KARINTHlë. IJSCLUB Bouwvsreeniging. Ter overname aangeboden: Muziekschool UITVOERING Jaarlijksche Aigem, Vergadering Spek-straat 8. Reis door Spreker stelt voor, de jaarwed die van den Burgemeester te brengen op f 5000, van den secretaris op f 4000 eti van de wethouders op f 2000. Een en ander wordt ondersteund. De heer WILLINK ge at in 't afge trokken e. wel mode maar het oogenblik is niet gelukkig gekozen. De begroci ting is hoog, de uitgaven zijn uitge bet. Geduld in dit opzicht, is du,s ge- enscht en spr. wil eten gunstiger oogenblik afwachten. Wat de wethouders betreft, spr. heeft, zich afgevraagd, of de drukke bezigheden voor- sommige weihouders worden verholpen door tractements- verhooging. Sommige zijn zeer zwaar beladen, andere minder en die heb ben dat zelf ook erkend, Verdeeling der last is ai geschied bij de lichtfa brieken en als B. en W. dat denkbeeld voortzetten, i,s er misschien geen aan leiding to.r. tractementsverhooging. Wordt de gemeentewet veranderd dan zou een 5de wethouder kunnen worden aangesteld. De heer MO DOG zegt, dat er moed toe behoort al dadelijk deze eerste posten te veirhoogen. Is het een bil lijkheid, de salarissen van Burge meester en secretaris te verhoogen Spr. meent van niet. al wil hij hunne diensten niet onderschatten, hij acht het verkeerd, sommige ambtenaren zoo hoog te beloonen. Van f5500 kan iemand toch wel bestaan en de ver leende diensten worden er wèl mee beloond. De verhooging voor cle wethouders acht Spr. evenmin gewcnscht. Zij zijn in de eerste plaats Raadsleden en ont vangen zekere vergoeding maar spr. heeft niet den indruk gekregen, dat 't werk den gebeden, man noodig heeft. Verschillende hunner hebben er nog verschillende bezigheden bij. De heer THIJSSEN is voor de ver hooging al is hij met andere leden voor de besnoeiing der posten van deze bcgrooting. Wat burgemeester en se cretarissen betreft, vindt spr. voor Arn hem f 5000 voor den burgemeester, eveuzoo te Groningen. Xe Leiden is dit 15500, te Dordrecht f4500. In Schiedam en den Bosch, die veel klei ner zijn, is het tractement ook f 3500, evenals hier. De Secretaris geniet te Arnhem f 3000, Delft 13000, Dordrecht f3500, Groningen en Leiden f 4000, Delft f 3000. Dit lis de usance ui den lande- Voor de wethouders heeft spr. een auddren maatstaf. In verschillende gemeenten is het werk zeer verschil lend. Hier vindt, men voor alles con cessionarissen, elders doet de gemeen te alles zelf. Tot de laatste behoort Haarlem. Het Dagel. Bestuur heeft dus de administratie van belangrijke takken van dienst, waardoor een be langrijk aeel van hun werkkracht, wetenschap en talent, gevorderd wordt. Bij eventueelp vacatures zal het moei lijk worden, bij het bestaande tracte ment wethouder te worden. De he,er STOLP heeft in zijn af cl. vernomen, dat binnenkort de hoeveel heid der wethouders zal kunnen wor den uitgebreid. Met het oog hierop meende de afd. dat bet beter zou zijn, de tractementen niet te verhoogen, maar liever het aantal uit te breiden. De heer SCHRAM verklaart, dat het tijdstip z.i. ongunstig is gekozen. Alle vergelijking met andere gemeenten gaat mank. Andere gemeenten door den heer Thijssen genoemd hebben een burgemeester, die beu geheele jaar in de gemeente is. Buiten» het veel vuldig verlof heeft de burgemeester hier meer vrijheid van beweging dan elders. Wat den Secretaris, betreft,, daar wordt die ambtenaar ook niet ter zijde gestaan door een griffier, zoo als hier. De wethouders kunnen nog verschillende betrekkingen erbij waarnemen en zij nebben niet de ad ministratie der