Te Koen aangeboden Drie KwartetaTonden THÜR1NGEN. tri; KAMERS Amshröaffiselie Ben- VERLOREN VERLOREN. GEVRAAGDS Ter overname aangebeden: VOORDRACHT Donderdag 23 October 1902, Reis door Prima Inboedel België gezonden worden dan vóór 1897. Werden in 1896 door ons land 104.659 runderen aan België verkoch't in 1897 daalde dit aantal tot 49.001, daar de invoer van fokve-e geheel ver boden was. Sinds dien tijd is de in voer wel wat gestegen,maar bedraagt toch nooit meer dan ruim 60.000 stuks België krijgt dus van ons officiéél 40—50.000 runderen per jaar minder dan vóór 1897. De invoer uit andere landen is geheel onbeduidend, zoo- da't het tekort aangevuld1 fnoet. wor den door eigen fokkerij en door den smokkelhandel. Hoeveel runderen jaarlijks frauduleus over dte grenzen gaan, is natuurlijk niet bekend; maar zeker is het, dat dit aantal greater is dan velen vermoeden. Daarenboven worden er jaarlijks ruim 75.000 kilogram versch rund- vleesch uit de grensplaatsen in Bel gië gevoerd. Tegen de belemmerende bepalin gen van invoer zijn, zooals bekendis, van verschillende zijden, doch. voor namelijk uit de noordeflijke provin ciën van België, vaak stemmen opge gaan, en meermalen is door land bouwers, veehoeders en slachters bij da re/ge&ring aangedrongen daarin verandering te brengen; doch of schoon zelfs de hevigöte protectionis- ten moeien bekennen, dat het tegen woordige stelsel niet boven alle kri tiek verheven is, blijft de toestand be staan, en het is niet te verwachlten, dat daarin spoedig verandering zal komen. Nog dezer dagen verklaarde de Belgische minister van landbouw aan een voorstander van de opening der Belgische grenzen voor den in voer van Ned. vee, dat hij volgaarne den invoer van vee'uijt Holland vol gens het tegenwoordig stelsel wilde bevorderen, bewijzen daarvan de aan bouw van nieuwe quarantainesltal- len langs de grenzen, maar dat hij onmogelijk de grenzen geheel kon openen; wijl daardoor de belangen der bewoners van de zuidelijke pro vinciën te veel geschaad werden. Bo vendien voegde hij er lachend bij wordt er tegenwoordig èn door de regeering èn door tal van landbouw- vereenigingen al het mogelijke ge daan ter verbetering van onze run derrassen, alsmede tot aankweeking. en 'verbetering van eigen vee, waar door wij langzamerhand het Neder- landsch vee geheel of gedeeltelijk zullen kunnen gaan missen. Vervolg b>iaüsnieuw>. Dragen wapenen. Tegen J. Ed-1 1 ses te Velsen, die een ongeladen revol ver had gedragen, werd wegens over treding der wapenwet 7 3 boete of 3 da gen hechtenis geëischt. Overtreding d r au k w e t. Tegen C. Kooyman, Maarten van Heemskerk straat, werd wegens overtreding der drankwet 7 40 boete of 20 dagen hechte nis gevorderd. I Zetbaas of niet? In de volgende drankwet-overtredingen ging het over de quaestie of de tapper al dan niet zetbaas was van de houders der vergunningen D. Forrer, bierhuishouder. Klein Heilig land beweerde dat hij als zetbaas was j aangesteld door de Wed. Kerkvliet, de i houdster der vergunning. Ook zij be- i weerde dit aanvankelijk, -doch toen de I ambtenaar van het O. M. haar het vuur I wat te dicht aan de schenen legde, en er op wees, aan welke zware straf zij zich bij het doen van meineed schuldig maakte, toen draaide deze getuige als een weerhaan om, en verklaarde, dat zij alleen de woning en de inventaris aan hem verhuurd had. Het O. M. constateerende dat tusschen bekl. en .getuige derhalve geen enkele overeenkomst bestaat, waarbij beid. als zetbaas is aangesteld, en dat een des- betreffend stuk, waarin dit wel ver klaard wordt, eerst 3 dagen na de be keuring is geregistreerd, zoodat dit fei telijk een doode letter is vorderde 750 boete of 20 dagen hechtenis. In de volgende zaak weder eenzelfde geval. 