NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. e laargans Zaterdag 18 October 1902. No. -VJ22 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 1—5 regels 50 Ota.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Adrertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 I Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 y$f Reclames 30 Cent per regel Afzonderlijke nummers0.02*4 Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider HuiteilSpaarue No, A>. Geïllnstreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. 5, i> de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Conrantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrcmgère Ch Li DAUBE Co. JOHN F. JONESfjktcc., Parijs 31M* Faubourg Monancoire. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad ?an 18 Oct. bevat o. a. Duitschlaud en de Hoeren, N.- üHoll. Katholiekendag, Leerplicht, Hoe Amerikanen laten werken. A«l ver ten tlën VOOE HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen .genoodzaakt Advertentiën al te wijzen voor het Zaterdagavondnummer, die des -Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is inzending op Vrijdagavond noo- dlg, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. Buitenlandsch Nieuws Engeland. Gisteren vertrok Lord Kitchener over Frankrijk naar Indië. In Egyp te houdt hij stil om te Chartoem het Gordon Memorial College te gaan openen. Naar het heet, zal Lord Kitchener in Indië trachten nieuwe regimenten inlanders Ite nemen voor den dienst in het Noorden, om dus eenige batal jons vrij te krijgen voor de bezetting in Zuid-Afrika. De nieuwe bezetting hier telt ruim 60.000 man, waaronder nog koloniale troepen. Generaal Lyttalton hoopt het volgende jaar nog eenige batal jons geregelde troepen door kolonia len kunnen vervangen. Naar de Daily Express meldt loop ei: er in de clubs geruchten, naar luio waarvan de toespraken, die de Boeren, generaals in den laatsteai tijd op het vasteland gehouden hebben de Eng?l- sche regeering kwetsen. Zij zou daar om aan de generaals laten weten, dat hunne ani i-Engelsche uitlatingen hun terugkeer naar Zuid-Afrika in gevat), brengen. De regeering zal geen poli tieke woelwaters in Zuid-Afrika dm den; om daar den vrede te herst.ilen zou zij gerechtigd zijn de generaa voor goed te verbannen. Deze hier door door dat reeds meegedeelde plan?) verschrikt, zouden besloten heli ben hun rondreis in Europa op 1ge ven en terstond naar Engela' j te gaan om opnieuw met Chamberlain te confereeren. Frankrijk. De minister Rouvier heeft de begroo ting voor 1903 hij de Fransche Kamer ingeleid met een overzicht van den toestand. Daar wordt herinnerd dat het evenwicht voor 1902 was verkre gen door de uitgifte van 64 millioen aan schatkistbiljetten, dus door vlot tende schuld. In 1901 zijn de ont- vangsien 62 millioen onder de raming gebleven zoodat zij voor 1903 niet hooger kunnen worden geraamd. Bo vendien wil de regeering te gelijk met de invoering der suikerconventie, den accijns tot 25 fres. per 100 kilo vena- gen'.wat een offer van 41 millioen be- teekent. Voorts is voor pensioenen en andere onvermijdelijke uitgaven 42 millioen meer noodig. Er moet dus in een tekort van 207 millioen frs. wor den voorzien, wat de regeering ge tracht heeft te doen zonder belasting- verhooging. Een som van 95 millioen is gevonden uit de conversie door be zuinigingen en door uitstel van ver schillende zaken. Het overige wil die minister trachten te vinden door de bestaande belastingen en heffingen, vooral opgedistilleerd en tabak, pro ductiever te maken. Uit de verschil lende maatregelen daartoe voorgedra gen. verwacht hij 80 millioen en ein delijk nog 44 millioen uit de rente- garantie voor de spoorwegen, eigenlijk een voorschot waarvoor weder zesja rige