gemeentebedrijven. De heer GROOT meent, dat bij va cature geen moeite zal zijn om wet houders te vinden. Dat is bij de laat ste verkiezing gebleken. Al werd bet tractement verhoogd, de positie blijft toch wankel, omdat ze Raadsleden zijn. De heer BIJ VOET zal tegen het voor stel van de Kamp stemmen. Niet uit gebrek aan waardeering. maar omdat spr. een anderen maatstaf aanlegt, moesten de wethouders naar hunne diensten bezoldigd worden, dan is f2000 nog verre van voldoende. Spr. beschouwt het ambt van wethouder niet als dat van een ambtenaar, men neemt zoo iets aan als een pereambt, AANKOOP VAN MEUBELEN. De heer MODOO is tegen het reparee- ren van de oude klok, dat nogal kostbaar wezen zal. Dit wordt ondersteund. De heer WINKLER acht dezen post ge motiveerd. Wat. heeft men aan een ldok, die niet in orde is? Hij is een sieraad en nut voor de gemeente. De heer MODOO dacht, dat de Mok is weggezet omdat die niet meer deugde, en op was. Voor minder is een nieuwe klok wel te krijgen. De hee.r SPOOR zegt, dat het hier een artistiek werk is waarvan twee in ons land bestaan. Evengoed als de schilde rijen moet men dit kunstwerk onderhou den. De heer STOLP zegt, dat deze klok al jaren bestaat en acht beter, die 500 nog eens een jaar te bewaren. De heer I-IüGENHOLTZ zegt, dat wie arm is eerst een boterham koopt en dan zijn gouden sieraden laat repareeren. De VOORZ. deelt mede, dat men er met 500 niet af is. De gemeente is noch arm noch noodlijdend. Als de kunst-industrie geholpen wordt, komt het in de eerste plaats ten voordeele van de werklieden, 't Is een zeer verkeerde politiek niets voor do kunst over te hebben. De lieer GROOT wil wachten tot de ge meente er wat beter voorstaat. Nu acht spr. het niet verantwoord. De heer SCHRAM waardeert de kunst schatten, maar wil voor het onderhoud daarvan den geschitken tijd kiezen. Voor de hal en 't publiek is eenig uitstel on verschillig. Dat de kunstindustrie 500 benadeeld, is een klein argument, 't be drag is gering en het werkloon daarvan nog minder. De VOORZ. constateert, dat de heer Schram zijn argument (het belang van den werkman) een Mein argument noemt Het voorstelModoo wordt met 14 te gen 13 stemmen verworpen. Daarna wordt de post goedgekeurd. De kloly wordt dus gerepareerd. De heer HOFLAND noemt deze argu menten eigenaardig, omdat ze niet gel den voor kiezers, die bij de Amst. Poort wonen. Uit de Wouwermansstraat over de brug aan den Kruisweg gaan is veel verder dan 10 minuten. Er heeft wel degelijk stagnatie plaats gehad op een stembureau en wel in dat aan de Beeksteeg. Derhalve vraagt spr. een derde stembureau in de school van den heer de Beer. De VOORZ. acht een uur voor stem men en een voor eten voldoende. De heer DE BRAAL stelt voor, dat de Raad B. en W. uitnoodigt een 3e stem bureau in district II te vestigen, en dus om den post met 400 te verhoogen. Dit wordt ondersteund en verworpen met 19 tegen 11 stemmen. (De zitting duurt voort). ïECedesiavoxsd Ss het ver» voïg Tan dit verslas? te -5'erScrïjgexj aan de volgen de adressen De heeren II N MT'T.., Kvth-iM 25. J. F. BEÏJE.RS, Groote Houtstraat &i. B. DE MINK, Spaurnwou ,str. 73. L. Th. SWAALF. Berckhewjestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17 Aan onze Bureaux. Zuider-Buiten- spuame 6 en Groote Houtstraat 55. Vervolg Stadsnieuws. REGISTERS BURGERLIJKE STAND. De heer HUGENHOLTZ bespreekt den post van ƒ200 voor de vervanging van den wethouder van den Burgerl. Stand. Spr. heeft daartegen bezwaar. In de ge meentewet zal die zaak worden geregeld, waarschijnlijk zoo dat de