Hel Huis onder ie Zee NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. INBRAAK. Jaargang Dinsdag 14 October 1902. No. 5918 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers. 0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37J4 de omstreken en franco per post 0.45 AI.) VERTINT r ÉN Van 15 regels 50 Ofce.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is ae prige der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, iZmiiler jSuïtenSpasrue No. Telefoonnummer der liedactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A, DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère Gr. Li DAUBE Co. JOHN F. J0NE8» 8ucc., Parijs 30»' Faubourg Monimwrtre. ftaarieiy's Dagblad van 14 Oct. ssevat o. a. Uit Frankrijk, De werkstaking in Genève geëindigd. De staking van Fransche en Amerikaansche mijnwerkers, President Kruger, De verklaring van De Wet, Wed- renneu te Breda, Gemeenteraad van Koudekerk. Buitenlandsch Nieuws Frankrijk. In zijn antwoord aan dien voorzitter der Gereformeerde Kerk, zeide presi dent Loubet, dat het ideaal der Gere formeerde Kerk, zich te wijden aan rechtvaardigheid en vferbroedering, ook het ideaal der Republiek is. Aan een banket van het repuhli- keinsch comité vatte Vallé, minister van justitie, het regeerimgsprogram- ma in het kort aldus samen: Beper king van denmilitairen diensttijd tot 2 jaren, een algemeen© inkomstenbe lasting, afschaffing van-de.wet Fal- loux en het bestudeeren van de in stelling van een pensioenfonds voor arbeiders. Dnitschland. Eindelijk is er toch een regeering van een Duitschen bondlssiaat, die het bestaan van een vleeschschaarste of ficieel erkent. Het ministerie van Beuss jl. he.eft namelijk een verzoek schrift van den gemeenteraad van Ge- ra, betreffende openstelling van de grenzen voor levend vee, aan den rijkskanselier opgezonden en verzocht om goedgunstige beschikking op de petitie. De vrijzinnige volkspartij zal, zoo dra de Rijksdag bijeen iis. een interpel latie over de zaak houden. Aan de „National Zltg." wordit van vertrouwbare zijde 'verzekerd, dat de Duitsche ,stap die op bevel des Kei zers tegenover de Bóeren-generaals is gedaan, zich bepaalde tot de me- dedeeling van de voorwaarden waar op de ontvangst kon plaats hebben. Een wensch dies Keizers om de Boe rengeneraals te zien, is hun nooit medegedeeld. De hier en daar geuiite bewering, dat zulk een wensch hun meegedeeld is geworden, is minstens een onbewuste, zooal geen opzettelij ke dwaling. Perzië. I-Iet Nowa.ja Wremja spreekt bet be richt, opgenomen in de Allahabad Pio neer, tegendat Rusland reeds een spoorweg had aangelegd van Asjlcaba naar Mesjed, en die lijn binnenkort tot in de Perzische provincie Seistan zou verlengen. Zulk een onderneming zegt het Russische blad, zou slechts in tegenspraak met de nadrukkelijke be palingen van het verdrag kunnen ge schieden. Montenegro. De Polit. Corr. verneemt uit Cettin- je. dat daar groot opzien is verwekt door een poging tot moord on een of- fieier van Podgorizza. Popovits. De moordenaar loste na een korte woorden wisseling twee schoten op Popovits, waarvan een den gouverneur recht in den buik trof en het andere de nieren raakte. Popovits had nog de kracht, zelf ook een revolverschot a;f te vuren op zijn aanvaller, maar miste. Voor hij nog eens kon vuren, zakte hij be wusteloos ineen. De officiei, die tot een Mont&negrijnsche familie behoort, poogde toen te vluchten, maar eenige gendarmen legden op he.ni aan en schoten hem op de plaats dood. Stadsnieuws. Haarlem,13 Ocitober. Stukkeu ?an den Gemeenteraad Voordracht voor onderwijzer aan de 4a Tusschenschool (vacature Messchaert) A. W. Troll, Schellingwoude, P. A. Bos, Beusichem. T. J. Herweijer, Noordwijk. Voorstel