schuldbewijzen worcien uitgeve- ven. Er is dan nog een speling van 12 millioen waarvan hij 11 tvil bestemmen voor meerdere aflossing van staatsschuld. De begrooting voor 1903 heeft dan 3575 millioen aan uitgaven, zijnde 27 minder dan voor 1902 De socialistische groep in de Fransche Kamer heeft besloten Jean Jaurès can- didaat te stellen voor het vïce-president- schap dei' Kamer. Minister Combes heeft de Fransche wet op de congregaties van kracht ver klaard ook voor Algiers, waar dus nu dezelfde maatregelen zullen genomen worden als in Frankrijk, Daitsctiland. Na de geestdriftige ontvangst m Keulen zijn de generaals te Berlijn ook op de meest geestdriltvolle wijze ge vierd. Na een dichterlijke begroeting vai Trojan heeft Botha gesproken, die er den nadruk op legde, dat de komst d »r generaals geen politiek, doch slechts eens philantropisch doel heeft, omdat het Boerenvolk in ellende terneer ligt deze ellende was zóo d.iep dat hec niet in woorden was uit te drukken. Ook I)e Welt en De la Rey spraken in denzelfden geest. Ter eere van de Boerengeneraals had een feestelijke zitting van den Bu- renhilfsbund plaats, die door professor Simmering geopend werd met een toe spraak, waarin hij een historisch overzicht gaf van het ontstaan van den Burenhilfsbund. Hij deelde mede, da., er in 't geheel 700.000 mark was inge zameld, waarvan nog 200.000 mark over was, die aan de generaals ter hand gesteld zouden worden. 8pre ker overhandigde daarop aan generaal de Wet een kasaanwijzing voor da. bedrag. Daarop werden nog mieer geldsom men overhandigd door d/en hojfdre- dacteur Engel van de „Reichisbote" en den hoofdredacteur Lange van de ..Deutsche Ztg." De laatste hield daar bij een toespraak, waaiiin hij zip.- vreugde uitsprak, den generaals, die hij als helden1 huldigde, de hand te kunnen schudden. Daarop volgde een eenvoudig maai. De „Nordd. Allg. Ztg." komt nog maals terug op de audiëntie der Bóe ren-generaals bij den Keizer. He' blad constateert, dat op 18 September de Keizer zich op voorstel van den Rijkskanselier bereid verklaarde, d^ generaals te ontvangen, als zij zien door den Engelschen gezant lieten aan melden en zich van anti-Eng el sche be toogingen onthielden. De generaals hiervan door den keizerlijken vertegen woordiger te 's Gravenliage in kenni.i gesteld, stemden toe en op 27 Septem her werd door een telegram uit den Haag het eerst in de pers bekend, dat die generaals een audiëntie zouden hebben. Op 6 October lieten de gene raals aan den keizerlijken vertegen woordiger te 's-Gravenhage mededee len, dat zij de tusschenkonist van den Engelschen gezant slechts zouden aan vragen, als hun een formeele uitnoodi- ging des Keizers gedaan werd, evenaE ook koning Edwan'd! hen had laten on bieden. De vergelijking gaat niet op daar bij de audiëntie aan het Enge. sche hof geen sprake kon zijn van de lusschenkomst van een vreemden ge zant. De Bóeren-verklaring van 6 Öc tober vormt duis een novum, dal het aanzien der zaak volkomen verander de; en een mislukken der audient:e moest bewerken. Denemarken. D© Deensche regeering heeft een contract met Krupp afgesloten voor de levering van nieuwe veldartillerie, bestaande uit 128 kanonnen, 192 mu nitiewagens niet ammunitie enz. Het kaliber is 7.5. c.M., het schotgewicht 6.5 kilogram. De kogels verspreiden op het springpunt 300 projectielen en door toepassing van den achterwaart- schen rem kunnen 16 tot 20 goedge- richte schoten per minuut afgegeven worden. Een pantserscnuu dient rot dekking van de hedieningsmanschap. Oostenrijk-Hongarije. De politie te Boedapest heeft kennis gekregen, dat er een plan bestond een bom te leggen onder den voorzittersze tel in de Kamer. Hoewel er aanleiding bestaat aan een goedkoope grap te ge- looven, is zekerheidshalve toch de