Drie KiartetawÊn FRANKRIJK. „Proza en Poëzie". CONCERT GEVRAAGD Kleermakers-halfwas „P0M0NA", Vegetarisch Hólel-Restaurant Juffrouw. D!eii«tb«dc EEN Jongste Bediende field verkrijgbaar. Brongebouw Drie Séances voor Kamermuziek JOH. STEENMAN, teamip. Reis door (waardoor de gijzeling ophoudt) om dat daardoor zijn tot nu toe onbevlek te familienaam zou worden onteerd. Wat zal er wel van den armen man geworden zijn? Op deze wijze tuchtigt men in Ne derland menschen die ongeluk in huil familieleven hebben. Is er dan geen enkele Nederland- sche afgevaardigde die zooveel men- schelïjk gevoel heeft, dat hij in de Kamer op de afschaffing van die mid- deleeuwsche rechtspleging aandringt;?" Een jaweelendief. Door de Parijsche politie is bij de onze opsporing en aanhouding ver zocht van zekeren Emmanuel Soudroff. het laatst gewoond hebbende 53 rue de pocher te Parijs. Deze. heer heeft zich ten nadeele van den juwelier Robert utii de rue de Rome op zeer listige wijze weten meester te maken van een partij juweelen ter waarde van ruim acht duizend francs. Veronder steld wordt, dat hij naar Amsterdam de wijk heeft genomen. Tramongeluk in Parijs. In de Fransche bladen vindt men de volgende1 bijzonderheden over het tramongeluk in Parijs. De electrische tram No. 143 van do lijn Bagnolet-Opéra had het station op de boulevard M&nilmontant verla ten. en reed in de avenue de la Repu- blique. Plotseling gaven de reizigers op het achterbalkon angstschreeu wen. Op de tram kwam in volle vaart aan de electrische wagen No. liy. De bestuurder had zijn voorschrift niet opgevolgd door ni'et te wachten tot de eerste tram on een voldoenden afstand, verwijderd was en door af te rijden met volle snelheid. Toen hij het gevaar zag was het te laat om te remmen, zoodat een botsing onvermijdelijk was. Beide rijtuigen werden vernield. Een en veertig passagierswerden ge wond. geen enkele gelukkig ernstig. Als uit een roman. Te Ziirich is dezer diagen een man gearresteerd, omdat hij twintig jaar geleden een echtpaar heeft vermoord om hun geld te stelen. De man was naar Argentinië gevlucht, keerde dezer dagen terug .werd herkend en gevat. Luchtballon-ongeluk. De bestuurbare luchtballon van oen heer Bradsky ging Maandagmorgen de lucht in hoven het park van Vau- girard. De tocht zou gaan om cie Ma- dieleine. om weer terug te komen op het punt van uitgang. De ballon steeg, zuid-oostelijk, 3 a 400 meter, en alles ging uitstekend. De motoren werk ten dat het een lust was en net schip luisterde prachtig naar het roer. Up den terugweg naar Vaugirard was de ballon niet meer te zien door de wol ken. En helaas, is de ballon niet terug gekomen op de plaats van bestem ming. Bij Stains kwam de mand neer, zonder reizigers. D.e touwen, waaraan de mand' hing, bleken te zwak en braken. Later werden de lijken der luchtreizigers, de heeren Brad'sky en Morin, gevonden. De hal- Ion zelf heeft men nog niet gevonden. Een Bóeren-vriend van het echte water schijnt prins Friedlrich Leopold, een neef van dep Duitschen Keizer te zijn. Reeds meer malen gaf hii hiervan ae duidelijkste bewijzen en thans heeft hij een nieu wen maatregel in zijn park te Glie- nicke, dicht bij Potsdam, ingevoerd, welke sterk spreekt voor zijn Bóeren- sympathie. De parkwachters en portiers in het park droegen van oudsher de Konink lijke Pruissische hof-of f iel anten-uni form, een donkerblauwe rok met zil veren knoopen en een zilvergeborduur. die