1. P. v. d. Laan, in de Lange Mo lenstraat, beweerde zetkasteleiii te zijn der firma Drenth alhier, legde daarvan de bewijzen over, terwijl bovendien de heer Drenth een en ander kwam beves tigen. Zoo werd in het contract gesproken, dat. bekl. aan de firma Drenth, die alle dranken leverde, Iedere week f 6 moest geven, terwijl de winst voor beid. was. Dit is eene financieele regeling, die tus schen mij en den heer v. d. Laan be staat, zeide de heer Drenth, en daarom trent wordt door de wet niets geëischt. Ik mag dat regelen zooals ik wil, ter ver eenvoudiging der controle. Maar daar was de ambtenaar van het O. M. het geenszins mede eens. Een zet- j kastelein is z, i. iemand, die door de fir ma is aangesteld, en voor haar de zaken doet, zoodat hij alle gelden moet afdra gen en verantwoorden, en derhalve de firma de winst ontvangt of verlies lijdt. I En dit is geenszins hier het geval. De 1 financieele regeling moet in deze drank- j vetzaken wel degelijk in aanmerking worden genomen. I Terzake van drankwetovertreding vor derde het O. M. 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. Gaarne w ij z e n w ij nog eens op de belangwekkende lezing, morgenavond in het Brongebouw, waar de bekende heer Poutsma zijne ervaringen uit den Boerenoorlog zal mededeelen. Lu Je uuisireiven. Een goede maatregél. Door het bouwen van een tochthokje in de ves tibule van het Postkantoor alhier heeft men gezorgd, dat aan het gedurige en onaangename tochten een einde ge maakt is. Een goede" maatregel voorwaar! Straatschandalen. Men her iimere zich de klacht, vervat in ©en ingezonden stuk in ons blad van gis teren over ergerlijke schandalen die Zondagsavonds in Ilaarlem's straten en voornamelijk m de hoofdstraten, geschieden. We dachten hier onwillekeurig aan, toen we het verslag lazen der Rotter- damsche Rechtbank, waai-in het O. M. tegen onverlaten, die zich aan balda digheden schuldig maakten, f 10 geld boete eischten, of 5 dagen gevange nisstraf. en mededeelde, dat bij voort during clezer baldadigheden van de zij de van 't O.M. zwaardere straf fe n zouden wox-den geëischt. 'Dat is dunkt ons de goede manier. Ic-dcr weldenkende zal met ons wen- schea, dat ook hier de bevoegde macht egns krachtig ingreep en flinke straf eischic, daai-bij op den voorgrond stel lend dat bij herhaling tegen volgende 'onverlaten de straf verzwaaid zal worden. Protestantenboii d:. Een der uitgelote aandéelen der rentelooze lee ning van den Protestantenbond is ge-; schonken aan de afdeeling. Voorzeker een voorbeeld dat navolging verdient De bibliotheek cler afdeeling ontving een dezer dagen een belangrijk ge schenk aan boeken van den. heer P. Loosies. lieunebroek. Door 'le hier bestaande afdeeling der Alg. Vereeniging voor Blóembol- lencuituur werd Dinsdagavond beslo- I ton j Out met algeru. stemmen tot leden van het hoofdbestuur voor te dragen de heer en C. J. Roozên en Th. van Wa- veren. Verloot werden als -eerste prijs een mollenval, gewonnen door J. C. Hil- iebrand. Tweedie prijs een overscMetschop, j gewonnen door G. Dij!. Derde prijs een 'hark, gewonnen door J. F. van Li erop. Vierde prijs een schoffel, win ner B. Leen slag. Vervuld Nieuwstijdingen. Op den inboedel van een afwezig persoon hier ter stede was onlangs door de Directie der Belas tingen beslag gelegd, en een bewaker daarvoor aangesteld. Eenige dagen later werd de man door de Recht