be wakingsdienst uitgebreid. De Neue Freie Presse verzekert da,t de Oostenrijksche en Hongaarsche re geeringen hun respectieve parlementen voorstellen zullen doen om voor elk land de' civiele lijst van den Keizer Ko ning met een mlillioen kronen te ver- hoogen. Volgens een ander bericlv zoude die vérhooging zelfs 4.000.00) kronen bedragen. De civiele lijst, die tot dusver 18.6 millioen was, zoude d i? op 22.6 millioen bepaald worden waarvan Oostenrijk en Hongarije ieder de helft dragen De vermeerdering voor Oostenrijk i.s reeds in de begrooting voor 1903 die heden ingediend is, opgenomen. Des begrooting, die in ontvaaigsten en ut" gaven 1720 millioen kronen bedraag- wijst op een overschot van 417 8<7 kronen. Vergeleken bij het vorig jaar zijn de uitgaven met 26 millioen. ie ontvangsten met 37 millioen gestegen Turkije. Het geheele aantal versterkingen dooi de Turksche regeeriiïg naar de Bulgaar- sche grens gezonden, bedraagt tot dus ver 6000 man. Maar men gaat te Konstan- finopel nog steeds voort maatregelen te nemen tot een strenge bewaking dier grens en tot zuivering van de sandsjak Serres van benden. In hetzelfde bericht wordt tegengesproken, dat de opstan delingen bij Desjoemaja drie kanonnen op de Turken veroverd hebben. Evenzoo de mededeeling, dat te Koirstantinopel 500 Macedoniërs gevangen genomen zijn. De spoorweg tusschen Sailoniki en Konslantinopel moet het intusschen nog voortdurend ontgelden. Over 20 kilome ter lengte is hij, volgens een telegram uit Salon iki, op verschillende plaatsen beschadigd; over een afstand van 3 kilo meter zelfs volkomen vernield, Toch is de overheid er in geslaagd de schade zoo spoedig te herstellen, dat het ver keer bijna geen stoornis heeft ondervon den. De lijn wordt nu zoo scherp be waakt, dat men een herhaling hoopt te voorkomen, Een telegram uit Sofia meldt, dat de opstandelingen zich meester hebben ge maakt van den Rupel-pas, aan de Stroe- ma, tusschen Melnik en Serres. Ook dit bericht zegt, dat de spoorweg vernield is en wel bij Demir-Hassar. De Turksche. overheid verzekert, dat men herhaaldelijk heeft opgemerkt, dat er onder de opstandelingen uniformen worden gedragen die zeer veel weg heb ben va.n de Bulgaarsche, en dat voorts het Mannlichergeweer, het wapen van het Bulgaarsche leger, ook door de op standelingen wordt gedragen. Engeland, Rusland en Oostenrijk heb ben geantwoord op de nota dei' Turk sche regeering betreffende de houding van de Bulgaarsche regeering. Zij heb ben den Sultan de verzekering gegeven, dat zij zeer duidelijke vertoogen naar Sofia hebben gezonden. De Bulgaarsche regeering zoude daarop geantwoord hebben met nieuwe beloften om* de lie den te vervolgen, die naar Macedonië Pogen over te steken. De Macedonische comité's te Sofia schijnen daarbii in derdaad ontbonden te zijn. Dit heeft te Konstantinopel de verbolgenheid weer wat gestild. Stadsnieuw s. Haarlem, 17 Oct. 1902. Wij wezen er in onze,Na betrachting" reeds op, dat er in de laatst© raadsvergadering de heer Mo doo een meening opperdle, geheel af wijkend van die der andere democra tische leden. De Haarlemsche correspondent van ,,Het Volk" schrijft daarover; Het is geen prettig werk je eigen partijgenooten te moeten kritiseeren, vooral niet hen die zitting hebben in een of ander vertegenwoordigend li chaam. Hun taak is meestal zwaar genoeg en zij hebben doorgaans ge noeg aanvallen uit helt kamp der bourgeoisie te verduren dan dat wij hen niet graag verschoonen, als het mogelijk is. Maar alles heeft zijn grenzen en ik meen, dat die in dezen nu wel bereikt zijn. De houding door ons Raadslid Mo- doo in de raadszitting van gisteren aangenomen, zal zeker velen onzer geërgerd hebben. Bij de behandeling van een adres van de commissies tot wering van schoolverzuim waarin zij