muts. Prins Friedrich Leopold heeft deze tradtitioneele uniform afge schaft. Hij pensionneerdei zijn o u de beambten en nam jonge mannen in de plaats, meest oud-cavaleristen, die door hem gestoken werden in het Boe- ren-kostuum. Èn zoo ziet men thans de wachters in het park te Glienicke in hun grau we uniform, gele slobkousen met een grooten slappen hoed. 80,000 kronen dat Drozd bij de Voor-1 schotkas had werd beslag gelegd. Een nieuwe raad van beheer werd in gesteld en deze gelastte ©en nieuwe revisie der boeken, waar-van het ont dekken van nie,uw© vervaiscinngen het gevolg was. Toen Vrijdag 1.1. een tekort van 2 millioen kronen werd ont dekt, werden Drozd en Kohout gear resteerd. Toen de leden van den raad van beheer Drozd ter verantwoording riepen, schold deze hen uit en dreigde hen miet een aanklacht wegens laster. Kohout. de directeur, is de man, die de boeken vervalseht heeft, door voor getallen^van vijf cijfers een zes de cijfer te zetten. Zoo maakte hij in het wisselconto van 74,000 kronen 274,000 kronen. Voorts bleek, dlat een aantal bij de Voorschotkas beleende voorwerpen van waarde hoo"- boven de waarde beleend waren. Men vermoedt, dat deze voor werpen door beambten van de Voor schotkas zelf door bemiddeling van tusschenpersonen beleend en natuur lijk nooit ingelost zijn. Bij vecrKooy brachten zij veel geringere bedragen op dan waarvoor zij beleend waren. Er zijn beleende papieren gevonden, die tweemaal waren beleend. Vele in lagen zijn niet geboekt. In verband daarmede zijn ook de eerste boekhou der der Beleeningsafdeeling Perzig en penningmeester Huber gearresteerd. Tot dusver wordt het totaal der ver duisterde bedragen geschat op 4 mil lioen kronen, doch het is niet onmoge lijk, dat het hij verder onderzoek nog hooger blijkt te zijn. Drozd, die jarenlang de leider was der Tsjechische clericalen, leidde sedert geruimen tijd een mondain leven. Hij bezat twee villa's nabij Praag en gaf aanstoot door zijri levenswijze, zoi-cfat de bisschop hem ten slotte verbood, als leider dier Tsjechische pelgrims naar Rome op te treden, wat hij tot dusver was geweest. Men heeft aanleiding tot het ver moeden, dat. Drozd voornemens was ie vluchten. In zijn woning standen verscheidene koffers met een bedrag van G8.5U0 kronen aan baar geld en tal van voorwerpen van waarde gereed om verzonden te worden. Drozd's huishoudster, Anna Mabel, in wier bezit een bedrag van 24.000 kronen en vele brill anten zijn gevonden, en haar zuster, die reeds met een aanzienlijke som geld uit Praag was vertrokken, zijn eveneens gearresteerd. Anna Ma- bel bezit een huis in een voorstad van Praag. Alle gearresteerde beambten van de Voorschotkas bezitten villa's nabij de stad. Drozd moet bij het voorloopig ver hoer verklaard hebben, dat hij slechts gefaald heeft, door anderen te veel te vertrouwen. Maar inmiddels is ont dekt dat hij 20 jaar geleden voor zijn broeder ©en huis heeft gekocht, waar voor de Voorschotkas het geld leende dat nooit terugbetaald is, en waarvoor nooit interest is gegeven. Het heet dat Drozd diruk gespecu leerd en veel .geld verloren heeft bij de krach der Leipziger Bank en andere Duitsche banken. Het gebouw der Voorschotkas is se dert eenige dagen door dé politie bezet, omdat men ongeregeldheden vreest van de zijde dergenen, die er hun geld, in gelegd. hebben, meest kleine renteniers, en kleine winkeliers en fabrikanten. Onophoudelijk staan de