ambtenaren, die het werk verrichten bezoldigd zullen worden en die het huwelijk sluiten het gratis zullen doen, wegens de eer. Ja, spreker houdt het voor een beleediging iemand daarvoor 200 aan te bieden. De heer DE HAAN HUGENHOLTZ meent dat op de wijziging der wet niet behoeft te worden vooruitgeloopen. Ze zal niet voor Januari 1904 in werking tre den, zoodat voor 1903 hem wel 200 kan worden toegekend. Het voorstel-Hugehholtz om de 200 te schrappen wordt ondersteund, voorsteller zegt, dat he.t wetsontwerp wel ongeveer zöoals het ontwerpen is. zal worden aangenomen. Daarom wenscht spr. geen nieuwen toestand te er eëeren. De heer WINKLER wenscht bij de be oordeeling van de zaak in aanmerking te nemen, dat bij een fout. de ambtenaar, gevaar loopt ƒ200 boete te krijgen. De heer HOFLAND acht dit een zeer vreemd argument. Zou de gemeente bij meerdere fouten ook meermalen de boete voor den ambtenaar moeten betalen' De VOORZ. zegt, dat men niet weet hoe de toekomst wezen zal. Wei weet men, dat de ambtenaar door een der le den vervangen wordt en de vraag is, of het niet billijk is hem daarvoor een ver goeding te geven. De heer SCHRAM meent, dat juist de wethouder van den Burgert. Stand het minst met werk beladen is. Nu is het gemakkelijk zich door een ander te laten vervangen, maar meer tijd voor de ge meente krijgt de wethouder daarmee niet) De heer BIJVOET vraagt hoe het komt, dat de betrokken wethouder zoo vaak verhinderd is. Spr. hoorde, dat hij vaak als waarnemend burgemeester moest op treden en dan met 'werk overladen is. De heer DE HAAN HUGENHOLTZ wijst op de Memorie van Beantwoording. Spr. heeft 2/3 van het aantal huwelijken in waarvoor een renuineratie, een kleine de ;llgei00pen 9 maanden gesloten, het erkenning van diensten wordt gege ven. En waar de fmantiën niet zoo bijzonder gunstig zijn, zou spr. de sa larissen onveranderd willen laten. De heer VAN DE KAMP zegt, dat hij meent, dat het oogenblik nooit gunstig zal worden. Dit is een versleten be zwaar. Benoeming van meer wethouders zal meent spr., allicht mogelijk zijn voor gemeenten boven 100.000 zielen juist dat de wethouders er altijd weer uitgewipt kunnen worden is een' motief om hen goed te salarieeren, voor den tijd dat ze weer in de maatschappij terugkomen, (gelach). De heer VAN STA'RUM zegt, dat de gemeentewet ook deze bezoldiging noemt jaarwedden en niet een eerebiijk. De heer MODOO is het hiermee eens en betoogt, dat iemand van 3500 kan. be staan. Het salaris is voldoende voor de gepresteerde diensten. De stand waarin iemand zich beweegt Is afhankelijk van zijn middelen en niet omgekeerd. De beraadslagingen worden gesloten, Beginsel om het salaris van den Bur gemeester te brongen op 5000 wordt, aangenomen. Vóór de hoeren de Breuk v. Styrum, Rasch, N. Kruseman, Hugen- holtz, Spoor, Kruseman, v. Lijnden, Winkler, Roog, Tol, Leupen, Thijssen en van Lennep. Jaarwedde wethouders te brengen op 2000. Wordt verworpen. Vóór de heeren van Styrum, Rasch, Spoor, Winkler, Leupen, van de Kamp, van Lennep, Roog, Thijs sen, Laane. De wethouders zelf bleven buiten stemming. Jaarwedde Secretaris te brengen op 4000. Wordt aangenomen. Vóór de heeren de Breuk van Styrum, Rasch, N. Kruse man, HugenhoJtz, Spoor, Kruseman, Tol, Leupen, WinMer, Roog, van de Kamp, van Lennep, Thijssen, Laane, van Lijn den. Raadslid dat hem vervangt de andere. Tijdens de ongesteldheid van den bur gemeester heeft de heer van Lennep ook spr. vervangen. Ook heden zal het nog gebeuren. Het voorstel-Hugehholtz wordt verwor pen met 17 tegen 11 stemmen. De post blijft