in ieder geval de zaak zelve voldoende meenden te kunnen beoordeelen. zon der de lijvig© hoeveelheid stukken grondig te bestudeeren. Zoodat ik maar zeggen wil, dat de Commissie bij het niet kennisnemen van die stukken niet veel heeft ge mist, ©n ik dus niet geloof aan een wassen neus. Te meer niet, omdat de commissie met haai- arbeid geheel ge reed was, toen cle Raad zich nog over de grenskwestie moest uitspreken en' derhalve bet advies der Commissie een geheel zelfstandig karakter draagt. Dat de Raad! en die commissie bei den tot nagenoeg geheel dezelfde slot som gekomen zijn, is zeker de beste waarborg, dat de genomen beslissingen inderdaad onder de gegeven omstan digheden. in bet waarachtig belang der gemeente te beschouwen zijn. OOK EEN EX- GRENSREGELAAR. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Dinsdag de gelezen© H. H. Missen te 7 en 8 uur waaronder de H. Com munie zal worden uitgereikt. Te 10 uur plechtige Hoogmis met predikatie te houden door den Zeer Eerw. Zeer- gel. beer G. A. Loots, Regent van d'e R. K. Kweekschool te Hoorn. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mi3 ter eere van d'en H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur Lof en Verga dering der Broederschap van den H. Antonius. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mi's Brongebouw. Ondanks de vele uit voeringen hier ter stede, was het Zon dagavond in het Bromgebouw, alwaar ons Stedelijk Orkest eene uitvoering van strijkmuziek gaf, toch zeer goed be zet. Geen won,der ook, want het pro gramma vermeldde twee solo's voor cla rinet en fluit. De clarinet-solo door den heer B. Nel mag op artistieke wijze uit gevoerd heèten, want innig beschaafd blies hij het Quintet van Mozart en zeer zacht waren zijne piano's, wat ons in ziens zeer moeilijk op ,een blaasinstru ment i's. Hij had dan ook een welver diend succes. De altijd kalme fluitist Schmidt had uitbundig succes met de fantasie „Faust" van Gounod. De vele technische moeielijkheclen die er in voorkomen voerde hij met het meeste gemak uit. De langzame tempo's waren zeer hel der zonder bijgeluid, wat bij fluitis ten anders nog wel eens voorkomt. Het orkest werkte zeer verdienstelijk bij de begeleiding van de solo-nummers, als ook de nummers Ouverture Oberon en Fantasie van Schumann werden uitste kend uitgevoerd. Overigens mogen we toch zeker wel opmerken, dat het ko per wat beschaafder kon zijn, want trompetten en Trombone's doen wel wat al te veel hun best. Dit zal zeker zijn1 oorzaak wel vinden in het nu pas afge loopen zomerseizoen, daar het koper dan zeker wel siterk mag zijn. Over de 1ste uitvoering kunnen wij evenwel zeer te vreden zijn en hopen, dat de heer Kriens het publiek nog menigen avond van zulk genot zal verschaffen. rij? en misschien meer steden in Frank- ijk, en dan naar Eerlijn en door Duitschland heen, maèschien wel naar "Weenen en St. Petersburg. Het zou dus nog wel lang kunnen duren, vóór Haarlem aan de beurt was. Maar ko men zouden ze. „Seg tegen onse ">nde te Haarlem, dat ons graag kom.'' Een huiselijk, gezellig gesprek was het. Daar zaten de drie heiden, zon der een zweem van stijfheid of ver toon, natuurmenschen, mannen van de daadde kloeke Botha, met zijn mooie oogen, de la Rey met zijn zwa re, zwarte baard, huiselijk een pijpje rookendie en de Wet met Iets listigs en slims in zijn scherpe oogen. Was 't wonder, dat ze om strijd de gast vrijheid in Holland prezen? Als ze rust noodig hadden». zouden ze daar toch telkens weer terugkomen. „Rus?" zei de Wet, ,,wat praat jij van rus?" En hij vertelde, dat daar niet van inkwam. Tot middernacht kwamen er bezoekers om hen te spre ken. Oom Christiaan was goedlachs, want toen de heer de Lanoy hem verzocht, het bezoek aan I-Iaarlem met vette let ters op hun agenda te