slachtoffers in troepen voor het gebouw te schelden en te dreigen. De raad van beheer heeft bekend ge maakt, dat de Voorschotkas 14 dagen lang haar betalingen zal schorsen, om een grondig 'onderzoek der boeken mo gelijk te maken. Pest. Yokohama is officieel besmet verklaard door pest. Den Russischen passagiers booten, die tusschen de Russische ha vens in Oost-Azië en de door pest be smette havens in Korea, Japan en China varen, is de verplichting opgelegd, dok toren aan boord te hebben. blijkbaar tuberculeuse melk hadden gedronken, en daarop in het spijsver teringskanaal door (tuberculose, wa ren aangetast, geconstateerd heeft, dat de theorie van prof. Koch, als zou runder-tuberculose niet over te bren gen zijn op menschen, niet stteekhou- dend is. Ook kalveren, die ingeënt werden met van kinderen afkomstige tuberculeuse stof, waren door tuber culose aangetast. Tegen de trnsts. Luzatti, de bekende Italiaansche econoom, heeft het idee geopperd een congres te beleggen van gedelegeerden van de Europeesche Staten, teneinde in plaats van een vaak kleinzieligen tarievenoorlog 'te voeren, het trust-ge vaar te onderzoeken. Het doel zju zijn, ae door de Brusselsche' conferen tie uitgewerkte conventie te doen strek- ter voorkoming van monopoliseering der suiker. Bekende Duitsche, Fran sche, en Russische bladen hebben hun sympathie betuigd met het plan. Luz- zati verlangt, dat Italië den eersten stoot daartoe geve. Het bankschandaal te Praag blijkt er een te zijn van ongehoorden omvang, veel grooter dan de jongste financieele knoeierijen in Duitschland en te Weenen. De Wenzelsvoorschotkas. waarnij de knoeierijen zijn ontdekt, is in 1872 op gericht door Tsjechische clericalen met ondersteuning van de clericale partij als voornaamste doel. Een gewe zen professor aan d:e Christelijke Aca demie ter bevordering van kerkelijke wetenschap, kunst, muziek en litera tuur, Drozd. was sedert 1878 voorzit ter van den raad van beheer van de Voorschotkas. Twee maanden geleden pleegde de eerste boekhouder, Orth, door middel van vergif zelfmoord, nadat hij 180,000 kronen, had verduisterd' en dit inci dent leidde tot de ontdekking der ove rige knoeierijen. Drozd was tengevolge van een en ander genoodzaakt zijn ambt als voor zitter neder te leggen en de directeur, Kohout genaamd, werd op staanden voet ontslagen. Een onderzoek bracht een algeheel© afwezigheid van contröle aan het licht Reeds bij d'e eerste revisie der boeken bleek een tekort van 378,000 kronen. Vele ambtenaren werden ontslagen en op een depot van Vroeg winter. Boven en nabij Sysran, in het Russi sche gouvernement Simbirsk heeft bij 2 graden vorst een hevige sneeuwstorm gewoed, waardoor de daken van de hui zen werden gerukt. De spoortreinen ble ven 5 a 8 ureu in de sneeuwmassa's ste ken. Vervolg Stadsnieuw} L" i t g a a n. De wereld die uitgaat wil gaarne in het begin van liet seizoen een overzicht hebben van hetgeen er zooal te verwachten is. We hebben daarom eens geïnformeerd en kunnen voorloopig van hetgeen in onzen schouwburg in de eerstkomende maan den geboden zal worden, het volgen de mededeelen. Morgenavond, om daar dan maar mee te beginnen, kan men weer ge nieten van het Fransche trio, dat ons zal bezighouden met het oude en mo derne Fransche lied. We hebben hier van reeds een en ander gezegd. Woensdag 22 October de zeker door velen met verlangen verwachtte op voeren van Cyrano de Bergerac door liet