vragen aan hare leden presentiegeld toe te kennen, stemde Modoo niet al leen tegen dit verzoek, maar hield zelfs een rede om het te bestrijden. We moesten daarbij hooren, dat het lidmaatschap van deze commissie be- hooait tot de functiën, die elk burger gaarne kosteloos, uit liefde voor de gemeenschap, moet waarnemen en dergelijke argumenten meer. Of er van verschillende kanten, door^ Hu- genholtz, De Braai, v. d. Kamp, mr. Bijvoet, al op gewezen werd, dat en- der de leden personen zijn, die zich de luxe niet kunnen permitteeren dit werk gratis tte doen, omdat zij er an der werk voor moeten laten staan, en dus verdiensten missen, die zij niet missen kunnen, 't hielp niet. Modoo stemd!e tegen en hielp aldus mee om het voorstel-v. d. Kamp, om wel pre sentiegelden Ite geven, met 19 tegen 10 stemmen te verwerpen. Hij had de groote eer daarbij in het gezel schap te zijn van de meest conserva tieve elementen uit den raad. Van een andere kwestie schrijft de correspodent: Ook de houding door Hofland bij een andere kwestie aangenomen dient nader besproken. Het gold de vaststelling der diensturen van de deurwaarders hij de gejmelentjedijke belasting. B. en W. deden dienaan gaande een voorstel, wat daarop neerkwam dat zij overdag ongeveer 71 uur op kantoor moesten zijn en als de ontvanger helt noodig oordeel de ook 's avonds. Hofland vond, dat die menschen veel te weinig werkten. Zoolang niet ook d,e andere categorieën van ge meentewerklieden een korter arbeids dag kregen, weigerde hij dien aan deze enkelen te geven, 't Waren ook maar werkmenschen net als de ande re gemeentewerklieden en hij had geen zin mee te doen melt 't spelletje om zoodra er maar iets van admini stratie bijkomt, die menschen direct voor iets heel anders te houden. Ik begrijp nu toch werkelijk niet, wat die laatste tirade met deze zaak te maken heeft. Was hier sprake van een bevoorrechting ten koste van den ander, dan zou ik me Hofland's standpunt kunnen verklaren. Maar wil hij nu per se alle menschen in even beroerde conditie hebben? Gunt hij ook den diamantbewerkers hun negenurendag niet omdat er nog bak kers en branderij slaven zijn die 14 16 uur daags werken? Zoo verschrik kelijk was nu toch werkelijk de voor gestelde regeling ook niet. Ik kan me althans niet voorstellen, hoe een so- ciaal-demokraat een werkdag van 7| uur jte kort kan vinden. (Hofland wou er 9 of 10 van maken), te meer waar die langer wordt, als de ontvanger dit noodig acht. Ik geloof, dat het tijd wordt dat de afdeeling zich eens ernstig gaat bemoeien met de houding van onze afgevaardigden in den Raad. Niet (wees gerust, burgerpers!) omdat die er geen eigen meening op na mogen houden, maar wel om te overwegen, in hoeverre die eigen meening veree- nigbaar is met 't standpunt der soci- aal-demokrati©. Examens vrije- en ordeoefe- ningen Gymnastiek, 16 Oct.: Geëxami neerd 6 mann. en 6 vrouwel. Candida- ten. Geslaagd de heerem J. van den Berg, Heemstede, D. J. de Boer, Amster dam, G. F. J. Biezena, Zaandam, en G. Boosman, Haarlem; en de dames: N. L. Altink, M. van Aussum en J. Becker, al len Amsterdam, en A. Bakker, Haarlem. Aan het hoofdbestuur van de vereeniging tot behartiging van de geestelijke en stoffelijke belangen der armen is de Koninklijke vergunning ver leend tot het houden van eene verloting van voorwerpen vervaardigd in de naaï- inrichting der Vereeniging ten voordeele der armen. Gedurende de werkzaamhe den van het bouwen eener nieuwe brug over het Spaarne aan den Koudenhorn alhier, is in den bodem van het Spaarne eene gave ijzeren ronde kogel gevon den, wegende 19 kilogrammen, en waar schijnlijk uit het „beleg" jafkomstig. De milicien korporaals der .lichting 1902, Van Eeden, Sjoerds en Kuipers van het bataljon Infante rie alhier in garnizoen, zijn