bank failliet verklaard, en derhalve het beslag opgeheven. Doch nu bleek dat de geheele inboedel toebehoorde aan een schoonzoon van den gefail leerde, in Indië woonachtig, zoodat de schuldeischers niets kunnen krij gen. De Directie der belastingen is er echter beter aan itoe,want direct her nieuwde zij haar beslag, en al zijn de meubelen en het overige huisraad ook van een ander dan van dien be lastingschuldige, toch is de Directie der belastingen gerechtigd de goede ren in het huis aanwezig, te doen verkoopen. totdat een bedrag, gelijk aan de belastingschuld is bijeen ge bracht. Daarna worden de overige naar In- dié gezonden en de ongelukkige schuldeischers hebben het. nakijken. Kanton gerecht. (Zitting van Woensdag 23 Oct.). Vervoer fazanten. Tegen B. Beentjes te Heemskerk werd wegens het vervoeren van fazanten op 30 Aug. 1.1. 4 boete of 4 dagen hechtenis gevorderd. Een stem uit Zoid-Afrika. D'0 heer J. A. du Toit heeft in het ..Arast. Stud. Weekblad Propia Cures" den volgenden brief aan de leden van het A. S. C. geiücht: Indien ik misschien wat te veer vrrj- heid gebruik, door tot u allen gezamen lijk een paar regelen te richten, dan j hoop ik, dat ik niet te'streng moge beoordeeld worden; want ik meen dat het niet ongepast zal zijn, u ietwat mede te deelen aangaande de korpsle den Reitz, du Toit en Pretorius, die Amsterdam bijna 3 jaar geleiden ver lieten om in dien ,,grooten Zuid-Afri- kaanschen worstelstrijd" deel te ne men. Doch aangezien het droevige Zuid- Afrik. drama thans is afgespeeld, zal ik (de tegenwoordige omstandigheden in aanmerking nemende), maar over do bijzonderheden gedurende dit ge heimvolle tijdperk liever zwijgen. Mij ne vrienden Reitz en Pretorius zijn beiden in den strijd krijgsgevangen genomen en over zee gestuurd, en tot nog toe heb ik van geen van beiden vernomen. Het is mij echter gelukt tot op die algemieene- overgave te velde te staan met die wapens in de hand', voor dier baar recht en vrijheid. Op 17 Juni heb ik wapen nederge- legcï te Bloemfontein, onder Geril. Chas. Nieuwoudt en ageerende als mi litair secretaris van zijn staf-officier comt. Hertzog Doch niettegenstaande heb ik het bitter en onvergetelijk verlies te be treuren van mij n vader, die op 17 Aug. 1901 is gesneuveld, en zijn wij daaren boven zoo geruïneerd in pi-ivaat eigen dom. dat er geexx denken aan is, ixxijn studiën weder te hervatien. Menige zucht ontsnapt zoo ik in de gedachte terug gaf en aan die aange name dagen denlc in Amsterdam door gebracht .zoowel na den groentijd, als gedurende dien tijd. Vooral wanneer ik mij in dexx geest zie wandelen in de drukke Kalverstraat en and'ere beken de straten, en wanneer de ,.Io Vivat!" ..Wij zijn lid van die A. S. C." en dex*- gelijke lied'eren mij te binnen vallen. Het is niet alleen ontmoedigend te denken, dat ons dierbaar vaderland ons ontrukt is, doch ik heb ook het onvergetelijk verlies van mijn vader, en nu daarenboven volgt nog, dat mijne heerlijke illusies, die ik altoos gekoesterd had, om eenmaal aan de Amsterdamsche Universiteit te pro- moveeren, voorgoed vervlogen zijn. Voox-dat ik sluit wensch ik mijn op rechten dank uit te spreken aan de Nederlandsche bevolking .die ons kort verblijf in hun midden voor ons zoo aangenaam heeft gemaakt; en de Ne derlandsche bevolking zal altoos een teedere plaats in mijn hart hebben voor wat zij ons' betoond heeft in het verledene. Diefstal van gas. Een bewoner uit de gemeente Zaan dam werd voor eenigen tijd door de I-Iaarlemsche rechtbank wegens diefstal van gas ten nadeele van de gemeente