dus gehandhaafd, De beer van I,en- nep was buiten stemming. Thans worclt pauze gehouden. Na de pauze kwam aan de orde: KOSTEN VAN DE KIEZERSLIJSTEN enz. De heer DE BILAAL breekt een lans voor het. derde stembureau in district II. Men moet er vaak over de rails, wat vertraging geeft en dat in de twee uur, waarin moet worden gegeten. Indien er van de grensregeling niets komt blijft ook het bureau achterwege. De heer SCHRAM is ook door het ant woord van B. en W. niet bevredigd, zelfs voor een vlug looper kan men van 't Kle verpark niet in 10 minuten naar de Nas- saulaan gaan, al zijn de spoorwegboo- men open. De nieuwe grensregeling be hoeft men niet af te wachten. Bij de uit breiding van 't kiezerscorps wenscht spr. een bevredigende toezegging. De heer HUGENHOLTZ doet opmer ken, dat de meeste arbeiders moeten stemmen tusschén 12—2. Dat geeft aan 't stembureau overlading. Het is gebeurd, dat veie arbeiders terug gingen omdat hun tijd te kort schoot. Eu dat moet niet. De heer DE BREUK kan hierover niets nieuws zeggen. Wie bij den Kruisweg over do brug gaat., heeft geen belemme ring. Al te lang behoeft men niet te wachten en de twee bureaux zijn goed geplaatst-. Eerst na de grensregeling kan de zaak weer ter sprake komen. Vermeer dert men het aantal bureaux in dit dis trict, dan ook in de twee andere en zoo wordt van de Raadsleden weer meer ge vergd. Haarlemse!»e Frans. In Februari van dit jaar is bij den caféhouder Stephensen, Czaar Peter straat 164, een poging gedaan om zijn kippenhok lee<r te plunderen. Do man zag een vrouw verdacht om den hoek van de schutting gluren. Hij wapende zich met een hondenzweep en liep naar dien kant toen hij plotseling een re>- volver voor zich hoorde afschieten. Doorloopend. zag hij hoe eensklaps een man opsprong en oven* het kippen hok naar beneden sprong buiten z'n erf. Stephensen. als oud-zeeman, was in een oogwenk op het hok. waarop de. man van beneden weder een schot af vuurde, diat rakelings langs hem ging. De onbekende vluchtte toen. In het, kippenhok vond' Stephensen alle. die ren door brandende zwavel bedwelmd, Van die dader werd' nooit verder iets gehoord). Tegenover Stephensen woonde een zekere M.. iemand! die nu juist niet bij. zonder gunstig beken dstaat. Deze persoon had! al eens een hond zonder eenire aaleidinc over hoop gestoken, V" diraagt steeds een mes. en een! maanden geleden werd hij tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld!, omdat hij een ploegbaas door wiens toedioen hij buiten werk was geraakt eenrte messneden had toegebracht. Deze M. is getrouwd roet eene vrouw die oolc al geen gunstige, repu tatie heeft. Bïi hen in woonde een 'commensaal die met den naam neef werd bestempeld1 Neef werd in dien laatsten tijd niet meer gezien tot, eens. klaps is uitgekomen dat hij niemand anders was dian Frans Rosier, de Haar lemsclie Frans. Dat is uitgekomen door eene brief wisseling. die M. tijdens hij zijn straf uitzat met ziin ouders en zijn vrouw heeft onderhouden. Ten huize van z"n ouders is ook in besla^ genomen een gouden horloge, dat de vrouw van M. van Frans had gelere "-en en waarvan gebleken is dat liet afkomstig is van den gepleegdcn moord' op de freule Van Woemen te Haarlem. Hii en diens vrouw zijn naar Haar lem geweest om met Frans te worden geconfronteerd1. Gisterenavond had hij met zijn va der. zooals wel meer gebeurt, hevige ruzie en zij deden daarbij elkander de hevigste verwijten. Zoo werd o. a. beweerd door den vader, naar men ons vertelde dat de vrouw van zijn zoon niet Frans den kippendiefstal bij Stephensen