bij het examen voor roüicien-sergeant ge slaagd en in dien graad' aangesteld. Kuipersgezellen. Zondag a.s. wordt een© openbare vergadering ge houden van die afdeeling Haarlem van den Algemeen en Ne'derland'schen Kuipérsgezfellenhond' in het Geheel onthouders-gebouw alhier. Als spre- lcer zal optreden de heer J. de Wijs. van Amsterdam, met het onderwerp: „Het doel en streven van den Alge- meenen Nederlandschen Kuipersgezel len bond". In d'e oproeping aan de kuipersgezellen wordt o. a. gezegd: „Velen uwer zullen zeker wel bekend zijn met den strijd, gevoerd door uwe mede-arbeiders aan een der grootste kuiperijen te Amsterdam. Die strijd, gevoerd' door de arbeiders en gesteund door hunne organisatie en in overleg met de niet-georganiseerden. is met eene groote overwinning geëindigd. Daarom noodigen wij u dringend uit deze vergadering bij te wonen, want ook die Haarlemsche kuipersgezellen hebben dringend verbetering noodig", Melpomene en Thalia. Door het genootschap „Melpomene en Tha lia" zal Zondag a.s. ten tooneele wor den gevoerd ..Katharina Howard of De Twee Schijndooden". romantisch tooneelspel in 5 bedrijven of 8 taferee- len door Alex van Ray. De costumes zijn van den heer Mul der alhier. De muziek onder leiding va.n den heer C. F. D. Wagner. Van deze opvoering wordt 0. a. ge zegd: Dit in vele jaren niet vertoonde prachtig© tooneelstuk kan niet anders dan het publiek hoogst welkom zijn, te meer daar de vereeniging alles zal aanwenden wat tot een goede opvoe ring strekken kan. De prachtige cos tumes. waaraan de heer Mulder zijne buitengewone medewerking heeft toe gezegd; benevens het praalgraf dei- Koningin, zullen hiertoe net hunne bijdragen. Het stuk bestaat uit 8 tafereelen. In de plaats van den heer Meren? werd Donderdag 16 October de heer Vincent Loosjes tot bestuui'slid vooi do soc. „Trou moet biyeken" gekozen Benoemd is tot onderwijzer an h-.t smeden aan de 2e Ambachtsschool 'e Amsterdam de gediplom, smidsgezel YY. Raap, vuurwerker aan de Centr. Werkpl. alhier. La chanson Franc ai se. Het trio Xavier Privas, Gaston Dumestre en Mile Francine Lorée, heeft ons gisteren avond in den Schouwburg vergast op Fransche liedjes, vieilles chansons, en moderne chansons uit de Chat Noir en andere artistieke cabarets uit Mont- mar.tre. Vooraf ging een korte causerie over het „vfeielle chanson" van Xavier Privas, die als aangenaam causeur op prettige wijze in breede trekken mededeelde wat van de dichters dier oude Fransche lied jes en van de liedjes zelve, wetenswaar dig is. Zijn causerie werd daarop onmiddel lijk geïllustreerd door Mile Lorée en Du mestre, die eenige dier oude liedjes zon gen. Dat is lieflijk en zacht, dat is vredig en brengt je in een wiegezang-stemming. Mile Lorée heeft een frisch, zuiver or gaan en draagt de „vieilles chansons" daarbij op een allerbekoorlijkste, mach- tig-lieve wijze voor. Gaston Dnmèstre was niet gedispo neerd, beschikt ook niet over een goede zangstem, doch wist, vooral in het „Joli Tambour", overeenkomend met ons „Dria tamboers, die kwamen uit het Oosten", door zijn wijze van voordracht wel te pakken. 1-Iet sentimenteele lied „Brave Marin" begeleidde hij met zijn luit, ge schenk van Koning Oscar II van Zwe den. Gaston Dumestre was de man die ons anecdotisch verhaalde het ontstaan van de beroemde artistieke cabarets in het ar tistieke Montmartre. Hij vertelde hoe als eerste de Chat Noir ontstaan was, en al spoedig de artistieke bent dan concur renten. in den omtrek kreeg. Zooals de dichters, de schilders, de beeldhouwers hun prins kiezen, zoo doen het ook de chansonniers en in alle eer lijkheid hebben zij Xavier Privas tct „prince des chansonniers" gekozen, zei de heer Dumestre. Xavier Privas zong aan de piano eeni ge zijner chansons, waarvan vooral „Les