lijke gasfabriek aldaar, veroordeeld tot betaling eener geldboete, ad f 30. Be klaagde teekende tegen dit vonnis ap pèl aan en stond Dinsdag voor het Hof te Amsterdam in hooger beroep terecht. Uit het rapport van den raadsheer mr. Taxeira de Matthos bleek omtrent dit proces het volgende: Beklaagde had in het door hem be woonde perceel te Zaandam een samen koppeling aangebracht tusschen de straatleiding en de huisleiding; onder de eerste benaming wordt verstaan de leiding voor dat de gasmeter wordt be reikt, met de laatste, de leiding waar door het gas gevoerd wordt, nadat het den meter heeft verlaten; door de sa- meixkoppeling was de beklaagde dus in staat gas te gebruiken buiten den meter om, aldus kosteloos. Als reden voor de ontkoppeling van den meter, had be klaagde opgegeven zulks gedaan te heb ben om te zien of het gas dan beter bran den zou, wat hem door een handelaar in gloeilichtkousjes was verzekerd. Na de proefneming vergat hij evenwel het gas, weder als voorheen te voeren en bleef de'koppeling dus voortbestaan, tot dat vier dagen nadien, een controleur van de gemeente-gasfabriek ontdekte wat geschied was. Het in die vier dagen aan de gemeente onttrokken gas verte genwoordigde een waarde van 70 cents. Het O. M. aan het hof, waargenomen door den advocaat-generaal Mr. baron Baud was van oordeel, dat hier het oog merk van wederrechtelijke toeëigening aanwezig was, omdat beklaagde het mo tief daartoe gehad had; het verhaal van probeeren of het gas dan beter branden zou achtte het O. M. niet aannemelijk, waaruit volgt dat beklaagde alleenlijk handelde ter zelf bevoordeeling. Voorts betoogde de advocaat-generaal, dat, ook al was wellicht in de verordening der ge meente Zaandam niet met zooveel woor- den opgenomen de bepaling, dat van den meter gebruik moest worden gemaakt, dan toch de aanwezigheid van den me ter, het accepteeren van een dergelijk in strument, het controleeren en het dulden dier controle er op wijzen, dat de me ter moet gebruikt worden. Met het oog op deze omstandigheid requireex'de liet O. M. bevestiging van het vonnis dier rechtbaxxk. De verdediger mr. J. P. A. N. Caroli bestreed de meening van het O. M. dat bekl. het oogmerk zou hebben ge had zich wederrechtelijk te bevoordee ld! beklaagde was een welgesteld man en bovendien in de gansche ge meente Zaandam aangeschreven ais een zeer gezien inwoner, iemand, die zich zeker ïxiet. door een dergelijk mis drijf wederrechtelijk iets zou toeëige- nen. Het is ook trouwens naar plei ters oordeel :ten eënenmale onaaxx- neembaar, dat men zich ter wille van liet luttele bedrag van 7f)oents bloot zou istellen aan een rechterlijke veiwol- gïng. En er is nog een omstandig heid. die er op duidt, dat het. den be klaagde was bekend, waneer de con. Irole-ambtenaar zfïch an zijn woning zou vervoegen ter opname van den meferstaiid. wat gewoonlijk tegen den lOen- van iedere maand1 plaats vond. Had beklaagde indei'.daad willens en wetens een strafbaar feit willen ple gen, dan zou hij zeer zeker hebben zorggedragen dat. tegen den lOen de samenkoppeling; tijdelijk werd. wegge nomen, doch beklaagde heeft zijn me ter met de daarvan uitgaande gelei dingen kalm gelaten, zooals ze waren, wat er onmiskenbaar op wijst, dat bij den beklaagde allenninst de bedoeling van wederrechtelijke toeëigening voor zat. Pleiter concludeerde ten slotte tot vrijspraak. Arrest 28 October. Gemengd Nieuws. Spoorwegderailloment Nabij het Duitsche station Mosbach, aan den spoorweg Fi-ankfuitKeulen, is, tengevolge van een breuk in de rails een personentrein- ontspoord. De