had beraamd, waarop de zoon antwoordde, dat hij er- in ieder geval niets mee te maken had gehad. Stephensen beweert dón persoon, d'ie op hem heeft geschoten, te zullen her kennen, daar hij hem duidelijk heeft kunnen opnemen in het licht van de booglampen van het rangeerterrein, dat achter zijn huis laags loopt. Ook dieden de bcid'c twistenden elk- andier verwijten in verband met den moord, gepleegd op den kruidenier Brouwer en moet er in de bovenge noemde correspondentie meer dan eens op deze zaak zijn gezinspeeld. (Telegraaf. Gevonden voorwerpen: Een gouden damesring met witte pa reltjes. Een jong wit poesje. Een honden muilkorf. Een zwart met hrumgevlekte hond. Een tweewielige handwagen uit de Amsterdamsche vaart opgehaald. Een portemonnaie met eenig geld; Twee sleu tels. Een roode zakdoek. van mevrouw K. gehuurd een bloem- bolienschuur met kantoor en grond ge legen aan do Sclioutjeslaan, welke schuur hij onder goedkeuring van zijne verhuurster aan den heer Mooy alhier had onderverhuurd. De heer van Breemen moest echter ondervinden, dat, de toegangen tot de schuur door den echtgenoot der ver huurster, die weigerde de door zijn vrouw aangegane huurovereenkomst te erkennen, ofschoon zij zich bij huwe- lijksche voorwaarden het vrije beheer harer goederen had voorbehouden, werden afgesloten en in de schuur zich een aantal stellingen, gereedschappen en brandkasten bevonden, welke niet tot het verhuurde behoorden en hem beletten er het gebruik van te maken, dat hem als huurder toekwam. Na vcrgeefsche pogingen om tot een voor alle partijen bevredigende schik king te geraken, was de eischer ge noodzaakt mevrouw K. te dagvaarden om haar verplichtingen als verhuur ster na te komen en de stellingen enz., welke zich in de schuur bevonden, daaruit to verwijderen, teywijl hij te vens den heer K. in rechtenriep om te geheugen en te gedoogen, dat die aan hem behoorende voorwerpen uit de schuur werden verwijderd. Namens den eischer werd deze zaak mondeling toegelicht door mr. F. A. Bijvoet, terwijl voor mevrouw K., de eerste gedaagde, optrad Jhr. Mr. van Styrum en voor den heer K. den twee den gedaagde, Mr. Th. de Haan Hu- genholtz, ter vervanging van zijnen ambtgenoot Mr. H. Ph. de Kanter. Nadat Mr. Bijvo'et de geschiedenis dezer zaak had nagegaan, uitvoerig le rechten van den eischer had uit eengezet, het in de gewisselde conclu sion daartegen aangevoerde had weor- 'egd, en nog subsidiair getuigenbew'ijs van eenig'e hem gestelde feiten had aangeboden, kreeg Mr. van Styrum liet woord. Bij den aanvang van zijn pleidooi riep deze de toegevendheid van de Rechtbank in, omdat hij deze zaak niet van den beginne aan had behan deld, doch daarin eerst na het over lijden van wijlen Mr. A. Kist als ad vocaat was opgetreden. Mr. van Styrum betoogde voor de verhuurster, dat zij wel degelijk het verhuurde liad geleverd en de huurder het zonder protest liad aanvaard, ter wijl hij wist dat die stellingen in de schuur stonden, welke volgens pleiter, daar zij nagelvast waren en de schuur juistals bollenschuur verhuurd was, tot het verhuurde hehoorden. Voorts beweerde pL, dat de eischer niet ont vankelijk was in zijn vordering omdat hij daar volstrekt geen belang bij had daar hij van de stellingen gebruik mocht maken, indien hij zulks wilde. Omtrent de toelaatbaarheid van het door eischer eerst nu aangeboden ge- tuigenbewij,? refereerde hij zich aan het oordeel der Rechtbank. Daarna voerde Mr. de Haan I-Iugen. holtz het woord voor den tweeden ge daagde, en betoogde, dat den eischer zijn eisch zoude moeten