Nederlandsch Tooneel, met La Roche in den titelrol, die daarvan een buitengewoon mooie creatie maakt. Vrijdag daarop, 24 Oct., zal het .Berliner Resideuz-Ensemble" onder Max Sairust hier optredenopgevoerd zal worden het blijspel Onkel Cohn. oder Em gesunder Junge 6 November komt het gezelschap Van Lier hier Za-za opvoeren, dat indertijd door de Franschen met Suzanne Munte voor den hoofdrol zulk een groot succes had. Mevr. Julia Van DierCuypers, die die rol naar luid vau verschillen de critikers, ook bewonderenswaardig acteert, zal de hoofdrol vervullen. 14 November het ürelïo-jubileum. We krijgen Cocquelin cadet en C> quelin amé in dit seizoen beide. Voor loopig is vastgesteld, dat Cocquelin ca det 27 December iu onzen schouwburg zal optreden en Cocquelin amé op 11 J anu ar i. Voorts zijn de volgende data bestemd voor voorstellingen, betzij van Het Ne derlandsch Tooneel, hetzij van de Ne- derlaridsche Tooneelvereeniging27 October10 en 19 November4, 17 an 29 December, i en 21 Januair, 19 Februari, 4, 16 en 23 Maart en 1 April Zondag om de veertien dagen zal dn Ned. Opera in den Schouwburg op voeringen geven. Men ziet, een heele lijst. Aan onder nemingsgeest ontbreekt het de schouw burgdirectie waarlijk niet. Moge zij van hef. publiek die medewerking on dervinden, waardoor het haar moge lijk zal zijn. voort te gaan, goede kunst nok in Haarlem te zieri te geven. Zeldzaam brandje. Een zeldzaam brandje had dezer dagen plaats op den Dam Ite Amster dam; een man had een eindje sigaar dat hij meende uitgedoofd te hebben, in zijn zak gestoken. De sigaar was echter nog aan, het vuur deelde zich aan zijn kleeren mede en plotseling sloeg de vlam er uit. Natuurlijk was de brand spoedig gebluscht, zelfs zonder hulp van de brandweer, doch de man had zijne handen zoo erg ge brand, dat hij ze bij een apoltheker moest laten verbinden. En aan een nieuwe jas zal hij ook moeten denken. Wreede ironie van het lot. Te Berlijn heeft een 26-jarige Fran sche gouvernante, juffrouw Julie Massier, die door het in huwelijk tre den van haar leerling, haar betrek king was kwijt geraakt, zichzelf van het leven beroofd. Julie Massier was van zeer goede familie en had een prachftige opvoe ding gehad1, doch langzamerhand was zij in zoo behoeftige omstandig heden geraakt, dat verdere levens moed haar ontbrak. Toen men har een brief wilde be zorgen, waarin haar medegedeeld werd dat een oom, die was overleden haar een erfenis van 240.000 francs ^had nagelaten, vond men haar lijk. De theorie van professor Koch. In een vergadering van landhuis houdkundigen te Aarhuus, in Dene marken, heeft de veearts en natuur kundige Bang medegedeeld, dat pro fessor Fibiger te Kopenhagen door ontleding van 12 aan tuberculose overleden kinderen, van wie er drie ber in handen vau de afdeelingen van den Raad zal worden gesteld. De VOORZ. stelt voor thans reeds de geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid in behandeling te nemen. Goedgekeurd. Als commissie voor dit onderzoek wor den benoemd de heeren Van Styrum, Thijssen en Modoo, die adviseeren tot toelating. -Aldus besloten. De vergadering gaat over in comité. De vergadering duurt voort. Hedenavond is Het ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwou i str. 73. L. Th. S WAAL F, Berckhevdestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Zuider-Buiten- spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 15 Oct. J. Buiter en