schrijven, schoot hij in den lach, om dat „vette", dat in zijn ooren een wonderlijken klank scheen te hebben. Maar ook, toen er gesproken werd van den dood van zijn dertienjarig zoontje, dat altijd met hem meegetrokken was, schoten den stoeren man de tranen in de oogen. Dr. Schepers' naam riep herinnerin gen bij hen wakker aan den vermoor den krijgsmakker Het gesprek was prettig, gezellig, maar kon niet langer duren. Er wacht ten alweer anderen. Een langdurige conferentie met, een van de vrienden moest gehouden worden en dan kwa men er nog meer bezoekers. De drie heeren namen dus' afscheid en keer den naar Haarlem terug. Derhalve het kan nog lang duren, maar ze komen toch, de generaals Natuurlijk zal de ontvangst eenvoudig zijn, zooais in de omstandigheden past: een bezoek aa.n den Commissaris der Koningin, een bezoek aan 't. Stadhuis, eeu rijtoer en na 't middagmaal recep tie in de groote zaal van de Sociëteit Vereeniging. Misschien een kerkdienst, Maar al die plannen zijn nog vaag. MorgenDinsdagavondspreekt Mr. P. J. Troelstra in den schouwburg over de gemeenteraadsverkiezing. Mr. Troedstra is de candidaat der S. D. A. P. en der volkskiesvereenriging in dis trict II. Schouwburg. Dei Faust-op- voering gisterenavond is een groot succes geweest. D© Schouwburg was tot aan den nok Itoe gevuld en men was zeer voldaan met de zeer goede bezetting der partijen, terwijl de ko ren heel goed waren. Inplaats van den heer Vos, die zooals aangekondigd was, zou optre den, zong de heer Pauwels. Het is een prachtig geslaagde Faust-opvoering geweest, (tiej meer verblijdend omdat het voor een stampvol huis was. Zaterdagmiddag werd door den ar chitect J. B. Lasschuit alhier aanbe steed het houwen van een stoom ververij en chemische wasscherij. ma- ch'ineschoorsteien en knechtswoning, aan de Brouwersvaart no. 74, voor re kening- van de firma Haversmidt en Klaje. Ingeschreven werd als volgt A. v. d. Lande f 15999C. Groot en P. ,T. van Paradijs, f 13734 C. den Hol lander f 13600 J. Nonneke,s en C. Rol f13578 A. Ri-nkema f13518: P. v. Duuren f13243; I-I. Lond'on, f12980; P. de L-ugtt, f 12925 G. L. Zandvoort f12500; W. Saeijs f12343; J. T. Bak ker f12400; W. II. Neuteboom en Zn. f 11681 H. J. Gevl firma Mariens en Zn., f11222. Alle inschrijvers wonen alhier. De Boeren-generaals. Als bestuur van de afd. Haarlem van de Zuid-Afrikaansche vereeniging waren de. heeren Ed. de Lanoy, Dr. J. B. Schepers en Mr. S. H. Bloembergen Zaterdagavond naar den Haag gegaan 'om daar de Boerengeneraals te spre ken. Ze waren thuis in het Hotel Vieux Doelen, pas uit Meppel teruggekeerd. Botha had er nog een bouquetje van in zijn knoopsgat. De ontvangst was allervriendelijkst, en toen de heer de Lanoy als waarnemend voorzitter het doel van het bezoek had uiteengezet, verklaarden de generaals zich dade lijk daartoe bereid. Maar wanneer Ja, Ja, dat konden ze niet zeggen. Eerst moesten ze nu naar Brussel en andere steden in België, dan naar Pa- tterdam op, die zeer zuiver en helder i twee liederen zong, en een aangena- men indrukop de aanwezigen maak te met haar klankvolle stem. De begeleiding van mej. Frida Sterck alhier viel ten zeerste Ite prij zen. Als solist kon men zeer zeker wel op haar vertrouwen. Bijzondere vermelding verdient ook het optreden van het quartet „Zang- lust" dat zeer mooi een vierital num mers ten gehoore bracht. En ten slotte mogen wij met zeer veel waardeering spreken over den heer Carel Phlippeau, die in een tweetal liederen het talrijk publiek deed genieten van zijn schoone stem en mooie voordracht. Bekeur d. Een tapper is bekeurd wegens het verkoopen van Sterken drank in het klein aan een kind be neden den leeftijd van 6 jaar; een tapster omdat zij hare tapperij voor het publiek open had op verboden tijd. Mede