tot vaststelling eener nieu we instructie voor de ambtenaren belast met de beteekening van stukken betref fende. de plaatselijke belastingen. In verhand daarmee stellen B. en W. voor, de jaarwedde op 1000 te bepalen. Presentiegeld. Zooals men weet, hebben B. en W. voorgesteld om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Commissiën A. B. en C. tot wering van schoolverzuim om presentiegeld op hunne vergaderingen. Daarlatende of alle leden van die Com missiën persoonlijk dergelijke vergoeding voor zicbzelven zouden wenschen, is er in 't algemeen dit voor te zeggen, dat het van belang is in deze Commissiën le den te hebben, die in maatschappelijke positie gelijk staan met die ouders, welke het meest om schoolverzuim van hunne kinderen moeten worden vermaand. Uit den aard van de zaak zijn dat on- bemiddelden. Kan hun nu geen tijdver- goeding worden gegeven, dan is 't moge lijk dat zij geen lid van de Commissie willen worden of blijven, wat voor een goede samenstelling van de Commissie ongewenscht -wezen zou. B. en W. gevoelen voor dat argument niet veel en stellen hunnerzijds daarte genover, dat ook de leden van de Com missiën van toezicht op het Middelbaar en lager onderwijs en de leden van stembureaus geen presentiegeld .ontvan gen. Zwakker betoog is wel niet denkbaar. De leden van de twee genoemde onder wij s-commissiën bestaan enkel en alleen uit perspnen, die een zekeren maatscliap- pelijken welstand genieten. En wat de stembureaux betreft, daarvoor is het aantal beschikbaren (buiten de Raadsle den) 'zóó groot, dat de moeite die elk hunner zich nu en dan getroost, te ge ring is om daarvoor eenige vergoeding te geven. Geheel anders is dit met de Commis siën tot wering van Schoolverzuim, die in den regel tweemaal 's maands verga deren en daarmee telkens hu* avond kwijt zijn. Wij vertrouwen dan ook, dat Woens dag in den Raad het verzoek van de Com missiën niet zonder gezette overweging tot beslissing komen zal. I-I e t zal velen bekenden van den heer Paul C. van Vlissingen alhier zeker aangenaam zijn, te weten, dat deze morgen Dinsdag 14 October zijn SOjarig huwelijk herdenkt. De jubilaris is 73 jaar, wat men hem zeker niet aan zou zien. De balddad i gh e i d van de straatjeugd gaat ver. Dezen ochtend rinkinkte er een .steen in een van de spiegelruiten van een tramwagen, ko mende van Bloemendaal, zoodat er een groote ster in 't glas kwam. Dader natuurlijk onzichtbaar. Hetbovendek van de voetbrug over den spoorwegovergang, rechts wanneer men naar het noorden gaat, is kapot. Er is een gat in getrapt. Wanneer hierin niet spoedig voorzien wordt, komen er ongelukken. Sociëteit Vereenig in g. Het was stampvol in de vereeniging Zon dagavond. Het gezelschap van den. heer Strengholi trad er op, nu met wat nieu we nummers, waarbij vooral het optre den van „Professor Riki-ri" uitbundigen bijval oogstte. De professor had eenhee- leboel nieuws en toonde op velerlei ge bied een bolleboos te zijn. die daarbij alles op heel koddige wijze te zien gaf. Het- duettisten-paar was ook lièel goed, vooral het laatste nummer werd heel aardig gespeeld. Summa summarum kan gezegd wor- de-n, dat men- zich kostelijk heeft geamu seerd. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben inbrekers weer hun slag geslagen. Thans hebben zij bun nachtelijk werk uitgeoefend bi] den landbouwer E. van Beuzekom aan de Achterbuurt te Heemstede. Door openschuiving van een ïaam aan de achterzijde hebben zij zich toegang verschaft tot de woonkamer, waar de dienstbode in eene bedstede sliep. Deze werd door bet lawaai, dat de heeren maakten wakker, doch durfde uit angst geen alarm te ma ken en hield zich slapende. Zij hoor de de inbreker-s dan ook tegen eikan der zeggen: ..Ze slaapt", en zag daar op dat zij naar de bedstede toekwa men om de deuren daarvan dicht te doen. Door de duisternis heeft zij helaas geen hunner goed kunnen op nemen. Daarna zijn de inbrekers kalm hun gang gegaan, en zooals dat wel meer gebeurt, liep ïiun weer alles mede. Zoo had Van Beuzekom op den schoorsteen een notitieboekje laten liggen met een bankbiljet van f 100er in, dat natuurlijk in do zakken dei- inbrekers verdween. Twee linnen zak jes, inhoudende resp. f 70 en f 20, wel ke 's avonds steeds door Van Beuze kom mede worden genomen naar zijn slaapkamer, had hij nu ongelukkig ge noeg in ziin broek laten zitten, welke op een stoel in de woonkamer lag. Ook deze zakjes, alsined'e een zilveren tabaksdoos een zilveren vingerhoed. een lucifersdoosje met f 5 aan klein geld en een geldbakje met f 5 eigen den d'e booswichten zich toe. En om de kroon op hun misdadig werk te zetten, stalen zij in de koeienstal een peer met glas en brander van een bang- lamp en uit de kleederen der dienst, bode nog een sleutel, waarna zij deze kleederen met stoel en al buiten brach ten en zelf door de koeienstal ook den aftocht bliezen. Daar al het gestolene als het ware voor het grijpen lag, heb ben de. inbrekers in de woning niets vernield. Van de overige bewoners, man. vrouw en eenige knechts, heeft niemand iets bemerkt. Natuurlijk beeft cTe politie weder vennoeden -op eenige personen, en heeft zij dan ook Zondag direct, een streng onderzoek ingesteld, doch tot dusverre te vergeefs. Wel waren eeni- "p verdachten in den bewusien nacht niet thuis geweest, en Zondag vroeg naar Amsterdam vertrokken, doch dat bewijst nog niets. Gezellige b ij e e n k o m s t. Een grooten tijcl van inspanning hebben de leden van I-laarlemsch Operetten- gezelschap en hun directeur, de heer J. de Nobel, doorgebx-acht. en wat meer zegt, niet schoone lauweren is liun werk bekroond. Dus was eene ontspanning voor de leclen hier nu dubbel op naar plaats, ten eerste als vergoeding voor de ge troost© moeit© en opofferingen, ten tweede als herdenking van de zoo roemvol behaalde overwinning. Geen wonder derhalve ,dat de Schouwburg Zaterdagavond! was gevuld met eene vroolijke schare zangeressen, zangers en genoodigden. om daar gezellig en opgewekt feest te vieren. Ge n e r a a 1 Ben V i 1 j o e n s a 1 door de Haarlemsche Jongeimgsver- eeniging worden uitgenoodigd in het laatst van November hier ter stede eene lezing te houden. Naar men ons mededieelde zal hij zeer waarschijnlijk aan dit verzoek voldoen. De opbrengst der vergadering is voor het Nationaal Boerenfonds. ..Doopsgezind Zangkoor. Geregeld houdt Doopsgezind Zang koor" op 9 October zijne jaarverga dering. Zoo ook dit jaar weder. De verslagen van den len secretaris en dejn penningmeester g'etuigdie|a van den dtéeds stijgenden bloei der veree niging, die- dan ook al de acht jaren van haar bestaan onder de erkende, uitstekende leiding van den heer J. de Nobel staat. Den heer E. Liera, dli© vijf jaren het voorzitterschap op degelijke wij ze vervulde, werd bij monde van den heer Ed. A. van Bilderbeek, waarne mend voorzitter, een zeer goed ge slaagde pholtografische groep van het koor aangeboden, waarvan de op name geschied is door den photograaf .Tan P. Louws. De bestuursleden, mej. A. Poppihk, mej. J. Rube en de heer Ant. G. Maas werden met bijna algemeene stem men herkozen, terwijl de heer J. de Nobel met acclamatie zich opnieuw benoemd zag als directeur. Dat helt gebruik gevolgd werd om den heer H. J. Overbeek, eerevoorzit ter der vereeniging, met de verjaring van zijn onderwijzerschap aan de le Doopsgezinde School geluk te wen schen, sprak van zelve. Zondag avond omstreeks zeven uur ontstond) op de Groote Markt