machi nist remde onmiddellijk en liet stoom ontsnappen, wat echter niet kon verhin deren, dat de locomotief en de tender van den spoordijk vielen en diep in den grond drongen. Twee personenwagens, waarin niemand zat. bleven op de hel ling hangen. De -stoker kreeg een dub bele beenbreuk, de machinist exx eenige reizigers kwamen er met onbeduidende schrammen af. De jongste vulkanische uitbarsting op St. Vincent. Donderdag der vorige week, heeft den nood nog doen stijgen, doordat uitge strekte bebouwde akkers geheel verweest zijn. Deze akkers, waarvan men dacht, dat zij buiten het bereik van den Sou- frière lagen, zijn thans bedekt met een laag gloeiende asch. In den omtrek van Georgetown, die het zwaarst te lijden heeft gehad, is de toestand wanhopig. Men is op St. Vincent zeer -ontevre den over de wijze, waarop den noodlij denden hxxlp wordt verschaft. Terwijl de menschen letterlijk van honger sterven, laten de Engelsche regeeringsambtena- ren de uit de Vereenigde Staten aange voerd voorraden bederven. Men meent, dat de regeering de bevolking wil nood zaken, zich op Jamaica te vestigen. Onder sportlui. Een Fransch sportsman, baron de Grau de Laltore, is te Marseille we gens moord gearresteerd. Een jaar geleden maakte hij bij de wedrennen kennis met zekeren Henri de Laverg- ne Deze misbimikte zijn vriendschap om hem zijn vriendin, de chanteuse Fabry, te ontrooven; de baron daag de hem uit, en door een oneerlijken stoot verwondde de Lavergne zijn te genstander gevaarlijk. Hij nam met mej. Fabry de vlucht. De baron ver nam onlangs, d'at Lavergne en zijn fnej. Fabry te Marseille waren;-hij. wil de zich wreken, ging er heen en d'aagde zijn tegenstander opni/euw op een duel op het mes uit. De La- toire trof nu zijn vijand zoo ernstig, dalt deze den volgenden dag stierf. De politie arresteerde den baron, en deze ontkent niets.maar beweert, dat hij zijn tegenstander in een eeriijk gevecht doodde, terwijl Lavergne ge- trachlt had hem te vermoorden. Een anstig moment. In een beestenspel te Plymouth wist een leeuw, op het oogenblik dab de temmer zijn hok binnentrad, naar buiten te springen. Een paniek ont stond onder het publiek en alles vluchtte naar de uitgangen, waarbij woeste tooneelen plaats grepen. Vele toeschouwers raakten onder den voet en twee dames werden ernstig ge wond. De leeuw zelf, verschrikt door al dat leven om hem heen, kroop on der een estrade, waar hij gemakke lijk onderait werd gejaagd en weer in zijn hok gesloten. Diefstal. Uit Lyon wordt de diefstal bericht van een kist Lebelpatronen, nieuw mo del. Zonder dat de geleiders er iets van bemerkten hebben de dieven een transportwagen die verzegeld was, opengemaakt en de patronen gestolen. Een streng oxxderzoek is bevolen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 22 Oct. J. F. Meier en G. Kruup. S. Braunius en W. A. Bakhuis Rozeboom. B. J. Geels en J. Rooij. E. Voets en A. M. Zandvliet, C. Bottelier en A. C. van Heiningen. R. van Balen en A. C. Herben. W. H. Dreijer en G. Geel H. Hagen en J. A. van den Broek. C. Polderman en P. C. Toornend. A. G. Kooper en C. Smorenburg. C. Posch en J. A. Eden. LI. J. Kamp en A. S. Verbeek. Getrouwd: 22 Oct- J. P. Martens en D. Verhagen; R. J. Schrama en M. F S. Huskens; W. Roest en P. Heidt- veldt; W. L. Proeme en W. Ligten- berg. Bevallen: 19 Oct. C. J Montauban van Luijken, z.; 22. A. M. Bakkei-A an der Maas, z.; 21. A. C. VersfeitBesier d. Overleden: 20 Oct. P. C. A. Hand- graaf. 