worden ont- zpgd op grond, dat het tusschen par tijen gesloten huurcontract niet geldig waisdaau- volgens het systeem van onze wet een gehuwde wouw, zelfs al heeft zij bij huwelijksche voorwaarden voor zich het beheer harer goederen bedon gen, toch ook voor beheershandelingen machtiging van den man, en bij wei gering, van den rechter noodig heeft, terwijl het huurcontract met'eischer door haar zonder machtiging is ge sloten. Oolc deze gedaagde beweert, dat de eischer geen belang bij zijne vorde ring heeft. Bij repliek betoogde mr. Bijvoet, dat die eischer wel degelijk groot be lang heeft bij zijne actie, omdat hij er verzekerd van moet kunnen zijn, niet te eenïger tijd door een actie van den eersten gedaagde te worden aan gevallen en dat de eischer overeen komstig zijn huurcontract recht had! om zonder proltest het gehuurd© te aanvaarden voorzoover hij het kon krijgen. Uitvoerig w.erd door pleiter, onder aanvoering van tal van jurispruden tie- en doctrine de hoofdbewering van den tweeden gedaagde weerlegd, dat bet huurcontract niet geldig zou de zijn. Spreker zeltte: uiteen, dat die op vatting geheel in strijd was met het systeem van onze wet en een gevolg was van een verkeerde opvatting van art. 163 B. W. Dit artikel, daJt de ge vallen opnoemt, waarin de vrouw de machtiging van dten man noodig heeft, spreekt wel van geven", „ver vreemden". „verpanden" en „verkrij gen", doch noemt geen daidlen van beheejr. Evejnmin, zegt pleiter, be doelt dit artikel daden van beheer, hetgeen blijkt uit een vergelijking met art. 249 B. W. Immers wanneer art. 249 B. W. uitdrukkelijk aan de j van goederen gescheiden vrouw toe- Verkiezing. Dinsdag had die staat om te beheeren zonder bestand stemming plaats, ter vervulling der of machtiging van haren man, dan Y .«S*11» kan gj-t 163 B. w. niet aan de van hersenen. De splinters, welke niet door den schok waren weggeslagen, moesten door de doctoren worden verwijderd, zoo dat de rechterzijde van het hoofd geheel open lag. Wat het geval nog merkwaar diger maakt, is de omstandigheid dat het hersenvlies geheel barstte, zoodat het hersenweefsel er open en bloot uithing. Gemeenlijk volgt nu zulk een kwetsuur onmiddellijk de dood. Binnenkort zal Daley een tweede ope ratie ondergaan. Men wil trachten, inde plaats van het ontbrekende stuk hersen pan een zilveren plaat te zetten. Daley, die 24 jaar oud is, is bij zijn volle ver stand. A ij x erl entiën. ^!oor de deelneming ons beloond bij het overlijden van onze geheide dochter en zuster Weduwe H. C. ABELS geboren: G. M. van Huizen betuigen we onzen dank. Uit aller naam: A. VAN HUIZEN. P. Kiesstraat '16. Haarlem, 28 Oct. 1902. Kindermoord bij de vogels. In de dierenwereld ziet men dikwijls dingen gebeuren, die, wanneer zij bij den mensch voorkwamen, als teekenen van ontaarding beschouwd zouden worden. Zond© rtwijfel hebben zij hun reden van bestaan, die echter in vele gevallen niet zeer duidelijk is. Zoo wordt in het ..Bulletin de lTnstitut gé- inêrai psychologique" het volgende cermeld: ..Een paar sijsjes had drie ongen. Op zekeren dag vielen deze bij ongeluk uit het nest. Men zette ze ex- weer in en alles scheen goed: te zijn afgeloopen. Een paar dagen later ech ter zag men de moeder een van de jongen uit het nest halen. Zij sleepte het naar het drinkbakje en hield! het onderw ater totdat het leven volko men was geweken. Den volgenden dag gebeurde een tweede kindermoord op precies dezelfde wijze. Doch het derde jong deelde niet in het lot van zijn broeders. Ofschoon het een gebrek aan een zijner pooten had, schenen