een hevige vechtpartij tusschen eenige personen. Deze liep zoo hoog dat de politie om een einde aan het gevecht te maken, genoodzaakt was een der vechtenden naar het bureau in de Smedestraat over te brengen. Gisteren morgen werd tij dens de godsdienstoefening in de Janskerk. waarbij ds. Swaan als leer- aar optrad, een extra-gift van f 100 gecollecteerd. Aan het eind der pre dikatie werd door den voorganger de gever of geefster hartelijk dank ge zegd. Van Dijk's Beschuitfabriek Beschuit- is maar een klein artikel, doch om er dagelijks duizenden en duizenden af te kunnen leveren en deze alle keurig te verpakken in Dus- sen en die bussen weer voor een groot gedeelte in kisten voor den export, daar hoort heel wat toe. Het is dan ooi; een flinke fabriek die de naamlooze vennootschap ..Van Dijk's Beschuitfa briek" uitsluitend tot het faöriceeren der hekendié en thans welhaast be roemde beschuit, door den architect Van der Ban beeft doen ontwerpen, onder wiens directie de aannemen: Bec- cari het sierliike flinke, doch bovenal practisch ingerichte gebouw aan de Paul Krugerkacle heeft gebouwd. De welwillendheid van cien direc teur, d'e heer Van Dijk. stelde ons de zer dagen in de- gelegenheid de fabriek in alle deelen te bezichtigen en gaar ne geven wij den indruk van dat be zoek weer. daar ongetwijfeld velen on zer lezers zich voor de fabricage van een dergelijk consumtie-artikel inte resseeren. Binnentredende door den hoofdin gang komen wij door vestibule en trappenhuis rechtuit iïT de bakkerij, een luchtige en goed verlichte ruimte', waar de temperatuur u niet zou doen gelooven dat daar vier groote dubbele keete-lucht-ovens worden gestookt, waaruit alle beschuit moet. te voor schijn komen Het. geheim zrt nierin dat de ovens van achteren worden ge stook f, wat bovendien het groote voor deel heeft dat er in de bakkerij zelf volstrekt geen kolen komen, waardoor de netheid en zindelijkheid hier niets te wenschen overlaat. Men ziet dan ook niet anders dan de'helderwitte Meeding der o akker sge- zellen die rustig voortwerken in de aangename lokaliteiten. Naast de kolenbergplaats bevindt zich in een uitbouw de motoren-ruimte, waar de kracht wordt opgewekt die noodig is voor het drijven der hulp machines. zooals de kolossale kneed machines, de d'eeg-verdeelmachines, de beschuit-snijmachines enz. enz. Gelijkvloers bevindt zich ook nog de ruimte waar de duizenden beschuit- vormen zijn opgestapeld die niet tot hei onmiddellijk gebruik dienen, ver- der d'e pakkamer. waar een aantal meisjes de verpakking in bussen be zorgen, daarnaast de groote zaal waar de bussen wederom in kisten worden verpakt en vanwaar bet fabri- caat de wereld ingaat. Do reuzensta pels bussen van verschillenden vorm en het groote aantal kisten dat hier op verzending staat te wachten, geeft eenig denkbeeld van den omvang van het bedrijf. Aan den anderen kant van het ge bouw, bij den hoofdingang, bevinden zich de toiletten en waschplaatsen voor het personeel, daarover de in richting voor het schoonmaken yan blikken, wat op dezelfde wijze geschiedt als het reinigen van melkflesschen in de groote inrichtingen. Hier bevindt zich ook de lift, die de bussen van den voorraadzolder naar beneden of van den pakkamer naar den Zolder voert voor de export-verpakking. Daar wor den nl. de bussen nog eens in blikken kisten verpakt, want naar alle deelen der wereld heeft de Van Dijk's be schuit, voornamelijk de- vierkante be schuit op welker fabricage de firma zich speciaal toelegt, reeds haren weg gevonden. Van iiet ba icon van dien zolder worden de kisten direct afgeheschea op de gereedstaande wagens aan den zijkant van het gebouw. Aan den an deren kant word: het meel opgelie- schen naar den