4 m z., Zuiderstr,C. Lens de Vries, 75 jKinderhuisstr.22. H. Kramer, 22 j. Kamperlaan; 20. E. Kruijsman—Piet. 70 j.. Gasthuisstr. Marktnieuwt Haarlem, 22 Oct. 1902. Op de heden gehouden veemarkt wa ren aangevoerd: 4 koeien, 7 1657 150; 2- pinken 7 108—7 100; 12 N. kalveren 717— f 9. 37 schapen 7 21—f 17. 6 paarden. Op de heden gehouden kaasmarkt wa ren aangevoerd 22 stapels kaas, te za- men uitmakende 3061 kazen, wegexxde 5921 KG., f 25.50-7 14. Gister. Hèaen Dd. 21 Oct Wd. 22 Oei 2' /o pCt. ^ed. Werk. Scbnlu Sl'/je 815/ic 4i li pCt. Portugal4S1/., 4 pCt. Venezuela29i/g 29'/s Cert. Neder!. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.'.-163 46-1 Aand. Moeara Enim112 ll01/g Aand. Verlak Petroleum138V-i Aand. Schibaieff Aand. Soemalata A and. Ara, Car F Foundry Cv.365/je 361/? Aand. United Steel Comp41'/; 40 Aand. Atchison TopekaSÜ'/o S8~/ic Aand. Union Pacific 10oi/s i04»/io 4 pCt. Oouv. Union Pacific bds 107 106s/t, Aand.Missouri Kansas A Texas 30 2'F/io Aand. New-York Ontario.331/s 33xJ-< Gew. aand. Kansas City South. 'SQi/o 35U/u Pref. aand. id. id5fi»/w 55~/s Gew, and. Southern Railway. 3s'/s 371/--. Aand. WasbasK34V2 33"/s Aand. Denver Ilio Grande.44;i/i 41 Gew. aand. Erie374/8 38s/, Faillissementen. Uitgesproken: Leeuwarden, 20 October. P. Mïedema, winkelier en bakker, te Weidum. Rech- ter-commissaris mr. A. Potma. Amsterdam, 20 October. H. B. Tim- mermeister, handelsreiziger, aldaar. R.- commissaris: mr. F. A. Eggers. Middelburg, 20 October. J. F. Moeraert, winkelier aldaar, Rechter-commissaris: jhr. mr. W. H. Hoeufft. L. de Keyzer, herbergier, te Vlissin- gen. Rechter-commissaris: mr. B. W, F. Kronenberg. Geëindigd: P. van Hinte, broodbakkersknecht, te Halfweg; L. Uitenbroek, te Gouda; J. Last, koopman in sigaren, te Amster dam; J. H. Vermaas, handelsreiziger, te 's-Gravenhage; D. C. Wolfert, voorheen directeur eener zuivelfabriek, te .Axel; p. C. Heger, te Amsterdam. Vernietigd: J. W. Lintner, koopman, te 's-Graven hage. Stoom vaartberich ten. Het stoomschip Kedirie arriveerde 21 Oct. van Rotterdam te Batavia. Het dubbelschroefStoomschip Staten dam. van de Holland Amerika Lijn, van New-York naar Rotterdam, ver trok 21 Oct. des voorm. 7 uur 10 min. van Boulogne. Het stoomschip Sloterdijk, van de Holland Amerika Lijn, van Newport News naar Rotterdam, vertrok 21 Oct. van Amsterdam. Het stoomschip Rhipeus van Am sterdam naar Java, arriveerde 19 Oct. te Liverpool. Het stoomschip Priain, van Batavia naar Amsterdam passeerde 19 Oct. Gibraltar, Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 20 Oct. te Genua. Het stoomschip Soerabaja, van Ja va naar Rotterdam, vertrok 21 Oct. van Padang. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland Amerika Lijn, arriveerde 21 Oct. van New-York te Rottex-daxxx. Het stoomschip Prins Willem III, van Paramaribo naar Amsterdam, pas seerde 21 Oct., des nam. 4 uur Oues- sant. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 23 Oct. 1902, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga, v. G. F, Handel. 2. Adagio uit de 4e Symphonie. van Beethoven. 3. Sonate No. 1, van Mendelssohn. a. Allegro moderato e Serioso. b. Adagio. c. Ree. et Finale. 5. Adagio, van G. Merkel. 5. Ave Maria, van F. Schubert. A ver ten tien. V Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het over lijden van onzen Broeder, Behuwd- broeder en Oom Mr. ANTONIE KIST, betuigen wij onzen harte- lijken dank. 's Graven hage, S. J. G. BOEKHOLD-KIST. H. F. BOEKHOLD. Haarlem, Wed. M. A. J.RÖDELSTURTZ— Kist. 