zijn bekeurd de zich daar bevindende personen. Blijkens den pas verschenen vijfjari gen balans van de Algemeene Friesche Levensverzekering-Maatschappij te Leeu warden zijn tengevolge van de verkre gen winst de uitkeerïngen der verzeke ringen gesloten vóór 1 Januari 1897, wel ke reeds met 30 waren verhoogd, we der met 4 verhoogd en zal dit laatste tevens geschieden met de verzekeringen na dat tijdstip aangegaan. Als winst van verzekeringen uit te be talen bij vooraf bepaalden leeftijd of bij overlijden zal aan de verzekerden eerst daags 10 worden uitbetaald. Zaterdag 4 dezer herdacht de heer J. M. W. Sevenhuijsen den dag, waarop hij voor 12 1/2 jaar optrad als in specteur van. de Levensverzekering- Maatschappij „Haarlem". Van heinde en ver werden hem gelukwenschen toege zonden. Te water gereden. Zondagmid dag omstreeks 5 uur geraakte een kar in den Gasthuissingel nabij Gr. Houtbrug, doordat een jongen, die .de, kar weg moest brengen, haar niet meer houden kon. Door een schipper werd de kar er uitgehaald'. De hond die onder de kar liep, zwom naar den leant. Woensdagavond a.s. z a 1 d e m u- ziekvereeniging „Harmonie", directeur de heer Hoffmeester, een serenade bren gen aan den heer J. P. Janssen, welke dien dag zijn 25ja.rig jubileum bij de H. IJ. S. M. alhier herdenkt. Veertig leden nemen aan de serenade deel. Om 8 uur vertrekt men naar de woning van den jubilaris. Heden is het 14e 1 ij k in het Mausoleum bijgezet. ,.D. I. N. D. U. A." Ter gelegen heid van haar 5-jarig bestaan gaf het Neutraal Gemengd Zangkoor D. I. N. D. U. A. Zaterdagavond' een© uitvoe ring in de groote zaal der Vereeni ging. Het concert werd geopend met een marsch van een klein harmonie- koortje, dat over het algemeen geno men niet best werkte. Toen dit koortje drie nummers ge speeld had, begon heit zangkoor met het oude Wilhelmus dat staande door de aanwezigen werd aangehoord. Daarna trad de president, de heer Verkoy, op heit podium en wees in een krachtig en toespraak de aanwe zigen op den grooten bloei der veree niging, alsmede op het streven van den directeur, den heer Carel Phlip peau, om zijn vereeniging steeds hoo- ger te ontwikkelen. Daarna werd der vereeniging namens mevrouw Phlippeau een prachtige banier aan geboden, alsmede door een der da mes een medaille ter herinnering aan dit feest. Aan den heer Phlippeau werd bovendien nog een beeld met zuil ten geschenke gegeven voor zijn ongekendien ijver. Ook mogen wij niet onvermeld laten dat de heer Groet de vereeniging een schilderij aanbood. Aan belangstelling ont brak het dezen avond dus niet. En dat deze vereeniging in de belang stelling van het publiek kan aanbe volen worden, bewees zij door het prachtige zingen der eerste twee nummers, n.l. De Zee, van A. C. Brouwer en Hymne van F. Silcher. De nuances werden uitstekend uit gevoerd, en ook helt toon honden ver dient allen lof.. Daarna trad de sopraanzangeres mej. Mary van Wijngaerdt uit Am- Gevonden voorwerpen: Een bruine hondenzweep, een meïs- jeshoed, eenschooltasch met boeken ten name R. H. Van Klaveren, een grijze pet, een roode zakdoek, een zilveren paternoster in lederen étui. een spaarbankboekje van de Stuivers spaarbank. In de Groote Houtstraat reed een vierwielige vrachtwagen met huis raad. Door het afloopen van ,een moer kantelde de wagen, zoodat alle voorwer pen daar af vielen. Uit de Omstreken. Heemstede. De verkiezing van drie leden-patroons voor de Kamers van Arbeid van de Con fectiebedrijven za ahier gehouden v den op Donderdag 30 October a.s. en de herstemming, zoo noodig, op Donderdag .11 November d. a. v. Beniiebroek. Ten huize van IJ. B. aan de Leidsehe vaart alhier, doet zich een geval van fe- bri,s typhoidea voor. Hillegom. In den afgeloopen nacht verbrandde de bloemisterij van den heer J. Telkamp. De oorzaak is onbekend. Burgerlijke Stand Bevallen: 1 Oct. A. C. Luijten—van den Raadt d. 4. E. M. v. Zutphen—St-ren- gers, z. 5. E. de Nijs—Muller d. 3. P. J. GroeneveldHallo z. 5. C. M. de Graaff- Kraan d. C. Kunkeler—Brans d. 4. W Scholte—van den Otter z, Overleden: 4 Oct. A. K. Gubbels— Snoeks 48 j„ Hagestraat. 