meelzolder, waar het in de zeef machine wordt geschud, waaruit het door stortkolcers gevoerd wordt direct in de kneedmachines die in de bakkerij staan. Practisch© inrichting 'is blijkbaar de hoofdgedachte van 'len bouwmees ter geweest, wat ook blijkt uit de plaatsing van het kantoor, dat in alle opzichten in het midden der fabriek staat. De eene zijdeur geeft het ge zicht op de oovenelkanaer liggende pakkamer en -zolder, de andere zij deur op den meelzolder. Tn den achtermuur van het kantoor ziet men door openslaande vensters vlak in de bakkerij en door de voor deur komt men rechtuit naar het bu reau van den directeur, dat aan den straatkant gelegen is. Onder het gebouw bevindt zich nog een kelder van 80 vierkante meter voor het bergen der grondstoffen. Mocht eventueel uitbreiding noodig zijn. daartoe is ruimschoots gelegen heid. daar de fabriek nog slechts ém Vierde gedeelte beslaat van den be schikbaren grond. Tegen den tijd, dat de fabriek die afmetingen heeft aan genomen. zal Van Dijk's beschuit een wereldartikel geworden zijn, zooals de hollandsche cacao en de ITolland- sche bloembollen, die den holland- schen roem in het buitenland hoog houden. Ned. Maats, voor Tuinbouw en Plantkunde. De Bloemen- en Planten-Commis- sie dezer Maatschappij heeft in hare Ootobervergadering, gehouden in „Artis" te Amsterdam, de volgende onderscheidingen toegekend, als: Getuigschriften 1ste klasse, aan: 1. Cactus-Dahlia Hejrzogin Anna, door de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem als nieuwe plant inge zonden. Feuilleton. door MAX PEMBERTON. 2L Maar ik was alleen op de plattelands Latijnsche school, en wat ik er aan het eene oor niet in kon krijgen, kon de meester evenmin in het andere du wen. Wel, ik zou heel wat geven wil len, om te weten, wat gij vannacht weet! Hij glimlachte, wat verwonderd over het compliment, dacht ik en sneed hij met één woord af: Ik zie in, hoe weinig ik weet, en dat is een begin, zeide hij. Misschien zal Ken's Eiland dat weinig minder maken. De meester van Ken's Ei land heeft mij edelmoedig naar de hoogeschool dejr matuur gezonden. Ik denk, dat ik begrijp, waarom hij mij toestond' hier te komen. Re moet hier dus over nadenken, kaptein... kaptein... Jasper Begg, zei ik, die eens mees/ter van Ruth Bellenden's jacht de „Manhattan" was. En Peter Bligh, zijn scheeps- maat, die altijd te vinden is waar de proviand goed is. Seth Barker zei niets, maar ik noemde hem, alsook George Venn. Van dien tijd af geloof ik, dat wij el kaar beter leerden kennen en elkaar waardeeren als makkers die de for tuin gelijkelijk tegenwerkt. Al was onze plicht gevaarlijk, wij hadden ten laatste toch voedsel, drinken, en tabak voor onze pijpen, en een zeepaJan beeft weinig m,eo(r noodig om hem gelukkig te maken. Waar lijk, wij zouden den nacht heel ge noeglijk heben doorgebracht, alles vergetend, walt er aan was voorafge gaan, en nog moest komen maar een v^tge herinnering aan 't middernach telijk unr, dwong ons aan onzen vreemdien toestand te denken, en al les wat er nog van komen kon. Wij waren wel op ons gemak, zoo als ik zei; want dr. Gray had voor ons allen goede slaapplaatsen ge vonden. George op de sofa, zijn baas in een leuningstoel, Peter Bligh en Sefth Barker op hun ruggen voor het venster, en hijzelf in een hangmat tusschen de keukendeur. Wij hadden elkander goeden nacht gezegd, en ons gereed gemaakt te gaan slapen, toen er een spookachtig, wild ge schreeuw uit den grond' kwam, zoo akelig, als van menschen in doods angst, dat wij allen opsprongen, en zoo wakker mogelijk luisterden naar helt vreeselijke gegil. In het eerste o ogenblik verroerden wij geen vin, zoo vreeselijk was dat geschreeuw, J maar de doctor, die het eerst bij