de ouders hun teedlerheid voor hem te verdubbelen. De vraag is nu, of bet moedier-sijsje een nadeeligen invloed) van dén val o nde twee vennoorde jonge had bemerkt en ze nu te gebrek kig vond, om fatsoenlijke sijsjes te worden. Dit is zeer waarschijnlijk, daar het een beltendi feit is. dat de dieren liun zieke of gewonde jongen dikwijls dooden." (Eigen Haard). Vreeselijk automobielonseluk. Bij 't afrijden van een steile heuvel helling nabij Crawey, op den weg naar Brighton, is Zondag een automobiel, waarmede een proefrit gemaakt werd, omgeslagen en verbrijzeld. De chauffeur was onmiddellijk dood en twee heeren. die in het rijtuig ztena, bekwamen ern stige verwondingen. De toestand van één der gewonden is zorglijk. laewrasifgd door een Juffrouw (Naaister) een ONGEMEUBILEERDE KAMER en werkgelegenheid. Btieven fr onder No. 5:163 bureau v. d. blad Een huis eener Bouwvereeniging ter overname gevraagd. Adres te vernemen aan bet Bur. v. d. Blad. 2 Kippenrennen met 3 Nachthok ken en eenige dekmatten, benevens 28 kippen en 2 hanen. Grootte van de eene ren: 14 bij 5 M. hoogte 1.10 M. Grootte van de ronde ren: 5 M. middellijn, 1.80 M. hoog. Te bevragen: HazepaterslaanlO. Faillissementen. Geëindigd: Wed. C. P. Mijailief-Noordanus, te Gravenhage. P. H. Steenhei'gen, oud-hoofdinspec teur van politie te Amsterdam. M. Vogt, echtgenoote van C. Kranen donk, te Dordrecht. I-I. van Dongen, schilder te Stellendam. Jos. Wilmont, schoenfabrikant, Waal wijk. J. Buyze, te IJzendijke. der Haarlemscko Afdeeliug van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, Lansje Veerstraat 5. Op 1 November bij den aanvang van het 2e Kwartaal kunnen, in enkele klassen nog leerlingen worden opgenomen. Zich schriftelijk aan te melden bij den Directeur, den heer W. ROBERT, of aan d9 Muziekschool op de spreekuren des Maandags en Donderdags, van 2 tot 3 uur. HET BESTUUR. Directeur: de Heer N. GONLAG. Eereleden Ds. W. R. POOLMAN en Ds. A. D. VVEMPE. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 28 Oct. C. M. Pleijte en H. F. Duburg. 29. J. H. N. Pennarts en J. Breek. N. Steffens en J. Sijtsema. P. Lan- gendonk en S. M. de Lugt. W. J. Franse en E. M. Roekens. A. H. Spolders en J. T. Veldkamp. IJ. G. Blokker en A. A. Vroom. J. A. Martens en R. G. Luiting. G. Hoek en A. M. Verhagen. J. Hard.es- meets en A. C. M. Kooijman. J. Meïjlis en E. M. van Saarloos. Getrouwd- 29 Oct. H. Hijmensen en C. Prins. J. Buiter en J. Gomhei*t. N. de Nijs en C. J. M. van Wort. D. Vleesen beek en M. E. Sala. Bevallen: 28 Oct. E. M, Verhagen -Balm, d.; 29. E. de Graaf—Sundag, 28. J. Iter Smittende Droog, z.; M. A. van d'er HoekHofstra, z. Overleden: 27 Oct. A. M. J. Crom- melinBoukens, 55 jaar, Florapark. vacaturen in het Kerkelijk Kiescolle ge tegen lo. Januari 1903. Uitgebracht werdén 314 stemmen. Gekozen werden die volgende hee- xien met het achter hunne namen i vermelde aantal stemmen: A. Bierens de Haan, 312; C. ten Boom, 314; Jhr. Mr. J. W. G. Bo'reel van Hogelanden 312; W. Bosman Sr,, 313; Johs. de Breuk, 313; C. de Cock, 312; C. J. Engelman, 313; R. Faber Jr., 311; Dr. H. M. B. Iber Haar Ro- meny, 313; D. A. W. Henskes,313 Ds. Th. Hoog, 313; Adr. van der Lan de, 313; J. B. Lasschuit, 312; J. H. Lieftinck, 313; A. J. Luitingh, 312; C. van Niel Cz., 314; Mr. C. M. Rasch, 314; C. H. Sc.heffer, 311; J. M. Stap, 313; M. G. Uchtmann, 310. Civiele zaak. Zooals wij reeds met een enkel waorrl meldden, zijn ter civiele terechtzitting van gisteren de! pleidooien gehouden inzake den lieer van Breemen contra mevrouw K. Daar zij tot laat