J. Gombert. N. de Nijs en C. J. M. van Wort. D. Vleesenbeek en M. E. Sala. L. Kuijper en H. Steenvoorden. Getrouwd: 15 Oct. M. Goedhart en C. de Bruin. C. F. van den Eijkhof en B. Rooij. H. J. Rozenhart en P. S. Monné. P. Hoe- vens en E. M. Boutellier. P. de Jong en A. C. Schornagel. Bevallen 4 Oct. A. C. Barends van Zijp, z. 15. A. HoefgeestLeddeir, d. 14. C. J. Dijkzeulvan Saase z. D Woltersvan der Wal, z., M. E. Micavan Heulen z. en d. C. J. C. KaterHagen, z. Overleden, 13 Oct. G, Barteling, 16 j., Spaarn wouderstraat. Advwtenüën. Proza en Poezie. Het mannen koor „Proza en Poëzie" onder leiding van den heer Carel Phlippeau geeft Donderdag 16 October een uitvoering in het Brongebouw met welwillende medewerking van de heeren Care! Phlippeau (tenor), H. v. d. B. (viool), en n?ej. Stakman, (begeleiding). Ciaarne wekken wij op tot ruim be zoek aan dit concert dat zeer zeker vee1 muzikaal genot verschaffen zal. Uit de Omstreken. Beverwijk. De collecte ten bate van de Boeren- weduwen en weezen heeft alhier op gebracht f483. Op Donderdag 23 October a.s. zal door B. en W, ai het openbaar wor den aanbesteed de leverantie van be- noodiigdheden voor het handwerkson- d ar wijs op de Herhalingsschool. Gemeenteraad. Zitting van heden Woensdag 15 Octo ber. des namiddags te half twee. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij' den aanvang der vergade ring de heeren Sneltjes, Beijnes en Winkler. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer HOFLAND vestigt er de aan dacht op, dat in de notulen der vorige vergadering twee zinstorende fouten staan. Er wordt in'gesproken van de Commissiën A. B. en C. tot wering van schoolgeld en van een adres van de Comm. voor de Strafverordeningen, dat advies moet wezen. De VOORZ. erkent dat deze fouten ge maakt zijn. Zij zullen verbeterd worden. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten, het adres van P. A. Zadelaar te 's- Hage thans te stellen in handen van B. en W. ter afdoening. Ingekomen is o. a.: Adres van de weduwe Beijers om on derstand. Gesteld in handen van B. en W. voor advies- Tarief van onderstand van het Burg. Armbestuur voor 1903. Adres van de Alg. Mij. tot verzek. op het Leven te Tie], om net politieperso neel, de brandweer en het personeel der reiniging te verzekeren op het leven. Verschillende adhaesiebetoogingen op het verzoek om in de politieverordening bepalingen op te nemen aangaande on gevallen op bouwwerken. Dankbetuiging van de bewaarders der scholen voor de verhooging hunner jaarwedde. De VOORZ. stelt voor aan de werklie den der reiniging R. Zijlstra en H. van Loeverijn tot 31 Dec. wekelijksch 6.80 uit te keer en. Deze mannen zijn oud en kun nen niet meer werken. Zij zouden an ders 3 per week genieten en dat ach ten B. en W. te weinig. De heer HUGENHOLTZ vraagt, wat B. en W. na 31 Dec. denken te doen. De VOORZ. zegt, dat B. en W. hopen, dat dan de nieuwe pensioenverordening vastgesteld zal zijn. Het voorstel wordt aangenomen. De VOORZ. deelt mede, dat de pensi oenverordening in den loop van Novem ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 16 Oct. 1902, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga, van J. S. Bach. 2. Andante funébre, van J. Svendsen. 3. Concertfantasie, van W. Rudnick. 4. Andante, van S. de Lange. 