Chimères" en „Chanson des Heures" ge noemd mogen worden. Later op den avond gaf hij zelf ook nog eenige zijner chansons ten beste, 'waar van vooral het pittige „Le Travail" mooi was. Zijn chansons zijn guitig en schalks, met een tikje ernst, een glimpje diepe gedachte nu en dan. Ze dragen echt het kenmerk gezongen te zijn door den luchtigen chansonnier, den artiste bohémien, die van veel lief en vreugd zingt, en peinzend soms van wat levensleed. Zij doen heel eigenaar dig aan die luchtige chansons. Mejuffrouw Lorée zong „Les Bébés" en „Chanson Douloureuse", ook beide van Xavier Privas. Met haar lieve stem zong zij deze teere liedjes, die men wel zelf graag dikwijls bij de piano zingen zou, machtig mooi, dat was heel bekoorlijk. Men hoort in de liederen de melancho lie van wiegeliedjes en de sentimentali teit van minnezangen, den fijnen geest, waarmede sarcastisch een of ander voor val wordt geteekend. Gaston Dumestre bleek een kostelijk „diseur" te zijn vooral in „La visite Pré- sidntielle" een bijzonder geestig vers. Van hem zelf waren o.a. „Lettre A Co- lombine" en „Réponse de Colombine". Heel pakkend was de voordracht van „Corbleu Marion" een oud liedje, door Francine Lorée en Gaston Dumestre ge zongen. Het was jammer dat zoo weinig men schen opgegaan waren om van dit waar lijk goede te genieten. V. d. B. Lichtbeelden voorstelling. In de Sociëteit „Vereeniging" wordt a.s. Zaterdagmiddag een lichtbeel den-voorstelling gegeven, die zeer in teressant belooft te worden. Men zie maar eens de desbetreffende annonce in dit nummer van 0115 blad. Gaarne wekken wij tot bezoek op. Naar wij vernemen houdt de Ned. Vereeniging van oud-strijders „Het Vaderland Getrouw" op 20, 21 en 22 Oct. een collecte lang de huizen der ingezetenen. Daar deze coRecte ten bate komt aan weduwen en wee zen, kunnen wij dezelve, met het oog op het naderend winterseizoen, bij onze stadgenooten ten zeerste aanbe velen. A.s. Dinsdag en Vrijdag avond zullen de lessen voor voorberëi dend militair onderlicht aanvangen. Dezen zullen gehouden worden in de Infanteriekazerne alhier. A.s. Woensdagavond 8 uur zal, naar wij vernemen, de Chr. Geh. unth. Zangvereeniging „Exelsior", dir. de heer J. v. d. Wateren Mzn., onderaf i van de afd. Haarlem van den Neder' Chr. Geh. Ont.li. Bond baareerste uit voering géven in die kerk der Broeder gemeente alhier. Voor belangstellen den zijn programma's, teven?" bewijs van toegang, kosteloos verkrijgbaar Donderdagmiddag te 0 m- si reeks. 3 uur, werd een beschonken h teling. die op de Ged Oude Gracht ile orde verstoorde naar het bureau in de Smedestraat overgebracht Uit de Omstreken. Heemstede. Tar Secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een portemonnaie met eenig geld, op straat gevonden. Hillegom. Men schrijft aan de „N. R. Ct.": Bij de loting te Hillegom deed zich het volgende voor: De veldwachter riep den naam af van een der lotelingen, waarop als antwoord van een der anderen volgde- is reeds lang overleden. De burgemeester nam toen een lot uit de bus en trok voor den reeds op 20 Mei j.l. gestorvene no. 26. De militie-commissaris vroeg toen of 110. 26 reden had tot vrijstelling, dan wel of gebreken zijn dienstneming vermini derden. Tegen deze loting is bij Ged. Staten protest aangeteekend, met verzoek tot nietigverklaring. Zand voort. Onder leiding van haar directeur, den heer Joh. M. Schouten Jr., gaf de muziekkapel „Paul Kruger" Don derdagavond 8 uur een welgeslaagde uitvoering in het Kurhaus. De zaal was goed bezet, en het publiek zal voorzeker geen spijt gehad hebben van de flinke opkomst. De concertnum- miers toch werden op voortreffelijke wijze uitgevoerd; vooral ,,Le Khecüve", fantaisie uit de opera van Faust. werd

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1