in den middag voort-1 duurden, zijn wij eerst heden in de ge legenheid een en ander hieromtrent mede te deelen. De eischer in deze, de heer II. van Breem en Hzn., verven er en brandstof- ferihandelaar alhier, heeft in April 11. goederen gescheiden vrouw verbin den om te beheeren zonder bijstand of machtiging van haar man. De geldigheid van het huurcontract staalt volgens pleiter boven twijfel, Nadat mr. Van St,yrnm nog in het kort gedupliceerd had en mr. de Haan Hugenholtz van het voeren van dupliek had afgezien, werd door dén ;heetr Officier van Justitie bepaald, dat hij over vier weken in deze zaak conclusie zoude nemen. Gemengd Nieuws. Eeu merkwaardig geval. Op geneeskundig gebied heeft zich te Chicago een merkwaardig geval voorge daan. Een landbouwer uit den omtrek, Daley genaamd, leeft zoo gezond als een viseh zonder den rechterkant van zijn hersenpan. De hersenen zijn zichtbaar, zoodat de bewegingen er van bij lederen hartklop zijn te volgen. Twee weken geleden viel Daley van een hoogte van 4 verdiepingen met het hoofd op een ijzeren stang. Een groot gedeelte van zijn schedel werd zoodanig verbrijzeld, dat de splinters niet, langer konden dienen als beschutting voor de Amsterdamoefte Bsms 2»/j pOf,. •■•"d. Werk. 8chQld J: .'o pOt. PortutrM 4 pCt,. Venezuela Ccrt. Neder). Handel Maatij... A and IConlnkl. Petroleum Aand. Moeara Enim Aatid. Per lak Petroleum Aand. Re.liib.'iietï Aand. Soemalata Aand, Am. Car FoundryL'y. Aand. United Stoel Comp Aand. AtchDon Topekn Aand. Union Paeiüc 4 pOt. Conv, Union Pacific bth Aand. A'issouri Kansas :S Texas Aand. New-York Ontario Gew. aand. Ivans;- City South. Pref. aand. id. id Gew. and. Southern Iïniiway. Aand. Wasbasli Aand. Denver Jlio Grande Gew. aand. Erie Gister. Heden Dl 28 001 Wd. 29 Oei. 81 Vit 477/8 47i/s 291/s 29VS ■se'J'/o 4621/» - llll/o 3615/iC 37 •101/2 40% S7Vs S«s/lc lOZ'/o 043/s 100'/.! 1068/4 2S7/s 29»/ ic 331/s 38I/10 3-iS/i 35»/i 5osU óG'/i 307/fi 378/s 331/1' 337/g o33i/ 44 3 Sul 3SS/4 op Zondag 2 Nov. 1902, des avonds 8 uur, in de Luthersche Kerk. Solisten Mevr. B. HAVERMAN-Post, Sopraan, de Heer J. B. CAELHO, Violoncel, L. DESPEZ Jr., Orgel en leg leiding. Verplicht programma a 25 ct. vooraf (van at Vrijdagavond) ver krijgbaar bij den Heer H. P. BREEUWER, Kleine Houtstraat 85 en b j den Koster der Kerk. voor Haarlem en Omstreken op VRIJDAG 31 OCT. 1902, 's avonds ten 8 ure in het Café „NEUF" a/d Houtbrug. Agenda: 1. Jaarverslag. 2. Verkiezing van 3 nieuwe leden in het Bestuur. 3. Rekeningen Verantwoording van den le Secretaris-Penning meester. 4. Gedeeltelijke aflossing van Geld leening. HET BESTUUR. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavolterk alhier, op Donderdag 30 Oct. 1902, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Fantasie op: „Ein 'feste Burg," van Max Reger. 2. Andantino, van W. Volckmar. 3. Sonate, van Krausse. a. Allegro moderato. b. Adagio. c. Menuet. 4. Adagio, van Kühmstedt. 5. Aria uit „Elias", van Mendelssohn, Marktnieuws. Haarlem, 29 Oct. 1902. Op de heden gehouden kaasmarkt wa ren aangevoerd 18 stapels kaas, te za- men 2350 kazen en wegende 4706 KG.; 2&-/ 15 per 50 KG. Op de heden gehouden veemarkt wa ren aangevoerd: 12 koeien 170—140: 5 vaarzen 12085; 17 N. kalveren 16 f 10; 35 schapen f 24—IS. Geopend van 's morgens 10 uur lot 's avonds 10 uur. DEZE WEEK het schilderachtige Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den ranc van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken f 1,50voor Kinderen 75 Cts.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3