5. Litaney, van Fr. Schubert. Amster&amscbe Ben» Gister. H eden Dö. 14 Oct. Wil. 15 Oct. SVüpCt. Ned. Werk. SchnldSR/.j Sl5/g 4t/s pCt. Portugal48 4 pCt. Venezuela29 29 Cert. Nederl. Haudel Maalij... Aand Koninkl. Petroleum4ö7'/2 457'/i Aand. Moeara EnimIll1/» 1 lD/s Aand. Perlak Petroleum135 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Oar Foundry Cy..35s/ic 345/8 Aand. United Steel Cotup40y,i 40V* Aand. Atchison Topeka879/ir S75/1k Aand. Union Pacific104>/s 1037/1C 4 pCt. Conv. Union Pacific bds l06°/i6lOG Aand. Missouri Kansas Texas 29'Viu 29'/ Aand. New-York Ontario34 33^/4 Gew. aand. Kansas City South. 349/1(j 34»/s Pref. aand. id. id56Va 56>/i6 Gew. and. Southern Railway. 377/jo 363/i Aand. Wa3bash32r,/s 33'/o Aand. Denver Rio Grande.43V4 43!/g Gew. aand. Erie39 385/g Marktnieuws. Haarlem, 15 Oct. 1902. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 26 stapels kaas, te za- men 3357 kazen, wegende 6917 KG., 25.5015. Op de heden gehouden veemarkt wa ren aangevoerd 7 koeien 180—/ 140; 2 stieren 1.40—/ 90; 16 N. kalveren 16— 10; 22 schapen 2118; 12 lammeren 17—/ 12. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 'tot des namiddags 4 uur, tot 28 October e.k. 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7e Afdeelingj ter visie is nedergelegd1, het ingeko men verzoekschrift met de bijlagen van P. Coelen, om vergunning tot uitbreiding van zijne inrichting tot het pasteuriseeren van melk in het perceel aan den Kruisweg No. 70, en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 28 October e.k., en wel des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegen heid zal worden gegeven, om ten overstaan van helt Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwa ren tegen het uitbreiden der inrich ting in te brengen. Haarlem, 14 Oct. 1902. Burgem. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADVERTENTIËN in alle andere Bladen, als Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, Het Centrum, De Standaard, De Tijd, enz. enz. zonder verhooging van den prijs. Desgewenscht wordt hulp ver leend bij hetopstellen der annonces. Heden overleed na een kort" a stondig lijden, mijne innig ge liefde Echtgenoote GEERTRUIIU JOHANNA BOOGAART, geb. KOCH, in den ouderdom van bijna 29 jaren, mij nalatende een Zoontje, te jong om dit ver lies te beseflen. A. BOOGAART. Haarlem, 14 October 1902. Heden overleed onze ge liefde Schoondochter, Zuster en Behuwdzuster GEERTRUIDA JOHANNA BOOGAART, Geb. KOCH, in den ouderdom van bijna 29 jaren. W. BOOGAART. W. L. BOOGAART— Keurvorst. H. KOCH. G.KOCH-Hulsebosch M. A. D. KOCH. C. BOOGAART. J. H. BOOGAART. M. BOOGAART— Slingerland. J. A. M. BOOGAART. Tersttsred eene llinke dienstbode gevraagd van goede getuigen voorzien. Loon 100 JUL. VVULFF. Helmbre- kersteeg. een llinke LOOPJONGEN of LOOPKNECHT. Adres Zijlstraat 9# Tegen hoog loon zoo spoedig mogelijk gevraagd een en een JONGMAATJE bij H. A. T1ELAND, Leidscheplein 18rood. Te Haarlem. Op traaien stand in de buurt der drukke verkeerswegen wordt een flink Huis gezocht om als te worden ingericht. Huurprijs hoogstens 1000. Brieven franco onder No. 5350 bureau van dit blad. Onze Brievenbussen. brieven op vertentien kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten Groote Houtstraat No. i4o;iaii eethuis vai. den neer B Laugoveld bij liet Proveniershuis Anegang, hoek Groole Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 ho6k lleeienstiaat aan dsn winkel van den heer A C. A. van Hemerl en uui onze Bureaux, Zuider Uuitenspaarne No ti vlak bij de Turlmarkl en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. DE ADMiNISTitATIK. P. DROSTE en A. VAN DER L1N DEN. Makelaars, presenteeren, als lasthebbendën van hunne Principalen, op Zaterdag 25 October I9ü2. 