zijn zinnen kwam, stapte naar het raam, en trok er het zware gordijn van daan. Toen zag ik, in het schemer achtige licht, een wonderlijk goud blauw, dat in nevelwolken over de duinen van de bungalow zweefde, een schouwspel, dat mij het bloed in de aderen deed stollen. Twintig mannen en vrouwen misschien wel, sommi gen Europeanen, anderen inboorlin gen, gekleed in zeemansjassen of lompen, dansten een wilde, fantasti sche dolledarus, die geen razende Der- wish had kunnen verbeteren, of na doen, zelfs in zijn wildste oogenblilt- ken. Ronddwarrelenl, hun armen ten hemel strekkend, sommigen wierpen zich languit op den grond, of belten met hun woeste tanden in de aarde, openscheurend hun vleesch met mes sen, geleken deze arme menschen in hun ijlhoofdigheid veel op beesten, en vulden het heele woud met hun melancholisch gej ammier. Misschien duurde de vlaag tien minuten, toen viel één voor één ter aarde, angsjfcig hun ledematen, gezicht of lichaam verwringend; een groote stilte kwam over het huis, toen wij hen daar in dat koude, heldere licht zagen, onge voelig voor den dood die over Ken's Eiland zweefde. Wij zagen alles, wij kenden de •vreeselijke waarheid, er verliepen eenige minuten voor iemand zijn mond1 opende. De be'toovering was nog over ons een beftoovering van vrees en angst, zooals weinigen ken nen, hoop ik. De lachende koorts, legde de dokter ten laatste uit; het gordijn met bevende hand zakken latend. Ja daarvan heb ik wel meer gehoord. Toen zei hij, wijzend, op de lamp op tafel: Drie dagen, vrienden, drie da gen tusschen ons en dalt! HOOFDSTUK XIII. Gij hebt begrepen, dat Dr. Gray ons drio dagen veiligheid beloofde in de bungalow en nu wil ik u vertel len, hoe het kwam, dat wij het huis den volgenden morgen verlieten, en opnieuw op de vreemde boodschap uitgingen. Er is een oud spreekwoord onder zeelui, n.l. hoe heviger de storm,hoe dieper d'e slaap is. Er is misschien niet nieerdan een pet vol wind noo dig om zeemansoogen It© doen slui ten, en al zou men hem vertellen dat hem morgen zijn vonnis wacht, ge loof ik toch, dat hij zijn vier uur slaap nemenzou. Maar op Ken's Ei land' was alles verschillend, daar twee onzer den slaap niet konden vatten. Telkenmale keerde ik mij om en om, naar dr. Gray, die dlruk be zig was met zijn smeltoven, en hoor de Pejter Bligh snorken, alsof h thuis in zijn bedje lag. Niettemin sliep ik langzamerhand in, en droom de van het eiland en al de vreemde dingen, die er gebeurd waren, sinds wij onze voeten aan wal hadden ge zet. Verscheiden geluiden en gestal ten zag ik in mijn droom, en de lie felijke figuur van Rutli Bellenden onder hen. Ik zag haar, moedig en geduldig in de tuinen van de bunga low; de woorden die zij gesproken had: „In 's hemels naam, kom te rug!" ruischten in mijn ooren als mu ziek der zee. Zooals in droomen voorkomft, stond het voorval mij som tijds slechits in vage trekken voor dén geest, en bracht mij heen en weer, nu eens naar de hooge zee in de En- gelsche haven, dan naar het eiland terug, en de baai, waarin ik 't eerst landde. Het duidelijkste herinner ik mij een droom, die mij aan den rand van het waiter bracht, met mijn hand in de hare, in een hevigen storm met inktzwarte wolken die over de riffen dreven, het licht flikkerde weder en een vloed, die zoo snel opkwam, dat hij ons dreigde t& overistroomen, vloeide over het land, waarop wij stonden. Toen ontwaakle ik. bet daglicht was in do kamer eq. dr. Gray zelf stond bij het venster te. wachten Ja, zeide hij, als beantwoordde hij een opmerking van mij. wij krijgen storm, en gauw. Zeg dat niet. riep ik, dat heb ik gedroomd. Ik moet den donder iri mijn slaap gehoord hebben. (Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1