5. W. Roodhoff 48 j., Gortesteeg. D. Verton 22 d., d., Oranj eboomstraat. Amsterdamsche Beurs Gister. Vrd.3 OCl. H 21/ï pCt. Ned. Werk, Bohnld 41 h pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.... 462 Aand. Moeara Eniin.113 Aand. Perlak Petroleum Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy.. Aand. United Steel Conïplls/i Aand. Atchison Topeka495/s Aand. Union PacificS20 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 1063/i Aand. Missouri Kansas Texas 30 Aand. New-York Ontario335/s Gew. aand. Kansas City South. 34s/i Pref. aand. id. id56Va Gew. aand. Southern Railway. 383/.| Aand. Wasbash34 Aand. Denver Rio Grande.4Sl/« Gew. aand. Erie391/® Heden d. 6 Oct 40s/i 88s/s 1051/i 1061/, 291/lf, 333/, 33S/8 55 4313/10 381/2 370ste Staatsloterij. Trekking van 7 Oct. 5e Klasse, 14e Lijst, No. 1031 f5000. Nob. 5122, 15907, 18276 f 1000. Nos. 2404, 6514, 8248, 13617. 17343, 18720 f 400. Nos. 1242, 4662, 4806, 6163, 7754, 10810, 12407, 17318 f 200. Nos. 2174, 2907, 4187, 10636 10966, J1923, 12115, 13999, 18389 f 100. Prijzen van f 70. 1413609 6440 896212978 1517218407 1813747 6497 92391300115243 18503 2413801 6515 94611305315277 18557 4113825 6731 9585 13157 1529318898 417 3836 6893 971913185 1560718905 500 3885 6901 9776134011566618924 571 3974 7030 9849134181572119001 610 4057 7033 9865134521574919054 680 4202 704110016 13535 157651908S 793 4354 719610051136191589619115 8S5 4538 724310061136901592719210 916 4585 7289 10307 137901602919292 967 4611 7309103461388316094 19326 1243 4625 740910384139171609519355 1307 4628 752310427 139511611615366 1458 4641 7709 10441139621623319518 14644666 7728104911396S1629319607 15064684 7770 10556140381631319635 1515 4760 777210652 141581634919813 1617 4779 7792 10689142091640119966 1642 4791780910738 143401641119990 17264968 7892 1091514377 1663320112 18185033 764811263144391666320200 18365054 7992 11548145921689420204 1849 5416 S04711641 1464616934 2037S 19805427 8067 11917 146611709420424 2315 5440 814212075 14727 17233 20426 2408 5459 826112186 14769 17482 20427 2475 5464 827112299 14775 17502 20462 2909 5465 8289123281486017584 20522 2924 5593 848412489 1486117783 20567 2926 5607 865112563 1494217849 20617 3169 5658 876912657 1496217928 20853 3210 5766 878012693 14979 17995 20875 3259 5768 881412722150331S065 20881 3329 5773 8831127241508818318 20995 3450 62418853129631514718399 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 627755705 849111828 146S2 17851 22 2778 57611 84991154714ÖS517860 121 2795 ÖS24 S55411577 1472617S64 147 2812 5830 8555116041473017868 162 2849 5S32 8568116161473814877 208 2858 5852 S7U911643 1475518010 319 2869 5865 8738116681476818038 324 2863.5863 875211747 1482818040 336 2896 5921 8772 1180914S30 18084 42229155965 8S3711S2614S441810O 43529386999 890311839149011S106 566 2942 6051 8905118691494918151 6912951 6070 8914119031495518157 60730536076 8966119621495618181 63031316109 8983119931497318194 6913142 6112 9003120U214987 18229 69381606117 903812007 1499618265 767 31706118 90."4 120201505218284 7613178 6165 9183120371505S18475 764 3193 6182 9184121231510418484 774320962ll 9227121401519416622 82232646227 9249121671625818532 827 3294 6316 9292122171523518544 884 3304 6332 929512237152621S652 886 3341 6374 93331230915265 18555 9093398 6433 933512316163O618Ö60 924 3414 6436 9342123371538713614 977 3432 6480 93441233815407 18615 982 3491 6521 93731234111542518624 lOOl3493 6531 9896123751546718664 