's Gravenhage, B. F. BOEKHOLD. C. J. G. BOEKHOLD. V Onzen hartelijken dank aan allen, die blijken van deelneming gaven bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader. Zoeterwoude, 21 October '1902 N. BORNWATER— Van Assum. O verveen J. TH. BORNWATER Arts, M. BORN WATER- Rosbergen. Zoeterwoude. M. S. BORNWATER. Dsze Brievenbussen. Brieven op Ad verten tien kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten Groote Houtstraat No. 14oaau liethuis vai len neèr B. Laugeveld bij liet Proveniershuis Anegaug. hoek Groo'e Houtstraat, aan iiet huig van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek iWienstraat aan ue winkel van deu heer AC. A. van Hamert en nul onze Bureaux, Zuider Buitenspaame N'o v|;,k 'bij de Turfmax'kt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. ÜE administratie. eene portemonnaie, inhoudende een bankbiljet van 60 en eenig zilvergeld gaande van de Korte Zijlstraat naar de Groote Hout straat. Tegen hooge belooning terug te bezorgen Korte Zijlstraat No. 10. Een rnssisch zilvergeruit dames- remontoir. Een flinke belooning wordt toe gezegd bij terugbezorging. Ke- naupark No. 2. LEERARES Knip- en Mo de Ikuns t. biedt zich aan .tot het geven van les aan huis. Br. Lett. M Boekh. J. SCHIPPER Jansstraat 14. Eene flinke DIENSTBODE P.G. van goede getuigen voorzien. Acres Jansweg 48. Voor een net Jonginensch z. b. b. h. h., wordt gevraagd bij nette R. K. Lieden Kost eii Inwoning tegen 6 a 7 Gulden per week. Liefst omtrek Markt Brieven letter V aan den boekbandelaar HENRI COEBERGH, Haarlem. Groote Houtstraat 3a. Gevraagd twee ongemeubileerde met Keuken, de huurprijs van/3 niet te bovengaande. Brieven on der No. 5354 aan het Bureau van dit blad. op een der beste standen van Haarlem, een in volle werking zijnde SMEDERIJ wat een ruim bes aan oplevert. Brieven franco onder No. 5355 Bur. v. d. Bj. een flinke VROUWENZAAK in Kruidenieis en Grutterswaren enz. Te bevragen aan het bureau van dit Blad. Afd. Haarlem en Omstreken. OP in iiet BRONGEBOUW. Spreker: Or H. J. POUTSMA, Ex-Directeur van de Anibulanee van Chr. DE WET over zijn Ervaringen in den Boeren oorlog enz. Aanvang 8 uur. Toegangsprijs «5 ct. Gereserv. plaatsen 50 ct De netto opbrengst is ten voor- deele van de Weduwen en Weezen van de Boeren. Namens het Bestuur: L>r. A. H. GARRER, Voorz. Dr. J. B. SCHEPERS, Secret. 100S-1903. te geven in de Bovenzaal der Soc. „VEREENIGING," door W. ROBERT, met medewerking van JAN TAK Jr., W. ROBERT Jr. en Th C. DE MAAR*,. W. ROBERT, le Viool; JAN TAK Jr., 2e Viool; W. ROBERT Jr., Alt; Th. DE MAARÉ, Violoncel. Abonnement voor de 3 avonden ƒ4.In teekenlij sten bij H. H. Boekhandelaren Speikstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. DEZE WEEK ioegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken 1,50 voor Kindere 75 Cts. tegen zeer lage doch vaste prijzen te koop; nieuwe ameublementen Tafels, Stoelen, Linnen- en Sa- lonkast. Buffet Brandkast, Kar petten, Gaskronen, Spiegels, Schil derden, Bamboes, en Luxe Arti kelen enz. te belicht, dagel. ook Zondag van 10—4 uur. Nieuwe Gracht 33. Haarlem. tegen het uitvallen der haren, en kaal worden, (methode prof. SA1L- LY.) Verrassende resultaten. H. P. KRUIJER, Bloemendaal, o/h nieuwe postkantoor, is speciaal voor genoemde behandeling inge richt. Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ARVERTENTIËN in alle andere Bladen, als: Nieuwe Rott, Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf', Het Nieuws Van den Dag, De Nieuwe Courant, Het Centrum De Standaard, De Tijd, enz. enz. zonder verhooging van den prijs. Desgewenscht wordt hulp ver leend bij hetopstellen der annonces.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3