's nam. na 5 uur. in het Verkooplokaal .,De Gouden Leeuw" te Haarlem in pu blieke veiling te verkoopen ten over staan van de Notarissen JOH. TER HOFFSTEEDE te Bloemendaal en P. BRUIJN Pz. te Haarlem. No. 1. Een naar de eischen des tijds ingericht HEERENHUIS en ERVE met grooten TUIN, zeer aangenaam gele gen te Haarlem, aan de n.z. van den Zijlweg, strekkende tot en met uitgang aan de Gaelstraat, get. no. 47, gr. 3 A. 25 cA. Te zien Dinsdags en Donderdag: van 24 uur. mits vooraf belet vra gende. (Behoudens rechterlijke machtiging). No. 2. Een HUIS, met de daarnevens gelegen""vrij.© Poort ,en ERVE met grooten TUIN te Haarlem, aan de z.z. van de Bakkerstraat, get. no. 6, gr. 2 A. 43 cA. Te ziens Dinsdags en Donderdags van 24 uur. Ten overstaan van den Notaris W K LOEFF: No. 3. Een HUIS en ERVE met TUINTJE te Haarlem, aan de z.z. van de Oranjestraat, get. no. 80, gr. 78 cA. Ten overstaan van den Notaris P. F. DE BORDES: No. 4. Een WINKELHUIS en HUIS. waarnevens PAKFIUIS, met afz. opg. BOVENWONING. en ERVEN, te Haarlem, aan de w.z. van de Tulpen- straat, get. no. 2a, 4 en 4a, gr. 1 A. 57 cA. Ten overstaan van den Notaris U. J. K. VERSFELT: No. 5. Een PAKHUIS (waarin han del in brandstoffen) en ERVE te Haar lem, aan de z.z. van de Gaelstraat. he lend aan het volgende perceel, gr. omstreeks 43 cA. No. ~6. Een WINKELHUIS (waarin manulactuurhand'el), en ERVE te Haarlem, aan de w.z. van de Pieter Kiesstraat, op den hoek van de Gael straat. get no. 8, gr. omstreeks 65 cA. No. 5 en 6 afzonderlijk en gecombi neerd. T© ziens Dinsdags en Donder dags van 24 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovengemel de Makelaars. De bewijzen van eigen dom en veilconditiën liggen drie dag'en vóór en op den verkoopdag ter visie ten kantoren van de Notarissen voor noemd. GEVRAAGD in een tapisserie zaak een bekwame Brieven onder nummer 5349 Bureau van dit blad. Gevraagd tenen -1 November e. k., als noodhulp of voor vast, als meid-alléén, eene flinke v. g. g. v. Adres: Mevrouw TUIJ- MELAAR—Blom Park „Duin en Daal. Bloemendaal. gevraagd. Zich aan te melden. Firma A. VERNOUT, Warmoes straat 10. op billijke conditiën Brieven onder No. 5333 bureau van dit blad. MANNENKOOR Dir. CABEL PHLIPPEAU. OP Donderdag 16 October 8 uur. Met welwillende medewerking van de Heeren: CAREL PHLLIPPEAU Tenor. H. v. d. B. Viool. Mej. M. STAKMA - Begeleiding. Allen te Haarlem. 88T" Introductie 40 ct. voor een Heer, 25 ct. voor eene Dame. 1&02-1903. te geven in de Bovenzaal der Soc. „VEREENIGING," door W. ROBERT, met medewerking van JAN TAK Jr., W. ROBERT Jr. en Th C. DE MAARjb. W. ROBERT, le Viool; JAN TAK Jr., 2e Viool; W. ROBERT Jr., Alt; Th. DE MAARÉ, Violoncel. Abonnement voor de 3 avonden f 4.In tee ken lij sten bij H. H. Boekhandelaren te geven door met welwillende medewerking van Mevr. MOSSEL, de Heeren G. A. MICHELSEN, J ULIUS RÖNTGEN, Piano, JOH. MESSCHAERT, Zang, I. MOSSEL, Violoncel. Eerste Séance Woensdag 12 Nov. a.s. Liedereii-avoud Inteekenljjsten bij de H. H. Boekhandelaren. Spelsstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. DEZE WEEK Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken f 1,50voor Kindere 75 Cts.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3