1017 3572 6546 9410124121548318764 1043 3596 6598 9435124141553018778 10563698 6605 9458124221554318537 108636516613 9468124651561618842 108836566616 9476124641562818861 1139 3688 6618 9478125 '7 1570315858 114037066722 9479125761572818S91 1197 37816792 950212687 157331S909 1225 3860 6807 9503126901574418910 123238696861 9616127311575318919 1324 3877 6864 9528127691576119025 133038946875 9530127901577919073 1334 3949 6938 954212814 1579119095 1386 3959 6956 9653128311579419039 1399 3982 6972 957212S451688019122 1407 4045 6982 9720128721558119144 14104092 7001 9722128901589219200 1419 4129 7021 9757129191593619205 1455 4174 7086 9794123751596319257 14814209 7101 9810129951595719271 1497 4212 7142 9819129981600419281 1507 42507178 9S9U130UU1601619282 1573 4274 7203 9903130331605619315 16214.372 7389 9931 1„076 1607019341 168644277439 9943180771607213441 1714 4456 74S7 99ü6131001607419499 17654517 7582 9391131091607819517 1839 4554 758810019132741609919519 1843 4619 759910045132891« 126196l8 1854 4677 760610091133451613319634 18944678 763110110133611616519661 1913 4727 765310113133961621519663 19164733 766910236134801022919697 19304778 76S8102471349710248197IQ 1953 4727 771110266135141636919767" 1972 4133 771510278135691641919761 2013 4778 774810349135991644619793 2019 4894 77751036113615 1655219808 2035 4929 77941036713665 1660819S4O 20554938782010414137451669619S45 2061496a 782210445138111674819984 20654981783410486138191681120012 "2075 4982 7S4010511 1387116835 20045 2137 4983 78501U51813921 1684820050 213850487876105521395416868 20070 2139 6049 790910607 1398616884 20089 2140 606179111U61913994 16888 20099 2145 5065 7924106301400916912 20158 21935066 79431U635 140Ö9 16916 20207 2266 5069 794710656140981694120258 2248 5070 7961106731415516980 20259 2372 5073 79651069614173 16998 2' '312 2384 5098 797010708 1417517U44 20329 240151667996107121418317095 20349 2138 52268002107601419317122 20480 244152328018108521421017132 20493 2456 5237 8040108731424317168 20499 246" 525880621101514263 17263 "0540 25335264806811155142771736320690 256052918078112091427917369 20691 2572 5304S1331121614290173»520694 2586 5310815011219143041741220745 2691 5382 817211227 1432917440 20754 2589 589o 8181 11323 14350174S4 20790 2320 54-268185 1132414370 1765320837 2658 5445 8186113731438017665 20961 2662 5627 818,113861438917672 2666 5552 820511419 1439417711 2699 55628-269114361441517723 2704 559082801146114499 17748 2747.55998430114621457617777 2762 56118449115201464717827 Telegrammen. LONDEN 6 Oct. (R. O.) De Stan- dard verneemt uit Durban, dat gisteren 41 Boeren, voornamelijk Kaapkolonis ten, in hechtenis genomen zijn bij hun terugkeer uit het krijgsgevangenkamp op Ceylon, onder beschuldiging va t hoogverraad. Marktnieuws. Op de heden alhier gehouden Graan- en Zaadmarkt waren aange voerd: 65 Hl. Witte tarwe, f 7.00—6.50; 155 Hl. Rogge f 5.50—5.10; 610 Hl. Haver f 3. tO3.55; 25 HU. Duivejnboonan, f 7.40; 80 Hl. Groene Erwten, f 9.00; 15 Hl. Mais f 5.30. Advertentien. PRO DEO Uit een exploit van mij, deurwaar der van den eerslten October 1900 en twee gedaan door aanplakking aan de hoofddeur van de gehoorzaal der AiTondissements-Rechtbank te Haar lem en ten parkette van den E.A. Heer Officier van Justitie bij voor noemde rechtbank, ten verzoeke van REINDERT VAN DEN BURG, wo nende te Haarlem, blijkt dait aan PETRONELLA ELISABETH MUL DER, wettelijk g&domiicilielerd ta Haarlem, doch wier werkelijke ver blijfplaats thans is onbekend, is be- teekend een vonnis door de Arrondis- se men ba-Rechtbank te Haarliqm op den zestienden September 1900 en twee tusschen Reóndtert van den Burg als eischer en Petronella Elisa beth Mulder als gedaagde, gewezen. A. GLASER, Deurw.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3